Думка Церкви про існування інопланетян

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 09:34

viter писав:Якби у всесвіті існували ще десь розумні істоти (інопланетяни), то вони були б згадані у Історії Спасіння так само як ангели. Чи Ви (Злий Іван) думаєте, що ангели "прикріплені" тільки до планети Земля, тому і згадуються в Біблії?


Чому були б згадані. Обгрунтуйте.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Olya » 09 вересня 2010, 09:37

o.Mykil писав:
Нема потреби, бо це не в тему... От докажіть, що це не злі духи, коли я знаю на основі різних фактів, що це все диявольські витівки на згубу та збаламучення людських душ!


Я також згідна з о.Мікілом. Інопланетяни - це біси, які так хочуть збаламутити людей, щоб вони перестали або й не почали думати про Бога... Всякі неймовірні історії, які розповідаються в ЗМІ буває настільки захоплюють людей, що вони самі вже хочуть такої зустрічі, не розуміючи що це на згубу, бо нічого доброго з цих зустрічей не буде.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення viter » 09 вересня 2010, 09:46

Злий Іван писав:
viter писав:Якби у всесвіті існували ще десь розумні істоти (інопланетяни), то вони були б згадані у Історії Спасіння так само як ангели. Чи Ви (Злий Іван) думаєте, що ангели "прикріплені" тільки до планети Земля, тому і згадуються в Біблії?


Чому були б згадані. Обгрунтуйте.

Тому, що існування розумних істот у всесвіті є дуже важливою інформацією, особливо якщо ті істоти втручаються у наш світ. Ісус Христос прийнявши людське тіло підняв гідність людини понад інші створіння і вчинив нас дітьми Божими. Чи приховав би наш Отець від нас існування інопланетян? Адже про ангелів Він нам розказав.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 09 вересня 2010, 09:46

Злий Іван писав:.
Ця стаття абсолютно нічого не доводить. Зовсім. :(


Хіба, що для атеїста... %)

Як відомо, існують нині різні контактери з "НЛО" (дияволом), які отримують різні окультні здібності, починають через ті контакти практикувати магію. Навіть не дивуюся, що феномен "НЛО" фігурує в інтернеті на численних окультних сайтах, бо його природа знана для тих, що ходять у світлі Св. Духа, а не перебуваєть у темряві незнання!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 10:00

o.Mykil писав:
Злий Іван писав:.
Ця стаття абсолютно нічого не доводить. Зовсім. :(


Хіба, що для атеїста... %)

Як відомо, існують нині різні контактери з "НЛО" (дияволом), які отримують різні окультні здібності, починають через ті контакти практикувати магію. Навіть не дивуюся, що феномен "НЛО" фігурує в інтернеті на численних окультних сайтах, бо його природа знана для тих, що ходять у світлі Св. Духа, а не перебуваєть у темряві незнання!


Я не атеїст. :Yahoo!:

Але в тій статті розписана упереджена думка людини.

А,окрім контактерів існує купа ворожок, цілителів (які, до речі використовують молитви, ікони, хрести у своїх шарлатанствах, і горе тому, хто після того, як його обдурять, скажуть, що Бога нема), сект і просто шарлатанів і шахраїв.

Де докази, що це все правда? Нема.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 10:03

viter писав:
Злий Іван писав:
viter писав:Якби у всесвіті існували ще десь розумні істоти (інопланетяни), то вони були б згадані у Історії Спасіння так само як ангели. Чи Ви (Злий Іван) думаєте, що ангели "прикріплені" тільки до планети Земля, тому і згадуються в Біблії?


Чому були б згадані. Обгрунтуйте.

Тому, що існування розумних істот у всесвіті є дуже важливою інформацією, особливо якщо ті істоти втручаються у наш світ. Ісус Христос прийнявши людське тіло підняв гідність людини понад інші створіння і вчинив нас дітьми Божими. Чи приховав би наш Отець від нас існування інопланетян? Адже про ангелів Він нам розказав.


Може нам для нашого спасіння не обов'язково знати, чи ми одні у Всесвіті?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення viter » 09 вересня 2010, 10:15

Злий Іван писав:Може нам для нашого спасіння не обов'язково знати, чи ми одні у Всесвіті?

Може і не обов'язково. Але визнайте, що дивна якась ситуація - вони втручаються в наш світ, а нам не обов'язково про них знати. Щось тут не "клеїться".
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 10:39

А для цього нам дана свобода волі і розум.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення viter » 09 вересня 2010, 10:46

Мої свобода волі і розум кажуть, що інопланетян нема, а ваші, видається, кажуть, що є. І що?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2010, 10:56

viter писав:Мої свобода волі і розум кажуть, що інопланетян нема, а ваші, видається, кажуть, що є. І що?

:)
http://www.youtube.com/watch?v=c3Uo754QuyE
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 13:45

viter писав:Мої свобода волі і розум кажуть, що інопланетян нема, а ваші, видається, кажуть, що є. І що?


Розумієте, те, що вам/мені видається, що їх нема/є нічого не змінить.
Якщо вони є -- то є, щоб вам/мені не хотілося.
Якщоїх нема -- то нема, щоб вам/мені не хотілося.
Я ставив питання інакше, чи суперечить їх існування Святому Письму, переданням тощо.
Поставив питання на яке поки ніхто, тут на форумі, не дав відповіді! :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Olya » 09 вересня 2010, 14:07

Знаєте мені пригадалась одна подія, яка відбувалася ще до потопу (Буття 6 :1-6). Коли ангели сходили з неба і блудили з людськими дочками. Коли народжувалися велетні і силачі, які вели себе дуже грішно. Можливо ці ангели, які потім пристали до свити нечистого і є тими інопланетянами, які до тепер зводять людей... Я дивилась недавно передачу, де розповідалося що знайшли рештки якихось людей - атлантів, які були великого зросту. Ведучий розповідав, що це напевно інопланетна розвинена раса, яка чомусь вимерла. Але ж про це говориться в Біблії, що це за раса...
"Інопланетяни" - це злі духи, які можуть мати будь-яку подобу і краще для нас не мати з ними нічого спільного. Краще взагалі не зациклюватись на цьому, бо в демонічному світі є багато всякого не зрозумілого і загадкового, яке на превеликий жаль так приваблює людей.... Є ж стільки прекрасного про що можна думати і говорити... :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 14:20

О, Olya, я знаю цю історію, і навіть не думав її сюди приводити як якийсь аргумент, бо це буде дуже сильно притягнуто за вуха. Не люблю такого робити. Але, раз ви вже зачепили, ангели -- духовні створіння. Чи можуть вони мати тіло за своїм бажанням?
А тих велетів, славних від віку (до речі, що це значить: славні від віку?), називають, здається, ніфелімами.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення samael » 09 вересня 2010, 14:27

Була вже подібна дискусія: viewtopic.php?f=8&t=1353&p=16359#p16359
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Есть ли жизнь на марсе или нет?!

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2010, 14:38

Bohdan_Astro писав:
Коли я читаю в Біблії "земля", то в найширшому розумінні того слова розумію весь матеріальний всесвіт, а під небом - духовний світ. Бо інакше можна договоритися, що духовний світ - це просто життя
на іншій ідельній планеті, чи в якійсь газо-пиловій туманності, адже вони - на небі в такому спрощеному підході :)

А про те, що "є вівці, що не з цієї отари" у Святому Письмі говориться. Ми зараз це розуміємо так, що йдеться про інші (не єврейський) народи. А проте, мені здається, таке трактування цілком може бути розширене. Звичайно, я не стверджую, я лише припускаю...

Наскільки мені відомо, Церква догматично не є категоричною в цім питанні, то може і ми не будемо :wink:


От цікаво було би взнати думку офіційної Церкви -- Ватикану.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 09 вересня 2010, 18:36

Злий Іван писав:Поставив питання на яке поки ніхто, тут на форумі, не дав відповіді! :(


Тему, здається, не ви стоворили... Особисто навів від самого початку немало аргументів, що "інопланетяни" - це нечисті духі. А чи ви навели якийсь серйозний агрумент, що вони щось інакше??
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 09 вересня 2010, 18:40

Olya писав:Знаєте мені пригадалась одна подія, яка відбувалася ще до потопу (Буття 6 :1-6). Коли ангели сходили з неба і блудили з людськими дочками.


По-моєму, це більше з апокрифів закралось, які Церква потім відкинула як видумані чи фантастичні. Щось уже таке читав.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2010, 19:39

o.Mykil писав:Як відомо, існують нині різні контактери з "НЛО" (дияволом), які отримують різні окультні здібності, починають через ті контакти практикувати магію.

Так, відомо багато фактів, коли "НЛО" виявляє свою природу.
Але можна допустити, що у Всесвіті існують справжні інопланетяни, вони не контактують з людьми.
Можна припустити, що всі оті контакти "інопланетян" є для того, щоб люди в них повірили. Наступним етапом буде напад на Землю. І тут з'явиться "герой-визволитель", який або домовиться з ними, або переможе їх, і тим здобуде собі славу. Це буде антихрист. (Здається, з книжки М. Маріїна "На порозі Апокаліпсису")
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 06:03

o.Mykil писав:... Щось уже таке читав.

в теософів, напевно. Полюбляють.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 08:15

o.Mykil писав:
Злий Іван писав:Поставив питання на яке поки ніхто, тут на форумі, не дав відповіді! :(


Тему, здається, не ви стоворили... Особисто навів від самого початку немало аргументів, що "інопланетяни" - це нечисті духі. А чи ви навели якийсь серйозний агрумент, що вони щось інакше??


Не я. Але хіба я порушую якісь правила форуму, додаючи питання в контексті теми?
Створю нову тему -- зараз же по шиї дадуть, за множення тем, маю гіркий досвід :( (навести Вам приклад?).

Аргументів повний Інтернет, щось на взірець того, як за людьми ганялися всілякі сяючі об'єкти. Тільки не всі люди зразу ототожнюють їх з нечистим.

Повідомлення o.Mykil » Вчора, 19:40
Olya написав:Знаєте мені пригадалась одна подія, яка відбувалася ще до потопу (Буття 6 :1-6). Коли ангели сходили з неба і блудили з людськими дочками.


По-моєму, це більше з апокрифів закралось, які Церква потім відкинула як видумані чи фантастичні. Щось уже таке читав.


Певно маєте на увазі книгу Еноха.


P.S. На моє питання відповіді так і нема... :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 08:28

Злий Іван писав:...P.S. На моє питання відповіді так і нема... :(

можете повторити?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 09:03

Ось повторюю питання:

Злий Іван писав: питання: чи суперечить життя на інших планетах Святому Письму?

Зразу долию масла у вогонь. Церква не відкидає еволюції, про це ми вже говорили в темі "Еволюція та креаціонізм" http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=1554
Про 6 днів творення світу там також не пропустили. (сам доклався :D ).

Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 10 вересня 2010, 09:20

Злий Іван писав:
Зразу долию масла у вогонь. Церква не відкидає еволюції, про це ми вже говорили в темі "Еволюція та креаціонізм"


Є два світи з життям: земний та духовний, тобто потойбіччя. Церква говорить про розумний евоюційний розвиток саме в цьому світі, а не деінде!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 09:56

Злий Іван писав: питання: чи суперечить життя на інших планетах Святому Письму?

а яка дотичність? Святе Письмо - не посібник з уфології. Та і саме питання "чи не суперечить Святому Письму" продиктоване протестантськими проповідниками - варта ставити запитання: "що Свята Церква каже по темі" (як, власне, і передбачає назва теми). Тоді відповім, що не думаю, що це є питанням до Церкви - це питання до науковців, які шукають докази існування розумного життя неземного походження. Допоки їх не знайдено, постійно впиратимося в проблематику "вірю-невірю", "переконаний - вважаю інакше"... Відповідно, як вже десь писав, якщо будемо мати не припущення, а факт існування "інопланетян" - будемо мати і ставлення Церкви. І не думаю, що воно буде чимось відрізнятися від Божого імперативу: "проповідуйте всім народам, хрестячи..".
А так... Вишукувати щось про ставлення до можливоіснуючого Біблії чи Церкви - марна справа, яка, власне, і закінчуватиметься "доказами" того, що "вони існують", "що вони демони", "що брєхня це все"...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 11:08

Безперечно, що не посібник з уфології.
Але розглянемо умовну ситуацію: Якийсь вчений А, людина віруюча, побожна зайнятий по роду діяльності пошуком позаземного життя, і тому потрапляє у незручну ситуацію для свого сумління, бо може думати, що зайнята пошуком якогось демонізму чи що. Натомість, якщо Церква скаже: можливе існування, людина може працювати над своєю працею без пошуків компромісів зі своїм сумлінням.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 11:19

Злий Іван писав:Безперечно, що не посібник з уфології.
Але розглянемо умовну ситуацію: Якийсь вчений А, людина віруюча, побожна зайнятий по роду діяльності пошуком позаземного життя, і тому потрапляє у незручну ситуацію для свого сумління, бо може думати, що зайнята пошуком якогось демонізму чи що. Натомість, якщо Церква скаже: можливе існування, людина може працювати над своєю працею без пошуків компромісів зі своїм сумлінням.

а в чому компроміс сумління? Навіть, якщо виявиться, що це демон? Інакше: як це (для науки з її науковим методом) може виявитись, якщо не буде дослідження? Якщо шукає зв'язку з демоном - проблема сумління очевидна, але якщо хоче сумлінно (з наукової точки зору) розібратись в питанні... в чому компроміс?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 11:27

В тому, що може несвідомо, сам не бажаючи того сплутати одне з другим і тим самим натворити справ.
От коли б поряд з вченими працювали спеціалісти по нечисті...
Хіба наука і релігія рухаються в різні боки?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2010, 11:43

Злий Іван писав:В тому, що може несвідомо, сам не бажаючи того сплутати одне з другим і тим самим натворити справ.
От коли б поряд з вченими працювали спеціалісти по нечисті...
Хіба наука і релігія рухаються в різні боки?

так гарно б було, і не рухаються в різні боки.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 13:00

Інформація для роздумів:

Ватикан заинтересовался внеземными цивилизациями


В Ватикане прошла конференция, посвященная вопросу существования внеземной жизни, сообщает AFP.

С 6 по 11 ноября 2009 года более 30 астрономов обсуждали вопросы, связанные с внеземной жизнью. Данное мероприятие было организовано Папской академией наук и приурочено к Международному году астрономии, который в настоящее время отмечается в мире. Среди приглашенных выступить на мероприятии было много известных людей, например, Джил Тартер (Jill Tarter) - директор центра исследований SETI, занимающегося поиском сигналов от разумных инопланетян.

В рамках конференции работало несколько секций, посвященных различным аспектам этого сложнейшего вопроса. Так, собравшиеся на вилле Casina Pio IV (где располагается штаб-квартира папской академии) обсудили вопросы зарождения жизни на Земле, как менялась обитаемость нашей и других планет, а также некоторые проблемы генетики. Затронули участники конференции и методологию поиска инопланетной жизни, а также существование жизни, биохимия которой может принципиально отличаться от земной.

Существование внеземных цивилизаций ставит перед теологией ряд сложнейших вопросов, с которой этой дисциплине еще ни разу не приходилось сталкиваться за всю историю своего существования. Например, совершенно неясно, применима ли к инопланетянам (если они существуют) догма об искуплении первородного греха, суть которой заключается в том, что жизнь есть постоянное искупление не только совершенных по ходу ошибок, но и доставшегося от Адама первородного греха. Если эта догма неприменима, то представители иных цивилизаций не нуждаются в искуплении.

О своем интересе в инопланетных цивилизациях Ватикан заявлял еще в прошлом году. Тогда главный астроном Ватикана Хосе Габриэль Фунес заявил, что существование инопланетян не противоречит христианской вере .


Джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/ru/3740/news/1258006339.html
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 13:04

І ще ось таке:
Ватикан собирается искать инопланетян
{summary}

“Церковь заинтересована в поисках внеземных цивилизаций”, – такое заявление сделал католический священник Джузеппе Кох, заместитель директора ватиканской астрофизической обсерватории “Спекола”. В интервью римской газете “Мессаджеро” падре Кох, имеющий степень доктора физико-математических наук, сообщил, что уже почти сто лет существует рабочая группа отцов-иезуитов, в задачу которых входит сбор информации по разным отраслям космологии.

Пока не удалось найти подтверждения наличия признаков жизни на других планетах, хотя число небесных тел, где жизнь в принципе возможна, постоянно расширяется, сказал ученый падре. Он полагает возможным отыскать признаки возникновения форм жизни, пусть даже примитивных, хотя следует различать эмбриональные стадии от разумной жизни: этой последней потребовалось 3,5 млрд. лет развития. Падре Кох считает, что в течение ближайших 20 лет могут быть обнаружены признаки примитивной жизни на ряде планет. По его мнению, вера в Бога не служит препятствием для такого рода исследований, а наоборот помогает в труде познания.

Эти рассуждения находятся в русле недавних заявлений Папы Римского Бенедикта XVI о том, что “вера и знание суть два крыла, с помощью которых дух человеческий взмывает к познанию истины”. С такими словами понтифик обратился к коллегам Коха, астрономам ватиканской обсерватории “Спекола”.

Ватиканская обсерватория “Спекола” одна из старейших в Европе. С XVI в. она располагалась на территории современного Ватикана в так называемой “Башне ветров”. В конце XIX-начале ХХ в. под обсерваторию были отведены также 2 башни оборонительных укреплений, в которых было размещено дополнительное оборудование. В 1939 г обсерватория перенесена в Кастель-Гандольфо, под сень папской летней резиденции на высоком берегу озера Альбано, в окрестностях Рима. На крыше средневекового папского дворца появились купола для телескопов. С 1993 г. функционирует также филиал Ватиканской обсерватории в США (Тусон, штат Аризона), где выходит периодическое издание “Vatican Observatory Publications”. Официальным изданием Ватиканской обсерватории является журнал “Annual Report”. Сейчас в “Спеколе” трудятся 200 специалистов.

Отношения Святого Престола и астрономической науки не всегда были столь безоблачными. Достаточно вспомнить сожжение на костре Джордано Бруно и преследования Галилея Галилео. Новая социальная доктрина Римско-католической Церкви ставит задачу совместить современный научный прогресс с основами христианского учения.

Находясь на отдыхе в Доломитовых Альпах, Папа Ратцингер на этой неделе призвал к примирению сторонников разных теорий происхождения человека. Глава Римско-католической Церкви заявил, что “не следует рассматривать как альтернативные идеи эволюции и существования Бога-творца”. Наблюдатели характеризуют это выступление Папы-богослова как первую попытку совместить теорию дарвинизма с церковной доктриной.


Джерело: http://www.prochurch.info/index.php/weblog/2007/08/P195/
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей