Чародії, екстрасенси, окультне серед нас...

"єговісти", "мормони"...

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 серпня 2009, 11:36

прочанка писав:За Львовом є священик, що дає в чашу заглядати, хоча це не можна робити І ніхто йому цього не заборонив...


Горе від лихих пастирів і т. п. Ви про того "священика" (невідомо якої православної конфесії - всі відхрещуються), що в Солонці? Чули ми про нього і про його "духовне життя". Шкода, що деяким християнам цей одіозний піп духовно нашкодив через магічні практики... Заглядання в чашу - теж з області магії та забобонства. Як і виливання воску, що не є цілком добровільна справа, бо має наслідки на інших.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 05 серпня 2009, 11:40

дев"ятниці і при яких обставинах помічні.


Казав мені один отець, що речі типу: "Я відмовлю саме цю молитву стільки раз, і вже напевно буду мати те що хочу" можуть дуже розчарувати людину в Бозі взагалі, якщо прохання не буде виконане. І хто і коли дав гарантію(звісно окрім всезнаючих бабусь і різного роду подібних до них жіночок) що саме ця молитва поможе?
Не конкретна молитва дає нам те що просимо, а віра, в те, що Бог вислухає наше прохання, імхо. Якщо я Бога попрошу про що небудь своїми словами, замість певної дев"ятниці, наприклад, то що це значить, що вона не буде вислухана?

Одного разу слухав записані реколекції для сестер, які давав один отець з Хорватії. І він там сестрам задав одне питання: "Що для вас є молитва? Чи вона для вас Бог, а чи тільки шлях до Бога?" Бо якщо молитва стає для людини Богом - то це те саме язичництво в чистому вигляді, але дуже майстерно замасковане під християнство(його ж слова) У випадку віри в те що саме дана молитва і ніяка інша мені поможе дуже нагадує саме перший випадок, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 серпня 2009, 11:52

vitalko писав: Бо якщо молитва стає для людини Богом - то це те саме язичництво в чистому вигляді, але дуже майстерно замасковане під християнство(його ж слова) У випадку віри в те що саме дана молитва і ніяка інша мені поможе дуже нагадує саме перший випадок, імхо.


Так і є, бо не раз молитвою підмінюють живого Господа, вважаючи її неначе самоціллю. Ось моя стаття про те, як язичництво входить у християнство через дивацькі молитовні практики http://znamyboh.blogspot.com/2009/06/blog-post_22.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 05 серпня 2009, 11:57

Продовжу свої роздуми. А деколи і про особливу віру в проханні мова не йде. Ось інколи чогось хочеться, тільки в думці промовиш "Боже, дай мені це", навіть і особливо не задумуєшся над тим чи віриш в те, що прохання буде виконане чи ні, за мить забудеш чого просив. І ось проходить деякий час, і як грім серед ясного неба твоє прохання виконується в дивний спосіб, який ти навіть собі уявити не міг, і навіть не чекав, що воно дійсно збудеться. А вся річ в любові Бога до людини. Якщо те що просиш - корисне для тебе, то ти ще навіть не подумаєш про дане прохання, а Бог вже наперед виконує. Що ж не корисне - просиш, просиш і не отримаєш. І тут важливо усвідомити напевно той момент, що можливо воно мені і не треба, і перестати просити.

Один отець розказував історію про те, як в однієї жінки була смертельно хвора дитина - синочок. Жінка просила Бога про зцілення, а воно не надходило. Вона так сильно хотіла щоб її дитинка виздоровіла, що одного разу взяла її на руки і на колінах обійшла церкву. Маля виздоровіло, а коли йому було двадцядь з чимось років, то той син вирізав усю свою сім"ю, разом з батьком, і матір"ю.... Тому в деяких випадках треба просто довіритися Богу, він один знає що для нас краще.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 05 серпня 2009, 12:02

молитва - це не Бог, але спосіб спілкування з ним, саме через молитву ми отримуємо Божу поміч. Чи ви забули "Отче наш"... Сам Ісус навчав її нас і залишив людям. А Хресна дорога... Її залишила нам на спомин Божа Мати, яка поливала своїит слізьми кожен крок свого Сина... А Вервиця, дана нам В Люрді Пречистою? Хіба це не молитви? Молитва підсилює віру і тоді стаються справжні чуда! Я це бачила в Люрді. І це- не фанатизм..., а щира віра, бо молитва - це розмова з Богом, яка різниця чи коротка, чи своїми словами, чи укладена у дев"ятницю( бо якісь мудрі люди до того з Божою допомогою додумались).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 05 серпня 2009, 12:14

молитва - це не Бог, але спосіб спілкування з ним, саме через молитву ми отримуємо Божу поміч. Чи ви забули "Отче наш"... Сам Ісус навчав її нас і залишив людям. А Хресна дорога... Її залишила нам на спомин Божа Мати, яка поливала своїит слізьми кожен крок свого Сина... А Вервиця, дана нам В Люрді Пречистою? Хіба це не молитви? Молитва підсилює віру і тоді стаються справжні чуда! Я це бачила в Люрді. І це- не фанатизм..., а щира віра, бо молитва - це розмова з Богом, яка різниця чи коротка, чи своїми словами, чи укладена у дев"ятницю( бо якісь мудрі люди до того з Божою допомогою додумались).


Ніц не маю проти. Єдине, на чому я хотів наголосити, що часто можна почути в народі, що коли чогось просиш, то конче мусиш відмовити саме цю молитву і не іншу, бо інша не поможе. Тут якраз і є той випадок, коли молитва стає для людини богом.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 05 серпня 2009, 12:36

Бог знає краще, що людині треба.
Колись читала цікаву розповідь. Йшлося про село десь в глибокій Росії, дже люди досить побожні... Там жила одна бідна вдова, її єдини й син, надія і опора помирав. Вона пішла до відлюдника, який десь жив неподалік..., просила відмолити дитину... Він довго молився, а потім сказав, що може відмолити її сина при умові, що вона погодиться взяти на свою душу всі гріхи, яких за життя натворить її син... Бідна вдова подумала і... відмовилася...
А молитва всяка помічна, головне, щоб з вірою її відмовляти, але нехтувати дев"ятницями не варто чи конкретними молитвами на конкретні потреби чи до святих, бо вони направду мають силу. Хоча би молитви до Святого Юди Тадея.

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Повідомлення Olesia » 05 серпня 2009, 19:23

Але розчаровуватися не треба, а продовжувати шукати. Хто шукає, той - знаходить. Ну і Богу довіритися треба, звісно


Розчарування не має. Є лише віра.

Тому в деяких випадках треба просто довіритися Богу, він один знає що для нас краще.


В цьому з Вами не посперечаєшся

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 06 серпня 2009, 12:49

я теж спілкувалася із жінкою, яка зливає віск. Що можу сказати? Служба двом панам?Ця жінка ходить до церкви, має купу літератури - дев ятниць, молебнів...
Можна і побожну літературу читати, і дев'ятниці молитися, і робити великі гріхи - кажу з власного досвіду (особливо коли не розумієш, що це гріх). Можна одну заповідь виконувати ідеально, іншу занедбувати.
А тій жінці порадила б розповісти про зливання воску священику. Не повірить одному - нехай спитає в кількох.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 07 серпня 2009, 15:15

Дуже гарне послання видав владика Коломийський. http://www.christusimperat.org/uk/node/16131
Та й знайомий священика показав статтю про негативнісь гомеопатії у "Віснику Львівської Архиєпархії УГКЦ". Якби наші люди дійсно старалися запізнати що Церква каже про окультизм, то багато би менше цього зла було в нашому народі.
Але тут здається в нас українців, особливо ж галичан, проявляється реліктові залишки віри наших нехристиянських предків - дуалізм. Богові і чортові приписується рівнозначність. Є проблема - спершу до чорта (ворожки, екстрасенса і тому подібної нечисті), а потів в церкву - най ше ся і ксьонз помолит. Нажаль то є менталітет наших людей. Можливо початок боротьби з окультизмом лежить власне у подолані цього архаїчного магічного менталітету...
Sic transit gloria mundi

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 07 серпня 2009, 20:30

Та все просто. Коли людині зле (фізично, психологічно, духовно) тоді вона хоче швидко і без зусиль оздоровитись, змінити все на краще і тут їм з розпростертими руками спішать назустріч ріжного роду знахарі, маги, ворожки, цілителі, екстрасенси, парапсихологи і т.п. - давай бабло і ми все наладимо, оздоровимо, вилікуємо.
Але насправді ну нема нічого без зусиль - без молитви, терпіння, посту... Якщо й буває халява - то вона від лукавого за яку, зрештою він все одно з нас спитає. Нагодна мудрість свідчить - бесплатний сир лише в мишоловці.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 07 серпня 2009, 22:33

ljubomyr_ps писав:Але насправді ну нема нічого без зусиль - без молитви, терпіння, посту... Якщо й буває халява - то вона від лукавого за яку, зрештою він все одно з нас спитає. Нагодна мудрість свідчить - бесплатний сир лише в мишоловці.


Тут, дозвольте з Вами не погодитись. Сам Христос залишив нам святу Тайну Оливопомазання. Я сам бачив людей які без молитви та посту, без терпіння і не за бабло було оздоровленими після прийняття цієї Тайни. Біда у тому що у головах значної частини наших людей Божу милість потрібно заслужити, але весь прикол власне у тому і полягає, що милість - безплатна.
Біда наших людей не втому що окультне помагає за бабло і просто, як би ж то. Окультисти радять дуже багато чого схожого до порад які дають християни - дієта (піст), молитву, часами навіть і прощі, а про різноманітні зусилля та терпіння годі й говорити. Думаю проблему слід шукати деінде. А саме у дуалістичному менталітеті наших людей. Білобог - Чорнобог. Хіба ця дуалістична парочка не присутня у нашому фолькльорі, хіба вона не присутня у наших топонімах? Хіба наш хлоп не ліпить і Богу і чорту свічку?
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 08 серпня 2009, 13:55

ShMariam писав:Можна і побожну літературу читати, і дев'ятниці молитися,


І робити це механічно, інколи про людське око, без глибоких застанов над своїм духовним життям тощо. Молитва не є тільки усна, на папері... Є ще молитва серця, що не відокремлюється від правдивого життя християнина.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 13 вересня 2009, 20:17

А що ви хочете? Була я на книжковому форуму. Стільки книг, і всі цікаві й потрібні. Де б то стільки грошей набрати, ще й ті книги поскладати.
Але проблема в іншому. Поруч з потрібними й чудовими книгами - магія! Яка хочете! Купують на рівні з цікавими й дорогими виданнями. Хтось то друкує, продає, а хтось купить і ради цікавості( так просто, разочок) спробує декілька ритуалів, а там гляди, й почнеться.
Звичайно, дорослі, зрілі люди не повинні йди на поводу - мало хто що запропонує, але є спокуса. Тим паче, коли на такій знаменитій ярмарці книг продається, то що в тому поганого... От вам і палка о двох кінцях - якби не продавали - не було б що купити, але якби не було попиту...
8)
Не бійтеся!

grenuh
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 19 жовтня 2009, 22:02

Лозоходство або біолокація

Повідомлення grenuh » 06 грудня 2009, 18:51

Доброго всім дня
Шановна громадо,не раз помічав що біолокація(або лозоходство по давньому) є зарахована Церквою до ворожіння.
Прошу пояснити-чому це так?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 07 грудня 2009, 08:59

Це все з області парапсихології та магії, отже ГРІХ проти 1-ої заповіді Бога! Потім поясню більше!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Andriy10
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 27 листопада 2009, 16:00
Звідки: Lviv

Повідомлення Andriy10 » 07 грудня 2009, 19:47

Якщо можна, то прошу детальніше розповісти про цей термін і чому його забороняє Церква.
Великий ти, Господи, і великі діла твої

Немає слів, щоб оспівати твої чудеса.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2009, 16:00

Andriy10 писав:Якщо можна, то прошу детальніше розповісти про цей термін і чому його забороняє Церква.

стикався з цим у таких обставинах: у місці, де майже немає води, запросили такого собі чоловіка, який спеціалізується на її (води) пошуку. Чоловік взяв тоненьку роздвоєну довгу гілочку-лозу (це мені переповідали) за два кінці, і носив її перед собою на майже витянутих руках у такий спосіб, щоб "лоза" розташовувалась паралельно до землі. Ходив-ходив, і на одному місці грубший кінець лози пішов різко до землі. "Тут копайте"- каже. Звичайно - такий трюк може бути спричинений самим "лозоносцем" (льогким двіжєнієм...) але, що цікаво, криницю там викопали і вода є (це вже бачив сам)...
Специфічно про цю річ проблематики не знаю, тому буду радий почитати о.Микіла
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

grenuh
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 19 жовтня 2009, 22:02

Повідомлення grenuh » 08 грудня 2009, 21:46

o.Mykil писав:Це все з області парапсихології та магії, отже ГРІХ проти 1-ої заповіді Бога! Потім поясню більше!


Отче,можливо я помиляюся, та до парапсихології це має практично нульове відношення-тим більше до магії...

Наскільки мені відомо,це спосіб знаходження геопатогенних зон (утворених перехрещенням сіток Хартмана та Куррі),та як було вище описано-води та геолог. матеріалів. Ним користувалися ще козаки
Причому усі відомі мені лозоходці не починають нічого шукати,не помолившись, адже знають: без Божої волі їхній дар не буде мати ніякого значення.

Тож до чого тут магія?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 грудня 2009, 10:27

grenuh писав:
o.Mykil писав:Це все з області парапсихології та магії, отже ГРІХ проти 1-ої заповіді Бога! Потім поясню більше!


Отче,можливо я помиляюся-та до парапсихології це має практично нульове відношення-тим більше до магії
наскільки мені відомо,це спосіб знаходження геопатогенних зон (утворених перехрещенням сіток Хартмана та Куррі),та як було вище описано-води та геолог. матеріалів. Ним користувалися ще козаки
Причому усі відомі мені озоходці не починають нічого шукати,не помолившись-адже знають-без Божої волі їхній дар не буде мати ніякого значення.
Тож до чого тут магія?

думав, що описане мною може і не бути лозоходством, але все співпадає http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 0%B2%D0%BE
почекаємо коментар о.Микіла
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 грудня 2009, 18:12

Ну, питання магічності лози (цієї древньої ворожбитської практики) чи біолокації якось не розглядали в часі навчання в семінарії, однак цікавився й цим самостійно. Нема часу на всякі суперечки, бо, за висловом св. Павла, сперечаються люди із схибленим розумом. Частина правди в тому є. Та це так… :)

Не хочеться тут всіляко доводити те, що подібне тісно сплетене з окультизмом, адже навіть в неті про це інформації є доволі.
Найперше це є з області радіестезії, а вона, як відомо, належить до явищ парапсихологічного типу, є теж методом біолокації з поміччю маятника та інших інструментів…

Та ж екстрасенсорика є сильним ядом для людської душі.

Христова Церква чи не завжди ставилась до таких речей негативно, адже звертаючись до «тонкого світу», людина не раз піддавалась спокусі у цих певного роду спіритичних практиках (спіритизм, спілкування зі злими духами, що часто себе видають за покійників, як такий є важким гріхом і небезпекою для спасіння душі).

Про ці окультні практики ще одна думка з Православної Церкви http://www.library.pravpiter.ru/book_1/7.htm

"Геопатогенні зони" - небезпечні зони окультизму http://www.k-istine.ru/occultism/occult ... ologia.htm

Не раз у світі окультні поняття підганяють під фізичні… А це жахіття з погляду християнської віри!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 грудня 2009, 18:23

grenuh писав: Ним користувалися ще козаки


А козаки не раз були характерниками, вміли чаклувати, володіли екстрасенсорними (понадлюдськими, зокрема бісівськими) здібностями... Отже, не все так чисто.

І якщо хтось молиться (невідомо до кінця в якому намірі) перед шуканням, наприклад, води, за допомогою лози (маятника) то це ще нічого не говорить. Бо молитва є різна і навіть використовується не раз по-святотатськи в магії, зокрема білій. Деякі екстрасенси навіть посилають людей до храму для замилення очей, самі ходять, не завжди усвідомлюючи від кого отримали і в який спосіб свої "дари" http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1394&start=0

Не раджу бути легковірним у тому...
Востаннє редагувалось 18 грудня 2009, 01:48 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2009, 12:03

Слава Ісусу Христу!
o.Mykil писав:...сперечаються люди із схибленим розумом...

:)
o.Mykil писав: ...Найперше це є з області радіестезії, а вона, як відомо, належить до явищ парапсихологічного типу, є теж методом біолокації з поміччю маятника та інших інструментів…

а такий погляд на маятник (щоб не виривати з контексту подаю питання і відповідь повністю)
Бесіди з блаженнішим Любомиром Гузаром. (ст.62-64):
Що Ви думаєте про людей, які здогадуються про присутність тих сил, про які ми говоримо, і доходять до того, що читають гороскопи, ризикуючи вдатися до певного фаталізму?

Здається, у «Гамлеті» Шекспіра сказано: «Є більше речей на землі, Горацію, ніж ти і я знаємо». Ми тільки відкриваємо світ. Я думаю, що є багато сил у нас і навколо нас, яких ми ще не відкрили. Як узгодити Божу всемогутність і свободу людини? Я не знаю. Але я підтримую обидва твердження. Я думаю, що існує набагато більше елементів, які впливають на нас, ніж ми підозрюємо. Нам просто треба ще їх відкрити. В деякі дні я у прекрасній формі, а в інші, з неясних причин, я є вовком для моїх секретарів, для моїх людей. Чому? Я не знаю. Часом я знаю, часом — ні. Навколо нас існують різні енергії. Я також дуже чутливий до благословень і прокльонів. Коли люди просять мого благословення, я намагаюся не робити жест, який їх віддаляє, а сконцентруватися, бодай на секунду, щоб дати їм щось від Бога. Це те саме, коли я благословляю у церкві під час літургії. Я дію у такий спосіб, щоб через мене у свідомий спосіб передалася божественна енергія. Прокляття є також передачею енергії, але недоброї. Саме тому проклинати є гріхом. Коли бажаєте комусь зла, ви передаєте цій особі негативну енергію. Коли батько чи мати проклинають свою дитину, це щось жахливе. Інколи ми можемо переоцінити силу цих енергій, але вони є реальними. Батьки повинні благословляти своїх дітей, бажати їм добра. Але якщо так станеться, що батьки проклянуть свою дитину, то, гадаю, це нависає над нею як щось зле. Це якийсь вид енергії, яка не є емпіричною.
Я вірю, що існують певні енергії, які можуть бути навіть виміряні. Вони реальні. Завдяки цим невідчутним передачам енергій мені траплялося мати передчуття стосовно стану здоров'я моєї матері, хоч ми перебували одне від одного за тисячі кілометрів.
Якось у Римі мені подарували маятник. Це прилад, який дозволяє мені дізнатися, чи добрими є певні препарати для мого здоров'я. У цьому немає нічого магічного; йдеться лише про хвилю, яка повертає маятник у той чи інший бік. Ось тут у цій кімнаті є тисячі радіохвиль. Якби ми мали здатність вловити їх, ми почули б тисячі радіостанцій!
Стосовно енергій, присутніх у творінні, про традицію Церкви нагадує псалом, у якому мовиться, що «все творіння прославляє Господа». Східна Церква чіткіше, ніж Західна, зберегла важливість цього космічного прикликання під час літургії, у момент епіклези. Цього року Католицька Церква готує синод, присвячений Євхаристії. Чи наголошуватимете Ви на важливості цього благання Церкви до Отця зіслати Святого Духа для перетворення Святих Дарів?
Христос прийшов. Він говорив, дав нам Святі Тайни, дав Себе, дав усі необхідні засоби, зокрема Своє слово, необхідне для того, щоб довести Його любов до нас і щоб уможливити для нас спасіння. Святий Дух є Тим, Хто, якщо можна так сказати,персоналізує це, встановлює зв'язок між Христом і мною, між цим хлібом та вином і Тілом Христовим. Це означає, що Він наближає світ до Бога через Христа, що Він вщеплює нас у Христа. На мій погляд, це дуже гарно відображено у благословенні води під час Йорданських свят. Ми благословляємо воду, всі води світу, і тим самим благословляємо все, що Бог нам дав.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 грудня 2009, 21:14

о.Олег писав:а такий погляд на маятник (щоб не виривати з контексту подаю


Це все відомо, ці дещо слизькі та неоднозначні висловлювання, бо не раз людина може не знати, яким чином діє маятник, за допомогою якого можна дізнатися відповіді чи не про все... В неті (і не тільки там!) багато сказано про магію маятника, зокрема у спіритичному контексті. Слід бути обережним...

http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?p=15430#15430
Востаннє редагувалось 18 грудня 2009, 04:35 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 11:13

Слава Ісусу Христу!
o.Mykil писав:
о.Олег писав:а такий погляд на маятник (щоб не виривати з контексту подаю

Це все відомо, ці дещо слизькі та неоднозначні висловлювання, бо не раз людина може не знати, яким чином діє маятник, за допомогою якого можна дізнатися відповіді чи не про все... В неті багато сказано про магію маятника, зокрема у спіритичному контексті. Слід бути обережним...

до того пишу, отче, що це Ваше категоричне висловлювання: "подібне тісно сплетене з окультизмом".
Мені дійсно цікаво: з чого Ви робите висновок, що Блаженнійший не окультист? Адже використовує маятник! Подайте розрізнення, якщо можна. Тільки не пропонуйте інформацію "в неті" - там можна знайти будь-що (і про те, що Блаженнійший окультист :( ).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 14 грудня 2009, 11:41

без коментарів :(
Востаннє редагувалось 16 грудня 2009, 01:00 користувачем Мaлuй, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 12:05

чи у Вас просто відсутнє будь-яке почуття такту і катастрофічна нестача мудрості, щоб знову і знову піднімати ці неприємні питання? Ви б краще перечитали тему про підгорецьких -- там це все порушувалося не один раз. І відповіді є.


Отця Олега не звинувачуй в тому, чим він не є. По-друге я не бачу проблеми в питанні, якщо є бажання ліпше вивчити тему, то чому тоді мається мовчати?

Не переходь на особистості, не треба бути католицькішим від самого Папи. Це не тому, що о. Олег не зможе відповісти за себе. А пишу тому, що ну вистарчить переходити на особистоті. Дай відповідь на питання або лінк і лиши у спокої. Не потрібно вважати когось дурнішим за себе. Не ображайся. Але май такт і стримання. Нервують тебе питання - не відповідай, або поясни людині.

Надіюсь ти сам бачив в других темах цитати кард. Любомира про права деяких меншин? Варто пояснити, по мірі можливості, бо виходить так, що коли ми не знаємо відповіді, говоримо, що це говорилося. Попробуй перелопатити всю тему, не у всіх є час.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 14 грудня 2009, 12:15

:(
Востаннє редагувалось 16 грудня 2009, 01:01 користувачем Мaлuй, всього редагувалось 1 раз.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 14 грудня 2009, 13:10

romanm писав:Надіюсь ти сам бачив в других темах цитати кард. Любомира про права деяких меншин? Тре пояснити по мірі можливості, бо виходить так, що кооли ми не знаємо відповіді, говоримо, що це говорилося. Попробуй перелопатити всю тему, не у всіх є час.

а ти це бачив? http://bohoslov.org.ua/distribution/post2869.html#p2869
от тобі і "цитати" і з чого взагалі взяли, що питання про маятник, як і вся ця книга не є чиєюсь грубою помилкою... і чому це вирішили, що ця книжка, яку так радо цитують певні кола і о.Олег є справжнім виразом думки Блаженішого? але все це не має значення, в даному випадку мене обурило те, що священик, який на форумі покликаний зміцнювати віру форумчан і нести в маси світло Євангелії -- займається, м"яко кажучи, не зовсім тим... якісь компроментуючі питання, невизначені відповіді і т.д. де наука Церкви? самі лише власні роздумування, які в більшості випадків ведуть кудись в сторону. Щонайменше - це дивно. Висловлювати власні думки, це звичайно добре, але треба і міру знати і місце, а тим більше священику...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 13:18

а ти це бачив? http://bohoslov.org.ua/distribution/post2869.html#p2869
от тобі і "цитати" і з чого взагалі взяли, що питання про маятник, як і вся ця книга не є чиєюсь грубою помилкою... і чому це вирішили, що ця книжка, яку так радо цитують певні кола і о.Олег є справжнім виразом думки Блаженішого?



Молодець. Так про те і річ! о. Олег цитує, правда, але зверни увагу, що він написав перед тим як процитувати?! Зараз немаю часу шукати, але наскільки пам ятаю він говорив про те, що даю повністю цитату, щоби не витягувати окремі речення які можуть бути не так зрозумілмим.

Дальше, розумієш, якщо цю книжку не відкликали з продажі і не порізали весь тираж, то рахується, що все нормально. Це ж не масони випустили книгу а кард. Гузар нічого не підозрівав.



мене обурило те, що священик, який на форумі покликаний зміцнювати віру форумчан і нести в маси світло Євангелії -- займається, м"яко кажучи, не зовсім тим... якісь компроментуючі питання, невизначені відповіді і т.д. де наука Церкви? самі лише власні роздумування, які в більшості випадків ведуть кудись в сторону. Щонайменше - це дивно. Висловлювати власні думки, це звичайно добре, але треба і міру знати і місце, а тим більше священику...


Погодься, що має право на власні роздумування. Порівняй відповіді деяких священиків вірним(про що ми говорили) і думки отця. З роздумувань родяться речі, це було з самого початку як філософії, так і християнстува(Фома Аквінат). Знати тільки науку, це ще не все. Потрібно знати ЧОМУ це так? Мені можна заборонити вживати контрацептиви(нуу, ну мені:)) але повинні і сказати чому? Як на мене, потрібно спокійно і виважено розібратися в темі і баста, без наєздів. Якби не питання, то ніколи ми би немали такого вчення (християнського) як маємо. В біблії є також багато речей які викликають запитання(нпр. книга Суддів, про коліно Веняминаперед тим як його ввідродити)так що, протакі речі не говорити? Навпаки, форуми і є площадка для таких речей.


Повернутись до “Спільноти, що пов'язують себе з Християнством”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей