еннеаграма

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2010, 08:35

Слава Ісусу Христу!
запрошують мене на семінар з використання еннеаграми. Ідея походить із Єгипту і цікаво, що це явище існує в Католицькій Церкві.
про еннеаграму можна прочитати http://www.umoloda.kiev.ua/number/1616/161/56904/
лекція у Львові, як розумію, вже відбувалася http://www.ult.lviv.ua/index.php?newsid=815
тепер такі лекції відбудуться в цю середу-четвер.
Цікаво, як Ви сприймаете це явище
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення Злий Іван » 13 вересня 2010, 08:46

Досить цікаво.
Але щоби щось сказати по суті, то треба вникати в суть...
Може, ви, отче, сходіть, а потім нам щось узагальните :( .
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 13 вересня 2010, 08:48

"Що ж до використання еннеаграми в католицькому контексті, зазвичай не сумісному з явищами на кшталт нумерології чи зодіаку, отець Арнальдо заспокоює — пересторог нема... ".

http://www.umoloda.kiev.ua/number/1616/161/56904

Щось не зрозумів до кінця... Отець за нумерологію та явища зодіяку теж, за езотерику? Якщо так-то все ясно!

Езотерика і Христянство viewtopic.php?f=3&t=1845
Востаннє редагувалось 13 вересня 2010, 09:14 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 13 вересня 2010, 08:54

Отже, моя думка-окультизм, і то конкретний. Сама езотерика є з області магії, як відомо мислячим людям. Більше про "еннеаграму" на цьому апологетичному сайті http://www.apologetika.ru/win/index.php ... =8&id2=233

Докотилися... %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення Злий Іван » 13 вересня 2010, 09:11

o.Mykil писав:Отже, моя думка-окультизм, і то конкретний. Сама езотерика є з області магії, як відомо мислячим людям. Більше про "еннеаграму" на цьому апологетичному сайті http://www.apologetika.ru/win/index.php ... =8&id2=233

Докотилися... %)



Ну от. Я ж казав, треба вникати у суть.
Отче Олег, вам залишається, хіба-що прийняти запрошення, прийти і зробити там розгони. :) Як Ісус у храмі з торговцями.
Але, боюся, це може зробити їм і рекламу. :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2010, 19:53

o.Mykil писав:Отже, моя думка-окультизм, і то конкретний.

:( На жаль, так.
Але й тут можна знайти зерно істини. Кожен з нас має певний тип особистості, а також найбільше схильний до певного гріха.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 16 вересня 2010, 21:14

ShMariam писав:
o.Mykil писав:Отже, моя думка-окультизм, і то конкретний.

:( На жаль, так.
Але й тут можна знайти зерно істини. Кожен з нас має певний тип особистості, а також найбільше схильний до певного гріха.

думаю, що вся проблема в назві, а так - психологія, не більше. Сиділи на лекціях священики, монахи, монахині, віруючі.., лекції читав священик. Розумію, що це не показник, але проблема нмд саме в назві, яка взята з єгипетського окультизму. Погано, що і священик використовує термін окультизму :( і не думаю, що не можна було б назватись якось інакше. В кожному разі - дадуть мені лекції (не вийшло побувати :) ), перечитаю і тоді зможу сказати щось більш конкретного.

З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 16 вересня 2010, 22:00

о.Олег писав:думаю, що вся проблема в назві, а так - психологія, не більше.


Поставили питання, от і висловив свою думку. І проблема не тільки в назві, отче, так що не треба. В коріння варто дивитися. Тобто звідки це взялося все. Про "дев'ять елементів особистості" (це марновірство чи псевдонаучність) теж і тут пише http://www.apologetika.ru/win/index.php ... =8&id2=233 і не тільки там... В інтернеті еннеаграма теж фігурує на різних езотеричних окультних сайтах. А як уже на то пішло, то в сучасній психології є часто нині окультні елементи, наприклад, у практичній, психоаналізі, парапсихології і т.д.

Здається, ви теж і за гомеопатію, про яку вже немало тут говорили на форумі...

Еннеаграма має відношення до езотерики чи знаків зодіаку, тобто астрології... Думаю, знаєте як священик, що наша Церква забороняє астрологію, гороскопи тощо і що це все гріхи проти 1-ої заповіді Бога?.. Дослідники показують відношення цього до дев'яти планет... Ца така собі "астрологія для неастрологів", псевдонаукове вчення Георгія Гурджієва...
Востаннє редагувалось 17 вересня 2010, 02:23 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 16 вересня 2010, 22:24

"Еще одна богословская ошибка состоит в том, что наш Господь Иисус якобы обладает добродетелями всех девяти типов. Лишь очень изощренная экзегеза (толкование) Евангелий может навести на такую нелепую мысль. Разобраться в чертах личности другого человека очень сложно, даже если он сидит прямо перед врачом или консультантом. Определять на основании Евангелий тип личности нашего благословенного Господа — это надругательство как над Писанием, так и над самой идеей психологической терапии. Иисус никогда не проходил собеседований для составления психологического профиля. Он лично не составлял текст Евангелий. Так как же можно претендовать на знание типа Его «Я» на основании Библии?"

http://www.apologetika.ru/win/index.php ... =8&id2=233

http://www.umoloda.kiev.ua/number/1616/161/56904
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 17 вересня 2010, 06:17

o.Mykil писав:...Здається, ви теж і за гомеопатію, про яку вже немало тут говорили на форумі...

зовсім ні - я говорю як там, так і тут про ставлення Церкви а вже виходячи з цього ставлення роздумую над тим, чому і одне і друге не просто не забороняється, а вивчається і викладається в церковних інституціях.
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 17 вересня 2010, 06:38

о.Олег писав:зовсім ні - я говорю як там, так і тут про ставлення Церкви а вже виходячи з цього ставлення роздумую над тим, чому і одне і друге не просто не забороняється, а вивчається і викладається в церковних інституціях.
З повагою, о.Олег Жаровський


Вивчається... Хм... Але ще не до кінця досліджено та начебто дозволено на офіц. рівні. Знаєте про якісь остаточні письмові дозволи на гомеопатію чи використання сумнівної еннеаграми з боку Церкви з поданою чіткою позицією? Теж є різні думки на ті речі, критичний підхід, і серед духовенства зокрема, бо часом певне "окультне шило вилазить із мішка". Та й Церкві нині, на жаль, є різні віяння... Як почнеш усе перечисляти, може зробитися лячно. %)
Востаннє редагувалось 17 вересня 2010, 08:16 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 17 вересня 2010, 07:38

o.Mykil писав:...Вивчається... Хм... Але ще не до кінця досліджено та начебто дозволено на офіц. рівні. Знаєте про якісь остаточні письмові дозволи на гомеопатію чи використання сумнівної еннеаграми з боку Церкви з поданою чіткою позицією? Теж є різні думки на ті речі, критичний підхід, і серед духовенства зокрема, бо часом певне "окультне шило вилазить із мішка". Та й Церкві нині, на жаль, є різні віяння... Яу почнеш усе перечисляти, може зробитися лячно. %)

також бачу у всіх цих віяннях прояви модернізму... Але стосовно офіціозу... не думаю, що Церква про окультизм висловилася неоднозначно, а те, що в Римі вивчається як одне, так і друге, говорить про неокультичність еннеаграми чи гомеопатії, коли її досліджує і дає до використання (і викладає в своїх навчальних закладах) Церква. Хоча... не думаю, що на данний момент є можливим поставити вцьому питанні всі крапки над "і"... З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 17 вересня 2010, 08:23

о.Олег писав: не думаю, що Церква про окультизм висловилася неоднозначно, а те, що в Римі вивчається як одне, так і друге, говорить про неокультичність еннеаграми чи гомеопатії, коли її досліджує і дає до використання (і викладає в своїх навчальних закладах) Церква.


Не всюди, слава Богу... Як на мене, це теж свідчить про легковажність та необ'єктивність певних осіб у Церкві, що це безкомпромісно толерують та необ'єктивно пропагують. Від певних речей Церква уже відмовлялась через не цілком правильну позицію, наприклад, від теорії лімбо (щодо неохрещених немовлят) і т.д. http://www.apologetika.ru/win/index.php ... 25&id2=932

Історія свідчить (як і критичний розгляд), що одне і друге (гомеопатія та еннеаграма) мають цілком окультне коріння!!! Як і розгляд особи їх засновників та діяльність, суперечливу не раз християнським істинам чи біблійним. І критика цього появляється скрізь: чи в межах нашої Церкви, чи поза нею.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Stefanus
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 13 грудня 2006, 11:02

Re: еннеаграма

Повідомлення Stefanus » 17 вересня 2010, 14:54

Люди! Заспокойтесь! Я так розумію, що пробуємо робити висновки не з власного досвіду, а по якихось назбираних інформаціях та здогадках. Отож, я учасник цього семінару. Я був на двох курсах з еннеаграми. Їх викладав доктор психології, професор Богословського Інституту душпастирства охорони здоров'я в Римі. Це так, між іншим. Тепер по суті: найперше, це не богословіє, але психологія, тому не лізьмо в це з богословськими речами. Інакше, за цією логікою: "Математика - це сатанинська наука, бо в ній немає місця для Ісуса". Друге, ця система подає ідею, що існує 9 типів особистості (а не, наприклад, 4 - холерик, сангвінік, флегматик...). Тому, фігурує назва "Еннеа" - грецькою "9." У цьому контексті, християни також страждають нумерологією - "тринітарне богословія", "Пресвята Трійця". Далі, еннеаграма вчить, що не існує одного чистого типу особистості, але є те, що домінує, проте є й інші характеристики, які властиві іншим типам, і вони також присутні в нас. Кожен учасник семінару після тестування побачив, до якого він типу належить і які інші риси з інших типів йому притаманні. Аби це зобразити схематично - зв'язок одних типів з іншими, (і несумісність інших характеристик між собою), було схематично намальовано схему, яку назвали "еннеа-грама". Ви вже вибачайте, якщо число 9 могло вживатись в окультних речах, і т.д. Цій схемі ніхто не покланяється, і жертви не приносить. :) Хто був на семінарі, чітко зрозумів, еннеаграма - одна з систем, яка намагається вивчати типи особистостей, а не богословська (!!!) наука, тому, її можуть вивчати чи пропагувати і нехристияни, як і любу іншу систему психології. Щодо семінару у Львові, то отець Арнальдо вміло вміє фільтрувати напрацювання еннеаграми через свій християнський досвід. Особисто я єресей не почув. Натомість побачив багато корисного, як можна краще розуміти інших людей, чому вони саме так поводяться і прийняти їх такими, якими вони є. Щодо себе - побачив і ще раз переконанвся у тому, які речі у собі треба розвивати, а що викорінювати. Тому, давайте заспокоїмось щодо еннеаграми у Львові. Якщо хтось був на семінарі і може конкретно зараз висловитись по якісь єресі отця Арнальдо Панграцці, чи щодо того, що було проти науки Церкви - я готовий це почути. Поза тим, раджу у майбутньому почути про еннеаграму не з вуст якогось езотерика, атеїста, тощо, але з вуст о. Панграцці - християнина, який не наслідує сліпо інших у цьому, і, до речі (!!!), застерігає від абсолютизації еннеаграми. На його переконання, еннеаграма - це цікавий існтурмент, який може комусь допомогти. Багато, хто був на семінарі - у цьому переконався.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 17 вересня 2010, 19:20

o.Mykil писав:... Від певних речей Церква уже відмовлялась через не цілком правильну позицію, наприклад, від теорії лімбо...

лімбо пов'язане якось з окультизмом?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: еннеаграма

Повідомлення о.Олег » 17 вересня 2010, 19:28

Stefanus писав:Люди!...

люди є люди, Стефку :) Не заспокояться.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 17 вересня 2010, 21:13

Stefanus писав:Люди! Заспокойтесь! .


Ми досить спокійно ведемо диспут, як на мене, про цю маловідому тему. Чи, по-вашому, заспокоїтись означає перестати взагалі висловлювати свою думку про цю річ, тобто думати??? Є ще інший бік медалі. І тільки це буде науковим підходом, а не романтичним. Саме тут написано по суті http://www.apologetika.ru/win/index.php ... =8&id2=233
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Stefanus
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 13 грудня 2006, 11:02

Re: еннеаграма

Повідомлення Stefanus » 18 вересня 2010, 11:12

Дякую за лінк. Прочитав. Після неї у мене також би склалось враження про однозначний окультизм. Проте, ці люди не єдині у списку. Вар'ятів всюди хватає. Навіть в УГКЦ. :) Якщо не помиляюсь, то вчений Вольтер заперечував Святе Письмо. Також, очевидним є і те, що будь-які речі, які мають відверте "магічне значення"і воно пропагується - є абсолютно неприйнятним для нас. Так воно є, що у різних культурах, навіть релігіях, у народній мудрості різних націй можна знайти багато чого цікавого, що аж тепер наука пояснює. А воно існувало століттями. Щодо мого досвіду з еннеаграмою, то я очевидно не пішов би до якогось, мовою Патріарха Кирила, "нехристя", бо там по дорозі купа всього можуть попричіпати. Натомусть, мав нагоду ознайомитись з цією системою очами християнина, який є фахівець у галузі психології і постійно у цьому напрямку працює. Тому, з його уст я не почув єресей. Натомість, взнав, що "чомусь" у певних колах цю систему приховують, уникають будь-яких публічних розголошень і т.д. Таке собі правило напрацювали - "лише для вибраних". Щойно тепер воно починає випливати на верх, бо Інтернет дає можливість. На сьогодні мій висновок такий: це цікавий підхід у психології (!), який намагається логічно (!) пояснити зв'язок між різними речами. Проте, цілком погоджуюсь зі всіма, коли воно перестає бути просто психологією (!), і подає деякі речі а-логічно - то тут щось пороблено.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 28 лютого 2011, 09:11

Еннеаграма є з області окультної каббали, як бачу з наукових досліджень на цю тему. Вона йде тісно з астрологією. Тому, звичайно, практикуючий християнин не може використовувати прийоми еннеаграми. Скоро напишу статтю на цю тему. Чув теж, що в Україні в одному релігійному видавництві готують до друку книгу про це явище з позитивного боку... Дивно. %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: еннеаграма

Повідомлення andrivovk » 10 лютого 2012, 22:07

Знову цей отець приїхав в Україну. :pardon: У Львові професор Міжнародного богословського інституту презентував нову книжку «Подорож всередину себе» http://www.credo-ua.org/2012/02/58515
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 10 лютого 2012, 22:23

andrivovk писав:Знову цей отець приїхав в Україну. :pardon: У Львові професор Міжнародного богословського інституту презентував нову книжку «Подорож всередину себе» http://www.credo-ua.org/2012/02/58515


На жаль... От тільки практикуючі християни-католики не будуть так швидко клювати на цю позахристиянську духовність на кабалістичному грунті!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення гість » 16 лютого 2012, 11:59

Еннеаграма – небезпечне заняття

Еннеаграма є дев’ятисторонньою фігурою, яка нагадує зображення до теореми Евкліда з трактату про Начала. Але замість того, щоб навчати основних математичних фактів, еннеаграма скерована на те, щоб «показати» шлях до просвітлення, шлях, який у провідників Церкви викликає занепокоєння.


У 2000 році Конференція католицьких єпископів США підготувала проект заяви під назвою «Короткий звіт про походження еннеаграми», в якому застерігала перед її використанням. Цей проект не був опублікований, однак його можна знайти в інтернеті на сторінці National Catholic Reporter. У 2003 році у ватиканському документі «Ісус Христос – джерело води життя» було описано небезпеки духовності Нью-Ейджу, де також в якості прикладу було згадано еннеаграму. У 2004 році Комісія з питань доктрини при Конференції католицьких єпископів США видала «Звіт щодо використання еннеаграми: чи може вона служити правдивим інструментом для духовного зросту християнина?» для внутрішнього використання Конференції. Отець Томас Вайненді, який входить до складу доктринальної комісії при єпископаті США, надав текст звіту для підготовки цієї статті.

В лютому 2011 року Архиєпископ Маямі Томас Венскі у статті під назвою «Нью-Ейдж – старий гностицизм» пояснив католицьке вчення щодо еннеаграми та пов’язаних з нею речей. Зокрема він написав, що еннеаграма є «псевдо-психологічною практикою, яка швидше за все базується на східному містицизмі, який вносить непорозуміння в доктрину і життя християнської віри, і тому її не можна використовувати для поширення розвитку автентичної християнської духовності». Стаття архиєпископа є найбільш зрозумілим із доступних пояснень цієї проблематики для мирян, а також лаконічним підсумком єпископського звіту.

Еннеаграма переосмислює гріх, просто пов’язуючи проступки із типами особистості, що є особливо спокусливо в культурному середовищі, де панують безвідповідальність і нарцисизм. Вона заохочує до нездорового егоцентризму навколо власного «типу», в результаті чого провина падає на тип, а не на особу. Тут виникає детерміноване мислення, яке протирічить християнській вірі...


http://catholicnews.org.ua/enneagrama-% ... ttya#point

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення гість » 18 лютого 2012, 17:23

Еннеаграма - одна з багатьох причин зросту випадків демонічної одержимості

Потреба в служінні екзорцистів зараз стоїть дуже гостро і продовжуватиме зростати у найближчі роки, – кажуть польські священики. Серед причин, які вони перелічують – сатанізм, окультизм (або будь-який вид ворожіння, гороскопи, ясновидіння, викликання померлих), порнографія чи наркотики. До того ж, у пошуку небезпек часто допомагає мережа інтернет, де можна знайти інформацію практично на будь-яку тему.

– Наростає моральний хаос і відсутність відчуття священного. Тому буде щораз більше випадків диявольської одержимості. Ці явища пов'язані з комерційною вигодою, яка часто за ними прихована. А опір з боку суспільства дуже слабкий, – каже проф. о. Олександр Посацкі, консультант католицьких екзорцистів у Польщі та за кордоном.

Проблема диявольського поневолення стала настільки серйозною, що нещодавно митрополит Гданська Архиєпископ Лешек Славой Ґлодз вирішив збільшити кількість священиків-екзорцистів на теренах своєї єпархії.

Від січня служіння екзорцистів там вершать ще три нові священики, тепер їх там буде аж п'ять.

Демонічне поневолення, за словами о. Посацкі, може діткнути осіб різного віку та освіти. Однак найуразливіші молоді люди, особливо студенти, які відкриті для різних переживань.

В одній із своїх робіт, присвячених загрозам, з якими стикається суспільство, "Шляхи відкриття на злих духів" (Drogi otwarcia na złe duchy - оригінал тексту за цим посиланням). Головний польський екзорцист вказує на еннеаграму, як на "інструмент", що служить до підготовки особи до демонічного поневолення пише:

«Щоб підготувати особу до демонічного поневолення, потрібне особливе розбирання розуму (свідомості), і волі, які можна охарактеризувати як «повну аспірації порожнину». Для цього служать деякі «інструменти», що існують поза людиною (викликання привидів чи спіритичні сеанси), а також деякі «постави» (як трансцендентальна медитація або метод еннеаграми). У випадку з магічною дошкою, спіритичними сеансами, трансцендентальною медитацією або методом еннеаграми , особи, які практикують їх «мусять налаштуватися на перспективу віднайдення і прийняття у своєму прагненні всього, що може відбутися».

Священик запевняє, що екзорцисти мають значний досвід у виявленні диявольського поневолення та чітко бачать його відмінності від психічної хвороби. Людина, яка перебуває під диявольським впливом, має, а іноді відверто демонструє, відразу до святих знаків і предметів, до молитви.

Головний польський екзорцист також нагадує, що у документальних фільмах про паранормальні явища часто зафіксовують, як одержимі випльовують дрібні металеві предмети або дрібних тварин. Екзорцизм допомагає таким людям, однак іноді достатньо двох годин, а іноді цей процес займає кілька тижнів.

Екзорцим не шкідливий – це молитва. Винятком є психічно хворі, у яких може зрости занепокоєння, – розповідає о. Посацкі.

До практики екзорцизму деякі психологи ставляться скептично, вважаючи його продуктом культури.


http://catholicnews.org.ua/enneagrama-o ... olsk#point

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: еннеаграма

Повідомлення o.Mykil » 19 лютого 2012, 01:19

Є, як бачимо, над чим задуматися поширювачам цього окультизму, особливо в УГКЦ віднедавна! %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей