Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чистилище

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 19:02

До того ж "жертвуйте" я вжила не в значенні "гроші", а добрі вчинки, милосердні діла, Святу Сповідь та Причастя, терпіння, хрести, неприємності, страждання, вислухані Служби Божі, молитви...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 19:07

Just_me писав:Але ж я перепрошую, СПАСІННЯ НЕМОЖЛИВО КУПИТИ! Лише заслужити.


Але тепер я перепрошую, де ви таке у Біблії прочитали що спасіння можна заслужити?

До ефесян 2
4 Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив,
5 і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю,
6 і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі,
7 щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі.
8 Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий,
9 не від діл, щоб ніхто не хвалився.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чистилище

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 19:18

Дякую, Ваше зауваження дуже слушне. Спасіння можна заслужити собі добрим життям з волі Божої за посередництвом і заступництвом Матінки Божої і всіх Святих. Сама людина ніколи б не заслужила на Спасіння, а лише Господь зробив це можливим.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 19:20

Just_me писав:До того ж "жертвуйте" я вжила не в значенні "гроші", а добрі вчинки, милосердні діла, Святу Сповідь та Причастя, терпіння, хрести, неприємності, страждання, вислухані Служби Божі, молитви...

Ви хочете сказати що своїми вчинками ви допоможете смертним у чистилищі, так? Бо є таке у вашій догмі. Попрошу де таке у Біблії записано?

І тоді поясність що тут мається на увазі якщо не гроші. До речі такий пункт є секто ведені, про гроші. Не хочу вашу віру розбивати.
Прокоментуйте і покажіть мені у Біблії де таке записано
День XXVII
Способи допомоги душам у чистилищі
3. Відпусти
" З допомогою відпустів теж можемо нести полегшення душам у чистилищі. Вже від багатьох віків уділяє Церква відпусти, які можна пожертвувати за душі померлих. Якщо наші молитви і добрі вчинки можуть допомагати душам, з якими нас єднає одна віра й та сама любов, чому не можемо вірити в те, що ще ціннішим для них є пожертвування скарбів ласки Церкви (з надмірних заслуг Ісуса Христа і Святих), особливо, що чиниться за посередництвом самої Церкви. Але та особливість не є такою безпосередньою, як у живих, при допомозі суду і розрішення, але тільки при посередництві акту заступництва, допомоги й пожертвування. Церква не має судової влади над померлими, бо вони вже не підлягають під її владу, але під владу Бога. Тому Церква не може безпосередньо звільнити їх від кар, але може жертвувати Божій справедливості відкуп за них зі своєї скарбниці, одночасно просячи Бога, аби зволив прийняти ту жертву. Якщо Господь прийме її, то через отримання відпусту душі померлих отримають повне або часткове звільнення від дочасної кари, яку могли б ще витерпіти."
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 19:25

Just_me писав:Дякую, Ваше зауваження дуже слушне. Спасіння можна заслужити собі добрим життям з волі Божої за посередництвом і заступництвом Матінки Божої і всіх Святих. Сама людина ніколи б не заслужила на Спасіння, а лише Господь зробив це можливим.


Ще раз перепрошую, але де таке записано у Біблії:
"Спасіння можна заслужити собі добрим життям з волі Божої за посередництвом і заступництвом Матінки Божої і всіх Святих."

1-е Тимофiю 2:3 Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, 4 що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди. 5 Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус, 6 що дав Самого Себе на викуп за всіх.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чистилище

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 19:35

Поняття "отримати відпуст" не значить "купити". За гроші відпуст ніколи не купиш. Є молитви, відмовляючи які, можна отримати відпуст. Крім того існує багато умов, за які отримуємо відпусти. Але це не означає, що Господь відпустить Вам гріхи без Сповіді та Причастя. А всього лише позбавляє кари, яку грішник (який вже розкаявся) поніс би тут, на землі, або ж з волі Божої в Чистилищі за вчинені раніше гріхи.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 19:49

Just_me писав: Але це не означає, що Господь відпустить Вам гріхи без Сповіді та Причастя. А всього лише позбавляє кари, яку грішник (який вже розкаявся) поніс би тут, на землі, або ж з волі Божої в Чистилищі за вчинені раніше гріхи.


Згідний за сповідь, але якщо людина кається і більше не робить цей гріх, бо тоді якшо ми починаємо грішити немає прощення.... 26 Бо як ми грішимо самовільно, одержавши пізнання правди, то вже за гріхи не знаходиться жертви, 27 а страшливе якесь сподівання суду та гнів палючий, що має пожерти противників. До євреїв 10

У Біблії немає слова Причастя, а спомен смерті Господа і воно не помагає у прощені гріхів, але наоборот може нас засудити
1-е до коринтян 11:28 Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай п'є. 29 Бо хто їсть і п'є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п'є! 30 Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули.

Чистилища немає!!!! Нас Господь судить і вчить жити святим життя на землі.
1-е до коринтян 11:31 Бо коли б ми самі судили себе, то засуджені ми не були б. 32 Та засуджені від Господа, караємося, щоб нас не засуджено з світом.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 19:52

Вова писав:
Але тепер я перепрошую, де ви таке у Біблії прочитали що спасіння можна заслужити?

До ефесян 2
4 Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив,
5 і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю,
6 і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі,
7 щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі.
8 Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий,
9 не від діл, щоб ніхто не хвалився.

Євангеліє від Матея 25, 31-46

Сказав Господь: Як прийде Син Людський у славі Своїй і всі святі ангели з Ним, тоді сяде на престолі слави Своєї. І зберуться перед Ним усі народи, і відлучить їх одних від одних, як пастир відлучує овець від козлів. І поставить овець праворуч Себе, а козлів ліворуч. Тоді цар скаже тим, що праворуч Його: Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте царство, приготоване вам від заснування світу. Бо Я голодував, і ви дали Мені їсти, мав спрагу, і ви напоїли Мене, нагий, і одягнули Мене, недужий, і ви відвідали Мене, в темниці був, і ви прийшли до Мене. Тоді відповідять Йому праведні, кажучи: Господи, коли ми бачили Тебе голодним, і нагодували? Або спрагненим, і напоїли? Коли ж виділи Тебе подорожнім, і прийняли, або нагим, і одягли? Коли ж ми виділи Тебе недужим, чи в темниці, та й прийшли до Тебе? І цар, відповідаючи, скаже їм: Істинно, кажу вам, тому що ви вчинили те одному з цих братів Моїх найменших, ви Мені вчинили. Тоді скаже й тим, що ліворуч Його: Ідіть від Мене, прокляті, в огонь вічний, приготований дияволові й ангелам його. Бо я голодував, і ви не дали Мені їсти, мав спрагу, і ви не напоїли Мене, подорожнім був, і не прийняли Мене, нагий, і не одягнули Мене, недужий і в темниці, і не відвідали Мене. Тоді відповідять Йому і ті, кажучи: Господи, коли ми бачили Тебе голодним або спрагненим або подорожнім або нагим або недужим або в темниці, і не послужили Тобі? Тоді відповість їм, кажучи: Істинно кажу вам, тому що ви не вчинили те одному з цих найменших, Мені не вчинили. І підуть ті на вічну муку, а праведні в життя вічне.

А ще в іншому місці Христос каже, що Царство Боже здобувається силою. Тому діла для спасіння потрібні, але без благодаті Божої ми не можемо їх чинити. Я вже писав раніше, що Христос відкрив нам Небо, але зайти ми мусимо самі, принаймні намагатися робити кроки на зустріч Богові.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 19:55

Вова писав:Згідний за сповідь, але якщо людина кається і більше не робить цей гріх, бо тоді якшо ми починаємо грішити немає прощення....

Я перепрошую, Ви вже Святий? Ви впевнені, що до кінця свого життя вже жодного гріха не вчините?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 20:16

viter писав:А ще в іншому місці Христос каже, що Царство Боже здобувається силою. Тому діла для спасіння потрібні, але без благодаті Божої ми не можемо їх чинити. Я вже писав раніше, що Христос відкрив нам Небо, але зайти ми мусимо самі, принаймні намагатися робити кроки на зустріч Богові.


Благодать Божа - не заслужиний дар.
Для чого діла? Діла корисні коли є віра.
Як.2:17 Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі! ....26 Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!

2-е Петра 1:5 Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, 6 а в пізнанні стримання, а в стриманні терпеливість, а в терпеливості благочестя, 7 а в благочесті братерство, а в братерстві любов. 8 Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа. 9 А хто цього не має, той сліпий, короткозорий, він забув про очищення з своїх давніх гріхів. 10 Тому, браття, тим більше дбайте чинити міцним своє покликання та вибрання, бо, роблячи так, ви ніколи не спіткнетесь. 11 Бо щедро відкриється вам вхід до вічного Царства Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа.

Для чого діла? ділами ми не спасаємось, а показуємо нашу віру безбожникам: Поводьтеся поміж поганами добре, щоб за те, за що вас обмовляють вони, немов би злочинців, побачивши добрі діла, славили Бога в день відвідання. 1Петр.2:12
Наприклад, я живу на орендовані квартирі, я ніколи себе в груди не бю і говорю що я віруючий, але люди самі побачили і запитали про день відвідання, тобто про спасіння.

А про вас можуть люди сказати що ви віруючий чоловік? якщо вони не можуть, тоді буде як ви писали Євангеліє від Матея 25, 31-46
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Міша » 08 квітня 2010, 20:25

Вибачте, що довго відповідав :)
Вова писав:
Як ви знаєте хто пішов у небо, а хто у чистилище. Покажіть будь-ласка у Біблії де таке записано хто по який гріхах іде у чистилище, а хто відразу у рай, і якщо буде не важко через які гріхи люди йдуть у пекло

В Біблії такого нема записано, я просто вірю в ті випадки коли душі з'являлися людям на землі, і самі казали що він чи вона вже йде у небо.

Цитата з книжки - На Канарських островах, в монастирі Отців Францисканців у 1641 році помер слуга Божий, брат Ян де Віа. Опісля явився брату Асценто, який доглядав його під час хвороби та щиро молився за упокій його душі. Але брат Асценто не впізнав монаха, і коли з'явився вже втретє, запитав, ким він є і чого бажає? Відповідь була такою: "Я - душа брата Яна, за якого молишся, і приходжу тобі сказати, що маю призначення до неба. Величаю Господа Бога і подяку Йому складаю за Його безмірне милосердя. Але не скоро ще буду мати дозвіл ввійти до неба, бо за життя через недбальство пропускав деякі молитви за померлих співбратів, які з послуху мав відмовляти". Потім просив про молитви відкуплення за свої недбальства. Брат Асценто повідомив про це о. Гвардіяна, який відразу ж скликав усіх монахів і наказав їм негайно відмовити молитви. Тільки це виконали, як знову з'явився померлий братові-інформатору, але вже в сяйві небесної слави, подякував йому і всім братам за ту доброзичливість, яка відкрила йому дорогу до неба.
(De origine Seraph. Relig. 4).


Вова писав:Де у Біблії записано що Церква є Мати і ще добра.

Нема записано що Церква - Мати. Але що вона є Добра я не сумніваюсь, бо Ісус Христос джерело добра, любові, - а відповідно Його Цервка є Доброю.

Вова писав:Де у Біблії записано що ми повинні памятати за померлих і молитися.


"В Євангелії від св. Матвія (5, 25-26) Ісус Христос так говорить у приповідці: "Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не віддав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули в темницю. Істинно кажу тобі: "Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага".

Цим Ісус Христос хоче сказати, що подібно до того, як поступаєш розсудливо, коли погодишся зі своїм приятелем до того, як він віддасть тебе до суду, так без зволікання поєднайся в тому житті зі своїм противником, щоб через нього ти не потрапив до рук суворого судді, який би послав тебе до місця кари. Якщо б не можна було сплатити поза цим життям все до останнього шага, то, напевно, Ісус Христос не вибрав би того порівняння з боржником, якого звільняють з в'язниці аж тоді, коли він сплатить весь свій борг. На цьому базується наука про чистилище Тертуліана й Орігена, Кипріяна, Єроніма, Амврозія і Хілара та ін.

Вова писав:Де у Біблії записано ми повинні подавати руку допомогу мертвим.


Це треба розуміти в переносному сенсі, тут мається на увазі - молитва.

Вова писав:Де у Біблії записано слово Причастя.


Конкретно слова "Причастя" нема.

Вова писав:Що таке по вашому Причастя.

Катехизм КЦ. Таїнство Євхаристії

Вова писав:Де у Біблії записано що ми повині» прийми святе Причастя за душі померлих.»

Нема такого записано.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 20:52

viter писав:
Вова писав:Згідний за сповідь, але якщо людина кається і більше не робить цей гріх, бо тоді якшо ми починаємо грішити немає прощення....

Я перепрошую, Ви вже Святий? Ви впевнені, що до кінця свого життя вже жодного гріха не вчините?


1-е до коринтян 1 1 Павло, волею Божою покликаний за апостола Ісуса Христа, і брат Состен, 2 Божій Церкві, що в Коринті, посвяченим у Христі Ісусі, покликаним святим, зо всіма, що на всякому місті прикликають Ім'я Господа нашого Ісуса Христа, їхнього і нашого, 3 благодать вам і мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!
Увас трохе не таке поняття святий. Святий - той хто відділений, тобто в даному моменті від гріха. Господь нас покликав і відділив від гріха.

До римлян 13:13 Як удень, поступаймо доброчесно, не в гульні та п'янстві, не в перелюбі та розпусті, не в сварні та заздрощах, 14 але зодягніться Господом Ісусом Христом, а догодження тілу не обертайте на пожадливість!
Християнин який покаявся перед Богом і дав Йому обітницю через водне хрещення служити у чистоті совісті, той уже не з своєю праведність стоїть перед Богом, а зодягнений в І.Х., для того і Христос прийшов щоб нас відкупити своєю кровю від гріха.

Та як Павло був святий то нам дуже далеко ще до нього і він так говорить про себе, филип'ян 3 :4 ......Як хто інший на тіло надіятись думає, то тим більше я, 5 обрізаний восьмого дня, з роду Ізраїля, з племени Веніяминового, єврей із євреїв, фарисей за Законом. 6 Через горливість я був переслідував Церкву, бувши невинний, щодо правди в Законі. 7 Але те, що для мене було за надбання, те ради Христа я за втрату вважав. 8 Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа, 9 щоб знайтися в Нім не з власною праведністю, яка від Закону, але з тією, що з віри в Христа, праведністю від Бога за вірою, 10 щоб пізнати Його й силу Його воскресення, та участь у муках Його, уподоблюючись Його смерті, 11 аби досягнути якось воскресення з мертвих. 12 Не тому, що я вже досягнув, або вже вдосконалився, але прагну, чи не досягну я того, чим і Христос Ісус досягнув був мене. 13 Браття, я себе не вважаю, що я досягнув. Та тільки, забуваючи те, що позаду, і спішачи до того, що попереду, 14 я женусь до мети за нагородою високого поклику Божого в Христі Ісусі.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 21:12

Я вже переконався, що Ви дуже гарно вмієте цитувати Святе Письмо, але прошу Вас сказати чи Ви впевнені, що до кінця свого життя не вчините жодного гріха?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 21:19

Вова писав:Де у Біблії записано що ми повинні памятати за померлих і молитися.


Міша писав:"В Євангелії від св. Матвія (5, 25-26) Ісус Христос так говорить у приповідці: "Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не віддав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули в темницю. Істинно кажу тобі: "Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага".
Цим Ісус Христос хоче сказати, що подібно до того, як поступаєш розсудливо, коли погодишся зі своїм приятелем до того, як він віддасть тебе до суду, так без зволікання поєднайся в тому житті зі своїм противником, щоб через нього ти не потрапив до рук суворого судді, який би послав тебе до місця кари. Якщо б не можна було сплатити поза цим життям все до останнього шага, то, напевно, Ісус Христос не вибрав би того порівняння з боржником, якого звільняють з в'язниці аж тоді, коли він сплатить весь свій борг. На цьому базується наука про чистилище Тертуліана й Орігена, Кипріяна, Єроніма, Амврозія і Хілара та ін.

Мені уже говорили що на цьому базується ваша наука. Тільки не відповіли на багато місць де Біблія говорить що після смерті одразу суд. Тим більше є хороше правило богословів на одному вірші не можна догму видумувати. Хочете ще гіршу догму я на цьому вірші збудую. СЛУХАЙТЕ. Тут не про чистилище говорить, а про ад, де грішники перебувають за свої гріхах. От відкуплять вони свої гріхи навіть через 1 000 років і підуть у небо. Хіба може бути ще щось між судом і в’язницею, ні. Гріхи свої люди сплачують у в’язниці, а після в’язниці завжди свобода. Ну, як вам пояснення, одним віршем.
Вова писав:Де у Біблії записано ми повинні подавати руку допомогу мертвим.

Міша писав:Це треба розуміти в переносному сенсі, тут мається на увазі - молитва.

Добре, де записано що потрібно молитися за померлих?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 21:36

Вова писав:
Міша писав:"В Євангелії від св. Матвія (5, 25-26) Ісус Христос так говорить у приповідці: "Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не віддав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули в темницю. Істинно кажу тобі: "Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага".
Цим Ісус Христос хоче сказати, що подібно до того, як поступаєш розсудливо, коли погодишся зі своїм приятелем до того, як він віддасть тебе до суду, так без зволікання поєднайся в тому житті зі своїм противником, щоб через нього ти не потрапив до рук суворого судді, який би послав тебе до місця кари. Якщо б не можна було сплатити поза цим життям все до останнього шага, то, напевно, Ісус Христос не вибрав би того порівняння з боржником, якого звільняють з в'язниці аж тоді, коли він сплатить весь свій борг. На цьому базується наука про чистилище Тертуліана й Орігена, Кипріяна, Єроніма, Амврозія і Хілара та ін.

Мені уже говорили що на цьому базується ваша наука. Тільки не відповіли на багато місць де Біблія говорить що після смерті одразу суд. Тим більше є хороше правило богословів на одному вірші не можна догму видумувати. Хочете ще гіршу догму я на цьому вірші збудую. СЛУХАЙТЕ. Тут не про чистилище говорить, а про ад, де грішники перебувають за свої гріхах. От відкуплять вони свої гріхи навіть через 1 000 років і підуть у небо. Хіба може бути ще щось між судом і в’язницею, ні. Гріхи свої люди сплачують у в’язниці, а після в’язниці завжди свобода. Ну, як вам пояснення, одним віршем.

Чистилище якраз і є та в'язниця, а пекло, по цій аналогії - це вища міра покарання, тобто смертна кара. Бачите, Ви правильно зрозуміли суть Чистилища. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 21:51

viter писав:Я вже переконався, що Ви дуже гарно вмієте цитувати Святе Письмо, але прошу Вас сказати чи Ви впевнені, що до кінця свого життя не вчините жодного гріха?


Ні я так не говорив і не скажу. Я людина також як і ви грішна, але оправданий і очищений кровю І.Х.і я перед Бога приходжу не з власною правідністю, а та що від І.Х., тепер Бог дивиться на мене не через мої діла, а через І.Х.
Знаєте які слова зміними Лютера, бо він теж хотів заслужити спасіння ділами : А праведний житиме вірою.Рим.1:17

Прочитай уважно дальші місця, бо я замітив ви їх пропускаєте, а тільки диветесь що я вам напишу і заставляєте ще раз повторятися.

Iван.6:47 Поправді, поправді кажу Вам: Хто вірує в Мене, життя вічне той має.
Гал.3:11 А що перед Богом Законом ніхто не виправдується, то це ясно, бо праведний житиме вірою..
Євр.10:38 А праведний житиме вірою. І: Коли захитається він, то душа Моя його не вподобає.

До римлян 10:3 Вони бо, не розуміючи праведности Божої, і силкуючись поставити власну праведність, не покорились праведності Божій. 4 Бо кінець Закону Христос на праведність кожному, хто вірує. ...9 Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, 10 бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння. 11 Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений. 12 Бо нема різниці поміж юдеєм та гелленом, бо той же Господь є Господом усіх, багатий для всіх, хто кличе Його. 13 Бо кожен, хто покличе Господнє Ім'я, буде спасений.

1-е Iвана 1 6 Коли ж кажемо, що маємо спільність із Ним, а ходимо в темряві, то неправду говоримо й правди не чинимо! 7 Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха. 8 Коли ж кажемо, що не маєм гріха, то себе обманюємо, і немає в нас правди! 9 Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої. 10 А як кажемо, що ми не згрішили, то чинимо з Нього неправдомовця, і слова Його нема в нас!

1-е Iвана 3 1 Подивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми були дітьми Божими, і ними ми є. Світ нас не знає тому, що Його не пізнав. 2 Улюблені, ми тепер Божі діти, але ще не виявилось, що ми будемо. Та знаємо, що, коли з'явиться, то будем подібні до Нього, бо будемо бачити Його, як Він є. 3 І кожен, хто має на Нього надію оцю, очищає себе так же само, як чистий і Він. 4 Кожен, хто чинить гріх, чинить і беззаконня. Бо гріх то беззаконня. 5 І ви знаєте, що Він був з'явився, щоб гріхи наші взяти, а гріха в Нім нема. 6 Кожен, хто в Нім пробуває, не грішить; усякий, хто грішить, не бачив Його, і не пізнав Його. 7 Діточки, хай ніхто вас не зводить! Хто чинить правду, той праведний, як праведний Він! 8 Хто чинить гріх, той від диявола, бо диявол грішить від початку. Тому то з'явився Син Божий, щоб знищити справи диявола. 9 Кожен, хто родився від Бога, не чинить гріха, бо в нім пробуває насіння Його. І не може грішити, бо від Бога народжений він. 10 Цим пізнаються діти Божі та діти дияволові: Кожен, хто праведности не чинить, той не від Бога, як і той, хто брата свого не любить!

1-е Iвана 2 1 Діточки мої, це пишу я до вас, щоб ви не грішили! А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного. 2 Він ублагання за наші гріхи, і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу. 3 А що ми пізнали Його, пізнаємо це з того, коли заповіді Його додержуємо. 4 Хто говорить: Пізнав я Його, але не додержує Його заповідів, той неправдомовець, і немає в нім правди! 5 А хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді вдосконалилась. Із того ми пізнаємо, що в Нім пробуваємо. 6 А хто каже, що в Нім пробуває, той повинен поводитись так, як поводився Він. ....12 Пишу я вам, дітоньки, що гріхи вам прощаються ради Ймення Його.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 21:56

Та ви не уважно прочитали мою нову єрись :)
Вова писав: СЛУХАЙТЕ. Тут не про чистилище говорить, а про ад, де грішники перебувають за свої гріхах. От відкуплять вони свої гріхи навіть через 1 000 років і підуть у небо. Хіба може бути ще щось між судом і в’язницею, ні. Гріхи свої люди сплачують у в’язниці, а після в’язниці завжди свобода. Ну, як вам пояснення, одним віршем.


viter писав:Чистилище якраз і є та в'язниця, а пекло, по цій аналогії - це вища міра покарання, тобто смертна кара. Бачите, Ви правильно зрозуміли суть Чистилища. :)


Тобто по вашому чистилище і ад одне місце? і всі підуть у озеро огняне.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Міша » 09 квітня 2010, 10:01

Вова писав:Добре, де записано що потрібно молитися за померлих?


"Святою і благочестивою є думка молитися за померлих, щоб вони звільнилися від гріхів" (2 Мак. 12, 46).
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Чистилище

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 квітня 2010, 23:01

Вова писав: Я людина також як і ви грішна, але оправданий і очищений кровю І.Х.і я перед Бога приходжу не з власною правідністю, а та що від І.Х., тепер Бог дивиться на мене не через мої діла, а через І.Х.
Знаєте які слова зміними Лютера, бо він теж хотів заслужити спасіння ділами : А праведний житиме вірою.Рим.1:17

Iван.6:47 Поправді, поправді кажу Вам: Хто вірує в Мене, життя вічне той має.
Гал.3:11 А що перед Богом Законом ніхто не виправдується, то це ясно, бо праведний житиме вірою..
Євр.10:38 А праведний житиме вірою. І: Коли захитається він, то душа Моя його не вподобає.


Вибираєте Ви з Писання те, що Вам вгодно, доказуючи те що виправдаєтесь лише вірою….але якою ? - живою чи мертвою ? - Віра ж бо без діл мертва!
15. Що ж? Чи будемо грішити, бо ми не під законом, а під ласкою? Зовсім ні!
16. Хіба не знаєте, що ви слуги того, кому віддаєте себе за слуг на послух, кого слухаєтеся: чи то гріха - на смерть, чи то послуху - на праведність?
17. Але дяка Богові, що ви, бувши колись слугами гріха, з усього серця послухалися тієї науки, якій ви піддалися,
18. та що, звільнившися від гріха, стали слугами праведности.
19. Я говорю по-людському, через неміч вашого тіла. Бо так, як ви колись віддавали ваші члени на служіння нечистоті і беззаконню, щоб жити беззаконно, так тепер віддайте ваші члени на служіння праведності, на освячення.
20. Коли ж ви були слугами гріха, ви були вільні від праведности.
21. Які ж плоди ви тоді мали? Того ви тепер соромитеся, бо кінець їхній - смерть.
22. Тепер же, звільнившися від гріха і ставши слугами Богові, маєте ваш плід на освячення, а кінець - життя вічне.
23. Бо заплата за гріх - смерть, а дар ласки Божої - життя вічне в Христі Ісусі, Господі нашім.
(послання Павла до Римлян)

Віра без діл мертва! – це доказує Святе Письмо:

14. Яка користь, мої брати, коли хтось каже, що має віру, але діл не має? Чи може його спасти віра?
15. Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку,
16. і хтонебудь з вас до них скаже: «Йдіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь», і не дасть їм потрібного для тіла, то що це допоможе?
17. Так само й віра, коли діл не має, мертва сама в собі.
18. Та хто небудь скаже: «Ти маєш віру, а я маю діла. Покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу моїми ділами мою віру.»
19. Ти віруєш, що Бог один? - Добре робиш. І біси вірують, та тремтять.
20. Хочеш знати, безглуздий чоловіче, що віра без діл не приносить плоду?
21. Авраам, наш батько, чи не ділами виявився праведним, коли був приніс на жертовник Ісаака, свого сина?
22. Бачиш, що віра співдіяла з його ділами, і його віра удосконалилася ділами.
23. Так здійснилося Писання, яке каже: «Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність», і він був названий приятелем Божим.
24. Ви бачите, що чоловік оправдується ділами, не тільки вірою.
25. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами оправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом?
26. Як тіло без душі мертве, так само й віра без діл мертва. .
(з послання Св. Ап. Якова)


Що ж, чи вистачає прийняти по протестанськи Христа сказавши: «Я приймаю Христа до серця і тепер Бог дивиться на мене не через мої діла, а через І.Х., і ось я тепер можу чинити все що хочу, все одно попаду в рай. Чистилища немає, а до пекла я ніяк не можу попасти бо «І.Х. очистив, оправдав мене своєю кровю»

Шкода вашого Лютера він бо хотів виправдатися вірою, але вірою мертвою – сказано ж бо що «Віра без діл мертва»!

21. Тому, відкинувши всякий бруд та останок злоби, прийміть з покірністю посаджене слово, що може спасти ваші душі.
22. Будьте виконавцями слова, а не лише слухачами, самі себе обманюючи.
23. Бо хто лише слухає слово, але його не чинить, той подібний до чоловіка, що розглядає у дзеркалі обличчя, яке має від природи:
24. ледве поглянув на самого себе, відійшов і зараз же забув, який він.
25. Хто ж пильно заглядає в досконалий закон свободи й у ньому перебуває, - не як слухач-забудько, а як виконавець діла, - той щасливий у ділі своїм.
26. Коли хтось уявляє собі, що він побожний, а не стримує язика, лиш обманює своє серце, побожність того марна.
27. Чиста побожність і безплямна перед Богом і Отцем ось у чому полягає: відвідувати сиріт та вдовиць у їхнім горі і чистим берегти себе від світу.
(з послання Св. Ап. Якова)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 17 квітня 2010, 15:44

ljubomyr_ps писав:Вибираєте Ви з Писання те, що Вам вгодно, доказуючи те що виправдаєтесь лише вірою….але якою ? - живою чи мертвою ? - Віра ж бо без діл мертва!
15. Що ж? Чи будемо грішити, бо ми не під законом, а під ласкою? Зовсім ні!

Віра без діл мертва! – це доказує Святе Письмо:
19. Ти віруєш, що Бог один? - Добре робиш. І біси вірують, та тремтять.

Що ж, чи вистачає прийняти по протестанськи Христа сказавши: «Я приймаю Христа до серця і тепер Бог дивиться на мене не через мої діла, а через І.Х., і ось я тепер можу чинити все що хочу, все одно попаду в рай. Чистилища немає, а до пекла я ніяк не можу попасти бо «І.Х. очистив, оправдав мене своєю кровю»

Шкода вашого Лютера він бо хотів виправдатися вірою, але вірою мертвою – сказано ж бо що «Віра без діл мертва»!

Ну не перекручуйте мене, я говорив про Закон старозавітній і ви до речі теж цитуєте про закон, а говорите про друге. І я хочу підкреслити такими словами із Як.2:10 Бо хто всього Законна виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому стає.Тут говориться що своєю праведністю ми не спасемося. Спочатку потрібно прийняти Христа, ну а потім звісно потрібні діла віри. 5 Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, 6 а в пізнанні стримання, а в стриманні терпеливість, а в терпеливості благочестя,7 а в благочесті братерство, а в братерстві любов. 8 Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа.(2Петр.1:5-8).
І не вже ви хочете сказати що протестанти не показують у вірі - діла, але перед тим не забудьте подивися у дзеркало, щоб мені не прийшлося показувати ваші останні діла і говорити включи по телевізору новини.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чистилище

Повідомлення Olya » 19 квітня 2010, 13:12

Вова писав:І не вже ви хочете сказати що протестанти не показують у вірі - діла, але перед тим не забудьте подивися у дзеркало, щоб мені не прийшлося показувати ваші останні діла і говорити включи по телевізору новини.

От ви якраз і показуєте себе у ділах. Ви знайомі з ljubomyr_ps, що осуджуєте і так говорите? А по телевізору я колись і про різні секти бачила і про протестантів також, але я знаю, що для вас коли на католицьку віру щось говорять, то це правда, а якщо про вас щось скажуть, то це обман. А терпеливість у вас "велика" судячи з ваших повідомлень :D
Вибачте, що так грубо відповіла, просто не люблю, коли ображають і обмовляють католицьких священиків і католицьку віру. :oops:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 19 квітня 2010, 17:03

Тема про чистилище! Раджу звернути більшу увагу на тих, що зійшли тут на манівці... Про протестантство, що тільки вчепилося Біблії зі своїми неадекватними часто тлумаченнями, відкинувши св. Передання Церкви, багатющу святоотцівську спадщину і т.д., протестантське сектантство тощо можна й тут порозмовляти viewtopic.php?f=3&t=1281
Востаннє редагувалось 19 квітня 2010, 18:07 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чистилище

Повідомлення Yur » 19 квітня 2010, 17:57

Вова писав:Чистилища немає!!!!

Звідкіля така категоричність.
Тут уже наводилося посилання на (Матвія 12:38) І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!

То що ж це за вік такий майбутній, у якому присутнє Боже прощення?. Й чому тим майбутнім віком не може бути Чистилище??.

Тому що, в Святому Письмі про це прямим текстом не сказано?
Так ..
Багато є й іншого, що Ісус учинив. Але думаю, що коли б написати про все те зокрема про кожне, то й сам світ не вмістив би написаних книг! Амінь. (Івана 21:25)
Але ..
Немає нічого захованого, що воно не відкриється, ані потаємного, що не виявиться.
Що кажу Я вам потемки, говоріть те при світлі, що ж на вухо ви чуєте проповідуйте те на дахах.
(Матвія 10:26,27);


Чи тому що, комусь просто хочеться заперечувати догмат Церкви.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 21 квітня 2010, 13:51

Olya писав:
Вова писав:І не вже ви хочете сказати що протестанти не показують у вірі - діла, але перед тим не забудьте подивися у дзеркало, щоб мені не прийшлося показувати ваші останні діла і говорити включи по телевізору новини.

От ви якраз і показуєте себе у ділах. Ви знайомі з ljubomyr_ps, що осуджуєте і так говорите? А по телевізору я колись і про різні секти бачила і про протестантів також, але я знаю, що для вас коли на католицьку віру щось говорять, то це правда, а якщо про вас щось скажуть, то це обман. А терпеливість у вас "велика" судячи з ваших повідомлень :D
Вибачте, що так грубо відповіла, просто не люблю, коли ображають і обмовляють католицьких священиків і католицьку віру. :oops:

Ну не треба так говорити, я на протестантському форумі трохи вас захищаю, не виправдовую, тут немає з чого тішитися, бо коріння це одні маємо. І я б навіть не писав би цього, як би ваш ljubomyr_ps не торкнувся теми про плоди. Просто його не розумію як можна говорити таке, а на себе не дивитися.
Християнин чи конфесія упізнаються по плодам, а не той хто голосніше говорить що він правильний.

16 По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків?
17 Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі.
18 Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити.
19 Усяке ж дерево, що доброго плоду не родить, зрубується та в огонь укидається.
20 Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!

(Матв.7:16-20)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 21 квітня 2010, 14:07

Yur писав:
Вова писав:Чистилища немає!!!!

Звідкіля така категоричність.
Тут уже наводилося посилання на (Матвія 12:38) І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!

То що ж це за вік такий майбутній, у якому присутнє Боже прощення?. Й чому тим майбутнім віком не може бути Чистилище??.

Тому що, в Святому Письмі про це прямим текстом не сказано?
Так ..


А тут ви хіба не прочитали що уже я пояснював це місце і не тільки я,а ваші священики, даю ще раз силку viewtopic.php?f=9&t=1766

Решта вашого повідомлення навіть коментувати не хочу, бо якщо брати ваші місця можна що не будь доказати, це не богословська відповідь. Ви одне запам’ятайте Біблія дає майже на всі питання відповіді. А на основні доктрини це точно є відповіді.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чистилище

Повідомлення romanm » 21 квітня 2010, 14:15

Решта вашого повідомлення навіть коментувати не хочу, бо якщо брати ваші місця можна що не будь доказати, це не богословська відповідь. Ви одне запам’ятайте Біблія дає майже на всі питання відповіді. А на основні доктрини це точно є відповіді.


Цікавий у вас стиль дискутування:)
У вас не богословська відповідь, а от у мене - так. Зверніть увагу. Тут дискутується трішки по іншим правилам. Виходимо від того, що одні і ті ж слова, я і Ви сприймаємо по різному. А то так виходить що те, що Ви говорите це правда, а ми- ні. Тут трішки не канає, імхо.

ЛИШЕ!!!!!!!!!Біблія, НЕ дає запитання на ВСІ відповіді, а є також ТРАДИЦІЯ, яка допомагає розпізнати зерна Божого вчення . Слідуючи Вашому розумінню СВ. Письма, потрібно признати, що й зрештою Ви і підтверджуєте, що Церква немає права вчити нічого того, чому немає ясного підтвердження в св. Письмі.

Зверніть увагу: про те що є Трійця Ви зсилаєтеся на якесь єврейське чи грецьке слово, що значить особи, а про чистилище категорично відкидаєте більшість аргументації яку Вам тут приводили.
Це, звичайно для нас не новина. Бо якщо ми шукаємо ТІЛЬКИ у св. Писанні, то повинні це робити якимось ЛЮДСЬКИМ методом. Екзегетика становиться ОСТАННЬОЮ інстанцією. Але натура людська, розум, говорить нам, що не може існувати ПОВНОЇ згоди щодо пояснень тих чи інших місць ткестів св. Писання, особливо спірних на одній тільки екзегетиці. Стаєтьсятак, що віра відходить до постійної невизначеності, в постійній мутації: "вірити" = мати думку яка постійно змінюється. Що яскраво видно на різного роду протестантських деномінаціях, які, нпр.. благословляють гомосексуальні пари.

Ось чому ВАЖЛИВИЙ авторитет ЦЕРКВИ - ТРАДИЦІЯ і св. ДУХА, ми не міняємо, ми РОЗКРИВАЄМО те, що "приховане" в св. Писанні.
Востаннє редагувалось 21 квітня 2010, 14:32 користувачем romanm, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 21 квітня 2010, 14:16

o.Mykil писав:Тема про чистилище! Раджу звернути більшу увагу на тих, що зійшли тут на манівці... Про протестантство, що тільки вчепилося Біблії зі своїми неадекватними часто тлумаченнями, відкинувши св. Передання Церкви, багатющу святоотцівську спадщину і т.д., протестантське сектантство тощо можна й тут порозмовляти viewtopic.php?f=3&t=1281

Один мені тут священик радив дискусію вести, а не ображати, хоч і не заслужено. А вас хіба це не стосується, перед Богом усі рівні, от для чого знов. От ви самі сказали що для вас св. Передання Церкви важніше ніж Біблія. Мені що теж почати писати які у вас сектантські відхилення є. Я ж не вживаю тут слова "секта", то для чого ви це робите, де ваша дискусія, яка б мала ґрунтуватися на одній основі - Біблія.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 21 квітня 2010, 14:22

romanm писав:
Решта вашого повідомлення навіть коментувати не хочу, бо якщо брати ваші місця можна що не будь доказати, це не богословська відповідь. Ви одне запам’ятайте Біблія дає майже на всі питання відповіді. А на основні доктрини це точно є відповіді.


Цікавий у вас стиль дискутування:)
У вас не богословська відповідь, а от у мене - так. Зверніть увагу. Тут дискутується трішки по іншим правилам. Виходимо від того, що одні і ті ж слова, я і Ви сприймаємо по різному.


Якщо на цих віршах строїти доктрину, то перше що збреде у голову можна підтасувати під свою догму. Поясніть, як це стосується чистилища, і чому це не стосується інших догм?
Багато є й іншого, що Ісус учинив. Але думаю, що коли б написати про все те зокрема про кожне, то й сам світ не вмістив би написаних книг! Амінь. (Івана 21:25)
Але ..
Немає нічого захованого, що воно не відкриється, ані потаємного, що не виявиться.
Що кажу Я вам потемки, говоріть те при світлі, що ж на вухо ви чуєте проповідуйте те на дахах. (Матвія 10:26,27);
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чистилище

Повідомлення romanm » 21 квітня 2010, 14:27


Якщо на цих віршах строїти доктрину, то перше що збреде у голову можна підтасувати під свою догму. Поясніть, як це стосується чистилища, і чому це не стосується інших догм?


Дочитайте, будь- ласка до кінця мій попередній допис, прийшлося корегувати, прошу вибачнення, що відразу не написав усього.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 21 квітня 2010, 14:32

Вова писав:Один мені тут священик радив дискусію вести, а не ображати, хоч і не заслужено. А вас хіба це не стосується, перед Богом усі рівні, от для чого знов. От ви самі сказали що для вас св. Передання Церкви важніше ніж Біблія. Мені що теж почати писати які у вас сектантські відхилення є. Я ж не вживаю тут слова "секта", то для чого ви це робите, де ваша дискусія, яка б мала ґрунтуватися на одній основі - Біблія.

знову повертаємо до основного: чому Ви довіряєте Біблії а не довіряєте Церкві, яка постановила, що Біблія є Слово Боже?
десь була Вами почата гілочка і, якщо відповіли на це запитання, прошу дати лінк.
Якщо дійдемо порозуміння у питанні довіри до Біблії (бо через Церкву промовляє Святий Дух), відпадають всі без винятку запитання, які Ви тут піднімаєте.
MOD: в цій гілочці прошу триматися теми: Чистилище
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей