Катинь-2

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Пам"ятай про смерть

Повідомлення Just_me » 10 квітня 2010, 13:27

Як часто не цінимо ті хвилі, котрі Господь уділив нам жити на цій землі. Сьогоднішня трагедія біля Катині знову нагадала нам про це. Загинув цвіт польської нації. За політичними баталіями і дебатами, взаємними образами та звинуваченнями забувалася про важливість життя і тих, хто даний людям на життєвій дорозі для любові та підтримки. Нехай трагедія, котру переживаємо з польським народом нагадає нам про найважливіші цінності. Співчуваємо і молимося за загиблих...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пам"ятай про смерть

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2010, 16:12

+
упокой, Господи, душі усопших рабів Твоїх...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пам"ятай про смерть

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2010, 20:55

завтра в усіх Храмах УГКЦ молимося за загиблих...
+
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пам"ятай про смерть

Повідомлення o.Mykil » 10 квітня 2010, 21:03

ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ! СПІВЧУТТЯ НАРОДУ ПОЛЬЩІ!!!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Щирі співчуття польскому народові

Повідомлення donatanvova » 12 квітня 2010, 10:20

Трагедія державного маштабу,яка забудется не скоро.
Помолимося за душі померших.
Володимир

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Пам"ятай про смерть

Повідомлення Just_me » 12 квітня 2010, 11:24

Направду, так важко передати словами те, що вже третій день відчуваю, переглядаючи новини з Польщі. Найстрашніше те, що з життя пішли люди, котрі всім серцем були віддані своїй справі - служінню народові. Лех Качинський, котрий ще в дитинстві зіграв роль зі своїм братом у фільмі "Про двох, котрі вкрали Місяць" пізніше признавався, що, крім Місяця, нічого в своєму житті не вкрав. Коли читаєш, якою великою була ця людина, розумієш, чому Бог забрав його життя саме у суботу Великоднього тижня, і чому в момент смерті подружжя було поруч. http://www.rp.pl/artykul/459784_Lech_i_ ... encka.html Воістину невідомі нам шляхи Господні!
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Пам"ятай про смерть

Повідомлення Олюнька » 12 квітня 2010, 13:03

Теми об'єднано
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Катинь-2

Повідомлення прочанка » 13 квітня 2010, 18:30

мене дивує, чому нема теми, присвяченої трагедії польського народу?
Невже нема охочих висловити свої почуття, версії і розділити біль утрати польського народу
Чи може я щось пропустила?
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення прочанка » 13 квітня 2010, 19:00

всі, з ким доводиться спілкуватися останнім часом, тримаються однієї й і тої думки.
А ще плакали, дивились репортажі, співпереживали, молились...
Що ж, польський народ вкотре показав себе, як єдина нація у єдиній вірі.
Нам є чого в них повчитися.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення о.Олег » 13 квітня 2010, 19:12

прочанка писав:мене дивує, чому нема теми, присвяченої трагедії польського народу?
Невже нема охочих висловити свої почуття, версії і розділити біль утрати польського народу
Чи може я щось пропустила?

є. Розділ "Життя Християнина", називається "Пам'ятай про смерть"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення o.Mykil » 13 квітня 2010, 19:36

Депутат Сейма обвинил Россию в катастрофе под Смоленском http://focus.ua/foreign/112175
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення о.Олег » 13 квітня 2010, 19:43

o.Mykil писав:Депутат Сейма обвинил Россию в катастрофе под Смоленском http://focus.ua/foreign/112175

такого є багато... Не думаю, що звинувачення в зумисному вбивстві очільників Польщі Росією не є політичними спекуляціями.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення прочанка » 13 квітня 2010, 19:52

не думаю, що пролунають офіційні звинувачення, хоча Штати однозначно виявили свою думку:
"Росії дуже треба буде постаратися себе реабілітувати в очах світової спільноти".
Але як сказав Путін" російський народ не несе відповідальності за Катинь", значить і вибачатись не потрібно. То що говорити зараз?
Росія нікому і ніколи не була винної - ні голодомори, ні катині. Проте Святійший вибачався за хрестові походи 11-12ст., до яких взагалі не був близький..., а ще РПЦ не була тим задоволена.
Але Бог добрий, я щиро вірю у Божу Мудрість і Справедливість...
Не бійтеся!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Катинь-2

Повідомлення ієром. Діонисій » 14 квітня 2010, 09:02

Хотілося б з усіх сил вірити, що це трагічна випадковість, якби... якби вона не була так вигідна Росії. Бо зрозуміло, що покійний нині президент Лех Качиньський не промовчав би, що Катиньська трагедія 70-річної давнини була злочином сталінського режиму (не народу Росії, зауважте) проти Польщі, чого Росія поки що офіційно не визнала.
Але, поки розслідування не завершене і злочин не доведений, зобов'язує презумпція невинності. Тож не можна називати когось винним, поки це не доведено.
У цій трагедії постраждали всі: Польська держава і польський народ, світова громадськість... :cry: :cry: :cry:
У числі тих, що загинули, є і мій викладач, священик, якому я багато чим зобов'язаний у житті. Надто рано пішов з цього життя. Був ректором Університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві http://www.uksw.edu.pl/pl/node.
Віримо у Божий милосердний задум щодо кожної людини зокрема і кожного народу. Дивлячись на те, яким згуртованим виявився польський народ, хочеться вірити, що наступна президентська кампанія в Польщі буде винятком з загального звичаю брутальної боротьби за владу.
Моя і наша молитва за всіх, які загинули.
Зо святими упокой, Господи, душі слуг своїх. Вічна їм пам'ять. Христос воскрес!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення прочанка » 14 квітня 2010, 09:58

російські ЗМІ закидують "дурочку" - несправність літака, пілоти непрофесійні, навіть мови не знали, взагалі, чого до них летіли.А тепер - смерть президента роз"єднана польське суспільство - є противники поховання у Вавеля... А все так було добре, Туск був, все гарно відзначили - мир + дружба двох братніх народів, а тут Качинський, як сніг га голову, хотів усе зіпсувати. Навіть читала відгуки, що всі вороги Росії гинуть під Смоленськом. Така відкрита ворожість і неприхований шовінізм і цинізм, а потім - вони не винні. :evil:
Але ще раз кажу, Бог добрий і справедливий! Щодо УКраїни, то вона втратила вірного друга й заступника, єдине, чим тішу себе - у світлий тиждень двері відкриті для праведних душ... Молімося за них. В неділю два російські пілоти бачили в небі хрест над місцем трагедії, це передавали в новинах. Сподіваюсь, їхня мученича смерть прийнята Небесами при заступництві Івана Павла, який 2квітня 5 років тому відійшов у вічність.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення Олюнька » 14 квітня 2010, 10:00

Теми об'єднала, залишила назву "Катинь-2", щоб було видно, про що говоримо :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Катинь-2

Повідомлення Olya » 14 квітня 2010, 10:17

Найголовніше, що нам зараз потрібно, так це молитися за бідних людей. Чинники, чому розбився літак може бути багато, не виключно, що може якись теракт чи несправність, але цим людям вже немає різниці, що стало причиною. Вони потребують молитви. Страшно, те, що людина думає одне, але робиться зовсім інше. Хто з тих бідних людей знав, що таке станеться? :cry:

Молімося за них!!!!
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Re: Катинь-2

Повідомлення Cardinal » 14 квітня 2010, 12:13

Про цю трагедію почув практично одразу, але повірити зміг тільки пізніше...Не можу знайти слів щоб виразити біль, який наносить ця трагедія, можу тільки надіятися що це випадковість, а не плід чиїхось діл...

Вічна Пам'ять Всім загиблим

Та сили для їхніх родин та земляків! :sorry: :cry: :cry: :cry:
Зображення
Зображення

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Катинь-2

Повідомлення ієром. Діонисій » 14 квітня 2010, 16:17

Під час сьогоднішньої авдієнції на площі св. Петра в Римі папа Венедикт XVI, звертаючись до присутніх поляків, сказав: "Брати і сестри поляки! Сердечно вітаю кожного і кожну з вас. Знаю, що переживаєте національний траур після втрати Президента й осіб, які його супроводили. Нехай підтримкою для вас буде Великодня благовість, яка нагадує нам, що "ніхто з нас не живе для себе і не вмирає для себе: бо коли живемо -- для Господа живемо; і коли вмираємо -- для Господа вмираємо. Чи ми, отже, живемо, чи вмираємо -- ми Господні" (Рим 14,7). Слава Ісусу Христу!" Гарні слова.

Також сьогодні оголошено, що в неділю 6 червня 2010 р. об 11 год. на площі Ю. Пілсудського у Варшаві (Польща) відбудеться беатифікація священика і мученика Єжи Попєлушка. При чому тут це? Ректор Варшавського університету, про якого я згадав вище, був однокурсником о. Попєлушки, розповідав колись про нього, мабуть планував бути на його беатифікації... Дороги Божі непередбачувані...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Катинь-2

Повідомлення Just_me » 15 квітня 2010, 10:59

Досі не можу оговтатися від шоку і болю. В тому літаку були особливі люди - Л. Качинський з дружиною - чесні і порядні, закохані одне в одного, свій народ та життя, справжній приклад для наслідування; К. Путра - батько восьми дітей, для якого, за його висловом, "яка родина - така й держава", Є. Шмайджіньскі, котрий напередодні трагедії відзначав День народження, але не святкував його через похорони друга та підготовку до візиту в Катинь, сказавши, що "буде ще більш підходящий час для милого вечора". І багато, багато інших. Маючи звичку щовечора переглядати новини на TV Polonia і, будучи постійно в Польщі, для мене ці люди були наче мої сусіди. Звикла, що кожного вечора приходять в мій дім з екрану телевізора...

Насправді, назвала цю тему "Пам"ятай про смерть", бо та трагедія навчила мене про неї ні на мить не забувати. Тепер щоразу, виходячи з дому, обнімаю рідних так, ніби більше ніколи їх не побачу. Замість того, щоби, як раніше, на прохання друзів вийти до театру чи на чашку кави відповісти "Я маю дуже багато роботи", кажу "Так, з задоволенням, я вас дуже люблю". Замість того, щоб в черговий раз піддатися злості на близьких людей за те, що постійно жаліються на життя, бо "кран поламався, весна - значить городи почалися, спина болить, він мене так образив" - я посміхаюся й кажу, що їх розумію, але життя у всіх дуже важке, тому повинні дякувати Богу за те, що просто живемо. І замість того, щоби порадити "Давай, краще виясни з ним стосунки, так не може далі тривати", раджу "Підтримай його, йому зараз дуже важко". З усіх сил намагаюся бути доброзичливішою, співчутливішою, більш розуміючою, швидше прощати.

Не знаю, але особисто в мене в душі щось перевернулося. І мені буде дуже шкода, якщо колись зрозумію, що повернулася до буднів...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Катинь-2

Повідомлення ієром. Діонисій » 15 квітня 2010, 11:48

Як часто не цінимо ті хвилі, котрі Господь уділив нам жити на цій землі.

Це справді так, час втікає від нас і наступної хвилини ми вже на хвилину старші, як були. Ті, з якими ми щойно розмовляли, уже далеко, і невідомо, чи ми ще колись зустрінемось...
Колись, років 7 тому, я стояв з двома друзями на автобусній зупинці й подумав собі тоді: як мало ми цінуємо час, даний нам. Мені тоді було нудно, розмова була ні про що, але ця думка мене якось зупинила і... засоромила. Ось так, на цій зупинці, з цими людьми, ми, можливо, ніколи більше не будемо; слів, які потрібно сказати, не скажемо, -- бо не буде кому, не буде нагоди.
Так воно і сталося. Мої друзі, з якими тоді навчався, і далі є світлим промінчиком у житті, коли про них згадаю, але життя розкинуло нас, так само як і звело колись, у роки навчання.
А скільки було зустрічей, які виявилися останніми, в яких я не сказав усього, що потрібно, не виявив турботи, не мав любові і співчуття! :oops:
Дякую Вам, п. Just_me, за посилання на статтю в газеті "Ржечпосполіта", я її знайшов в неті швидше , ніж побачив на форумі, але інші форумчани можуть її перечитати. Думаю, що це чи не найбільш зворушлива з тих, які з’явилися про президентську сім’ю, написана з пієтизмом та любов’ю.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення o.Mykil » 15 квітня 2010, 16:02

Як казала весь час моя покійна бабця: "Смерть не трубить кого губить". На жаль, сучасна людина часто всіма можливими засобами старається заглушити в собі всяку думку про смерть і, як це популярно говорити серед молоді, "жити на повну", що є помилковим судженням.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення Злий Іван » 16 квітня 2010, 07:44

Сьогодні вранці, їдучи на роботу чув по радіо, що ціни в готелях Варшави підняли до 2000! євро.
Зараз буду перевіряти інформацію.
Без коментарів...

Перевірив. http://unian.net/rus/news/news-372422.html передостанній абзац/

Ось так. :cry:
Востаннє редагувалось 16 квітня 2010, 07:54 користувачем Злий Іван, всього редагувалось 1 раз.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення o.Mykil » 16 квітня 2010, 07:54

Злий Іван писав:Сьогодні вранці, їдучи на роботу чув по радіо, що ціни в готелях Варшави підняли до 2000! євро.
Зараз буду перевіряти інформацію.
Без коментарів...


У нинішньому, часто аморальному та жорстокому світі, все може бути. Я б особисто дуже не здивувався. Бачив як патріярх РПЦ Кирило критикував недавно таксистів у Москві, які підняли ціни до великих розмірів через те, що метро закрили, тобто внаслідок несподіваних терактів... Але цим дуже не доробишся... %)
Востаннє редагувалось 16 квітня 2010, 08:03 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Катинь-2

Повідомлення Злий Іван » 16 квітня 2010, 07:55

o.Mykil писав:
У нинішньому, часто аморальному та жорстокому світі все може бути. Я б особисто дуже не здивувався. Бачив як патріярх РПЦ Кирило критикував недавно таксистів у Москві, які підняли ціни до великиз розмірів через те, що метро закрили, тобто внаслідок несподіваних терактів... Але цим дуже не доробишся... %)


Люди обрали служити Мамоні :cry:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Катинь-2

Повідомлення Just_me » 16 квітня 2010, 17:18

З цієї неймовірної трагедії можна зробити хіба один висновок, який помістився у вірші Я. Твардовського "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" - Спішімо любити, люди так швидко відходять...


Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widziec naprawde zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą


ks. Jan Twardowski
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення o.Mykil » 18 квітня 2010, 08:26

Христос Воскрес!

Тут, до речі, можна поставити символічно свічку у пам'ять загиблих http://zapalznicz.home.pl
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Катинь-2

Повідомлення ієром. Діонисій » 18 квітня 2010, 13:22

Пропоную подивитись фотографії місцевості (автор Сергій Амелін) з імовірною траєкторією літака тут: http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNe ... 1125857778 :( :cry:
Також подаю посилання на плановану промову президента Качинського 10.04.2010 в Катині: http://www.rp.pl/artykul/463145.html
і на його лист до родин тих громадян Польщі, які загинули в Катині http://www.rp.pl/artykul/460070_Najtrag ... lgoty.html.
Обидва польською мовою.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катинь-2

Повідомлення andrivovk » 23 квітня 2010, 12:07

Востаннє редагувалось 27 квітня 2010, 21:23 користувачем andrivovk, всього редагувалось 1 раз.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Катинь-2

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2010, 04:26

"...Эти и многие другие факты дают пищу для версии, что люди, которые, как сообщается, погибли, на самом деле были похищены, а крушение самолета было инсценировано..." http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... 1858.shtml
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей