Відсутність місця праці для молодих священиків

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 19:34

Постараюся відповісти, власне тут заговорили про гроші, про те що не вчать про них і т.д., так от про гроші практично ніде не вчать точніше як до них відноситися, бо власне нав"язували думку, що гроші це- зло..., наступне, якщо священник думає всже про грощі, як прогодувати сімю, це звісно природньо, але не для духовної особи, як навччає як треба жити і часто у досить грубій ( у психологічному плані ) формі, тому пропуную спробуйте цилібат, щоб не відволікатися на буденні речі для сімї..
і на останок, власне священослужителі своїми діями (це звісно узагальнено щодо усіх) відщтовхують від церкви, як інституту духовності...
дякую

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 02 червня 2010, 19:47

Але смію зауважити (я - досить молодий священик), що Бог дбає за свого священика. Принаймі - у Львівській Архиєпархії :) . Не скажу, що не хвилюють мене гроші, але тут навіть не в грошах справа, а, думаю, у готовності йти і працювати. Всюди, де бачиш потребу.


Це і наступні слова.

Ви молодий священик, але вже маєте досвід і, напевно, Ваша готовність прийшла до Вас з тим досвідом.
треба, також пам'ятати, що мало з тих хто вчиться стають тими ким хотіли: лікарі, вчителі, сантехніки, академіки, священики. І лише одиниці задоволені тим, ким стали. Напевно Ви один з них. Вітаю :good:

А всі інші - посередність, котра також має право на існування. Більше того, саме вони формують основний склад і свідомість.
Тому краще в семінарії пояснити: що без грошей не вдасться і, що гроші будуть присутні не залежно від того як про них думати, тому навчіться правильно їх сприймати і впорядковувати.

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 02 червня 2010, 19:52

тут заговорили про гроші, про те що не вчать про них і т.д., так от про гроші практично ніде не вчать точніше як до них відноситися,


це правда, ніде не вчать, але світська людина може вільно йти по життю. Не вийшло лікарем, пішов продавцем; не сподобалось продавцем, відкрив свій бізнес; не пішов бізнес, знов почав лікувати і тд. І так вчиться по життю. Священик не може цього робити. Тому саме їм, на мою думку, фінансова грамотність просто необхідна.

А целібат, повірте, фінансових питань не вирішить.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 19:54

Тарас123 писав:Постараюся відповісти, власне тут заговорили про гроші, про те що не вчать про них і т.д., так от про гроші практично ніде не вчать точніше як до них відноситися, бо власне нав"язували думку, що гроші це- зло..., наступне, якщо священник думає всже про грощі, як прогодувати сімю, це звісно природньо, але не для духовної особи, як навччає як треба жити і часто у досить грубій ( у психологічному плані ) формі, тому пропуную спробуйте цилібат, щоб не відволікатися на буденні речі для сімї..
і на останок, власне священослужителі своїми діями (це звісно узагальнено щодо усіх) відщтовхують від церкви, як інституту духовності...
дякую

бачите - знаю людей зі середини (священик, сповідаю, розмовляю без утайки) і смію Вас завірити, що целібат проблеми не міняє. Все і далі залежить від конкретної особистості (священика). А одруженому... я, наприклад, напевно би собі (у фінансовому плані) давав раду менше аніж з дружиною (хоч і маємо двійко діточок). Та і (це вже неодружені священики кажуть) ближче розуміються проблеми сімей одруженим священиком. Розумію, що не завжди і т.д.. але мені точно помагає у служінні моя сім'я.
Дуже шкода, що Вас хтось грубо образив зі священиків. Шкода також визнавати Вашу правоту у тому, що священики часто згіршують людей, відганяють їх від Церкви... Як, доречі, і миряни. Але тут нічого іншого не зробиш, окрім - самому бути добрим священиком. Стараюсь. Щось виходить, щось ні. Але про гроші точно не переймаюся надто :)
З повагою
о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:00

Мені дуже приємно читати Ваші слова о Олег, що ви дійсно дбаєте про паству. А священники мене власне не образили вони черговий раз дають робити вельми неприємні висновки і чорною плямою лягають на церкву на вищі духовні сани.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 20:04

j_kop21 писав:
Але смію зауважити (я - досить молодий священик), що Бог дбає за свого священика. Принаймі - у Львівській Архиєпархії :) . Не скажу, що не хвилюють мене гроші, але тут навіть не в грошах справа, а, думаю, у готовності йти і працювати. Всюди, де бачиш потребу.


Це і наступні слова.

Ви молодий священик, але вже маєте досвід і, напевно, Ваша готовність прийшла до Вас з тим досвідом.
треба, також пам'ятати, що мало з тих хто вчиться стають тими ким хотіли: лікарі, вчителі, сантехніки, академіки, священики. І лише одиниці задоволені тим, ким стали. Напевно Ви один з них. Вітаю :good:

А всі інші - посередність, котра також має право на існування. Більше того, саме вони формують основний склад і свідомість.
Тому краще в семінарії пояснити: що без грошей не вдасться і, що гроші будуть присутні не залежно від того як про них думати, тому навчіться правильно їх сприймати і впорядковувати.

напевно так (про Ваше закінчення). А стосовно мене грішного - досвід приходить з працею. Просто йду туди, де потребують присутності мене-священика. Нікому (надіюся) не відмовив. Якось на Площі Ринок організувала Мерія "базарчик", де Гром.Орг. могли попродати свої вироби. Цікаво було те, що до 9-ти з цих організацій я мав пряме відношення. Лише до двох не мав.
от вам і мій досвід
і... це точно не про фінансовий досвід - майже стовідсотковий мій волонтеріат.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 20:07

Тарас123 писав:Мені дуже приємно читати Ваші слова о Олег, що ви дійсно дбаєте про паству. А священники мене власне не образили вони черговий раз дають робити вельми неприємні висновки і чорною плямою лягають на церкву на вищі духовні сани.

та дякую на доброму слові. не такий вже я добрий. грішник. але - каюся.
щось мені під-час нашого переписування з мультика про ХорТона і народ Хтосьок згадалося: "і кожен хай бачить і всякий хай знає, що люди є люди - розмір ролі не грає" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:12

Скажіть будь-ласка а священнослужителі платять податки?!

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 02 червня 2010, 20:12

Як кажуть на цій оптимістичній ноті... :ROFL:

Але... хтось там про Шептицького говорив.

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 02 червня 2010, 20:13

Тарас123 писав:Скажіть будь-ласка а священнослужителі платять податки?!


на скільки я знаю, хто хоче той платить.

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:18

о.Олег щодо цитати Честертона яку Ви постійно засвідчуєте "Раніше люди намагались перемінити світ, підпорядковуючи його своїм уявленням. Тепер же, не будучи в силі це зробити, сучасні люди надають перевагу змінювати своє бачення світу - адже так і легше, і простіше" такіж самі слова за своєю суттю церква могла говорити і Джордано Бруно і Галілео Галілею, а що потім вийшло, ми вчимося за їхніми працями…

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:20

j_kop21 писав:
Тарас123 писав:Скажіть будь-ласка а священнослужителі платять податки?!


на скільки я знаю, хто хоче той платить.



думаю ніхто не хоче, ось і ще один приклад недостойний самарятянина...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 20:31

Тарас123 писав:Скажіть будь-ласка а священнослужителі платять податки?!

я плачу. Але - як капелан Благодійної Установи. Не як парафіяльний священик. Проблема (зпоміж проблематичності бажання держави контролювати Церкву і інших суміжних) у тому, що парафія не є спроможною забезпечувати священика мінімальною зарплатою (відповідно до законодавчих вимог) і платити за нього податок.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 20:39

Тарас123 писав:о.Олег щодо цитати Честертона яку Ви постійно засвідчуєте "Раніше люди намагались перемінити світ, підпорядковуючи його своїм уявленням. Тепер же, не будучи в силі це зробити, сучасні люди надають перевагу змінювати своє бачення світу - адже так і легше, і простіше" такіж самі слова за своєю суттю церква могла говорити і Джордано Бруно і Галілео Галілею, а що потім вийшло, ми вчимося за їхніми працями…

а Ви пошукайте на нашому Форумі теми про це паньство або створімо нову - це розкручений атеїстами міф. Насправді їх зовсім не за наукові погляди судила Церква, пане Тарасе. Хоча розумію, що Ви не лише про ці конкретні приклади, але і Честертон не конкретно про Церкву :). Це висловлювання наразі у мому підписі, до того була цитата (аксіоми) з одного підручника з математики (120-ти літньої давності): "сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотинузи бо так зволив Бог" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:44

о.Олег писав:
Тарас123 писав:Скажіть будь-ласка а священнослужителі платять податки?!

я плачу. Але - як капелан Благодійної Установи. Не як парафіяльний священик. Проблема (зпоміж проблематичності бажання держави контролювати Церкву і інших суміжних) у тому, що парафія не є спроможною забезпечувати священика мінімальною зарплатою (відповідно до законодавчих вимог) і платити за нього податок.



о.Олеже мінімальна зарплата на днях підвищилася до приблизно 880 грн., якщо священнки з парафії отримують МЕНШЕ, тоді звідки у них видатки (квартири, машини, оплата дітей за навчання, одяг) яка оцінюється, щодо місячного доходу більше в як мінімум в пятикратному розмірі?! ось і знову напршується порівння з нашими народними депутатами, всі жевуть на зарплату а видатки у десятки більше!!

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:51

Джордано Бруно і Галілео Галілею, а що потім вийшло, ми вчимося за їхніми працями…[/quote]
а Ви пошукайте на нашому Форумі теми про це паньство або створімо нову - це розкручений атеїстами міф. Насправді їх зовсім не за наукові погляди судила Церква, пане Тарасе. Хоча розумію, що Ви не лише про ці конкретні приклади, але і Честертон не конкретно про Церкву :). Це висловлювання наразі у мому підписі, до того була цитата (аксіоми) з одного підручника з математики (120-ти літньої давності): "сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотинузи бо так зволив Бог" :Rose:[/quote]

Це дійсно окрема і велика тема, от скажіть будь ласка, як ви ставитеся до Нацистської Німеччини і Радянського Союзу часів 1917-1948р.р.


MOD: пробуємо навчитися правильно цитувати, пане Тарасе: натисніть зверху цього повідомлення на "редагувати" і вставте, якщо можна, перед повідомленням [quote="о.Олег"][quote="Тарас123"] (Ви це ненароком стерли) тоді витріть також і мій модераторіал (червоним)

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 02 червня 2010, 21:16

Церква не має платити податки, бо робить для держави набагато більше ніж держава для Церкви. Хоча б з цієї причини :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 21:23

j_kop21 писав:Церква не має платити податки, бо робить для держави набагато більше ніж держава для Церкви. Хоча б з цієї причини :pardon:

а кого ця причина оминає? Окрім, звичайно, привладних людей :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2010, 21:28

Тарас123 писав:Це дійсно окрема і велика тема, от скажіть будь ласка, як ви ставитеся до Нацистської Німеччини і Радянського Союзу часів 1917-1948р.р.

по-різному - складні явища. І - також інша тема: відкривайте, якщо можна, нову тему (в, напевно, розділі "Церква і Суспільство") і опишіть там проблематику, яка б спрямовувала наші думання в потрібному Вам напрямку.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 03 червня 2010, 09:32

j_kop21 писав:Церква не має платити податки, бо робить для держави набагато більше ніж держава для Церкви. Хоча б з цієї причини :pardon:


Я з Вами цілком погоджуюся, що церква податки не має платити, але я не говорив про церкву а про свщеннків, це різні речі, чи не так?!
я важаю що священники зобовязанні платити податки як будь-який інший громадянин!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 03 червня 2010, 09:39

Тарас123 писав:
j_kop21 писав:Церква не має платити податки, бо робить для держави набагато більше ніж держава для Церкви. Хоча б з цієї причини :pardon:


Я з Вами цілком погоджуюся, що церква податки не має платити, але я не говорив про церкву а про свщеннків, це різні речі, чи не так?!
я важаю що священники зобовязанні платити податки як будь-який інший громадянин!!!

так. Але це також потрібно робити "з головою": наразі наша податкова система працює проти громадян України і тут, щоб не Зображення нмд краще трошки зачекати Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 03 червня 2010, 09:44

так. Але це також потрібно робити "з головою": наразі наша податкова система працює проти громадян України і тут, щоб не Зображення нмд краще трошки зачекати Зображення[/quote]

гаразд ще почекаємо, і почекають садочки і школи і лікарні і пенсійні фонди і все інше, що оплачується з бюджету!!!!!!!!!!!!!!!

MOD: пробуємо навчитися подавати цитати: пане Тарасе - Ви стираєте початок цитати (в данному випадку це [quote="о.Олег"] - спробуйте відредагувати це своє повідомлення і вставити заквадратовану дужками фразу на початку допису, тобто перед "так. Але це також..."), без якого система це вже не виділяє в якості цитати

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 03 червня 2010, 09:46

о.Олег писав:
Тарас123 писав:
j_kop21 писав:Церква не має платити податки, бо робить для держави набагато більше ніж держава для Церкви. Хоча б з цієї причини :pardon:


Я з Вами цілком погоджуюся, що церква податки не має платити, але я не говорив про церкву а про свщеннків, це різні речі, чи не так?!
я важаю що священники зобовязанні платити податки як будь-який інший громадянин!!!

так. Але це також потрібно робити "з головою": наразі наша податкова система працює проти громадян України і тут, щоб не Зображення нмд краще трошки зачекати Зображення


гаразд ще почекаємо, і почекають садочки і школи і лікарні і пенсійні фонди і все інше, що оплачується з бюджету!!!!!!!!!!!!!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 03 червня 2010, 10:21

Тарас123 писав:гаразд ще почекаємо, і почекають садочки і школи і лікарні і пенсійні фонди і все інше, що оплачується з бюджету!!!!!!!!!!!!!!!

чому почекають? У нас система таки проблематична і, окрім того, що особисто я плачу податки, я ще і за назване Вами плачу: за садочок (бюджетний) дитині в місяць понад 400 грн в середньому, за школу (бюджетна) синові близько 200 грн, якби не працював в Шпиталі(і сестричка не була лікар) назвав би набагато круглішу суму за послуги лікаря (бюджетна).., а пенсійний Фонд взагалі до священика відношення не має... Окрім того - існує ще непряме оподаткування, яке і священиків не оминає. Якщо ці гроші таки попадають в бюджет, то сплачують їх всі.
Тут не все так просто і, думаю, Ви це розумієте. Тут не варта купуватися на "бо всі так роблять", а шукати кращих шляхів. І вони є - мене, священика, "оподатковує" Церква і за ці кошти для народу України досить багато робиться. Замало - так: є ще дуже багато потреб, але з того, в чому працюю я грішний (соціальна сфера діяльності Церкви) і з Церкви, яка служить Богу можу заключити, що у разі оподаткування, священичої праці Державою, священик буде оподаткований вже не двійчі (пряме і непряме, як загал), а трийчі (+ церковне, без якого Церква (небюджетна :) установа) не зможе функціонувати).
не все так просто, як Ви говорите, пане Тарасе...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 03 червня 2010, 10:59

додам ще одну річ, яка постійно випадає з уваги і яку, можливо, хтось пояснить: платники податків (парафіяни) окрім того, що платять податки взяли на себе зобов'язання (спільнотно) утримувати зі своїх особистих (вже оподаткованих) фін.надходжень священика. Якщо священика буде прямо оподатковувати держава: чи не буде це ще одним оподаткуванням віруючого? От в Німечині священик платить податки, бо йому з податків, які платять миряни (державі) виплачують (державне) утримання.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення Тарас123 » 03 червня 2010, 14:13

о.Олег писав:додам ще одну річ, яка постійно випадає з уваги і яку, можливо, хтось пояснить: платники податків (парафіяни) окрім того, що платять податки взяли на себе зобов'язання (спільнотно) утримувати зі своїх особистих (вже оподаткованих) фін.надходжень священика. Якщо священика буде прямо оподатковувати держава: чи не буде це ще одним оподаткуванням віруючого? От в Німечині священик платить податки, бо йому з податків, які платять миряни (державі) виплачують (державне) утримання.


Щодо школи, за яку ви платите, думаю ви розумієте що за 200 грн. утримувати одного учня не можливо, і якщо взяти тикай випадок що вчитель теж вчить дитину і держава йому виплачує заробітну плату і крім того знімає податок з зарплати і ще наведу приклад мій знайомий досить часто пише образи для церкви але потім раз врік декларує прибутки і сплачує податок... одне коли важати, що це пожертва для храму від парафіян, а інше що це заробітна плата для отця, який завдяки неї утримує сім!ю, будує будинок купує авто і зрещтою він, як і вся його сім"я є повноправними членами суспільства. Я зовсім не проти про добробут священника, але декларуйте прибутки і сплачуйте податки, які зрештою і повертаються до тих самих парафіян!!!

j_kop21
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 20 березня 2009, 13:11

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення j_kop21 » 04 червня 2010, 14:29

Я зовсім не проти про добробут священника, але декларуйте прибутки і сплачуйте податки, які зрештою і повертаються до тих самих парафіян!!!


Пане Тарасе, таке враження, що Ви працюєте начальником Податкової, або з живете не в Україні.
Священики і так від Держави мають менше нуля. Може ще податок на податок ввести? Будете платити? Бюджет наповнювати треба, зарплату депутатам підвищувати.
А бюджетні установи, котрі Ви називали недоотримують не через те, що священики не платять податки, а це вже зовсім інша тема і, напевно, не на церковному форумі.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2010, 09:38

Тарас123 писав: Щодо школи, за яку ви платите, думаю ви розумієте що за 200 грн. утримувати одного учня не можливо, і якщо взяти тикай випадок що вчитель теж вчить дитину і держава йому виплачує заробітну плату і крім того знімає податок з зарплати і ще наведу приклад мій знайомий досить часто пише образи для церкви але потім раз врік декларує прибутки і сплачує податок... одне коли важати, що це пожертва для храму від парафіян, а інше що це заробітна плата для отця, який завдяки неї утримує сім!ю, будує будинок купує авто і зрещтою він, як і вся його сім"я є повноправними членами суспільства. Я зовсім не проти про добробут священника, але декларуйте прибутки і сплачуйте податки, які зрештою і повертаються до тих самих парафіян!!!

все так і я не проти.
Проте Ви не повністю мене цитуєте, тому поясню свою думку ще раз. Візьмімо не мене грішного (який сплачує податки Державі), а звичайного (хорошого, відштовхуймося від норми) парафіяльного священика. Ітак - не сплачує податки з утримання (все, що Ви назвали: годування сім'ї, купівля речей... - це все і є утриманням, яке зобов'язується парафія давати священику), хоча люди, які йому це утримання дають - сплатили. Утримання переважно настільки мале, що тут потрібно продумати систему хоча б у звязку з тим, що парафія сьогодні, напримір, мене утримує у розмірі 750 грн - станьте гіпотетично на моє місце і спробуйте проживіть - і, якщо норми оподаткування незмінно застосовувати і у цьому випадку, одне з двох: або я "на руки" буду отримувати близько 400 грн, або парафія, щоб мені виплачувати 750 грн (а це - менше мінімальної зарплати і не зовсім, по відношенні до Держави/людини, законно) має мати ще близько половини (хай мене поправлять фінансисти) цієї суми (і це - не реально нмд), щоб оплатити податок...
Припустімо, що Ви праві і це утримання потрібно оподатковувати. Запропонуйте вихід з описаного, пане Тарасе. Якщо можете. Реальний.
Стосовно ж того, що точно (у випадку Державного податку я б боявся це отак стверджувати, а тут стверджую) повертається "до тих самих самих парафіян" - священик сплачує "податок" (особисто, не йдеться тут мені про "катедратики" тощо) на церковні "священичі і вдовині" Фонди (це - регулярно), на окремі важкі випадки (хтось важко хворий, згоріла церква тощо), на харитативну діяльність Церкви (Карітас тощо)... Це точно повертається. Напевно - замало, як і податки будь-кого - завжди замало. Але чи Ви не перенаголошуєте проблему на "бо всі так роблять", пане Тарасе? Просто думаю, що варта розвивати альтернативу і початки цього процесу у Церкві вже є.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 20:22

о.Олег писав: парафія сьогодні, напримір, мене утримує у розмірі 750 грн - ... - і, якщо норми оподаткування незмінно застосовувати і у цьому випадку, одне з двох: або я "на руки" буду отримувати близько 400 грн, або парафія, щоб мені виплачувати 750 грн (...) має мати ще близько половини (хай мене поправлять фінансисти) цієї суми (і це - не реально нмд), щоб оплатити податок...

фінансисти у сусідній гілочці поправили
Посадовий оклад (приблизно) 915 грн
утримання з зарплати 164,7 грн

на руки 915 - 164.7 = 750.3

Крім того нарахування на фонд ЗП 303,78 грн.

Разом
На руки 750,30
До бюджету 164,7 + 303,78 = 468,48 грн.
Разом 1218,78 грн.

парафія має витрачати додатково 468 грн - не так близько до половини, як я грішний думав...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Повідомлення євдоким » 03 серпня 2011, 15:59

j_kop21 писав:
Тарас123 писав:Взагалі не можу зрозуміти, яка проблема у діяльності молодого священника?! якщо людина доброї волі йде служити Богу і ділам правденим, то це можна робити завжди і будь де, а якщо хоче отримати парафію, от тут вже інше....


проблема не в бажанні служити, а втому, що в семінаріях вчать. що гроші не основне, вони не потрібні, або взагалі, що гірше, не торкаються питання грошей.
Молодий священик (як правило 22-25 років) ще не маючи реального досвіду "спілкування" з грошами приходить на служіння (не важливо де і як), а тут опа... Як кажуть студенти "дєнєг нєт вообше".

А все тому, що ні в школі, ні в армії, ні в інституті, ні в семінарії не вчать: що таке гроші, навіщо вони, де їх взяти і шо з ними робити.

Зі свого молодого досвіду(не священичого) хочу сказати, що "спілкуванню" з грошима мали б навчити у сім'ї. Я з малих літ був присутнім на сімейних закупах й тепер маю невеличке уявлення що необхідне, а на чому можна зекономити. А тепер людям хочеться жити за взірцем героїв серіалів!І тому більшість живе у кредит, а звідси - вразливі на найменші кризи!!!


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей