Знову до назви Церкви

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Знову до назви Церкви

Повідомлення Михайло Шелудько » 15 квітня 2010, 18:00

Останнім часом, читаючи історичні книжки, все більше замислююсь над проблемою автентичної назви нашої Київської Церкви. Як сказав в Одесі Блаженніший Любомир, назва УГКЦ нам накинута австрійською владою, це не було нашою самоназвою. А що ж тоді було? Київська Церква? Київська митрополія? Чи може Руська (або Русинська) Церква? Чи взагалі існувала колись більш-менш офіційна самоназва в нашій Церкві до Берестейського поєднання?

Наприклад, я був трохи здивований, коли дізнався, що РПЦ до 1917 року називалася "Російська Греко-Католицька Православна Церква". Деякі з наших поважних єпископів, наприклад Кир Андрій Сапеляк, вживають до УГКЦ назву "Українська Православна Католицька Церква" (інколи "православно-католицька").

Чи не виходить так, що зачепившися за УГКЦ, ми самі себе обмежуємо як в етнічному охваті (звужуючи "Руська" до "Українська"), так й у конфесійному (позбуваючись православної ідентичності).

Хтось може підказати, з яких часів було закріплено назву УГКЦ?

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Anatolius » 15 квітня 2010, 18:29


Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Михайло Шелудько » 15 квітня 2010, 20:02

Та те все відоме...

До речи Київська Католицька Церква - непогана ідея, яка підкреслює, що УГКЦ нічим від РКЦ не відрізняється, окрім специфіки служіння Римського архієрея як наступника святого Петра. Так як і РКЦ ми можемо євангелізувати весь світ і розповсюджувати християнство в києво-візантійській традиції.

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Anatolius » 15 квітня 2010, 21:17

Михайло Шелудько писав:Та те все відоме...

До речи Київська Католицька Церква - непогана ідея, яка підкреслює, що УГКЦ нічим від РКЦ не відрізняється, окрім специфіки служіння Римського архієрея як наступника святого Петра. Так як і РКЦ ми можемо євангелізувати весь світ і розповсюджувати християнство в києво-візантійській традиції.

В принципі атеїстів вистачить на всіх:) Були б сили:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 16 квітня 2010, 13:57

Михайло Шелудько писав: Київська Католицька Церква ...

лише одне заперечення: неблагозвучна абревіатура :pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Kaktus » 20 квітня 2010, 11:25

Михайло Шелудько писав:Та те все відоме...
До речи Київська Католицька Церква - непогана ідея, яка підкреслює, що УГКЦ нічим від РКЦ не відрізняється, окрім специфіки служіння Римського архієрея як наступника святого Петра. Так як і РКЦ ми можемо євангелізувати весь світ і розповсюджувати християнство в києво-візантійській традиції.

Мені стає дуже смішно, коли дехто величає УГКЦ "Київською". Уніатські "київські" митрополити так боялися киян і козаків, що резидували у Вільнюсі, чи деінде. Шептицький і Сліпий перебували в Києві м'яко кажучи не зовсім добровільно. Наш патріарх ніяк не може добудувати там свою церкву. Явно не дуже сприятливе місце.
Проблема - чисто надумана. Є історична назва - "УГКЦ", і ніхто вже не зможе її змінити. Ця назва виражає як наше візантійське походження, так і сопричастя з наслідником Петра. Отже, вона є влучною, такою, що давно прижилася, і то навіть міжнародно. Тому вирішуймо реальні проблеми, а не створюймо їх собі самі.

У зв’язку з систематичними репресіями адміну Kaktus змушений припинити дописи на форумі ВСІЄЇ УГКЦ, який дехто пробує перетворити на приватний форум псевдонепомильного інквізитора, католицькішого за самого папу.
Kaktus емігрує на форум РІСУ. Хто хоче спілкуватися з ним і надалі, гайда туди.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення ієром. Діонисій » 20 квітня 2010, 14:20

Є історична назва - "УГКЦ", і ніхто вже не зможе її змінити. Ця назва виражає як наше візантійське походження, так і сопричастя з наслідником Петра. Отже, вона є влучною, такою, що давно прижилася, і то навіть міжнародно.

На даний час назва "УГКЦ" справді оптимальна, бо дозволяє "називати речі своїми іменами" і однозначно відрізняти нашу Церкву від інших Церков та конфесій. Чого не скажеш про термін "Київська Церква". Хотілось би, щоб була одна Київська Церква, але поки що ця назва не відповідає дійсності.

Світлана
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 23 грудня 2008, 18:21

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Світлана » 21 квітня 2010, 17:15

Михайло Шелудько писав:Останнім часом, читаючи історичні книжки, все більше замислююсь над проблемою автентичної назви нашої Київської Церкви. Як сказав в Одесі Блаженніший Любомир, назва УГКЦ нам накинута австрійською владою, це не було нашою самоназвою. А що ж тоді було? Київська Церква? Київська митрополія? Чи може Руська (або Русинська) Церква? Чи взагалі існувала колись більш-менш офіційна самоназва в нашій Церкві до Берестейського поєднання?

Наприклад, я був трохи здивований, коли дізнався, що РПЦ до 1917 року називалася "Російська Греко-Католицька Православна Церква". Деякі з наших поважних єпископів, наприклад Кир Андрій Сапеляк, вживають до УГКЦ назву "Українська Православна Католицька Церква" (інколи "православно-католицька").

Чи не виходить так, що зачепившися за УГКЦ, ми самі себе обмежуємо як в етнічному охваті (звужуючи "Руська" до "Українська"), так й у конфесійному (позбуваючись православної ідентичності).

Хтось може підказати, з яких часів було закріплено назву УГКЦ?


А де є ці слова Блаженнішого, що нам то накинула австрійська влада?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2010, 04:26

Світлана писав:А де є ці слова Блаженнішого, що нам то накинула австрійська влада?

так це є загальноісторичний факт. Він повторюваний і повторюваний всіми. Лише наскільки розумію часто у таких тезах проектують сучасне життя Церкви на 18 століття і забувається, що, не назвала нас австрійська влада Українською Греко-Католицькою Церквою: йшлося про політичне зрівняння в правах двох частин Католицької Церкви - уніатів і латинників (Імперія таким чином піднімаючи нас знаходила собі природнього союзника для протистояння мрії відродження суверенної Польщі) і уніатів перейменовано на греко-католиків і, відповідно до реалій тодішнього життя Церкви, йшлося лише про обряд. Наскільки розумію, римо-католики - назва того ж походження. Хоча - при нагоді перевірю.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Михайло Шелудько » 23 квітня 2010, 12:44

Світлана писав:А де є ці слова Блаженнішого, що нам то накинула австрійська влада?

Про це він сказав, виступаючи в ефірі одеського телебачення на якому я був присутній.
Kaktus писав:Є історична назва - "УГКЦ"

Це ж якою такою мірою назва УГКЦ історична?? Ця назва з'явилася тільки у 20 столітті, а ще на початку 1900-тих наша Церква офіційно іменувалася «Руская греко-каθолическая церковь». Зверніть увагу, що саме так звучала назва, бо використовувалась церковнослов'янська мова.

Крім того, до 19 століття предстоятель УГКЦ мав титул "митрополит Київській і всія Русі". То ж, на мою думку, вартувало би повернути і цю приставку до титула Блаженнішого.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2010, 12:56

Михайло Шелудько писав: "митрополит Київській і всія Русі".

а митрополит замінити на сучасне - верховний архиєпископ і майбутнє - патріарх :D
ну це нмд на дві голови краще, аніж пропоноване Вами раніше :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення luksander » 12 травня 2010, 20:47

Українська – бо це і територія/держава, і етнос/громадяни.
Православна -- бо це православна християнська віра.
Римського патріархату (за аналогією), як я розумію -- неможливо, то тоді:
в сопричасті з Римом, - бо це і адміністративне підпорядкування, і таки сопричастя.
До назви треба ставитись серйозно, :twisted: а раптом в вислові «как корабль назовёшь, так он и поплывёт» є доля правди? :)

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення pan Ostap » 16 травня 2010, 13:02

Ще таких маразматичних ідей щодо потреби зміни назви церкви на Католицька Православна, або як там Київська Католицька не чув.... дуже сумно.... боюсь, що то якраз наслідки свідомої пропаганди того, що наша церка буцімто є православною.... та забудьте ви цю дурницю...!!! Наша Церква є Греко-католицькою, а всі всі спроби називати нас православними - то є намагання відтягнути нас від Риму, створити штучну ідентичність з православними. Одні священики свідомо роблять це втягування в православ'я, яке аж ніяк не миле греко-католику, а інші просто втратили здатність мислити самостійно і проковту все те, що їм подають.

Дуже сподіваюсь, що хоча б нашого народу вистачить здорового глузді не дозволяти себе називати православними і не піддаватись на липові аргументи тих отців, що насаджують нам штучно православ'я.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 16 травня 2010, 14:16

pan Ostap писав:Ще таких маразматичних ...

MOD: мені дуже шкода, але прошу змінити сварливий тон. Вам зауваження
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення pan Ostap » 16 травня 2010, 16:21

о.Олег писав:
pan Ostap писав:Ще таких маразматичних ...

MOD: мені дуже шкода, але прошу змінити сварливий тон. Вам зауваження


Справді звучить досить різко... однак виражає в повні ставлення до ідей зміни назви Церкви і їх авторів.....

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 16 травня 2010, 17:37

pan Ostap писав:
о.Олег писав:
pan Ostap писав:Ще таких маразматичних ...

MOD: мені дуже шкода, але прошу змінити сварливий тон. Вам зауваження

Справді звучить досить різко... однак виражає в повні ставлення до ідей зміни назви Церкви і їх авторів.....

мені шкода за Ваше враження і натомість подаю Вам моє враження. І прошу зауважити: не називаю Ваше враження образливими словами. Хоча вважаю, що Ви дуже помиляєтеся і, відповідно, несправедливо судите. Прошу висловлювати свою думку і обгрунтовувати її. MOD: Відповідно до правил Форуму, зауваження модератора обговорювати на Форумі можна лише в приватному листуванні (ПП).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення pan Ostap » 16 травня 2010, 19:05

о.Олег писав: мені дуже шкода, але прошу змінити сварливий тон. Вам зауваження[/color]

Справді звучить досить різко... однак виражає в повні ставлення до ідей зміни назви Церкви і їх авторів.....[/quote]
мені шкода за Ваше враження і натомість подаю Вам моє враження. І прошу зауважити: не називаю Ваше враження образливими словами. Хоча вважаю, що Ви дуже помиляєтеся і, відповідно, несправедливо судите. Прошу висловлювати свою думку і обгрунтовувати її. MOD: Відповідно до правил Форуму, зауваження модератора обговорювати на Форумі можна лише в приватному листуванні (ПП).[/quote]

Я і ваше враження образливо не називав. Наскільки я розумію, Ви теж проти зміни назви Церкви, чи я помиляюся???

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 16 травня 2010, 20:17

pan Ostap писав:...Наскільки я розумію, Ви теж проти зміни назви Церкви, чи я помиляюся???

так пане Остапе не справа в моїй особі, а справа в правилах Форуму, які оберігаю від порушників. Особисто я проти зміни назви, хіба би і інші традиційні українські церкви прийшли до єдності з Римом і в такій зміні назріла б необхідність.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення pan Ostap » 16 травня 2010, 22:34

о.Олег писав:
pan Ostap писав:...Наскільки я розумію, Ви теж проти зміни назви Церкви, чи я помиляюся???

так пане Остапе не справа в моїй особі, а справа в правилах Форуму, які оберігаю від порушників. Особисто я проти зміни назви, хіба би і інші традиційні українські церкви прийшли до єдності з Римом і в такій зміні назріла б необхідність.


Справа в тому, що одні лише думки про зміну назви Церкви є шкідливими. Все починається з малого.... А ідеї зміни назви уже починають підкидати.... думаю, що це не просто так....

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 17 травня 2010, 09:10

pan Ostap писав:
о.Олег писав:
pan Ostap писав:...Наскільки я розумію, Ви теж проти зміни назви Церкви, чи я помиляюся???

так пане Остапе не справа в моїй особі, а справа в правилах Форуму, які оберігаю від порушників. Особисто я проти зміни назви, хіба би і інші традиційні українські церкви прийшли до єдності з Римом і в такій зміні назріла б необхідність.

Справа в тому, що одні лише думки про зміну назви Церкви є шкідливими. Все починається з малого.... А ідеї зміни назви уже починають підкидати.... думаю, що це не просто так....

думки... думки - вони будуть шкідливими, якщо їх не обговорювати. Для цього і є Форум, пане Остапе. Думки сприймаю як "даність" - вони є і нікуди від цього не утечеш. І не треба втікати. От, приміром, озвучили тут (здається Михайло Шелудько) можливу (добру, на його думку) назву для нашої Церкви: "Київська Католицька Церква": ніби все вірно (і, знаю, є прихильники такої думки), але, якби це не проговорювати, не унаявнилася б неблагозвучна абревіатура (ККЦ - вимовляється "какаце") - для мене особисто (і для багатьох, кого знаю) це тему закрило. Примітивно, звичайно, але має свій сенс. Це - простий приклад. В інших є потреба входити у сенс того для чого це робити, чи є необхідність, які наслідки таких змін. На мою думку, відповіді, яка мене грішного переконала б у потрібності щось робити з придуманою австріяками і актуальної для сьогодення "греко-католик", немає.
Відразу ще і ще раз смію Вас запевнити, що це (думки/проекти про зміну назви) не робиться для того, щоб УГКЦ відійшла від Риму. Як і в контексті повернення до терміну "православний". Навпаки - православні (і, вважаю, не останнім у такому рішенні є те, що УГКЦ відстояла за собою термін "православна") приходять до єдності з Вселенським Архиєреєм. Наприклад, православний (Донецьк) єпископ Юрій Юрчик (разом зі священиками) прийшов у єдність з Святим Престолом і сьогодні служить священиком УГКЦ.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення romanm » 17 травня 2010, 11:57

Наприклад, православний (Донецьк) єпископ Юрій Юрчик (разом зі священиками) прийшов у єдність з Святим Престолом і сьогодні служить священиком УГКЦ.

Хочу добавити, що ці хлопці реальноє хлопці з тими самими. Бо бути цькуваним зі сторони усіх православних деномінацій і не з їхати з катушок, це вартує багатого. Не вдаюсь в їх совість, що, як і чому.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення ієром. Діонисій » 17 травня 2010, 12:10

Також назва "Київська" -- неоднозначна. Наприклад, це слово почали активно використовувати в РПЦ, як тільки виявилося, що серед ієрархії і вірних УПЦ (МП) є настрої у бік більшої автономії. Так що почали підкреслювати, що Московський Патріархат -- єдиний спадкоємець Київської Митрополії.
Але й інші Церкви в Україні звертають увагу на те, що вони -- спадкоємниці Володимирового хрещення та Київської Митрополії, -- і то з цілком оправданих причин. Тільки от щодо спільного знаменника багато неясностей.
По-перше, Київська Митрополія довгий час після св. Володимира перебувала в сопричасті -- як з Візантійською й іншими східними православними (на відміну від пост-несторіанських та ін.), так і з Римською Церквами.
По-друге, сучасні не католицькі традиційні конфесії, Українські Православні Церкви, мають, по суті, синодальний московський обряд, тобто у способі богопочитання більше московські, ніж київські.
По-третє, якщо порівнювати церковну дисципліну УГКЦ та конфесій, які виводяться з РПЦ, тут багато відмінностей, на які не можна не звертати увагу.
Гарна ідея щодо об"єднання, яка є -- і це важливо -- Господньою заповіддю, не може обійти стороною ці справи, інакше це буде поглинання одних Церков іншими, зі згубними наслідками.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення luksander » 18 травня 2010, 21:17

Отже католики і греко-католики таки не православної віри. :( Так я просто дурень, що цього досі не зрозумів, і це скоріше вроджене а не результат мого віку чи хвороби. :pardon: Pane Ostap, прошу вибачення: справді здуру таке написав а не з метою когось роздратувати. :Rose:
І я не пропонував міняти назву, просто запропонував варіант, що, на мою думку, теж відповідає змісту.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення о.Олег » 19 травня 2010, 06:25

luksander писав:Отже католики і греко-католики таки не православної віри...

?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення o.Mykil » 19 травня 2010, 06:27

о.Олег писав:
luksander писав:Отже католики і греко-католики таки не православної віри...

?


Значить, єретики? Це, мабуть, тільки в РПЦ так більше скажуть... %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення Злий Іван » 19 травня 2010, 07:41

Чому ми не православної віри?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення o.Mykil » 19 травня 2010, 07:51

Злий Іван писав:Чому ми не православної віри?


Бо хтось ще не навчився правильно (правдиво) славити Христа, хоч це наша ціль... Тільки Вселенська Христова Церква правдиво прославляє Господа відповідно до св. Писання, яку сам Ісус заснував. Амінь.

viewtopic.php?f=7&t=1806&start=30
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення ієром. Діонисій » 19 травня 2010, 08:28

luksander писав:Отже католики і греко-католики таки не православної віри.

pan Ostap писав:Наша Церква є Греко-католицькою, а всі всі спроби називати нас православними - то є намагання відтягнути нас від Риму, створити штучну ідентичність з православними.

І водночас:
pan Ostap писав:... як слово православний, так і католик можна назвати підходящим по своїй суті для всіх християн. viewtopic.php?f=7&t=1806&start=15

Слово "православний" (чи вдалий, чи не зовсім вдалий переклад від "ортодоксос" -- це вже інше, окреме питання) -- означає християнина, який визнає віру сімох вселенських Соборів, спільних для цілої неподіленої Церкви. Отож, Православна Церква -- та, яка ісповідує цю віру, на відміну від монофізитських, несторіанських та інших Церков. Тому УГКЦ -- така ж православна, як і інші Церкви візантійської традиції.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення romanm » 19 травня 2010, 08:55

pan Ostap писав:... як слово православний, так і католик можна назвати підходящим по своїй суті для всіх християн. viewtopic.php?f=7&t=1806&start=15

Слово "православний" (чи вдалий, чи не зовсім вдалий переклад від "ортодоксос" -- це вже інше, окреме питання) -- означає християнина, який визнає віру сімох вселенських Соборів, спільних для цілої неподіленої Церкви. Отож, Православна Церква -- та, яка ісповідує цю віру, на відміну від монофізитських, несторіанських та інших Церков. Тому УГКЦ -- така ж православна, як і інші Церкви візантійської традиції.
[/quote]

Ми визнаємо не тільки перші 7 соборів, а й подальші. Можна сказати,що вони називаються " православними" а чи вони є ними в своїй суті, тут інша розмова.

УгКЦ НЕ така православна як інші церкви візантійської традиції. А православна в тій мірі, вякій знаходиться в ПРАВОСЛАВНІЙ = католицькій Церкві. Як інші Церкви візантійської традиції в єднанні з Римом.

desyatiy
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 28 червня 2009, 18:37
Звідки: Львів, Рясне І

Re: Знову до назви Церкви

Повідомлення desyatiy » 10 червня 2010, 00:14

Поясніть, а навіщо щось міняти??? Кому це потрібно??? Чи власне кажучи не спроби це зближення на шляху створення Єдиної помісної Української церкви, яка сама по своїй суті буде протестанстською, і власне знищення УГКЦ з середини, як такої? Ось тутечки ще треба було б нагадати про таку собі Баламандську угоду 1993 року між РКЦ та РПЦ. Прийняті рішення не є обов'язковими до виконання, але на лице всі спроби оправославлення УГКЦ. Справедливість, рівність, братерство... Чи не знайомий Вам лозунг???
Я, є я.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей