Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 28 квітня 2010, 15:54

Чому тоді на книжковому форумі продають окультивні книги? І ніхто - жоден християнин не заперечив!


Чому ніхто? Неправда. Особисто про це теж писав, читав та чув негативні відгуки інших здоровомислячих людей. Вам теж ніхто не забороняє відстоювати християнство на кожному кроці. А це й належить до обов'язку християнина, що випливає найперше з обітниць св. Тайни Хрищення, відречення від сатани під різними вимірами....

Таких авторів дуже багато, але чомусь саме Поттер підняв такий шум. Про нашу юну відьму Ірку Хортицю навіть ніхто не згадує,


Навіть не чув про таких. Просто масони зробили шалену рекламу окультно-язичницьким творам сатаністки Ролінг, як пишуть... Та й якось нема бажання купатися в усьому болоті, коли є маса чистої води. І взагалі в Україні відьом багато. Взяти хоча б відому Гарафіну Маковій viewtopic.php?t=1007

"Злих книжок і писем не читати"-заповідь церковна. Є не раз християни, що далекі від критичного мислення та й мають убогі знання Божих істин, а ще як захоплюються окультизмом на прикладі поттероманії, то взагалі. =@
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 28 квітня 2010, 16:00

прочанка писав:Святе Письмо. Кожен бачить те, що хоче бачити: чорне чи біле. Я ні в якому разі не роблю аналогії, але в свій час, фарисеї звинуватися Богочоловіка, що Він - від сатани...


Знаєте, є таке доречне прислів'я: Хто любить небезпеку, то в ній і загине. Є жахливі факти, яких не можна заперечити. Давайте підходити трохи науково до справи з Гаррі Поттером, бачачи теж і інший бік медалі...

Якщо комусь ці статті нічого не говорять, то яка далі може бути дискусія? Тобто хоча б це, для прикладу, що вже наводилось тут раніше:

http://www.imbf.info/docs/teenagers/potter.htm

http://svitlo.by.ru/bibloteka/mason2/mason11.html


У видавництві "Місіонер", між іншим, раніше навіть вийшла друком книга Станіслава Крайського "Магічний світ Гаррі Поттера". Відповідно до анотації твору автор книги, відомий польський критик, переконливо розвінчує усю нібито безневинність і дитячу казковість численних романів Дж. К. Ролінґ про Гаррі Поттера. Адже письменниця у своїх творах відверто пропагує магію, подає численні рецепти, як її застосовувати в житті. А читачі її книг переважно діти. Романи Дж. К. Ролінґ негативно впливають на їхню психіку, перевертають догори ногами в їхній свідомості поняття добра і зла, навстіж відкривають їхні душі для неопоганства. Книги про "улюбленця" сучасної молоді зображають світ в якомусь містичному і неприродньому вимірі, відірвано від Бога, де все перекручено: добро це зло, а зло - добро. Магія - ось чи не найголовніший персонаж твору, а магія, як вчить Церква, це зв'язок людини з сатаною.

У книзі показано, наскільки реальним злом є магія, як вона всіма можливими дверима намагається увійти в життя сучасної молодої людини. Такими «дверима», а точніше «широкою брамою» є романи Дж. К. Ролінґ. Несформована свідомість підлітків не може їй опиратися. Завдання батьків, педагогів, священиків, усіх, кому небайдуже духовне життя наших дітей, захистити їх від отрути «Гаррі Поттера». У цьому й допомомагає книга С. Крайського, який всебічно доводить явну і приховану небезпеку «Гаррі Поттера».

http://www.osbm.in.ua/ukr/pubh/#poter

П. С. Раджу почитати. Не можна християнській душі ставити одночасно свічку Богові та чортові! Навіть якщо хтось намагається завернути все не раз у принадні папірці.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 28 квітня 2010, 16:27

о.Олег писав:
orest писав:- може слід заборонити читати дітям казки де є чари?

також читав Кураєва і багато в чому гожуся.


Бачите, ліберальний дещо "архидиякон всієї Русі" неоднозначна фігура. Навіть у самій РПЦ його не цілом адекватно сприймають, бо поширює він не раз вражаючі речі. Взяти хоча б це http://www.youtube.com/watch?v=3cQbEHgyb6E

Тому варто, як на мене, ще самому трохи думати, беручи за основу Боже Слово та здоровий глузд, фільтруючи різного роду інформацію, зокрема приватні думки якихось священиків. Взяти Католицьку Церкву, то в ній, як не дивно, є теж різні "католицькі" теологи, які пишуть чи говорять часами мало не єресі у божественному плані, схвалення явного гріха (зокрема у плані контрацепції тощо), що розбігається різко з офіційною доктриною Христової Вселенської Церкви... Це дуже делікатне питання. Варто брати під увагу всі точки зору у плані поттероманії і робити об'єктивний висновок для себе. Імхо. :)
Востаннє редагувалось 28 квітня 2010, 19:45 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення ShMariam » 28 квітня 2010, 18:27

Є ще один маленький (?) дефект історій про Гаррі Потера - пропаганда непослуху, точніше, ігнорування правил. Звичайно, такі "дрібниці" завжди виправдовуються подвигами Гаррі. Однак, якщо вихована по-християнськи дитина навряд чи буде займатися магією (маю на увазі, що ймовірність невелика, хоч статистика страшна), то те, що стане непослушною, то вже точно..
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 28 квітня 2010, 22:33

прочанка писав: Я ні в якому разі не роблю аналогії, але в свій час, фарисеї звинуватися Богочоловіка, що Він - від сатани...

Вибачте, але порівняння світла та темряви, магії та Божого Провидіння, грішнолюдського та Господнього тощо не вписується у здорові духовні християнські рамки. Імхо. %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 09:26

Чому ж Філіп Пулман пише відкрито сатаниські книжки для дітей і на таке явище цілком спокійна реакція? Можу комусь вигідно загострити увагу саме на Ролінґ?
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 10:25

www.svitlo.by.ru/bibloteka/mason2/mason11.html

після таких статей дійсно страшно жити. Зло не спить, однозначно! Але шукати його у всьому!
:( наші українські народні казочки теж далеко не безневинні, всякі є, особливо, казки наших гір. А таких відьом ще пошукати треба, вони неказкові, реальні і роблять свої чорні справи у житті, практикують на живих людях.
Треба вміти читати й аналізувати, а інквізувати все під ряд... це найлегше. Казка про червону шапочку чи білосніжку( тут до речі теж магію добре заносить і рецепти є) теж можна вважати казками-страшилками, але ми всі на них виросли і брали за приклад добро, а не спроби чарувати.
Не можна однобоко сприймати світ, в якому є зло і добро. Деколи найкраще добро може стати найгіршим злом. Тому треба просити в Бога мудрості, що уміти його розрізняти.
Ще згадаю Брауна і його "Анголи і Демони" Страшно... але збоченців вистачає у нашому житті. Але... багато моїх знайомих забажали поїхати до Рима на прощу саме після тієї книжки і не тому, щоб шукати якісь сліди ілюмінатів, а побачити святині Вічного міста і помолитись на них.Добрі й побожні люди,християни...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 12:27

не знаю, чи розповідав: один знайомий після перегляду у кінотеатрі закінчення "Матриці" видав: "так от що значить "смертю смерть подолав...""
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення viter » 29 квітня 2010, 12:28

прочанка писав: Казка про червону шапочку чи білосніжку( тут до речі теж магію добре заносить і рецепти є) теж можна вважати казками-страшилками, але ми всі на них виросли і брали за приклад добро, а не спроби чарувати.

А після Поттера діти пробують чарувати. Мабуть це про щось говорить.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 12:42

:) мої - не пробували, навпаки, син шахами зацікавився. Мабуть, тому, що я пояснювала, що казку у життя не варто переносити. Крім того, діти ходять до церкви і читають Святе Письмо, тому й розуміють, що фантазія, а що - життя, й віра у Бога
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 12:49

прочанка писав::) мої - не пробували, навпаки, син шахами зацікавився. Мабуть, тому, що я пояснювала, що казку у життя не варто переносити. Крім того, діти ходять до церкви і читають Святе Письмо, тому й розуміють, що фантазія, а що - життя, й віра у Бога

все правильно - проблема не у одній книзі-фільмі...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 13:40

прочанка писав: Казка про червону шапочку чи білосніжку( тут до речі теж магію добре заносить і рецепти є) теж можна вважати казками-страшилками, але ми всі на них виросли і брали за приклад добро, а не спроби чарувати.


Я вас прошу - не ідеалізуйте... Поттероманія - суцільна магія, далека від нормальної казки, це зло духовне на шкоду душі. Вважаю, що не цілком доцільно порівнювати окультні твори Ролінг, що базуються на сатанисько-магічних ритуалах із цими українськими казками, відкинувши темний бік медалі...

Де в "Червоній шапочці" є відверті рецепти магії, де вона там подається як "норма", де там сатанізм тощо. Прошу навести приклад...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 13:56

o.Mykil писав:
прочанка писав: Казка про червону шапочку чи білосніжку( тут до речі теж магію добре заносить і рецепти є) теж можна вважати казками-страшилками, але ми всі на них виросли і брали за приклад добро, а не спроби чарувати.


Я вас прошу - не ідеалізуйте... Поттероманія - суцільна магія, далека від нормальної казки, це зло духовне на шкоду душі. Вважаю, що не цілком доцільно порівнювати окультні твори Ролінг, що базуються на сатанисько-магічних ритуалах із цими українськими казками, відкинувши темний бік медалі...

Де в "Червоній шапочці" є відверті рецепти магії, де вона там подається як "норма", де там сатанізм тощо. Прошу навести приклад...

це питання до знавців магії, що зможуть розрізнити. А існує фахове дослідження поданих авторкою магічних ритуалів? Багато читав з данного питання, але... Можете запропонувати якесь фахове дослідження?
А про казку "Червона Шапочка" - хто підскаже: де там натяк на щось магічне? :pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 14:00

чому ви висмикуєте окремі цитати, не в образу сказано, адже я наводила приклад і білосніжки..., а ще Пулмана.
В червоній шапочці - мати ( не цілком адекватна)відпускає маленьку дівчинку саму у темний страшний ліс. Дівчинка, наголошую, теж виявилась неслухняною, не дотримувалась рекомендацій матері. Хто його знає, які там думки вирували у голові вовка? безпечна бабуся не замикає двері, в хату лізе, хто хоче... Гарна казочка, без чарів. :cry: Я веду до того, що навіть казку про колобка( якийсь чорнобильський мутат - голова без тіла, яка щось там співає і зовсім не думає, бо в тій голові одне тісто)можна зробити фільмом жахів, якщо вдуматись.
Але діти, все бачати в рожевих тонах і Поттера теж. Може варто стати як діти, щоб побачити Царство Небесне? :Rose:
А батьки мають дітям допомагати, бо нате вони й батьки. А якщо батьки не займаються дітьми, не цікавляться їхнім життям, то діти не тільки чарують, а стають готами, бандитами й сатаністами... Але ними діти можуть стати й без Поттера, коли діти не ходять до церкви і батьки не вчать молитися і вірити в Бога.
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення ShMariam » 29 квітня 2010, 14:18

Колись в дитинстві я дивилася один фантастичний (і досить наївний) серіал. Я ним так захопилася, що тоді як він закінчився - весь день плакала. А вночі приснилася серія, якої не було в серіалі :D Потім я ще кілька років мріяла, уявляючи себе головною героїнею тої казки. Ніяка "Червона шапочка", ніякі народні казки не викликала в мене такого захоплення. Зараз це виглядає мені дуже смішно.
Але найважливіше от що - ця казочка нааабагато нудніша за історії про Гаррі Потера.
Висновок - книжки про Потера особливо небезпечні для тих, хто любить багато мріяти і послідовно втілює свої мрії в життя
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 14:27

прочанка писав: чому ви висмикуєте окремі цитати...


але я не висмикував - просто не читав Вашого допису, а лише його цитату у чиємусь у контексті магії, тому і запитував.
прочанка писав:.., не в образу сказано, адже я наводила приклад і білосніжки..., а ще Пулмана.
В червоній шапочці - мати ( не цілком адекватна)відпускає маленьку дівчинку саму у темний страшний ліс. Дівчинка, наголошую, теж виявилась неслухняною, не дотримувалась рекомендацій матері. Хто його знає, які там думки вирували у голові вовка? безпечна бабуся не замикає двері, в хату лізе, хто хоче... Гарна казочка, без чарів. :cry: Я веду до того, що навіть казку про колобка( якийсь чорнобильський мутат - голова без тіла, яка щось там співає і зовсім не думає, бо в тій голові одне тісто)можна зробити фільмом жахів, якщо вдуматись.
Але діти, все бачати в рожевих тонах і Поттера теж. Може варто стати як діти, щоб побачити Царство Небесне? :Rose:
А батьки мають дітям допомагати, бо нате вони й батьки. А якщо батьки не займаються дітьми, не цікавляться їхнім життям, то діти не тільки чарують, а стають готами, бандитами й сатаністами... Але ними діти можуть стати й без Поттера, коли діти не ходять до церкви і батьки не вчать молитися і вірити в Бога.

"будьте як діти - не забувайте, що дорослі" :) Все нмд добре пишете і ми з Вами, здається, приватно, про це якось говорили: проблема широка і зле, що її зводиться до поттеріад... Питання, яке випадає за межі проблематики батьки-діти - це про впевненість у пропаганді магічних ритуалів.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 14:33

ShMariam писав:Колись в дитинстві я дивилася один фантастичний (і досить наївний) серіал. Я ним так захопилася, що тоді як він закінчився - весь день плакала. А вночі приснилася серія, якої не було в серіалі :D Потім я ще кілька років мріяла, уявляючи себе головною героїнею тої казки. Ніяка "Червона шапочка", ніякі народні казки не викликала в мене такого захоплення. Зараз це виглядає мені дуже смішно.
Але найважливіше от що - ця казочка нааабагато нудніша за історії про Гаррі Потера.
Висновок - книжки про Потера особливо небезпечні для тих, хто любить багато мріяти і послідовно втілює свої мрії в життя


хіба мріяти - це погано :) Якщо людина не мріє - доросла чи мала, значить вона всередині пуста, як мушля без молюска. А щоб мрії були світлі й радісні - дітей треба любити, бо батьківська любов навіть магічного Поттера врятувала як простого нечарівницького хлопчиська. ЛЮБОВ - її треба бачити й шукати. А найбільша Любов - це БОГ. Коли є в серці любов до Бога, захищена увагою й любов ю батьків - дитячі мрії будуть рожевими і ніяка книжка не наведе їх на дорогу зла, бо вони будуть шукати добро всюди.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 14:46

о.Олег писав:
прочанка писав: чому ви висмикуєте окремі цитати...


але я не висмикував - просто не читав Вашого допису, а лише його цитату у чиємусь у контексті магії, тому і запитував.
:D вибачте, це стосувалося не вас,а попереднього дописувача. Ви швидше відповіли ніж я :Rose:

А щодо пропаганди чарів...Школа чарів, розповідають про своє. Про що їм говорити - вищу математику чи фізику вони не вчать...:)
До речі, Фламель - історична постать, філософський камінь чи елксир безсмертя шукали всі у всі часи. Цього тижня, до речі, "В пошуках істини"показували жахливі речі, а Сталін, Мао і їм подібні шукали як змолодитися і жити вічно. Хоч вмирали вони... най Бог боронить...
Зілляваріння - це наша фармокологія. Докинули ще декілька інґрадієнтів для казковості... Такі рецепти є і в Волкова " Чарівник Смарагдового міста" ( до речі, ще одна магічна казка)
Левітація, трансформація, астрономія, вивчння магічних істот( єдинорогів, наприклад)... Якраз чорної магії в школі не вчили, мало того, проти неї відкрито боролись...
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення ShMariam » 29 квітня 2010, 14:55

прочанка писав:хіба мріяти - це погано :) Якщо людина не мріє - доросла чи мала, значить вона всередині пуста, як мушля без молюска. А щоб мрії були світлі й радісні - дітей треба любити, бо батьківська любов навіть магічного Поттера врятувала як простого нечарівницького хлопчиська. ЛЮБОВ - її треба бачити й шукати. А найбільша Любов - це БОГ. Коли є в серці любов до Бога, захищена увагою й любов ю батьків - дитячі мрії будуть рожевими і ніяка книжка не наведе їх на дорогу зла, бо вони будуть шукати добро всюди.

Ну взагалі то я мріяла, що борюся проти зла за допомогою наприродної сили, а не те просто борюся зі злом. І як би книжка про Гаррі Потера потрапила мені до рук років 10 - 15 тому, то знаю на 200 % - я би мріяла, ніби я маленька відмочка - борюся зі злими відьмами і відьмаками. Власне, проблема в тому, що багато дітей не зупинилися на мріях :cry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення Olya » 29 квітня 2010, 15:12

Моя знайома якраз мені розповідала, що її син прочитав останні книги про Поттера, то не міг ніяк спати, бо там розповідалося про якесь озеро з мерцями. Це ж як дитина собі включить уяву, то якись психоз може бути. І взагалі вона каже, що перші дві частини можна ще було віднести до казки, а наступні книги робляться все моторошнішими, а останні, то найстрашніші. На мої слова, навіщо тоді давала дитині читати, то вона відповіла, що сама не знала, бо прочитала спершу 1 і 2 томи і нічого поганого там не бачила, але як взяла останні томи, то самій страшно було. Я не знаю, може я неправа, але в нашому світі і так багато чого, що впливає психологічно на дітей , навіщо ще самим батькам долучатися до цього і давати читати різні магічні книги. Нам дорослим потрібно вибирати, що читати, а що ні, а що сказати про дітей. А мріяти дітям треба, і читати про добро і любов, про лагідність і терпеливість про все, що може дитячу душу вдосконалювати. На даний час є дуже багато гарних книг і вибір зробити можна. Звичайно, що таких книг як Гаррі Поттер є багато, але на те ми і батьки, щоб виховувати дітей і вибирати їм літературу. Це моя точка зору, можливо неправильна. Я якщо чесно трохи боюся якогось невідомого і магічного, я навіть телевізор не люблю дивитися, а переважно диски з гарними фільмами (моя дочка також), тому можу здатися трохи туповатою , із застарілими поглядами.
Звичайно, що треба давати дитині право вибору, але з розумом, бо де є гарантія, що дитина не прийме те, що не потрібно близько до серця. Бо як давали посилання, що твориться з дітьми після прочитання книг і перегляду фільмів про Поттерра, то мені страшно за дітей.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 15:16

:) я вже давно не дитина, але коли в зимову морозяну погоду, вечірню пору чекаю переповнену маршрутку, в голові з являється шаленна думка, от би "явитися" додому :lol: А отого сусіда-наркомана, який знущався з рідної бабусі і таки добив її, варто було знерухомити на тиждень... А тих хамів, пияків, матюкальщиків - приклеїти язика, хай би ходили з витріщеними очиськами... Не треба бути дитиною, щоб прагнути воювати проти зла у всіх його проявах. А що ще? літати чи зілля варити? Ми всі родом з дитинства і всім хочеться дива. А щоб діти не зробити шкоди собі чи комусь, варто більше вникати у їхні проблеми.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 15:32

Olya писав:Моя знайома якраз мені розповідала, що її син прочитав останні книги про Поттера, то не міг ніяк спати, бо там розповідалося про якесь озеро з мерцями. Це ж як дитина собі включить уяву, то якись психоз може бути. І взагалі вона каже, що перші дві частини можна ще було віднести до казки, а наступні книги робляться все моторошнішими, а останні, то найстрашніші. На мої слова, навіщо тоді давала дитині читати, то вона відповіла, що сама не знала, бо прочитала спершу 1 і 2 томи і нічого поганого там не бачила, але як взяла останні томи, то самій страшно було. Я не знаю, може я неправа, але в нашому світі і так багато чого, що впливає психологічно на дітей , навіщо ще самим батькам долучатися до цього і давати читати різні магічні книги. Нам дорослим потрібно вибирати, що читати, а що ні, а що сказати про дітей. А мріяти дітям треба, і читати про добро і любов, про лагідність і терпеливість про все, що може дитячу душу вдосконалювати. На даний час є дуже багато гарних книг і вибір зробити можна. Звичайно, що таких книг як Гаррі Поттер є багато, але на те ми і батьки, щоб виховувати дітей і вибирати їм літературу. Це моя точка зору, можливо неправильна. Я якщо чесно трохи боюся якогось невідомого і магічного, я навіть телевізор не люблю дивитися, а переважно диски з гарними фільмами (моя дочка також), тому можу здатися трохи туповатою , із застарілими поглядами.
Звичайно, що треба давати дитині право вибору, але з розумом, бо де є гарантія, що дитина не прийме те, що не потрібно близько до серця. Бо як давали посилання, що твориться з дітьми після прочитання книг і перегляду фільмів про Поттерра, то мені страшно за дітей.


Я зі свого досвіду скажу, колись ми в перервах читали Анжеліку, де описувались на той час геть непристойні по тих часах, сцени. Але мами нам не боронили і жодна з нас не пішла по кривій доріжці через цю "аморальну" книжку...
Перш ніж дати книжку дитині, я читаю її сама і визначаю, чи дозріла дитина до її розуміння. Після прочитаного ми дискутуємо. Не треба боятись і робити собі комплекс "застарілих" поглядів. Просто самі батьки визначають, чи готова їхня дитина сприйняти ту чи іншу інформацію. Заборона - це не спосіб, краще мудра порада й контроль батьків ніж читання під ковдрою. Дитина може й в бібліотеці прочитати, якщо захоче, а от тут дійсно реакція може бути непередбаченою. Батьки мають знати чи готова дитина психологічно до того чи іншого моменту. Взагалі - Поттер далеко не казка для малюків, її мають читати більш зрілі люди, із сформованою психікою, тому тут потрібен контроль батьків. Дитина може не тільки до магії тягнутись, а до порнографії, якою, до речі, аж кишить, на кожному кроці. Так що небезпека чигає на наших дітей скрізь, ми мусимо їх пильнувати, особливо їхні душі і поселяти в них Бога з перших хвилин життя, а тоді вже нема чого боятись...спокус і випробувань
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 15:43

прочанка писав: Дівчинка, наголошую, теж виявилась неслухняною, не дотримувалась рекомендацій матері. Хто його знає, які там думки вирували у голові вовка? безпечна бабуся не замикає двері, в хату лізе, хто хоче...

:D

Нема там жодної чорно-білої магії, не фантазуйте, будь ласка...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 15:55

прочанка писав: Але ними діти можуть стати й без Поттера, коли діти не ходять до церкви і батьки не вчать молитися і вірити в Бога.

Ви так і не відповіли на моє питання: що робити коли батьки часто за кордоном, або їх діти не мають взагалі? Хто їх тоді захистить від окультного зла, яке скрізь пропагується і якщо про не навіть у Церкві не всі говорять?... %)

Ні кому не в образу, зробив для себе ось такі висновки по всіх "добрих" опініях про Гаррі Поттера, прототипом якого виступив засновник Церкви сатани Алістер Кроулі не тільки по дописах на цьому форумі, а взагалі:


1. Хто любується у творах про Поттера та його наскрізь магічному світі, різних магічних рецептах на всі випадки земного життя, не вірить до кінця у сатану, навіть якщо себе називає християнином, будучи літеплим у духовному житті.

2. На знає, зокрема з християнської точки зору, що таке різного роду магія та яка страшна шкода від неї для душі, що є ціннішою за всі багатства цього світу. Фантазує теж на цю слизьку тему...

3. Свідомо поширює окультне зло, приховуючи злі наміри, подібно до окультистки Д. Ролінг.
Востаннє редагувалось 29 квітня 2010, 16:09 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 15:59

о.Олег писав:це питання до знавців магії, що зможуть розрізнити. А існує фахове дослідження поданих авторкою магічних ритуалів? Багато читав з данного питання, але... Можете запропонувати якесь фахове дослідження?


Хто-хто, а священики з відповідною освітою мають знати, що таке магічне зло... Принаймні читати, про це відповідну церковну літературу, якої вистачає...

Та ж наводив уже вище: Станіслав Крайський «Магічний світ «Гаррі Поттера» http://www.osbm.in.ua/ukr/pubh/#poter
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 16:06

o.Mykil писав:
прочанка писав: Але ними діти можуть стати й без Поттера, коли діти не ходять до церкви і батьки не вчать молитися і вірити в Бога.

Ви так і не відповіли на моє питання: що робити коли батьки часто за кордоном, або їх діти не мають взагалі? Хто їх тоді захистить від окультного зла, яке скрізь пропагується і якщо про не навіть у Церкві не всі говорять?... %)

Ні кому не в образу, зробив для себе ось такі висновоки по всіх "добрих опініях" про Гаррі Поттера -прототипа засновника Церкви сатани Алістера Кроулі не тільки по дописах на цьому форумі, а взагалі:


1. Хто любується у творах про Поттера та його наскрізь магічногму світі, різних магічних рецептах на всі випадки земного життя, не вірить до кінця у сатану, навіть якщо себе називає християнином, будучи літеплим у духовному житті.

2. На знає, зокрема з християнської точки зору, що таке різного роду магія та яка страшна шкода від неї для душі, що є ціннішою за всі багатства цього світу. Фантазує теж на цю слизьку тему...

3. Свідомо поширює окультне зло, приховуючи злі наміри, подібно до окультистки Д. Ролінг.


а хто захистить дітей від вуличних бандюків-наркоманів чи п янички таточка, заки мама в Італії гарує? Неввічливо відповідати питанням на питання, але в нашому світі стільки зла, що захиститись можна тільки щирою вірою в Бога...
Я не кажу робити собі з Поттера настольну книгу і читати її варто вже зрілим дітям, якщо вони того хочуть. Але саме так шукається істина й справжні цінності...Заборона проблеми не вирішить, як я вже вище розповідала. А те, що батьки з тих чи інших причин не можуть гідно догляну власні діти - це вже інша проблема: соціальна, політична...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення прочанка » 29 квітня 2010, 16:13

і ще хто захистить дітей від Пулмана, про якого не кричать, що він - сатаніст. Я читала його книжки і зрозуміла, що не дам їх читати дітям КАТЕГОРИЧНО. І ще я зрозуміла, що Бог - Всемогутній, якщо такі "писаки"-прислужники самі знаєте кого, так пнуться зі шкіри. А як вам євангеліє від Юди? Це не богозневага? Яка гарантія, що діти її не будуть читати?Чому книжка, в якій описується війна проти Бога і ще такі речі, які богохульно повторювати чи згадувати вільно продаються у наших книгарнях? Ніхто нічого магічного в тому не вбачає.
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 16:13

прочанка писав:.
Я не кажу робити собі з Поттера настольну книгу і читати її варто вже зрілим дітям, якщо вони того хочуть.


Наголошую ще раз:хто любить небезпеку, то в ній і загине. Амінь.
Є що читати, слава Богу. Де є межа зрілості, зокрема духовної? Ціле життя не раз людина дозріває, зокрема коли прямує до святості життя без різної магії, та дволикості. Багато, на жаль, "зрілих" дорослих ставлять нині свічку Богові та дількові одночасно, ще й пишаються інколи тим... А це вже з роду духовної розпусти. =@
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 16:18

прочанка писав: А як вам євангеліє від Юди? Це не богозневага?


Церква Христова вже сказала своє слово про "євангеліє" від Юди, єресі у стилі Дена Брауна і т. п. Різного роду фальшивок не бракує. І взагалі, ця тема про Гаррі Поттера, а не про все на світі, весь духовний блуд, всіх відьом тощо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Гаррі Поттер, поттероманія, окультизм і Церква

Повідомлення o.Mykil » 29 квітня 2010, 16:19

прочанка писав:і ще хто захистить дітей від Пулмана, про якого не кричать, що він - сатаніст.


Дивіться назву теми!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 66 гостей