Війна за Віру

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Vartovyj
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 06 квітня 2010, 08:41

Війна за Віру

Повідомлення Vartovyj » 06 квітня 2010, 19:34

Оця тема наштовхнула мене на питання у греко-католицькій громаді.. чи існують зарза такі проблеми в УГКЦ? У 90-их зрозуміло таке було повсюду..., а зараз? Я сам із Наддніпрянщини...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Війна за Віру

Повідомлення romanm » 07 квітня 2010, 15:18

Vartovyj писав:Оця тема наштовхнула мене на питання у греко-католицькій громаді.. чи існують зарза такі проблеми в УГКЦ? У 90-их зрозуміло таке було повсюду..., а зараз? Я сам із Наддніпрянщини...


ТУт не зовсім війна за віру.А війна за те, як ми її бачимо. Віра, якщо вона є вірою, не може привести до воєн, особливо серед єдиновірців. Але людина, нажаль, грішна, отож і є різного роду проблеми. Такого зараз, наскільки я можу судити, в УгкЦ немає, та й в 90-их то і не дуже було. В більшостіє проблеми серед самих православних.

Vartovyj
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 06 квітня 2010, 08:41

Re: Війна за Віру

Повідомлення Vartovyj » 07 квітня 2010, 15:43

Але УГКЦ здається мало конфлікт із якоюсь громадою, що йменують себе рідновірами.
Як УГКЦ офіційно до них ставиться?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Війна за Віру

Повідомлення Олюнька » 07 квітня 2010, 15:51

Vartovyj писав:Але УГКЦ здається мало конфлікт із якоюсь громадою, що йменують себе рідновірами.
Як УГКЦ офіційно до них ставиться?

Говорилося вже тут: РІДНОВІРИ - нова виразка на тілі Церкви Христової
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Vartovyj
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 06 квітня 2010, 08:41

Re: Війна за Віру

Повідомлення Vartovyj » 07 квітня 2010, 15:56

Зрозуміла позиція. Не дивлячись на те, що вони не можуть бути виразкою на тілі Церкви, бо є поза Церквою.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Війна за Віру

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 09:05

Vartovyj писав:Зрозуміла позиція. Не дивлячись на те, що вони не можуть бути виразкою на тілі Церкви, бо є поза Церквою.

ніхто не є поза Церквою
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Війна за Віру

Повідомлення o.Mykil » 08 квітня 2010, 09:30

о.Олег писав:ніхто не є поза Церквою


А як відомий еклезіологічний вислів "Поза Церквою нема спасіння" («extra ecclesiam nulla salus»), котре часто повторювало Отці Церкви? Якщо б ніхто не міг опинитися поза Церквою, то не було б потреби в його вживанні чи наголошенні на ньому... Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Війна за Віру

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 10:06

o.Mykil писав:
о.Олег писав:ніхто не є поза Церквою


А як відомий еклезіологічний вислів "Поза Церквою нема спасіння" («extra ecclesiam nulla salus»), котре часто повторювало Отці Церкви? Якщо б ніхто не міг опинитися поза Церквою, то не було б потреби в його вживанні чи наголошенні на ньому... Імхо.

всі, хто буде спасенний, буде спасенний через Церкву Христову. Звідси і потреба діяти у світі, навертати. Мав на увазі: немає у людства "виразок", які б не були виразкою Церкви; не існує людини/вчення, до якої/го немела б стосунку Церква. У що б вони не вірили, що б не проповідували.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей