Пам'ятай день святий святкувати

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Пам'ятай день святий святкувати

Повідомлення Олюнька » 11 лютого 2008, 09:35

Як ви ставитесь до недільної торгівлі?

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 11 лютого 2008, 15:00

навіть не знаю...
воно ніби і зле, але й деколи купити щось треба.
Але сам інколи щось купляю в неділю :( особливо щось із техніки тощо.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 28 травня 2008, 12:52

Побачила на вітрині одного з львівських магазинів оголошення: "В неділю знижки 5%", чомусь розізлило мене, хоча сама в неділю інколи купую, особливо подарунки.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 02 червня 2008, 15:45

Олюнька писав:Побачила на вітрині одного з львівських магазинів оголошення: "В неділю знижки 5%", чомусь розізлило мене, хоча сама в неділю інколи купую, особливо подарунки.

Та це просто маркетинг - не тільки ви купуєте подарунки в неділю :)
Не думаю, що це "масонська ложа" чи щось таке ;)
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 03 червня 2008, 08:07

demetris писав:Та це просто маркетинг - не тільки ви купуєте подарунки в неділю :)

Тому і хочу для себе вияснити: чи правильно купляти подарунки в неділю?
Звичайно, є різні обставини, але якби не було попиту, ніхто б не продавав. Знаю приклади по різних селах, де в неділю до обіду всі магазини зачинені.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 27 грудня 2008, 23:40

Панове!
Схаменіться!
Колись було сказано: кесарю - кесареве, Богу - боже.

Не путайте грішне з праведним!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 27 грудня 2008, 23:46

Не розумійде дослівно, не заганяйте себе в рамки, від цього ніокму не буде краще.

Особисто мені здається що тут мається на увазі свято душі, радість, хороші і добрі почуття.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 28 грудня 2008, 01:16

Особисто мені здається що тут мається на увазі свято душі, радість, хороші і добрі почуття.


А "тут" - це ДЕ саме? У заповіді "день святий святкувати"?

Тоді до слів "не вбий", "не чужолож" також застосовувати принцип
Не розумійде дослівно, не заганяйте себе в рамки


Ісус сказав, наприклад, до багатого юнака: виконуй заповіді. А "виконуй", наскільки розумію, стосується волі, прийняття певних рішень стосовно і способу думання, і поведінки, і вчинків, а не тільки емоційного стану радості чи почуття святковості...

Мене турбує питання, порушене в темі :)
1. Важливим "теоретичним" моментом є те, що неділя - це перший день нового тижня :wink:
2. Сприймаю як брак власної організованості те, що змушена часом купувати щось у неділю. Дійсно файно, коли в селі не годен нічого купити, коли всі в церкві :) Знаходять же люди час, щоби купити все в інші дні... Міщани стають "розвежені" (пещені ніби) всіма "благами", які пропонує місто: супермаркети, багато можливостей Літургії в неділю і т.д.

Якщо Ісус каже, щоби Його учні були "сіллю", "закваскою", то це мало би якось виявлятися і щодо цієї заповіді.

чи правильно купляти подарунки в неділю?


У Новому Завіті не стільки правила, скільки моя любов і мотивація догодити Богові, Який є досконала Любов... :Rose:

То правда, що часто, як казала одна пані знайома з Закарпаття: "я не знаю любити"....
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 28 грудня 2008, 11:49

ola писав:
А "тут" - це ДЕ саме? У заповіді "день святий святкувати"?



І у заповіді теж. Хоча в даному випадку я мав на увазі в контексті нашої розмови.
ola писав:Ісус сказав, наприклад, до багатого юнака: виконуй заповіді. А "виконуй", наскільки розумію, стосується волі, прийняття певних рішень стосовно і способу думання, і поведінки, і вчинків, а не тільки емоційного стану радості чи почуття святковості...

Щоб бути хорошою людину треба виконувати набагато більше ніж 10 заповідей. Воля до прийняття рішень є на першому місці. Дуже часто треба заставляти себе (морально) до того щоб зробити щось добре.

ola писав:Мене турбує питання, порушене в темі :)
1. Важливим "теоретичним" моментом є те, що неділя - це перший день нового тижня :wink:
2. Сприймаю як брак власної організованості те, що змушена часом купувати щось у неділю. Дійсно файно, коли в селі не годен нічого купити, коли всі в церкві :) Знаходять же люди час, щоби купити все в інші дні... Міщани стають "розвежені" (пещені ніби) всіма "благами", які пропонує місто: супермаркети, багато можливостей Літургії в неділю і т.д.

Купляти, не купляти... Це така дурниця, яка не варта уваги, є важливіші речі. Купіть батькам свіжого хліба у неділю і відвідайте їх, в цьому буде більше конструктиву ніж у відмові від покупок. А ще скажіть коли я маю робити покупки, якщо я працюю по 10 годин з понеділка по суботу? Коли я маю дитині купити одяг, зводити її в кіно (це ж теж торгівля)?
ola писав:У Новому Завіті не стільки правила, скільки моя любов і мотивація догодити Богові, Який є досконала Любов... :Rose:

О! Важливий момент! А звідки ви знаєте чого хоче Бог? Як йому догодити? В новому завіті дійсно багато любові і мотивації. ПРавила зявилися потім в додаткових розясненнях як правильно розуміти Новий Завіт.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 28 грудня 2008, 12:04

ola писав:Тоді до слів "не вбий", "не чужолож" також застосовувати принцип ...

Саме так. Людині даний розум для того щоб приймати рішення і совість для того, щоб приймати правильні рішення.

А тепер до заповідей. "не вбий"
Вояків розпускаєм? Що робити під час воєн, як боротися зі злом? Шапками закидати, з вилами на танки? Що робити захиснику порядку (міліціонеру) коли є загроза його життю чи життю інших людей з боку злочинця?

"не чужолож"
Аналогічно. Я є прихильником теорії, що за своє життя людина повинна мати ЄДИНОГО партнера і тільки в сімї, і тільки для того щоб мати дітей. Але на жаль у мене другий шлюб (як і в моєї дружини), отже ми чужоложимо. І ніхто не бере до уваги що в попередньому шлюбі я був доведений до стану готовності до суїциду, а зараз я щаслива і духовно сильна людина. Маю я право на щастя?

Я готовий і буду відповідати за всі дії і думки які у мене були протягом життя. Ніхто не досконалий, нажаль.

До речі самий простий спосіб дотримуватись всіх заповідей - це нічого не робити узагалі. Ви над цим не задумувались?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 01:27

Ми йдемо до досконалості малими кроками і з тим розумінням істинни,яку ми можемо зрозуміти(умістити) своїм маленьким розумом.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Andriy10
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 27 листопада 2009, 16:00
Звідки: Lviv

Праця в Неділю???

Повідомлення Andriy10 » 02 грудня 2009, 14:40

Слава Ісусу Христу!!!
Підкажіть будь-ласка, чи навчання або якась інша робота в неділю вважається гріхом???
Великий ти, Господи, і великі діла твої

Немає слів, щоб оспівати твої чудеса.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 02 грудня 2009, 14:55

Слава навіки!

Відомо, що неділя (сьомий день тижня), походить від дієслова "не ділати" (нічого не робити, не працювати, відпочивати тощо). Але якщо ви були на св. Літургії і маєте потребу в навчанні, то можна опісля. Інша річ, якщо могли піти на св. Літургію, та не пішли, виправдавши себе, що треба вчитися. На все свій час. Навіть якщо іспити підходять, то благословення згори не зашкодить, між іншим.:)

Важкої роботи треба остерігатися, щоб було більше корисного часу для душі-духа. Краще все потрібне зробити до цього святого дня, про який сам Господь каже нам не забувати....
Востаннє редагувалось 02 грудня 2009, 15:39 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 02 грудня 2009, 15:00

Стаття про це http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/06/05/31731

Однак нас найперше цікавить християнський зміст (!!) святкування Божого дня, а не хто-зна який!:)
Востаннє редагувалось 02 грудня 2009, 15:22 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 02 грудня 2009, 15:17

o.Mykil писав:Стаття про це http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/06/05/31731

Однак нас найперше цікавить християнський зміст (!!) святкування Божого дня, а не хто-зна який!:)


І як завжди, все так гарно починалось, а в кінці вліпили "астрологічну маячню" :crazy:

П.С. Тема неділі вже обговорювалась тут: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=922
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 02 грудня 2009, 15:22

Олюнька писав:
І як завжди, все так гарно починалось, а в кінці вліпили "астрологічну маячню" :crazy:


Так, тому я й зазначив про потребу тільки змісту християнського, а не якихось гріховних дурниць.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 02 грудня 2009, 15:29

o.Mykil писав:Так, тому я й зазначив про потребу тільки змісту християнського, а не якихось гріховних дурниць.


Я собі в таких випадках завжди згадую покійного о. Василя Зінька. Він розказув, що ніколи не подавав свої статті в такі газети, бо вони завжди "вліплять" поруч то гороскоп, то якусь ворожку. :x

До речі, саме від о. Василя я почула, що можна в неділю вишивати, бо це мистецтво. :)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 02 грудня 2009, 15:38

Олюнька писав:

Я собі в таких випадках завжди згадую покійного о. Василя Зінька. Він розказув, що ніколи не подавав свої статті в такі газети, бо вони завжди "вліплять" поруч то гороскоп, то якусь ворожку. :x




:)Було-було таке, згадували вже раз колись http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1151

Щодо вишивання... Є різні думки. Звичайно, важко сказати, що це важка робота... Тим паче якщо це робиться після відвідин богослужби у храмі і не з комерційною метою, то можна. І молячись подумки заодно. Адже можна й релігійні мотиви творити, що душа відпочиватиме. :)

Але деколи якусь бабцю з Карпат непросто переконати, бо раніше нібито було дещо інакше. Хоча як де. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2009, 16:37

Олюнька писав: До речі, саме від о. Василя я почула, що можна в неділю вишивати, бо це мистецтво. :)

цікаво... Моя дружина якось у неділю зважилась вишивати, а потім все попорола (бо помилилась) - з того часу намагається не вишивати у святий день
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 08 грудня 2009, 16:46

Коли я їхала на Прощу, то священик казав, що можна після Служби Божої вишивати, якщо це не на продаж, коли під час вишивання людина відпочиває. Я також згідна, що можна робити роботу,яка приносить задоволення , але після Служби Божої.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2009, 16:49

Olya писав:Коли я їхала на Прощу, то священик казав, що можна після Служби Божої вишивати, якщо це не на продаж, коли під час вишивання людина відпочиває. Я також згідна, що можна робити роботу,яка приносить задоволення , але після Служби Божої.

та я грішний цього і не заперечую. Просто у нашій сім`ї дійсно отак сталося (саме після Служби Божої) і отак є тепер.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 11 грудня 2009, 22:41

Моя прабабуся згадувала, ще за Польщі, як були жнива - гаряча пора, по Службі Божій священик казав людям рятувати урожай, щоб потім зимою не голодувати. На Стрийщині то було, ще до перших совєтів і священики були наші - УГКЦ. Хоч люди тоді були побожніші ніж зараз, але Богові Богове, а є й вийнятки!
Звичайно, коли сусід в неділю чи великі свята, як на зло, тріпає килими чи щось ремонтує, то, звісно, в людині щось засіло, але коли маленька дитина і треба прати й прасувати, думаю в тому гріха менше ніж від того, що цілу святу неділеньку пиячити, відпочиваючи...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 14:30

прочанка писав:Моя прабабуся згадувала, ще за Польщі, як були жнива - гаряча пора, по Службі Божій священик казав людям рятувати урожай, щоб потім зимою не голодувати. На Стрийщині то було, ще до перших совєтів і священики були наші - УГКЦ. Хоч люди тоді були побожніші ніж зараз, але Богові Богове, а є й вийнятки!

це і сьогодні має місце.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2009, 16:19

В гарячий час - під час сесії завжди інтенсивно вчилася в неділю. Однак помітила, що після кількох днів такої напруженої праці мушу хоч один день відпочити. Думаю, що заповідь про неділю і святкові дні виходить і з фізіологічної потреби людини...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 03 січня 2010, 06:04

Продовження теми далі тут http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=922
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пам'ятай день святий святкувати

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2010, 20:59

А завтра (Усікновення голови св. Івана Хрестителя) можна робити всю роботу? Бо святкових Служб нема...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Пам'ятай день святий святкувати

Повідомлення прочанка » 10 вересня 2010, 21:02

Знаю, що цей день- строгий піст, але чи цілий день?
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пам'ятай день святий святкувати

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2010, 21:03

прочанка писав:Знаю, що цей день- строгий піст, але чи цілий день?

А чому має бути не цілий день?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пам'ятай день святий святкувати

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2010, 06:31

ShMariam писав:А завтра (Усікновення голови св. Івана Хрестителя) можна робити всю роботу? Бо святкових Служб нема...

Піст строгий. Працювати можна. З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення євдоким » 22 листопада 2011, 18:23

Igor писав:


І А ще скажіть коли я маю робити покупки, якщо я працюю по 10 годин з понеділка по суботу? Коли я маю дитині купити одяг, зводити її в кіно (це ж теж торгівля)?

Отут, якраз Церква повинна б сказати своє вагоме слово на захист Декалогу і права людини на відпочинок. Зрештою, це одна із причин не вихованості молоді, бо батьки немають часу! Та й медики кричать про т.зв. трудоголізм.
До речі, а де ж поділись наші "християнські" партії та громадські організації ??? Осліпли і оглухли ???


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей