Визнання Таїнств

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Kaktus » 30 березня 2010, 08:39

решта - неправдоподібна інтерпритація для оправдання схизми... Адже читаємо чітко про особу Петра, вказівне звернення на "ти": "блаженний ти"; "ти - скеля"; "на тобі збудую Церкву Свою"


Переклад імені «Петро» як «скеля» є не зовсім правильним, бо «петрос» (чоловічий рід) - це «камінь», натомість «скеля» є у грецькій мові жіночого роду – «петра». Отже, правильний переклад Мт 16,18 є наступним: «Ти Камінь, і на цій скелі збудую Церкву мою». Правда, це – гра слів, і треба пам’ятати, що Христос говорив не грецькою, а арамейською мовою. Звичайно, Камінь (Петро) і скеля є взаємопов’язаними, але питання в тому, що має пріоритет ? Воно дещо риторичне, бо камінь є частиною скелі, а не навпаки. Є значні наукові дослідження, котрі вказують на те, що отці Церкви (також західні) інтерпретували «скелю» саме як віру Петра в Христове божество.
Чи залишається Петро чи його наслідник скелею віри Церкви і тоді, коли він втрачає віру, що Христос і справді є Сином Бога Живого, як це було тоді, коли Петро відрікався Спасителя ? Чи був скелею віри наприклад папа Гонорій, якого 6-ий Вселенський собор посмертно засудив і виключив із Вселенської Церкви за підтримку єресі монотелетизму ? Напевно, що ні. Думаю, саме тут лежить причина того, що православні не сприймають римського юридичного тлумачення Мт 16,18 – йому бракує харизматичного розуміння віри як благодатного дару Святого Духа.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Kaktus » 30 березня 2010, 08:42

суттєвим є те, що Церква Христова на Вселенському Соборі (Тридентійському, якщо не помиляюсь) потвердила, що віруємо в Переєстествлення і Сім Святих Таїн і саме з цього огляду можемо розрізнити, де Плід Церкви Христової (відповідно, до нашого питання: визнаємо Таїнства), а де - еретичне вчення (відповідно - невизнаємо).


Тридентський собор не можна вважати Вселенським у строгому значенні слова, бо в ньому через триваючий розкол не брала участі Східна (Православна) Церква. Тому влучніше буде назвати його генеральним синодом Західної Церкви, що ще не ставить під сумнів правильності його рішень. Як на мене, то кількість Тайн не має суттєвого значення – якщо, наприклад, Вічні Обіти чи Похорон визнають Св. Тайнами, то від цього Церкві гірше не стане. Питання в тому, чому схоластики обрали саме число 7, яке остаточно утвердилося аж у 13-му столітті ? Та тому, що Тайни є дарами Св. Духа, а цих повинно бути 7, те ж саме і з баченням православними богословами 7 Вселенських Соборів. Доводилося чути навіть думку, що більше Вселенських Соборів бути не може, бо в числі 7 вчення Церкви вже досягло абсолютної досконалості.
А щодо Переміни Суті - Транссубстанціації, то мені здається, що суттєвої різниці у вченні між обома Церквами немає, просто Православна Церква відмовляється говорити про Євхаристію філософськими термінами арістотелізму (субстанція, акциденція) – вона не хоче переймати західного схоластичного способу мислення цими категоріями, а радше надає перевагу тому, щоб залишити Тайну справжнім Таїнством-Містерією. Отже, це неекуменічно, пробувати накидати Східній Церкві західну наукову теологію, водночас не закидаючи їй офіційно жодної єресі, бо вона її й не сповідує.

У вченні про Тайну Священства Католицька Церква опирається передусім на св. Августина, який навчав, що ця Тайна викарбовує на душі «незнищенний знак (character indelebilis)», який не може бути втрачений за жодних обставин. Саме тому православні, висвячені в канонічній Церкві чи єпископами, які мають апостольське наслідство з канонічної Церкви, приймаються в Католицьку Церкву без пересвячень і в сущому сані.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Kaktus » 30 березня 2010, 08:45

Тепер це не є аж таким актуальним, але 20 років тому багато священиків УГКЦ "наново" хрестили і давали шлюби, бо вважали Таїнства ПЦ недійсними.


Чи вибачилася УГКЦ перед Православною Церквою за це несвідоме святотатство ?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення o.Mykil » 30 березня 2010, 09:02

Kaktus писав:
Чи вибачилася УГКЦ перед Православною Церквою за це несвідоме святотатство ?


Якою саме? Бо якщо брати під увагу саме Київський Патріархат, то, по-моєму, його не визнає жодна з офіційних Православних Церков світу, чи може - ні?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Yuriy D » 30 березня 2010, 09:36

Kaktus писав:
Тепер це не є аж таким актуальним, але 20 років тому багато священиків УГКЦ "наново" хрестили і давали шлюби, бо вважали Таїнства ПЦ недійсними.


Чи вибачилася УГКЦ перед Православною Церквою за це несвідоме святотатство ?

Деякі священнослужителі РПЦ МП і сьогодні "наново" дають шлюби, перехрещують і т.д бо вважають Таїнства недійсними.
Чи потрібні їм вибачення УГКЦ?

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення ієром. Діонисій » 30 березня 2010, 13:06

Kaktus писав:
20 років тому багато священиків УГКЦ... вважали Таїнства ПЦ недійсними.

Чи вибачилася УГКЦ перед Православною Церквою за це несвідоме святотатство ?

Насправді причина була досить серйозна, адже всім відомо, що деякі "єпископи" Православної Церкви були такими з наказу КДБ і навіть не отримали свячень. От тільки хто саме і як багато -- було невідомо. Тому, до вияснення справи, святі Тайни уділялися "під умовою", на випадок, якщо були б недійсні.
Щодо подружжя -- взагалі окреме питання, бо дисципліна в Католицькій і Православних Церквах відрізняється.
Про вибачення. УГКЦ була репресована і ніхто її досі за це не перепросив, у першу ж чергу ієрархія Православної Церкви (МП), яка використовувала греко-католицькі храми і "качала" з України гроші й ресурси.
Про яке "несвідоме святотатство" мова? Якесь хворобливе прагнення вибачатися за те, чого взагалі не було. :shock:

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Yuriy D » 30 березня 2010, 13:40

Kaktus писав:В Католицькій Церкві обмежень на кількість одружень немає, тоді як Православна Церква дозволяє щонайбільше 3 рази.

КЦ дуже суворо ставиться до розлучень - вони є практично забороненими. Про яку "кількість" одружень ви говорите?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення о.Олег » 30 березня 2010, 17:14

Kaktus писав:
Тепер це не є аж таким актуальним, але 20 років тому багато священиків УГКЦ "наново" хрестили і давали шлюби, бо вважали Таїнства ПЦ недійсними.

Чи вибачилася УГКЦ перед Православною Церквою за це несвідоме святотатство?

думаю (точніше - знаю), що у переважній більшості випадків на Галичині священиками були працівники КГБ. З нашого боку заперечення таких священодіянь мало добру основу. Вибачатися якраз і не треба. Скоріше - РПЦ мала б дякувати, що завдяки діям наших священослужителів, в Україні звершувалися Таїнства (а не їх видимість).
Таїнства вимагають віри. А священики РПЦ часто були атеїстами. Навіть якщо припустити, що людину двійчі хрестили/тощо - Таїнство, якщо воно було уділене віруючим священиком РПЦ - дійсне, якщо цей священик був не віруючим - дійсне Таїнство, дане у підпіллі. Жодного "святотацтва". Навпаки - перемога Божа.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Kaktus » 02 квітня 2010, 08:27

Якою саме? Бо якщо брати під увагу саме Київський Патріархат, то, по-моєму, його не визнає жодна з офіційних Православних Церков світу, чи може - ні?

Перед усіма трьома – адже це стосувалося Таїнств Православної Церкви як конфесії, а не якоїсь конкретної її юрисдикції. А визнання Київського Патріархату – це справа передусім внутрішньоправославна, та й УГКЦ його фактично визнає.

Деякі священнослужителі РПЦ МП і сьогодні "наново" дають шлюби, перехрещують і т.д бо вважають Таїнства недійсними.
Чи потрібні їм вибачення УГКЦ?

Наскільки мені відомо, РПЦ МП не повторює католицьких Таїнств.

Насправді причина була досить серйозна, адже всім відомо, що деякі "єпископи" Православної Церкви були такими з наказу КДБ і навіть не отримали свячень. От тільки хто саме і як багато -- було невідомо. Тому, до вияснення справи, святі Тайни уділялися "під умовою", на випадок, якщо були б недійсні.
Щодо подружжя -- взагалі окреме питання, бо дисципліна в Католицькій і Православних Церквах відрізняється.
Про вибачення. УГКЦ була репресована і ніхто її досі за це не перепросив, у першу ж чергу ієрархія Православної Церкви (МП), яка використовувала греко-католицькі храми і "качала" з України гроші й ресурси.
Про яке "несвідоме святотатство" мова? Якесь хворобливе прагнення вибачатися за те, чого взагалі не було.


1. Чи не могли б Ви підтвердити Ваше звинуваченням конкретними іменами ? Які саме єпископи РПЦ, що уділяли Тайну Священства священикам, які служили на Західній Україні, за вашою інформацією не мали свячень ? Інакше можна буде вважати Вашу заяву наклепом. Подумайте: цим самим Ви також ставите під сумнів і свячення тих греко-католицьких священиків, які перейшли з РПЦ до УГКЦ без пересвячення.
2. Різна дисципліна не тягне за собою автоматично уневажнення православного Таїнства шлюбу, тому його повторення в нормальних випадках не може бути виправдане.
3. Неправильна поведінка Московського Патріархату щодо УГКЦ не може служити оправданням для зневаги Таїнств Православної Церкви.
4. Хіба повторення дійсних православних Таїнств, які беззаперечно признаються Католицькою Церквою, не можна вважати святотатством ?

КЦ дуже суворо ставиться до розлучень - вони є практично забороненими. Про яку "кількість" одружень ви говорите?

Пояснюю на основі конкретного прикладу. Один візантійський імператор був одружений тричі, але всі його дружини померли, не залишивши йому наслідника. Незважаючи на тиск і погрози, місцевий патріарх відмовив імператорові в дозволі на четвертий шлюб, бо Східна Церква вважає такий блудом. Тоді імператор звернувся до папи, і той дозволив йому одружитися ще раз. Це викликало розкол у Візантійській Церкві, бо більшість ієрархії і кліру стояли на богословських позиціях їхнього патріарха.

думаю (точніше - знаю), що у переважній більшості випадків на Галичині священиками були працівники КГБ. З нашого боку заперечення таких священодіянь мало добру основу. Вибачатися якраз і не треба. Скоріше - РПЦ мала б дякувати, що завдяки діям наших священослужителів, в Україні звершувалися Таїнства (а не їх видимість).
Таїнства вимагають віри. А священики РПЦ часто були атеїстами. Навіть якщо припустити, що людину двійчі хрестили/тощо - Таїнство, якщо воно було уділене віруючим священиком РПЦ - дійсне, якщо цей священик був не віруючим - дійсне Таїнство, дане у підпіллі. Жодного "святотацтва". Навпаки - перемога Божа.


Подумайте, що Ви стверджуєте Вашими звинуваченнями вбік РПЦ:
1. фактично Ви звинувачуєте священиків УГКЦ, які перейшли з РПЦ, у тому, що вони були кагебістами, бо ж більшість священиків РПЦ в Галичині перейшли до УГКЦ.
2. Ви заперечуєте дійсність православних Таїнств, що суперечить науці Католицької Церкви.
3. Узалежнюючи дійсність Таїнств від віри священика, Ви заперечуєте католицьке вчення про дію Таїнств «ex opero operato», тобто незалежно від гріховності уділювача.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення о.Олег » 02 квітня 2010, 12:46

MOD: прошу не писати таких довгих листів. Вам дане обмеження у 10 дописів на добу і прошу не цитувати більше 10-ти дописів на добу. Це друге усне зауваження, дане Kaktus з цієї проблематики. Ви - цікавий дописувач і мені дуже шкода, але прошу не порушувати порядок спілкування на Форумі і прислухатись до прохання модератора
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення о.Олег » 02 квітня 2010, 15:16

Kaktus писав:Подумайте, що Ви стверджуєте Вашими звинуваченнями вбік РПЦ:
1. фактично Ви звинувачуєте священиків УГКЦ, які перейшли з РПЦ, у тому, що вони були кагебістами, бо ж більшість священиків РПЦ в Галичині перейшли до УГКЦ.
2. Ви заперечуєте дійсність православних Таїнств, що суперечить науці Католицької Церкви.
3. Узалежнюючи дійсність Таїнств від віри священика, Ви заперечуєте католицьке вчення про дію Таїнств «ex opero operato», тобто незалежно від гріховності уділювача.

1. ні. Фактично мій допис залишає можливість вірити, що існували і чесні священики в РПЦ, які і перейшли в УГКЦ. Окрім того відповідав на Ваш допис і не думав, що Ви можете твердити, що священики УГКЦ уділяли повторні Таїнства всім - ні: це були поодинокі випадки.
2. в жодному разі. Там, де це плід Христової Церкви - визнаю. Там, де не є - наприклад, другий Шлюб - невизнаю
3. брак віри і гріховність не те саме. В кожному разі - спішив й нечітко виклав думку, тому Ви праві: не про віру (як таку) чи особисті якості священика мені йшлось, а про те, що наші священики в підпіллі мали обгрунтований сумнів у правильному звершені Таїнств такими священиками. Принцип ex opero operato (звершення дійсного Таїнства не залежить від благочестя чи особистої віри звершувача Таїнства) не дає відповіді на питання, чи совершающий Таїнство священик виконував правильні дії, мав владу здійснити Таїнство і намір "здійснити те, що здійснює Церква". Маючи обгрунтований сумнів хоча б у одному з названих обов'язкових умов уділення дійсного Таїнства, священик повторював його ще раз. Тобто не йшлось про невизнання всіх Таїнств, уділюваних РПЦ, а про конкретні випадки. Хоча, погоджуюсь - часті...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення orest » 02 квітня 2010, 16:06

о.Олег писав:MOD: прошу не писати таких довгих листів. Вам дане обмеження у 10 дописів на добу і прошу не цитувати більше 10-ти дописів на добу. Це друге усне зауваження, дане Kaktus з цієї проблематики. Ви - цікавий дописувач і мені дуже шкода, але прошу не порушувати порядок спілкування на Форумі і прислухатись до прохання модератора

MOD: все так, Оресте, лише на зауваження модератора відповідати можна лише приватно

а щодо теми, то погоджусь теж і з отцем Діонісієм - о.василь вороновський розповідав про конкретну особу, про яку він з великою впениністю казав, що той православний єпископ не мав єпископських свячень...
також знаю, що здається усіх священиків з ПЦ владика стернюк святив "під умовою" - прочитував над ними одну з молитов рукоположення... власне з вищеподаних міркувань..

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення Yuriy D » 03 квітня 2010, 11:37

Kaktus писав:
Деякі священнослужителі РПЦ МП і сьогодні "наново" дають шлюби, перехрещують і т.д бо вважають Таїнства недійсними.
Чи потрібні їм вибачення УГКЦ?

Наскільки мені відомо, РПЦ МП не повторює католицьких Таїнств.

Насправді тут не все так просто, як здається :) . Я вже про це згадував тут viewtopic.php?f=9&t=1112&p=16993#p16993
Хоча митр. Іларіон Алфеєв говорить що Таїнства визнаються, в православних немає одностайної думки з цього приводу. Взяти хоча би відповідь на це питання з веб-конференції арх. Кіріла Говоруна "Православна Церква відноситься до таїнств, що здійснюються в УГКЦ, таким самим чином, як і до таїнств Католицької Церкви. Щодо останнього в нашій Церкві немає одностайності. У якості приклада можу запропонувати Вам ознайомитись з історією відношення Православ'я до таїнства хрещення в католиків" http://vira.in.ua/texts/govorun__priem__ru.htm
Я вже не говорю про те, що приходські батюшки, які десь краєм вуха чули про акривію та економію на весь голос кричать "униатов надо перехрещивать!" не беручи до уваги те, що говорить митр. Іларіон :crazy:


Kaktus писав:
КЦ дуже суворо ставиться до розлучень - вони є практично забороненими. Про яку "кількість" одружень ви говорите?

Пояснюю на основі конкретного прикладу. Один візантійський імператор був одружений тричі, але всі його дружини померли, не залишивши йому наслідника. Незважаючи на тиск і погрози, місцевий патріарх відмовив імператорові в дозволі на четвертий шлюб, бо Східна Церква вважає такий блудом. Тоді імператор звернувся до папи, і той дозволив йому одружитися ще раз. Це викликало розкол у Візантійській Церкві, бо більшість ієрархії і кліру стояли на богословських позиціях їхнього патріарха.

Не знаю, якого імператора ви маєте на увазі, але наведений вами приклад - скоріше виняток з правила, а не закономірність. А винятки, як відомо, лише підкреслють сутність правила :wink:

ВСІМ БАЖАЮ ВЕСЕЛИХ СВЯТ!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2010, 11:03

ієром. Діонисій писав:Насправді причина була досить серйозна, адже всім відомо, що деякі "єпископи" Православної Церкви були такими з наказу КДБ і навіть не отримали свячень. От тільки хто саме і як багато -- було невідомо.

о.Олег писав:думаю (точніше - знаю), що у переважній більшості випадків на Галичині священиками були працівники КГБ. З нашого боку заперечення таких священодіянь мало добру основу. Вибачатися якраз і не треба. Скоріше - РПЦ мала б дякувати, що завдяки діям наших священослужителів, в Україні звершувалися Таїнства (а не їх видимість).
Таїнства вимагають віри. А священики РПЦ часто були атеїстами. Навіть якщо припустити, що людину двійчі хрестили/тощо - Таїнство, якщо воно було уділене віруючим священиком РПЦ - дійсне, якщо цей священик був не віруючим - дійсне Таїнство, дане у підпіллі. Жодного "святотацтва". Навпаки - перемога Божа.

orest писав:а щодо теми, то погоджусь теж і з отцем Діонісієм - о.василь вороновський розповідав про конкретну особу, про яку він з великою впениністю казав, що той православний єпископ не мав єпископських свячень...

В мене запитання.Мене хрестили в 1982 році в соборі св.Юрія(Львів).Беручи до уваги вищенаписане, чи можу я бути впевненим, що моє хрещення і миропомазання є дійсними?Звідки я знаю, що мене не хрестив священик без свячень?Чи потрібно перехрещуватись?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення о.Олег » 16 квітня 2010, 13:51

andrivovk писав:В мене запитання.Мене хрестили в 1982 році в соборі св.Юрія(Львів).Беручи до уваги вищенаписане, чи можу я бути впевненим, що моє хрещення і миропомазання є дійсними?Звідки я знаю, що мене не хрестив священик без свячень?Чи потрібно перехрещуватись?

можете спробувати дізнатися, хто хрестив, про цього священика тощо і, якщо виникне вмотивований сумнів, можна і здійснити Таїнство (під умовою), але хрестити може і мирянин - це якраз не проблема.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення romanm » 12 липня 2010, 10:49

---------------------------

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення andrivovk » 12 липня 2010, 16:50

romanm писав:---------------------------

Поясніть , що це означає. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення romanm » 12 липня 2010, 21:49

Поясніть , що це означає. :pardon:


Та, не в тему.
На Руси были вещи похлеще, чем индульгенция.
На поместном соборе 1274 года, проходившим во Владимире, была узаконена симония
За рукоположение нужно было платить так называемую "ставленную пошлину".
"семь гривен от поповства и от дьконства от обоего..."

Русская историческая библиотека, Том 6. СПб., 1880 год. Стб. 92

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення о.Олег » 13 липня 2010, 05:47

romanm писав:
Поясніть , що це означає. :pardon:

Та, не в тему.
На Руси были вещи похлеще, чем индульгенция.
На поместном соборе 1274 года, проходившим во Владимире, была узаконена симония
За рукоположение нужно было платить так называемую "ставленную пошлину".
"семь гривен от поповства и от дьконства от обоего..."
Русская историческая библиотека, Том 6. СПб., 1880 год. Стб. 92

не розумію, якщо чесно. Навіть не через невідповідність темі, а: яке може бути порівняння? Навіть некритично прийнявши міф про індульгенції: в чому тут "похлеще"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи визнають в УГКЦ тайну священства та інші таїнства УПЦ-КП?

Повідомлення romanm » 13 липня 2010, 06:15

в чому тут "похлеще"?


Це цитата просто, з іншого форуму. Річ йде про те, що індульгенції, якщо не знається реального стану справ, говориться дурниці. А тут, офіційно узаконена плата за рукоположення. Але то оффтоп.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Визнання Таїнств

Повідомлення luksander » 16 березня 2011, 14:25

Які таїнства визнаються взаємно РКЦ/УГКЦ і РПЦ? Чи можна греко-католикам сповідатися і причащатися в священика РПЦ і навпаки? Можливо хто знає посилання на офіційні заяви, документи ?
Дякую. :Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2011, 15:19

luksander писав:Які таїнства визнаються взаємно РКЦ/УГКЦ і РПЦ? Чи можна греко-католикам сповідатися і причащатися в священика РПЦ і навпаки? Можливо хто знає посилання на офіційні заяви, документи ?
Дякую. :Rose:

вже трошки про це говорили в темі "протизаплідні засоби" (можливо об'єднана з темою Контрацепція)
На практиці все залежить від конкретного православного єпископа, який може дозволити або заборонити католицькі Сповідь/Причастя для добра єпархії/вірних; від священика, який може опинитись у певних умовах, в яких радити звернутись до греко/римо-католицького священика (стикався з таким). А офіційно... певний час (з 16 грудня 1969 до 29 липня 1986 року Божого) РПЦ підтримувала угоду, у якій за відсутності православного священика дозволялося при необхідності (малася на увазі загроза смерти) запросити католицького священика, але РПЦ односторонньо (бо з боку православного світу менше, аніж за пів року звідусіль почали звертатися в РПЦ за роз`ясненням такої практики - адже, наприклад, греки тоді і по нинішній день католиків не те що не причащають - перехрещують) угоду призупинила і це триває по сьогодні. Для ознайомлення з історією хвороби цього питання пропоную зайти на http://katolikforum.ru/index.php?showtopic=532
Католикам при необхідності (немає католицького священика) можна приступати до Таїнств православних.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2011, 15:19

о.Олег писав:... греки тоді і по нинішній день католиків не те що не причащають - перехрещують ...

нажаль - це роблять не лише греки: у всіх чотирьох відомих мені випадках переходу з УГКЦ в РПЦ (в Львові) людей перехрещували... :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Злий Іван » 18 березня 2011, 11:03

о.Олег писав:
о.Олег писав:... греки тоді і по нинішній день католиків не те що не причащають - перехрещують ...

нажаль - це роблять не лише греки: у всіх чотирьох відомих мені випадках переходу з УГКЦ в РПЦ (в Львові) людей перехрещували... :(
З повагою, о.Олег


А як на рахунок: ...одне хрещення...?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 11:43

В нас все нормально. А щодо православних, не наші заморочки. Якщо вводять людей в таі речі, то не є проблема людей, а таких вовків в овечих шкурах.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Злий Іван » 18 березня 2011, 12:11

Наскільки я знаю, католицька Церква визнає всі Таїнства православних.
Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 12:31

Злий Іван писав:Наскільки я знаю, католицька Церква визнає всі Таїнства православних.
Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

Що ж хотіти від тих, хто ставить на перше місце націаональність, а не Христа. Слава Богу, що лише К.Ц. є та, що тримає ключі, а не всі ті 15 чи 16 П.Ц. які не можуть дійти до спільного знаменника між собою.

Які наслідки? Думаю для перехрещеної людини, ніяких.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Злий Іван » 18 березня 2011, 12:44

А що скажуть отці?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 12:51

Злий Іван писав:Наскільки я знаю, католицька Церква визнає всі Таїнства православних.
Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

Гммм... Таїнство Хрещення, якщо вже було дане, не може бути забраним жодними діями. Тобто з цього боку наслідків немає - християнин, скільки б його не "перехрещували", християнином залишається в силу першого (чи то в католицькій/православній, чи то в протестантській спільноті...) правильно уділеного Хрещення. А вже сам акт "перехрещення" може (залежно від того, наскільки це свідомий вчинок людини) бути протрактований як відступництво і стягнути на людину (доки немає розкаяння) покарання дочасні (від заборони займати церковні уряди до заборони приступати до Таїнств...) і, якщо людина свідомо грішила проти Істини, буде мати, боюсь, наслідки для Життя у Вічності...
можливо хтось знає якісь канонічно правильні формулювання для такого роду випадків
це лише мої роздуми
можливо - трошки вивчу це питання і поправлю, якщо помилився
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 13:54

Незнаю,,тема складна...і нехотілось би непорозумінь з прав..
Но наприклад я перехриститися неможу,,бо цим фактом зневажу Таїнство...
І тут нема розділу,,свідомо чи ні я приймав хрещення,,,бо точніше мені Його уділили,,бо в більшості це в ранньому дитинстві...
Але я неможу в цьому казати за когось добре чи ні,,,людина може цього і не знати...а просто когось послухати...
Особисто я Радий що ми Католики визнаєм Тайни уділені в Правосл.
І радий,,що в потребі я можу приступити до тайн в православних....(підкреслю,,при потребі,,тобеж коли іншого нема)..
P.S.
Я незнаю,,як можна уневажнити(таку як не відбулася) тайну Хрещення,,при умові дотримання всіх умов...
Хоча,,,юристи можуть все,,,,но це вже їх проблеми....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей