У сні і наяву

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

dr_dar
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 20 березня 2009, 01:16

Повідомлення dr_dar » 20 березня 2009, 01:23

Як розрізнити важливий сон від страхіття, викликаного перевтомою чи надмірними ємоціями ?? Чи всі сни важливі ??

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 12:09

В дев"ятниці до отця Піо читаю, що він особливо молився за душі в чистилищі.
Якось спустившись у погріб він побачив фігури трьох монахів. Їхній вигляд свідчив про тяжкі муки, але вони мовчали і не відізвались на звернення. Це були привиди,з"яви тих монахів, які просили молитви. А ще отцеві приснився один жебрак Пресцоццо, який теж просив про молитву. Виявилось, що колись на місці церкви був притулок для бездомних і той жебрак згорів від власної цигарки.
А тепер би хотілось почути думки відносно снів із померлими близькими і привидів.
Як це сприймати?

Мені одноро разу приснився дивний сон... Щось типу санаторію, як у Солотвино і місцина, ніби знайома. Я зустрічаю бабусю і вона запрошує мене в свій "номер", а її поселили з чужим чоловіком. Я дивуюсь, чому не з дідусем? ( дідусь помер на 12років раніше). Вона відказує - дідусь на іншому рівні( чи в іншій палаті).
На іншому рівні чистилища?..
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 16 червня 2010, 12:33

Якось спустившись у погріб він побачив фігури трьох монахів.
Як це сприймати?


Імхо, ніяк не сприймати, молитися, не тільки за тих хто сниться, а взагалі. А сни... це , в БІЛЬШОСТІ, процеси нашого мозгу. Не думаю, що у всіх описанних ситуаціях дійсно Є щось. Про привиди- категорично не сприймаю. Що це таке? Душі бродять? Не в яжеться з християнським вченням. Вже говорив, але ще раз повторюся: в цих книжечках переважає проповідницький стиль, тобто гіперболізація подій , щоби вразити слухачів - читачів.


Мені одноро разу приснився дивний сон...

Див. вище.

Думаю , що перебування по тій стороні смерті є симетричним нашому : Вони знаходяться в Бозі, і що з нами тут трапляється, не думаю, що їх цікавить, може і Бог допускає щось, але я впевнений, що вони (померлі) зайняті зовсім іншим, ніж дивитися на наші події.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2010, 12:41

думаю, тут варта виходити з позиції: "а хто "я" такий, щоб Бог мені дарував отаке одкровення?" - не помилимося :) Про це багато читаємо у Святих, які моляться, їм дається "щось", але вони і далі моляться, признаючи свою негідність перед Богом... о.Піо - не рівня "мені" грішному. Ні - така ж людина, як "я", але святець, якому ось таке от було дано бачити. Ви ж моліться за свою бабцю і дідуся. Це - лише сон. :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 13:46

Дякую, отче, Ви як завжди, вмієте підтримати. Але ті сни бувають різні і зовсім не пов"язані з "процеса у мозку" :D . Тобто, я не зациклююсь над тими думками...
А є ще розповіді рідних чи знайомих
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2010, 13:57

прочанка писав:Дякую, отче, Ви як завжди, вмієте підтримати. Але ті сни бувають різні і зовсім не пов"язані з "процеса у мозку" :D . Тобто, я не зациклююсь над тими думками...
А є ще розповіді рідних чи знайомих

так і дійсно може залежати не лише від Ваших процесів/переживань. Святе Письмо дає нам також приклад віщого сну (Йосип у Єгипті). Тут лише важливо пам'ятати, що ні у сні, ні на яву Господь не дасть людині поштовху до злої (не згідної з Заповіддю) дії. Якщо ж щось таке є - це від Ваших переживань/процесів (в кращому разі). Якщо захоче скористати з "мене грішного" щоб надіслати певне попередження (мені/іншим) - сон присниться декілька разів. У випадку ж, коли сняться рідні, постійно всім дораджую (так навчився від священиків): це є пригадкою потреби молитися. У Вашому випадку - за бабцю і дідуся. Молімося. :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 14:22

служби за померлих правляться постійно і ще - Григоріанки.

Але, коли мені було років 7-8( питання про смерть не виникали як такі, всі були живі і здорові), мені приснився сон. Спочатку у вхідних дверях бабусиної квартири з явився дідусь. І я розумію, що він має померти( молодий,здоровий), далі( думаю) прабабуся, бо вона найстарша( а потім, ніби хтось каже -ні!) і в тих же дверях з являється вуйко( теж ще молодий), а потім вже прабабуся.
Ця хронологія здійснилась точно:
1980р-дідусь
1988-дядько
1990р-прабабуся...
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 16 червня 2010, 14:28

прочанка писав:Дякую, отче, Ви як завжди, вмієте підтримати. Але ті сни бувають різні і зовсім не пов"язані з "процеса у мозку" :D . Тобто, я не зациклююсь над тими думками...
А є ще розповіді рідних чи знайомих


Процеси, не значить "зациклення". Є багато різного, починаючи від підсвідомості і т.д. Звичайно може бути відчуття близької смерті когось з рідних, але чому і як це відбувається, з т.з. психології чи іншого, я не відаю.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 14:42

romanm писав:
прочанка писав:Дякую, отче, Ви як завжди, вмієте підтримати. Але ті сни бувають різні і зовсім не пов"язані з "процеса у мозку" :D . Тобто, я не зациклююсь над тими думками...
А є ще розповіді рідних чи знайомих


Процеси, не значить "зациклення". Є багато різного, починаючи від підсвідомості і т.д. Звичайно може бути відчуття близької смерті когось з рідних, але чому і як це відбувається, з т.з. психології чи іншого, я не відаю.

А що таке наша свідомість чи підсвідомість? Видається, що ті два явища більше пов язані з душею, ніж тілом і таким органом як голова чи мозок. Все дуже складно, тут жоден психолог не допоможе. Як показує досвід найкращим психологом може бути добрий сповідник.
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 16 червня 2010, 14:50

А що таке наша свідомість чи підсвідомість? Видається, що ті два явища більше пов язані з душею, ніж тілом і таким органом як голова чи мозок. Все дуже складно, тут жоден психолог не допоможе. Як показує досвід найкращим психологом може бути добрий сповідник.


До Вашої думки добавив би ще, що скоріше усього вони повязані з тілом, частиною якого і є душа. Сповідник є всього лиш сповідник. Функції психолога йому не притаманні. ТОбто священик має тільки сповідати і відпускати гріхи, а психологічні бесіди можуть вести специ, які розбираються в цьому більше ніж священики.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 15:02

:) це як пощастить, бо священик має бути і добрим психологом, і лікарем людських душ. А доктори... в нас ,як правило, шукають хворобу, намагаючись зробити з тебе вар"ята.
До прикладу, майже анекдотична ситуація, яка могла закінчитись трагічно.
Моя знайома пішла проводжати подругу на зупинку. Найкоротша дорога пролягала через Кульпарківську( для нельвів"ян - на цій вулиці міститься психлікарня). Вийшла з дому в тапочках і халаті, бо темніло й йти недалечко. Провела і пішла додому. Назустріч - два здоровенні санітари і до неї:
-з якої палати?
Чим більше вона доводила, що здорова, тим більше їй не вірили. Добре, що хоч дозволили подзвонити і чоловік її визволив... :D От вам і психологи. Ви їм у мене проблема, а вони - пийте( в кращому випадку) антидеприсанти...
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 16 червня 2010, 15:08

:D
Я мав наувазі нормальних "спеців" а не наших які купили екзамени

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: У сні і наяву

Повідомлення viter » 16 червня 2010, 15:13

romanm писав:
А що таке наша свідомість чи підсвідомість? Видається, що ті два явища більше пов язані з душею, ніж тілом і таким органом як голова чи мозок. Все дуже складно, тут жоден психолог не допоможе. Як показує досвід найкращим психологом може бути добрий сповідник.


До Вашої думки добавив би ще, що скоріше усього вони повязані з тілом, частиною якого і є душа. Сповідник є всього лиш сповідник. Функції психолога йому не притаманні. ТОбто священик має тільки сповідати і відпускати гріхи, а психологічні бесіди можуть вести специ, які розбираються в цьому більше ніж священики.

Думаю найкраще тут може допомогти особа, що має дар від Бога розрізняти духів та "читати" людські серця. Як правило такими особами є монахи.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 16 червня 2010, 15:17

Думаю найкраще тут може допомогти особа, що має дар від Бога розрізняти духів та "читати" людські серця. Як правило такими особами є монахи.
:)
Де знайти таку особу?

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: У сні і наяву

Повідомлення viter » 16 червня 2010, 15:26

romanm писав:
Думаю найкраще тут може допомогти особа, що має дар від Бога розрізняти духів та "читати" людські серця. Як правило такими особами є монахи.
:)
Де знайти таку особу?

Десь по монастирях. Я переконаний, що такі є.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: У сні і наяву

Повідомлення Olya » 23 червня 2010, 12:09

Мені казали, що зі снами потрібно бути обережною. Бувають сни від Бога, від роботи нашого мозку (коли багато переживань, емоцій чи коли якісь фільм подивились перед сном і т.д)і також бувають від лукавого, тому потрібно бути дуже обережними на рахунок того, чи довіряти сновидінням.
У мене було також дуже багато всяких снів (як і в будь-якої людини), але я знаю, що коли мені присняться покійні рідні чи знайомі, то я повинна помолитися за них і дати на Службу Божу і вони перестають снитися. :)
Довіряймо Богові, бо може бути випадок, що присниться поганий сон і ми почнемо думати, що щось має обов"язково статися погане. Зациклимось на цьому і воно станеться (це подібно буде того, хто вірить в забобони про чорну кішку...). Коли щось тривожить після сну і не дає заспокоїтися потрібно просто -помолитися від щирого серця і все буде добре. :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: У сні і наяву

Повідомлення viter » 24 червня 2010, 09:58

Десь я читав, що святі оці вчать розрізняти чи сон від Бога, чи від злого духа таким чином: якщо сон приносить радість, світлі почуття - то цей сон може бути від Бога, а якщо сон навіює тривогу, пригніченість - то це сон від лукавого.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 24 червня 2010, 10:58

Знайшла на дану тему коментарі протиєрея О. Ведмедка

"До мене, як до священнослужителя, дуже часто звертаються люди з подібними проханнями: Мені наснився дивний (страшний, жахливий, або навпаки світлий, зворушливий, але обов’язково яскравий, бентежливий, а часто й тривожний) сон. Чи означає він щось? Чи не є він простим відбитком денних моїх вражень та переживань? А можливо, він про щось попереджує мене? Розтлумачте…

Отже, віщі сни… Чи існують вони насправді? І що таке взагалі сон? Наука уже давно дала відповідь на це запитання, втім, відповідь вірну лише до певної межі. Сон – це дійсно значною мірою продукт життєдіяльності нашого мозку, результат переробки, аналізу та сортування накопиченої нами попередньо інформації. Значною мірою, але не тільки! Існують сни й віщі, що посилаються людині від Господа. Про це сказано і у Святому Письмі. Так доля людей безбожних порівнюється у Біблії з пустопорожнім сном, який нічого не значить:

“…хто бачив його запитає: Де він?

Немов сон відлетить – і не знайдуть його, мов видіння нічне, він сполошений буде:

його бачило око, та бачити більше не буде, і вже не побачить його його місце…” (Йов. 20.7–9);

“І буде, як сон, як видіння нічне та юрба всіх народів, що на Аріїла воюють (Аріїл – “Огнище Боже”, тобто священне місто, тут – Єрусалим)…

І буде, мов бачить голодний у сні ніби їсть, а прокинеться він – і порожня душа його; і мов спрагнений бачить у сні, ніби п’є, а прокинеться він – і ось змучений, а душа його спрагнена!” (Іс. 29.7–8).

В іншому місці читаємо:

“Надії нерозумного – пусті та марні, і безглуздого окрилюють самі сновиддя.

Хто вірить сновиддям – скидається на того, що за тінь хапається і за вітром женеться.

Це сновиддя – згідне з отим, що подоба обличчя у дзеркалі.

Що від нечистого може вийти чисте, а від брехливого – що правдиве?

Ворожба, чарування, сновиддя – речі порожні, це бо марення вагітної жінки.

Коли їх у відвідинах Всевишній не зіслав, – не прихиляйся до них своїм серцем.

Бо сновиддя багатьох збили з пантелику, й ті, що на них надіялись, – розчарувалися…” (Сирах 34.1–7).

Як бачимо, Господь застерігає нас відділяти грішне від праведного, розрізняти “між святістю й між несвятістю, і між нечистим та між чистим” (див. Левит 10.10). Сновидіння здебільшого нічого не значать, і хто намагається запам’ятати їх, кожному сновидінню знайти певне тлумачення, звертається до сонників та сновидців – займається “марнотою та ловленням вітру”. Не варто слухати їх, як і написано:

“Якщо повстане серед тебе пророк (тут мова про лжепророків та лжесновидців) або сновидець, і дасть тобі ознаку або чудо,

і збудеться та ознака й те чудо, що сказав він тобі, говорячи: «Ходімо ж за іншими богами, яких ти не знав, і будемо їм служити»,

то не слухайся слів того пророка або того сновидця, бо цим Господь, Бог ваш, випробовує вас, щоб пізнати, чи ви любите Господа, Бога вашого, усім своїм серцем і всією своєю душею” (Повт. Зак. 13.2–4).

Але, як я уже зазначав вище, існують і віщі сни:

“Бо Бог промовляє і раз, і два рази, та людина не бачить того:

у сні, у видінні нічному, коли міцний сон на людей нападає, в дрімотах на ложі, – тоді відкриває Він вухо людей…” (Йов. 33.14–15);

“І сказав Він: «Послухайте ж ви Моїх слів: Якщо буде між вами пророк, то Я, Господь, дамся пізнати в видінні йому, у сні говорити з ним буду…” (Числа 12.6).

Біблійними прикладами пророчих, віщих снів є сни Авімелеха, Якова, Лавана, Йосипа, виночерпія та хлібодара фараонових, самого фараона, мідіянітян, Соломона, Навуходоносора, Даниїла, Йосипа обручника, мудреців зі сходу, дружини Пилата…

Як же розрізнити: чи сон є віщим, а чи це просте, буденне сновидіння? Віщий сон, як правило, є дуже яскравим, вражаючим, і надовго запам’ятовується. Під його враженням людина знаходиться довгий період часу, буває і усе життя. Інколи такий сон може повторюватися декілька разів, або навіть приснитися комусь із ваших близьких, як попередження для вас (такий випадок мав місце і зі мною: якось я довгий час не міг принести Богові духовний плід, уперто відкидаючи “промовляння Господні і раз, і два рази”. Тоді цей сон-пересторога приснився моєму сусідові, і він з тривогою переказав мені його як “нехороший” сон).

Як тлумачаться віщі сни? Так же само, як тлумачиться і Святе Письмо – як правило тільки по духу! Символіка снів і символіка Святого Письма абсолютно співпадають, у цьому я переконався на власному досвіді. Тож на завершення цієї теми наведу цитату-гасло Православних біблійних курсів, бути засновником і постійним ведучим яких доручив мені Господь: “Дослідіть-но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя…” (Ів. 5.39). Дослідіть саме по духу, щоби й по букві збулися пророчі слова пророка Йоіла: “І буде останніми днями, говорить Господь: Я виллю від Духа Свого на всяке тіло, – і будуть пророкувати сини ваші та ваші доньки, юнаки ж ваші бачити будуть видіння, а старшим вашим сни будуть снитися…” (Дії 2.17). !"
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2010, 20:00

а хто може мене просвітити: Св.Теодозій Печерський, як кажуть (про це читав у відкритому листі Ірини Калинець/інших до Патріарха Кіріла http://www2.maidanua.org/news/view.php3 ... 1274076218 ), явився у сні покійному російському Патріархові Алєксієві і мав говорити щось про Україну. Про що йдеться?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2010, 20:30

о.Олег писав:а хто може мене просвітити: Теодозія Печерський, як кажуть (про це читав у відкритому листі Ірини Калинець/інших до Патріарха Кіріла), явився у сні покійному російському Патріархові Алєксієві і мав говорити щось про Україну. Про що йдеться?

ніби знайшов про що йдеться http://www.netmistik.ru/anomalii/aleksi2.htm
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: У сні і наяву

Повідомлення romanm » 30 червня 2010, 16:19

ніби знайшов про що йдеться http://www.netmistik.ru/anomalii/aleksi2.htm


Та ну, отче, якось не дуже довіряю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2010, 16:31

romanm писав:
ніби знайшов про що йдеться http://www.netmistik.ru/anomalii/aleksi2.htm


Та ну, отче, якось не дуже довіряю.

та я і снам взагалі не довіряю. Тут справа в тих, хто цим оперує
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У сні і наяву

Повідомлення прочанка » 29 вересня 2010, 13:10

http://health.unian.net/ukr/detail/205068


Вже давно відома істина - якщо в людському організмі відбуваються якісь збої зі здоров`ям, то сам організм сигналізує про це, посилаючи нервові імпульси в мозок, що перетворюються в ньому на якісь образи, які ми дуже часто можемо бачити у своїх снах.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Сон

Повідомлення Романко » 05 квітня 2012, 23:43

Нещодавно моїй мамі наснився сон, де я начебто плачу. Вона сказала, що мені певний час мені треба берегтися.
Чи варто довіряти сновидінням? Один московсько-православний отець колись говорив, що не можна вірити снам.
Але ж я пам'ятаю, як у Біблії говорилося про сім ситих корів, яких з'їдало сім голодних, про сім колосків нормальних, а потім гнилих. Бог через Йосипа розтлумачив сон фараонові.
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сон

Повідомлення о.Олег » 06 квітня 2012, 08:21

Романко писав:Нещодавно моїй мамі наснився сон, де я начебто плачу. Вона сказала, що мені певний час мені треба берегтися.
Чи варто довіряти сновидінням? Один московсько-православний отець колись говорив, що не можна вірити снам.
Але ж я пам'ятаю, як у Біблії говорилося про сім ситих корів, яких з'їдало сім голодних, про сім колосків нормальних, а потім гнилих. Бог через Йосипа розтлумачив сон фараонові.

так тут вся тема про це і щось подібного вже коментував трішечки вище - перегляньте, якщо можна: о.Олег » 16 червня 2010, 13:57
а берегтися потрібно завжди - незалежно від снів
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей