Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення luksander » 11 лютого 2010, 19:21

Тільки аж тепер?
Адже вірні УГКЦ це звжди робили (і, думаю, робитимуть) під час літургії?
Чи я щось не так зрозумів?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2010, 15:19

luksander писав:Тільки аж тепер?
Адже вірні УГКЦ це звжди робили (і, думаю, робитимуть) під час літургії?
Чи я щось не так зрозумів?

та пробачте вже братам. Це ж добре, що закликають молитися за Україну та ще і на високому патріаршому рівні.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення andrivovk » 16 лютого 2010, 22:02

Щоб Nikolach міг порозумітися з нами,йому треба писати в інших темах форуму :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2010, 06:18

andrivovk писав:Щоб Nikolach міг порозумітися з нами,йому треба писати в інших темах форуму :D

також думав про це - про духовність, віру, Християнське поєднання ... без політичного підтексту
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення o.Mykil » 25 лютого 2010, 20:18

Зачепили тут viewtopic.php?f=3&t=1565&start=420
Вирішив стоврити про це окрему тему, щоб там дуже не флудити.

Як би там небуло, не є вона аж так до кінця неправа: живеш в Україні -- шануй її мову, а не засмічуй!!! Якщо батьки, вчителі не раз не вміють це прояснити, то хто ж тоді?

Добре п. Фаріон начебто дітям пояснила, провела акцію "Утверджуймо державну мову!" з нагоди Міжнародного дня рідної мови у львівському ДНЗ №67. З гумором і без злоби. Дивує, що така ворожість відразу скрізь виникла, зокрема серед російськомовних (і не тільки), що аж матом почали гнути традиційно... То що дехто з можновладців мало не весь час паплюжить відкрито та антиконституційно мову держави, культуру тощо, це нічого?

Може і переборщила трохи, якось важко сказати, але вважаю, що рація в тому якась є. І є вона фахівцем із мовних питань-проблем.

Тут дехто на форумі зазначив, що "робить собі рекламу на трьох дітях". По-перше, не про таку кількість ідеться, а по-друге, не знається до кінця її намірів. Тому не варто бути таким категоричним у судженнях, мабуть...

Що ми самі зробили особисто в утвердженні рідної солов'їної мови на ділі, якщо навіть на форумі часто можна знайти різні дописи із суржиком, мало не матами, елементарними граматичними помилками тощо?..

Варто вчитися жителям України вдосконалювати рідну мову, пізнавати глибоку культуру, берегти певні традиції тощо. "Партія регіонів" зайнята іншим...

Ще й недавно малограмамотному Вікторові Януковичу вона "втерла носа" своїм відкритим листом http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013771

Хоч ідеологія "Свободи" не цілком до вподоби, але належиться їй певне "дякую" за хоч якусь відвагу у збереженні національної свідомості громадян України, попри ряд різьких заяв...

http://www.youtube.com/watch?v=wMMdDsCj ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=_y4DroCStfY
Востаннє редагувалось 11 березня 2010, 08:31 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Aleksej » 25 лютого 2010, 20:46

Честно говоря, я не ожидал, что на форуме затронут эту тему.

Во Львове детей отругали из-за их имен.

Зображення
Львовские националисты принялись бороться с русскими именами у детей.

К Международному дню родного языка депутат Львовского облсовета от тягнибоковской «Свободы», филолог Ирина Фарион провела в детсадике №67 «урок грамотности», отчитав малышей, которые представились «москальскими» именами, и посоветовала им уезжать из Украины, если не исправятся!

«Если станешь Аленой, то нужно паковать чемоданы и выезжать в Московию», — пригрозила Фарион дошкольнице, назвавшейся Оленкой. Досталось мальчику Мише, который, по мнению депутатши, должен быть не иначе как «Мыхайлыком». Правда, когда Фарион поинтересовалась у детей, как им больше нравится, то к ужасу националистки они хором ответили: «Миша». Пристыдила она и девочку Лизу, мол, это имя от инфинитива... «лизать»! «Маша — форма не наша. Пусть едет туда, где Маши живут. У нас она должна быть Маричкой. Петя тоже должен отсюда уехать, если не станет «Петрыком». Мыколку никогда не обзывайте Колей, Ганнусю Аннушкой, а Наталочку — Наташей. Можно ли представить, чтобы Степана Бандеру дома звали: «Степа, иди есть борщ»? Поэтому не «оволчивайте» и не «омедвеживайте» украинские имена», — строго наставляла детей «учительница». Похвалила Фарион Марка, Юрчика и Катрусю за «прекрасные украинские имена». И напоследок подарила детям памятки с «правильными» формами имен. Такие же «инструкции» хотят раздать во всех садиках Западной Украины.

Фарион сказала «Сегодня», что не хотела обидеть детей: «Неправильно, когда кто-то пытается приспособить наши имена к российской фонетической системе».

Родные детей с «неправильными» именами возмущены. «Ребенок пришел из садика расстроенный и рассказал, что приходила тетя и отругала его за то, что у него «не такое» имя. Кто ее туда пустил? В суд на нее надо подать за дискриминацию! Дети представляются так, как их дома называют, хоть по-китайски!» — негодует тетя одного из малышей Ольга Анатольевна. Детский психолог Маргарита Крупник считает, что подобные занятия могут нанести психологическую травму детям. «У ребятишек могут развиться комплексы, особенно если сверстники после этого урока станут дразнить их. Особенно возмутительна интерпретация имени Лиза».

К слову, во Львове, вопреки стереотипам, далеко не все жители — сторонники националистов (за Виктора Януковича, например, проголосовали 15% избирателей Львова, что рекордно для Галичины). Поэтому история с Фарион получила в городе большой резонанс и многими осуждается.

Александра Харченко
© http://www.segodnya.ua

Любить и знать свою культуру подобает любому гражданину своей страны, но без крайностей, без национализма. ИМХО.

*****************************************

На одном российском форуме, в комментариях к этой новости, я прочитал следующее:

милена
Вчера 20:13:02

Да, уж Львов это отдельная история, там неприязнь к русским(москалям) витает в воздухе, дышать очень тяжело ...
Но прожив там 2 месяца, внимательно разобравшись в причине этой неприязни, мне стало ясно отчего это ... советская власть пришла поздно к ним, начала распространять своё безбожие, хочется отметить, что западэнцы очень религиозны, до сих пор в некоторых сёлах у них приветствуют так " Слава Иисусу Христу" в ответ " во веки слава", русские для них до сих пор как окупанты, враги и безбожники ... они считают, что мы научили только их пить и материться ...
Когда проезжаешь на поезде по Западной Украине в глаза бросается большая разница с нашими сёлами, практически в каждом селение у них храм, всё очень аккуратно и чисто, они очень трудолюбивы ... к нам заезжаешь, покосившиеся чёрные избы, грязь ... не хочу показаться русофобом, но разница явно присутствует и не в нашу пользу ... увы ...
Востаннє редагувалось 25 лютого 2010, 21:04 користувачем Aleksej, всього редагувалось 1 раз.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 25 лютого 2010, 20:52

Aleksej писав:Честно говоря, я не ожидал, что на форуме затронут эту тему.

Во Львове детей отругали из-за их имен.[/b]


Ну ми тут заторкуємо різні теми, не тільки з релігійного життя. Тим більше в "Балачці". Це антиукраїнські сили, швидше, думають упереджено, що "отругали". Але якщо придивитися добре, то все відбувалося у цілком спокійній атмосфері, дещо з гумором, без якихось нелюдських образ дітей. Жартома було про серйозне. Хіба хтось із дітей явно обурився цим у дружній розмові?

Тут про Україну часто висловлюються в цілому зневажливо. На жаль, часто чую, зокрема в неті, явні образи українців, бачу нападки на їхню мову від тих, хто свідомо записався у "москалі" і до кінця не розуміє, де живе, в якій державі. Так що це ще "квіточки". Ворожим силам тільки дай зачіпку, зокрема в такий нелегкий для України час як нині. Імхо.

П. С. От як теж знущаються сьогодні з української держави viewtopic.php?f=8&t=1612
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 08:37

Я, як батько двох дітей, вважаю висловлювання п. Ірини Фаріон неприпустимими! Це явна наруга над тонкою дитячою психікою! Як себе почувала дівчинка "Лиза", якій сказали, що ї ім`я від лизати? і т.д. Впевнений, що п. Ірина лише завдала шкоду ніж хоча би якусь користь національній ідеї!!! Вона порушила статтю 161 Кримінального Кодексу України, очікую оцінку прокуратури!
Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх
расової, національної належності або релігійних
переконань

1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної,
расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження
національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у
зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи
непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих
привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних,
релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального
походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або
іншими ознаками -

караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти
років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися
певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами,
а також вчинені службовою особою, -

караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох
до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи
займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без
такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті,
які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі
наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми
років.

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... s80msh8Ie6
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 08:42

Вважаю тему НЕДОРЕЧНОЮ на цьому форумі!
Якщо мене підтримають модератори - прошу закрити тему!
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 26 лютого 2010, 10:08

samael писав:Вважаю тему НЕДОРЕЧНОЮ на цьому форумі!
Якщо мене підтримають модератори - прошу закрити тему!


Чому? Будемо тоді писати тільки про "вигідні" теми? Пишуть ту про всяке, тим паче в "Балачці", де можна, згідно з правилами, говорити про все, що цікавить і т. д. (ну в рамках допустимого).

Це наша спільна проблема... І не всі вважають слова п. Ірина (жартома про серйозне) "наругою" і т. д. Переборщила, звісно, але доля правди є в тому. Це тягнеться роками...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 10:41

o.Mykil писав:Будемо тоді писати тільки про "вигідні" теми? Пишуть ту про всяке, тим паче в "Балачці", де можна, згідно з правилами, говорити про все, що цікавить і т. д. (ну в рамках допустимого).

Ви ж самі були модератором, навіщо таке писати? Якщо би я хотів бачити тільки "вигідні" теми - давно би це видалив. У нас такої цілі ніколи не було. Ключовим є Ваше твердження: в рамках допустимого. Ось і запитую модераторів про допустимість такої теми.
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 26 лютого 2010, 11:10

samael писав:
o.Mykil писав:Будемо тоді писати тільки про "вигідні" теми? Пишуть ту про всяке, тим паче в "Балачці", де можна, згідно з правилами, говорити про все, що цікавить і т. д. (ну в рамках допустимого).

Ви ж самі були модератором, навіщо таке писати? Якщо би я хотів бачити тільки "вигідні" теми - давно би це видалив. У нас такої цілі ніколи не було. Ключовим є Ваше твердження: в рамках допустимого.


Може вистачить уже "тиснути на особи"? :)
Ну, якщо це нема єресей, нападок на УГКЦ (Церкву в цілому і т. д), явних образ, наклепів, нецензурщини, дублювання теми тощо... В рамках допустимого, отже!

Створив тему як звичайний юзер. Анітрохи не вважаю її антидержавною чи антицерковною, тим паче в рамках УГКЦ, яка завжди була світичем національного пробудження для багатьох...
Проблема з рідною мовою є набагато ширша, ніж здається. І справа тут не в дітях... Проросійським силам тільки дай привід... Часто колоди не бачать у власному оці...

Якщо дісно моя замітка не в тему, порушує певні пункти офіц. правил, то прошу чітко зазначити які та де, об'єктивно найперше. Інакше вважатиму це несправедливістю, особистим "наїздом", чиєюсь черговою забаганкою. Амінь.
.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 лютого 2010, 11:26

П. Ірина не права! Як колись нас вчили в СССР безбожництва проводячи уроки атеїзму й русифікації так і тепер доморощені ура патріоти хочуть насильно ще й малих дітей навчати правильній вимові ще й лякаючи вигнанням з України, "чемоданом і Росією". Це просто якась дурня і хвороба! П. Ірина повинна була б вибачитись перед тими дітьми і їх батьками, а вона навпаки у своїх коментарях в пресі сказала: "Мені всве одно що про мої "Уроки" думають батьки дітей"... Тут вже слова зайві.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
infinity
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 06 квітня 2009, 05:58

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення infinity » 26 лютого 2010, 11:31

Считаю, что такими "уроками" она только углубила непринятие Востоком Запада Украины! Еще один "+" к стереотипу, что во Львове тебя за русский язык могут избить (слышал часто такое мнение от коллег в Донецке, сам живу во Львове)!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Олюнька » 26 лютого 2010, 12:04

По-перше, думаю, що тема має право на існування.
Тепер щодо тих "уроків". Проблема іншомовних імен існує і про це варто говорити, інше питання як говорити. Явно, трохи пані Ірина переборщила, є в "Свободи" така проблема, що занадто то не добре.
Перш за все, що не береться до уваги в цьому випадку: дана акція була звернена не до російськомовних львів'ян, а більше до корінних галичан. Про це вартує говорити. В мене в школі був однокласник Петро, якого багато хто намагався Пєтєю кликати, а він принципово не відзивався, зрештою всі звикли, а був ще Паша, так його кличуть до сьогодні :no: І в селі по вулиці бігають Вови, Паші і Діми, хоча всі українці і розмовляють українською.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення hucul » 26 лютого 2010, 12:39

o.Mykil писав:
Створив тему як звичайний юзер. Анітрохи не вважаю її антидержавною чи антицерковною, тим паче в рамках УГКЦ, яка завжди була світичем національного пробудження для багатьох...
Проблема з рідною мовою є набагато ширша, ніж здається. І справа тут не в дітях... Проросійським силам тільки дай привід... Часто колоди не бачать у власному оці...

Якщо дісно моя замітка не в тему, порушує певні пункти офіц. правил, то прошу чітко зазначити які та де, об'єктивно найперше. Інакше вважатиму це несправедливістю, особистим "наїздом", чиєюсь черговою забаганкою. Амінь.


Ну найперше п.Фаріон, як виглядає з відео в дитсадку, добряче не в собі, або просто згадала славне комсомольське минуле і намагається тими ж методи прислужитись іншій ідеології.

По-друге, те що говорила п.Фаріон то практично адміністративний, а то й кримінальний кодекс в розділі приниження гідності та ще й дитини, а також розпалення міжнаціональної ворожнечі ну і тд. Я б на місці тих батьків в суд подав,тим більше шо все на відео зафіксовано.

Третє: я не бачу паралелей між УГКЦ та Свободою чи п.Фаріон. Так завдяки УГКЦ завжди була світичем національного пробудження для багатьох..., але п.Фаріон таким "світчем" ніколи не буде і не має бути. Більше того вона дискредитує національну ідею як таку, вона є всього лиш інформаційним приводом для РТР та ОРТ опускати мильні бульбашки про бандерівців, але ніяк не способом відродження націоналної самосвідомості.

Четверте: у Львові наприклад є російськомовна меншина і з цим потрібно рахуватись в тому сенсі, що не маємо права ображати тих людей тіки тому, що вони іншою мовою спілкуються. Натомість маємо бути самі щоденним прикладом нацсвідомості і так виховувати своїх дітей. Те як це робить Фаріон - найгірший приклад.

П*яте: про зручні теми. Я вже побачив, що якраз зручні теми тут в повазі, а "не зручні" ігноруються. Приміром нещодавна дискусія про адвентизм: тема була сформульована завідомо тенденційно і лишень для того, щоб зайвий раз потрусити повітря пустими балачками про то які погані адвентисти. То смішно, люди))))

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення vitalko » 26 лютого 2010, 12:54

Считаю, что такими "уроками" она только углубила непринятие Востоком Запада Украины! Еще один "+" к стереотипу, что во Львове тебя за русский язык могут избить


Ну якшо попадетеся на шляху наці(не плутати з націоналістами, хоч вони себе деколи ними також називають, але такими не є), скін-хедів - то дійсно можуть(такі випадки є). Але це маргінальні групи і не зовсім здорові психічно люди, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення vitalko » 26 лютого 2010, 12:58

Приміром нещодавна дискусія про адвентизм: тема була сформульована завідомо тенденційно і лишень для того, щоб зайвий раз потрусити повітря пустими балачками про то які погані адвентисти. То смішно, люди))))


А ви покажіть в чому вони добрі, спростуйте наше "помилкове" твердження, якщо вже так смішно. Бо кидатися пустими фразами кожен вміє.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення vitalko » 26 лютого 2010, 13:08

Я, як батько двох дітей, вважаю висловлювання п. Ірини Фаріон неприпустимими! Це явна наруга над тонкою дитячою психікою! Як себе почувала дівчинка "Лиза", якій сказали, що ї ім`я від лизати? і т.д. Впевнений, що п. Ірина лише завдала шкоду ніж хоча би якусь користь національній ідеї!!!


І я так вважаю. Форма подачі твердження дуже важлива. Дійсно, боротися за чистоту мови треба, але не такими хамськими методами. І неповага до того, кому ідею доносиш, ніколи не буде сприяти сприйняттю, а швидше навпаки, результат буде протилежний, імхо
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 13:11

Мені не сподобалась назва цієї теми "Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові..." - оскільки вони такими не були, а навпаки, "антиукраїнські висловлювання..."
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 13:12

Плакат от "Свободы", в которой состоит депутат Ирина Фарион:

Зображення

Это правда, что в России матерщина является бедствием для культуру, но разве в украинском языке нет ругательных слов? Думаю, что есть, и не их употребление "перетворюють" человека из одной национальности в другую.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення hucul » 26 лютого 2010, 13:17

ну плакат гонський))))

і власне я теж про то що каже samael: її висловлювання більше шкодять українській мові, ідеї, самовизначеності, аніж допомагають їх відродженню.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Олюнька » 26 лютого 2010, 13:23

Повідомлення щодо адвентистів перенесено у відповідну тему
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=8&t=1533&start=30
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 13:27

hucul писав:ну плакат гонський))))

і власне я теж про то що каже samael: її висловлювання більше шкодять українській мові, ідеї, самовизначеності, аніж допомагають їх відродженню.


Чим шкодять? Я не можу зрозуміти? Хіба не шкодили ініціативи помаранчевих щодо укр. мови? "Свобода", відразу попереджаю що я не її прихильник, поки що, але єдина партія, яа захищає мене як титульну націю. Бо Україна перетворюється на націю усіх, крім тих, кому вона належить. Як РОсія для росіян, Італія для італійців.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 13:30

romanm писав:Бо Україна перетворюється на націю усіх, крім тих, кому вона належить. Як РОсія для росіян, Італія для італійців.

Читав сьогодні статтю, яка завершується словами:
У нас не было, нет и не будет одного языка, одной истории, одной веры, одной культуры.
Но у нас будет одна страна – если мы станем терпимее к чужим ценностям и поймем, что единая Украина не обязательно должна быть единообразной.

http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2 ... 5/4811621/
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 13:40

samael писав:
romanm писав:Бо Україна перетворюється на націю усіх, крім тих, кому вона належить. Як РОсія для росіян, Італія для італійців.

Читав сьогодні статтю, яка завершується словами:
У нас не было, нет и не будет одного языка, одной истории, одной веры, одной культуры.
Но у нас будет одна страна – если мы станем терпимее к чужим ценностям и поймем, что единая Украина не обязательно должна быть единообразной.

http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2 ... 5/4811621/


Однак хочу запитати: Німеччина для німців чи для турків? Англія для англійців чи для українців? Ізраїль, коли створював собі країну, для кого це робив – для поляків чи італійців?
Напевно, кожен дбав про свою націю, про свій народ ! І за це світ поважає німецьку, англійську, єврейську держави!
Поважаю їх і я за відповідальність перед одноплемінниками, націоналістичність та самобутність. Цікавими іншим вони є саме за своєю національною ідентичністю та відмінністю від інших.
Втім політики вважають, що ми маємо по-інакшому. Наш лозунг – Україна не для українців! Тоді для кого? Яка нація уособлюватиме собою відповідальність за розвиток держави, її самобутність, культуру?

Який характер матиме ця держава в майбутньому?

Чи є у нашої держави національні батько та мати, чи вона народилася після гри в "Ромашку"?

Я не хочу бути громадянином держави без історії, національності, традиції, культури та ментальності. Мені важко сказати, що я є українцем після того, як це саме сказав Червоненко. Бо він може сказати гордо "Я – єврей" і буде визнаним в Ізраїлі за брата. Я ж, виходить, не можу сказати в Україні "Я – українець", бо цього не дозволяє мені Червоненко.

Рівність громадянський прав українців і не-українців я не ставлю під сумнів
Востаннє редагувалось 26 лютого 2010, 13:47 користувачем romanm, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 13:42

romanm писав:щоби держава, в якій я народився була для людей, а не навпаки.

:Bravo:
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення hucul » 26 лютого 2010, 13:48

romanm писав:
hucul писав:ну плакат гонський))))

і власне я теж про то що каже samael: її висловлювання більше шкодять українській мові, ідеї, самовизначеності, аніж допомагають їх відродженню.


Чим шкодять? Я не можу зрозуміти? Хіба не шкодили ініціативи помаранчевих щодо укр. мови? "Свобода", відразу попереджаю що я не її прихильник, поки що, але єдина партія, яа захищає мене як титульну націю. Бо Україна перетворюється на націю усіх, крім тих, кому вона належить. Як РОсія для росіян, Італія для італійців.


Шкодять тим, що створюють враження, що укр.мовою переймаються тільки такі обмежені люди як Фаріон. Гітлер в свій час теж на національну свідомість тиснув. Ну ви тепер розумієте, що форма та зміст висловлювань більше шкоди несуть, аніж користі?

Парадокс, але сам термін титульна нація, то спадок російської історіографії. Титульною нацією виправдовували зросійщення союзу.

Щоб Україна не перетворювалась, на націю усіх, крім тих, кому вона належить, то треба, щоб хтось відчув власність і причетність до нації. Починайте з себе, а не ображайте дітей і не росказуйте про графу в паспорті "національність". Українська мова має бути єдиною державною, то факт, але для цього треба створювати відповідні умови, а не популізмом займатись як Свобода. Створюйте недільні школи укр.мови на сході, готуйте законопроекти, фінансуйте друк книжок. Так ні ж така діяльність політичних девідендів не дає, краще гроші на білборди витратити і на Ірину Фаріон!!!!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 13:54

Шкодять тим, що створюють враження, що укр.мовою переймаються тільки такі обмежені люди як Фаріон. Гітлер в свій час теж на національну свідомість тиснув. Ну ви тепер розумієте, що форма та зміст висловлювань більше шкоди несуть, аніж користі?


Ви ще забули додати, такі якЮщенко і іже с німі. Бо незрозуміло чому колись вчили укр. мову, щоби прочитати Остапа Вишню, а тепер знайшля ляльку - гітлера - п. Фаріон. А де не тиснуть на національну свідомість? В Франції не тиснуть, в Росії немає цього? Ізраїль?
Парадокс, але сам термін титульна нація, то спадок російської історіографії. Титульною нацією виправдовували зросійщення союзу.

Парадоксу немає, парадокс є в тому, що нація, яка зросійщилася, не є нацією.

Щоб Україна не перетворювалась, на націю усіх, крім тих, кому вона належить, то треба, щоб хтось відчув власність і причетність до нації. Починайте з себе, а не ображайте дітей і не росказуйте про графу в паспорті "національність". Українська мова має бути єдиною державною, то факт, але для цього треба створювати відповідні умови, а не популізмом займатись як Свобода.


А в 2004 р. не починали з себе? Чи потрібно було зробити переворот зі зброєю в руках? Чого щ потрібно було? 70% рейтингу мав Ющенко, а тепер взяв аж 5%?! Так чому ж не створювали? Чому ж ддовели до того, що називають бандерлогами і галіцаями? Мали владу в руках, де ж умови?


Створюйте недільні школи укр.мови на сході, готуйте законопроекти, фінансуйте друк книжок. Так ні ж така діяльність політичних девідендів не дає, краще гроші на білборди витратити і на Ірину Фаріон!!!!

Законопроекти щоби потім на них сидіти? Щоби вони мали можливістьреально робити щось, їм потрібно дати можливість. У них є вона? А чому ж НУ-НС нічого не зробив, наприклад? Де ж пільги відібрані у депутатів?(обіцянки передвиборчі?)
Хто має право критикувати або оцінювати членів моєї родини ? Вірно: таке право мають члени родини. А хто має оцінювати націю? Логічно, якщо націю оцінює людина, яка зараховує себе до цієї нації, вважає її своєю.

А якщо ні? Тоді ця людина є носієм іншої ідеї, яка не має нічого спільного з нацією – сувереном. І житиме така людина серед чужої нації пригнічено, відчуватиме себе некомфортно. Нація не може покинути свою територію, отже людина має шукати собі свою націю, де відчуватиме себе членом одного етносоціального організму, де житиме психологічно і морально комфортно. Я не раджу як будувати свою державу в Росії, чи в Ізраїлі, тоді чому, я не можу жити в країні де я народився, як білий чоловік, а не як галіцай нижчої раси? Чи може наші дочки мають бути повіями в європейських борделях, чоловіки- будівельниками в Португалії, жінки- підтирачами дуп бацнутих старих італійців? Чому немає ні одного українця в високих посадах , в якихосьміжнародних концернах, чи ще десь?
Отож-то , починаймо з себе. Поважаймо своє, тоді і нас будуть поважати

П.С. в мене жінка - росіянка, майте панове, це наувазі. :)
ПП.С. плакат я иі забрав з форуму, бо в наших селах не ліпша ситуація. Мо нема стільки дерев яних хат, а п янка не гірша як в Росії.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 27 лютого 2010, 02:18

Захистимо тих, кому не байдужа доля української мови! Підтримаймо мовознавця, депутата Львівської обласної ради від ВО "Свобода" п. Ірину Фаріон http://www.petition.org.ua/?action=view&id=251145
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей