Християнські освітні заклади: добре чи погано?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Християнські освітні заклади: добре чи погано?

Повідомлення Xrystia » 19 грудня 2008, 21:54

Vurishula zaproponyvatu novy temy pislja odnoi rozmovu z moeju znajomoju.Vona navchaet'sja v odnomy iz xrustujans'kux zakladiv,a tochnishe v odnomy kolehiymi.
Ja zavzhdu iz zaxoplennjam stavulas' do idei stvorennja ta rozvutky takux zakladiv.Osobluvo kolu do praci e vkljucheni jakis' dyxovni osobu.ale pislja toho,sho vona meni rozkazala pro obstanovky vsereduni,ja ne xotila virutu. :shock: Tobto povnuu xaos.
Kolus' mala nahody pobyvatu na z'izdi katoluc'kux shkil,to tam nibu vse chydovo,ditu vchat' zvuchauny shkil'ny prohramy ta zdobyvajut' bohslovs'ki znannja...
Tobto syt' v tomy,sho v takux zakladax robljat'sja she bil'sh(pevnoju miroju i ne hovorju za vsix)rozpyscheni ditu,ale chomy???....v chomy pruchuna?
I pedahohu nibu starajut'sja i dyxovnuu kerivnuk prusytniu,i Lityrhija obov'jazkova raz na tuzhden'(krim nedil'noi).
Tak mozhe ditu?Ta nibu choho,bo dymaju,sho v takuu zaklad idychu vonu znajut' jak sebe treba vestu i majut' jakis' zakladeni moral'ni cinnosti.
a mozhe ce bat'ku?Dymajut',sho raz viddalu yljublene chado v jakuuus' kolehiym i vse mozhyt' zduxnytu z polehshennjam,bo tam navchat' i podbajut'???
Osobusto dlja mene cja tema e dyzhe aktyal'na adzhe z zakladiv osvitu majut' vuxodutu svormovani osobustosti.A sho mu maem?I,holove,sho z tum robutu??????????????
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 23 грудня 2008, 20:06

Основна проблема таких закладів - те, що вони платні.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 23 грудня 2008, 21:20

Nu,vzahalito ja znaju odyn(ne v L'vivs'kiu obl.)bezkoshtovnyu.Tobto cherez te,sho tam dity odynakovoho social'noho prosharku?
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 23 грудня 2008, 23:08

Якщо хворе все суспільство то як можуть бути «ідеальні» навчальні заклади, хоч би й християнські, з «ідеальними» учнями, студентами. Веду до того, що нічого ідеального в цьому просякнутому гріхом світі не має. Але я не песиміст :) . Яким би світ не був, нарікати не варто, але все робити для того, щоб навчати, проповідувати, розвивати християнську мораль і духовність – і словом, і особливо ділом.
Починати треба зі себе особисто, зі своєї сімї – навчаючи себе і своїх дітей (скільки раз, часу на тиждень ми і наші діти дивляться телевізор а скільки читаємо біблію, побожні, моральні книжечки дітям тощо).
Наступна ланка – навчально-організаційна робота з молоддю при парафіях. Які проблеми тут виникають: чи є в тому зацікавленість самої молоді, навіть тої що регулярно відвідує церкву? Як зацікавити молодь? Чи є при церкві приміщення в якій би могла збиратись молодь? Далеко не при всіх церквах в т.ч. і на нашій парафії. Чи має час, можливість і бажання приділити увагу молоді парафіяльний священник(священники), який здебільшого є одружений має своїх дітей і взагалі повно справ і обовязків, (не у кожній парафії є монахи). Чи вирішує цю проблему керівництво церкви на верхах, яке зайняте будівництвом нових камяних храмів і вирішенні внутріцерковних конфліктів. Питання залишається відкритим…
Звичайно вищі християнсько-духовні навчальні заклади потрібні і мають відігравати важливу роль в суспільстві, в них має формуватись цвіт української нації (не той що в політиці і великому бізнесі – це хіба що відстій нації).
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 25 грудня 2008, 02:09

Tak,ja zhidna!
Ale za slovamu tiei zh kolizhanku:" Kazhe,tu rozymiesh,ja nibu i do cerkvu xozhy i v xori spivaju,i nibu descho nadbala z dyxonux dariv,a ot v kolehiumi tak xochet'sja pokazatusja "bekou"".chomy tak e?I vzahali,jak za stinu takoho zaklady mozhe proliztu jakas' hnulist'.Ny,zvuchauno nixto ne bez hrixa :oops:
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

жаринка
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 05 березня 2007, 22:31
Звідки: Львів

Повідомлення жаринка » 25 грудня 2008, 11:53

дозволю собі втрутитися в обговорення.

А що у Вашому розумінні - більш розпущені? А може просто вони свобідніші, дитячіші, імовірно менш вишколені й організовані? Більш розкута поведінка, особливо в молодшому шкільному віці, є ознакою того, що діти виховуються в любові, а не в примусі і заборонах, і то є доброю ознакою.

На з'їзді не була, можу судити лише по одній такій школі. І мені подобається те, що я там бачу.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 27 грудня 2008, 16:48

Католицькі школи (університети) крім знань повинні давати формацію, здорове середовище. Проте з власного досвіду знаю, що не завжди це їм вдається. Тут можна говорити про ефективність виконання взятих зобов'язангь, бо сам факт існування та розвитку таких шкіл - для мене однозначний позитив.
З повагою, Дмитро.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Священик УГКЦ - ректор провідного Університету

Повідомлення Justyn » 04 січня 2010, 00:57

Раджу зайти на цю сторінку:
http://iful.at.ua/

Чесно кажучи, я вперше так широко довідався про діяльність о.Івана Луцького.
Хто що знає про цей заклад? За поданою інформацією там навчається близько 2000 студентів.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 04 січня 2010, 01:57

"Дивная новина... ".

Теж чую про подібне вперше. Дивно, що про це не писали (чи мало писали) на наших греко-католицьких сайтах. Хоч і підпілля для УГКЦ ніби минуло і цей універ. діє аж від 1998 чи якого там року...

До речі, його свіжий сайт розташований на безплатному хостингові, що не дуже виглядає серйозно, бо є також і заодно там "ліва" реклама. Та то таке. :)

З історії того університету:

"...У душпастирській практиці священика Івана Михайловича Луцького зародилася ідея створити вищий навчальний заклад, щоб зібрати нашу молоду українську еліту, яка, не маючи великих матеріальних статків, має добрі задатки і бажання вчитися, щоб у майбутньому приносити користь Церкві, державі та народові".

http://iful.at.ua/index/0-2

Та хіба поки що зі самого сайту вищого навчального закладу можна щось почерпнути, отче Юстине.:))
Востаннє редагувалось 09 липня 2010, 06:51 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 04 січня 2010, 19:30

Мене ця тема зацікавила чисто побіжно, оскільки свого часу появилася інформація на РІСУ, що саме в цьому вузі кілька наших єрархів отримали наукові ступені.
Саме тому і подумав, чому б не поділитися відомостями про цей заклад з іншими.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 04 січня 2010, 22:53

Justyn писав:Мене ця тема зацікавила чисто побіжно, оскільки свого часу появилася інформація на РІСУ, що саме в цьому вузі кілька наших єрархів отримали наукові ступені.


Невже у біографіях не зазначено? Треба буде при нагоді переглянути... :))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 05 січня 2010, 15:28

Часом ходив туди на обідню перерву, але студентів багато там не бачив. Це один з тих закладів, в яких легко вчитися...
А якщо хтось хоче більше дізнатись про цей заклад, то найкраще попитайте івано-франківських священиків, але не молодих, а тих, які вже трохи старші, більшість з них знає чим він дихає... бо не по медалях та наукових ступенях і рекламі самого закладу на своєму ж сайті робити висновки.
Теж знаю, що священики там здобували наукові ступені, кандидатів та докторів, але то таке...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Священик УГКЦ - ректор провідного Університету

Повідомлення Just_me » 21 лютого 2012, 23:17

О, ти диви, я прихожанка церкви, якої о. Іван є настоятелем. Він дуже дбає за освіту, постійно молиться за професорів та студентів, у своєму університеті виділяє безкоштовні місця для малозабезпечених. Отець від Бога. Сам заклад не відзначається особливою науковою базою, але якщо мова за особу отця, то скажу, що він справжній патріот, чудовий організатор і пастир. Шкода, що останні роки відходить від активного втручання в хід справ на парафії...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Священик УГКЦ - ректор провідного Університету

Повідомлення andrey s. » 22 лютого 2012, 01:57

Just_me писав:О, ти диви, я прихожанка церкви, якої о. Іван є настоятелем. Він дуже дбає за освіту, постійно молиться за професорів та студентів, у своєму університеті виділяє безкоштовні місця для малозабезпечених. Отець від Бога. Сам заклад не відзначається особливою науковою базою, але якщо мова за особу отця, то скажу, що він справжній патріот, чудовий організатор і пастир. Шкода, що останні роки відходить від активного втручання в хід справ на парафії...

На Гірці парафія... :)
Так, за універ знаю цей не мало(брат там викладає), і отець цей справді особливий...
Так, знає що робить і прямує у цьому напрямку...(досить рідка риса у цей час...тобто Особистість, Божий слуга)
Людину бачу по вчинках, що несе у світ, знаю напевне, що Він грошами не хворий, знає, вміє то все спрямувати.(почуття гумору має. :) )
А критика завжди буде, то нікуди подіти у цьому світі, особливо коли людина щось робить, дбає. (доречі, німба на голові не помічав у нього, але вдячних йому людей, які власне стали людьми у всіх сенсах, знаю багато. А це про щосьтай каже.)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Священик УГКЦ - ректор провідного Університету

Повідомлення o.Mykil » 22 лютого 2012, 08:59

andrey s. писав: (доречі, німба на голові не помічав у нього,


Ніби може бути видимий тільки Господу... Знаю, що отець любить на себе вішати багато орденів.:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Священик УГКЦ - ректор провідного Університету

Повідомлення andrey s. » 22 лютого 2012, 11:36

o.Mykil писав:
andrey s. писав: (доречі, німба на голові не помічав у нього,


Ніби може бути видимий тільки Господу... Знаю, що отець любить на себе вішати багато орденів.:)

:D (напишу думку, асоціяцію, яка виникла)
Собі подумав, що можливо когось спалили на вогнищі,(в ще ті часи) бо хтось забув смайлик поставити. :D (образно, тобто хтось десь пожартував, а хтось почув і мав інше почуття гумору. )
Ніяких німбів я не бачу. :) (останнє серйозно)
....
А медалі, ордена...ну не знаю, я би їх 100% не вішав на показ, бо....бо..бо..
Ой!! :oops: , але стоп...от не задача..нема шо показувати :D , ніц не заробив, орденів не вручали мені.(а від так за скромність мені нічого не відомо, моя скромність тільки уявна. :oops: )
(останнє це умовний гумор, роздуми в слух за себе, бо теж звернув увагу на фото і виникла схожа думка )
Не віддав я Богу ті ордена, бо не заробив їх для Господа. А як Господь спитає про то, Андрію..де Мої ордена, чому ти їх не заробив на Мою Славу.... :cry:(а тут вже гумор кудись пропав. :pardon:, страшно стало, чомусь )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 34 гостей