Мова форуму УГКЦ

щодо вигляду, функціональності, наповнення, зручності офіційної сторінки та форуму УГКЦ.

Модератори: Artur, ihor

Андрей Днепров

Форум на русском (российском)

Повідомлення Андрей Днепров » 23 вересня 2005, 11:48

Верховная Архиепископия стала Киевско-Галицкой после переезда кафедры Главы Церкви в Киев. Те ассоциация, те смыслы, которые несет в себе слово "Киев" во многом шире, чем те смыслы, что заложены в слове "Украина".
Киев - это общее и самое дорогое общее из прошлого Всей Руси (Украины, России, Белоруссии).
Верховная Архиепископия самый легитимный преемник древней единой для Всей Руси Киевской митрополии.
В Восточной Украине, в Белоруссии и в России огромный интерес к жизни Верховной Архиепископии и огромное поле деятельности для греко-католиков.
Принимая во внимание вышеизложенное, считаю, что помимо украинского и английского, форум должен быть на русском (российском) языке.
Это не москофильство, не шовинизм, это необходимость и одно из условий роста.
Москвич, русский (россиянин), католик.

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Повідомлення ihor » 23 вересня 2005, 12:21

Думаю, что не надо открывать русскоязычный форум, потому что можно и здесь, по надобности, высказываться на русском. А как думают другие участники форума?

pavel_parfentiev
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 22 вересня 2005, 14:33

Повідомлення pavel_parfentiev » 25 вересня 2005, 19:37

ihor писав:Думаю, что не надо открывать русскоязычный форум, потому что можно и здесь, по надобности, высказываться на русском. А как думают другие участники форума?


Я согласен. Этого форума достаточно, не надо умножать сущности без нужды. Я думаю, что этой многоязычностью лишь подчеркивается подлинная кафоличность (вселенство) Киевской Церкви.

Гість

Повідомлення Гість » 26 вересня 2005, 12:01

pavel_parfentiev писав:
ihor писав:Думаю, что не надо открывать русскоязычный форум, потому что можно и здесь, по надобности, высказываться на русском. А как думают другие участники форума?


Я согласен. Этого форума достаточно, не надо умножать сущности без нужды. Я думаю, что этой многоязычностью лишь подчеркивается подлинная кафоличность (вселенство) Киевской Церкви.


Несколько странная логика: "не надо умножать сущности без нужды" и "...думаю, что... многоязычностью лишь подчеркивается подлинная кафоличность... Киевской Церкви".
Многоязычность - это некая второсортность русского языка? Сделать русский язык равным на пространстве "наследников" Киевской Церкви (опустим пока вопрос об их каноничности) это "умножение сущности без нужды"?
Павел, если я правильно понимаю, Вы петербуржец? Вы ратуете за рост Российской Греко-Католической Церкви и Вы высказываетесь за ограниченное использование русского языка здесь?
Вопрос перед Верховной Архиепископией конечно не столько в том, чтобы на этом форуме русский язык был равноправным, вопрос даже скорее в другом, в том, чтобы русский язык был одним из языков службы.
Иначе слова Верховного Архиепископа о том, что греко-католики перешли Днепр как-то провисают, без использования русского языка переход Днепра будет переходом всего лишь десанта, а не серьезных сил.
Низкий поклон Галиции за то, что внесла огромный вклад в сохранение Греко-Католической Церкви, но будущее Киевской Церкви не стоит жестко связывать только с украинским языком, ведь это если не сегодня, то завтра будет ограничением роста.
Ограничение недопустимо, тем более когда стоит задача о Патриархате.

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Повідомлення ihor » 26 вересня 2005, 14:23

УГКЦ не против использования русского языка для служения тем верующим, которые разговаривают на русском, так как УГКЦ не против использования английского языка для англоязычных верующих этой Церкви в США или Канаде.
Также для присутствия информации УГКЦ о её жизни и деятельности на русскоязычном пространстве используется русскоязычная версия официальной веб-страницы.

pavel_parfentiev
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 22 вересня 2005, 14:33

Повідомлення pavel_parfentiev » 26 вересня 2005, 19:18

Не понимаю нервности реакции.

УГКЦ - это украинская Церковь своего права, и основной язык для нее - украинский. Этот форум принадлежит УГКЦ. Поэтому нормально, что он - украиноязычный. Спасибо хозяевам, что они не вводят ограничений по языку форума.

Белорусская, Украинская, Российская Церкви своего права - все наследники Днепровской купели и Киевской Церкви, но, конечно, УГКЦ имеет "первородство" в этом преемстве. Кстати, в УГКЦ для русскоязычных прихожан служат на русском языке.

А если будет форум Российской Церкви своего права там будет основным языком русский - это естественно. В чем, Ваши претензии ко мне, гость? В том что я не хочу "отдельного" русскоязычного форума, посвященного УГКЦ? Странно.

Да, я петербуржец.

Андрей Днепров

Повідомлення Андрей Днепров » 27 вересня 2005, 08:53

pavel_parfentiev писав:Не понимаю нервности реакции.


Ее нет

Сергей

Повідомлення Сергей » 27 вересня 2005, 15:41

ihor писав:Также для присутствия информации УГКЦ о её жизни и деятельности на русскоязычном пространстве используется русскоязычная версия официальной веб-страницы.


Это верно, вопрос ведь не в том, что делается. Вопрос в другом: может ли делаться больше?

Андрей Днепров

Повідомлення Андрей Днепров » 28 вересня 2005, 16:25

ihor писав:Думаю, что не надо открывать русскоязычный форум, потому что можно и здесь, по надобности, высказываться на русском. А как думают другие участники форума?


Игорь, добрый день, это во-первых, а во-вторых, посмотрите на высказывания на Форуме, на каком, в основном, языке они сделаны. Ответ - очевиден, а теперь попытайтесь прикинуть, с подобной практикой использования языков в Верховной Архиепископии (а ведь в службах они сегодня используется примерно в той же пропорции, что и на Форуме), как быстро будет шествовать Греко-Католическая Церковь по Востоку Украины.
Как там говорил один из классиков: "это хуже, чем преступление, это ошибка".
С другой стороны, конечно есть непростая проблема государственных границ и т.д., но Киевская Церковь имеет отношение и к сегодняшней России, в которой, в части социальных слоев накапливается усталость от МП, эти люди ищут. И внутренне многие из них склонны найти в Греко-Католической Церкви. О них ведь нельзя забывать.
С искренним уважением

Аватар користувача
Nesna
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 21 вересня 2005, 14:43
Звідки: Haifa, Israel
Контактна інформація:

Повідомлення Nesna » 28 вересня 2005, 21:21

Согласен с тобой. У нас в Израиле тоже подобные проблемы( Очень не многие "латинские" священники готовы проводить Службы на иврите, хотя все его знают( И с "русской улицой", лучше промолчу... А тут миллион "русскоязычных" граждан, которых евангелизируют протестанты...
100% католик

диякон Петро

Місце неукраїнців в УГКЦ

Повідомлення диякон Петро » 01 жовтня 2005, 00:34

ihor писав:УГКЦ не против использования русского языка для служения тем верующим, которые разговаривают на русском, так как УГКЦ не против использования английского языка для англоязычных верующих этой Церкви в США или Канаде.


До речі, минулого року незамітно пройшла 100 річниця з дня проголошення Митрополитом Андреєм Пастирського послання до поляків греко-католиків. Це Послання, хоча первісно адресоване полякам, вміщає, зокрема у вступній частині, універсальний і все акуальний виклад принципів ставлення нашої Церкви до "нацменшин" в Її лоні.

Варто прочитати!

Найважливіші фрагменти та бібліографічні вказівки щодо повного тексту див.:

http://www.grekat.stalwol.pl/szept.html

Zarusskiy.org

Украинизация Украины – сокращение верных УГКЦ!

Повідомлення Zarusskiy.org » 28 жовтня 2008, 10:49

Украинизация Украины – сокращение верных УГКЦ!
УГКЦ может и дальше игнорировать (или почти игнорировать) русский язык в своих СМИ, в своих богослужениях. Первый результат очевиден, УГКЦ движется на Восток и Юг Украины со скоростью черепахи. Второй результат, несколько менее очевиден для «сознательных украинцев» греко-католиков даже после задвигания президентом Виктором Ющенко УГКЦ и лично Патриарха Любомира на праздновании 1020-летия Крещения Руси, но он тем не менее наступит.
Чем больше УГКЦ вкладывается в политику украинизации Украины, чем больше УГКЦ и ее верные во власти помогают полной победе украинского языка, тем быстрее в Украине возникнет (станет каноничной) Украинская Поместная Православная Церковь (УППЦ), и тем быстрее значительная часть греко-католиков перейдет в УППЦ, как «самую правильную, самую «сознательную» Украинскую Церковь». Не делая шагов навстречу русскому языку, вкладывая душу в украинизацию Украины, УГКЦ и ее верные во власти готовят будущее резкое сокращение рядов УГКЦ.

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 28 жовтня 2008, 13:38

Шановні форумчани щиро дивуюся собі і вам, говоримо про проблему, якої не існує, адже ми спілкуємося різнимии мовами на форумі і це нам зовсім не заважає висловлювати власні думки. Гадаю, якщо буде потреба у неукраїномовного читача щось тут почерпнути, то йому допоможе його інтелект. Особисто я не проти використання російської мови на цьому форумі. Навпаки це підкреслює його значимість. :roll:

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 28 жовтня 2008, 17:17

:lol: :lol: Пропоную зайти на будь-який російський форум і запропонувати: "а дайте размавлять на украинском". Вас там вмить шапками закидають! :x :x
Я є лиш чверть буття
Три чверті мене, то свобода
А те що бачиш ти не я
А двері крізь які немає входу
І коли щось я говорю, то не слова, а вітер
Я там де небо п'є зорю
Я вихід із всього на світі

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Мова форуму УГКЦ

Повідомлення сергій » 13 червня 2009, 13:37

На форумі почастішали випадки коли люди ставлять свої дописи іноземною мовою. Зрозуміло, що в дискусії можна використати якусь цитату іноземною, але не цілий допис написати!!!! Це просто елементарна неповага до учасників форуму і до української мови.
Думаю людей які не володіють українською потрібно, або виключати з форуму, або відкрити для них російськомовну гілку. Бо полякам, чи англійцям, чи кому іншому таке хамство до голови не приходить, щоб влізти на україномовний форум і спілкуватися неукраїнською.
Sic transit gloria mundi

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Повідомлення Simeon » 13 червня 2009, 16:59

Слушне зауваження!
Я не зустрічав, щоб на російськомовних форумах хтось дописував українською мовою. Для них це було би "большим неуважением", а ми спокійно на це реагуємо, а ще гіршим є те, що самі переходимо на російську мову.

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Повідомлення Simeon » 13 червня 2009, 18:32

Хоча буде також крайністю забороняти або видаляти повідомлення, тільки через те, що вони російською. Бо для декого, можливо, дійсно це єдина зрозуміла мова, а через те ці люди втрачатимуть нагоду отримати відповіді на важливі для них запитання і ближче пізнати Церкву.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 18:36

Simeon писав:Слушне зауваження!
Я не зустрічав, щоб на російськомовних форумах хтось дописував українською мовою. Для них це було би "большим неуважением", а ми спокійно на це реагуємо, а ще гіршим є те, що самі переходимо на російську мову.



Тоді хай офіційно введуть правило,що мова форуму тільки українська.

Хоча моя думка така. Багато людей ходить сюда і читає. Навіть з Росії. Я, особисто не бачу проблеми, якщо хтось пише на російській, хіба якщо, повторюсь, введеться тільки одна мова форуму, тоді так.

Але це є плюс, тому що багато російськомовних теж читає і може дописувати.

Я би не ставив такий наголос на мові, хтось може бути українцем і говорити на російській, а хтось може бути щирим українцем, але насправді останньою людиною.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 13 червня 2009, 19:11

romanm писав:Хоча моя думка така. Багато людей ходить сюда і читає. Навіть з Росії.


Не віриться мені, що ті, хто ходить сюди не розуміють української мови. Я не знаю добре польської мови, тому мені і в голову не прийде відвідувати польський форум а тим більше реєструватися в ньому.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: МОВА ФОРУМУ УГКЦ

Повідомлення o.Mykil » 13 червня 2009, 19:41

сергій писав:На форумі почастішали випадки коли люди ставлять свої дописи іноземною мовою.


Заувага слушна, але ситуація особливо в Україні з державною мовою досить специфічна, як знаємо. Не скрізь почуєш рідну...

Зауважив, що часто потрібні джерела до теми є, для прикладу, саме по- російськи чи якоюсь іншою іноземкою, тому що у плані української мало що робиться...

Що там російська! Не раз уже видаляв повідомлення (свіжі теми!!!) англомовного характеру, інколи кілька разів у день, що подавались на форум з комерційною метою у вигляді СПАМУ!!!!
Востаннє редагувалось 15 червня 2009, 19:37 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 14 червня 2009, 10:28

То дійсно добре зауваження щодо мови. Ще на рахунок російської, то ще пів біди - вже так історично склалося, що з нею ми надто пов'язані ( я і сама нажаль не можу похвалитись "чистотою" мови, бо таки мусить то слівце не українське "вирватись" при розмові.
Але на рахунок англійської чи інших мов ( а особливо створення теми на іноземній!!!) то вже занадто, бо я також могла б дописувати іспанською, наприклад, та цікаво хто б пудтримував зі мною діалог???? Хіба що невелика кількість людей!!!!
Вважаю, що то неповага до інших, навіть тому, що не всі люди мають схильність до вивчення іноземної, так само як і не всі можуть бути фізиками і математиками :(
Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.
(М.Куаст)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 червня 2009, 18:04

Про це вже, певним чином, вели мову http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=106
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 15 червня 2009, 17:01

В принципі не згоден з позицією, що англійською, іспанською, польською не можна, а російською можна. Не потрібно себе обманювати. Багато молоді покоління після 1985 року народження російської не розуміють. Якщо адміністрація зацікавлена у присутності на форумі тих хто не володіє українською, чи не варта би було для них відкрити російськомовну, англомовну, іспаномовну чи італомовну версію. Якщо ми з "розумінням" відносимося до тих хто не володіє українською, то для чого переваги надавати носіям імперських замашок?
Може ми би мали перестати бути політкорекнішими від містера Обами?
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 червня 2009, 19:16

сергій писав:В принципі не згоден з позицією, що англійською, іспанською, польською не можна, а російською можна.



Поки що ніде нема теми та дописів до неї на форумі повністю якоюсь іноземною мовою. Та й повідомлення англійською виглядали лишень на спам, були ні в кут, ні в двері, до їх поширення могли спричинитися спам-боти. Тож такому особливо тут не місце. Як і російськомовному спаму не в тему.:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 15 червня 2009, 19:28

Так тут навпаки, єдине місце де можна щось взяти про УгКЦ, я не бачу резону забороняти російську. Чому? Див. вище.
Давайте не будем підтримувати думку, що УгкЦ типічно галичанська і всім решта до неї зась! Хай говорить по російськи, китайскому, чи ше якось. Головне яка це людина.
Он, маємо братів україномовних, "похлєще" чим сатаністи. Давайте не будемо звертати увагу на мову допису, а на те, чого хоче дізнатися людина. Може завдяки нам і чогось пізнає більше про нашу Церкву. Імхо.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 15 червня 2009, 19:49

Використання російської мови - це обмеження права українців здобувати інформацію рідною мовою. Тим більше, що, справді, не всі знають російську. Невже росіяни вважають, що кожен українець зобов'язаний знати їхню мову?
Допис на українському форумі не українською мовою - вияв грубої неповаги до українців. Кожен такий допис розцінюватиму, як особисту образу. Хто з іноземців має совість, зрозуміє мене.
Востаннє редагувалось 15 червня 2009, 22:18 користувачем viter, всього редагувалось 1 раз.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 15 червня 2009, 19:49

Згоден з тим, що окрім російської інших іноземних мов не має. Але в тому і суть. Коли СРСР розпався багато москалів виїхало до Америки, а за рік часу більшість попросилася назад в Расєю. Причина: "Нас здєсь нє уважают. Еті амєріканци нє хотят ґаварить па-русски". Може і нам варто принаймні в цьому взяти приклад з американців. Хіба така толєранція, коли хтось нагло лізе на іншомовний сайт і пише там своєю мовою, а тут же ж йому його мовою починають відповідати, не є виразом хахляцкого малорусизму? Ми би мали самі себе поважати, тоді й сусіди нас поважатимуть.
Я не кажу видаляти ці дописи. Але варто би було чемно таким людям пояснити, що форум україномовний. Як не допоможе - банити.
Хіба спілкування російською на україномовному сайті не є виразом неповаги до учасників форуму? Може трошки переберу міру, тому наперед прошу вибачення. Але таку поведінку російськомовної "еліти" можна сприйняти хіба що на рівні лайки і то не конче пристойної.
А стосовно наших рідних українських "брикачів", як каже українська приказка своє лайно не так сильно смердить, як сусідське.
Sic transit gloria mundi

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 15 червня 2009, 21:38

Поведінка більшості росіян у мовному питанні справді має ознаки шовінізму та українофобії. Недавно мав розмову із однією росіянкою, яка вийшла заміж за українця і вже більше 30-ти років проживає в нашому районі, де за статистикою 98% україномовних українців. І при тому принципово спілкується виключно на російській, хоча українську чудово розуміє. Як таке можливо?! Це ж як потрібно не любити наших місцевих людей, щоб не говорити їх мовою?
Поруч у сусідньому районі є угорські села у яких якщо російська дівчина вийшовши заміж переїде до чоловіка в його угорську сім'ю, то вже через пару місяців так "швельбає" угорською як мадярка, бо інакше її ніхто не буде розуміти.
От і виходить, що наше толерантне ставлення шкодить не тільки нам, а й тим хто ним зловживає. Для чого вчити і вправлятися в українській, якщо всі і так почувши твою російську зразу ж і самі на неї переходять!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 15 червня 2009, 22:38

Чесно кажучи не пам"ятаю, щоб хтось з російськомовних дописувачів, яких я зустрічав на форумі, справді-хотів-би-щось-дізнатися. Всі, які тут були, без виключення виявлялися провокаторами, які зловтішаються з "бідолах малоросів" особливо, коли ті самі себе не поважають і відразу переходять на російську.

Хочеш спілкуватися на цьому форумі -- пиши українською, по моєму це необхідно ввести до правил!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 16 червня 2009, 09:40

Мaлuй писав:Чесно кажучи не пам"ятаю, щоб хтось з російськомовних дописувачів, яких я зустрічав на форумі, справді-хотів-би-щось-дізнатися. Всі, які тут були, без виключення виявлялися провокаторами, які зловтішаються з "бідолах малоросів" особливо, коли ті самі себе не поважають і відразу переходять на російську.

Хочеш спілкуватися на цьому форумі -- пиши українською, по моєму це необхідно ввести до правил!


Ну дивіться самі. Хоча я би так не говорив, що всі російськомовні - провокатори. Он, і україномовні козаки були не на задніх ролях.

1.Я не думаю, що відповідаючи людині по російськи, показуєш свою меншовартість, навпаки, інтелект, що ти говориш не тільки на своїй, але і на других мовах.

2. Людина також може звернутися до мене на російській, зовсім не для ого щоби принизити мене, а тому, що дійсно не говорить на цій мові.

3. це не їх вина, а вина такої держави, де на укр. мові говорять тільки 3 області.

4. Якщо, шановні форумчани, чи хто там, вирішать, що мова форуму тільки українська, без проблем. Але повторюся, де ви пропонуєте йти людям, які хочуть щось дізнатися про нашу церкву? Чи вона так і залишиться галичанським явищем, як про нас говорять РПЦшники?!

Давайте не будемо нікого боятися, а навпаки, приймати людей які цікавляться нами, навіть якщо нам здається, що вони провокатори. Якщо ставлять питання різного роду, то це ще не значить що вони провокують, ну а якщо показують свою суть, то є таке діло як бан, от і все.

Але це всього лиш мої скромні думки.


Повернутись до “Зауваги та пропозиції”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей