Крадіжки і авторське право

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 21 серпня 2009, 21:06

Незважаючи на те, що це було просто непорозуміння, Ви, mykil, зробили добру справу, розвіявши його.

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 15 лютого 2010, 10:26

Я також натякав в темі "Іспит семління юзера", що вважаю використання неліцензованого ПЗ гріхом! А оці всі мудрування з метою виправдання просто смішні і гіркі одночасно!
Тут мені здається є тільки сенс дискутувати про міру відповідальності того, хто змушений працювати на неліцензійному ПЗ на роботі (не на свому компі), бо фірма так хоче. Хоча, з іншого боку, така праця нагадує роботу водієм у тих, хто приміром грабує банки - ніби безпосередньо гроші не відбирає, але допомагає... І справа не в грошах БГ - справа у власному сумлінні!

У вдома мене стоїть Linux Ubuntu 9.10, який забезпечує як усі мої професійні вимоги (я астрофізик і розраховую моделі світіння газопилових туманностей), так і домашні (скайп, веб-камера, лазерний принтер з вбудованим сканером, відеообробка і захоплення відео з цифрової відеокамери). Так що шлях визволення від того гріха є!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення samael » 15 лютого 2010, 10:42

Bohdan_Astro писав:У вдома мене стоїть Linux Ubuntu 9.10, який забезпечує як усі мої професійні вимоги (я астрофізик і розраховую моделі світіння газопилових туманностей), так і домашні (скайп, веб-камера, лазерний принтер з вбудованим сканером, відеообробка і захоплення відео з цифрової відеокамери).

На домашньому комп'ютері теж стоїть цей дистрибутив, уже 4 роки - лише через інтернет оновлюю :) Правда, зараз здебільшого цим стареньким ноутбуком більше користується син (4,5 роки - ровесники), він знає як увімкнути, відкрити "Домівку", знайти мультик і запустити його, а також запустити якусь навчальну іграшку :good:
Тещі теж встановив Ubuntu - вона взагалі не знала комп'ютера, то ж їй простіше - відсутнє упередження, з усіми задачами легко справляється (інтернет, принтер, фото, skype, TV/FM-тюнер і т.д.). Та й мені простіше - не переживаю за віруси, перевстановлення ПЗ і т.д. :D
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Yuriy D » 15 лютого 2010, 12:35

Я також стараюсь по мірі можливості використовувати безплатне програмне забезпечення, яке розповсюджується по принципу freeware. Ну наприклад Mozilla Firefox, Gom player, Any video converter та ін. Роботою цих програм цілком задоволений :)
Пробую перейти з MS Office на OpenOffice - поки що враженями поділитися не можу.
Антивірусів безплатних не використовую, бо це як безплатна медицина - вроді би вона є, але толку з неї мало. Комп'ютер працює в мережі де є кілька сотень компів - з поганим антивірусом і без фаєрвола система "злітає" за кілька годин - навіть страшно уявити. Тому використовую kis. Задоволений повністю.
Трохи складніше з ОС - збірка на базі ZverCD - як не дивно проходить провірку на ліцензійність (цікаво чи багато форумчан користується ліцензійними віндовсом? і взагалі чи хтось таким користується?) Фотошоп не використовую - не маю для цього професійних потреб - для домашніх він заскладний - ніяк не зберусь його вивчити :D . Але якби прийшлось професійно займатись графікою-, обробкою фото-, відео - мабуть почав би збирати гроші на Apple+MacOS :)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Олюнька » 15 лютого 2010, 14:06

Yuriy D писав: Пробую перейти з MS Office на OpenOffice - поки що враженями поділитися не можу.

А я можу :wink: . Працювала в OpenOffice приблизно півроку. :o Враховуючи те, що мої звіти містили і фото і таблиці з розрахунками, це був кошмар, текстові документи важили майже гігабайт. Тому голосувала за варіант "вимушена необхідність". Якщо порівняти вартість нашої роботи і витрати на ліцензійне ПЗ, то дешевше буде нічого не робити. :oops:

Хоча і серед безкоштовних програм є непогані. Користуюсь Музілою, Гуглівськими додатками. :friends:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення samael » 15 лютого 2010, 14:19

У мене вдома, як я уже писав, Ubuntu Linux. А ось на роботі (специфіка така CRM-системи): ліцензійнi Windows Vista, Microsoft Office 2007, Terrasoft CRM, Oktell. Усе решта - безкоштовне: 7zip, Firefox, Avira, Skype, Dia, OpenOffice.org-3.2 (і його тримаю), The GIMP (ніколи не любив Photoshop), Picasa, Audacity, Inkscape, VLC, Foobar2000, FAR ... і ще щось... всього не пригадую зараз!
Можна провадити бізнес і на легальному ПЗ! :wink:
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Yuriy D » 16 лютого 2010, 11:47

Олюнька писав: А я можу :wink: . Працювала в OpenOffice приблизно півроку. :o Враховуючи те, що мої звіти містили і фото і таблиці з розрахунками, це був кошмар, текстові документи важили майже гігабайт. Тому голосувала за варіант "вимушена необхідність". Якщо порівняти вартість нашої роботи і витрати на ліцензійне ПЗ, то дешевше буде нічого не робити. :oops:

Я вам вірю, але текстові документи розміром в гігабайт звучить як фантастика :D Принаймі я такого не зустрічав, але чув що excel краще справляється з таблицями за OpenOffice.
До речі, відповідальність за те, яке ПЗ використовується на роботі несе керівник а не працівник (і то не лише моральну відповідальність :twisted: ).
Інша справа яке ПЗ використовується вдома - особисто я вирішив перейти на безкоштовне - буду ставити Linux

п.с. поки писав в цій темі, знайшов сайт Бібліотека безкоштовних програм може комусь пригодиться :wink:

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Олюнька » 16 лютого 2010, 11:56

Yuriy D писав:Я вам вірю, але текстові документи розміром в гігабайт звучить як фантастика :D Принаймі я такого не зустрічав, але чув що excel краще справляється з таблицями за OpenOffice.

Це воно так реагувало на вставляння забражень і таблиць, причому тексту було сторінок на 5, і на те, що я мусила то все збергати в форматі doc, бо ті звіти переглядало начальство через MS Office. :shock: Наші адміни теж мені не вірили, вкінці вирішили повернути мені MS Office. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 16 лютого 2010, 12:23

Олюнька писав:
Yuriy D писав:Я вам вірю, але текстові документи розміром в гігабайт звучить як фантастика :D Принаймі я такого не зустрічав, але чув що excel краще справляється з таблицями за OpenOffice.

Це воно так реагувало на вставляння забражень і таблиць, причому тексту було сторінок на 5, і на те, що я мусила то все збергати в форматі doc, бо ті звіти переглядало начальство через MS Office. :shock: Наші адміни теж мені не вірили, вкінці вирішили повернути мені MS Office. :pardon:


Треба визнати, що така біда в OpenOffice є. Я теж стикався з тим, коли допомагав дружині в оформленні курсової: комп завмирає на десятки секунд (а в мене проц і7 і 6Гб оперативки!) при записуванні в OpenOffice документа, що має понад сотню сторінок, наповненого зображеннями і таблицями. Правда той документ я взяв з MS Office. Будемо надіятися, що з часом справа покращиться.

Я ж набираю свої статті, як і більшість астрофізиків і математиків, в TeX. То як би компілятор тексту: ви набираєте текст у звичайному текстовому файлі, а там де мають бути формули, пишете відповідні команди. Є команди вставляння рисунків, а також організації таблиць. Потім компілюєте той текстовий файл, подібно, як то робите з програмками, і, в результаті, отримуєте файл статті у читабельному вигляді в dvi, ps, або pdf форматі. Тому проблема офісу для мене не стоїть гостро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Олюнька » 16 лютого 2010, 13:00

Bohdan_Astro писав:Я ж набираю свої статті, як і більшість астрофізиків і математиків, в TeX. То як би компілятор тексту...

А табличних редакторів нема?

Зміни можуть бути, якщо OpenOffice буде платним. А так? Добре що хоч така альтернатива є. Певно, що такі речі не можуть бути безкоштовні.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 16 лютого 2010, 14:00

Дивись нижче:
Востаннє редагувалось 16 лютого 2010, 14:02 користувачем Bohdan_Astro, всього редагувалось 1 раз.

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 16 лютого 2010, 14:01

Олюнька писав:
Bohdan_Astro писав:Я ж набираю свої статті, як і більшість астрофізиків і математиків, в TeX. То як би компілятор тексту...

А табличних редакторів нема?


Що мається на увазі під табличними редакторами?
В TeX є команди організації (а це означає і редактування) таблиць. Ви набираєте таблицю в текстовому файлі, а межу між колонками, наприклад, позначаєте значком '&',
команду з нової стрічки - '\\', інші команди дозволяють формувати вигляд таблиць і т.д.

Сам формат статті загалом і в деталях визначається так званими стильовими файлами (є повно стандартних таких файлів, а при потребі можна створити свій стильовий файл).
Я навіть свою кандидатську, як і всі мої колеги по роботі набирав в ТеХ. Зараз подаєм до друку лабораторний практикум на 122с, який теж набраний в ТеХ. ТеХ також сам генерує зміст.

Тобто Ви можете набирати статтю, чи книжку навіть на найпростішому компі (потрібен лише текстовий редактор), де ніякого ТеХа немає. А потім скомпілювати її на іншому компі
з ТеХом, перетворивши її в читабельний вигляд :)

Трохи незвично, але більшість людей, хто має справу з великими формулами та таблицями працюють з ТеХ і можу Вас завірити, ніколи б до офісу не повернулися.
Тим більше переважна більшість наукових журналів за нашими напрямками приймають статті тільки в ТеХ.


Олюнька писав:
Bohdan_Astro писав:Зміни можуть бути, якщо OpenOffice буде платним. А так? Добре що хоч така альтернатива є. Певно, що такі речі не можуть бути безкоштовні.


Необов"язково : Лінукс же кращий за Вінду :)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Олюнька » 16 лютого 2010, 14:29

Bohdan_Astro писав:Що мається на увазі під табличними редакторами?
В TeX є команди організації (а це означає і редактування) таблиць.

Мені треба щоб розрахунки проводило, як в Екселі. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 16 лютого 2010, 18:22

Олюнька писав:
Bohdan_Astro писав:Що мається на увазі під табличними редакторами?
В TeX є команди організації (а це означає і редактування) таблиць.

Мені треба щоб розрахунки проводило, як в Екселі. :wink:


Сам таке ніколи не робив, бо в мене розрахунки роблять програми і до деяких я просто подописував функції генерації результатів у вигляді ТеХ-таблиць.
Але мені здається, що можливість заповнення колонок на основі формул там є... Як взнаю точно - скажу.

Але сумніваюся, що ТеХ сподобається тим, хто привик до Ексель, скорше тим, хто привик до програмування.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 16 лютого 2010, 19:41

Хтось знає, де можна дістати ліценційний ArcGIS?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Yuriy D » 17 лютого 2010, 11:56

ShMariam писав:Хтось знає, де можна дістати ліценційний ArcGIS?

Колись працював з цією програмою :)
Ліцензійний можна купити - у Києві це точно, але тепер може є і у Львові.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Yuriy D » 12 червня 2010, 13:07

Хочу ще декілька слів додати в підтримку безкоштовного програмного забезпечення. Перш за все, безкоштовні програми в більшості випадків нічим не гірші від платних, а якщо мова йде про домашнє використання, то їх повністю є достатньо.
Вже майже 3 місяці не користуюся віндовсом, повністю перешов на Linux Ubuntu. І повертатися до віндовса не збираюся. Для моїх домашніх потреб лінукса вистарчає з головою - браузер для інтернету є, кодеки для відео та аудіо також, є gimp для роботи з фотографіями та open office для роботи з документами. Компютер працює набагато швидше, так як система і програми потребують менше ресурсів. Практично не зависає, хоч би скільки програм виконувалось одночасно - ще ні разу не було "синього екрану смерті". Відпала потреба в антивірусі, так як вірусів для лінукса практично немає - їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Ну і саме основне - лінукс повністю безкоштовний.
Звичайно, перейти на лінукс вдалось не одразу - спочатку встановив open office у вінді, потім gimp, щоб помалу звикнути, ну а мозіла всюди залишається однаковою :)
Вагомим фактором є те що лінукс сильно звязаний з інтернетом - всі програми які я доставляв - скачував з інтернету. Інформацію про саму систему, як і різного роду технічна допомогу можна знайти на спеціалізованих форумах, англомовних є дуже багато - відповідь можна знайти на більшість питань. Є також досить хороший україномовний (як на мене дуже дружелюбний адмін) http://ubuntuzone.com.ua/index.php Особисто я раджу спробувати лінукс - система хоч і складніша за віндовс, але набагато краща.
=====================================================
Декілька слів про убунту (один з дистрибутивів лінукса) з офіційного сайту
Ubuntu - цілком вільна операційна система, побудована на ядрі Linux. Спільноту Ubuntu об'єднує ідея, яка міститься в Філософії Ubuntu: програмне забезпечення має бути безкоштовним; кожна людина повинна мати можливість користуватись ним рідною мовою, незважаючи на жодні складнощі; у людей має бути свобода в налаштуванні та зміні програмного забезпечення на власний розсуд.
Приблизний переклад принципу Ubuntu - "людське ставлення до інших". Інший переклад міг би бути: "віра у Всесвітній обов'язок ділитися, що поєднує все людство".

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Bohdan_Astro » 12 червня 2010, 13:40

Yuriy D, вітаю!

Ще одна людина позбулася проблем неліцензійності!

Я теж убунтувод (9.10) :) і в мене теж,крім Убунту жодної іншої ОС на компі немає!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Yuriy D » 13 червня 2010, 18:59

Bohdan_Astro писав:Я теж убунтувод (9.10) :) і в мене теж,крім Убунту жодної іншої ОС на компі немає!

Цікавий вираз "убунтувод" :)
Я також користуюся цією версією, назва релізу Karmic Koala. Що мені чи ненайбільше подобається то це швидкість роботи та надійність системи. Програми беруть мінімум системних ресурсів, тому компютер практично не зависає. Особливо це відчутно при переформатовуванні відео - хто колись працював з відео той має знати.
Як на мене лінукс набагато більше логічніший і продуманіший за віндовс, але до нього треба звикнути. Тому якщо хтось завтра вирішить стерти віндовс і поставити лінукс - раджу не боятися і питати що не знаєте - спільнота лінукс вже досить велика, є немало форумів і хтось тай поможе 8)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення romanm » 22 червня 2010, 20:04

Шановні специ, ваша думка на тему комп. Mac G3, HDD 6 GB, RAM 512MB , маю можливість купити за 90 долларів, для вивчення дизайну. Вартує, чи ні?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення vitalko » 23 червня 2010, 09:12

Шановні специ, ваша думка на тему комп. Mac G3, HDD 6 GB, RAM 512MB , маю можливість купити за 90 долларів, для вивчення дизайну. Вартує, чи ні?


На рахунок МАСа не знаю, бо з ним не працював, але щодо решти показників то саме для дизайну малувато. Бо такі речі як 3Ds Max, Corel Draw і т.д. потребують значно більше ресурсів. Оперативки хоча б 1ГБайт(і чим більше - тим краще, але для вивчення і того буде досить), відеокарточку також потужну треба. І хоч гроші невеликі, але на тому залізі особливо не попрацюєш, імхо.

P.S. Не спец в дизайні(наречена вчиться на дизайнера, то так трохи з тим знайомий), та й за розвитком заліза не дуже слідкую....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення romanm » 23 червня 2010, 21:12

Дякую :beer:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення o.Mykil » 12 липня 2010, 23:45

Sotnik писав:Незважаючи на те, що це було просто непорозуміння, Ви, mykil, зробили добру справу, розвіявши його.


Але не до кінця все поладналося...

Вони тільки переіменували автора з іншого на первісного на сайті видання, адже на папері вже не виправиш ситуації, бо що написано пером, то не витягнеш волом, як кажуть. Проте стаття й далі залишилася спотвореною, неблизькою до оригіналу http://magazine.lds.lviv.ua/articles/1_09/page8.html

"Наше покликання" http://znamyboh.blogspot.com/2009/08/blog-post.html

Ось подібні ситуації теж http://ymx-nr.at.ua/news/2008-07-20-8 чи http://vvas.ucoz.ua/publ/1-1-0-6

Складається сумне враження, що це вже виглядає як пошесть в нашій Церкві... Люди декторі собі з того нічого не роблять, коли цуплять чуже без посилань на джерела. Та це ж незаконно все!

"Явище плагіату поряд із людською гріховністю" http://znamyboh.blogspot.com/2009/11/blog-post_662.html

http://www.plagiatu.net

Вже втомися пояснювати, що так не можна поступати. На жаль, мені часто "везе" у тому плані. Нема права щось подати в Інтернет, бо декотрі християни собі позволяють загарбувати чужі праці (ідеї, погляди), на котрі були завтрачені час, зусилля тощо.

Вже й українські лефевристи зазіхнули на мою авторську статтю "ВШАНУВАННЯ ХРИСТИЯНАМИ СПАСИТЕЛЕВОГО СЕРЦЯ", що була вперше поміщена раніше від мого імені в католицькому часописі "Місіонар" http://znamyboh.blogspot.com/2009/07/blog-post_13.html
Посікли на власних вебсайтах на свій лад без згоди та відома автора і навіть, що найгірше, дехто з "традиціоналістів" підписав у себе на порталі згадану мою статтю про Христове Серце (Христа Чоловіколюбця) під іменем... блаженного Григорія Хомишина, навіть не пояснивши, чому так зробив, коли я звернувся письмово та вказав на проблему. :shock: :shock: :shock:

Е ні, це вже забагато. Буду подібні зловживання викривати й надалі, формуючи список ресурсів, які займаються безсоромно плагіатом, що теж є підсудною справою як крадіжка чужої інтелектуальної власності! Бо й копірайт розміщено теж.

Заохочую душпастирів пояснювати своїм вірним про це ще одне новітнє зло, яке, на жаль, має місце також і в нашій УГКЦ... Треба якось писати більше на тему плагіту, злодійства й у цьому плані. "Не кради", - велить Господь нам у своїх Заповідях. Амінь.

П. С. Нова актуальна тема "Релігійні вебресурси, що займаються плагіатом" viewtopic.php?f=3&t=1885

Доєднуйтесь!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення Sotnik » 13 липня 2010, 21:44

Якщо мова про відсутність певної правової культури серед християн взагалі, то це проблема всієї Церкви. Я особисто з цим різновидом крадіжки ніде не стикаюсь, на щастя, тому можу лише помолитись.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 14 липня 2010, 05:53

Sotnik писав:Я особисто з цим різновидом крадіжки ніде не стикаюсь, на щастя, тому можу лише помолитись.


Є немала проблема на цьому рівні і, що прикро, майже нічого в нашій Церкві не робиться для вирішення цієї ще одної проблеми.
А не стикаєтесь, бо, мабуть, не пишете багато на численні цікаві та актуальні богословські теми... Хоча й з досвіду інших часом можна дещо довідатися. Як не як, на гріх мовчати-гріх. Буду й надалі це висвітлювати у ЗМІ. :shock:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 08:27

o.Mykil писав:
Sotnik писав:Я особисто з цим різновидом крадіжки ніде не стикаюсь, на щастя, тому можу лише помолитись.


Є немала проблема на цьому рівні і, що прикро, майже нічого в нашій Церкві не робиться для вирішення цієї ще одної проблеми.
А не стикаєтесь, бо, мабуть, не пишете багато на численні цікаві та актуальні богословські теми... Хоча й з досвіду інших часом можна дещо довідатися. Як не як, на гріх мовчати-гріх. Буду й надалі це висвітлювати у ЗМІ. :shock:

от подумалось... Іконописці не підписувались на Іконах, Отці Церкви цитують одне одного дослівно, не вказуючи звідки цитата... Не сильний я настільки, щоб часами не заболіло від плагіату (адже старався, досліджував... а тут хтось прийшов на готове і привласнив...), але, може, хай користають: все на славу Божу, а... "Отець, що бачить таємне, віддасть тобі явно" (Мт.6)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення прочанка » 13 жовтня 2010, 13:47

на жаль, сьогодення підтверджує, що плагіат утвердився у нашому житті на всіх рівнях: хтось "чорно" працює, а хтось інший - дисертації захищає, навіть право на життя і те тобі не належить. З"бють на дорозі і все... Ніякого захисту авторського права, ніякої цензури... Отака "правда" чи богословських часописів, чи світської літератури...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 15:17

прочанка писав:на жаль, сьогодення підтверджує, що плагіат утвердився у нашому житті на всіх рівнях: хтось "чорно" працює, а хтось інший - дисертації захищає, навіть право на життя і те тобі не належить. З"бють на дорозі і все... Ніякого захисту авторського права, ніякої цензури... Отака "правда" чи богословських часописів, чи світської літератури...

так... Просто пробую над собою працювати (попереднім моїм дописом): Ваші/о.Микіла тощо авторські права хотів би відстояти, а свої... - на Бога: стараюсь на це уваги не звертати. Від нині. Правда от написали Ви і... бачу, що важко це буде позитивно пропускати через себе. Хоча - легше (думаю), аніж виконати Христове "хто буде позиватися з тобою за сорочку - віддай і плаща" (Мт.5, здається)...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення прочанка » 13 жовтня 2010, 20:12

Дуже і дуже Вас розумію. Теж даю собі слово не реагувати, відмежовуватись від тих чи інших ситуацій, віддаючи все на Божий суд, але коли чолом до чола стукаюсь з несправедливістю( часто - відносно інших людей, швидше навіть ніж за себе), то душа рветься з тіла, протест виходь сам собою. А потім думаю, може то Бог і скерував мене в той час, і в то місце? щоб не допустити того чи іншого. Самовпевнено? можливо, але Бог керує нашими вчинками й думками, направляє, хоч той, інший, збиває з пантелику й дурманить розум.
На роботі, в корпоративнім журналі надрукували вірші одної з наших працівниць. Вона пише давно. Ділилась досвідом і теж жалілась, як зустрічала в інтернеті власні вірші із зміненими строками й під іншим прізвищем... Родич, практикуючий хірург, розумний чоловік і вмілий лікар одного разу сказав, що в науку його ніхто не пустить, а писали докторські для когось... самі розумієте...
І скільки ми з того втрачаємо? Скільки розумних, талановитих людей не оприлюднюють своїх знань, не діляться досвідом із боязні бути знову обдуреними, а від цього страждаємо всі ми. І знову те саме - повна відсутність християнських цінностей і порушення Божої заповіді:" Не вкради!"
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 07:42

Було б добре адмінам сайту перевіряти якось нові статті (матеріали) перед публікуванням на наявність плагіату чи як. Принаймні зазначати у правилах, що це недозволено на сайті. Але це багатьох стосується, як на мене! Хоч би на джерело послалися...
Востаннє редагувалось 12 лютого 2011, 20:33 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей