Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Зменшена копія Туринської плащаниці. Запитання

Повідомлення newroman » 03 травня 2009, 20:36

Що тільки не можна надибати у мішках з гуманітаркою, що привозять до нас на завод для того щоб витирати руки від шміру і станки чистити.
І от минулого тижня, сиджу якось в обід. Пообідав собі смачно, ну тай треба стіл повтирати після себе. Шукаю якусь тряпку. Дивлюся якась зімнута в клубок під столом шмата. Взяв, хотів вже стіл витирати, але мою увагу потривожив яркий кольоровий малюнок на полотні. Розгорнув. Дивлюся, хрести якісь. Розгорнув повністю, розглядаю. Рамка навколо, з узорами, дивлюся, хрест, щось по не нашому пише. Якщо чесно то відразу промайнула думка, що се схоже на антимінс - плащаниця, з частинкою мощей, якиий знаходиться на престолі і без чого священник не може здійснювати Євхаристію. Але починаю розглядати написи і розумю, що напевно по італійськи щось, чи по латині. А потім бачу внизу напис Мілан, Італія. І так розглядав я, розглядав собі. І тільки через деякий час придивився добре. І, що я бачу. Відбиток, як на оригіналі, тіла Ісуса Христа. Придивився. Та це ж дійсно копія в зменшеному вигляді Туринської плащаниці. І масштаб в пропорції витриманий. Що тут скажеш, я в шоці був. Як ця річ могла в гуманітарку попасти. Це ж напевно на престолі колись стояло десь в Римо-католицькому костьолі. Відніс до отця нашого, він також такої думки був. Сказав що б я постірав акуратно, погладив. І буде час, підійдемо до ксьонза з нашого костьолу, хай він скаже свою думку, де ця річ могла бути, і щось пояснив докладніше
Зображення
Зображення
Якщо добре придивитися до видно по-середині відбиток тіла Ісуса Христа, верх і зі спини, як на Туринській плащаниці.
Може хто зможе розповісти про цю річ тут на форумі. Буду дуже вдячний

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Зменшена копія Туринської плащаниці. Запитання

Повідомлення romanm » 03 травня 2009, 20:45

Ви правильно зробили. Написан,о що це образ Плащаниці. НУ а писати про Плащаницю, тут я , особисто:) не бачу сенсу. можна " нарити" в інеті.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 03 травня 2009, 21:00

я хотів би знати не про саму Плащаницю, а про цю річ, де вона використовується в церкві чи приватно вдома ?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 травня 2009, 06:09

newroman писав:я хотів би знати не про саму Плащаницю, а про цю річ, де вона використовується в церкві чи приватно вдома ?



Це типу список Плащаниці, або для використання дома, або навіть і в церкві під час служб страстноого тижня, або в залежності від відправ. Використовується, здебільшого в церквах латинського обряду.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 18:28

У нас на Україні надзвичайно популярним є почитання Туринської плащаниці (в її копіях), котре практикується навіть найвищими церковними ієрархами. Як відомо, єдиний науковий аналіз Плащаниці виявив, що ця є середньовічною підробкою. Принаймні, немає іншого наукового аналізу, який би спростував це дослідження. Що буде, якщо такий відбудеться ще раз і остаточно доведе, що Плащаниця не походить із 1-го століття ? Чи не прийдеться тоді декому визнавати, що почитання Туринської плащаниці як оригіналу було передчасним ?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення o.Mykil » 09 квітня 2010, 18:36

На незалежному веб-ресурсі: "ФСБ раскрыла тайну Туринской плащаницы" http://sacrets.at.ua/index/0-65

Слід прислухатися до науковців. Про плащаницю з Турина багато вже написано. Читав якось, що навіть атеїсти наверталися до Господа, досліджуючи відому християнську реліквію. Не мало б тут бути величезних сумнівів в автентичних католиків. Принаймні вірі, духовності тощо це не принесе шкоди. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Just_me » 09 квітня 2010, 19:01

Хто був у соборі Святого Юра і молився біля копії Плащаниці, думаю, підтвердить мої слова. Перебуваючи там, з"являється відчуття абсолютної святості. Я б ніколи не стала сумніватися в автентичності Туринської Плащаниці, бо і серце і розум зразу б це відкинули. І не потрібно проводити жодних наукових досліджень, щоби це відчути і пережити.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 19:28

o.Mykil писав:Слід прислухатися до науковців. Про плащаницю з Турина багато вже написано. Читав якось, що навіть атеїсти наверталися до Господа, досліджуючи відому християнську реліквію. Не мало б тут бути величезних сумнівів в автентичних католиків. Принаймні вірі, духовності тощо це не принесе шкоди. Імхо.

До тих науковців, які виявили, що це - фальшивка, чи до інших, які вважають, що дослідження було проведене неправильно ?
На мою віру зовсім не вплинуло б, якщо б остаточно було встановлено, що це - фальшивка. Католики мають повне право сумніватися в її автентичності.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 19:30

Just_me писав:Хто був у соборі Святого Юра і молився біля копії Плащаниці, думаю, підтвердить мої слова. Перебуваючи там, з"являється відчуття абсолютної святості. Я б ніколи не стала сумніватися в автентичності Туринської Плащаниці, бо і серце і розум зразу б це відкинули. І не потрібно проводити жодних наукових досліджень, щоби це відчути і пережити.

А якщо Ватикан чи навіть сам папа офіційно визнав би, що це - фальшивка ? Ви тоді також не сумнівалися б ?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення o.Mykil » 10 квітня 2010, 01:16

Kaktus писав:А якщо Ватикан чи навіть сам папа офіційно визнав би, що це - фальшивка ? Ви тоді також не сумнівалися б ?


Такого не буде! Бо експерти вже сказали своє слово і Церква не заперечує ніби.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Just_me » 10 квітня 2010, 08:50

Kaktus писав:А якщо Ватикан чи навіть сам папа офіційно визнав би, що це - фальшивка ? Ви тоді також не сумнівалися б ?


НІ :Bravo:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

андрій1982
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 06 вересня 2009, 12:19

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення андрій1982 » 10 квітня 2010, 11:34

Всі дослідники, навіть найбільші скептики не змогли довести що це підробка, так само як і що це НЕ підробка. Всевишній і тут залишив нам можливість вибирати (зати/незнати, вірити/невірити).

Хоча зараз вже ті ж найбільші скептики схиляються до надприроднього походження малюнка на полотні.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Олюнька » 10 квітня 2010, 16:16

Kaktus писав:Як відомо, єдиний науковий аналіз Плащаниці виявив, що ця є середньовічною підробкою. Принаймні, немає іншого наукового аналізу, який би спростував це дослідження.

Кому відомо? Яке дослідження? Подайте посилання, імена дослідників тощо.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2010, 16:29

Kaktus писав:
o.Mykil писав:Слід прислухатися до науковців. Про плащаницю з Турина багато вже написано. Читав якось, що навіть атеїсти наверталися до Господа, досліджуючи відому християнську реліквію. Не мало б тут бути величезних сумнівів в автентичних католиків. Принаймні вірі, духовності тощо це не принесе шкоди. Імхо.

До тих науковців, які виявили, що це - фальшивка, чи до інших, які вважають, що дослідження було проведене неправильно ?
На мою віру зовсім не вплинуло б, якщо б остаточно було встановлено, що це - фальшивка. Католики мають повне право сумніватися в її автентичності.

знаменним для мене грішного є той факт, що відкриваючи тему Ви не знали про існування новітніх досліджень Плащениці, зроблених спеціалістами ФСБ...
Проте нехай це залишається на Вашій відповідальності людини, що зацікавлена у розвитку теми, лише прошу, вкотре, не бути категоричним у висловлюваннях - Ви (я грішний не виняток), і це нормально, не знаєте багатьох речей.
А у мене особисто цікавість іншого характеру: наскільки важливим є "справжність" Плащаниці? Ну підтвердять/заперечать дослідники... і - що зміниться для християнина? Ні - якщо прийшов вклонитися "речі", то обов'язково буде розчарований і зневірений, але ж... ми з Вами Розп'ятому Богу віддаємо свій уклін, молитву, а? Просто для мене постійною проблемою є Чудотворні Ікони в Україні, про яких то там, то тут заявляється: "підробка!". Яка може бути мова про підробки, якщо біля (згаданих Ікон чи) Туринської Плащаниці, її копій Діються Чуда? Та і взагалі не розумію: навіть, якщо це такого роду малюнок, то... там хіба не Христос?
поясніть, якщо можна, звідки у віруючих християн з'являються питання про "оригінал". Хотілось би зрозуміти
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2010, 16:34

Олюнька писав:
Kaktus писав:Як відомо, єдиний науковий аналіз Плащаниці виявив, що ця є середньовічною підробкою. Принаймні, немає іншого наукового аналізу, який би спростував це дослідження.

Кому відомо? Яке дослідження? Подайте посилання, імена дослідників тощо.

Кактус, нажаль, на тиждень заблокований, тому відповість пізніше. Від себе лише скажу, що Кактус цитує давнє дослідження, а росіяни довели, що раніші аналізи викривили істину у зв'язку з тим, що, власне, досліджувалася там киптява від пожежі, яку пережила Плащаниця (не пригадую століття). В кожному разі для мене не це питання є важливим...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Олюнька » 10 квітня 2010, 19:10

о.Олег писав: В кожному разі для мене не це питання є важливим...

Певно що воно не є важливим для нашої віри, бо Бог нас чує і перед щойно намальованим образом і без образа. Але злить отой підхід до теми. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Олюнька » 13 квітня 2010, 13:44

Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення o.Mykil » 13 квітня 2010, 15:53

Олюнька писав:Читаємо статтю: Таємниці святої плащаниці :Rose:



- Саме тому плащаниця є чи не головною реліквією християн?

- Туринська плащаниця - це беззаперечний доказ того, того, що воскресіння було. Крім того, сьогодні це єдиний речовий доказ, пов’язаний із Сином Божим. Хоча суперечки щодо плащаниці все ще точаться навіть всередині Церкви. Так, православні її не визнають, вважаючи „реліквією сумнівного походження”, натомість католики вірять, що це та сама тканина, у яку було загорнуто Ісуса, а тому вона є священною.

П.С. Так звані "православні" не одну добру справу відкидають. Навіть не раз сприймають, між іншим, що під Дівою Марією у Фатімі свого часу являвся... демон. Пише по інтернеті.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Olya » 14 квітня 2010, 08:59

Kaktus писав:До тих науковців, які виявили, що це - фальшивка, чи до інших, які вважають, що дослідження було проведене неправильно ?


Є науковці, які начебто доказують, що Бога нема.Є науковці, що стверджують , що св.Письмо сфабриковане, навіть бачила по телевізору програму, де говорилося, що Ісус не вмирав, і жив останні дні в Індії і дуже багато є "досліджень" так званих "науковаців". І дуже прикро, що багато людей вірять їм і відвертаються від віри. Не можна казати, тільки що почув, відразу - брехня. І так на християнство нападають різні люди, що начебто роблять відкриття , що в релігії і те не добре і те фальшивка. Мені здається, що це забагато. Шкода людей, які заплуталися в житті і зневірюються, думаючи, що і в релігії неможна знайти спасіння, бо там брехня.Звичайно, ви маєте повне право вірити чи не вірити науковцям, але як Господь казав "По вірі вашій і буде вам". Чомусь дуже часто забувається що у християнстві важлива Віра , Надія, Любов до Господа і до ближніх.
Це мтз, тому я не стверджую, що вона правильна.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Kaktus » 20 квітня 2010, 11:04

o.Mykil писав:- Туринська плащаниця - це беззаперечний доказ того, того, що воскресіння було. Крім того, сьогодні це єдиний речовий доказ, пов’язаний із Сином Божим. Хоча суперечки щодо плащаниці все ще точаться навіть всередині Церкви. Так, православні її не визнають, вважаючи „реліквією сумнівного походження”, натомість католики вірять, що це та сама тканина, у яку було загорнуто Ісуса, а тому вона є священною.

Воскресіння є справою особистої віри, а не наукових доказів.
Питання в тому, чи взагалі можливо довести автентичність плащаниці ? Навіть якщо доведуть, що вона з 1-го ст., то це ще не доводить, що на ній відбитий саме Господь Ісус.
Віра в її автентичність не пов'язана з конфесійною приналежністю. Просто є люди, схильні вірити у все без вагомих доказів, а є й такі, що мають підстави для сумніву.
Мені жаль тих, людей, які можуть страшенно розчаруватися, якщо виявиться, що Туринська плащаниця все-таки є підробкою. Тоді й покажеться справжня міцність їхньої віри - вірують вони в Христа чи в сенсації. Для моєї віри це не мало б жодних наслідків.

У зв’язку з ...Kaktus емігрує на форум РІСУ. Хто хоче спілкуватися з ним і надалі, гайда туди.
MOD Олюнька: Безглузді звинувачення видалено, оскільки: перше, цілий форум засмічено тими дописами; друге, дії адміністрації обговорюються в приваті

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення o.Mykil » 22 квітня 2010, 06:17

Православну копію Туринської плащаниці виготовляють без відома Рима? http://sobornews.org/index.php?option=c ... &Itemid=56
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення o.Mykil » 22 квітня 2010, 06:28

Виявляється, що п."Кактус" і на цьому форумі далі за своє http://risu.org.ua/forum/viewtopic.php?id=52
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення прочанка » 03 травня 2010, 20:50

Це вже говорить наука:

"Дослідження Туринської плащаниці показали, що вона була просякнута розчином алое і смирни. Велика кількість рідини (нагадаємо — понад 30 літрів) потрібна була саме для того, щоб повністю занурити у неї цю дорогу льняну тканину площею майже 5 квадратних метрів. Потім плащаницю, з якої стікала запашна рідина, поклали на камінь. На одну половину тканини поклали Ісусове тіло (головою до центру полотна), яке накрили другою половиною. Погляньте на зображення плащаниці: на одній її половині зафіксувалося зображення тіла спереду, на другій — зі спини.

порівняно недавно вчені виявили на плащаниці зображення монет, які були покладені на очі померлого Ісуса. Точно встановлено, що це відома нумізматам “лепта Пилата” — найдрібніша мідна монета, яка була викарбувана Понтієм Пилатом в 29-30 році н. е. На монеті напис: TIBERIOU СAICAROC — “Тіберій імператор”. Це, до речі, ще одна нетипова «випадковість». Йосип Ариматейський був «заможним чоловіком» (Матвій 27.57), а про фінансові можливості Никодима свідчить неймовірно велика кількість принесеної ним рідини для бальзамування (Іван 19.39). Обидва вони були таємними учнями Христовими (Іван 19.38-39), то ж могли з поваги до свого Вчителя використати золоті або принаймні срібні монети. Проте вони використали саме «лепту Пилата», оскільки в інформаційному плані вона була найціннішою: точно вказувала на час події — не раніше 29-го року н. е., а також місце — підвладна Пилатові територія Юдеї та Самарії.

Туринська плащаниця — це Христове послання СУЧАСНОМУ поколінню людей. Послання, яке безперечно підтверджує істинність Євангелія. ЦЕ ЗВЕРНЕННЯ ВТІЛЕНОГО СИНА БОЖОГО ПЕРСОНАЛЬНО ДО КОЖНОГО З НАС.

Плащаниця — це фотографія Христового тіла У МОМЕНТ ЙОГО ВОСКРЕСІННЯ — з залишками Його крові, рослинного пилку Палестини і навіть єрусалимського _рунту.

Ось чому Христове тіло не обмивали! Полотно плащаниці було застосоване як «фотопластина», на якій точно зафіксована реальність двотисячолітньої давності. А величезна кількість бальзамуючої рідини повинна була захистити цю гіперфотографію від шкідливого впливу мікроорганізмів та інших подібних загроз.

Зверніть також увагу на положення рук Ісуса. Вони не покладені на груди або живіт, як зазвичай ховають померлих, а закривають низ живота — типова сором’язлива поза оголеного чоловіка. Це ще один доказ, що до фотографії ретельно приготувалися і продумали все: просякнуте захисною рідиною полотно («фотопластина»), тіло у відповідній позі, монета з інформацією про час і місце події.
Дослідники встановили, що зображення утворилося лише на внутрішній стороні тканини — внаслідок спалаху невідомої людям енергії, що тривав мільйонні частки секунди. Вона не пропалила тканину, але опалила золотистим кольором волокна з її внутрішньої сторони на глибину всього кілька мікрон. Вчені стверджують, що через 30—40 годин після смерті плоть неосяжним чином трансформувалась і легко пройшла крізь тканину, яка присохла до тіла разом зі згустками крові. Саме цей момент і зафіксовано на Плащаниці — коли тіло протягом якоїсь миті перетворилося на енергетичний потік. Тому-то рельєфні зображення на верхньому і нижньому відбитку однаково чіткі, виразні, чисті — неначе тіло стало невагомим, інакше спинні м’язи виглядали би сплющеними під впливом земної ваги.

Феномен Плащаниці започаткував поєднання віри і науки. Без цього неможлива справжня релігія як шлях поєднання людського і божественного, небесного і земного (від «ре-ліго» — відновлення зв’язку). Це рішучий крок до цілісних знань, до істинної метафізики. Людство починає новий етап пізнання Христового вчення і практичного наслідування Боголюдини. "
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення Олюнька » 12 травня 2010, 13:40

Нині прийшла розсилка про новий роздум о. Віталія:
Плащаниця – німий свідок, що промовляє
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 23:17

Kaktus писав:.. науковий аналіз Плащаниці виявив, що ця є середньовічною підробкою.

Плащаницю досліджували так званим вуглецевим методом.Тобто дивляться скільки є вуглецю в досліджуваному предметі.З часом кількість вуглецю зменшується (розпадається?) і чим менше вуглецю залишилося, тим давніший предмет досліджень.Чому Kaktus пише, що "науковий аналіз Плащаниці виявив, що ця є середньовічною підробкою".Тому що була пожежа і вогонь пошкодив Плащеницю.А що таке горіння?Говорять деколи як щось горіло, то воно "обвуглене" (від слова "вуглець", вугілля і т.д.).Тобто в Плащениці збільшилася кількість вуглецю і аналіз показав, що вона не така давня.Вчені не врахували пожежі.
Не знаю чи все правильно написав. :pardon:


o.Mykil писав:Православну копію Туринської плащаниці виготовляють без відома Рима? http://sobornews.org/index.php?option=c ... &Itemid=56

Навіщо православним копія, якщо вони не визнають оригіналу Плащаниці і вважають її "реліквією сумнівного походження" (див. вище)?


o.Mykil писав:- Саме тому плащаниця є чи не головною реліквією християн?

- Туринська плащаниця - це беззаперечний доказ того, того, що воскресіння було. Крім того, сьогодні це єдиний речовий доказ, пов’язаний із Сином Божим.


Є добра новина.Плащаниця - це не єдиний свідок.Є ще один свідок Воскресіння (менш відомий) - Святе Обличчя в Манопелло.Зараз не маю часу писати докладніше, бо вже пізно, йду спати.Але напишу тільки слова о.Піо : "Святе Обличчя в Манопелло - це найбільше чудо, яке посідаємо".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення kristik » 31 серпня 2010, 00:00

о.Олег писав:поясніть, якщо можна, звідки у віруючих християн з'являються питання про "оригінал". Хотілось би зрозуміти


Просто є християни, які насправді далекі від Христа, тобто, такі собі віруючі "на публіку" (якщо можна так виразитись). Вони щось шукають, розкопують, доводять, тим самим ставлячи під сумнів істинні догми, які не потрібно досліджувати, а просто вірити в них без сумнівів і підозр. Мені здається, саме того хоче від нас Ісус.
Блаженні, що не бачили і увірували!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення о.Олег » 31 серпня 2010, 06:10

andrivovk писав:...Навіщо православним копія, якщо вони не визнають оригіналу Плащаниці і вважають її "реліквією сумнівного походження"..?

православні дуже різні - одні вважають так, інші - інакше
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення andrivovk » 31 серпня 2010, 13:04

Фотографія Христа.

Перша фотографія в історії людства появилася в 30-их роках після Різдва Христового.І створив її Творець. На фотографії – спокійне і величне знайоме обличчя: Ісус у мить
воскресіння. Тепер в автентичності Плащаниці не сумнівається і наука, але до цього пройдено довгий шлях, на якому було все... Наше нещастя, що ми живемо в пересиченому інформацією світі, де правда і неправда, як справжні й фальшиві гроші, одночасно перебувають в обігу, лише з грішми таки легше, бо вони ніби більше
зачіпають інтереси людей, і тому ті швидше вилучають фальшивки. Інакше в сфері знань. Це вже залежить від нас, наших можливостей чи радше бажання визначити, де істина, а де лжа. Ось тільки один приклад з особистого досвіду.Шістнадцять років я довіряв, здавалося б, незаперечним результатам радіовуглецевого аналізу Савану (Плащаниці), який зробили у трьох лабораторіях світу. Тоді, 1988 року, радянська преса подавала повідомлення про аналізи з великим ентузіазмом, адже церковників “схопили за руку на фальсифікації”. І до того мусувалася думка, що Плащаниця – це майстерна підробка ХІІІ ст., а тут наука підтверджує, додавши
до часу походження Савану більше тисячі років. До честі науки, тоді багато дослідників вважали метод радіовуглецевого аналізу непридатним для датування предмета з численними пошкодженнями, яким є Плащаниця, з чим пізніше погодився першовідкривач самого методу, американський хімік В. Ф. Ліббі. Згодом російський учений Д. Кузнєцов експериментально довів, що пожежа 1532 року, під час якої обгоріла Плащаниця, збільшила місткість ізотопу С 14, за піврозпадом якого датують предмети
органічного походження. Правда знову восторжествувала, але ж я про це не знав стільки років.
Лише для інтриги, що в моїй професії – річ допустима і неосудна, відразу не написав, що Плащаниця – не фотографія, а фотонегатив. Сама фотографія не така вже й давня. У Турині 1898 року була виставка сакрального мистецтва, і там демонстрували Плащаницю, як стародавню ікону. Однак знаємо: вже перемогла думка, що Саван – рукотворний.
Тоді виникла ідея сфотографувати зображення. Це й зробив адвокат і фотограф Секондо Пії. “Зачинений в темряві й захоплений роботою, я був надзвичайно схвильований, коли, проявляючи негатив, уперше побачив на пластині Пресвятий Образ так ясно і чітко, що мене наче грім ударив”, – згадував Пії. Потім це фотовідкриття назвали другим Воскресінням. Християнство наново здобуло дивовижний речовий доказ.У християнській релігії нема жодного слова, жодного свідчення, яке не несло б навантаження, як кажуть, “не працювало б”, але Плащаниця має особливе значення. Адже вона – свідок Воскресіння, предмет, до якого в усі часи можна було доторкнутися своїми руками. І
переконатися, як той Тома невірний, що Христос направду воскрес. “Пустий гріб Христа був колискою Церкви”– цей давній афоризм глибоко відображає шлях християнства, єдиної релігії, яка так яскраво втілена насамперед у життя Богочоловіка, а Йому за всю історію людства не було рівних; це визнають навіть атеїсти. (“Коли ж бо Христос не
воскрес, то проповідь марна наша, марна й віра наша”, – сказав Апостол Павло). Плащаниця засвідчила точність усього, що написано у Святому Письмі, з якого не викинеш “ані титли, ніже тії коми”. А ще – це вражаючий фотодокумент, на якому бачимо Христа, бачимо, який Він був насправді. Немало дослідників за всю історію християнства вивчали Саван, щоб “викрити церковників” (реліквію навіть виварювали в олії, аби переконатись, що зображення не намальоване), але, зіткнувшись з силою неспростовних фактів, схиляли голови перед Творцем і ставали на коліна в молитві. Серед них – відомий професор-атеїст із Сорбони Овелаг. Ознайомившись з матеріалами досліджень Плащаниці, він натхненно прошепотів: “Друже мій, Він дійсно воскрес!” Ісус вийшов з Плащаниці так само, як після Воскресіння крізь зачинені двері пройшов до
Апостолів. Христос воскрес, тому на полотні нема слідів від кров’яних згустків, затвердінь сукровиці, на що звернули увагу криміналісти і медики. Саме цей феномен зламав багатьох атеїстів і навернув до Церкви. Плащаниця зберегла багато деталей, про які ми знаємо зі Святого Письма. Тіло Ісуса посічене ударами нагайок, на ньому нема живого місця. Глибокий слід від тяжкого бруса Хреста, який ніс Ісус на Голготу, зафіксовано на правому плечі. Знесилений Христос падав і розбив коліна, і сліди цього падіння теж є. На руках і ногах – рани від цвяхів, причому один слід точно відповідає формі й розміру того цвяха, який зберігається у храмі Святого Хреста у Римі та за переказом є одним з тих, яким був прибитий до дерева Христос. Навіть перелік наук, які займалися дослідженням Плащаниці, займає немало місця: анатомія, антропологія, археологія, біологія, ботаніка, хімія, фізика, геологія, іконографія, інформатика, мікробіологія, патологія, радіологія, історія, технологія волокон, травматологія, теологія тощо. А скільки книг написано, правда, більше викривальних, і саме їх щедро тиражували. Проте кожна наука зробила свій вклад, і цей вклад на користь ідентичності Плащаниці як свідка Воскресіння. Біологи провели аналіз пилку квітів на Савані, підтвердивши його перебування у Палестині, а згодом у Візантії та Європі (39 із 49 видів квітів зустрічаються в Єрусалимі або в його околицях). У “дамаску”, який виготовляли у Сирії до І-го ст. Р.Х., є бавовна середньо-азіатського походження, вона засвідчила давнє близькосхідне
походження Плащаниці. На Савані є сліди вапна, але не звичайного кальциту, а його рідкісної форми – арагоніту; і цей мінерал знайшли в єрусалимському гробі Ісуса. У 70-их роках минулого століття двоє американських фізиків відкрили, що зображення на Плащаниці тривимірне, і завдяки цьому було зауважено монети на повіках, карбовані у часи Понтія Пилата. На одній з них вказано дату карбування: LIS, тобто “рік шістнадцятий імператора Тиберія” або 29-30 роки після Різдва Христа. У тих же 70-их роках професор Туринського університету, математик Бруно Барберіс, маючи перед собою Біблію і дані, зафіксовані на Плащаниці, відкинув можливість того, що поховальні полотна могли огортати інше тіло, прийшов до висновку, що ступінь правдоподібності тут дорівнює один до двісті мільярдів, тобто це було тіло Христа, а не когось іншого. Для Вищих Сил нема нічого випадкового: Плащаниця завдяки фотовідкриттю “появилася” в добу колосального розвитку наук. Як сказав Папа Іван Павло ІІ: “Це – документ, який немов очікував нашого часу”. Але саме це відкриття було викликом лженауці, яка не має потреби послуговуватися фактами, її завдання – підтасовувати, “не шукати правду, а шукати брехню”, будувати різноманітні версії, видаючи їх за істину. Багатьох звели публукації, що Христос не воскрес, нібито на Хресті Він лише пережив стан колапсу і що Його виходили Йосип з Ариматеї та Никодим; потім, до кінця своїх днів, Ісус, пишуть, жив у Кашмірі. І все це подають як пояснення Євангелії: “Лиш один з вояків проколов
Йому списом бік. І потекла негайно ж кров – і вода” (Ів. 19,34). Мовляв, із покійника не може политися кров. Але ж з живого не може политися вода! На Плащаниці є сліди крові й води (плазми), отже, кров уже була розкладена. Медики не сумніваються, що у поховальні полотна було загорнене мертве тіло; в Ісуса у Гетсиманському саду розірвалося серце, це був інфаркт, що спричинив до нагромадження крові у серцевій сумці.
А все ж священна реліквія залишається таємницею і буде, очевидно, нею завжди, бо, хоч теперішня наука відкрила Бога, Його “лабораторія” для людини закрита для блага її ж.

Роман Дідула
Джерело : Діти Непорочної, №2 (2005рік)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення о.Олег » 03 квітня 2011, 12:39

Справжнє зображення Христа?

Рената Юровіц
http://antoni-torun.pl/2010/12/31/boski ... anoppello/

http://docs7.chomikuj.pl/145641642,0,0, ... ystusa.doc

http://www.diecezja.kalisz.pl/opiekun/2 ... ystusa.htm
У костелі італійського міста Маноппелло відкрили найціннішу хрестиянську реліквію - Хустку св. Вероніки, на котрій видно справжнє зображення Ісуса - твердить журналіст „Діє Велт” Паул Бадде.



Реліквія з Маноппелло є невеликого розміру шматком делікатного матеріалу, який на світлі виглядає прозорим наче скло. Можна на ньому помітити „обличчя бородатого чоловіка з локонами на скронях і зламаним, вузьким носом. Чоловік має рідку, юнацьку бороду... На середині чола спадає мале пасмо. Коли докладніше придивитися, то видно, що шкіра докола рота на щоках та чолі має інтенсивну рожеву барву внаслідок свіжо заподіяних ран... На зображенні не видно ані шиї, ані вух, які ховаютсья під волоссям. З широко розплющених очей еманує незбагненний спокій. В чорних цятках зіниць волокна виглядають наче присмаленими, ніби висока температура припалила нитки – описує візерунок Пауль Бадде.



Відкриття Святого Обличчя здійснили німці - трапістка і художниця ікон сестра Бландіна Сцхломер (Schlömer), а також історик мистецтва отець Гайнріх Пфайффер (Pfeiffer SJ). Хустка, відшукана в Маноппелло мала лежати на голові покладеного в могилу Ісуса, а візерунок, який є на ній, має зображати обличчя Воскреслого. Сестра Бландіна і отець Пфайффер підкреслюють, що на образі немає жодних слідів фарб, пензля чи олівця. Зображення не був намальований людською рукою, але виник в момент воскресіння Христа. - Найбільшою сенсацією цього відкриття є факт, що Плащівниця з Маноппелло докладно відповідає Плащівниці з Турину, а, отже, значить, «Обличчя з Маноппелло» і «Обличчя з Турину» є обличчям тої самої Людини. Якщо проте на Плащівниці з Турину знаходиться Обличчя Христа померлого, то на Плащівниці з Маноппелло видніється Обличчя Володаря Паски - пояснює архієпископ Кельну кард. Іаков Мейснер, який бачив реліквію в Маноппелло.

“Il Volto Santo” (Святе Обличчя)
Зараз образ Христа знаходиться над головним вівтарем костелу капуцинов в Маноппелло, невеликої місцевості, яка лежить в італійських горах Абруццо. Як каже місцева легенда «Обличчя Ісуса Христа» потрапило там в XVІ столітті через „чудесну інтервенцію Небес” – воно було передане через руки паломника-ангела. Перший лист, який підтверджує присутність в цьому безцінному місці Хустки походить з 1645 року. У документі капуцин отець Донато да Бомба описує її історію протягом понад ста років. Внаслідок крадіжки і лихого збереження Хустка була піддана тоді серйозним пошкодженням.
Від цілковитого знищення її врятував Донато Антоніо Де Фабрітііс, який вирішив віддати реліквію отцям капуцинам. У монастирі „отець Клементе да Кастельвеккйо вирівняв її пощарпані краї, а брат Ремігіо да Рапіно напнув полотно на рамі з горіхової деревини і помістив його поміж двома віконними склами». Від 1646 року мешканці Маноппелло, а також довколишніх місцевостей вшановували Зображення, яке називають “Il Volto Santo” або Святим Обличчям. Не потребують доказів, вірять у його справжність. Цікава подія мала місце на початку XVІІІ століття, коли вирішено оправити полотно в нові срібні рами. З»ясувалося, що «Чудесне Обличчя» зникло і появилося лише при повторному переплетенні його в старі рами. У XІX столітті внаслідок релігійних переслідувань, яких зазнав орден капуцинів, Зображення двічі залишалося під опікою сестер кларисок. Від 1871 року знов його можуть бачити віруючі.

З Едесси до Риму
Звідкіля Зображення Ісуса потрапило до Маноппелло? Згідно досліджень, проведених отцем Пфейффером, у середньовіччі з Едесси, через Єрусалим і Константинополь, реліквія дісталася до Риму. Аби її побачити натовпи вірних прибували до Святого Міста. Поширювалися також копії малюнку, який називали Хусткою Вероніки чи Веронікою, оскільки латинсько-грецьке сполучення слів vera eikon означає „справжній образ” або „справжня ікона”. Папа Урбан VІІІ постановив вибудувати для дорогоцінної реліквії спеціальний сховок. У 1506 році покладено наріжний камінь під колоною св. Вероніки, усередині якої збудовано скарбницю Базиліки св. Петра, аби помістити в нім Хустку Вероніки. Як твердить батько Пфеіффер під час ведення ремонтних робіт при Базиліці реліквію вкрали і перевезли до Маноппелло. Свідченням цієї події є порожні рами з двома розбитими криштальними віконними склами, у яких до XVІ століття зберігалась реліквія. Тепер знаходяться вони в скарбниці Ватикану. Це з них має походити шматок скла, який міститься в Хустці з Маноппелло, його величина ідеально пасує до порожніх рам.
За офіційними даними Хустка Вероніки й надалі знаходиться в Базиліці св. Петра. Її виставляють на публічний огляд тільки на кілька хвилини і то раз в році. У 2005 році для Паула Бадде зробили виняток і показали йому реліквію. Важко на ній щось розібрати. Її дозволили також обміряти. Образ виявився більшим, ніж порожня рама, що зберігається у Ватикані. Як недавноствердив в інтерв»ю для КАІ Пауль Бадде, у Ватикані „почався процес верифікації гіпотези, що оригінал викрадено і замінено копією”.

Наукові дослідження
В своїй книзі «Обличчя Бога” про історії Плащівниці Пауль Бадде описує також актуальний стан наукових досліджень реліквії. Впершеїх здійснила сестра Бландіна, яка виявила докладну відповідність рис Людини з Плащівниці в Туриніє і Обличчя з Маноппелло, а навіть розміщення ран. З тим тільки, що на Туринській Плащівниці рани відкриті і кривавлять, а на Хустці з Маноппелло вони вже закрилися і рубцююються. Результати своїх досліджень трапістка передала о. Пфейфферові. Цей видатний синдонолог (дослідник Плащівниці з Турину) припускає, що обидві Плащівниці, перебувавши в могилі Ісуса були „просочені розчином алоє і мірри, які зумовили, що полотна стали світлочутливим матеріалом. Плащівниця зТурину це негатив, а обличчя на Хустці, яка лежала поверх Плащівниці, це позитив. З точки зору фотографічної техніки Хустка мусіла лежати нагорі”. Завдяки використанню цифрової фотографії відкрито, що образ з Маноппелло містить у собі неможливе поєднання властивостей малюнка, фотографії і голограми. Фото, виконані цифровим апаратом показують тривимірне Зображення.

Під час досліджень також з»ясовували про матеріал, з якого виготовили Хустку з Маноппелло. Останній знавець таємниць створення морського шовку або бісеру К»яра Віго з острова Сант`Анттіоццо підтвердила, що зображення постало саме на цьому матеріалі. Морський шовк був найдорожчою тканиною у стародавньому світі. Пропускаючи яскраве світло він стає прозорим. Не можна на ньому малювати, а отже, Чудесне Обличчя не може бути витвором людських рук. Дослідники звернули також увагу, що на збережених копіях Хустки св. Веронікі, виконаних до XVІ століття, Христос має відкриті очі так як в Маноппелло, натомість на пізніших копіях непропорційне обличчя померлого і закриті очі. Все це наводить на думку, що «Святе Оличчя» є автентичним зображенням Христа.
У книжці журналіст також наводить думки противників працівників цієї тези, у тім і Ісабель Піцзек, однієї з найвидатніших знавців Туринської Плащівниці. Вона вважає, що Плащівниця з Маноппелло є твором художників сієнської школи, виконаним забутою тепер художницькою технікою. Проте автор „Божого Обличчя” переконаний - Зображення з Маноппелло – справжнє обличчя Ісуса. Він сподівається, що з розвитком техніки можна буде докладніше вивчити Плащівницю з Маноппелло, так як протягом останніх сто років досліджували Плащівницю з Турину.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Туринська плащаниця - св. оригінал чи геніальна фальшивка ?

Повідомлення andrey s. » 03 квітня 2011, 13:08

Дякую було цікаво.Це справді незбагненне чудо.
Але згадались Слова з сьогод.Євангелія:"Вірю,поможи моєму невірству".....
Поки немаю своєї думки що до дослідів(наукових) таких речей.Але є якісь сумніви,що до цього.
Хоча якщо чесно,якось віра укріплюється коли чуєш наукове підтверження Таких Речей.
Але чи це добре???незнаю..
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей