Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

Повідомлення сергій » 16 травня 2009, 17:50

Цими днями Папа відвідав Святу Землю. Здавалось б нічого екстраординарного, якби не позиція спікера ізраїльського парламенту, та цілої "плеяди" йому подібних діячів. Особисто в мене залишився не приємний осад. Невже ізраїльтяни потроху втрачають здоровий глузд? Невже усі спроби католицького-юдейського діалогу так і лишаться спробами? Невже навіть перед лицем серйозної загрози ісламського екстримізму західний світ не здатен до об"єднання?

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 16 травня 2009, 18:32

А що було б якби Святіший отець завітав до Москви?!
Важко навіть уявити, беручи до уваги нагнітання істерії московським патріархатом та комунастами навкого минулого візиту Папи в Україну.

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 16 травня 2009, 18:56

Про цькування Бенедикта XVI в ізраїльській пресі

http://christusimperat.org/uk/node/14032

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 16 травня 2009, 22:08

гість писав:Про цькування Бенедикта XVI в ізраїльській пресі

http://christusimperat.org/uk/node/14032


То воно й не дивно, адже для юдеїв (ортодоксів) християнство напевне ще більш ненависніший ворог ніх іслам вони ж бо потомки тих хто відкинув "наріжний камінь" - правдивого Месію. І в тій ненависті й боротьбі проти християнства вони не заспокояться доти поки не оберуть лжемесію. От і вся каша.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 07:42

І в тій ненависті й боротьбі проти християнства вони не заспокояться доти поки не оберуть лжемесію.

Чому це голослівно Ви звинувачуєте євреїв у «ненависті й боротьбі проти християнства» ? Принаймні, я таких фактів не знаю. А може, вони пізнають Христа як правдивого Месію пізніше і не зробили цього досі саме тому, що ще не прийшов визначений Богом час ? Св. Павло вбачає у відмові більшості народу Божого прийняти свого Месію навіть провидіння Боже, бо таким чином спасіння не обмежилося Ізраїлем, а перейшло на всі інші народи, Рим 11,1-12:
"Отож я питаю: Чи ж Бог відкинув Свій народ ? Зовсім ні ! Бо й я ізраїльтянин, із насіння Авраамового, Веніяминового племени. Не відкинув Бог народу Свого, що його перше знав. Чи ви не знаєте, що говорить Писання, де про Іллю, як він скаржиться Богові на Ізраїля, кажучи: Господи, вони повбивали пророків Твоїх, і Твої жертівники поруйнували, і лишився я сам, і шукають моєї душі. Та що каже йому Божа відповідь: Я для Себе зоставив сім тисяч мужа, що перед Ваалом колін не схилили. Також і теперішнього часу залишився останок за вибором благодаті. А коли за благодаттю, то не з учинків, інакше благодать не була б благодаттю. А коли з учинків, то це більше не благодать, інакше вчинок не є вже вчинок. Що ж ? Чого Ізраїль шукає, того не одержав, та одержали вибрані, а останні затверділи, як написано: Бог дав їм духа засипання, очі, щоб не бачили, і вуха, щоб не чули, аж до сьогоднішнього дня. А Давид каже: Нехай станеться стіл їхній за сітку й за пастку, і на спокусу, та їм на заплату; нехай потемніють їхні очі, щоб не бачили, хай назавжди зігнеться хребет їхній ! Тож питаю: Чи ж спіткнулись вони, щоб упасти ? Зовсім ні ! Але з їхнього занепаду спасіння поганам, щоб викликати заздрість у них. А коли їхній занепад багатство для світу, а їхнє упокорення багатство поганам, скільки ж більш повнота їхня ?"

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2010, 08:12

Kaktus писав:Чому це голослівно Ви звинувачуєте євреїв у «ненависті й боротьбі проти християнства» ? Принаймні, я таких фактів не знаю. А може, вони пізнають Христа як правдивого Месію пізніше і не зробили цього досі саме тому, що ще не прийшов визначений Богом час ? Св. Павло вбачає у відмові більшості народу Божого прийняти свого Месію навіть провидіння Боже, бо таким чином спасіння не обмежилося Ізраїлем, а перейшло на всі інші народи, Рим 11,1-12: ...

звинувачення не голослівні, нажаль, але - все добре кажете, от тільки свідоцтво це про те, що Добрий Бог навіть зло перемінює во благо. Юдеї розіп`яли Месію не для того, щоб Слово Боже проповідувалося всім народам ("заздрости ради видали Його")...
Аналогія: наклепник привів у суд батька і зробив все можливе, щоб його скарали на смерть (за злочини, які він не совершав); син успадкувавши його маєток побудував Богові Храми, зайнявся благочинністю... - це не оправдовує вбивцю-наклепника... :(
Або докажіть зворотнє
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 16:16

о.Олег писав:звинувачення не голослівні, нажаль, але - все добре кажете, от тільки свідоцтво це про те, що Добрий Бог навіть зло перемінює во благо. Юдеї розіп`яли Месію не для того, щоб Слово Боже проповідувалося всім народам ("заздрости ради видали Його")...
Аналогія: наклепник привів у суд батька і зробив все можливе, щоб його скарали на смерть (за злочини, які він не совершав); син успадкувавши його маєток побудував Богові Храми, зайнявся благочинністю... - це не оправдовує вбивцю-наклепника... :(
Або докажіть зворотнє

Мені здається, що все-таки премудрий учитель народів - св. Павло і зрештою Святе Письмо його устами, має рацію.
Я не оправдовую співучасників, а то й ініціаторів убивства - храмової еліти Єрусалиму, але з юридичної точки зору мені здається, що Ви вкотре помиляєтеся, коли кажете, що Христа вбили юдеї. Він був засуджений римським суддею і згідно з римським правом як потенціальний Месія - "Цар Юдейський", який міг поставити під загрозу римське панування в Палестині. Якби не було римської окупації, то не знаю, чи вбили б Христа, але Його непевно не були б прибили на хрест. Але питання, не в тому, що було б, а в тому, що відбулося.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Антикатолицька істерика в Ізраїлі через візит Папи

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2010, 15:27

Kaktus писав:Мені здається, що все-таки премудрий учитель народів - св. Павло і зрештою Святе Письмо його устами, має рацію.
Я не оправдовую співучасників, а то й ініціаторів убивства - храмової еліти Єрусалиму, але з юридичної точки зору мені здається, що Ви вкотре помиляєтеся, коли кажете, що Христа вбили юдеї. Він був засуджений римським суддею і згідно з римським правом як потенціальний Месія - "Цар Юдейський", який міг поставити під загрозу римське панування в Палестині. Якби не було римської окупації, то не знаю, чи вбили б Христа, але Його непевно не були б прибили на хрест. Але питання, не в тому, що було б, а в тому, що відбулося.

так не з Апостолом сперечаюся - з Вашою інтерпритацією (якщо, звичайно, добре Вас розумію) Його слова і Євангелії - Христос прийшов до вибраного (згадаймо жорсткі слова, сказані ханаанці: "негоже брати від дітей і кидати щенятам") народу, але "свої не прийняли Його". І навіть не у цьому проблема: не справа народна - справа особиста прийняти Христа і ми по нині в перемішку кричемо "Осана"/"Розпни"!!, як це не прикро визнавати... Та те, на рахунок чого Ви фантазуєте, нанаводить мене грішного на думку, що Ви не прослідковуєте описаного в Євангелії: причина історичного вбивства Ісуса (саме ті, хто оббрехали і кричали "розіпни") і виконавців вбивства (державний апарат). Знаменним є одне спостереження: в точно такій ж ситуації, але по відношенні до Святої Інквізиції, автори, що вибілюють у данному випадку юдеїв ("розпинала римська влада"), засуджують Інквізицію ("руками держави вбивали інквізитьри"). Це лише мені про щось говорить? :( Звичайно - перепрошую: можливо у Вас до Святої Інквізиції критичне, але Католицьке наставлення, але Ваші тези дуже вже подібні з тими, що їх вже стрічав...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей