Який хрест є правильним для УГКЦ

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Андріївський хрест

Повідомлення Інквізитор » 22 жовтня 2008, 12:46

Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протирiччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?
Я є лиш чверть буття
Три чверті мене, то свобода
А те що бачиш ти не я
А двері крізь які немає входу
І коли щось я говорю, то не слова, а вітер
Я там де небо п'є зорю
Я вихід із всього на світі

IgorKkul
новик
новик
Повідомлень: 29
З нами з: 25 червня 2009, 12:10

Повідомлення IgorKkul » 14 серпня 2009, 10:54

Не цілком зрозуміле ваше питання.
наскільки відо хрест про який ви згадуєте, шанується на знак того що апостола Андрія було розіпято саме на токої форми хресті.

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Андріївський хрест

Повідомлення Andrew » 29 грудня 2009, 16:55

Інквізитор писав:Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протиряччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?

хрест - це вже є символ, якого боїться сатана. Є одна проповідь почитайте її. Тема - ХРЕСТУ ТВОЄМУ ПОКЛОНЯЄМОСЬ, ВЛАДИКО... почитати можна тут: http://www.svitlo.ucoz.ua/publ/khrestu_ ... /10-1-0-80.
__***__
Любов - єдиний скарб, який після поділу збільшується. (Б.Ферреро. Квіти просто квітнуть)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андріївський хрест

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2009, 12:00

Інквізитор писав:Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протирiччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?

Дмитрій Ростовський (Туптало) гарно пише про різноманітність форм Хреста: "Лобызаю подножие крестное, аще косое, аще не косое, и обычай крестоделателей и крестописателей, как церкви непротиворечащий, не оспариваю, снисхожу" (Розыск, кн. 2, гл. 24)."
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення ljubomyr_ps » 14 липня 2010, 12:19

прочитавши відповідь на питання "про хрести" в рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ є бажання дещо більше вияснити по даній тематиці:
З наведеної відповіді http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1614 незрозуміло одне, а саме "Натомість, УГКЦ віддавна використовує так званий «патріарший» хрест, де ця історична ймовірність цілком збережена без будь-якої догматичної інтерпретації: трираменний хрест, із поперечками «напису» вгорі та «опертя ніг» внизу.
Думаю, що саме такий хрест буде височіти і над куполом нашого головного собору у Києві".

Практично на усіх церквах УГКЦ височить нормальний так званий "Римський хрест" без поперечин. Тим більше на сайті УГКЦ (в т.ч. й на сторінці даної замітки є малюкок-фотографія Патріаршого собору в Києві зі звичним хрестом без поперечин... :) Нащо видумувати "нового велосипеда" і переходити на "православні" хрести, що тепер будемо знімати з церков "римські" хрести і переходити на "східні". Деколи це стремління до всього східного переходить межі, не хотів би щоб так сталось з хрестами :(
Ще одна відповідь цікава http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1613 . І справді у церквах на даний час суцільний різнобій: на розпяті хрест з трьома цвяхами, над вівтарем з чотирьма ... Одні побожні жіночки повчають що цей хрест "правильніший", іншим байдуже, а хтось просто дивується такому різнобарвю хрестів... Що ж немає єдності у нас навіть у цьому... :cry:
Хоча я особисто схиляюсь до думки, що Ісус на хресті був прибитий трьома цвяхами.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2010, 00:14

Посилання, не працюють, тобто на відповіді. Думаю, що частково відповідь на своє питання знайдете в цій вітці форуму viewtopic.php?t=1881

Одне цікаве фото http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813

Мова про різні види хрестів http://www.slovnyk.net/?swrd=%D5%D0%C5%D1%D2
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2010, 00:54

Питання з розділу "Запитання священику":

Який хрест є правильним для УГКЦ - "прямий", як у римо-католиків, чи з нижньою косою-перетинкою, як у православних? Чому на греко-католицьких храмах немає одинакового зображення хреста? Який хрест буде стояти на Патріаршому Соборі у м. Києві?

Відповідь:

Кожний із видів хресного розп’яття, які Ви згадуєте, як рівно ж і інші видоформи хреста, прийняті пізніше та закорінені традиційно у вжитку тих чи інших помісних Церков у знак певної культурної спадщини світосприйняття та розвитку віри у Христа-Спасителя того чи іншого народу, є однаково цінним з огляду на віру – адже він є певним символом, через який та чи інша віруюча людина долає шлях усвідомлення та зросту власної віри. Що ж стосується безпосередньо фізичної форми хреста, як воно було історично, маємо всі підстави, щоби ствердити наступне:
- найправдоподібніше, хрест, на якому був розп’ятий Христос, був специфічним – на ньому, принаймні, на відміну від двох інших хрестів, які височіли в той день на Голгофі, була прибита таблиця із написом у трьох мовах, на якій римляни мали звичай вказувати особу засудженого та причину такого жорстокого його покарання; цей напис містився над головою Хреста, тому хрест Христовий не мав Т-подібної форми, як це деколи траплялося, а був повним (так званий «римський» хрест), причому над поперечиною, до якої були прибиті руки Ісуса, була ще маленька поперечина із написом;
- окрім того, для продовження мук страждаючого засудженого римляни традиційно давали йому можливість дещо опиратися ногами на саме древко хреста, адже в противному випадку смерть засудженого наступала би дуже швидко – тіло би провисало під власною вагою, і засуджений в скорому часі помирав би від задухи; з огляду на цей факт, маємо всі підстави припустити і існування маленької підніжної поперечини, котра слугувала би подібним опертям. Старовинне передання говорить про те, що в момент Христової смерті саме ця поперечина і перекосилася, вказуючи таким чином напрям уверх, до Божого Царства, розбійникові, який покаявся, і вниз, до пекла, тому, хто злословив Ісуса. Саме цей момент віри і є інтерпретованим через форму хреста, який традиційно використовується, зокрема, Російською Православною Церквою.
Натомість, УГКЦ віддавна використовує так званий «патріарший» хрест, де ця історична ймовірність цілком збережена без будь-якої догматичної інтерпретації: трираменний хрест, із поперечками «напису» вгорі та «опертя ніг» внизу.
Думаю, що саме такий хрест буде височіти і над куполом нашого головного собору у Києві.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення ljubomyr_ps » 15 липня 2010, 16:51

o.Mykil писав:Посилання, не працюють, тобто на відповіді.

Вибачаюсь за непрацюючі посилання :( Хто хоче той знайде їх у рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ.

на поданому Вами посиланні http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813 якраз і є Хрест Господній без поперечин з трьома цвяхами його й можна вважати як там пише українським католицьким хрестом! :)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 26 серпня 2010, 17:41

ljubomyr_ps писав:
o.Mykil писав:Посилання, не працюють, тобто на відповіді.

Вибачаюсь за непрацюючі посилання :( Хто хоче той знайде їх у рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ.

на поданому Вами посиланні http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813 якраз і є Хрест Господній без поперечин з трьома цвяхами його й можна вважати як там пише українським католицьким хрестом! :)

вибачте, але не знаю українських чи католицьких чи неукраїнських чи некатолицьких чи православних чи неправославних... - знаю лише Хрест Христовий. "Різнобій", як Ви кажете, в зображеннях/формах нічим не відрізняється від різнобою в Іконографічних зображеннях чи Скульптурах, бо зображає собою не те, як виглядав Христос чи Розп'яття, а Правду про те, що Христос дав себе підняти на Хрест, на якому і віддав за Тебе/мене/нас Своє Життя. Це єдине, про що можу сказати: правильний Хрест. Решта - людське. З тенденцією переростати у гріх ідолянства, наголошуючи на різницях, їх вишукуючи...
маємо тягнутися до Бога
решта - абсолютно зайве
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення luksander » 15 жовтня 2010, 18:59

Змішані мови … Змішані хрести … Рідко, мабіть, нас і по двоє збирається – все відмінності шукаємо, все в нас (тільки мене?) хтось більш неправильний …

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2012, 20:58

Хрест св.Франциска
Символ "Тау"
18.jpeg
18.jpeg (1.95 Кіб) Переглянуто 24005 разів


"Тау" - буква в древнееврейском и греческом алфавитах. В книге пророка Иезекииля Господь говорит Своему ангелу: "Пройди посреди города, посреди Иерусалима, и на челах людей скорбящих, воздыхающих о всех мерзостях, совершающихся среди него, сделай знак (Тау)" (Иез 9, 4). По преданию, на IV Латеранском соборе Папа Иннокентий III сказал: "Тау - это последняя буква еврейского алфавита, а его форма в точности соответствует кресту на Голгофе, к которому еще не была прибита табличка Пилата. Те, кто будут носить "Тау" - знак покаяния и обновления во Христе - удостоятся милосердия".

Первые биографы Фрациска отмечали, что святой Франциск почитал знак "Тау" "особой любовью, часто вспоминал о нем в своих беседах и означал им те письма, которые сам писал, ведь главным его делом и было, по слову пророка, на челах людей скорбящих, воздыхающих и обращающихся ко Христу ставить знак "Тау"".

Знак "Тау" стал эсхатологическим символом обратившихся грешников.


http://www.francis.ru/order/symbols.html

На могилі відомої стигматички Терези Нойман теж стоїть подібний хрест.
Сегодня, приехав в Коннерсрейт, можно побывать на могиле Терезы, которая вся выложена табличками на всех европейских языках – «Спасибо!» «Я вылечился!» «Продолжай в том же духе, Резл!». Рядом стоит то самое странное распятие в форме буквы «ипсилон» (или «игрек»), очень высокое, с замечательным ликом Христа.


По книге Вольфганга Иоаннеса Бека «Тереза из Коннерсрейта»
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2012, 21:00

Крест святого Дамиана http://www.francis.ru/spirituality/arti ... amian.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 28 січня 2012, 22:04

P28-01-12_21.53.jpg
Зображення Хреста
P28-01-12_21.53.jpg (50.59 Кіб) Переглянуто 23996 разів

Ніхто не знає про таке зображення Хреста??? Чи бачив десь???
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Повідомлення прочанка » 31 січня 2012, 17:49

в спільноті Тезе хрест - у вигляді голуба. Папа Іван Павло мав цікаве Розп"яття. Хіба зміст у зображенні? Він у нашій вірі в нього. Хрест має бути вибитим у нашій душі.
Не бійтеся!


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей