Еволюція та креаціонізм

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 16:26



Як бачите такі "твердження" можна легко спростувати, а я не науковець. Я просто люблю астрономію. Серйозний вчений тут би каменя на камені не залишив.


Так нічо, батєнька, Ви так. Ясно і чотко.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Kaktus » 05 березня 2010, 11:11

Найкращим і живим доказом того, що людина походить від мавпи, є самі креаціоністи. Еволюція не заперечує Біблію, бо це "дві різні парафії" - Біблія не є підручником біології. Бог створив людину через еволюцію - от і все. А дослівно тлумачити Біблію можуть тільки духовно споріднені з горилами.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrivovk » 05 березня 2010, 11:30

Висловлювання Паісія Святогорця про еволюцію є в його "Словах"(здається том 4).Зараз не маю під рукою цієї книжки (вона була в магазині "Свічадо").Але він говорив приблизно таке, що коли б людина походила від мавпи, то і сам Ісус Христос і Його Пресвята Матір також походять від мавпи (аж гидко писати).А це є богохульством.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 березня 2010, 11:40

Kaktus писав:Найкращим і живим доказом того, що людина походить від мавпи, є самі креаціоністи. Еволюція не заперечує Біблію, бо це "дві різні парафії" - Біблія не є підручником біології. Бог створив людину через еволюцію - от і все. А дослівно тлумачити Біблію можуть тільки духовно споріднені з горилами.



:good: Ну накінець-то. :friends:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 05 березня 2010, 12:42

Злий Іван писав:
Kaktus писав:Найкращим і живим доказом того, що людина походить від мавпи, є самі креаціоністи. Еволюція не заперечує Біблію, бо це "дві різні парафії" - Біблія не є підручником біології. Бог створив людину через еволюцію - от і все. А дослівно тлумачити Біблію можуть тільки духовно споріднені з горилами.



:good: Ну накінець-то. :friends:

можна і так. мені грішному більше подобається у віршованому формулюванні Толстого :) viewtopic.php?f=3&t=1554&start=45
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 березня 2010, 13:05

Еволюція - творіння Боже.

Може так бути?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 05 березня 2010, 13:59

дещо пробував розрізнити в смисловому навантаженні терміну "еволюція" в цій гілочці на попередній сторінці (03 грудня 2009, 13:50) - під "еволюція" розуміють сьогодні так багато, що можна твердити: "еволюція - це творіння людини". :)

Загалом маємо розуміти, що богословіє відповідає на запитання "Хто Творець", а природознавство (частиною якого є "теорія еволюції") питання Творця не розглядає. Тому відповідаючи на Ваше запитання треба чітко зрозуміти, що осмислюємо очима віри наукові факти (і будовані на них теорії).
А тут проблема: я грішний - теолог, не науковець від природознавства (а віра Церкви знання про природу (і це - добре) не догматизує). Відповідно - можу прийняти і пояснити те, що виглядає мені правдоподібним (фактом або логічно обгрунтованою гіпотезою) або виглядає правдоподібним природознавцям, що їхній думці довіряю, але завжди - з точки зору віри в Бога, що все Сотворив. В Богові не помилюся, бо Всесильний і Премудрий, Захотів - і Влаштував саме ось так. А у тому "як?" (факти) все влаштовано, знову ж, потребую праці (і довіри до) науковців. І вони і я грішний можемо помилятися.
Злий Іван писав:Еволюція - творіння Боже. Може так бути?

відповідно: якщо щось існує - точно має свій початок у Бозі. Інакше бути не може. Тут проблема для мене грішного не у тому, чи еволюція має місце (з того, що мені відомо - має), а чи не є "еволюція" власне "деградацією" первісно Сотвореного. Аналогічно до питання "чи чорт - творіння Боже" : існує- значить Бог Сотворив, от лише Сотворив Ангелом.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 березня 2010, 14:08

о.Олег писав:якщо щось існує - точно має свій початок у Бозі. Інакше бути не може. Тут проблема для мене грішного не у тому, чи еволюція має місце (з того, що мені відомо - має), а чи не є "еволюція" власне "деградацією" первісно Сотвореного. Аналогічно до питання "чи чорт - творіння Боже" : існує- значить Бог Сотворив, от лише Сотворив Ангелом.


От!!!

Еволюція, творіння Боже, не може бути залишене на самотік. Так, як нас Бог не залишив, щоб мучилися собі, А Сина Свого однородженого віддав за нас, щоби врятувати, так і еволюцію, творіння Своє, не полишив, а..я як написати правильно?... тримає руку на пульсі :)
Якщо моя думка правильна, то про деградацію говорити не варто.

Поправка.
Про деградацію можна говорити стосовно людини, але чи тут при чомусь є еволюція? Може тут більше замішана свобода волі, яку ми, м'яко пишучи, застосовуємо не то що так, якби треба було. :Search:
Востаннє редагувалось 05 березня 2010, 14:43 користувачем Злий Іван, всього редагувалось 1 раз.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Олюнька » 05 березня 2010, 14:32

З теми про Боже Провидіння (http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=9&t=1696&start=0)
ієром. Діонисій писав:Загальні відомості про значення цих слів можна знайти в Катехизмі Католицької Церкви. Цитую за:
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

V. Бог здійснює Свій задум: Боже Провидіння
302 Сотворення має свої властивості й досконалість, але воно не вийшло з рук Творця завершеним. Воно створене «у дорозі» до остаточної досконалості, яку він ще має осягнути і до якої Бог його призначив.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 05 березня 2010, 14:49

Злий Іван писав:
о.Олег писав:якщо щось існує - точно має свій початок у Бозі. Інакше бути не може. Тут проблема для мене грішного не у тому, чи еволюція має місце (з того, що мені відомо - має), а чи не є "еволюція" власне "деградацією" первісно Сотвореного. Аналогічно до питання "чи чорт - творіння Боже" : існує- значить Бог Сотворив, от лише Сотворив Ангелом.


От!!!

Еволюція, творіння Боже, не може бути залишене на самотік. Так, як нас Бог не залишив, щоб мучилися собі, А Сина Свого однородженого віддав за нас, щоби врятувати, так і еволюцію, творіння Своє, не полишив, а..я як написати правильно?... тримає руку на пульсі :)
Якщо моя думка правильна, то про деградацію говорити не варто.

думаю, що найбільшою проблемою з сприйняттям еволюції без значення "деградація" являється вже буденна серед нашого життя справа - смерть. Людина була сотворена для життя. Хтось з оо.Церкви дуже гарно розрізнив: людина не сотворена безсмертною, а просто не вмирала, бо черпала Життя від Житедавця. Відійшла через непослух - почала умирати. І у цьому саме і бачу деградацію. У смерті. А "теорія еволюції" бере здатність до "смерті" в свою основу, тому назвав би я грішний її скоріше "теорією деградації", що абсолютно не перечить природознавцям бачити інакше зі своєї перспективи.
Стосовно ж цитованого Олюнькою і Вашого "руку на пульсі" - абсолютно так: початок нашПоложив Бог і призначення наше в Бозі. Бог дав людині свободу вибору і цей дар дуже часто називають "проклятим", бо Адам згрішив; Адам згрішив і цю провину часто називають "щастливою", бо Син Божий Вочеловічився і переміг Смерть.
Бог здійснює Свій задум: Боже Провидіння
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 березня 2010, 15:02

о.Олег писав:думаю, що найбільшою проблемою з сприйняттям еволюції без значення "деградація" являється вже буденна серед нашого життя справа - смерть. Людина була сотворена для життя. Хтось з оо.Церкви дуже гарно розрізнив: людина не сотворена безсмертною, а просто не вмирала, бо черпала Життя від Житедавця. Відійшла через непослух - почала умирати. І у цьому саме і бачу деградацію. У смерті. А "теорія еволюції" бере здатність до "смерті" в свою основу, тому назвав би я грішний її скоріше "теорією деградації", що абсолютно не перечить природознавцям бачити інакше зі своєї перспективи.
Стосовно ж цитованого Олюнькою і Вашого "руку на пульсі" - абсолютно так: початок нашПоложив Бог і призначення наше в Бозі. Бог дав людині свободу вибору і цей дар дуже часто називають "проклятим", бо Адам згрішив; Адам згрішив і цю провину часто називають "щастливою", бо Син Божий Вочеловічився і переміг Смерть.
Бог здійснює Свій задум: Боже Провидіння


Я виділене бачу, ратше, як деградацію розуму, свідомості.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 05 березня 2010, 15:09

Злий Іван писав:Я виділене бачу, ратше, як деградацію розуму, свідомості.

та з цим думаємо одинаково, якщо подібно розуміємо те, що людина є духовнодушевнотілесною цілістю і деградація торкнула цілої людини, не зупинилася на "розумній її частині".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 березня 2010, 15:14

о.Олег писав:
Злий Іван писав:Я виділене бачу, ратше, як деградацію розуму, свідомості.

та з цим думаємо одинаково, якщо подібно розуміємо те, що людина є духовнодушевнотілесною цілістю і деградація торкнула цілої людини, не зупинилася на "розумній її частині".


Цілком згоден.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrivovk » 08 березня 2010, 15:55

Крах теорії еволюції:Дарвін не мав рації?
Ми ще не можемо стверджувати, що дарвінівська теорія еволюції – найбільша фальсифікація в історії науки, але.. . Виглядає, що так.Принаймні, результати багатьох досліджень вчених мужів зовсім не на користь теорій Дарвіна.У всі часи люди були схильні до сенсацій. Сенсаційною стала і теорія еволюції Дарвіна, навіть не дивлячись на те, що його твердження проклали шлях багаточисельним помилкам в науці. В чому ж була їх суть? Для початку,теорія Чарльза Дарвіна містила в собі думку про випадковість появи життя на Землі. Він вважав, що у всього різноманіття живого життя є предок – одна жива істота. Доречне запитання: звідки з’явилась ця першоістота? Про це Дарвін змовчав.Була ще одна «матеріялістична» теорія про «самовільне зародження»: вважалось, що всі живі істоти можуть походити від неживих. Жаби, наприклад, походять з болота, а комахи – із залишків їжі. Для доказів навіть проводились «досліди», коли на кусень брудної матерії насипали трошки зерна і очікували, що з цієї суміші виникнуть миші(!). Миші звичайно, не виникали.
Перша жива клітина
Біологи з різних країн робили все для того, щоб дізнатися, як утворилась перша жива клітина, яку теорія еволюції вважала предком всіх живих істот. Але ось проблема:складну будову клітини пояснити ланцюгом випадковостей було неможливо. В часи Дарвіна про структуру клітини було мало відомо. Примітивні мікроскопи того часу дозволяли мати лише елементарну уяву про клітину.Розроблені в середині XX століття електронні мікроскопи показали всю її складну структуру. Навіть тепер, у сучасних лабораторіях, де застосовуються високі комп’ютерні і біотехнології, отримати живі істоти шляхом змішування неживих матерій неможливо. Абсурдність цієї ідеї стала очевидною.Більше того, сучасною біохімією доведено, що не тільки клітина, але й її частина – молекула ДНК – має надзвичайно складну будову. Вчені були змушені визнати неможливість випадкового утворення такої складної системи, як дезоксирибонуклеїнова кислота.Безперечно, усім відомо, що ДНК –це складна молекула, в якій зашифровані фізичні особливості організму. Шифр ДНК складається з чотирьох амінокислот. Якщо уявити кожну з них у вигляді букв, то молекулу ДНК можна порівняти з алфавітом, що складається з чотирьох букв. У цьому банку даних зібрано усю інформацію про організм. Якщо ж записувати дані,що містяться в ДНК, на папір, то ці записи переважать за обсягом найбільшу енциклопедію в 40 разів.І всі ці дані сховані в середині клітини, розміри якої дорівнюють сотим долям міліметра! Теорія еволюції, яка визнає виникнення усього живого випадковим, виявилась безсилою пояснити, як могла виникнути така складна структура.
Ведмеді походять від китів?
Инша проблема, з якою зіткнувся Дарвін, намагаючись пояснити одну зі складових процесу еволюції, – механізм природного відбору. Автор теорії наводить приклад зі стадом оленів, на яке постійно нападають хижаки. В цій ситуації виживають найбільш прудкі тварини. Через певний час стадо оленів буде складатись із найбільш швидких і сильних особин. При цьому зміниться не лише характеристика усього виду, але й вид загалом.Звичайно, адаптивна система у тварин існує... Але з її допомогою одні тварини аж ніяк не можуть перетворитись в инших: олені ніколи не стануть кіньми.Природний відбір сприяє лише продовженню здорового роду, витісненню слабких і хворих, тому він ніяк не може бути механізмом процесу еволюції. Дарвін і сам усвідомлював цю проблему. Ще його попередник – французький біолог Жан Батіст Ламарк наголошував, що наступні покоління успадкують набуті фізичні особливості. Ці передавані особливості, накопичуючись з покоління в покоління, в результаті формують нові види, наприклад, жирафи походять від антилоп, бо витягують шиї, намагаючись дотягнутися до гілок на верхівках дерев. Або ж, якщо впродовж багатьох поколінь, від батька до сина, відрубувати новонародженим руки, то через певний час почнуть народжуватись безрукі діти.Захопившись цими прикладами Дарвін у своїй книзі примножує нікчемні пропозиції подібного характеру, допускаючи, наприклад, походження китів від ведмедів, що колись полювали у воді. Але відкриті австрійським ботаніком Грегором Менделем закони генетики цілком зруйнували передбачення Дарвіна і Ламарка. Генетика, що розвивалась на початку століття, довела, що не фізичні особливості, а лише гени передаються по спадковості наступному поколінню.
Як з’явилась людина?
Сучасні палеонтологи з’ясували: віднайдені останки деяких древніх тварин, що існували сотні мільйонів років тому, нічим не відрізняються від тих, що існують тепер. Наприклад, скелет акули, вік якої складає 400 млн. років, є таким самим за структурою, що й скелет сучасної акули. І немає ніякої різниці між мурашкою, вік якої 100 млн. років, і сучасною. Живі істоти ніяк не змінились з моменту їх створення.Ось наочний приклад. Досить довго до так званої «проміжної» форми існування приписувались й останки риби целакант. Еволюціоністи упродовж багатьох років вважали, що ця риба володіла особливостями земних тварин, тобто – примітивними ногами і напівлегенями. Коли ж у 1938 році в Індійському океані було зловлено живого целаканта, який вважався вимерлим видом, еволюціоністи пережили справжній шок. Було з’ясовано, що між тією рибою і теперішнім целакантом немає жодної різниці.У целаканта не виявилося ані примітивних ніг, ані примітивних легенів. Окрім того, риба, яку уявляли такою, що виходить з води на сушу, виявилася такою, що живе глибоко і не здатна піднятись зі 180/метрової глибини! Таких прикладів багато. Зазнавши невдачі з останками древніх тварин, еволюціоністи спробували знайти щастя з походженням людини від людиноподібної мавпи. Нараховується близько 6500 різних видів мавп, більша частина з яких уже вимерла. Розміри їхніх черепів стали предметом вивчення і матеріалом для коментарів до теорії еволюції людини. Велика роль відводилась тим видам мавп, які за основними своїми параметрами вважаються подібними до людини. Так, наприклад, палеонтолог Раймонд Дарт в 1926 році знайшов останки мавпи, названої згодом австралопітеком. Еволюціоністи вважають цю мавпу людиноподібною. В той же час при порівнянні кісток скелета австралопітека зі скелетами сучасних шимпанзе жодної різниці не виявили. Прихильники теорії висунули ідею, що різниця між цими видами полягає в здатності австралопітека ходити прямо. Це припущення було відкинуте Солле Саккерманом і Чарльзом Окснардом, всесвітньовідомими палеонтологами. Вони довели, що австралопітек – це всього лиш представник вибраного роду мавп. Останки ж нібито людиноподібних мавп насправді є останками древніх людей різних племен.Еволюціоністи не обмежувались зображенням своїх вигадок на картинках. Найбільш відомою науковою брехнею був скелет пітдауна (проміжний між мавпою і людиною), вигаданий англійським вченим-еволюціоністом Чарльзом Даусоном в 1912 році. Ці останки було пред’явлено світовому науковому співтовариству у якості найбільш важливого аргументу в суперечці про наявність «проміжної ланки», яка зв’язує людину з мавпою. Експонат виставлявся в музеях упродовж 40 років. У результаті спеціялісти, які досліджували скелет, в 1949 році, відкрили, що його виготовили, вмонтувавши щелепи орангутанга в
людський череп.У 1922 році еволюціоністи, спираючись на результати дослідження лише одного зуба, вигадали міфічну «проміжну форму» під назвою «небрасець». Згодом
з’ясувалось, що зуб «небрасці» належить дикому кабанові..Тим не менше, більша частина суспільства вважає дарвінівську теорію еволюції доведеним науковим фактом. Теорія Дарвіна й дотепер яскраво описується в наших шкільних підручниках.До речі, в Америці з цим вже почали боротися. На шкільних підручниках з біології з’явились наклейки, які попереджують, що теорія еволюції не є доведеним фактом. Текст звучить приблизно так: «В цій книзі розповідається про еволюцію. Еволюція – це теорія, а
не факт, принаймні в тому, що стосується походження живих істот. Цей матеріял необхідно вивчати дуже уважно і не боятись піддавати його критиці».

Юлія ІСРАФІЛОВА,
за публікацією в газеті «Первая крымская», 22>28 липня
2005р.

Директор обсерваторії Ватикану захистив теорію еволюції
«Теорія еволюції не заперечує «необхідности Бога», навпаки, вона допомагає віруючим зрозуміти відношення Творця до Всесвіту, як відношення турботливого батька до своєї дитини», – переконаний директор Ватиканської обсерваторії, 72-річний Джордж Койл, який очолює обсерваторію з 1978 року.Священик єзуїт пів року живе у Кастельгандольфо, де розташована обсерваторія, а инші півроку – у США, де викладає астрономію в Арізонському університеті і займається науковими дослідженнями.
Багато хто в Церкві поділяє «страх», що теорія еволюції є несумісною з вірою в те, що світ був створений згідно з «божественним планом», і це призводить до складних стосунків між Церквою і наукою, – так написав Джордж Койл у незалежній британській католицькій газеті The Tablet. Своєю статтею Джордж Койл вступив у заочну полеміку з одним із найбільш впливових католицьких єрархів – архиєпископом Віденським кардиналом Кристофом Шенборном. На початку липня американська газета The New Times
опублікувала есе цього прелата, в якому він наголошує, що дарвінська теорія походження видів, заснована на вірі у «незапланований процес випадкових змін і природний відбір», несумісна з вченням Католицької Церкви.Пізніше австрійський прелат пояснив, що католицькому віровченню не суперечить еволюціонізм як наукова теорія, проте не
еволюція як «ідеологічна догма», яка заперечує розумний задум Творця.Джордж Койл навів свої докази. «Наука є абсолютно нейтральною» стосовно філософських і богословських висновків, які можна зробити із її відкриттів, – пише він, – проте це не заважає віруючим використовувати наукові факти для того, щоби краще розуміти Бога. Теорія еволюції є не лише сумісною з католицизмом, але й «відкриває нам Бога, Творця Всесвіту, який має свою динаміку і таким чином сам бере участь у божественному
творенні, – вважає глава Ватиканської обсерваторії. – Бог працює над Всесвітом. У той самий час у
Всесвіту є власна життєва сила, як у дитини. Бог не втручається в його розвиток постійно».Джордж Койл переконаний, що віруючі повинні вивчати сучасні наукові відкриття, щоби «відійти від уявлень про Бога-диктатора, Бога-проєктувальника, ньютонівського Бога, який створив світ, як годинник, і прислухається, чи справно він працює. Можливо,
Бога краще уявляти собі як люблячого батька, який підтримує і надихає світ своїм словом». Розуміння Бога, як батька і наставника Всесвіту, знаходить немало підтверджень і у Святому Писанні, - нагадує Джордж Койл. Ватиканський астроном вказав також, що, виступаючи у 1996 році перед Папською академією наук, Іван Павло II заявив, що теорія
еволюції і католицька віра є сумісними. Такий самий висновок у 2004 році зробила створена
понтифіком Міжнародна богословська комісія.
За матеріялами інтернет-видань


ПІЗНАЙ ПРАВДУ №5 (73) вересень−жовтень 2005
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 09 березня 2010, 12:39

Слава Ісусу Христу!
andrivovk писав:Крах теорії еволюції:Дарвін не мав рації?

Насправді Дарвін писав наступне: "Таким чином, за "війною у природі," за такими явищами, як голод і смерть, безумовно вимальовується найпрекрасніша, найсвятіша мета з усіх, що ми їх можемо собі уявити - утворення вищих, більш досконалих живих істот. Така теорія бачить певну величну красу в житті, що його, з кількома його властивостями, Творець спочатку вдихнув в обмежену кількість форм або навіть і в одну форму; і з того часу, поки наша планета рухається по колу, визначеному постійно діючим законом тяжіння, з такого простого початку еволюціонувала, і продовжує еволюціонувати, безліч найпрекрасніших і найдивовижніших форм" (про це писав на 3-й сторінці цієї гілочки дописів від 27 листопада 2009, 11:32). Наскільки розумію, стаття сперичається з вигаданим Дарвіном, з теорією самозародження і не видно, щоб автор, що, як виглядає, толерує "мавпячі процеси" в Америці, розуміла різницю між науковою теорією і фантазією. Правда, як зазначав у подібній темі мій хороший знайомий, православний християнин, біолог-генетик Георгій Пінчук http://www2.maidanua.org/news/view.php3 ... rst=&last= :
    Але науковці частково самі винні в цьому. Вони, на мій погляд, недостатньо активні у справі роз'яснення, популяризації поняття "наукова теорія." Величезна частка не-науковців - як я це знаю на прикладі моїх американських студентів - щиро вірить, що теорії є чимось на кшталт фантазій чи філософських спекуляцій (коли у науковця нема фактів, він формулює теорію). Насправді природозавчі гіпотези і теорії (тобто гіпотези ширшого і глибшого значення) завжди спираються на емпіричні спостереження (тобто факти). І гіпотези, і теорії за визначенням є тимчасовими спробами дати віповідь на питання, що виникають внаслідок цих емпіричних спостережень. Також за визначенням, ні гіпотези, ні теорії неможливо і також не потрібно "доводити," як математичні теореми. Якщо є серйозні спостереження, які суперечать гіпотезі чи теорії, вона відкидається (як це сталося, наприклад, з теорією флогістону у хімії чи з теорією самозародження в біології). Гіпотеза чи теорія може також бути модифікованою, як це, наприклад, сталося з клітинною теорією після відкриття вірусів, віроїдів і пріонів, або з так званою центральною догмою молекулярної біології після відкриття зворотньої транскрипції. Проте нема якогось одного моменту, коли науковці можуть сказати, "ну, все, приїхали, ось така-от чи сяка-от теорія є ДОВЕДЕНОЮ, тому більше ніяких досліджень не потрібно."
    Людям також треба пояснювати, що природознавство має певні обмеження, що воно не гумове, не безрозмірне. Є речі, які, знову ж таки, ЗА ВИЗНАЧЕННЯМ, є ПОЗА межами природознавчих дисциплін. Наприклад, природознавча наука просто не може розглядати гіпотези, які не спираються на емпіричні спостереження. Гіпотеза Дарвіна, що життя урізноманітнюється завдяки існуванню внутрішньої мінливості у популяціях і дії таких чинників, як природній відбір, спирається на прямі спостереження цієї мінливості і цього відбору. Але гіпотеза, що життя урізноманітнилося завдяки волі Творця, не спирається на такі прямі емпіричні спостереження. Людина, звичайно, може в це вірити (і це зовсім не суперечить ідеї, що Творець використовував у Своєму плані творення такі чинники, як генетична мінливість і природній відбір), але ми не можемо прямо спостерігати Творця у лабораторії, поміряти Його зріст чи вагу чи силу Його волі. Тому ми проводимо чітку межу між природознавством і релігійними концепціями. Інакше страждають і природознавство, і релігійні концепції!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2010, 12:30

Рада європи проти креаціонізму у школах : http://nt-creaz.org.ua/education/EU-against-creationism.htm :x
Інститут проблем походження і розвитку всесвіту і життя : http://nt-creaz.org.ua/
Криза еволюціонізму :http://nt-creaz.org.ua/_Cris-evol/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Pawlo1989
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 травня 2010, 14:20

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Pawlo1989 » 04 травня 2010, 14:30

ірця123 писав: Я ГЛИБОКО ВІРЮ КОЖНОМУ СЛОВУ НАПИСАНОМУ В БІБЛІЇ І ПЕРЕКОНАНА, ЩО БОГ СОТВОРИВ ВСЕ РІВНО ЗА ШІСТЬ ДНІВ, ТАК ЯК І СКАЗАВ І НЕ ВИКОРИСТОВУВАВ ПРИ ЦЬОМУ ЖОДНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ.

Космічні польоти через те що земля оточена твердю ви теж заперечуєте а також важаєте що косос навколо землі оточено фізичною водою в якій наша планета плаває?(Буття 1.7)
Вже одного цього достатньо щоб зрозуміти що не завжди важко відділити в Писанні суто буквальне від символічного

Pawlo1989
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 травня 2010, 14:20

Re:

Повідомлення Pawlo1989 » 04 травня 2010, 15:19

romanm писав:
В цих випадках, смерть виникла через гріх онтологічний, час тут не грає ніякої ролі. Згадайте нпр. вчення про Непорочне зачаття Богородиці(не плутайте з безсіменним зачаттям Ісуса), Діва Марія, під час свого зачаття, була очищені від гріхів через заслуги Христа.

рекомендую
http://kassidi.livejournal.com/37770.html

Є ще одна думка я особисто до неї схиляюсь.Смерть це людська категорія.В людський рід який є в світі увійшла смерть а не у тваринячий. Адже спасає Господь від смерті і першородного гріха кого?Кішок чи собак?Чи кішок або собак ми причащаємо?Ні звісно.Спасіння суто людська справа а отже і смерть та життя суто людські а існування тварин припинення цього існування і т п то не є життя і смерть в нашому сенсі.В кінці кінців рослини теж живуть.Господь в раю дає в їжу тваринам солому яка за такою логікою є трупом росилини.Отже одне з двох або Писання вчить нас що смерть суто людське поняття або говорячі про солому воно допускає смерть до гріхопадіння і те і інше цілком зуміщається з фактом мільяродного існування всесвіту і боротьбу видів

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення прочанка » 05 травня 2010, 09:41

Pawlo1989 писав:
ірця123 писав: Я ГЛИБОКО ВІРЮ КОЖНОМУ СЛОВУ НАПИСАНОМУ В БІБЛІЇ І ПЕРЕКОНАНА, ЩО БОГ СОТВОРИВ ВСЕ РІВНО ЗА ШІСТЬ ДНІВ, ТАК ЯК І СКАЗАВ І НЕ ВИКОРИСТОВУВАВ ПРИ ЦЬОМУ ЖОДНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ.



Біблія - не дитяча казочка. Це книга символів і завуальованих понять, в якій зібрано мудрість світу. Далеко не кожна людина навіть з відповідними знаннями й підготовкою може витрактувати її. Наймудріші мужі на протязі всієї історії прагнуть пізнати знання, заховані в ній. Тому сприймати все буквально...
Шість днів могли тривати століття чи тисячоліття, адже в Бога можливо все, що в людських поняттях неможливе. То чому все не могло розвиватися поступово, еволюційно? До речі, Дарвін був віруючою людиною і проти Бога ніколи не виступав, навпаки. Це вже вуйко Ленін його теорію перекрутив для своєї вигоди...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 05 травня 2010, 09:58

В Святому Письмі (не знаю видання, не маю зараз під рукою) в книзі "Одкровення Іоанна" (Апокаліпсис) де йдеться про тисячолітня царство Христа є зноска де написано, що 1000 років є невизначено великий період часу. І написав таке, якщо не помиляюся, Тома Аквінський.
Хто має Книгу біля себе -- перевірте і уточніть :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 06 травня 2010, 20:27

Pawlo1989 писав:
ірця123 писав: Я ГЛИБОКО ВІРЮ КОЖНОМУ СЛОВУ НАПИСАНОМУ В БІБЛІЇ І ПЕРЕКОНАНА, ЩО БОГ СОТВОРИВ ВСЕ РІВНО ЗА ШІСТЬ ДНІВ, ТАК ЯК І СКАЗАВ І НЕ ВИКОРИСТОВУВАВ ПРИ ЦЬОМУ ЖОДНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ.

Космічні польоти через те що земля оточена твердю ви теж заперечуєте а також важаєте що косос навколо землі оточено фізичною водою в якій наша планета плаває?(Буття 1.7)
Вже одного цього достатньо щоб зрозуміти що не завжди важко відділити в Писанні суто буквальне від символічного

Земля була оточена шаром води до потопу, під час якого вода вилилась на Землю. Підтвердженням тому є заповіт Бога не топити більше людей і, як підтвердження, поява на небі в е с е л к и!, адже до того її там просто не могло бути. :Yahoo!:

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 07 травня 2010, 07:40

luksander писав:Земля була оточена шаром води до потопу, під час якого вода вилилась на Землю. Підтвердженням тому є заповіт Бога не топити більше людей і, як підтвердження, поява на небі в е с е л к и!, адже до того її там просто не могло бути. :Yahoo!:


Чоловіче, Ви усвідомлюєте масштаби всесвіту?
А як світило сонце? А Місяць?
Востаннє редагувалось 13 травня 2010, 07:58 користувачем Злий Іван, всього редагувалось 2 разів.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2010, 08:32

Злий Іван писав:
luksander писав:Земля була оточена шаром води до потопу, під час якого вода вилилась на Землю. Підтвердженням тому є заповіт Бога не топити більше людей і, як підтвердження, поява на небі в е с е л к и!, адже до того її там просто не могло бути. :Yahoo!:


Чоловіче, Ви усвідомлюєте масштаби всесвіту?
А як світило сонце? А Місяць?

:) :D :) :(
:pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 10 травня 2010, 21:27

Чесно кажучи, ні вічності, ні безмежності ні уявити, ні розуміти не можу. :Search:
Але я мову вів про планету Земля і співрозмірну їй оболонку води навколо неї, яка не була вже настільки великою, враховуючи кількість води на Землі тепер.
А також те, що явище веселки пояснє фізика через взаємодію сонячних променів і крапель води (дощу) в повітрі. :)
Але якщо наше не в лад, то ми з своїм назад.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2010, 21:38

luksander писав:Чесно кажучи, ні вічності, ні безмежності ні уявити, ні розуміти не можу. :Search:
Але я мову вів про планету Земля і співрозмірну їй оболонку води навколо неї, яка не була вже настільки великою, враховуючи кількість води на Землі тепер.
А також те, що явище веселки пояснє фізика через взаємодію сонячних променів і крапель води (дощу) в повітрі. :)
Але якщо наше не в лад, то ми з своїм назад.

та ні - на здоров'я. Така Ваша думка. Все в лад. Вибачте. В усіх цих думаннях навколо влаштування Всесвіту є для мене грішного дві важливі точки: все Сотворив Бог; Біблія - не підручник з фізики/астрономії тощо.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 11 травня 2010, 08:27

Оце точно, що Біблія не підручник!
luksander'е, чому Земля мала бути оточена шаром води? Для чого?????
Думайте критично. Якщо треба щось зробити... Бог словом створив весь Всесвіт, то де в Нього можуть бути труднощі з таким специфічним застосуванням кільканадцяти кубічних кілометрів води? Га?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 12 травня 2010, 20:26

І сказав Бог: «Нехай станеться твердь посеред води і нехай відділяє вона між водою й водою». І Бог твердь учинив, і відділив воду, що під твердю вона, і воду, що над твердю вона.
І не було на землі жодної польової рослини, і жодна ярина польова не росла, бо на землю дощу Господь Бог не давав, і не було людини,щоб порати землю. І пара з землі підіймалась, і напувала всю землю.
- цього дня відкрилися всі джерела великої безодні, і розчинилися небесні розтвори. І був дощ на землі сорок день і сорок ночей.
І дуже-дуже вода на землі прибула, і покрились усі гори високі, що під небом усім.
І Бог промовляв: «Оце знак мого заповіту, … … на вічні покоління: Я веселку свою дав у хмарі. І стане вона за знака заповіту між Мною та між землею. І станеться, коли над землею Я хмару захмарю, то буде виднітися в хмарі веселка. …»
Може Господь Бог здогадувався, що ця вода йому для чогось знадобиться? :) То щоб не було проблем, він і створив цей шар води заздалегідь. А потім дав людям знання з фізики, щоб вони, побачивши веселку, з радістю згадували про відсутність того допотопного шару води і неможливість нового потопу.
:beer:

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 13 травня 2010, 07:29

На початку Бог створив Небо та землю. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води. І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло. І побачив Бог світло, що добре воно, і Бог відділив світло від темряви. І Бог назвав світло: День, а темряву назвав: Ніч. І був вечір, і був ранок, день перший.
І сказав Бог: Нехай станеться твердь посеред води, і нехай відділяє вона між водою й водою. І Бог твердь учинив, і відділив воду, що під твердю вона, і воду, що над твердю вона. І сталося так. І назвав Бог твердь Небо. І був вечір, і був ранок день другий. І сказав Бог: Нехай збереться вода з-попід неба до місця одного, і нехай суходіл стане видний. І сталося так. І назвав Бог суходіл: Земля, а місце зібрання води назвав: Море. І Бог побачив, що добре воно.

Твердь -- це Небо.
Води розділяють Небо.
Можливо нам вже час не сприймати Біблію буквально?
І не вишукувати чогось там, щоби підігнати під щось?..
І як може бути вода над Небом???
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 09:49

o.Mykil » 17 хвилин тому

Злий Іван написав:
Зразу долию масла у вогонь. Церква не відкидає еволюції, про це ми вже говорили в темі "Еволюція та креаціонізм"




Є два світи з життям: земний та духовний, тобто потойбіччя. Церква говорить про розумний евоюційний розвиток саме в цьому світі, а не деінде!


І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю. І створив Бог риби великі, і всяку душу живу плазуючу, що її вода вироїла за їх родом, і всяку пташину крилату за родом її. І Бог побачив, що добре воно. І поблагословив їх Бог, кажучи: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте воду в морях, а птаство нехай розмножується на землі! І був вечір, і був ранок, день п'ятий. І сказав Бог: Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазуюче, і земну звірину за родом її. І сталося так. І вчинив Бог земну звірину за родом її, і худобу за родом її, і все земне плазуюче за родом його. І бачив Бог, що добре воно.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 09:57

Злий Іван писав:І сказав Бог...

і?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 28 гостей