Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 14:17

Також поясніть як це може бути6 є гріх і відразу смерть. Як бачити тут не поділено гріх є гріх

Рим.6:23 Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!

Як.1:15 Пожадливість потому, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть.


Також спростуйте:

1Кор.6:9 Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, 10 ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони! 11 І такими були дехто з вас, але ви обмились, але освятились, але виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога.


До галатiв 5:19 Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, 20 ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, 21 завидки, п'янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого! .... і відразу знов показується вихід 24 А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. 25 Коли духом живемо, то й духом ходімо!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 02 квітня 2010, 14:24

Все вірно, що тут спростовувати? Як не розкається людина, то не може увійти в Царство Боже. А як розкається, то відпокутує (залежно від важкості і кількості гріхів) і буде вічно жити з Богом.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 14:41

viter писав:
Вова писав:Також поясніть для чого прийшов, помер і воскрес Христос, навіщо покаяння, навіщо взагалі вірити у Бога, для чого нам залишати наші гріхи, для чого народження з гори, ДЛЯ ЧОГО БІБЛІЯ якщо ми це саме можемо зробити у чистилищі.

Не можемо ми це саме зробити у чистилищі. Маєте за приклад багача з цитованої Вами вище притчі. Якщо людина не покається, то чистилище їй не поможе (хоча надіємося на Милосердя Боже і хочемо, щоб усі спаслись). Чистилище - це місце покути, де люди спокутують свої провини, якщо померли у не тяжких гріхах, або ті, що покаялися посповідавшись, але ще не встигли відпокутувати. Сповідь усуває стіну між Богом та людиною, але не позбавляє необхідності покутувати. Тож ящо людина не встигла відпокутувати на цьому світі, то продовжує покуту в чистилищі. Христос примирив людину з Богом, але покутувати мусимо, несучи разом з Христом свої хрести. Христос відкрив нам двері Царства Божого, але зайти ми мусимо зусиллям своєї волі при помочі Божій.

Оце що ви написали це все треба зробити на землі. Біблія про це говорить. Христос раз помер і нас оправдав через свою смерть. Він більше не буде вмирати за наші гріхи.
Євр.9:27 І як людям призначено вмерти один раз, потім же суд, 28 так і Христос один раз був у жертву принесений, щоб понести гріхи багатьох, і не в справі гріха другий раз з'явитися тим, хто чекає Його на спасіння.
Де Бог у Біблії ділить Бог на гріхи менші і більше. Як визначити який менший, а який більший?

Примустімо я не християнин я помер, я буду мати до Бога притензії, чому той що називає себе християнином, а жив безбожно піде у чистилище, а я не піду. Не рівні права. Як той і той своїми ділами відкидав Бога. А назва сама нічого не дасть. Чому Багач не постави притензії да Авраама, а хотів хоч би його родина не попала туда де він. Що відповів Авраам ( своїми словами):
Ви маєте Біблію яку Бог залишив До євреїв 4:12 Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мозків, і спосібне судити думки та наміри серця. 13 І немає створіння, щоб сховалось перед Ним, але все наге та відкрите перед очима Його, Йому дамо звіт!
Бог був послав вам Сина: Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен,хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.Iван.3:16
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 14:53

Інше місце де Біблія підвержує що християнин не повинен грішити самовільно.
Євр.10:26 Бо як ми грішимо самовільно, одержавши пізнання правди, то вже за гріхи не знаходиться жертви,27 а страшливе якесь сподівання суду та гнів палючий, що має пожерти противників.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 02 квітня 2010, 14:57

Я наводив Вам вже цитати з Святого Письма, та Ви їх не приймаєте. Не вважаю за потрібне продовжувати дискусію. Тут є отці, може вони, як матимуть час, дадуть Вам вичерпні і кращі ніж мої відповіді.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чистилище

Повідомлення romanm » 02 квітня 2010, 15:01

Пряме слово Трійця немає, є слово Єдиний якщо ви знаєте що воно значить на єврейській мові то вам плюс.


Признаю, цього я не знаю. Проясніть.
Дальше, я хочу вам сказати, що СИМВОЛ ВІРИ, на який зсилаєтеся, не претендує і не МАЄ показати УСІХ істин віри. Так, що тут не в тему.
Дальше, Ви приводите як доказ протестантів і Православних. Щодо протестантів я Вам відповів. Тепер щодо ПЦ, не виходить = не витікає що якщо ПЦ не поділяє якихось вчень КЦ, то вона зберегла "древню віру, це не так.

Тут знову, напевно ви цитуєте по якихось книженціях, а вартувало би прочитати науку цих Церков у.. Якщо Ви мені приводити вчення ПЦ, то прошу пояснити : що підрозумівають Православні під словом АД, а що Католики? Ви говорити, повторюся, що ПЦ не признає чистилище. Так? Тоді дайте відповідь на питання. І як Ви поясните слова Ісуса про віддання довгу і в язницю?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 15:33

romanm писав:
Пряме слово Трійця немає, є слово Єдиний якщо ви знаєте що воно значить на єврейській мові то вам плюс.


Признаю, цього я не знаю. Проясніть.


не хочу встригати у цю дискусію, бо це не та рубрика, а то зараз начнеться...

Повт.6:4Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь один!
Бут.2:24 Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом.
Езд.3:1 А коли настав сьомий місяць, і Ізраїлеві сини були по містах, то зібрався народ, як один чоловік, до Єрусалиму.

євр. слово "Ахат" означає множина в однин
грец. слово "Гис" також має одне із визначення множина в однині
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 16:03

romanm писав: Ви говорити, повторюся, що ПЦ не признає чистилище. Так? Тоді дайте відповідь на питання. І як Ви поясните слова Ісуса про віддання довгу і в язницю?

Православна теж не признають чистилище.
Вiд Матвiя 5:25 Зо своїм супротивником швидко мирися, доки з ним на дорозі ще ти, щоб тебе супротивник судді не віддав, а суддя щоб прислужникові тебе не передав, і щоб тебе до в'язниці не вкинули. 26 Поправді кажу тобі: Не вийдеш ізвідти, поки не віддаси ти й останнього шеляга!
по перше я теж всього не знаю, треба завжди досліджувати Писання.
Моя думка що точно це говориться при житті людини, а не після смерті. якщо мені пам’ять не зраджує Христос тільки раз навів що буде після смерті у розповіді про Лазаря, а все інше він наводив тільки життєві, повсякденні історії.
От це є одна із тих історій.
Та як для мене це аналогія 23-24 вірша, тільки в іншому сказано. Не забувайте що потрібно дивитися у контекст, а потім у текст.
Слова " дорога" я думаю це наше життя. І ми повинні не тільки з Богом примиритися, а із людьми поки ми живемо. Бо як у вічності ми зможемо миритися з тим що посварилися, ні як! "зо своїм супротивником швидко мирися, доки з ним на дорозі ще ти".

Похожі місця:

Еф.4:26 Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві, 27 і місця дияволові не давайте!

1Iван.4:20 Як хто скаже: Я Бога люблю, та ненавидить брата свого, той не правдомовець. Бо хто не любить брата свого, якого бачить, як може він Бога любити, Якого не бачить?

1Iван.3:15 Кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб. А ви знаєте, що жоден душогуб не має вічного життя, що в нім перебувало б.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 02 квітня 2010, 18:07

Наговорили багато, тільки чомусь толку з того нуль.
Вова писав:Православна теж не признають чистилище.

У Правосласній Церкві є поняття Митарства.

Якщо нема чистилища, тоді для чого молитись за померлих?
Ви наводите історію Лазаря як приклад, але забуваєте, що це було сказано до євреїв. І лоно Авраама - це місце, де померлі очікували прихід Месії, а не рай.
Друге, Ісус в ніч Воскресіння "зійшов в ад" і вивів стародавніх праведників від Адама, а ви про пропасть говорите. :pardon:
Третє, «...Хто слухає Слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, — життя віч­не той має, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя» (Ів. 5, 24) Праведник на суд не приходить, а для чого суд грішників, якщо по-вашому їх питання вирішене.

Прохання тему Пресвятої Трійці обговорювати у відповідній гілці форуму.
Вова, не зловживайте розмірами шрифтів
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 18:32

Олюнька писав:Наговорили багато, тільки чомусь толку з того нуль.

Вова писав:Православна теж не признають чистилище.

Олюнька писав:У Правосласній Церкві є поняття Митарства.
Якщо нема чистилища, тоді для чого молитись за померлих?

не знаю, за це питайтися у православних. Як для мене теж не логічно молитися за померлих, а не вірити у чистилище.

Олюнька писав:Ви наводите історію Лазаря як приклад, але забуваєте, що це було сказано до євреїв. І лоно Авраама - це місце, де померлі очікували прихід Месії, а не рай.
Друге, Ісус в ніч Воскресіння "зійшов в ад" і вивів стародавніх праведників від Адама, а ви про пропасть говорите. :pardon:

якщо не помиляюсь у євреїв це називається шеол. Шеол був розділиний на дві половини для правидників і грішників. Христос спустився за правидниками в лоно Авраамове.
А де ви таке прочитали що Христос спустився в ад, до грішників? Де цитати? І про пропасть не я говорю, а Біблія.

Олюнька писав:Третє, «...Хто слухає Слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, — життя віч­не той має, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя» (Ів. 5, 24) Праведник на суд не приходить, а для чого суд грішників, якщо по-вашому їх питання вирішене.


А ви хотіли щоб вас без суду засудили? Не думаю.
Об'явлення 20:11 І я бачив престола великого білого, і Того, Хто на ньому сидів, що від лиця Його втекла земля й небо, і місця для них не знайшлося. 12 І бачив я мертвих малих і великих, що стояли перед Богом. І розгорнулися книги, і розгорнулась інша книга, то книга життя. І суджено мертвих, як написано в книгах, за вчинками їхніми. 13 І дало море мертвих, що в ньому, і смерть і ад дали мертвих, що в них, і суджено їх згідно з їхніми вчинками. 14 Смерть же та ад були вкинені в озеро огняне. Це друга смерть, озеро огняне. 15 А хто не знайшовся написаний в книзі життя, той укинений буде в озеро огняне...

Олюнька писав:Прохання тему Пресвятої Трійці обговорювати у відповідній гілці форуму.
Вова, не зловживайте розмірами шрифтів

Я не зрозумів, а чому ви до мене за Трійцю звертаєтесь, я що почав? Требе всіх поважати, я ж так і був відповів, чому до мене притензії?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 04 квітня 2010, 19:01

Вова писав:якщо не помиляюсь у євреїв це називається шеол. Шеол був розділиний на дві половини для правидників і грішників. Христос спустився за правидниками в лоно Авраамове.

То це був рай чи пекло? Чи щось третє? Бачите, не все так просто. :Search:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 04 квітня 2010, 23:18

Олюнька писав:
Вова писав:якщо не помиляюсь у євреїв це називається шеол. Шеол був розділиний на дві половини для правидників і грішників. Христос спустився за правидниками в лоно Авраамове.

То це був рай чи пекло? Чи щось третє? Бачите, не все так просто. :Search:

Не буду на всі 100% впевнений . Я точно не знаю чи шеол і пекло це однакове місце. По моїй пам’яті шеол - це євр. , ад - це грец. слово. я уже говорив шеол (Ад) був поділений на дві половини, Христос прийшов у ту частину де були праведники і забрав їх до раю.
Чому я так думаю: бо самі праведники Ст. З. хотіли до шеолу. Подумайте хто з нас хотів би навічно добровільно у ад піти на вічні муки, думаю ніхто. І по скільки я знаю євреї так і вірили що у шеолі є дві частини: одна для праведників, друга для грішників. Третього не дано:

Патріарх Яків говорить:
Бут.37:35….У жалобі зійду я до сина мого до шеолу. І плакав за ним його батько.
Бут.42:38 А той відказав: Не зійде з вами мій син, бо брат його вмер, а він сам позостався... А трапиться йому нещастя в дорозі, якою підете, то в смутку зведете мою сивину до шеолу!...
Бут.44:29 А заберете ви також цього від мене, і спіткає його нещастя, то зведете ви сивину мою цим злом до шеолу.
Бут.44:31 То станеться, коли він побачить, що юнака нема, то помре. І зведуть твої раби сивину раба твого, нашого батька, у смутку до шеолу...
Слова Йова:
Йов.7:9 Як хмара зникає й проходить, так хто сходить в шеол, не виходить,
Йов.14:13 О, якби Ти в шеолі мене заховав, коли б Ти мене приховав, аж поки минеться Твій гнів, коли б час Ти призначив мені, та й про мене згадав!
Йов.17:13 Якщо сподіваюсь, то тільки шеолу, як дому свого, в темноті постелю своє ложе...
. Йов.21:13 Провадять в добрі свої дні, і сходять в спокої в шеол.

Слова Давила:
Пс.15:10 Бо Ти не опустиш моєї душі до шеолу, не попустиш Своєму святому побачити тління!
Пс.29:4 Господи, вивів Ти душу мою із шеолу, Ти мене оживив, щоб в могилу не сходити мені!
Пс.48:16 Та визволить Бог мою душу із влади шеолу, бо Він мене візьме!
. Пс.85:13 велика бо милість Твоя надо мною, і вирвав Ти душу мою від шеолу глибокого!
Пс.138:8 Якщо я на небо зійду, то Ти там, або постелюся в шеолі ось Ти!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 06 квітня 2010, 00:20

Чи існує чистилище? http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php

Цікава розмова про чистилище точиться ось на цьому дещо підозрілому сайті-форумі http://uniat.ucoz.com/forum/7-11-1
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Міша » 07 квітня 2010, 10:54

o.Mykil писав:Чи існує чистилище? http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php

Після вчора закінчив читати цю книжку. Дуже багато чого для себе відкрив. І саме головне зрозумів, що молитву за померлих потрібно посилювати :)
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 07 квітня 2010, 16:23

o.Mykil писав:Чи існує чистилище? http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php


Я теж її прочитав, у мене виникло більше запитань ніж відповідей. Отож, я бачу ви прочитали і все зрозуміли, поясніть тепер будь-ласка мені.

ДеньI
Сопричастя Святих "Вірю у сопричастя Святих"


Цитата:«Ті вірні, які вже перейшли до позагробового життя, знаходяться у двох станах: одні вже в небі, а інші ще не можуть ввійти до неба, і тому перебувають у чистилищі.»

Питання: Як ви знаєте хто пішов у небо, а хто у чистилище. Покажіть будь-ласка у Біблії де таке записано хто по який гріхах іде у чистилище, а хто відразу у рай, і якщо буде не важко через які гріхи люди йдуть у пекло


Цитата:"А щоб зарадити ньому великому злу, Церква, як добра Мати, щодня при престолах пам’ятає про тих, які померли, поєднані з Нею. Цим Вона не обмежується, бо, для особливої користі своїх дітей у чистилищі установила окрему урочистість: День заупокійний. І справді, завжди, особливо з нагоди цього свята, Церква звертається до нас, просить і з усією сердечністю материнської любові благає, щоб ми подали руку допомоги нашим братам та сестрам, які нас випередили і ще перебувають в огні чистилища."

Питання: 1. Де у Біблії записано що Церква є Мати і ще добра.
Пс.26:10 бо мій батько та мати моя мене кинули, та Господь прийме мене!
2 . Де у Біблії записано що ми повинні памятати за померлих і молитися.
3. Де у Біблії записано, що церква може «своїх дітей у чистилищі установила окрему урочистість»,
4 . Де у Біблії записано ми повинні подавати руку допомогу мертвим.
Левит 25:35 А коли збідніє твій брат, а його рука неспроможною стане, то підтримаєш його, приходько він чи осілий, і житиме він із тобою. 36 Не візьмеш від нього лихви та прибутку, і будеш боятися Бога свого, і житиме брат твій з тобою. 37 Срібла свого не даси йому на лихву, і на прибуток не даси їжі своєї.
Якова 2:14 Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра? 15 Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, 16 а хтонебудь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе? 17 Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!


Цитата:Гарний то християнський звичай, що ототожнюється з вірою про сопричастя Святих. Якщо ти не сповідався в день Усіх Святих, то зроби це сьогодні і прийми святе Причастя за душі померлих. Бо якщо хто прагне, щоб Господь Бог вислухав його молитву, мусить стати перед Ним з чистим серцем.

Питання: 1. Де у Біблії записано слово Причастя.
2. Що таке по вашому Причастя.
1Кор.11:27 Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої!
3. Де у Біблії записано що ми повині» прийми святе Причастя за душі померлих.»
Востаннє редагувалось 07 квітня 2010, 17:19 користувачем Вова, всього редагувалось 2 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 07 квітня 2010, 16:55

Вова писав:
o.Mykil писав:Чи існує чистилище? http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php


Я теж її прочитав, у мене виникло більше запитань ніж відповідей. Отож, я бачу ви прочитали і все зрозуміли, поясніть тепер будь-ласка мені.



Я не казав, що її прочитав... Бо не вистачає на все часу. Хіба може пізніше!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 07 квітня 2010, 17:00

o.Mykil писав:
Вова писав:
o.Mykil писав:Чи існує чистилище? http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php


Я теж її прочитав, у мене виникло більше запитань ніж відповідей. Отож, я бачу ви прочитали і все зрозуміли, поясніть тепер будь-ласка мені.



Я не казав, що її прочитав... Бо не вистачає на все часу. Хіба може пізніше!


Можете і ви відповісти бо я так зрозумів ви мені дали цю силку, а взагалі я це питання дав Мішові (Міша), бо він написав так:

Міша писав:Після вчора закінчив читати цю книжку. Дуже багато чого для себе відкрив. І саме головне зрозумів, що молитву за померлих потрібно посилювати :)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 08 квітня 2010, 10:34

Вова писав:Я теж її прочитав, у мене виникло більше запитань ніж відповідей. Отож, я бачу ви прочитали і все зрозуміли, поясніть тепер будь-ласка мені.

Питання: Як ви знаєте хто пішов у небо, а хто у чистилище. Покажіть будь-ласка у Біблії де таке записано хто по який гріхах іде у чистилище, а хто відразу у рай, і якщо буде не важко через які гріхи люди йдуть у пекло


З першого ж вашого запитання ясно, що ви не зрозуміли взагалі що таке чистилище. Різниця між тими, хто йде в пекло, а хто в чистилище - не в тяжкості гріха, а в тому чи людина розкаялася.

[quote="Вова"]Питання: 1. Де у Біблії записано слово Причастя.
2. Що таке по вашому Причастя.[quote="Вова"]
Читайте тут і не провокуйте офтоп: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=9&t=1765
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 10:56

Олюнька писав:
Вова писав:Я теж її прочитав, у мене виникло більше запитань ніж відповідей. Отож, я бачу ви прочитали і все зрозуміли, поясніть тепер будь-ласка мені.

Питання: Як ви знаєте хто пішов у небо, а хто у чистилище. Покажіть будь-ласка у Біблії де таке записано хто по який гріхах іде у чистилище, а хто відразу у рай, і якщо буде не важко через які гріхи люди йдуть у пекло


1.....З першого ж вашого запитання ясно, що ви не зрозуміли взагалі що таке чистилище. Різниця між тими, хто йде в пекло, а хто в чистилище - не в тяжкості гріха, а в тому чи людина розкаялася.

2....
Вова писав:Питання: 1. Де у Біблії записано слово Причастя.
2. Що таке по вашому Причастя.
Вова писав:Читайте тут і не провокуйте офтоп: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=9&t=1765


Вибачте, але це не відповідь. Я усе узяв із книжки тому поясніть мені на основі Слова Божого. Чи для Вас Слово Боже не авторітет або скажіть що це все постанови Католицької Церкви і все більше питання не буде.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 12:49

Вова писав:...Вибачте, але це не відповідь. Я усе узяв із книжки тому поясніть мені на основі Слова Божого. Чи для Вас Слово Боже не авторітет або скажіть що це все постанови Католицької Церкви і все більше питання не буде.

чому ж - авторитет. Це ж Христова Церква і постановила, що є, а що не є Словом Божим. Звідси і потреба порозумітись, пане Вова, чому, власне, для Вас Біблія є Божим Словом. До цього моменту вияснення підстав ми з Вами не зможемо зрозуміти одне одного...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 13:29

о.Олег писав:.. пане Вова, чому, власне, для Вас Біблія є Божим Словом. До цього моменту вияснення підстав ми з Вами не зможемо зрозуміти одне одного...


Я уже раз відповів тут про значення слова "Трійця" і мені модератор дала зауваження. Тепер знов питання не по темі і я відповім і отримую попередження, получається самі порушуєте правила,а мені.....
І я вашого запитання не можу зрозуміти я уже відповідав багато раз на нього. Отож, дайте це питання відповідній рубриці, а якщо немає то створіть. І дайте його ширше будь-ласка. А тут якщо можете дайте відповідь на питання про чистилище.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 13:37

Вова писав:
о.Олег писав:.. пане Вова, чому, власне, для Вас Біблія є Божим Словом. До цього моменту вияснення підстав ми з Вами не зможемо зрозуміти одне одного...


Я уже раз відповів тут про значення слова "Трійця" і мені модератор дала зауваження. Тепер знов питання не по темі і я відповім і отримую попередження, получається самі порушуєте правила,а мені.....
І я вашого запитання не можу зрозуміти я уже відповідав багато раз на нього. Отож, дайте це питання відповідній рубриці, а якщо немає то створіть. І дайте його ширше будь-ласка. А тут якщо можете дайте відповідь на питання про чистилище.

так що ж тут давати: Надхнена Духом Святим Христова Церква вчить про те, що є, а що не є Словом Божим; Надхнена Духом Святим Христова Церква вчить про те, що стається з людиною після смерті.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Чистилище

Повідомлення ієром. Діонисій » 08 квітня 2010, 14:12

Вова писав: Я скільки читав Біблію ні разу не зустрів про чистилище.

А як Ви розумієте ці слова: "За благодаттю Божою, даною мені, я, мов мудрий будівничий, поклав основу, а інший на ній будує. Нехай же кожний вважає, як він будує. Іншої бо основи ніхто не може покласти, крім покладеної, якою є Ісус Христос.
Коли ж хтось на цій основі будує з золота, срібла, самоцвітів, дерева, сіна, соломи, -- кожного діло стане явне; день бо Господній зробить його явним; бо він відкривається в огні, і вогонь випробовує діло кожного, яке воно. І коли чиєсь діло, що його він збудував, устоїться, той прийме нагороду; а коли чиєсь діло згорить, то він зазнає шкоди; однак він сам спасеться, але наче крізь вогонь" (1 Кор 3,10-15)?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 16:50

ієром. Діонисій писав:
Вова писав: Я скільки читав Біблію ні разу не зустрів про чистилище.

А як Ви розумієте ці слова: "За благодаттю Божою, даною мені, я, мов мудрий будівничий, поклав основу, а інший на ній будує. Нехай же кожний вважає, як він будує. Іншої бо основи ніхто не може покласти, крім покладеної, якою є Ісус Христос.
Коли ж хтось на цій основі будує з золота, срібла, самоцвітів, дерева, сіна, соломи, -- кожного діло стане явне; день бо Господній зробить його явним; бо він відкривається в огні, і вогонь випробовує діло кожного, яке воно. І коли чиєсь діло, що його він збудував, устоїться, той прийме нагороду; а коли чиєсь діло згорить, то він зазнає шкоди; однак він сам спасеться, але наче крізь вогонь" (1 Кор 3,10-15)?



Я уже відповідав, повторяю ще раз:
Є хороше правило у Богословів: не виривати із контексту.

4 Бо коли хто каже: Я ж Павлів, а інший: Я Аполлосів, то чи ж ви не тілесні? 5 Бо хто ж Аполлос? Або хто то Павло? Вони тільки служителі, що ви ввірували через них, і то скільки кому дав Господь. 6 Я посадив, Аполлос поливав, Бог же зростив, 7 тому ані той, хто садить, ані хто поливає, є щось, але Бог, що родить! 8 І хто садить, і хто поливає одне, і кожен одержить свою нагороду за працею своєю! 9 Бо ми співробітники Божі, а ви Боже поле, Божа будівля. .........

з1 по 7 вірш. Павло говорить про працю на ниві Божій, що ми повинні і що за це ми отримуємо нагороду від Бога працювати .
8 вірш. І хто садить, і хто поливає одне, і кожен одержить свою нагороду за працею своєю!
Тут Павло підкреслює думку що всі хто працює на ниві Божій отримає нагороду від Бога.
З 9 по 23 вірш Павло знов говорить про працю на ниві Божій. Тут ні в якому разі не говорить про чистилище. Павло підкреслює І коли чиє діло, яке збудував хто, устоїть, то той нагороду одержить. Що таке діло – це праця на ниві Божій. Іншими словами якщо працівник щось не так розуміє, а ще гірше може так навчити людей, то він не одержить нагороду від Бога, а ле сам він спасеться.

Похожі місця з Євангелії.
1Кор.4:5 Тому не судіть передчасно нічого, аж поки не прийде Господь, що й висвітлить таємниці темряви та виявить задуми сердець, і тоді кожному буде похвала від Бога.
1-е Петра 5 1 Тож благаю між вами пресвітерів, співпресвітер та свідок Христових страждань, співучасник слави, що повинна з'явитись: 2 пасіть стадо Боже, що у вас, наглядайте не з примусу, але добровільно по-Божому, не для брудної наживи, а ревно, 3 не пануйте над спадком Божим, але будьте для стада за взір. 4 А коли Архипастир з'явиться, то одержите ви нев'янучого вінка слави.

Даю деякі значення грецького слова «ДІЛО» -Єргон ¦rgon tс
1) дело, труд, работа: ¤pЬ ¦rga trapЎsyai Hom. приняться за дело, за работу; pleЫonow ¦rgou ¤stЫn Plat. это требует большого труда, это трудно;
2) (воз)действие (oаnou Arst.);
3) деятельность, функция (фfyalmoи Arst.);
4) дело, долг, обязанность (Ћgayoи polЫtou Plat.; toи ђrxontow kaЬ tЗn ЋrxomЎnvn Arst.; ЋndrЗn tсd ¤stЬn ¦rgon Aesch.): ¦rgon ¤stЬ toЭw prvtost‹taiw yarrжnein toзw ҐpomЎnouw Xen. обязанностью передовых бойцов является ободрять тех, кто следует (за ними); ¤mтn tсd ¦rgon krЭnai Aesch., рассудить мое дело;
5) надобность, необходимость, нужда: ¤ntaиya pollhw fulak°w ¦rgon (sc. ¤stЫn) Plat. здесь нужна большая бдительность; oйdўn ¦rgon taиta yrhneЭsyai m‹thn Soph. незачем предаваться этим бесплодным жалобам; Лste ¤pЎdrhw mЇ eдnai ¦rgon t» strati» Her. а потому осада (Милета) с помощью войска была бесполезна; sivp°w oйdўn ¦rgon ¤n kakoЭw Eur. молчанием горю не поможешь; makrЗn oйdўn lсgvn tсde toпrgon Soph. не нужно многих слов;
6) забота, хлопоты, беспокойство (daitтw ¦rga Hom.): ¦rgon ¦xein Xen. брать на себя труд, заботиться (насчет чего-л.); ¦rgon (¤stЫn) Xen., Arst., Plut.; нелегко, хлопотно, трудно; ¦rga parЎxein tinЫ Arph. причинять кому-л. хлопоты;
7) дело, деяние, подвиг (¦rga polem®уa, m‹xhw Hom. и tЊ strativtikЊ ¦rga Plut.): Юsxжow te kaЬ t‹xouw ¦rga Xen. дела, (требующие) силы и быстроты;
8) осуществление, выполнение (eЮw ¦rgon ¤jagageЭn tт prсblhma Plut.): tт mўn ¤nyжmhma xarЫen ¤dсkei eдnai, tт d ¦rgon Ћdжnaton Xen. замысел показался остроумным, но выполнение его невозможным; lсgoisin eаt ¦rgoisin Soph. словами или делами; dun‹mei kaЬ ¦rgД Arst. в возможности и в действительности; xvreЭn prтw ¦rgon Soph. приступать к исполнению;
9) сражение, битва, бой (¤n tТ ¦rgД Thuc.): ¦rgou ¦xesyai Thuc. вступать в бой; krateЭn ¦rgon Pind. выигрывать сражение;

Можливо ви мені дасьтете відповідь: Для чого прийшов Христос у світ, якщо був Закон який оправдував по ділам ?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 16:56

Олюнька писав: Але ж Передання Церкви не суперечить Божому Слову. Те, що, як приклад, в Біблії чистилище не згадується, не значить що його нема. Бо якби було чітко неписано: "чистилища нема", тоді була б суперечність.


Тоді будь-ласка поясніть, це тільки по першому розділі питання.

ДеньI
Сопричастя Святих "Вірю у сопричастя Святих"


Цитата:«Ті вірні, які вже перейшли до позагробового життя, знаходяться у двох станах: одні вже в небі, а інші ще не можуть ввійти до неба, і тому перебувають у чистилищі.»

Питання: Як ви знаєте хто пішов у небо, а хто у чистилище. Покажіть будь-ласка у Біблії де таке записано хто по який гріхах іде у чистилище, а хто відразу у рай, і якщо буде не важко через які гріхи люди йдуть у пекло


Цитата:"А щоб зарадити ньому великому злу, Церква, як добра Мати, щодня при престолах пам’ятає про тих, які померли, поєднані з Нею. Цим Вона не обмежується, бо, для особливої користі своїх дітей у чистилищі установила окрему урочистість: День заупокійний. І справді, завжди, особливо з нагоди цього свята, Церква звертається до нас, просить і з усією сердечністю материнської любові благає, щоб ми подали руку допомоги нашим братам та сестрам, які нас випередили і ще перебувають в огні чистилища."

Питання: 1. Де у Біблії записано що Церква є Мати і ще добра.
Пс.26:10 бо мій батько та мати моя мене кинули, та Господь прийме мене!
2 . Де у Біблії записано що ми повинні памятати за померлих і молитися.
3. Де у Біблії записано, що церква може «своїх дітей у чистилищі установила окрему урочистість»,
4 . Де у Біблії записано ми повинні подавати руку допомогу мертвим.
Левит 25:35 А коли збідніє твій брат, а його рука неспроможною стане, то підтримаєш його, приходько він чи осілий, і житиме він із тобою. 36 Не візьмеш від нього лихви та прибутку, і будеш боятися Бога свого, і житиме брат твій з тобою. 37 Срібла свого не даси йому на лихву, і на прибуток не даси їжі своєї.
Якова 2:14 Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра? 15 Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, 16 а хтонебудь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе? 17 Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!


Цитата:Гарний то християнський звичай, що ототожнюється з вірою про сопричастя Святих. Якщо ти не сповідався в день Усіх Святих, то зроби це сьогодні і прийми святе Причастя за душі померлих. Бо якщо хто прагне, щоб Господь Бог вислухав його молитву, мусить стати перед Ним з чистим серцем.

Питання: 1. Де у Біблії записано слово Причастя.
2. Що таке по вашому Причастя.
1Кор.11:27 Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої!
3. Де у Біблії записано що ми повині» прийми святе Причастя за душі померлих.»[/quote]
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 08 квітня 2010, 17:00

Вова писав:Можливо ви мені дасьтете відповідь: Для чого прийшов Христос у світ, якщо був Закон який оправдував по ділам ?

А чому ж Закон був? Чи не ви і іншій гілці сперечались про актуальність Слова Божого?

Щодо останнього допису, не кидайте такі великі копіпасти цитат, бо засмічуєте форум, та й не зрозуміло про що пишете. Жодних суперечностей Св. Письма з Переданням ви тут не навели.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 17:17

Олюнька писав:
Вова писав:Можливо ви мені дасьтете відповідь: Для чого прийшов Христос у світ, якщо був Закон який оправдував по ділам ?

А чому ж Закон був? Чи не ви і іншій гілці сперечались про актуальність Слова Божого?

То ви хочите сказати що ми ще під Законом?
Моє питання для чого помер і воскрес Христос якщо ми можемо спастися ділами, тобто Законом?
І чому Він взагалі помер якщо виходячи з вашої догми ми спасаємося по ділам і можемо зробити це після смерті?


Олюнька писав:Щодо останнього допису, не кидайте такі великі копіпасти цитат, бо засмічуєте форум, та й не зрозуміло про що пишете. Жодних суперечностей Св. Письма з Переданням ви тут не навели.


Пробачте, прочитайте ще раз, але я не знайшов у Біблії на ті питання відповіді, які я задав!!!!!!Прошу дайте мені відповідь.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чистилище

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 18:34

Дискусія про існування чи неіснування Чистилища нагадує мені наступну бувальщину. Не пригадаю зараз, де її чула, але подаю з пам"яті:
Сперечалися двоє друзів (віруючий та невіруючий) про існування Бога. Один питає:
- Подивися, ти постійно молишся, постиш, обмежуєш себе у всьому. Для чого? Уяви, що ти помреш і зрозумієш, що Бога немає. Що тоді?
Інший відповідає:
- Та нічого, то вже якось витримаю. А що буде, якщо ти помреш, і зрозумієш, що Він є?


Ото ж краще моліться та жертвуйте за душі в Чистилищі, бо краще в нього не потрапляти і знати, є воно, чи ні, аніж не знати і потрапити...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 18:47

Just_me писав:Дискусія про існування чи неіснування Чистилища нагадує мені наступну бувальщину. Не пригадаю зараз, де її чула, але подаю з пам"яті:
Сперечалися двоє друзів (віруючий та невіруючий) про існування Бога. Один питає:
- Подивися, ти постійно молишся, постиш, обмежуєш себе у всьому. Для чого? Уяви, що ти помреш і зрозумієш, що Бога немає. Що тоді?
Інший відповідає:
- Та нічого, то вже якось витримаю. А що буде, якщо ти помреш, і зрозумієш, що Він є?


Ото ж краще моліться та жертвуйте за душі в Чистилищі, бо краще в нього не потрапляти і знати, є воно, чи ні, аніж не знати і потрапити...


Я б на вашому місці інакший висновок зробив, мені не страшно якщо буде чистилище, а як його не буде то що вам тоді робити????

Мені ці слова "Отож краще... жертвуйте за душі в Чистилищі" нагадали вашу індульгенцію, тоді було при житті можна було купити спасіння, а тепер після смерті. Основна із причин чому відділилися протестанти від католицької Церкви
Востаннє редагувалось 08 квітня 2010, 19:01 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чистилище

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 18:59

Вова писав: Мені ці слова "Отож краще... жертвуйте за душі в Чистилищі" нагадали вашу індульгенцію, тоді було при житті можна було купити спасіння, а тепер після смерті.


Але ж я перепрошую, СПАСІННЯ НЕМОЖЛИВО КУПИТИ! Лише заслужити. Ті, хто страждають в Чистилищі, заслужили своїм життям на спасіння! Вони вже спасенні від кари вічного вогню. Але, можливо, не до кінця спокутували свої провини, тому й покутують. Зауважте: не спокутували провини, а не "мають непрощені гріхи". А індульгенціями "купували" прощення гріхів.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей