Щодо Причастя

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 11 травня 2010, 20:32

Міша писав:Чи можна причащатися коли на сповіді забув сказати тяжкий гріх? :(

якщо згадали перед тим, як приступили до Причастя - ні, звичайно: потребуєте висповідатись. Якщо ж опісля - висповідайтесь при першій нагоді і розкажіть також про гріх, який забули і про Причастя, яке прийняли, забувши сказати про свій важкий гріх. Хоча - тут нмд може бути проблема у належній підготовці до Сповіді.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення o.Mykil » 11 червня 2010, 07:31

desyatiy написав:


Ісус Христос – перед Котрим «всяке коліно приклониться на Небі, на землі чи під землею,» (Фил. 2, 9) і усякий язик визнає, що Він один є Життєдайний і Господь. Він є Той, Хто живе і править вічно. Він є Той, Хто своєю завжди милостивою волею поширює Своє Царство, Свою славу та Свою спадщину від Свого Отця, кожному хто розділить з Ним Його Хрест, Його смерть та Його Воскресіння, бо «Він є Первородний …» (Рим. 8, 29).


З цієї вітки viewtopic.php?f=3&p=23047#p23047

Шановний, Ви ніколи не задумувалися чому в час Тайної Вечері апостоли сиділи у стіп Христа на килимах на підлозі (сидіння за столом-сучасний підхід), чому духовенство причащається у час св. Літургії настоячи, чому ряд кволих людей, наприклад, спаралізованих чи з проблемними ногами приймають Євхаристійного Христа не на колінах? Трохи не той контекст застосовуєте. Але це притаманно "традиціоналістам".
Відповідно до тієї цитати, що ви навели йдеться, що в часі Його приходу у славі на цей світ так і станеться, зокрема серед Божих послідовників та вибранців. Зверніть увагу на майбутній час. Також подібне, що "тільки сатана не хоче клякати перед Богом", що поширюють, отже, послідовники о. Ковпака тощо, не цілком адекватне. Як на мене, тут мається на увазі, що горда богоненависна людина, не хоче взагалі в житті впасти ниць перед Ісусом, де б не була у світі та щоб не чинила... Намір грає чи не головну роль у Причасті. Ну яка може бути духовна користь для людини, що весь час причащається на колінах чи стоячи і затаює заодно якісь мерзенні гріхи? Кривдить ближніх, робить із змінної людської традиції божка?

Більша біда не сам спосіб причащання, а те, що дехто взагалі не приймає ніколи Євхаристійного Христа до свого серця-душі чи чинить це по-святотатськи весь час...
Востаннє редагувалось 11 червня 2010, 08:32 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 07:39

desyatiy писав:
viter писав:
desyatiy писав: і чи вправі підняти мене єпископ.

Хто слухає вас, мене слухає; а хто гордує вами, мною гордує; а хто гордує мною, гордує тим, хто послав мене. (Лк 10, 16)
От і думайте, чи вправі.


Ісус Христос – перед Котрим «всяке коліно приклониться на Небі, на землі чи під землею,» (Фил. 2, 9) і усякий язик визнає, що Він один є Життєдайний і Господь. Він є Той, Хто живе і править вічно. Він є Той, Хто своєю завжди милостивою волею поширює Своє Царство, Свою славу та Свою спадщину від Свого Отця, кожному хто розділить з Ним Його Хрест, Його смерть та Його Воскресіння, бо «Він є Первородний …» (Рим. 8, 29).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 07:40

viter писав:
desyatiy писав:Ісус Христос – перед Котрим «всяке коліно приклониться на Небі, на землі чи під землею,» (Фил. 2, 9) і усякий язик визнає, що Він один є Життєдайний і Господь. Він є Той, Хто живе і править вічно. Він є Той, Хто своєю завжди милостивою волею поширює Своє Царство, Свою славу та Свою спадщину від Свого Отця, кожному хто розділить з Ним Його Хрест, Його смерть та Його Воскресіння, бо «Він є Первородний …» (Рим. 8, 29).

Ніхто не каже, що Христові непотрібно віддавати належному Йому честь. Дай нам Боже розуміння як правильно це робити. Але невже Ви хочете сказати, що зайшовши до церкви, Ви стаєте на коліна і не встаєте поки не вийдете з неї, адже Христос повсякчасно перебуває на престолі?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення прочанка » 11 червня 2010, 21:59

Сьогодні мене доля занесла на Рясне -2 . Дитина писала ЗНО, а я зайшла до церкви Пресвятої Євхаристії... Служба правилась старослов"янською, перед Причастя декілька тих людей, що було - вклякли і довго молились молитву покаяльну, але не загальноприйняту... Причащались на колінах...
Серед оголошень була довга вказівка власне про прийняття Причастя на колінах навіть в період від Паски до Вознесення ( НАШІ Ж ОТЦІ НАГОЛОШУЮТЬ, ЩО У ЦЕЙ ПЕРІОД НЕМА КОЛІНОПРИКЛОННИХ МОЛИТОВ). Куди я потрапила?
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 22:06

прочанка писав:Сьогодні мене доля занесла на Рясне -2 . Дитина писала ЗНО, а я зайшла до церкви Пресвятої Євхаристії... Служба правилась старослов"янською, перед Причастя декілька тих людей, що було - вклякли і довго молились молитву покаяльну, але не загальноприйняту... Причащались на колінах...
Серед оголошень була довга вказівка власне про прийняття Причастя на колінах навіть в період від Паски до Вознесення ( НАШІ Ж ОТЦІ НАГОЛОШУЮТЬ, ЩО У ЦЕЙ ПЕРІОД НЕМА КОЛІНОПРИКЛОННИХ МОЛИТОВ). Куди я потрапила?

до ковпаківців
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: Щодо Причастя

Повідомлення orest » 11 червня 2010, 22:07

ви потрапили до екскомунікованої спільноти під проводом Василя Ковпака :(
Востаннє редагувалось 12 червня 2010, 22:41 користувачем orest, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення o.Mykil » 11 червня 2010, 22:44

о.Олег писав:до ковпаківців


viewtopic.php?f=3&t=894
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 23:03

o.Mykil писав:
о.Олег писав:до ковпаківців


viewtopic.php?f=3&t=894

нещасний чоловік...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення прочанка » 13 червня 2010, 20:10

о.Олег писав:
прочанка писав:Сьогодні мене доля занесла на Рясне -2 . Дитина писала ЗНО, а я зайшла до церкви Пресвятої Євхаристії... Служба правилась старослов"янською, перед Причастя декілька тих людей, що було - вклякли і довго молились молитву покаяльну, але не загальноприйняту... Причащались на колінах...
Серед оголошень була довга вказівка власне про прийняття Причастя на колінах навіть в період від Паски до Вознесення ( НАШІ Ж ОТЦІ НАГОЛОШУЮТЬ, ЩО У ЦЕЙ ПЕРІОД НЕМА КОЛІНОПРИКЛОННИХ МОЛИТОВ). Куди я потрапила?

до ковпаківців



Дякую, отче. Така думка в мене теж виникла...Я чемно помолилась, відбула Службу. Мене ніхто не рухав і я - нікого, але в душі зародився якийсь неспокій...
Хоч з виду нічого і не скажеш. Ніби церква УГКЦ... Оголошення про прощі, як і всюди, а от Причастя...
Був будний день, фани тримали молоді дівчата, а ще було кілька жіночок середнього віку. Служив молодий священик. Мабуть він помітив, що ми "чужі", але вони мали своє, а ми - своє. Я помолилась за свою дитину і пішла.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 13 червня 2010, 22:25

прочанка писав:Дякую, отче. Така думка в мене теж виникла...Я чемно помолилась, відбула Службу. Мене ніхто не рухав і я - нікого, але в душі зародився якийсь неспокій...
Хоч з виду нічого і не скажеш. Ніби церква УГКЦ... Оголошення про прощі, як і всюди, а от Причастя...
Був будний день, фани тримали молоді дівчата, а ще було кілька жіночок середнього віку. Служив молодий священик. Мабуть він помітив, що ми "чужі", але вони мали своє, а ми - своє. Я помолилась за свою дитину і пішла.

так в церкві Андрія приблизно такі ж практики, от лише в Христовій Церкві вони їх діють. Не надто велика проблема - златинізовані практики. Їх і у мене на парохії доволі...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення o.Mykil » 13 червня 2010, 23:20

о.Олег писав:Не надто велика проблема - златинізовані практики.


Думаю, термін дещо негативного відтінку. Прийняті вірними церковні практики, що вони люблять і що помагає їм у християнському житті. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 14 червня 2010, 07:52

o.Mykil писав:Думаю, термін дещо негативного відтінку.

навідь дуже негативного. Для борців за очищення від латинізмів. Але не для мене грішного: так люди моляться. Богові.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення o.Mykil » 26 липня 2010, 01:33

Причастя в уста і на колінах http://www.credo-ua.org/2010/07/31338
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ljubomyr_ps » 27 липня 2010, 21:26

Про наведені слова Св. Августина я раніш не знав:
...Церква встановила і схиляння колін. Знаменитий вислів св. Августина, цитований і в «Sacramentum caritatis» Бенедикта XVI, говорить: «Хай ніхто не їсть цю Плоть (євхаристійне Тіло), перш їй не вклонившись. Бо, не поклоняючись їй, ми грішимо»(«Enarrationes in psalmos», 98, 9). Постава на колінах висловлює і живить це необхідне поклоніння, що передує причащанню євхаристійному Христу. http://www.credo-ua.org/2010/07/31338/

Цілком погоджуюсь зі Св. Августином і Католицькою церквою :)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення viter » 27 липня 2010, 23:50

ljubomyr_ps писав:Цілком погоджуюсь зі Св. Августином і Католицькою церквою :)

Хочу звернути увагу на те, що Августин не казав (виходжу з того що Ви написали в своєму дописі), що причащатися треба на колінах, а тільки те, що Євхаристії потрібно вклонитись. А далі про поставу на колінах вже говорить не св. Августин, а автор статті. То ж Ви тут радше погоджуєтесь не зі св. Августином а з автором статті. Далі, в Католицькій Церкві прийнято причащатися як стоячи, так і навколішки. В нас, в Івано-Франківську, у василіян причащаються на колінах, а в редемптористів стоячи - як ті, так і ті католики (по різному причащаються і в інших парафіях). То ж Ви радше погоджуєтесь не з Католицькою Церквою, а тільки з її частиною. :)
Напевне більше значення має внутрішня настанова людини, а не зовнішній її вияв. То ж мені здається, що і так добре, і так не погано. Про це свідчить те, що у нашій святій Церкві немає якогось чіткого наказу/заборони (чи як краще сказати?) як приймати Св. Причастя.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ShMariam » 26 серпня 2010, 18:22

о.Олег писав:людям, які причащаються - потрібно бути обережними/уважними. Це є і з священиками - постійно сповідаюся з можливості того, що Тіло чи Кров Ісуса впали, а я грішний не побачив...

Розумію небезпеки, але вони присутні у всіх людей (наприклад: Причастився-розкашлявся)


Я чула, що з цих причин воду після миття підлоги в церкві треба виливати на город, а не в каналізацію. Але чи реально це виконується?
А скоро знов насмітять свяченим зіллям, куди це викинуть?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 26 серпня 2010, 18:25

ShMariam писав:
о.Олег писав:людям, які причащаються - потрібно бути обережними/уважними. Це є і з священиками - постійно сповідаюся з можливості того, що Тіло чи Кров Ісуса впали, а я грішний не побачив...

Розумію небезпеки, але вони присутні у всіх людей (наприклад: Причастився-розкашлявся)


Я чула, що з цих причин воду після миття підлоги в церкві треба виливати на город, а не в каналізацію. Але чи реально це виконується?
А скоро знов насмітять свяченим зіллям, куди це викинуть?

мабуть - дуже залежить від конкретних людей, але з практики моєї парохії: спалюємо. А підлоги не миємо - немає підлоги поки :) і немає проблеми.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Щодо Причастя

Повідомлення Олюнька » 26 серпня 2010, 18:54

о.Олег писав:
ShMariam писав:Я чула, що з цих причин воду після миття підлоги в церкві треба виливати на город, а не в каналізацію. Але чи реально це виконується?
А скоро знов насмітять свяченим зіллям, куди це викинуть?

мабуть - дуже залежить від конкретних людей, але з практики моєї парохії: спалюємо. А підлоги не миємо - немає підлоги поки :) і немає проблеми.

за таким же принципом в нас: нема каналізації - лиєм на город :D Але є порохотяг і сміття з нього викидають. Мабуть просто треба пильнувати під час Причастя, бо потім вже пізно. :(
Знаю, що воду, в якій перуть рушнички виливають не те, що на город, а туди, де люди не ходять. :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щодо Причастя

Повідомлення Just_me » 29 серпня 2010, 19:06

viter писав:Напевне більше значення має внутрішня настанова людини, а не зовнішній її вияв. То ж мені здається, що і так добре, і так не погано. Про це свідчить те, що у нашій святій Церкві немає якогось чіткого наказу/заборони (чи як краще сказати?) як приймати Св. Причастя.


http://uniat.ucoz.com/news/pro_svjate_p ... -07-31-403
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 20:44

Олюнька писав:... є порохотяг і сміття з нього викидають...

також не можна викидати де буть: лише у місце, де не ходять або спалювати
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 20:45

Цей сайт просто для всіх хто любить УГКЦ і хоче спасится а навіть стати святим.
Ми засуджуємо як православя та і модернізм, жидів і всіх ворогів Католицької Церкви.
Над сайтом працюють звичайні люди, без вчених чи богословських освіт, побожні і ревні греко-католики.

http://uniat.ucoz.com/index/0-2

Воно й видно, що
Над сайтом працюють звичайні люди, без вчених чи богословських освіт
, бо інакше не було б
Ми засуджуємо як православя та і модернізм, жидів і всіх ворогів Католицької Церкви
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 21:04

о.Олег писав:
Олюнька писав:... є порохотяг і сміття з нього викидають...

також не можна викидати де буть: лише у місце, де не ходять або спалювати

І де коти не лазять :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 21:12

Just_me писав:
viter писав:Напевне більше значення має внутрішня настанова людини, а не зовнішній її вияв. То ж мені здається, що і так добре, і так не погано. Про це свідчить те, що у нашій святій Церкві немає якогось чіткого наказу/заборони (чи як краще сказати?) як приймати Св. Причастя.


http://uniat.ucoz.com/news/pro_svjate_p ... -07-31-403

так це для Латинського обряду, та і з цим, мабуть, варта критично дослідити, бо це джерело інформації сумнівної якості (принаймі на перший погляд).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щодо Причастя

Повідомлення Just_me » 29 серпня 2010, 21:16

ShMariam писав:
Воно й видно, що
Над сайтом працюють звичайні люди, без вчених чи богословських освіт
, бо інакше не було б
Ми засуджуємо як православя та і модернізм, жидів і всіх ворогів Католицької Церкви


Добре, згодна. Сайт сайтом. Статті туди добирають
звичайні люди, без вчених чи богословських освіт
та хто сказав, що вони ж їх і пишуть? На цю ж статтю є посилання і з іншого сайту, вкінці статті зазначено автора -
о. Боніфацій Гюнтер (Чину Кармелітів Босих) "Тільки сатана не хоче вклякати перед Богом і Божою Матір´ю. - Вроцлав-Івано-Франківськ, 2002 р.


http://www.traducionalist.info/blog/pro ... 05-26-1183
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 21:25

все вірно. Тут проблема у самому "традиціоналізмі". На Форумі десь є тема про лефевризм - перечитайте і буде трошки зрозуміліше, звідки такі крайні погляди у людей. Але тут дійсно саме про Латинський Обряд в кожному разі
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 21:42

А назва того іншого сайту сама за себе говорить. Тільки що докопалася - так, вони підтримують Ковпака, якщо сам сайт не створений його ж парафіянами.

Я нічого не маю проти того, щоб причащатися навколішки, просто ... це той випадок, коли люди думають серцем, а не головою.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щодо Причастя

Повідомлення Just_me » 29 серпня 2010, 22:04

ShMariam писав:причащатися навколішки ... це той випадок, коли люди думають серцем, а не головою.


Знаєте, як на мене, якраз традиція причащатися навколішки ніяких змін не потребує. Є так багато речей, котрі можна було б переглянути, але ж хіба приймати Причастя на колінах - це аж так важко, не до витримання, щоб думати, що тут модернізувати? Звідки взагалі взялася така думка (та й масова практика) ставати до Причастя в чергу, як на базарі? Пригадую, ще кілька років тому мені і на думку не спало б, що існує така МОЖЛИВІСТЬ приймати стоячи Святе Причастя, а зараз пройдіться по церквах - в одиницях ви знайдете під час Причастя людей на колінах. Я ще розумію сповідатися можна стоячи і сидячи і як завгодно, ну але ж Причастя - це Сам Ісус! Як таке можливо?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 22:22

Just_me писав:... Звідки взагалі взялася така думка (та й масова практика) ставати до Причастя в чергу, як на базарі? ...

"як на базарі" :( - мені дуже шкода, що і Ви не розумієте, як виглядає, що тут є різні люди і багато з них йдуть до Причастя в молитовному говінні виходячи на зустріч Христу... А Ви отак... Не ображайте людей, якщо можна...
А звідки взялося... Та тут у темі, здається, вже багато сказано - від початків: літургічне "зі страхом Божим і вірою приступім" говорить саме про приступання ідучи до Христа (а не про початок дії). Та і Святий Йосафат- точно Причащав стоячи (навколішки- це пізніша традиція)...
дуже прошу зважати на те, що біля Вас - ближні, яких Господь заповів любити
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щодо Причастя

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 22:25

Just_me писав:
ShMariam писав:причащатися навколішки ... це той випадок, коли люди думають серцем, а не головою.


Знаєте, як на мене, якраз традиція причащатися навколішки ніяких змін не потребує. Є так багато речей, котрі можна було б переглянути, але ж хіба приймати Причастя на колінах - це аж так важко, не до витримання, щоб думати, що тут модернізувати? Звідки взагалі взялася така думка (та й масова практика) ставати до Причастя в чергу, як на базарі? Пригадую, ще кілька років тому мені і на думку не спало б, що існує така МОЖЛИВІСТЬ приймати стоячи Святе Причастя, а зараз пройдіться по церквах - в одиницях ви знайдете під час Причастя людей на колінах. Я ще розумію сповідатися можна стоячи і сидячи і як завгодно, ну але ж Причастя - це Сам Ісус! Як таке можливо?


Я не зовсім точно висловилася. Ковпаківці, та й догналівці також - це, нмд, люди, що швидше думають серцем ніж головою,/інакше не дали б себе обманути, якщо ж не своїми лідерами, то дияволом точно/, а не всі, хто хоче причащатися на колінах.
Хочете причащатися на колінах - будь ласка, є церкви де це можна.
Але на цьому форумі вже приводилися аргументи на користь причащання на стоячи, пошукайте. Правда, в глибині душі, я ... не зовсім з ними погоджуюся, але не вважаю що вони роблять якийсь гріх, сама багато разів так причащалася. Напевне це один з тих випадків, подібний до того, коли йшлося про споживання м'яса, можливо пожертвуваного божкам "Коли хто їсть, хай тим, що їсть, не гордує; а хто не їсть, хай того, хто їсть не судить".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 39 гостей