Думка Церкви про існування інопланетян

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 14 вересня 2010, 09:44

o.Mykil писав:Ніхто не каже, що богослов'я неважливе і що це не має відношення до Церкви. Це раз. Друге, бажано без "допитів". Я ніколи не зазначав, що з усім, що я тут цитую чи подаю через лінк погоджуюся, зокрема цілком, як і в цім випадку. Прото даю як новий матеріал для дискусії. Думаю, позиція зрозуміла. :)

дуже Вас, отче, шаную і жодних допитів не хотів влаштовувати - вибачте, якщо якось не так написав. Просто задав конкретне питання, а Ви відіслали мене до того, що вже писали, тоді за моїм проханням дали посилання з ремаркою-розрізненням "спершу християнин тоді священик" і тепер я грішний зовсім вже не розумію, про що Ви говорите. А питання було саме по темі: Ви повністю відкидаєте можливість існування розумного життя на інших планетах і якщо так, то чому? Саме богословські причини мене цікавлять. Тобто: нехай їх - ті приклади з гуманоїдами :) (вважаєте їх проявом злого і тут нічим не заперечиш: переконання на переконання), але цікавлюсь саме богословською думкою, з приводу чого і запитую. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 14 вересня 2010, 10:08

І з приводу інформації для роздумів http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=1120&start=75#p25952 жодних думок... :(
А жаль...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення romanm » 14 вересня 2010, 10:37

Злий Іван писав:І з приводу інформації для роздумів http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=1120&start=75#p25952 жодних думок... :(
А жаль...

Звичайно не суперечить. Щодо християнського віровчення присутність живого в інших цивілізаціях. От тільки як то буде з усім розібратися, не знаю.При умові, що ми говоримо про інопланетян як таких, не входячи в аргументації, щодо правдивості чи ні їх з явлень.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 14 вересня 2010, 10:53

А я нічого і не говорив про їх з'явлення.
Прийде час -- зустрінемось!
Звісно не ми, але наші нащадки.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення romanm » 14 вересня 2010, 12:25

Злий Іван писав:А я нічого і не говорив про їх з'явлення.
Прийде час -- зустрінемось!
Звісно не ми, але наші нащадки.

Думаю - ні, не зустрінемося. Людство ліпшим не буде. Якщо зараз немає ніяких контактів, то і не буде. Не настільки вони нерозумні:)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 14 вересня 2010, 12:40

Самі залетимо!
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення romanm » 14 вересня 2010, 13:01

Злий Іван писав:Самі залетимо!

Угу, ото і то, хіба шо "залетимо". Вже людство і так помаленьку " залітає". От тільки куда, може часу не вистачити до польоту.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 14 вересня 2010, 13:22

Знаєте, є така приказка: хочеш, щоб щось було зроблено -- зроби це сам!
Більше оптимізму!
:)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 14 вересня 2010, 15:14

Злий Іван писав:Щоб перевтілитися, треба своє тіло змінити на інше. А звідки у них тіло?


Ще раз кажу, це інша дійсність, більш духовного характеру. Духи можуть на певний час матеріалізуватися і звичайно вселятися чи то в людей, чи у тварин...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення romanm » 14 вересня 2010, 15:59

o.Mykil писав:
Злий Іван писав:Щоб перевтілитися, треба своє тіло змінити на інше. А звідки у них тіло?


Ще раз кажу, це інша дійсність, більш духовного характеру. Духи можуть на певний час матеріалізуватися і звичайно вселятися чи то в людей, чи у тварин...

Не впевнений що матеріалізуються, щоби вселитися. Про цей механізм ніхто нічого не знає. Знаємо лише одне, що диявол може вселятися в тіло і керувати ним, а також впливати і на душу, почуття і т.д.
Говорити про те, що це диявольське, можливо тільки в тому випадку, коли ДІЙСНО про це мається усі "карти" на руках. Що до теми, може бути і таке, що інопланетяни не зовсім дружньо до нас настроєні. Якщо вони існують. Мо мають рацію?? :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення o.Mykil » 14 вересня 2010, 21:04

romanm писав:Не впевнений що матеріалізуються, щоби вселитися. Про цей механізм ніхто нічого не знає.


Хтось знає, а хтось не знає... Матеріалізуються без вселення, наприклад, на тих же спіритичних окультних сеансах, що категорично заборонено Церквою!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення ShMariam » 15 вересня 2010, 19:47

Злий Іван писав:Те що для когось виглядає страшно -- Бог створив. (І ангелів, які впали, також Бог створив).
Я вас прошу, дивіться на речі неупереджено.

Бог створив ангелів прекрасними. Вони згрішили - стали страшними. Бог створив людей досконалими. Згрішили - вже не настільки досконалі. Бог створив інопланетян (???)...
Востаннє редагувалось 15 вересня 2010, 20:23 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 15 вересня 2010, 20:13

ShMariam писав:... Бог створив інопланетян (???)...

якщо вони (ким би вони не були - мешканцями інших планет чи падшими ангелами) є (а не вигадка) - безперечно.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення ShMariam » 15 вересня 2010, 20:42

Точно можна зробити такі висновки:
1) Існують сотворіння, які видають себе за інопланетян. Ну не може такій великій кількості очевидців таке примерещитися.
2) З їх поведінки можна зробити висновок, що вони далеко не святі. Отже контакти з ними нічого доброго нам не принесуть.
Є велика ймовірність того, що це :evil: :( Настільки велика, що, нмсд, варто в це повірити.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення прочанка » 15 вересня 2010, 21:05

"Мова інопланетян дуже схожа на українську мову з польським акцентом. Таке повідомлення розповсюдив Національний розвідувальний центр королівства Іспанії (CNI), передає Salamnews. Згідно з секретним рапортом іспанських спецслужб, підготовленому ще в 2003 році, прибульці з найближчої до сонячної системи-галактики, яку назвали Альфа Кентаурі (Альфа Центавра), в 2000 році відвідали Землю. Відзначимо, що зоряна система Альфа Кентаурі знаходиться на відстані 4,36 світлових років від планети Земля. Істоти, що населяють цю галактику за зовнішнім виглядом дуже нагадують людей і говорять мовою, яка схожа в Українську, а можливо і на польську, повідомляє агентство".
Адреси джерел новини:
http://zymnavoda.org.ua/novyny/8557-ino ... entom.html
http://vlasti.net/news/92586
http://news.rambler.ru/Poland/head/6701138/

Цікава інформація, правда? А може ми інопланетяни і навіть про це не здогадуємось? Судячи з нашого життя і тих "кумедій", якими тішимо світ -ми явно "не тего". Маю ще версію, що то наші хлопаки-заробітчани добре хильнули і зробили"маски-шоу" для наївних довірливих іспанців.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 15 вересня 2010, 21:10

прочанка писав:"Мова інопланетян дуже схожа на українську мову з польським акцентом...

невже проповідники "глобусу України" виходять за межі сонячної системи? :)
за Ісуса-галичанина говорити вже мабуть приїлося :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення romanm » 15 вересня 2010, 21:25

прочанка писав:"Мова інопланетян дуже схожа на українську мову з польським акцентом...

ставлю 100 дулярів,шо вгадаю яке польське слово є найчастіше вживане інопланетянами :)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення kristik » 15 вересня 2010, 22:58

romanm писав:
прочанка писав:"Мова інопланетян дуже схожа на українську мову з польським акцентом...

ставлю 100 дулярів,шо вгадаю яке польське слово є найчастіше вживане інопланетянами :)


Аж дуже цікаво, що то за таке слово :wink:

А до теми скажу, що не вірю я ні в яких інопланетян :no: . Якщо вони багатьом являлися, то чому я їх ніколи не бачила :Search: . Мені здається, що то люди з великою фантазією створюють собі різних пришельців. Може хочуть слави і не знаходять іншого способу. А може то просто брак Віри, а вірити в когось таки треба? :pardon: не знаю, за все існування життя на Землі, люди багато собі всякого придумали - це ж не означає, що все, що говорять правда :)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 07:50

kristik писав:
romanm писав:ставлю 100 дулярів,шо вгадаю яке польське слово є найчастіше вживане інопланетянами :)

Аж дуже цікаво, що то за таке слово :wink:

"неприличными словами не ввыражаться!" (Михаил Булгаков. Собачье сердце)
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 16 вересня 2010, 08:05

ShMariam писав:Точно можна зробити такі висновки:
1) Існують сотворіння, які видають себе за інопланетян. Ну не може такій великій кількості очевидців таке примерещитися.
2) З їх поведінки можна зробити висновок, що вони далеко не святі. Отже контакти з ними нічого доброго нам не принесуть.
Є велика ймовірність того, що це :evil: :( Настільки велика, що, нмсд, варто в це повірити.


А на чому грунтується така велика ймовірність??? :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 16 вересня 2010, 08:09

kristik писав:

А до теми скажу, що не вірю я ні в яких інопланетян :no: . Якщо вони багатьом являлися, то чому я їх ніколи не бачила :Search: . Мені здається, що то люди з великою фантазією створюють собі різних пришельців. Може хочуть слави і не знаходять іншого способу. А може то просто брак Віри, а вірити в когось таки треба? :pardon: не знаю, за все існування життя на Землі, люди багато собі всякого придумали - це ж не означає, що все, що говорять правда :)


А багато людей свого часу говорили: люди собі Бога видумали. Пам'ятаєте, як колись у школах вчили?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 08:24

Злий Іван писав:А багато людей свого часу говорили: люди собі Бога видумали...

і вони багато у чому були праві... :(
але навіть, якщо пофілософствувати :) , то бачимо красу, мудрість, доброту... Творця за всім сотвореним - Він (Бог) мусить бути як необхідність, а от про інопланетних розумників, зважаючи на безліч планет у Всесвіті і "свідчення очевидців" говоримо як про можливість
Зповагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 16 вересня 2010, 08:48

А я не говорю про якісь надцивилізації. Я про простих жителів інших планет, не обов'язково навіть розумних, звичейне рослинне, тваринне чи якесь там життя, існування якого ЧИ суперечить вченню Церкви.

Я не побачив жодного конструктивного заперечення такого.
А: цього не може бути, бо цього не може бути -- це не серйозно! :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 09:27

Злий Іван писав:А я не говорю про якісь надцивилізації. Я про простих жителів інших планет, не обов'язково навіть розумних, звичейне рослинне, тваринне чи якесь там життя, існування якого ЧИ суперечить вченню Церкви...

так чому воно має суперечити? Ну добре - зайдімо з іншого боку: чим загрожує вченню Церкви існування позаземного життя? Ідеї є?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2010, 09:37

Якщо десь у інших світах-галактиках й існує життя( фауна, флора чи гомо сапієнс) Божої волі, то чого б то нас ,землян, мало б хвилювати? З одного боку... З іншого - якщо походження йде від сил зла, які приймають ту чи іншу личину, щоб звести й так непостійних людей, встручаються в наші справи, тут відповідь однозначна -НІ!
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 09:48

прочанка писав:... З одного боку... З іншого - якщо походження йде від сил зла...

перепрошую, що перериваю на півслові: навмисне пробую поговорити без того, щоб підозрювати "личини" а пропоную саме відштовхнутися від тої теоритичної ідеї, що не лише на Землі є життя і, якщо воно є, то воно точно не від сил зла нмсд - інакше у нас виходить дуалістичне (Творець Добрий і творець злий) сприйняття світу (нехристиянство)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2010, 10:01

що щось є, нема й чого сумніватись. Згадаймо про політ американських астронавтів на Місць, про Амстронга. Він так і не прийшов до тями, розповіді його так і не оприлюднювали. Питання -чи дотичне воно до нас? Живуть? Хай живуть.
Головне, що нам не неслась негативна енергія й зло, якого й так вистачає.

Раз на ніч начиталась, то потім спати не могла. Одні - за нами спостерігають( як за кроликами),на контакт не йдуть, бо людство зле, грубе, агресивне і само себе знищує; інші - використовують собі то на вигоду; треті ж, повні вищих кращих задатків( просто ангели) дуже вболівають за землян. А ще був варіант, що чистилище - одна з планет десь у Всесвіті, десь є й Едем. Де ж тоді пекло? В земних глибинах? Але воно геть нематеріальне, це душевні муки, а не тілесні.
Одне слово, все воно дуже складно й незрозуміло для людського розуму. В тому й полягає віра -сприймати як аксіому, а не теорему. Хоч Божому промислі через певних людей-вчених світ пізнає ті чи інші істини... з часом дозрівання людства.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 16 вересня 2010, 10:22

Так, ми прийшли до того, що позаземне життя можливе, Церкві не перечить!
О. Олеже, Вам :Rose:

прочанка писав:е був варіант, що чистилище - одна з планет десь у Всесвіті, десь є й Едем. Де ж тоді пекло? В земних глибинах? Але воно геть нематеріальне, це душевні муки, а не тілесні.


Давайте будемо реально дивитись на речі.

Рай та пекло в космосі шукати не будемо.

о.Олег писав:
Злий Іван писав:А я не говорю про якісь надцивилізації. Я про простих жителів інших планет, не обов'язково навіть розумних, звичейне рослинне, тваринне чи якесь там життя, існування якого ЧИ суперечить вченню Церкви...

так чому воно має суперечити? Ну добре - зайдімо з іншого боку: чим загрожує вченню Церкви існування позаземного життя? Ідеї є?


Ідеї є:
Существование внеземных цивилизаций ставит перед теологией ряд сложнейших вопросов, с которой этой дисциплине еще ни разу не приходилось сталкиваться за всю историю своего существования. Например, совершенно неясно, применима ли к инопланетянам (если они существуют) догма об искуплении первородного греха, суть которой заключается в том, что жизнь есть постоянное искупление не только совершенных по ходу ошибок, но и доставшегося от Адама первородного греха. Если эта догма неприменима, то представители иных цивилизаций не нуждаются в искуплении.

http://www.kreschatic.kiev.ua/ru/3740/news/1258006339.html
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 11:03

Злий Іван писав:...Ідеї є:
Существование внеземных цивилизаций ставит перед теологией ряд сложнейших вопросов, с которой этой дисциплине еще ни разу не приходилось сталкиваться за всю историю своего существования. Например, совершенно неясно, применима ли к инопланетянам (если они существуют) догма об искуплении первородного греха, суть которой заключается в том, что жизнь есть постоянное искупление не только совершенных по ходу ошибок, но и доставшегося от Адама первородного греха. Если эта догма неприменима, то представители иных цивилизаций не нуждаются в искуплении.

http://www.kreschatic.kiev.ua/ru/3740/news/1258006339.html

:oops: тобто згоджуємося на тому, що всі наші роздуми втикаються у фантазування і можливі відповіді на них?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Думка Церкви про існування інопланетян

Повідомлення Злий Іван » 16 вересня 2010, 11:11

Ми же з ними не контактуємо, тобто нічого про них не знаємо, отже:
тобто згоджуємося на тому, що всі наші роздуми втикаються у фантазування і можливі відповіді на них?


А ще вони можуть загрожувати тим, що можуть принести якусь іншу релігію. (ніби в нас своїх мало :D ). Про можливість всіляких захоплень говорити не станемо, тут Голівуду вистачає :) .
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей