Тезе

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Тезе

Повідомлення Олюнька » 29 вересня 2009, 12:13

Останнім часом серед молоді зростає бажання потрапити на європейські зустрічі молоді, організовані спільнотою Тезе.
Детальніше про них можна почитати тут: http://www.mklviv.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=7
10 жовтня у Львові відбудеться День довіри за участю одного з братів спільноти.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2009, 15:06

Слава Ісусу Христу!
Молився в Тезе і... для мене у даному плані є проблема з тим, що єднатися (мається на увазі надія на молитовне єднання в порозумінні культур/традицій) з молодими людьми инших країн (і, відповідно, вірувань) часто їде надто мало воцерковлена (та й, що гріха таїти, -малохристиянська) молодь. Тобто, з одного боку - так, добре починання, але з иншого (майже цитуючи нашого Поета) - незнаючим "свого" людям пропонується навчитись "чужого". Конкретний приклад: люди моляться на Службі Божій, приступають до Причастя і... підходять споживати пропонований і роздаваний протестантський "освячений хліб", що якраз і народився з заперечення Протестом дійсної присутности Тіла і Крови Ісуса Христа під видами хліба і вина.
Куди дивляться ті католицькі священики, що Літургії/Меси служать - це ще одне велике питання непорозумінь і викривленого бачення екуменізму (як такого) в Католицькій Церкві. Думаю, брати участь у Молитві Тезе треба, лише.., - якщо вже УГКЦ (в особі священика) підписується під рекомендацією (принаймі коли я їхав це вимагалось), то (підписаний) має брати на себе відповідальність катехизації цих людей, усвідомлення того, ким вони є. А найчастіше цей підпис - лише формальність...
Чи може я не правий і хтось знає випадок, коли людині не підписали рекомендації через те, що не знає основ Католицької Віри?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 30 вересня 2009, 16:24

Чув я також немало про Тезе. Кілька років тому хотів навіть поїхати, але ще десь за два місяці до поїздки виявилося що списки вже складені і групи сформовані
Говорити про демократичність відбору кандидатів і шляхи як туди попасти не варто - як на мене це відбиток демократичності суспільства загалом - для мене поїхати туди простіше будь-яким способом, але не через церковні інститути :crazy:
Після цього більше бажання їхати на Тезе я не мав, і мабуть не буду мати - досвід показує, що в реальності речі є не завжди такими красивими, якими можна їх собі уявити :wink:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 02 жовтня 2009, 10:22

Yuriy Dzyoba писав:Чув я також немало про Тезе. Кілька років тому хотів навіть поїхати, але ще десь за два місяці до поїздки виявилося що списки вже складені і групи сформовані
Говорити про демократичність відбору кандидатів і шляхи як туди попасти не варто - як на мене це відбиток демократичності суспільства загалом - для мене поїхати туди простіше будь-яким способом, але не через церковні інститути :crazy:
Після цього більше бажання їхати на Тезе я не мав, і мабуть не буду мати - досвід показує, що в реальності речі є не завжди такими красивими, якими можна їх собі уявити :wink:

Слава Ісусу Христу!
там багато речей зав`зано. Лише, на мою думку, нажаль, це надто мало пов`язує людей з Католицькою Церквою. Скоріше "розв`язує". Саме в цьому мій сум, а не в "демократичності" (яка, як на мене, є лише краще запакованою за "комуністичність" вигадкою)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 02 жовтня 2009, 16:40

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
там багато речей зав`зано. Лише, на мою думку, нажаль, це надто мало пов`язує людей з Католицькою Церквою. Скоріше "розв`язує". Саме в цьому мій сум, а не в "демократичності" (яка, як на мене, є лише краще запакованою за "комуністичність" вигадкою)

Слава навіки Богу!
Не хочу довго зупинятися на цій темі, але хочу Вам пояснити свою позицію.
Коли я говорив про демократичність, в даному випадку мав на увазі не якісь нечесні способи як попасти в склад групи, а те, чому багато хто (не маю когось конкретно на увазі) так хоче туди поїхати. Як на мене для багатьох людей з пострадянського простору поїздка закордон це немала радість. Тому навколо таких подій зажди створюється нездоровий ажіотаж, якесь напруження і навіть конкуренція (приклади - поїздка церковного хору закордон, поїздка делегації до міста-побратима і т.д.) так що вже і не важлива кінцева мета. Добре би було якби в подібні поїздки люди їздили яким це дійсно цікаво і потрібно, а не ті котрим вдалось туди попасти.
Особисто був закордоном не раз, але після спілкування з організаторами, бажання їхати пропало начисто. Сподіваюся правильно зрозумієте мою позицію. :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2009, 12:37

Слава Ісусу Христу!
розумію. І, якщо чесно, навіть радий, коли в Тезе їдуть люди саме з наміром побачити світ
Правда, можливо, туди хтось їде для проповіді Христа... Так було б краще, як на благословенну священоначалієм поїздку члена Католицької Церкви
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 19 жовтня 2009, 11:45

була в Тезе 1999 році. Це був мій перший виїзд у велику Європу. Там нами опікувався брат Донах( ірландець), але його дуже цікавила наша церква, традиції і тим, яке християнське життя веде молодь УГКЦ, він вивчав українську мову. Я була вражена! Направду - це дивне місце. Не варто слухати чужі думки, варто раз самому побачити, пережити і зробити власні висновки. Поруч жили поляки із своїм священиком, румуни і російська група. Що сказати - ніяких чвар, спільна молитва, приємні люди, щирі усмішки. Сюди приїжджають люди, щоб тиждень пожити аскетичним життям, щоб прислужитись ближньому, тут всі рівні - бідніші й багатші, хворі й здорові. Купа молоді, такого різної в усіх відношенням, але жодних непорозумінь, тим паче конфліктів. Навіть маловіруюча людина тут відчує себе інакше. А їхні "специфічні" служби?! Це щось особливе. Тут люди можуть сидіти чи стояти. Кожен займає таке місце, щоб йому було легше заглибитись у себе, відчути БОжу присутність і настроїтись на спілкування з Богом. Їхні псалми( короткі і співучі) на різних мовах прославляють Пресвяту Трійку й Матір Божу. Брат Роже... Я мала щастя його бачити. Яке добро йшло від того чоловіка, таке я ще відчула, коли у Львові був Папа Іван Павло... До речі, Папа високо оцінював діяльність братів з Тезе.
Скажу про себе, хоч існують вікові обмеження,якщо буде нагода, я ОБОВ"ЯЗКОВО ще туди поїду. Хочу, щоб мій син там побував. Відчув той дух Божої благодаті, яка там присутня.
Я нікого не агітую, але не варто критикувати те, чого не дослідив особисто :)
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2009, 16:48

прочанка писав:була в Тезе 1999 році. Це був мій перший виїзд у велику Європу. Там нами опікувався брат Донах( ірландець), але його дуже цікавила наша церква, традиції і тим, яке християнське життя веде молодь УГКЦ, він вивчав українську мову. Я була вражена! Направду - це дивне місце. Не варто слухати чужі думки, варто раз самому побачити, пережити і зробити власні висновки. Поруч жили поляки із своїм священиком, румуни і російська група. Що сказати - ніяких чвар, спільна молитва, приємні люди, щирі усмішки. Сюди приїжджають люди, щоб тиждень пожити аскетичним життям, щоб прислужитись ближньому, тут всі рівні - бідніші й багатші, хворі й здорові. Купа молоді, такого різної в усіх відношенням, але жодних непорозумінь, тим паче конфліктів. Навіть маловіруюча людина тут відчує себе інакше. А їхні "специфічні" служби?! Це щось особливе. Тут люди можуть сидіти чи стояти. Кожен займає таке місце, щоб йому було легше заглибитись у себе, відчути БОжу присутність і настроїтись на спілкування з Богом. Їхні псалми( короткі і співучі) на різних мовах прославляють Пресвяту Трійку й Матір Божу. Брат Роже... Я мала щастя його бачити. Яке добро йшло від того чоловіка, таке я ще відчула, коли у Львові був Папа Іван Павло... До речі, Папа високо оцінював діяльність братів з Тезе.
Скажу про себе, хоч існують вікові обмеження,якщо буде нагода, я ОБОВ"ЯЗКОВО ще туди поїду. Хочу, щоб мій син там побував. Відчув той дух Божої благодаті, яка там присутня.
Я нікого не агітую, але не варто критикувати те, чого не дослідив особисто :)

так ні - дійсно гарно і духовно: сам там був. Лише говорив про те, що молодь наша має бути свідомою і, власне, вже має бути християнською, а не робити там свої перші кроки. Там є і, нажаль, надуживання, про які писав
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 20 жовтня 2009, 12:01

:) надолуження існують всюди. Недавно мали "милу" бесіду із свідками - бабця, яка, виявляється все життя ходила в Юра, а тепер "прозріла"( на що моя мама сказала, що вона - віровідступниця і та пані дала нам спокій). Так от, вона розпиналася, яка їхня молодь хороша, "одні ангели". :( Після кількох конкретних випадків теж змовкла... Веду до того, що працювати треба багато, а з нашою молоддю. До речі, тими вихідними мій син був на міроприємствах для молоді на Сихові в церкві Різдва. Прийшов щасливий, задоволений. Такі заходи мають стати постійними, залучати якомога більше молоді, тим паче, проблемної...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 20 жовтня 2009, 12:38

отже, тут напрошується такий самий висновок, як в темі про буддизм, треба спочатку бути свідомим християнином, а тоді вже навчатись чужого.
Воно і закономірно, на жаль багато хто займається пошуком сенсацій.

До слова, заходи на Сихові, це був З'їзд вівтарних дружин. Розраховували на 400 учасників, натомість не було навіть 200 хлопців. :(
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 20 жовтня 2009, 12:48

Веду до того, що працювати треба багато, а з нашою молоддю. До речі, тими вихідними мій син був на міроприємствах для молоді на Сихові в церкві Різдва. Прийшов щасливий, задоволений. Такі заходи мають стати постійними, залучати якомога більше молоді, тим паче, проблемної...


Такі постійні заходи вже є. Як вже я десь писав на цьому форумі, що практично при кожному великому храмі Львова(про менші просто не знаю) є щотижневі збори молоді. Хто шукає - той знаходить. Цікавитися треба просто. Тим більше, що часто священик на проповіді про це оголошує. А по іншому залучати як - за вуха тягнути?

До слова, заходи на Сихові, це був З'їзд вівтарних дружин. Розраховували на 400 учасників, натомість не було навіть 200 хлопців.


Говорили мені хлопці з вівтарної дружини, що організований він був погано. Деталі не розпитував. Тому не знаю, що саме їм не сподобалося.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 20 жовтня 2009, 13:14

Такі постійні заходи вже є. Як вже я десь писав на цьому форумі, що практично при кожному великому храмі Львова(про менші просто не знаю) є щотижневі збори молоді. Хто шукає - той знаходить. Цікавитися треба просто. Тим більше, що часто священик на проповіді про це оголошує. А по іншому залучати як - за вуха тягнути?

В нас наразі ще каплиця, але то немає відношення до справи. Ту молодь, що ходить до церкви чи прислуговує особливо агітувати не треба, варто просто інформувати. Мають це робити організатори міроприємст чи волонтери. А працювати треба з проблемною молоддю.
З підходом "за вуха тягнути", те саме, що вмити руки. Працюйте, шановні, йдіть в школи. Там повна інформація. Пояснюйте. Стукайте і вам відчинять. Скільки їх на вулицях, не мають , де себе подіти. Йдіть до них! І врятуєте не одну заблуклу душу.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2009, 13:32

прочанка писав:Йдіть до них! І врятуєте не одну заблуклу душу.

йдімо (тобто - всі, не лише священики).
Багато на цій ниві робиться, але тема вічно актуальна і потребує постійної уваги нас-Церкви.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 20 жовтня 2009, 13:54

так, всі разом! Бо тренер, коли хоче підібрати хорошу команду особисто ходить по школах, не кажу вже про свідків. Тим - наполегливості не бракує:вербувати молодь, в першу чергу. Може ми самі собі винні? Може когось і за вуха варто потягнути
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Тезе

Повідомлення Олюнька » 10 лютого 2010, 15:40

Дорогі друзі!

Протягом цілого 2010 року, молодь (і не лише!!!), матиме можливість здійснити Паломництво Довіри храмами Львова та долучитись до Молитви Миру, що вже багато років провадить монаша спільнота Тезе.

Молитовні зустрічі Тезе – ініціатива молоді Львівської Архиєпархії, що мали нагоду брати участь у європейських зустрічах Тезе, безпосередньо у самому с. Тезе (Франція) та у Дні Довіри, що відбувся 10 жовтня 2009 р. у Львові.

Молитва Тезе є нагодою для пошуків єдності з Богом через спів і розважання. Тоді стає можливим прагнення віднайти внутрішній мир, сенс життя і нове натхнення. Молитва, яку розділяємо з іншими, нагадує нам, що саме у буднях Христос чекає на нас. Деякі молоді люди шукають способів, щоб йти за Христом протягом усього свого життя. Молитва може допомогти їм відкрити це покликання.

У зустрічах Тезе українська молодь бере участь з 1991 року, і на сьогодні налічуються десятки тисяч осіб, що мали нагоду стати частиною великої європейської спільноти у молитві за мир. Неформально існує спільнота людей «...які побували в Тезе». Великий відсоток людей не заангажовані активно у діяльність Церкви, але молитва Тезе у своїй простоті та доступності, захоплює і надихає до дій, активнішого заангажування у соціальне служіння. Щомісячні молитовні зустрічі Тезе, сподіваємося, принесуть молодим людям відчуття спільности у молитві за мир, можливість для спілкування та задіяти активніше молодих людей до служіння у Церкві.

Запрошуємо взяти участь усіх, хто вже побував у Тезе, хто бажає вкласти свою лепту на шляху до єдності церков та тих, хто просто хоче помолитись!!!!!
Перша зустріч відбудеться 14 лютого 2010 р. у храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський Собор), вул. Величковського, 1! Початок о 16:00!!!

Дозволь собі скористатись можливістю зустрітися та молитися разом з іншими
…відкриваючи для себе церкву як основа єднання між людьми...
…пізнаючи красу духовного життя та спілкування з Богом у молитві...
...будуючи світле майбутнє та руйнуючи перешкоди, що розділяють нас...
...намагаючись знайти сенс життя та живу віру, не зважаючи на труднощі та випробування.
...роблячи крок вперед у «паломництві довіри» в особистому житті!!!!!!!
http://vkontakte.ru/club15093042
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Тезе

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 14:43

Наступна зустріч буде цієї неділі, 25 квітня, Церква Блаженних мучеників УГКЦ, вул. Стрийська, 29
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тезе

Повідомлення neoxgeforce » 23 квітня 2010, 16:46

Екуменізм з протестантами, на мою думку, це неправильно.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тезе

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 17:12

neoxgeforce писав:Екуменізм з протестантами, на мою думку, це неправильно.

Вибачте, але я не побачив думки, чому?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тезе

Повідомлення о.Олег » 24 квітня 2010, 07:43

Вова писав:
neoxgeforce писав:Екуменізм з протестантами, на мою думку, це неправильно.

Вибачте, але я не побачив думки, чому?

думаю, тут знову приклад викривленого розуміння екуменізму і саме тому - "не правильно". От Ви, Вова, як розумієте екуменізм?
у цій темі, якщо можна viewtopic.php?f=3&t=1115
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Тезе

Повідомлення o.Mykil » 24 квітня 2010, 08:27

Стара (нова) тема про екуменізм viewtopic.php?f=3&t=1115
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Тезе

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 14:24

щоб зрозуміти Тезе, треба там побувати, відчути той дух єднання всіх християн в одне Боже стадо.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тезе

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 14:33

прочанка писав:щоб зрозуміти Тезе, треба там побувати, відчути той дух єднання всіх християн в одне Боже стадо.

був. Про це і писав у темі
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Тезе

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 14:55

часто відгукуються люди, які тільки чули. Тому варто то пережити самому. Ті люди, які там побували, а їдуть ті, що шукають якогось духовного очищення, шукають Бога, приїжджають з хорошими враженнями, хоч дорога важка, а в самому Тезе - теж відносно спартанські умови. Але уроки людяності й любові до ближнього тут можна отримати, подивитись на світ іншими очима O:-)
Не бійтеся!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Тезе

Повідомлення Yuriy D » 13 березня 2011, 13:41

Переглядаючи цю тему, зауважив що людям докоряють за те, що не бувши на самій зустрічі в Тезе пишуть про неї. Так от, я на зустрічі в Тезе був. Враження досить неоднозначні.
Найперше хочу сказати, що не відмовляюся від своїх слів сказаних раніше. Організація поїздки і сама поїздка залишає побажати кращого. Найперше довгі нічні багатогодинні переїзди - ліпшої нагоди відпокутувати гріхи напевно і не придумаєш O:-)
По друге, багатогодинні шопінги, їх суть зрозуміти важко, особливо коли памятати який курс гривні до євро :crazy: Це до речі здивувало не тільки мене - господарі, в яких ми жили під час прощі зі щирим здивуванням мене запитували чи в нас в Україні магазинів не має ? :pardon: На що я відповідав що є, але як пояснити палке бажання українців до шопінгу я не знаю.
Взагалі різдвяна Європа мене трохи розчарувала - таке враження що йдеш суцільною ярмаркою, а суть різдвяних канікул "полягає" в тому, щоб встигнути на розпродажі. Тому Різдво по справжньому відчувається в Україні - де є коляда, вертепи та різдвяні фестивалі.
Що стосується самої спільноти Тезе на програми власне прощі - займає 3 чи 4 дні з 10-денної поїздки - то тут вище всяких похвал. Це справді можливість багато чого переосмислити і пережити зустріч з Богом. Це можливість зустрітися з християнами з багатьох країн і обмінятися досвідом християнського життя. Врешті це можливість змінити своє життя в кращу сторону, і повірте мені кожному є над чим працювати і рости над собою в позитивному значенні.
Найбільш захоплюючими в прощі, як на мене, є неймовірні молитви-пісні, які якимось чином глибоко западають в душу і ще потім довго після прощі звучать в голові навіваюси приємні спогади :) ...
В кінцевому результаті позитивні враження переважають негативні, ну принаймі в мене, хоч і доходиш до такого розуміння з часом але воно однозначне і я можу сказати що є бажання повернутися на зустріч Тезе знову.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 39 гостей