Етнофестиваль "Підкамінь"

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

На які теми ви б хотіли подискутувати в рамках етнофестивалю:

Опитування закінчилось 20 липня 2010, 14:45

Бути християнином: слабкість чи подвиг?
3
21%
Байдужість: причини і наслідки
2
14%
Секс до шлюбу: за і проти
5
36%
Смерть - кінець чи початок?
2
14%
Про славу і гроші
2
14%
Добро і зло: міф чи реальність
0
Немає голосів
Ваш варіант (з коментарем в темі)
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 14

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 15 липня 2010, 14:45

Важливою частиною в житті активної української молоді є етнофестивалі і природнім є те, що Церква намагається бути присутньою також і на таких заходах.
23-25 липня такий фестиваль буде проводитись у селищі Підкамінь.
Молодіжна комісія Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви (ЛА УГКЦ) та Школа Християнського Аніматора розробили спеціальну щоденну програму для учасників фестивалю «Підкамінь 2010». Програма складатиметься з ранкової молитви, теренової гри та різноманітних ігор, дискусій на релігійні та соціальні питання.
Отже, щодо дискусій. Зараз ведеться активна робота щодо тематики. Тому, приймаються пропозиції. :wink:
До зустрічі в Підкамені!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 16 липня 2010, 12:00

Запрошую голосувати не лише тих, хто їде на фест. Нам потрібна ваша думка. :Rose:
Можна голосувати за 3 варіанти зразу.
Дякую!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Just_me » 16 липня 2010, 20:45

Олюнько, на мою скромну думку дискутувати слід щодо питань, які для себе сама людина так чи інакше вирішує. А питання на зразок "Секс до шлюбу: за і проти" не дискусійні, тут слід просто поширювати думку, згідну з християнським вченням. Бо дискусія передбачає приходження до якогось спільного знаменника. СПІЛЬНОГО, підкреслюю. А це означає взаємні поступки сторін. А чим католикам в таких питаннях поступатися, якщо існує єдино правильний вихід?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 17 липня 2010, 12:31

Just_me писав:А питання на зразок "Секс до шлюбу: за і проти" не дискусійні, тут слід просто поширювати думку, згідну з християнським вченням.

Воно так, але хто з молоді прийде для того, щоб послухати "чергові нотації" або лекцію? :pardon: Ми, звичайно, несемо думку Церкви, але не просто "сказав і пішов", а хочем навчити молодь ДУМАТИ.
Аналогічне опитування ми зробили в контакті і на цей момент з 28-ми людей 10 обрали якраз цю тему.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення прочанка » 17 липня 2010, 21:19

Олюнька писав:
Just_me писав:А питання на зразок "Секс до шлюбу: за і проти" не дискусійні, тут слід просто поширювати думку, згідну з християнським вченням.

Воно так, але хто з молоді прийде для того, щоб послухати "чергові нотації" або лекцію? :pardon: Ми, звичайно, несемо думку Церкви, але не просто "сказав і пішов", а хочем навчити молодь ДУМАТИ.
Аналогічне опитування ми зробили в контакті і на цей момент з 28-ми людей 10 обрали якраз цю тему.


++++!!! :good: Для молоді дуже ця тема потрібна, просто необхідна. Знаю по своєму синові. Він часто питає, чому проблеми, які гостро тривожать молоде покоління, не пояснюються простою мовою, доступною для розуміння. В школі такі питання часто опускають, як щось непристойне, а діти протребують мудрих і простих порад. Якби дорослі пам"ятали себе і свої пе5реживання в такий вік, то не встидались би говорити "про це" в власними дітьми. Тоді б і діти мали менше проблем. А якщо в цьому приймає участь церква, і ще не просто незрозумілими цитатами, а простими житейськими порадами, то це дуже потрібна, навіть, життєво необхідна річ.
Не бійтеся!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення vitalko » 19 липня 2010, 11:47

++++!!! :good: Для молоді дуже ця тема потрібна, просто необхідна. Знаю по своєму синові. Він часто питає, чому проблеми, які гостро тривожать молоде покоління, не пояснюються простою мовою, доступною для розуміння. В школі такі питання часто опускають, як щось непристойне, а діти протребують мудрих і простих порад. Якби дорослі пам"ятали себе і свої пе5реживання в такий вік, то не встидались би говорити "про це" в власними дітьми. Тоді б і діти мали менше проблем. А якщо в цьому приймає участь церква, і ще не просто незрозумілими цитатами, а простими житейськими порадами, то це дуже потрібна, навіть, життєво необхідна річ.


Ага, точно. Чого тоді дивуватися, шо молодь спить до шлюбу, коли вона про секс дізнається від своїх товаришів, які розповідають як це приємно і круто, але не ніколи не говорять які наслідки це несе. А вдома чути, що не можна. А чого не можна ніхто не скаже, бо встидно. Бо в Союзі сексу не було, то чого про нього говорити? Совкова ментальність ще й до тепер живе. Тільки живемо вже не в Союзі, і модель постхристиянського суспільства з його мораллю сексуальної свободи як нормальної поведінки давно до нас увірвалася і процвітає. По своєму досвіду знаю, що в хаті не чув нічого!!! Дякую Богу за те, що дивом вберіг, хоч я до недавньго часу з ним близький не був. Бо не знаю як би я своїй нареченій сказав, що вона в мене не перша. І так само знаю що був би розбитий, якщо б вона мені сказала те ж. А ніхто не говорить як це важко говорити такі слова своїй майбутній дружині чи чоловікові і знати що в них в грудях серце стискається від болю і бачити як в очах з"являються сльози, бо те що вона чи він мають по закону отримати, ти віддав комусь іншому, кого навіть не любив. А коханій людині замість щастя даєш біль, сумніви, підозри. І нехай вона чи він простить, бо має велике любляче серце, та чи тобі від того легше буде?
І це тільки один аспект, бо вже не говорю про те що це гріх, про венеричні хвороби, аборти, розбиті серця сім"ї, психологічні проблеми.

Тому така ініціатива з боку церкви - :good: І те, що круглі столи поза отцями і братами-семінаристами будуть проводити такі ж молоді люди дуже великий плюс. Бо ніщо так не переконує, як особистий приклад, особливо якщо цей прикла дає твій одноліток, нсмд.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення прочанка » 20 липня 2010, 11:30

vitalko писав:Бо в Союзі сексу не було, то чого про нього говорити? Совкова ментальність ще й до тепер живе. Тому така ініціатива з боку церкви - :good: І те, що круглі столи поза отцями і братами-семінаристами будуть проводити такі ж молоді люди дуже великий плюс. Бо ніщо так не переконує, як особистий приклад, особливо якщо цей прикла дає твій одноліток, нсмд.


В Союзі не було сексу і не було його ппропаганди, а зараз на наших дітей " тисне сексуальний бум з реклами, фільмів, книг, нету і навіть мультиків. наші бідні діти просто не дають собі ради! Дуже добре було б, що семінаристи( власне такі ж молоді хлопці) могли розповідати своє бачення тих аспектів і боротьбу із спокусами світу. Дуже хотілось би, що подібні етнофестивалі несли не тільки розваги для молоді, а давати корисні поради й роздуми для душі.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Olya » 20 липня 2010, 14:34

Дуже добре, що проводяться такі фестивалі. Молодь потрібно залучати до розмов, дискусій, роздумів щодо християнського життя, а разом з молитвами - це ж таке духовне збагачення... :)
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 20 липня 2010, 14:58

Olya писав:Дуже добре, що проводяться такі фестивалі. Молодь потрібно залучати до розмов, дискусій, роздумів щодо християнського життя, а разом з молитвами - це ж таке духовне збагачення... :)

А ще, великим позитивом є те, що цьогорічний фестиваль має бути безалкогольним, принаймі на території продаж алкоголю заборонили. :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 22 липня 2010, 17:25

Прошу про молитву за успішне проведення дискусій. O:-)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Sotnik » 22 липня 2010, 17:43

[quote="Олюнька"]Прошу про молитву за успішне проведення дискусій. O:-)[/quote]


Обов'язково :Rose:
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення о.Олег » 22 липня 2010, 17:49

Олюнька писав:Прошу про молитву за успішне проведення дискусій. O:-)

помолимося
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Етнофестиваль "Підкамінь"

Повідомлення Олюнька » 29 липня 2010, 16:19

Нарешті зібралась думками, щоб поділитись враженнями.
Почнем з приємного. Фестиваль вдався, погода сприяла, кожен отримав те, за чим їхав. :Rose:
На жаль, дискусії провести не вдалось. :oops: Але, проводили ранішні-вечірні молитви зі сцени, теренову гру, танцювали банси. Приємно було, що до нас приходили свідомі люди, які приїхали дійсно гарно провести час, а не тупо напитись в лісі.
Сумно було дивитись на тих, хто пив буквально до втрати пам'яті. До того немало спричинились організатори - алкоголь продавався на кожнім кроці. :(
Але, як я вже казала, було теж багато таких, що гарно провели час і без цього. :good:
Взагалі, раджу відвідати Підкамінь у будь-який час, там неймовірно. Монастир отців студитів зараз відновлюється, а з монастирської гори видно Почаїв.
Фотозвіт тут :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей