Жінка та її поведінка у св. Письмі...

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 08 березня 2010, 19:59

КНИГА ПРОРОКА ІСАЇ

3.16. Господь промовив: “За те, що дочки сіонські горді, що ходять, витягнувши шию, і принаджують очима, ходять дрібненькою ходою і побрязкують на ногах обідцями,
17. Господь покриє пархами тім’я дочок сіонських і відкриє наготу їхню”.
18. Того дня Господь відійме їхню оздобу: обідці на ногах, сонечка, півмісяці,
19. ковтки, обручки й намітки,
20. вінці й ланцюжки та пояси, посудинки на пахощі, амулети,
21. персні й каблучки до носа,
22. дорогоцінні шати й плащі, шалі й гаманці,
23. дзеркальця і сорочки з сатину, турбани й плащики.
24. І буде: замість пахощів — гнилизна, замість пояса — мотузка, замість завитого волосся — пліш, замість широкого плаща — мішок, тавро — замість краси.

ІСУС, СИН СИРАХА

23.22. А так і з жінкою, що покинула чоловіка й придбала спадкоємця від іншого:
23. перше бо — законові Всевишнього не корилась, потім — чоловікові кривду заподіяла, а потретє — вона перелюбом осквернилась і дітей привела від іншого чоловіка.
24. Тож і таку бо виведуть перед громаду, і дітей її як слід розслідять:
25. і діти її не закоріняться, не принесе плодів її віття.
26. Спомин про себе вона лишить на прокляття, і ганьба її не зітреться ніколи, — 27. і ті довідаються, що потім прийдуть, що немає нічого над острах Господній — нічого солодшого над зберігання Господніх заповідей.
25.23. Прибите серце, вигляд сумний, рана в серці — від жінки лихої; безсилі руки, коліна немічні — від жінки, що чоловіка свого знещасливлює.
26… 2.Чеснотлива жінка чоловіка звеселює, він проживе літа свої в мирі.
13. Ласкавість жінки чоловіка звеселює, і розсуд її його кості утучнює.
14. Мовчазна жінка — дарунок Господній; вихованій добре — ціни немає.
15. Сором’язлива жінка — подвійна ласка, ціни немає для чистої душі.
16. Як сонце, що сходить на висотах Господніх, так доброї жінки чар, що хату її прикрашає.
26. Жінка, що шанує свого чоловіка, — для всіх вона явище мудрости; а та, яка не шанує, — знана з безбожної гордости. Щасливий чоловік, що добру жінку має, — число його днів подвійне.
27. Жінка галаслива, язиката — сурма воєнна, що зве до бою, тож кожен чоловік у такій халепі — наче б жив у неспокоях битви.
36.22. Вродлива жінка обличчя звеселює: понад усе вона, чого чоловік бажає.
23. Коли в неї на язиці доброта і скромність, то й чоловік її інакший, ніж звичайні люди.

26.2. Чеснотлива жінка чоловіка звеселює, він проживе літа свої в мирі.
26.3. Добра жінка — це добра частка, вона дається тим, що Господа страхаються.
26.7. Лиха жінка — ярмо воляче, що погано прив’язане; хто її має, той наче скорпіона тримає.
26.14. Мовчазна жінка — дарунок Господній; вихованій добре — ціни немає.
26.15. Сором’язлива жінка — подвійна ласка, ціни немає для чистої душі.
26.26. Жінка, що шанує свого чоловіка, — для всіх вона явище мудрости; а та, яка не шанує, — знана з безбожної гордости. Щасливий чоловік, що добру жінку має, — число його днів подвійне.

ПОСЛАННЯ АПОСТОЛА ПАВЛА ДО КОРІНТЯН

5.22. Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві,
11.5. А кожна жінка, що молиться чи пророкує з непокритою головою, соромить свою голову, бо це те саме, якби була обголена.
6. Бо коли жінка не покривається, нехай обстрижеться. А коли сором жінці стригтися чи голитися, нехай покривається.
10. Тому жінка мусить мати на голові знак влади (над нею) заради ангелів.
14.33. бо Бог є Бог не безладу, а миру. Жінки ж, як у всіх церквах святих,
34. нехай мовчать, їм бо не дозволено говорити; нехай будуть у покорі, як і закон говорить.
35. Коли хочуть чогось навчитися, хай спитають удома своїх чоловіків: бо непристойно в церкві жінці говорити.

ПОСЛАННЯ АПОСТОЛА ПАВЛА ДО КОЛОСЯН

3.18. Жінки, коріться чоловікам, як воно в Господі личить.
3.23. Усе, що тільки чините, робіть від душі, як для Господа, а не як для людей,


ПЕРШЕ ПОСЛАННЯ Ап. ПАВЛА ДО ТИМОТЕЯ

2.9. Так само й жінки, в убранні пристойнім, хай себе прикрашають сором’язливістю і скромністю, не заплітуванням волосся, не золотом чи перлами, чи шатами дорогоцінними,
2.10. але ділами добрими, як це годиться жінкам, що визнають благочестя.
2.11. Жінка нехай учиться мовчки, в повній покорі.
2.12. Навчати жінці я не дозволяю, ані коверзувати чоловіком, — їй бути тихомирною!
2.15. Однак, вона спасеться, народжувавши дітей, якщо перебуватиме у вірі, любові та святості зо скромністю.
3.11. Жінки також нехай поважні будуть, не обмовливі, тверезі, вірні в усьому.
5.8. А коли хтось про своїх, особливо ж про домашніх не дбає, той віри відцурався: він гірший, ніж невірний.
5.13… А разом з тим звикають бездільно по хатах тинятися, і не тільки нічого не роблять, а ще й цокочуть і скрізь втручаються, і базікають, що не личить.

ПОСЛАННЯ АПОСТОЛА ПАВЛА ДО ТИТА

3. Старі жінки так само нехай поводяться, як освяченим личить: щоб не були злоріки, ані віддані пияцтву, щоб добра навчали,
4. щоб молодих навчали любити своїх чоловіків та дітей кохати,
5. щоб були стримані, чисті, хазяйновиті, добрі, підвладні власним чоловікам, — щоб слово Боже не ганьбилося.


ПЕРШЕ ПОСЛАННЯ АПОСТОЛА ПЕТРА

2.23. хто був злословлений, але сам, навпаки, не злословив, хто страждав, та не погрожував, а здався на Того, який судить справедливо;
3. 1. Так само ви, жінки, коріться своїм чоловікам, щоб, навіть якщо деякі й не вірять слову, були поводженням жінок позискані без слова,
3.2. коли побачать ваше життя у чистоті й повазі.
3.3. Нехай ваша окраса буде не зовнішня — заплітання волосся, накладання золотих обручок чи прибирання в шати,
3.4. але в середині людського серця, в нетлінності душі, лагідної та мовчазної: це многоцінне перед Богом.
3.5. Бо колись і святі жінки, які надіялися на Бога, себе приоздоблювали, корившися своїм чоловікам,
3.6. як от Сара слухала Авраама, “паном” його звала; ви ж її діти, коли добре чините і не лякаєтеся жадних застрашувань.
3 .10. Бо хто хоче життя любити й бачити дні добрі, хай береже язик від лихого, уста від слів лукавих.
3.11. Хай ухиляється від зла і добро чинить, шукає миру, змагається за нього.
8. Нарешті, всі ви будьте однієї думки, співчутливі, братолюбні, милосердні, смиренні.
9. Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб успадкувати благословення.
14. Бо коли і страждаєте за справедливість — ви щасливі! Їхньої погрози не бійтесь і не тривожтесь,
15. а Господа Христа святіть у ваших серцях, завжди готові дати відповідь кожному, хто у вас вимагає справоздання про вашу надію, — 16. однак, із скромністю та острахом, маючи добру совість, щоб, власне, тоді, коли вас обмовляють, були осоромлені ті, які вчиняють наклепи на вашу добру в Христі поведінку.
17. Ліпше бо, — коли така вже воля Божа, — страждати, робивши добро, ніж зло творивши.

5.5. Так само ви, молоді, коріться старшим. А всі ви вдягніться в покірливість одного супроти одного, Бог бо гордим противиться, а покірливим дає благодать.
5.6. Смиріться, отже, під могутньою Божою рукою, щоб він підняв вас угору своєчасно.
5.7. Усяку журбу вашу покладіть на нього, бо він піклується про вас.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Palatinus » 08 березня 2010, 21:46

Приповідки 7:6-27
"Раз якось, коли через вікно мого дому, крізь ґрати я дивився, побачив я посеред простодушних, помітив я між хлопцями юнака безумного. Він проходив вулицею коло її закутка, і простував дорогою до її дому, присмерком, вечірньою порою, у глупу ніч та в темряві, - аж ось назустріч йому жінка, одягнена, немов повія, хитра серцем. Вона - пристрасна й нахабна, ноги її не посидять у хаті. То на вулиці, то на майданах, на всіх розпуттях у засідку сідає. Вона хапає його та цілує, і безлично до нього каже: “Мала принести мирні жертви, сьогодні я мої обітниці сповнила. Тому й вийшла я тобі назустріч, тебе шукати - та знайшла тебе я. Постелю мою я прибрала килимами, тонку єгипетську тканину розстелила. Поприскала я ліжко моє міррою, алое, цинамоном. Ходи лишень, упийся до ранку пестощами, та насолодимось любов'ю, бо мужа нема дома, вибравсь у далекую дорогу. Сакву грошей забрав з собою; як місяць буде у повні, повернеться він додому.” Зводить вона його своїм щедрим щебетанням, зводить його солодкими словами. Івін умить за нею тягне, немов віл, що йде під обух, немов олень, що в сильце вскочив, покіль стріла його печінки не прошиє, немов та пташка, що сама летить у сітку, не знаючи, що йдеться про її погибель. Слухай тепер мене, мій сину, вважай на слова уст моїх. Нехай твоє серце до її доріг не хилиться, не блукай її стежками; бо багатьох вона на смерть поранила, і найсильніші всі жертвою її упали. Дім її - дорога до Шеолу, вона веде вниз до покоїв смерти."

"Ласкава жінка славу здобуває; трудящі приходять до багатства." (Пр.11:16)
"Що у свинячім рилі золота каблучка, те гарна жінка, якій бракує глузду." (Прит.11:22)
"Цнотлива жінка - вінець для свого чоловіка, а безсоромна - немов гниль у його кістках." (Приповідки 12:4)
"Хто знайшов жінку, знайшов добро велике й від Господа одержав ласку." (Пр.18:22)
"Дім і достатки - то по батьках спадок, але від Господа розумна жінка." (Пр. 19:14)
"Постійне капання в дощову погоду і сварлива жінка - одне на одного схожі. Хто хоче її вгамувати, той хоче вгамувати вітер, або набрати олії в руку." (Пр.27:16-17 пор. 19:13)

Приповідки 31:10-31
10 Жінку цнотливу - хто її знайде? Ціна її вища над перлини!
11 Серце її мужа покладається на неї; йому не бракуватиме прибутку.
12 Вона чинить йому добро, не зло, покіль віку в неї.
13 Дбає про льон та вовну, радо працює власними руками.
14 Вона, немов ті кораблі купецькі, здалека хліб привозить.
15 Встає удосвіта, дає домашнім їжу, і пай своїм слугиням.
16 До поля придивляється і його купує, і з власних рук дорібку виноградник садить.
17 Стан вона свій підперізує міцно, й береться жваво до роботи.
18 Бачить, що її праця процвітає, світло її вночі не гасне.
19 Руки до кужеля простягає, а пальці її держать веретено.
20 Вона для вбогого розтуляє долоню, нужденному подає руку.
21 Сніг не страшний для її хати, бо вся її сім'я одягнена подвійно.
22 Покривала вона собі готує, льон тонкий і порфіра - її одежа.
23 Мужа її шанують у воротях, як засідає зо старшинами краю.
24 Вона тче тонке полотно й продає, і пояси купцеві доставляє.
25 Сила й гідність - її одежа, і вона собі сміється з прийдешнього дня.
26 Уста свої з мудрістю відкриває, доброта науки на язиці в неї.
27 Ретельно наглядає за ходом справ у хаті, хліба не знає їсти, нічого не робивши.
28 Діти її встають і її величають, муж її теж її вихваляє.
29 Сила було жінок цнотливих, ти ж перевищила усіх їх.
30 Краса - річ оманлива, врода - марна; жінка, що Господа боїться, - така хвали достойна!
31 Дайте їй з того, що надбали її руки, і нехай її вчинки хвалять її при брамі.

...
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 02:19

Чимало з цього є актуальним на наш час -- щодно жіноцтва у світлі св. Писання. Можна продовжувати, подаючи відповідні місця Божого Слова!
П. С. А цю тему, між іншим, вирішив створити відповідно до "Міжнародного жіночого дня" (8-го березня). :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 березня 2010, 09:44

Щоб поображати у цей день всіх жінок, повиривавши цитати з контекстів?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення luksander » 09 березня 2010, 14:41

ієром. Діонисій писав:Щоб поображати у цей день всіх жінок, повиривавши цитати з контекстів?

:roll:
Ну чому ж? Жінка прочитає і зайвий раз зрадіє за свою праведність :)
А ще нехай автори цитат про чоловіків нам процитують :o

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 16:53

ієром. Діонисій писав:Щоб поображати у цей день всіх жінок, повиривавши цитати з контекстів?


Хто таке казав? Ці цитати, наче біблійні сентенції, зрозумілі чи не кожному і без прямого контексту, на мій погляд, адже не є великими богословськими проблемами... Такого наміру,здається, не було спочатку... А чому ж тоді ніхто їх на форумі не привітав, цікаво, зокрема з тих, що подякували вам за ваше незрозуміле до кінця всім питання, поставлене за принципом: "хто хоче вдарити собаку, той завжди знайде палицю"? =@

Пригадати корисно не раз суттєві речі зі св. Писання чи чоловікам, чи жінкам, бо Слово Боже не втрачає перважно ніколи своєї свіжості та актуальності ніколи...

Особисто критично ставлюся до штучного свята "8 березня", яке має феміністичне коріння, судячи з історії, а фемінізм не цілком клеїться з Біблією, зокрема в тому, жо жінки мають коритися своїм чоловікам, їх завжди слухати і т. д. І не всі жінки його визнають, подібно як чоловіки 23 лютого. %)

Я ж не піднімав ще теми про п'янство сереж жіноцтва, шалену розпусту, зрадництво і т. д. :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення samael » 09 березня 2010, 17:11

o.Mykil писав: А чому ж тоді ніхто їх на форумі не привітав, цікаво, зокрема з тих, що подякували вам за ваше незрозуміле до кінця всім питання

Я сам цього свята не святкую і не визнаю за свято. Маю свої підстави не святкувати день Клари Цеткін та Рози Люксембург. Свою дружину можу привітати й 9,10,11 березня, а не лише 8! Краще святкувати День Матері (друга неділя травня)! До того ж це "Офіційний форум Української Греко-Католицької Церкви"! Тут є офіційні представники Пресс-секретаріату, якщо УГКЦ визнає це свято - могли й привітати!

Комуністка, німецька юдейка Клара Цеткін 1910 р. на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська юдейка комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії.

http://traditions.org.ua/vesnyaniy-tsik ... eznya.html
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 березня 2010, 18:05

luksander писав:Жінка прочитає і зайвий раз зрадіє за свою праведність

Цілком з Вами згідний, але поки вона дійде до поданої Вами похвали з Книги Приповідок 31 (за що окрема подяка :good: ), змушена буде прочитати Ісаї 3,16-24 :cry: , подане "з легкої руки" о. Миколи :lol: . Хіба ж такими словами вітають?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 18:14

ієром. Діонисій писав: Хіба ж такими словами вітають?


А це й не було подане у хвалебній формі вітання, адже, як я, отче Діонісію вже зазначив, не визнаю 8 березня як жіночого свята з феміністичною основою! Просто для пригадки певних суттєвих речей без зайвої романтики та рожевих окуляр. Звісно, Ісая міг трохи переборщити як і ап. Павло (сам не з усім на сьогодні згідний), що мав у житті холеричний темперамент (тобто св. Павло), тому дискусія залишається відкритою... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Мaлuй » 09 березня 2010, 18:39

а що, власне, не так з поданими цитатами?
чому стільки спротиву?
як на мене цілком справедливо висвітлено як позитиви так і негативи... в чому річ?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 18:42

Мaлuй писав:а що, власне, не так з поданими цитатами?
чому стільки спротиву?
як на мене цілком справедливо висвітлено як позитиви так і негативи... в чому річ?


Звісно, ви тільки подивіться, на якому високому місці стоять чесноти жінки, попри вади! Цікаво ще почути думку самих жінок, щоб було трохи об'єктивніше... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення ієром. Діонисій » 10 березня 2010, 09:30

o.Mykil писав: Ісая міг трохи переборщити як і ап. Павло ... мав у житті холеричний темперамент

Який би апостол Павло холеричний темперамент не мав :x (що також більше в категоріях здогадок, ніж фактів), записане ним чи продиктоване слово є словом богонатхненим!!! Тому його пояснення і цитування вимагає деякої обережності.
Також я зовсім не думаю, отче, що Ви мали намір засоромити жінок у день їхнього свята або свято саме (не так їх багато в році, жіночих свят). Просто слово -- двосічний меч, якщо ним невміло орудувати -- може поранити. :)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Олюнька » 10 березня 2010, 13:51

Отже, перемогла дружба? :wink:
Бо з такими гострими дискусіями можна прийти до висновку, що всі біди в світі через жінок. =@

Думаю коректно буде повидаляти офтоп, щоб не було згіршення, або хоча б відокремити тему 8-го березня. Отакі мої побажання, залишаю на ваш розгляд. :wink:

ПС. "По тому вас пізнають, що ви Мої учні, як любов взаємну будете мати". :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Yuriy D » 10 березня 2010, 16:16

o.Mykil писав: ...не визнаю 8 березня як жіночого свята з феміністичною основою! Просто для пригадки певних суттєвих речей без зайвої романтики та рожевих окуляр.

Хотів би також сказати кілька слів в адрес цього "свята" - в суспільстві склався певний стереотип відносно нього, і не привітати декого з ним може перерости в особисту образу :crazy: Дивні такі образи, особливо якщо задуматись над походженням цього дня.
На офіційній версії зупинятись не буду - багато в ній суперечностей і все менше людей їй довіряють.
Неофіційна версія пов'язана із страйком жінок, перепрошую, "найдавнішої в світі професії", з огляду на те що форум християнський і на ній зупинятись не хочу - почитати можна тут Вікіпедія
А є ще й релігійна версія. Якщо коротко - Клара Цеткін будучи єврейкою (чи то прихильницею євреїв) вибрала день, в який євреї святкують празник Пурім (празник перехідний і не завжди попадає на 8 березня) щоб таким чином ще й зробити послугу євреям і увіковічнити його в світській історії.
Празник м'яко кажучи не християнський, специфічний тим, що в його основі масові вбивства людей - детально можна прочитати в старозавітній книзі Естери. Версія дуже популярна в православних, хоча і піддається немалій критиці. Російського болослова д. Андрея Кураєва вважають одним із основоположників цієї теорії. Можна прочитати його статтю Можно ли не праздновать 8 марта?
Подібно як з іншими не христянськими святами його не відмінять, але менше ентузіазму серед християн могло би бути, знаючи версії походження цього свята. :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 10 березня 2010, 16:41

Yuriy D писав: Дивні такі образи, особливо цього дня.


Жінок?.. %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення o.Mykil » 10 березня 2010, 16:51

Чоловік і покора жінки http://www.christusimperat.org/uk/node/20232
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Just_me » 10 березня 2010, 17:17

Отче, цілком можливо, що я не права, проте мені б хотілося, щоби чоловіки цілували мені руку при зусрічі, допомагали вийти з автомобіля, садили на краще місце за столиком в кав"ярні. :Rose: Ех... А тут, як бачу, мої бажання бути пошанованою чоловіками, на що, як мені здавалося, я маю право згідно етикету, їдуть врозріз з тим, що вчить Святе Писання, тобто покорою :o
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:29

Just_me писав:Отче, цілком можливо, що я не права, проте мені б хотілося, щоби чоловіки цілували мені руку при зусрічі, допомагали вийти з автомобіля, садили на краще місце за столиком в кав"ярні. :Rose: Ех... А тут, як бачу, мої бажання бути пошанованою чоловіками, на що, як мені здавалося, я маю право згідно етикету, їдуть врозріз з тим, що вчить Святе Писання, тобто покорою :o

та гарно хочете. Але знаю жінок, які ображаються, якщо їх отак по-чоловічому відзначають...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:40

Yuriy D писав:... пов'язана із страйком жінок, перепрошую, "найдавнішої в світі професії"...

Міфи й історія 8-го Березня. Сергій Грабовський
Повії тут ні до чого: Вся правда про 8 Березня!
Сергій ГРАБОВСЬКИЙ

Про Клару, Розу і щиро українське чорносотенство. Міжнародний жіночий день встиг обрости низкою легенд та міфів. Розповідали навіть, що таким чином весь соціалістичний світ змушували святкувати Пурім. Що ж маємо насправді?
Ну чому, коли добряче пошкребеш щирого, навіть показного українського патріота, у багатьох випадках з‘ясується, що це – банальний російський чорносотенець, а до того ж і невіглас?
І що цікаво: вік та рідна мова тут не мають значення.
Ось "Тернопільська газета" провела на вулицях опитування, і якась пані Емілія 70-ти років, говорить з приводу 8-го Березня: "То не наше свято, тому нема чого його святкувати. Клара Цеткін зробила його в день свого народження, і всі повинні його святкувати. Я ніколи не святкувала 8 Березня, та й вже не буду".
А ось що пише незрівнянно молодший за неї Дмитро Дубілет у студентській газеті київського Інституту міжнародних відносин "Міжнародник": "А вся історія починається в далекому 1910 році, коли член соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін на Міжнародній Конференції жінок в Копенгагені запропонувала щорічно 8 березня святкувати міжнародний день жінок. Існують дві версії, чому саме на цю дату пав вибір великої феміністки. Одні джерела стверджують, що це пов‘язано з демонстраціями 1857 року в Нью-Йорку, коли американські текстильниці вийшли на вулиці, протестуючи проти низьких заробітків та поганих умов праці... Проте інші джерела з не меншою наполегливістю переконують нас в тому, що Клара Цеткін запропонувала цю дату на честь єврейського свята Пурім, який у 1910 році як раз припадав на 8 березня. А, як відомо, за національністю Цеткін належала саме до єврейського народу".
До загального хору підключається газета УНП "Народне слово" (авторка Яна Довгань): "8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик Нью-Йорка провели страйк, вимагаючи 10-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної платні... На честь цих подій на міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені 1910 року Клара Цеткін та Роза Люксембург і призначили «жіноче» свято. Проте допитливі історики з’ясували, що 8 березня 1857 була... неділя. Погодьтеся, не найліпший день для страйку".
І знову слово молодим. На форумі Києво-Могилянської академії якийсь магістр Брун запитує: "А якби 8 березня не було дня народження Клари Цеткін, ти б його святкувала?"
І, звичайно, вода б не освятилася без "Персоналу плюс", який у всіх асоціюється із пріснопам‘ятною МАУП. "Уже ні для кого не секрет, що лідерів революційних рухів єднали не тільки вірність ідеям Інтернаціоналу, комунізму та іншим «ізмам», а й те, що переважна більшість їх належала до однієї етнічної групи. Саме вихідці з єврейського народу стояли на чолі усіх революційних переворотів початку ХХ ст. Тому й не дивно, що Клара Цеткін (єврейка), виконуючи завдання партії — придумати жіноче свято, згадала про героїню єврейського народу — Естер, якій присвячено щорічне єврейське свято — Пурім (євреї називають його «наше Благовіщення»). Його відзначають між 20 лютого і 25 березня (день святкування змінюється відповідно до місячного календаря — як і день святкування православної Пасхи). Можливо, того року, коли було вирішено відзначати Міжнародний жіночий день, Пурім випав на 8 березня. Зрозуміло, якби змінювали дату свята щороку, то було б надто помітно, що святкується саме Пурім. Тому святкування дня жінки-революціонерки вирішили максимально приблизити, але все ж таки відділити від Пуріма. І зупинилися на 8 березні".
Пише це якась Наталія Боженко, кандидат історичних наук. Подібні приклади можна наводити десятками, в тому числі й російськомовні, але на українських патріотичних Інтернет-форумах.
Як на мене, нічого страшного у тому належності Клари Цеткін до євреїв немає, як і в запозиченнях, що їх зробив революційний рух з біблійної символіки, і не тільки з неї. Страшними є невігластво, тупість і чорносотенство "патріотів", від належності до племені котрих свого часу відмовлялися Іван Франко та Леся Українка. Мовляв, 8-ме Березня нам не підходить лише тому, що у цього свята єврейське коріння, це змова євреїв проти всього українського!..
Отож: звідки насправді ростуть ноги у цього свята, яке було започатковане 1910 року в Копенгагені на ІІ-ій Міжнародній конференції жінок-соціалісток, і біля витоків котрого справді стояла Клара Цеткін?
Спершу факт, про який українські патріоти могли б дізнатися навіть з “Української радянської енциклопедії”: Клара Цеткін з‘явилася на світ 5 липня 1857 року, отже, жіноче свято вочевидь влаштоване не на честь її дня народження. Тепер про витоки “єврейської” чи то пак “сіоністської”, “жидомасонської” et cetera версії походження жіночого свята. Порівняйте текст "Персоналу плюс" із текстом диякона Російської православної Церкви, знаного проповідника й авторитетного у певних колах богослова Андрія Кураєва; текст має назву “Чи можна не святкувати Восьме березня”: “Клара Цеткін – єврейка. І тому, коли партія поставила задачу придумати жіноче свято, Клара Цеткін згадала про Есфір... Есфірі присвячене щорічне і найвеселіше свято єврейського народу – Пурім... Для Клари Цеткін Пурім не був просто книжковим спогадом. Це те, що з дитинства входить у свідомість юдея... То ж чи є безпідставним припущення, що у свідомості єврейських лідерів Інтернаціоналу жіночий революційний рух асоціювався з іменем Есфірі, а 8 березня було обране ними у силу звички святкувати у ці дні сімейне свято Пурім?” Далі богослов Кураєв розповідає, що це свято не прив‘язане до конкретної дати, оскільки у юдаїзмі діє місячний календар, і продовжує: “Можливо, у той рік, коли було ухвалене рішення почати святкувати Міжнародний жіночий день, свято Пуріма припало на 8 березня. Змінювати щороку дату свята революціонерці було б і незручно, і надто відверто. І тому святкування Жінки-Руйнівниці було вирішено відокремити від свята Пуріма, зафіксувати і щороку 8 березня, незалежно від місячних циклів, закликати всі народи землі прославляти Жінку-Войовницю. Прославляти Есфір. Тобто вітати з Пурімом (хай навіть не усвідомлюючи цього)”.
Як бачимо, все на місці: керівні євреї-інтернаціоналісти, голос крові, рішення якогось наднаціонального центру “відокремити” 8 березня від Пуріму, прагнення нав‘язати свої ідеї несвідомому людству. Що російський чорносотенець, борець із малоросійським сепаратизмом Андрій Кураєв, котрий категорично заперечує саму можливість церковних відправ і молитов до Господа українською мовою, що кандидатка історичних наук Наталія Боженко з дуже патріотичного видання. Але ж от проблема: всі предки ініціаторки проголошення Міжнародного жіночого дня до якихось давніх давен були ревними католиками, а прізвище Цеткін належить її чоловікові, народовольцу одеситу Осипу Цеткіну, котрий утік до Німеччини від царської охранки. Батьком Клари був сільський учитель Ґотфрід Ейснер, котрий, крім інших предметів, викладав дітям закон Божий, а також грав у місцевій кірсі на органі під час церковних відправ. Маленька Клара йому допомагала, і непогано, як переказують, оволоділа цим складним інструментом. На схилі років, коли вона відвідала рідне село Відерау, то попросила відкрити їй кірху і більше години просиділа на самоті за органом. Ось такими були її справжні дитячі спогади і “поклик крові”.
Восьме березня народилося як свято жінок-феміністок (Клара Цеткін у своїх брошурах і статтях неодноразово вживала саме цей термін). А те, що фемінізм у ті часи був переважно соціалістичного спрямування, так це реальність, зумовлена викликами часу. Адже йшлося про одночасне здобуття політичних (участь у виборах) і соціальних (8-годинний робочий день, оплачувана відпустка по вагітності, рівна зарплата з чоловіками) прав працюючих жінок. "У кожній країні соціалістки щорічно проводять Жіночий день, який слугує для агітації за надання жінкам виборчого права... Цьому дневі слід надати статус міжнародного". І названий цей день був з щиро німецькою ґрунтовністю: "День міжнародної солідарності жінок у боротьбі за економічне, політичне й соціальне рівноправ’я".
А тепер стосовно того, що 8 березня 1857 року була неділя, як пильно відзначило "Народне слово". Пробі, пані та панове, не туди спрямована ваша пильність: вперше свято боротьби жінок за рівні права відзначалося... 19 березня. Його прив‘язали було до дня перемоги німецьких робітників у барикадних боях далекого 1848 року. Й ініціатива встановити це свято навесні, у березні, належала зовсім не Кларі Цеткін, а німецькій соціалістці-феміністці Єлені Ґрюнберг (до речі, також істинній арійці). До 1914 року у різних країнах Європи Міжнародний жіночий день відзначали у різні дні березня – відповідно до політичних і культурних особливостей тих держав. Це було зовсім не “свято весни і кохання”, як зараз про нього розказують, а властиво політичне дійство, яке нерідко супроводжувалося зіткненнями соціалісток-феміністок із поліцією й військами. І тільки напередодні Першої світової війни з‘явилася дата 8 березня. До речі: як вдалося дізнатися у фахівця з юдаїки, Пурім того – 1914-го – року відзначали 12 березня...
Власне, хіба справа у тому, чи “прив‘язане” свято Восьмого березня до одного із головних свят юдеїв Пуріму чи ні (а якби справді було прив‘язане, невже слід було б учинити єврейський погром?). Справа в іншому: невже невігластво і чорносотенство – це питома ознака бодай частини патріотичної української громади?
І насамкінець. Як бачимо, 8-е Березня за своєю генезою – це зовсім не комуністичне свято, просто більшовики його, за своєю звичкою, "націоналізували" і зробили офіційним, державним. А тим часом, за ідеєю, трудящі жінки у цей день мають з подвійною енергією боротися за свої права – проти будь-якої влади і будь-якої політичної, економічної чи суспільної сили, що ці права обмежує. Отож чоловіцтву 8-го Березня слід не квіти коханим дарувати, а споруджувати для них якнайміцніші барикади й у разі потреби підносити набої, а не напої.
P.S. А якби українська "жовта преса" не була вкрай лінивою та неповороткою, вона б написала про дійсно пікантні речі, пов‘язані з Кларою Цеткін і з тим, що вона не все життя присвячувала політиці. Скажімо, про те, другий чоловік Клари Цеткін, художник Фрідріх Цундель, мав менше за неї на 18 років, і нічого – шлюб був міцним, аж доки не розпався... з політичних міркувань: 1914 року Клара виступила проти участі Німеччини у світовій війні, а Фрідріх записався до війська добровольцем. А от молодший син Клари Костянтин став коханцем Рози Люксембург, попри різницю у віці, а потім став об‘єктом нацистських переслідувань. Але не за етнічне походження, а за ліві політичні переконання. Серйозна ж преса могла дослідити біографію Осипа Цеткіна – мабуть, цікава була людина, що його покохала така нестандартна жінка, як Клара Ейснер, політичні таланти якої високо оцінював такий знаний експерт, як Володимир Ульянов-Ленін. Але чи цікавлять нас серйозні речі, коли можна поговорити про "жидівську змову проти українців" і про "народні звичаї аріїв-оріїв"?
Сергій Грабовський, кандидат філософських наук, член Асоціації Українських письменників
http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/3/6/159504.htm
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Олюнька » 10 березня 2010, 18:01

До речі, в нашім селі ксьонз казав римо-католикам, щоб не забули своїм жінкам квіти купити. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Yuriy D » 10 березня 2010, 18:06

Не бачу ніяких переконливих аргументів які б могли остаточно спростувати кожну з версій, крім того що автор зробив огляд преси не бачу тут нічого серйозного. :pardon:
А щоб порівнювати Пурім і Благовіщення, це пробачте, треба мати трохи хвору уяву :crazy:

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Sacajawea » 10 березня 2010, 18:25

о.Олег писав:та гарно хочете. Але знаю жінок, які ображаються, якщо їх отак по-чоловічому відзначають...

А то християнки? Чи прості хвеміністки?
Just_me писав: А тут, як бачу, мої бажання бути пошанованою чоловіками, на що, як мені здавалося, я маю право згідно етикету, їдуть врозріз з тим, що вчить Святе Писання, тобто покорою :o

Дивні мені такі ваші висновки.
Покора - це ж не рабство.
Та й із ребра ми взяті, бо то є символ рівности перед Богом.

З одного боку:
8 Бо чоловік не походить від жінки, але жінка від чоловіка,
9 не створений бо чоловік ради жінки, але жінка ради чоловіка.
(1Кор.11:8-9)

А з іншого:
11 Одначе в Господі ані чоловік без жінки, ані жінка без чоловіка.
12 Бо як жінка від чоловіка, так і чоловік через жінку; а все від Бога.
(1Кор.11:11-12)

Усе чітко й збалансовано. Тут не про рабство, а про покору й взаємну шану, любов.
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 19:00

Sacajawea писав:
о.Олег писав:та гарно хочете. Але знаю жінок, які ображаються, якщо їх отак по-чоловічому відзначають...
А то християнки? Чи прості хвеміністки?

одна - точно глибока християнка. :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Just_me » 10 березня 2010, 19:35

Sacajawea писав:Дивні мені такі ваші висновки.
Покора - це ж не рабство.
Та й із ребра ми взяті, бо то є символ рівности перед Богом.

З одного боку:
8 Бо чоловік не походить від жінки, але жінка від чоловіка,
9 не створений бо чоловік ради жінки, але жінка ради чоловіка.
(1Кор.11:8-9)

А з іншого:
11 Одначе в Господі ані чоловік без жінки, ані жінка без чоловіка.
12 Бо як жінка від чоловіка, так і чоловік через жінку; а все від Бога.
(1Кор.11:11-12)

Усе чітко й збалансовано. Тут не про рабство, а про покору й взаємну шану, любов.


Я щиро б хотіла дізнатися, що ви вкладаєте в поняття "покори". Бо я - послух у всьому, підкорення. Не знаю, як би було в сім"ї, якщо б жінка не робила чоловікові зауважень чи не вступала з ним у дискусії. На мою думку - відсутність прогресу та прийняття неефективних рішень. Бо, як в народі кажуть, в суперечці народжується істина.

Особисто в моїй сім"ї ніякої покори жінки чоловікові, мій батько доволі інертна особа, зовсім як дитина, хоча дуже добра й якби не мама, не знаю, що було б... :no: Вона "...и коня на скаку остановит, и в горящую избу войдет" O:-)

Та й я не за рівність, я за те, щоби жінка була слабшою, зате більш шанованою, бо вона несе життя. Ви очевидно не дуже уважно вдумувалися в кілька найперших постів цієї теми. Хто не цілком з жінок згоден зі мною, той нехай ще раз перечитає і приміряє їх на себе в повній мірі. Уявіть, ви ЩОДЕННО ведете себе до крихти так. Даруйте, прошу вас, за порівняння, але мені нагадує жінку з опущеною головою без прикрас, зі згаслими очима, ходять дрібною ходою за чоловіком. Мусульманки в арабських країнах хіба не так поводяться?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Yuriy D » 10 березня 2010, 20:33

о.Олег писав:P.S. А якби українська "жовта преса" не була вкрай лінивою та неповороткою, вона б написала про дійсно пікантні речі, пов‘язані з Кларою Цеткін і з тим, що вона не все життя присвячувала політиці. Скажімо, про те, другий чоловік Клари Цеткін, художник Фрідріх Цундель, мав менше за неї на 18 років, і нічого – шлюб був міцним, аж доки не розпався... з політичних міркувань: 1914 року Клара виступила проти участі Німеччини у світовій війні, а Фрідріх записався до війська добровольцем. А от молодший син Клари Костянтин став коханцем Рози Люксембург, попри різницю у віці, а потім став об‘єктом нацистських переслідувань. Але не за етнічне походження, а за ліві політичні переконання. Серйозна ж преса могла дослідити біографію Осипа Цеткіна – мабуть, цікава була людина, що його покохала така нестандартна жінка, як Клара Ейснер, політичні таланти якої високо оцінював такий знаний експерт, як Володимир Ульянов-Ленін. Але чи цікавлять нас серйозні речі, коли можна поговорити про "жидівську змову проти українців" і про "народні звичаї аріїв-оріїв"?
Сергій Грабовський, кандидат філософських наук, член Асоціації Українських письменників
http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/3/6/159504.htm

Знаний "експерт" Володимир Ленін ? :ROFL:
Схоже автор статті не сильно потрудився в пошуку серйозних історичних аргументів які б спростовували описані версії, а обмежився "скромною" критикою написаного O:-)
Останній абзац статті наводить на думку що він такої мети і не ставив перед собою, бо ж як для спростування версій походження того "свята" можна використати інформацію про першого та другого чоловіка, сина К. Цеткін?? Це можна використати лише облагороджування образу К. Цеткін, так "спотвореного" злими журналістами, істориками та богословами :o
Очевидно автор статті притримується офіційної (советскої) версії свята, це його право. Але особисто в мене більшу довіру викликає версія д. А.Кураєва, в даному випадку я не маю підстав більше довіряти совєтам/більшовикам =@

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення Sacajawea » 10 березня 2010, 21:19

Just_me писав:Я щиро б хотіла дізнатися, що ви вкладаєте в поняття "покори". Бо я - послух у всьому, підкорення. Не знаю, як би було в сім"ї, якщо б жінка не робила чоловікові зауважень чи не вступала з ним у дискусії. На мою думку - відсутність прогресу та прийняття неефективних рішень. Бо, як в народі кажуть, в суперечці народжується істина.

Та й я не за рівність, я за те, щоби жінка була слабшою, зате більш шанованою, бо вона несе життя. Ви очевидно не дуже уважно вдумувалися в кілька найперших постів цієї теми. Хто не цілком з жінок згоден зі мною, той нехай ще раз перечитає і приміряє їх на себе в повній мірі. Уявіть, ви ЩОДЕННО ведете себе до крихти так. Даруйте, прошу вас, за порівняння, але мені нагадує жінку з опущеною головою без прикрас, зі згаслими очима, ходять дрібною ходою за чоловіком. Мусульманки в арабських країнах хіба не так поводяться?

Коли жінка в домі голова, бо чоловік інертний (як на мене, це дуже українська проблема), то велика доля в тому самої жінки. Бо ж чи не наші жінки полюбляють такі приказки "чоловік голова, а жінка шия...", "жінка в хаті три кути тримає". Тим жінкам бракує щастя й жіночности тому, що вони самі собі на нього не дозволили.

Покора - це послух, але знову ж таки не рабство. У мусульманстві - це приниження, хоча це лише нам так виглядає, бо вони геть так не вважають.
Покора - це не кручення чоловіком, довіра, прислухання до його думки, стояння на його боці, навіть коли з його позицією не згідна. Це лагідні вказівки, несварливість. Тут нема місця для зарозумілості, сиромудрості, боротьби, хто кращий... (тут мені зразу згадується забобон про ставання на рушник і великі пальці на ногах) Та й істина повинна народжуватися (і властиво дуже легко буде родитися, без надмірних потуг) не в суперечці, а в дискусії, де чоловік і жінка боряться з проблемою, а не один з одним.

Жінці не потрібно бути головою, бо її влада більша, поширеніша, але маловидима. Для мене образи із Святого Письма є глибокими й повчальними. Там жінка власне не понура, а з гордо піднятою головою. А чому? Бо вона за камінною стіною, за мужем. І вона впевнена в собі, в усьому що робить, бо власне за мужем. Ви ж згадайте, що жінки у євреєїв теж брали участь у зборах, то не була суто чоловіча справа. Чи не з поваги до жінки так було?
Мені більше нещасна жінка-голова чи то пак, як вони люблять себе назвати, жінка-шия, бо бореться із власною природою, вдає із себе когось, ким не може бути. Особливо, якщо вона сама собі опора. Така жінка потому довго випоминатиме дітям, що "я тобі все життя віддала, а ти... невдячний/а". І ця ж жінка зосередиться на дітях настільки, що прив*яже до себе й не зуміє відпустити, аби було по-біблійному, що "покине чоловік батька й матір і приліпиться до жінки". Вона не дасть ні синові приліпитися до жінки, ні доньці до чоловіка... Вона виростить двох нещасних залежних людей, котрі теж не зуміють виростити сильних духом дітей, якщо вчасно не обірвуть пута егоїстичної любові самотньої хоч і заміжньої жінки.

Святе Письмо показує жіночу природу. І дуже добре показує. Тільки треба вчитатися й розпізнати. Без упередження й стереотипів.
Моя бабуся все життя була домогосподаркою, але щасливою, за сильним і люблячим мужем. Не в усіх буденних речах щастя, а в тих, що допомагають нам іти до спасіння.
Зрештою, то все легко збагнути, якщо життя й кар*єру будувати на Бозі. :)
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення прочанка » 19 травня 2010, 11:26

в св. апостола Павла"Жінка в церкві - хай мовчить".З іншого боку - Божественне Слово прийшло на спасіння світу від Святого Духа і земної жінки( найкращої й вибраної перед віками). Жінки - Цариці Небесної, нашої Матері, яка ще за земного життя проявила немало подвигів у ширенні віри. Але поруч були і вірні подруги - Саломея, Марія Магдалина, Марія Клеопова, Вероніка і ті безіменні жінки, про яких не згадується...
Марія - покірна Богу і покірна дружина... Але й Йосип-обручник, покірний Божій волі і чоловік, гідний Матері Божої.
Покора - це не рабство і зневага, а любов, взаємоповага, взаємопідтримка і розуміння, взаємне терпіння. Це все теорія, на жаль, нашим життям рідко підтверджена.
Інфантильні "голови" спиваються, а їхні "шиї" закордоном "гордо" несуть звання української жінки-берегині...Рідкі сім"ї виїжджають разом і борються з труднощами разом :cry:
совєти підмінили статус жінки, тим самим знищивши її як таку...Працювати? Працюй, але рідко жінка може мати посаду рівну чоловікові, а особливо оплату праці. Зате хамство й грубість, брутальність й скворнословство стосовно жінки - норма, а "поцілувати рука" - пережитки минулого, просто подарувати квітку - майже неприйнятно. Зате вступити в інтимні стосунки з "першого погляду" - "норма" і мало кого тепер дивує.
Моя прабабуся теж була домогосподаркою, а чоловік був "скелею", на якій трималася родина із християнськими засадами. А мене вчила тих"панських" замашок - панночка має бути доброю, милою, вихованою, якій таки цілують руки. До речі, руки цілувалося й мамі, бабусі. Це було ознакою доброго тону, любові й поваги. Мене вчили музики,
етикету, а потім вже як куховарити... Довгі роки я жила в дивному нереальному світі і слухала ті "казки", а потім - жорстокі реалії життя...
Наведу кілька прикладів...
Добре вчишся? Жінка не може бути надто мудрою... :) крутиш носа від немитого тіла, прокуреного, вчорашнього перегару і сьогоднішньої похмілки з перемішку з дешевим одеколоном - тоже мені пані винайшлася і ще кілька "милих" словців... Ніжних і літературних... Принца на рожевому коні захотіла? особливо"зворушливі" гуртожицькі оповідки: "сміх крізь сльози" - на спільній кухні, по роботі жінки варять,парять, смажать, а потім - бац тою з пательньою по голові... Не витримала, втікла до Італії...Таких історій -купа, не мені розповідати, самі знаєте... А потім - жінка непокірка!Гуляща і все таке...
Що сталося з українцями - культурними й вихованими в добрих християнських традиціях галичанами?
Що сталось з нашим старим містом, в якому був притаманний дух особливого шарму "маленького Парижа" чи Відня чи Кракова? Нецензурщина -норма, неохайність - норма, грубість - норма. Повага до жінки - збоченьство.
Не бійтеся!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення viter » 19 травня 2010, 13:20

прочанка писав:Що сталося з українцями - культурними й вихованими в добрих християнських традиціях галичанами?
Що сталось з нашим старим містом, в якому був притаманний дух особливого шарму "маленького Парижа" чи Відня чи Кракова? Нецензурщина -норма, неохайність - норма, грубість - норма. Повага до жінки - збоченьство.

Це все наслідки російсько-радянської окупації. Мусимо якось це подолати.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення о.Олег » 19 травня 2010, 13:29

viter писав:
прочанка писав:Що сталося з українцями - культурними й вихованими в добрих християнських традиціях галичанами?
Що сталось з нашим старим містом, в якому був притаманний дух особливого шарму "маленького Парижа" чи Відня чи Кракова? Нецензурщина -норма, неохайність - норма, грубість - норма. Повага до жінки - збоченьство.

Це все наслідки російсько-радянської окупації. Мусимо якось це подолати.

думаю, що можна описати подібно і стан речей з чоловіками... Що скажете, чоловіки??
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Жінка та її поведінка у св. Письмі...

Повідомлення viter » 19 травня 2010, 14:30

о.Олег писав:думаю, що можна описати подібно і стан речей з чоловіками... Що скажете, чоловіки??

Так можна. Чоловіки ж теж люди ... :) Це стосується всіх.
Одна ремарочка. Якось йду по вулиці, бачу стоять хлопець з дівчиною, обоє курять. Одяг дівчини хлопчачого стилю, постава також, цигарку тримає так чисто по-хлопськи (бо є такі жінки, що палять елегантно). От Ви, Прочанко, як би були чоловіком, то дуже хотіли б поцілувати ті підкурені сигаретним димом руки? :) Отож бо і воно...
Дорогі жінки, поважайте себе, плекайте свою жіночність і тоді, дивись, і чоловіки ставитимуться до вас набагато краще.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей