Лікування гіпнозом за чи проти

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Лікування гіпнозом за чи проти

Повідомлення сhristian » 07 вересня 2010, 00:53

Слава Ісусу Христу! Читаючи католицьку енциклопедію польскою мовою http://www.okiem.pl/nauka/hipnoza.htm, католицьку статтю http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1359, відповіді польського костелу (правда відповідає не священник) http://zapytaj.wiara.pl/wyszukaj/wyrazy?q=hipnoza&search_type=wiara, на рахунок того чи можна лікуватися кодуванням, я дізнався, що Церква дозволяє використовувати гіпноз в лікувальних цілях. Існує стаття психотерапевта англійською http://www.infinityinst.com/articles/hyp_relfaith.html, де він аргументовано хоче довести, що гіпноз є допустимим: наводить цитату з Біблії про те що Бог приспав Адама гіпнозом щоб забрати ребро та розповідає як священники беруть участь в сеансі гіпноза. Думка РПЦ з цього приводу http://hramnagorke.ru/question/1339, http://www.truechristianity.info/ask_priest_alcoholism.php однозначно гіпноз в будь-яких проявах (в тому числі гіпнотерапія) - це тяжкий гріх не лише через те, що це насильницький вплив на свідомість, а й тому, що під час такого сеансу відбувається вплив нечистих сил на людину. Відповіді греко-католицьких священників не однозначні: одні дозволяють, інші категорично ні. У відповідях польського костелу прибігати до гіпнотерапії дозволяють усім, мотивуючи тим, що в гіпнозі залишився науковий аспект, хоча мало відомо чим все-таки є це явище, але якщо воно лікує, то нічого поганого немає. Проте відомі випадки, коли зловживання гіпнозом приводить до одержимості http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=240680&t=240680&v=f чи дійсно він такий добрий: чи може він одно лічить, а друге калічить, що дуже подібне до "ходіння по бабкам". Можливо, тут треба враховувати не тільки факт впливу на свідомість, що само собою є не дуже морально виправданим, можливо є ще вплив потойбічних сил. Зараз гіпноз використовують для анастезії, для покидання шкідливих звичок, для зниження зайвої ваги, для підтвердження достовірності інформації і навіть для тесту при прийомі на роботу (початок статті http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1359). Інтересно було б почути думку форумчан, а також прочитати статті українською (тому що не знайшов) або переклад офіційної статті з Ватикану, бо можливо не так щось зрозумів. Буду дуже вдячний.
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Повідомлення o.Mykil » 07 вересня 2010, 02:41

Декотрі думки на тему можна знайти тут http://old.ugcc.org.ua/ukr/church_in_ac ... iv/prochko

Особисто скажу, що досліджував феномен гіпнозу і збагнув, що його основою часто-густо є саме окультизм (магічність), екстрасенсорика чи парапсихологія. Проте сьогодні є різні види гіпнозу, крім класичного... Тобто є так звані методи комп'ютерного гіпнозу, вербального, еротичного, звукового тощо.

Читав якось раніше в одній католицькій укр. газеті, що до середньої школи запросили були лікаря-психіатра, який володів гіпнозом... Він хотів застосувати цей свій "дар" на дітях у школі. І от коли всі були у класі, то він почав. Всі діти впали відразу в сон, крім однієї дитини. Лікар почав бентежитися, не знаючи, чому "гіпноз" всіх не бере. Потім виявилося, що дитина в той час щиро молилася... Така правда.

Теж існує шарлатанство у ділянці гіпнозу http://lohotrontoday.narod.ru/statti/pr ... gipnoz.htm

Цигани, як відомо, практикують вуличний гіпноз. Не одному пустили в очі туман і забрали гроші, коли в людини вимкнулась під магічною дією свідомість... Вони, отже, полюбляють займатися магією і часто поводяться як язичники чи наближені до поганства.

Як був малий, нерозумний дещо, то вичитав одній книзі, як можна... "гіпнотизувати" курей, гусей, котів і т. д. Вирішив спробувати на домашній курці. Поставив її догори ногами на стіл (як писало в інструкції) і швидко завернув голову за тулуб, бо голова мала бути стисненою між тулубом і столом. Та відразу впала у сплячку. Спала доти, поки не звільнив її голову назад. Але це все дуже просто, виглядає на природні речі та без якогось езотеризму... :)

Що цікаво, Папа Венедикт XV з 2 квітня 1917 р. проголошуючи, між іншим, заборону брати учать у спіритичних сеансах (комунікацію з духами), як активну так і пасивну, заодно заборонив і сполучення того з гіпнотизмом і без нього...

Тобто явище гіпнозу є дуже різноманітне, не зводиться тільки до лікування. І, до речі, відомий у науці психології З. Фрейд, що особисто займався в минулому гіпнозом, писав наступне: “Ця діяльність нагадує магію, заклинання і всілякі чари!” Мав рацію чоловік.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Повідомлення сhristian » 13 вересня 2010, 00:05

o.Mykil писав:Що цікаво, Папа Венедикт XV з 2 квітня 1917 р. проголошуючи, між іншим, заборону брати учать у спіритичних сеансах (комунікацію з духами), як активну так і пасивну, заодно заборонив і сполучення того з гіпнотизмом і без нього...

Буду дуже вдячний якщо отримаю ссилку в Інтернеті.
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Повідомлення o.Mykil » 17 вересня 2010, 08:45

"Гипноз можно косвенным образом связать с библейскими предостережениями против «ворожбы». Исторически он связан с языческими и оккультными практиками. Даже сторонники гипноза предупреждают о возможности его неправильного и неэтичного использования. Эти соображения в сочетании с отсутствием доказуемой и нейтральной, нерелигиозной теории гипноза говорят о потенциальной опасности гипноза, таким образом его нельзя рекомендовать христианам".


http://www.apologetika.ru/win/index.php ... 26&id2=140
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей