дружина священика

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Місце жінки священика у церковній спільноті

Повідомлення Justyn » 03 вересня 2006, 14:45

Дорогі друзі! Досить часто, особливо в клерикальних середовищах піднімається тема про місце жінки священика у Церкві. Одні стверджують, що жінки священиків і так наробили багато лиха у церковних структурах, особливо ті, які виконували функції секретарок в деканатах чи єпаохіях. Інші, навпаки, наголошують на тому, що на сьогоднішній день жінка священика перебуває в тіні всієї церковної політики. На Вашу думку, хто є більш правий? А може хтось має інші думки?

Nemo
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 09 вересня 2006, 10:40

Повідомлення Nemo » 09 вересня 2006, 10:50

Ті, що працювали чи працюють секретарками - однозначно велика біда нашої Церкви ! А на загал - є дуже багато справді хороших їмостей, яким в голові не тільки гроші з парафії, але й навернення людей до Бога !

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Повідомлення Podorogujucha » 25 жовтня 2006, 12:58

одні люди кажуть що всі шофери -камікадзе і думають про те,щоб вбити якнайбільше людей а інші кажуть що вони при їзді думають про безпеку пасажирів............ :D

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 26 жовтня 2006, 10:53

    одні люди кажуть що всі шофери -камікадзе і думають про те,щоб вбити якнайбільше людей а інші кажуть що вони при їзді думають про безпеку пасажирів............


Браво!!! :wink:
З повагою, Дмитро.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 26 жовтня 2006, 23:22

Рідко буває,що священник чудовий,а матушка лиха,як правило два чоботи пара.Дякувати Богу добрих,на своєму місці священників ще не бракує.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 27 серпня 2007, 13:06

от і заглохла симпатична тема :oops:
мені не подобається слово "їмость", якесь воно смішне... (хоч я і не їмость :) )
з того, що мені вдалося спостерігати, то великою є проблема браку уваги до будь-якої формації дружин священиків... Виглядає, ніби вона має бути відразу, тільки виходячи із факту свого одруження із семінаристом, мало не доктором богослов'я, моральним еталоном в парафії і спеціалістом із дипломатичних відносин... Ще ким - не знаю, дякувати Богу... :oops:
Для священиків є реколекції, а чому немає для їх дружин? вони ж семінарію не закінчували... Або якісь деканальні групи для дружин священиків... Священик удома є чоловіком, і проблеми у подружжі з'являються не так уже й рідко...Але ж у родині священика все має бути правильно... :o Якщо якась "їмость" почала би ініціювати якісь зустрічі з іншими "їмостями", то... Як думаєте, як би то виглядало?? що сказав би їй її чоловік? що сказали би про неї інші священики?
Дружини священиків ніби "зависли" у просторі Церкви... Хто вони? дячихи? мирянські лідерки? виховательки дітей? катехитки? секретарки? кухарки? Знаю багатьох дуже талановитих, вони могли би бути у всіх цих ролях у потрібному місці і у потрібний час, варто лише по-пастирськи повернути їхню активність!
Думаю, що "клерикальне середовище" не покаже місця дружини священика в Церкві, це мали би зробити єпископи.
Дар одруженого священика в Церкві є неоціненним, і Церква мусить його цінувати, розвивати і плекати, а не шукати більма в очах жінок, яких "вхопили заміж" семінаристи...
Що думаєте?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 27 серпня 2007, 17:01

. Виглядає, ніби вона має бути відразу, тільки виходячи із факту свого одруження із семінаристом, мало не доктором богослов'я, моральним еталоном в парафії і спеціалістом із дипломатичних відносин... Ще ким - не знаю, дякувати Богу.



Скажу так: мудрими не народжуються.Найперше дівчина до шлюбу згідно устува повинна бути дівчиною,вихованою в побожній родині і регулярно відвідувати храм(не просто у вигляді статиста чи манекена,а знати служби і їх символічне значення).
Якщо хлопець навчається в семінарії 4 -ри і більше років,залежно від конфесії та навчального закладу,то чому "пасія" має бути "тупою",не маючи освіти?
Та й освіта не панацея ,коли матушка не має почуття міри,природньої толерантності і виваженостї, то гріш ціна їй,отцю і горе парафії.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 29 серпня 2007, 16:02

дякую дуже за інформацію! не знала, що є такий устав, який декларує вимоги для дружин священиків....
А щодо освіти, то ясно, що тепер практично всі мають освіту, до того ж, часто вищу :)
Але якщо жінка дана чоловікові "на поміч", то виглядає, ніби жінка священика мала би (особливо в реаліях сільської парафії) вміти робити все те, чого вчать не на економічному чи геологічному, чи філологічному факультеті, а бути катехиткою, дячихою, керувати хором, Марійською дружиною... Багато хто з них цим і займається, бо хочуть якось допомогти парохові, який за сумісництвом є її чоловіком (чи що тут "за сумісництвом"?? - цікаво :oops: ), то, певно, дуже потребують якихось курсів...чи руху "їмостей"...Бо впевнена, що є такі люди (а може, й організації...), які би показали, як можна поєднати свою "світську" професію із функціями "їмості" в Церкві...
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 30 серпня 2007, 07:41

За курси не знаю,але матушка-педагог.чи медик.чи псехолог на парафії будь-якого села зайвою не буде. Скажу вам правду до 8-го вересня я хочу мати бесіду на дану тему з Мирополитом МЕФОДІЄМ (УАПЦ) про резултати повідомлю.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Місце жінки священика у церковній спільноті

Повідомлення Ira » 31 серпня 2007, 21:35

А я би сказала інакше - немає у Святій Церкві місця священнику, який має жінку!!!
Востаннє редагувалось 06 вересня 2007, 21:51 користувачем Ira, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 31 серпня 2007, 23:48

Дуже епатажна думка! :shock:
А можна пояснити? Будь ласочка! :roll:
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 01 вересня 2007, 06:33

Пані ІРИНА ,я розумію чим для прикладу Вам підходить отець АНДРІЙ ГОВЕРА,але чим тоді наприклад невлаштовує отець АНДРІЙ РОМАНКІВ,який є одружений.Коли перший обіймає посаду- ПРОТОСИНКЛЕРА,а інший -КАНСЛЕР і обидва добе дбають про єпархію,чудові проповідники, і люди, і душпастирі.Обох знаю не перший день і можу сміливо стверджувати, річ не в тому одружений ,чи ні ,а як кожен той,чи інший парох вірить у те ,що проповідує.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 06 вересня 2007, 21:59

« Діти Мої духовні, ті, що дали довічні обіти Богові, Мої милі, нагадую Богові!!! де ваші обіти, де ваша Свята Праця у несенні Святого Божого Закону?
Священник ... той хто Свято, підкреслюю, Свято несе Святий Божий Закон у своєму серці.
Любі, як ви маєте жити у цьому свідському житті?
Я вам нагадую:
так як жив Той кого ви наслідуєте і Працю Котрого продовжуєте... Нагадайте! Проаналізуйте! Мої кохані. Хто Він і як Він жив.
А Він Мої любі Ісус – Ваш Бог, Мій Син, Син Божий.
А як Він жив?
Відкрийте Святу Книгу і нагадайте, Я не кажу ознайомтесь, Я повторюю нагадайте, бо ви є діти духовні. – Як Він – Ваш Бог і Мій Син і Син Божий жив...
Чи так священники, монахи монахині, єпископи, архиєреї живете...? Так як Мій Син....
у чистоті серця, душі... ТІЛА...??? розуму... і продовжуєте Його Святу Працю – спасіння людських душ на землі?
Якими, Мої діти, треба бути щоб отримати Ласку від Бога, щоб Бог зайшов до вашого серця..?
Як вчите своїх – вірних Богові парафіян, рятувати свої душі коли, діти, ваші серця священники, монахи, монахині, єпископи, архиєреї не чисті – брудні...
Чи може в таке серце зайти Бог..? Чи може правити тим розумом Дух Святий..? І чи є ви посланні Небом на спасіння землі..?
Задумайсь духовний чине ...
Настав час заповіданний Моїм Сином через вірних дітей, тих, які чистим серцем, душею, розумом і волею у Волі Божій несли Святий Божий Закон своїм серцем і тримали Святе Боже Слово на своїх устах.
А ви, Мої діти, виставили себе на землі, із своєї волі архиєреями, священниками, єпископами, монахами, монахинями; одягнули фелони і габіти на своє людське тіло а серце віддали для свідського життя. А Мій Син від вас чекає СЕРЦЯ, не чинів високих, не габітів і фелонів у золоті а серце ваше чисте, не лукаве а святе віддане тільки Богові.
А ви діти духовні закрили серця для Бога а відкрили для світу і насолоджуєтеся приманами свідського життя – одруження, сім’ї, забудови, розкоші, золото, срібло, зрада, задоволення свідським життям, гіганти храми із каменю не для святої прослави, дорогий транспорт, мобільний зв’язок. Все це для святої прослави Бога..? Я вже не питаю, діти, Матері Божої за яку ви забули і немаєте бажання
КАТОЛИКИ
нагадати що Вона є Цариця Неба і Землі, що Вона Покровителька Святої Христової Церкви – Католицької Церкви що Вона є Матір Бога Великого Який удостоїв Її Слави рівної Собі. Ви цього не знаєте і знати не хочете і не маєте до цього волі свого бажання.
Ось, діти духовні, Мій Син обіцяв всім людям землі і вам що не покине вас до віку. і лишив на згадку Себе коли перший раз у Святий Великодний Четвер жертвував Своє Святе Тіло і Святу Кров перший з Його Святих Рук Пресвятій Тайні Євхаристії – ломив хліб і давав пити вино: це вам згадка про Мене і заповів це нам назавжди до кінця віку на землі.
Мої діти страждало Святе Тіло, скапувала до останньої Краплі Свята Кров, страждало Пресвяте Серце, плакала Свята Матір Божа, проливала Свої Святі Сльози, страждало Мечем прошите Святе Непорочне Серденько щоб ви діти землі чи духовні чи свідські були спасенні.
Чи ви занайперше духовні чини це збагнули???
Ціну Святої Крові і Святого Тіла Господа Нашого Ісуса Христа і Святих Сліз Пречистої Діви Марії Матері Божої
Ні, не збагнули. Тому обіти ваші стали не вічні, Праця ваша не свята, серця ваші для світу, тіло ваше для прикраси священичого одягу, уста ваші лукаві у промові, і ведете люд, той, що вам вірить у пропасть пекельної вічності. Чому? Мій духовний люде за найперше не відокремили себе від свідського життя? Так як вчила Свята Католицька Христова Віра, як вчить Свята Католицька Христова Церква, і як ваші уста на нині тільки у одиниць, Я повторюю у одиниць яких ви на нині називаєте фонатики, промовляють – умертвлюйте себе від світу.
Чому Мої священники, архиєреї, єпископи..? Чому? Забуваючи про спасіння людських душ допускаєте на бруд душі, переступ Святого Божого Закону і Божих Заповідей, дозволяєте на розпусту нині і молоді і старих, дозволяєте дітовбивство, дозволяєте на таку велику розбудову закладів для масового гуляння, розпусти, пияцтва, наркоманії забуваєте про піст, скромність одягу, миротворіння, заповідь Божу, святкові дні, Пресвяте Серце Ісуса і Непорочне Серце Марії І ви рахуєте себе архиєреями, єпископами, священниками, монахами і монахинями...
Чи такими були ваші праотці... ті, які стали з Божої Ласки у славі на землі і Святими у Небі Такими були священники благословенні Богом...???! І такі є ви нині, духовні особи, благословенні Богом???»

Так сказала Матір Божа у Зверненні до Своїх духовних синів.

Послання Звернення через вибрану Служницю Апостолку останніх часів 1.01.2007, яке є надруковане на нашому сайті (http://www.faithful-remnant.org.ua)
[quote][/quote]

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 07 вересня 2007, 20:46

Якщо позицію, висловлену в такий спосіб, толерує Католицька Церква, то я прикро вражена.
Прошу мені відповісти, чи я, будучи вірною УГКЦ, повинна прочитати весь цей текст?
Хто така вибрана Служниця Апостолка останніх часів? Вона парафіянка церкви мормонів, які іменують себе "Церквою Ісуса Христа останніх днів"? Чи як то розуміти?
Дивно, але виглядає, що скоро цей рух (http://www.faithful-remnant.org.ua) розпочне акцію розсилання своїх "послань" на зразок горезвісних "підгорецьких отців" чи лефевристів.
Якщо я не права, то наполегливо прошу прокоментувати пост зі "Зверненням Матері Божої" у відповідний до позицій УГКЦ спосіб.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 09 вересня 2007, 18:40

Дорога Ірино,
вважайте на те, що говорите! Навпаки, Ваша агресивність виражає не так Вашу віру, як релігійний фанатизм, який немає нічого спільного з Євангелієм. Якщо бажаєте, пропоную зустрітися:

Єрм. Юстин Бойко, студит
Святомихайлівський Монастир
Студійського Уставу УГКЦ
вул. Винниченка, 22
м. Львів

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 09 вересня 2007, 23:20

Виглядає, що моє "питання" стало якоюсь непотрібною іскрою...
Вибачте, будь ласка!
Сьогодні на парафіяльній Службі я уважно слухала Євангеліє, питаючи Господа, що Він думає про цей конфлікт. Священик говорив у проповіді, що найважливіша думка сьогоднішнього Євангелія - "Люби Господа твого всім серцем твоїм і ближнього твого, як самого себе".
"Любов покриває багато гріхів", "любов довготерпелива, лагідна, вона не заздрить, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла, не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою, все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не переминає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне. Бо знаємо частинно і частинно пророкуємо. Коли настане досконале, недосконале зникне. Коли я був дитиною, говорив як дитина, думав як дитина, міркував як дитина. Коли ж я став мужем, покинув те, що дитяче. Тепер ми бачимо, як у дзеркалі, неясно; тоді ж - обличчям в обличчя. Тепер я спізнаю недосконало, а тоді спізнаю так, як і я спізнаний. Тепер же зостаються віра, надія, любов - цих троє; але найбільша з них любов" (І Кор. 13, 4-13)
Молитимуся!
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

mariana19
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 05 вересня 2009, 00:29

дружина священика

Повідомлення mariana19 » 05 вересня 2009, 22:37

як вона має одіватись?

що може а що ні робити?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 05 вересня 2009, 23:23

Одіватися по людськи.
А що ви маєте наувазі "робити"? Пити , курити? Залежно що пити, і що курити. Вона тільки жінка священика, цим, вона немає ніякого статусу в Церкві, а просто така ж сама людина як я , Ви, той самий священик і т.д.

Хоча звичайно, оптимальний варіант, коли дружина священика розділяє його світогляд і є йому помічницею. Але так буває не завжди. Бо якщо працює, то не дуже і поможеш. :)

Я не попадя:) це так, мої думки.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: дружина священника

Повідомлення o.Mykil » 06 вересня 2009, 07:20

mariana19 писав:як вона має одіватись?



А може краще сказати "одягатись"? До слова, зараз в укр. мові лексема "священик" пишеться з одним "н", а не з двома. Тож я підкоригував це у вашій темі. :)

Це зараз виглядає дещо просто стати дружиною священика. Раніше, кажуть, бувало, що майбутні жінки душпастирів мали пройти відповідний вишкіл, щоб теж бути для інших гідним прикладом.
А вдягатися добре скромно, щоб не провокувати зайвих розмов чи подібного, шануючи авторитет чоловіка...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 06 вересня 2009, 21:25

Романе, я з вами цілковито погоджуюсь.
додам ще кілька ідей, бо нераз я заангажований до дискусії на цю тему. Виглядає мені, що ми ніби заражені якимсь вірусом від СССР, щоб всі ми були одинакові. пробуємо порівнювати різних людей, ставимо якісь трафарети і дивимось, чи дана людина підлягає "нашим поняттям". дорогенькі, ми всі є чудові і неповторні люди, Богом приведені на цей світ і навіть близнята відрізняються, чи не так?. Дружина (їмость) у першу чергу має бути рідною і близкою не до о. Романа чи о. Тараса ітд, але, просто, до Романа(Романочка) і Тараса(Тарасика). Цих інтимних відношень, кажу і неповторних 100% ніякий інститут чи університет не навчать. Можна мати великі докторати з богослів'я, психології соціології, педагогіки чи отцеві, чи їмості, але як вони не любляться (у широкому значені), то і ті вишколи тут ні до чого. так вишкіл для їмості лише може бути помічний для життя у священичій родині, але він далеко не є визначальним (бути чи не бути). і після семінарій також часом виходять і стають отцями такі "інші люди". Любов це є початок.
Добрий священик має бути священиком і для своєї родини (дружини) і не занедбувати це (як часом буває). Працює для парафії, а свою домашню церкву минає - "не має часу" О Це є проблема. Але Ісус каже: Що не можливо у людей - в Бога все можливо. Це знаю і в це вірю і хотілося б, щоб кожна майбутня родина де чоловіком має бути священик також вірила і працювала над тим, через усвідомлення недосконалого буття довкола нас шукали освячення і постійної допомоги у Бозі.

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Повідомлення Міша » 06 вересня 2009, 22:28

Вона повинна бути СВІДОМОЮ християнкою.
Бо яка жінка такий і чоловік, і навпаки, бо вони одне ціле.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 07 вересня 2009, 03:43

Міша,
також погоджуюсь з вами.
Будь-яка людина , що втупає у шлюб, має бути добрим християнином.
але хто є мірилом, чи ми вже є достатні християни, чи ні?
будьмо обережні, не переходьмо межу, бо це визначення належить лише Всевишньому, а не людині. Будьмо обережні не тільки, щоб не сягати по каміння, але навіть бережи нас Боже, щоб і думати про каміння.

mariana19
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 05 вересня 2009, 00:29

.....

Повідомлення mariana19 » 14 вересня 2009, 18:28

а правда що жінці священика не можна одягати штани, а також працювати?

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Повідомлення Міша » 15 вересня 2009, 13:36

Я про таке не чув, але чув від одного священника, що жінці не пасує в церкві бути в штанах і з непокритою головою
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: .....

Повідомлення Олюнька » 16 вересня 2009, 10:15

mariana19 писав:а правда що жінці священика не можна одягати штани, а також працювати?


а працювати має якраз вдвічі більше: для своєї сім'ї і на добро парафії. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2009, 12:51

маю куму - їмость. Спілкувалась з її подругами. Молоді жінки, мами, дружини з такими ж проблемами як і у всіх решта. І чоловік у дома - не отець, а супруг і батько, який є приклад для своїх домочадців і повноцінним членом родини. А те що чоловік віддається своєму покликанню?Це нормально! Кожний чоловік більше віддається своєму фаху ніж жінка, на якій діти й побут. А добра християнська родина - це має стати закономірністю для всіх. Родина священика має бути прикладом для парохіян, а жінка - мудрою й виваженою, щоб підтримувати отця, показувати добрий приклад і не принести шкоди необдуманим словом чи вчинком.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2009, 12:32

Слава Ісусу Христу!
пригадується десь читав, що до заслання Патріярх Йосип Сліпий був за впровадження обов`язкового целібату в Греко-Католицькій Церкві, але, побачивши жінок, які пішли за своїми чоловіками-священиками у вигнання, повністю змінив свою думку...
Думаю, справа не в одязі/зовнішності (хоч це також багато говорить про людину), а у готовності бути разом всюди, де б Господь не послав/допустив. І це стосується, звичайно, усіх (погоджуюсь з о.Ігором), але, в дуже особливий спосіб - особливої за своїм складом і, відповідно - відповідальністю, священичої сім`ї
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 17 жовтня 2009, 08:29

Важко бути дружиною священика. Але, якщо любиш жертовно, то зможеш бути зразковою дружиною (такою повинна бути дружина не тільки священика, але всі дружини).

Про це треба задумуватися ще до одруження, а не виходити заміж з інших причин(не буде пити, курити, зраджувати). Бо тільки справжня любов здатна робити жертви.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 19 жовтня 2009, 10:34

Заміжжя - серйозний вибір у житті, а шлюб за священиком взагалі відповідальна справа, тому дівчина,яка вирішила пов"язати своє життя з таким чоловіком має дуже відповідально сприйняти свій майбутній статус. Адже - тут варіантів нема - хочу не хочу, розведуся( хоч шлюб розривати і несвященицьким родинам не варто). Це важливий крок на все життя. Тут треба думати не тільки почуттями, але й настроюватись на певне жертовне життя
Не бійтеся!

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 20 жовтня 2009, 16:08

Подружнє життя з чоловіком священиком дещо відрізняється від життя інших людей, але воно цікаве, насичене, жертовне і відповідальніше.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей