Будівництво церков

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Будівництво церков

Повідомлення pan Ostap » 16 травня 2010, 13:28

о.Олег писав:дуже прошу не вживати образливих слів, пане Остапе.[/color] Там виходять з ситуації відповідно до обставин багатолюдних Літургій... Це не тішить місцевих священиків, не є занедбанням. Просто людей так багато, що неможливо ні скоротити число Літургій, ні розтягнути проміжок часу між ними. А будувати Храми потрібно і, доречі, вони будуються. Просто, окрім споруди, Церква Різдва Богородиці на Сихові працює (катехизація для різного віку, гуртки, видавництво, братства тощо) з величезною кількістю людей і, допоки новозбудовані Храми почнуть подібно, повною мірою займатися навчанням парафіян, вони ходять до церкви Різдва і на науку,і, природньо, на Літургію. Думаю - ще трохи часу і все почне приходити в норму. Можна буде давати парафіянам більше часу на прийняття Святих Таїнств. Але про це дійсно потрібно говорити. Але з вирозумінням проблем, які є на парафії.


Добрий вечір... %) Не потрібно тут займатися окозамилюванням. Я говорю чітко, що необхідно будувати нові храми саме на Сихові!!!

Ато Церква Різдва Богородиці на Сихові стала монополістом, що не здатен належно виконувати свої обовязки. На ранішні літургії Церква переповнена, на коліна не встанеш, до Причастя на коліна також тобі не дадуть встати, Причастя зневажається, оскільки не виділяють на нього часу, ні на молитви опісля, священиків приходить недостатнь зазвичай - і так далі.... Я чудово усвідомлюю, що вигідно мати одну таку церкву, адже всі парафіяни, а отже і всі гроші стікаються в одне монополізоване місце. І тут вже стає всім по барабану те, що люди не можуть гідно прийняти Причастя, помолитися на службі. Про які Ви мені тут гуртки говорите??? Та або будуйте ще церкви, або займайтеся головними речами, а не другорядними.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 16 травня 2010, 14:12

pan Ostap писав:
о.Олег писав:дуже прошу не вживати образливих слів, пане Остапе.[/color] Там виходять з ситуації відповідно до обставин багатолюдних Літургій... Це не тішить місцевих священиків, не є занедбанням. Просто людей так багато, що неможливо ні скоротити число Літургій, ні розтягнути проміжок часу між ними. А будувати Храми потрібно і, доречі, вони будуються. Просто, окрім споруди, Церква Різдва Богородиці на Сихові працює (катехизація для різного віку, гуртки, видавництво, братства тощо) з величезною кількістю людей і, допоки новозбудовані Храми почнуть подібно, повною мірою займатися навчанням парафіян, вони ходять до церкви Різдва і на науку,і, природньо, на Літургію. Думаю - ще трохи часу і все почне приходити в норму. Можна буде давати парафіянам більше часу на прийняття Святих Таїнств. Але про це дійсно потрібно говорити. Але з вирозумінням проблем, які є на парафії.


Добрий вечір... %) Не потрібно тут займатися окозамилюванням. Я говорю чітко, що необхідно будувати нові храми саме на Сихові!!!

Ато Церква Різдва Богородиці на Сихові стала монополістом, що не здатен належно виконувати свої обовязки. На ранішні літургії Церква переповнена, на коліна не встанеш, до Причастя на коліна також тобі не дадуть встати, Причастя зневажається, оскільки не виділяють на нього часу, ні на молитви опісля, священиків приходить недостатнь зазвичай - і так далі.... Я чудово усвідомлюю, що вигідно мати одну таку церкву, адже всі парафіяни, а отже і всі гроші стікаються в одне монополізоване місце. І тут вже стає всім по барабану те, що люди не можуть гідно прийняти Причастя, помолитися на службі. Про які Ви мені тут гуртки говорите??? Та або будуйте ще церкви, або займайтеся головними речами, а не другорядними.

не сваріться, якщо можна.
в праці на парафії немає другорядного, пане Остапе. Причастя не зневажається. В жодному разі. Церкви будуються і то саме на Сихові. На одній з таких парафій (будується гарний просторий Храм недалеко від "санта-барбари", адміністратор о.Василь) мені цього Страсного Тижня довірино було провести трьохденні Реколекції. Гарна робота провадиться на цій Сихівській парафії і саме недобудований Храм відрізняє її від Різдва Богородиці. Окрім цього на Сихові є наш Храм недалеко від базару. Це ті, де я бував. Якщо це все, тоді дійсно є потреба ще будувати Храми і маємо затверджені сихівською радою місця. Просто всевимагає праці і коштів. Жодної "монополізації"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Будівництво церков

Повідомлення Олюнька » 19 травня 2010, 10:40

Відділила цю гостру дискусію від теми Про Причастя
Пропоную тут поговорити про таку важку сторону парафіяльного життя як спорудження нової церкви.

Трохи ще хочу додати про Сихів. Звичайно, дуже важко зробити все і зразу. І крім церкви Різдва Богородиці діють інші церкви.
Наприклад, УГКЦ святого Архистратига Михаїла (Львів-Сихів), церква Введення в храм Пресвятої Богородиці. Спілкуюся з молоддю з цих церков, знаю, що там ведеться потужна робота. :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення прочанка » 29 травня 2010, 22:56

о.Олег писав:
pan Ostap писав:
о.Олег писав:дуже прошу не вживати образливих слів, пане Остапе.[/color] Там виходять з ситуації відповідно до обставин багатолюдних Літургій... Це не тішить місцевих священиків, не є занедбанням. Просто людей так багато, що неможливо ні скоротити число Літургій, ні розтягнути проміжок часу між ними. А будувати Храми потрібно і, доречі, вони будуються. Просто, окрім споруди, Церква Різдва Богородиці на Сихові працює (катехизація для різного віку, гуртки, видавництво, братства тощо) з величезною кількістю людей і, допоки новозбудовані Храми почнуть подібно, повною мірою займатися навчанням парафіян, вони ходять до церкви Різдва і на науку,і, природньо, на Літургію. Думаю - ще трохи часу і все почне приходити в норму. Можна буде давати парафіянам більше часу на прийняття Святих Таїнств. Але про це дійсно потрібно говорити. Але з вирозумінням проблем, які є на парафії.


Добрий вечір... %) Не потрібно тут займатися окозамилюванням. Я говорю чітко, що необхідно будувати нові храми саме на Сихові!!!

Ато Церква Різдва Богородиці на Сихові стала монополістом, що не здатен належно виконувати свої обовязки. На ранішні літургії Церква переповнена, на коліна не встанеш, до Причастя на коліна також тобі не дадуть встати, Причастя зневажається, оскільки не виділяють на нього часу, ні на молитви опісля, священиків приходить недостатнь зазвичай - і так далі.... Я чудово усвідомлюю, що вигідно мати одну таку церкву, адже всі парафіяни, а отже і всі гроші стікаються в одне монополізоване місце. І тут вже стає всім по барабану те, що люди не можуть гідно прийняти Причастя, помолитися на службі. Про які Ви мені тут гуртки говорите??? Та або будуйте ще церкви, або займайтеся головними речами, а не другорядними.

не сваріться, якщо можна.
в праці на парафії немає другорядного, пане Остапе. Причастя не зневажається. В жодному разі. Церкви будуються і то саме на Сихові. На одній з таких парафій (будується гарний просторий Храм недалеко від "санта-барбари", адміністратор о.Василь) мені цього Страсного Тижня довірино було провести трьохденні Реколекції. Гарна робота провадиться на цій Сихівській парафії і саме недобудований Храм відрізняє її від Різдва Богородиці. Окрім цього на Сихові є наш Храм недалеко від базару. Це ті, де я бував. Якщо це все, тоді дійсно є потреба ще будувати Храми і маємо затверджені сихівською радою місця. Просто всевимагає праці і коштів. Жодної "монополізації"


Отець Василь не тільки будує церкву( і досить швидко в наш нелегкий час), він ще займається молоддю, що найбільш важливо для формування молодого християнина.
Будується церква і в районі онколікарні...
Дивні наші люди... Одні нарікають: купа церков, де зібралось три баби- церкву будуть, інші ж нарікають - монополія... :(
В нас взагалі ще каплиця... і нічого, можна на вулиці постояти, а до Причастя зайти... Хто шукає спасіння душі, той не вередує умовностями. Колись їздили до центру, хто хотів. А по селах-пішки ходили... кілометри...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Будівництво церков

Повідомлення прочанка » 29 травня 2010, 22:58

До речі, на Сихові є ще старенька каплиця-церковця. Ми там на христинах були, сім років тому. Ще за старого Сихова. Думаю, вона ще там є...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Повідомлення andrivovk » 29 травня 2010, 23:34

прочанка писав:... Хто шукає спасіння душі, той не вередує умовностями. Колись їздили до центру, хто хотів. А по селах-пішки ходили... кілометри...


Також і наші місіонарі оповідають нам гарні приклади з життя нецивілізованих людей, котрі наражаються нераз на кількаденні подорожі через гори, пустелі, ліси, щоб тільки вислухати Служби Божі.
Отець Маріста, місіонар з Океанії наводить факт, який мав місце недавно на відкритому морі.Раптом на морі побачив щось дивне, що, як виглядало, наближається до берега.Що то було?Ціле плем'я муринів, що кинулося вплав в море і переплило відстань щонайменше шість миль з нараженням життя, щоб мати ту потіху, вислухати Службу Божу.

Джерело : Людвік Кіяваріно "Найбільший скарб".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Будівництво церков

Повідомлення brat Martyn » 20 червня 2010, 16:31

Хто шукає архітектора, з відповідним богословським розумінням справи для проектування нових храмів можете звертатись до мене: 0-67-898-298-0
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей