Чи карає Бог людину?...

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 21:07

Just_me писав:Ну ви даєте... (Вибачте, але не підберу гарнішого вислову :Rose: ) Подивіться, що у вас виходить: Бог знає, де буде та людина по смерті, але дає їй вільну волю, щоб вона вибирала, хоча той вибір нічого не змінить. Бо якщо він, знову ж таки, за вашою теорією щось змінить, то Бог знає все наперед неправильно...... %)

:D Ого, як заплутано. Бог знає, що людина в кінці кінців вибере.
Just_me писав:Б-р-р-р-р-р... Уф. А навіщо боротися, якщо знає, що не допоможе?

Через любов :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:13

Just_me писав:Б-р-р-р-р-р... Уф. А навіщо боротися, якщо знає, що не допоможе?

В цьому і суть. Перебороти це, перебороти себе. Памятаєте історію про юнака?
Як учні ж Його це зачули, здивувалися дуже й сказали: Хто ж тоді може спастися?
А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові.
(Мт 19:25,26)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:17

Just_me писав:Б-р-р-р-р-р... Уф. А навіщо боротися, якщо знає, що не допоможе?

бо любить. І допомагає - постійно чуває. Жоден не є покинутий.
Людська (приблизна) аналогія: дитина моя хвора і знаю, що нічим не допоможу, але борюся до останнього.
Але ще дивніше (отут вже повне б-р-р-р), що, знаючи всіх, хто ще народиться і хто вже родився і прожив своє життя не по-Божому - приніс Себе в жертву...
Та це і пояснити неможна. Для елінів - безумство, для юдеїв - соблазн... а для нас з Вами?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:22

ShMariam писав: :D Ого, як заплутано. Бог знає, що людина в кінці кінців вибере.

отут зрозуміти людськими категоріями якраз можна: уявіть собі Ваше життя перед його Творцем у вигляді відрізка часу: Бог бачить відразу весь цей відрізок, у кожній його точці. Бог поза часом.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:27

о.Олег писав:
ShMariam писав: :D Ого, як заплутано. Бог знає, що людина в кінці кінців вибере.

отут зрозуміти людськими категоріями якраз можна: уявіть собі Ваше життя перед його Творцем у вигляді відрізка часу: Бог бачить відразу весь цей відрізок, у кожній його точці. Бог поза часом.

Не знати чи взагалі існує час, і що це таке.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:30

neoxgeforce писав:...Не знати чи взагалі існує час, і що це таке.

не знати, чи існує існування і що воно, а якщо і існує оте існування, то чи когось, окрім Абсолюта (Бога), можна назвати існуючим :)
"і тут Астапа панєсло" (Ільф і Петров, 12 стільців) - MOD: тримаймося теми
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:33

Давайте зробим висновки з теми. Хто запише?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:35

neoxgeforce писав:Давайте зробим висновки з теми. Хто запише?

ха :)
ініциатіва наказуєма :pardon:
:D
спробуєте?
але це "невдячна" справа - підсумок підводити.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення прочанка » 27 серпня 2010, 21:36

Час - одна з чудових Божих ідей. Нам дається час, щоб гідно прожити життя, але скільки того часу відведено -не знає жоден, тому кожна людина має жити так, ніби наступної хвилини має звітувати Богу про виконаний обов"язок, щоб " не було боляче за безцільно прожиті літа". Але, є категорія людей, які йдуть за вказівкою злих духів, яка живе наче в останнє, тобто за принципом -після мене хоч потоп, чи "халіф на годину". Тут знову діє принцип вільної неприсилуваної волі. Час є, але його мало і він швидко спливає.
Не бійтеся!

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:39

Бог людину не карає, людина сама себе карає.
Бог, якщо ж і карає то заради того, щоб направити людину на путь істинний, або для випробування.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:41

прочанка писав:... є категорія людей, які йдуть за вказівкою злих духів...

тут мені ближчою є притча про монаха, який спокусився у Піст перекусити яйцем, що його пташка знесла біля його келії - взяв його на ложечку, та і над свічкою пече. А тут ігумен заходить...
- отче Ігумене - біс попутав!!
- брехня, - з'являється біс, - мені і в голову би таке не прийшло...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:43

neoxgeforce писав:Бог людину не карає, людина сама себе карає.
Бог, якщо ж і карає то заради того, щоб направити людину на путь істинний, або для випробування.

у Вас протирічча: не карає і карає.
може краще: Бог не карає, а вчить?
казав же - невдячна то справа :) - і мене зараз хтось виправить
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення прочанка » 27 серпня 2010, 21:44

о.Олег писав:
прочанка писав:... є категорія людей, які йдуть за вказівкою злих духів...

тут мені ближчою є притча про монаха, який спокусився у Піст перекусити яйцем, що його пташка знесла біля його келії - взяв його на ложечку, та і над свічкою пече. А тут ігумен заходить...
- отче Ігумене - біс попутав!!
- брехня, - з'являється біс, - мені і в голову би таке не прийшло...

:) якийсь неправильний біс
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 21:46

Щодо теми. На мою думку, щоб відповісти на це питання, треба розшифрувати слово "кара". Якщо це помста - то нмсд, Бог не карає, хіба окремі рідкісні випадки, виключно для того, щоб інші спам'яталися. Якщо ж це нагадування, щоб людина виправилася - тоді так, Бог нас карає, з любові, звісно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:46

прочанка писав: :) якийсь неправильний біс

та покажіть правильного - перевелись :)
і на них гріх впливає - недоганяють вже людей :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:49

Людина зробила гріх. Бог її покарав. Чому покарав Бог? Тому що хоче її виправити, навчити ( з любові ).
Чому покарав Бог? Тому що людина зробила гріх.
Я не бачу протиріч. Просто потрібно побачити план Божий, а це не так легко.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 21:55

Просто ще ставиться питання чи то Бог карає людину чи вона сама себе. Бо існує ще такий момент, коли людина з почуття вини шукає собі проблем.
Нмд, тут можна відповісти словами Св. Письма /що я вже писала/: Коли Господь нас любить, Він нас картає, щоб ми не були засуджені зі світом.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 21:57

Отже, розібрались.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Just_me » 27 серпня 2010, 22:08

neoxgeforce писав:Отже, розібрались.

Думали, що визначилися, а тут я нагодилася :) Прочитайте другий пост у цій темі. Я вже висловлювалася на рахунок того, що якби людина сама себе за свої гріхи карала, то багато з нас (маючи декларовану вами вільну волю в людини) перестали б займатися речами такого спрямування. Хіба людина собі ворог? Ми не про мазохістів, а про пересічну одиницю. А народжені з ДЦП чи іншими вадами як встигли "покаратися"?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 22:13

Можливо, батьки винуваті, або така воля Божа.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 22:16

Just_me писав:
neoxgeforce писав:Отже, розібрались.

Думали, що визначилися, а тут я нагодилася :) Прочитайте другий пост у цій темі. Я вже висловлювалася на рахунок того, що якби людина сама себе за свої гріхи карала, то багато з нас (маючи декларовану вами вільну волю в людини) перестали б займатися речами такого спрямування. Хіба людина собі ворог? Ми не про мазохістів, а про пересічну одиницю. А народжені з ДЦП чи іншими вадами як встигли "покаратися"?

Ясно, тепер я знаю, що я мазохістка :D . Але я вже сказала, спираючись на св. Письмо, Бог людину карає = напоумлює.

А народжені з ДЦП - це взагалі не та тема, бо це не кара, нмд.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 22:20

neoxgeforce писав:Можливо, батьки винуваті, або така воля Божа.


Божа воля - точно ні. Хіба Господь може хотіти, щоб людина страждала. Допуст.

Батьки винуваті лише тоді, якщо могли не допустити ДЦП, а допустили. Про родові гріхи тут вже дуже багато говорилося.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 22:35

Ми шукаємо відповідь на питання:
"Чи покарав Бог дитину з дцп?"
Я не знаю чи Бог її покарав, чи на це є якісь інші причини,
але я знаю, що нічого в світі не відбувається без відома Бога (Він всезнаючий), а отже на все Його воля.
Востаннє редагувалось 31 серпня 2010, 17:09 користувачем neoxgeforce, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 22:48

neoxgeforce писав:Ми шукаємо відповідь на питання:
"Чи покарав Бог дитину з дцп?"


"Хто згрішив: чи він, чи батьки його? - Ні він, ні батьки його, але щоб діла Божі виявилися на ньому" /Хтось вже тут це писав/
neoxgeforce писав:Я не знаю чи Бог її покарав, чи на це є якісь інші причини,
але мені здається, що нічого в світі не відбувається без відома Бога (Він всезнаючий), а отже на все Його воля.

На все, що є, є Божий допуст, але Божа воля - тільки на добро.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 27 серпня 2010, 22:52

Трошки я помилився значить.
Якщо
На все, що є, є Божий допуст

то значить так має бути.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 28 серпня 2010, 13:26

Just_me писав:... А народжені з ДЦП чи іншими вадами як встигли "покаратися"?

колись відповідав на подібне запитання
Перед оздоровленням сліповродженого Христос сказав, що ані він не згрішив, ані батьки його, але щоб ділам Божим виявитися на ньому. Невже невинній людині треба було десятки років страждати і вести принизливий спосіб (жебрачити), щоб Ісус міг його оздоровити? Чи не жорстоко це?

може знадобиться:

    Святе Письмо часто показує нам Ісуса Христа серед людського болю, страждання, терпінь… В Євангелії від Івана (9, 1-38) бачимо сліпого від народження молодого чоловіка, який сидить край дороги.
    Ми не знаємо, як часто у часи Ісуса траплялися випадки народження не зрячої дитини. Можливо, відбувалося щось подібне, як у нашій країні сьогодні: дитяча сліпота та слабкозорість - це одна з найпоширеніших причин, коли дитині надають статус інваліда… В сучасному нам світі більшість слабкозорих та сліпих дітей проживають в малозабезпечених родинах, їх хвороба нерідко ускладнена супутніми захворюваннями. Після народження не зрячої дитини її родина переживає кризу, бо напевно ніхто не може виявитися повністю приготованим до такго випробування. Сім`я починає шукати лікарів, надіється на чудо і напевно що кожен з батьків сліпородженої дитини бажав би, щоб саме їх дитина опинилася на узбіччі дороги, якою проходив тоді Ісус…
    Не зовсім так було у той час. Навколишні люди та навіть батьки цього хлопця переконані у тому, що народження незрячої дитини є карою за гріх. Переконання настільки сильне, що апостоли не питають «чи це кара за гріх», а хочуть дізнатися «хто завинив». В описаному Євангелістом випадку бачимо, що жоден з присутніх не має сумніву, що перед ними грішник і син грішників і лише Ісус Христос не залишається байдужим і виявляє на ньому Боже діло.
    Що є «ділами Божими», про які говорить Ісус? Звичайно, що перше, що спадає на думку, це власне – прозріння сліпої людини. Але чи Син Божий для цього прийшов, щоб оздоровлювати нас від наших хвороб? Знаємо, що ні…
    Святий євангеліст Іван дуже детально показує нам шлях прозріння людини, спочатку тілесного, коли Христос відкриває очі сліпому від народження, але, що набагато важливіше, прозріння духовного, коли сліпий, побачивши світ Божий, поступово приходить до пізнання Христа, як Сина Божого і свого Господа. Разом з цим чоловіком мав би перемінитися, прозріти світ, суспільства, «я» - приймаючи в своє життя слабших від себе людей. Пам`ятаєте, як Господь пояснює Апостолам, що значить бути найбільшим у Царстві Небеснім? «Взяв дитину і поставив серед них: Коли хто в Ім`я моє прийме одне з дітей таких, той приймає Мене!» (Мр.9, 36-37). Мабуть, саме прийняти, а не відкинення, звинувачення у гріхах родичів чи саму людину, що страждає, є тим «Божим ділом», яке виявляється на сліпородженому. Не лише він – ми є народженими «сліпими» і маємо «прозріти», допомагаючи зносити часто важкі хрести терпіння таких людей, не посилювати їхній тягар своєю байдужістю чи осудом. Дуже важко прийняти те, що і в часи Ісуса, і сьогодні народжуються хворі діти і мабуть кожна добра людина хотіла б могти оздоровлювати недужих та воскрешати мертвих. Це можливо – знаємо багато святих подвижників, які послухали Бога і сподобилися такої Благодаті. Послухаймо і ми: «хто правду чинить, іде до світла, щоб виявилися діла його, бо вони зроблені в Бозі» (Ів. 3,21).
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення kristik » 28 серпня 2010, 17:39

romanm писав:Прийшло на думку таке питання:
1.Людинає людиною з самого початку,тобто від самого зачаття. Так? Так.
2. Душу дає Бог? Так?
3. Яким чином душа, дана Богом, є недосконалою? (Первородний гріх, обов язок хрещення для християнина)
4. Чи то Бог дає вже покороблену душу людині, чи ця душа такою стає під час "попадання" в тіло?

П.С. Чи то Бог карає людину таким чином? Дає безсмертну але гнилувату душу?


Бог дає досконалій людині свобідну волю. Мені здається цим все і пояснюється. Людина сама вибирає грішити чи ні ( навіть підсвідомо ). Тому й досконалу душу людина самостійно перетворює на гнилу!!!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 30 серпня 2010, 11:53

romanm писав:Прийшло на думку таке питання:
1.Людинає людиною з самого початку,тобто від самого зачаття. Так? Так.
2. Душу дає Бог? Так?
3. Яким чином душа, дана Богом, є недосконалою? (Первородний гріх, обов язок хрещення для християнина)
4. Чи то Бог дає вже покороблену душу людині, чи ця душа такою стає під час "попадання" в тіло?

П.С. Чи то Бог карає людину таким чином? Дає безсмертну але гнилувату душу?

на досить пов`язане з Вашими розмірковуваннями запитання відповідають тут http://www.ugcc.org.ua/21.0.html?&no_ca ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=163

У появі на світ дитини беруть участь Бог та подруги. Бог, очевидно, творить душу дитини, а подруги спричиняють появу тіла. Однак, кожна дитина з'являється на світ з первородним гріхом. Чи означає це, що первородний гріх передається через тіло? Чи може Бог безпосередньо не бере участі у творенні душі кожної дитини? (Богдан)
11-23-08 10:07 <-Назад

В жодному разі не можемо говорити про природній еволюційний процес творення людської душі. Ґрунтуючись на біблійних текстах, Традиції і дослідженнях богословів можна дефінітивно ствердити наступне: - Кожна людська душа створена Богом безпосередньо. Дискусію про еволюцію можна допускати лише стосовно людського тіла. - У біблійному світлі, душа визначає особу людини і, власне, вона приймає рішення про життя і діяльність. - Душа сама по собі не творить інтегральної людини. Тільки разом з тілом душа остаточно формує людину. Вчення ж, яке стверджує, що батьки отримали від Бога дар здатності творення, називається традукціонізм. Воно було вперше відкинуте Церквою у 498р. папою Атанасієм ІІ. У своєму навчанні Церква стверджує: Бог окремим творчим діянням створює душу у кожній людській особі, і чинить це у часі зачаття. Стосовно первородного гріха, то це є догма віри, урочисто проголошена Церквою на основі теології апостола Павла (особливо Рм.5, 12-21), а також синодів у Карфагені (418р.), Оранжі (529), Тридентського Собору (1546р.). Містерія «iniquitatis» - грішного стану людини є однією з найбільших. Неможливо вичерпно дізнатися: як і чому так сталося. Гріх прародичів в таємничий спосіб перейшов на всіх людей. Лише страждання і воскресіння Ісуса Христа повернули людям втрачений рай і дали можливість вічно перебувати і спілкуватися з Богом.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 31 серпня 2010, 16:52

У появі на світ дитини беруть участь Бог та подруги. Бог, очевидно, творить душу дитини, а подруги спричиняють появу тіла.


Цікаво, чи на кожну людину є Божа воля щодо її народженя, чи тут також може бути допуст? ( в переклик з іншою темою).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 31 серпня 2010, 17:05

romanm писав:
У появі на світ дитини беруть участь Бог та подруги. Бог, очевидно, творить душу дитини, а подруги спричиняють появу тіла.


Цікаво, чи на кожну людину є Божа воля щодо її народженя, чи тут також може бути допуст? ( в переклик з іншою темою).

людина сама по собі є доброю. Відповідно в появі людини не йдеться про допуск, а про волю Божу (як і з Адамом)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей