Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 13 вересня 2010, 09:57

В мене є така інформація про відпусти на осінь
В Крехові 26 вересня, 31 жовтня, 14 листопада - відбудуться Хресні дороги з відпустами, також відпуст 17 жовтня на празник Покрову Пресвятої Богородиці
В Гошеві 21.09 - Різдво ПБ; 27.09 - Воздвиження Чесного Хреста; 14.10 - Покров ПБ; 4.12 - Введення в храм ПБ; 22.12 - Непорочне зачатгя ПБ
Можливо хтось має інформацію про організацію поході зі Львова?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 13 вересня 2010, 21:41

Також буде відпуст на Воздвиження Чесного Хреста у Глинянах.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 14 вересня 2010, 10:30

ОТЦІ ВАСИЛІЯНИ ЗАПРОШУЮТЬ:
на святкуванняПразника на честь святого мученика Партенія – покровителя храму і міста Жовкви 2-3 жовтня.
на Міжнародну прощу вервиці за єдність Церкви 2-3 жовтня 2010 року Божого, Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня, Тисменицького району, Івано-Франківської області
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 19 вересня 2010, 15:48

Сьогодні був вперше в Уневі.Нарешті. :Yahoo!:Були на могилі о.Вороновського.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 20 вересня 2010, 08:18

andrivovk писав:Сьогодні був вперше в Уневі.Нарешті. :Yahoo!:Були на могилі о.Вороновського.

А були в Глинянах ?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 20 вересня 2010, 21:17

Zolotce писав:
andrivovk писав:Сьогодні був вперше в Уневі.Нарешті. :Yahoo!:Були на могилі о.Вороновського.

А були в Глинянах ?

Так, був два рази.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 24 вересня 2010, 17:58

А хотів би запросити молодь на Прощу до Гніздичева (близ Жидачіва Львівської обл), де шануємо Божу Матір, прославлену у Кохавинській Чудотворній Іконі:
9 жовтня відбудиться Всеукраїнська Проща спільнот "Віра і Світло" (спільноти дружби з людьми з особливими потребами і їх родинами) - запрошуємо молодих людей з щирими та добрими серцями.
Літургія 10.30 (+Тарас Сеньків), невеличка молитовна програма біля Ікони, в подвір`ї Храму.
о.Олег Жаровський, крайовий капелан
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 27 вересня 2010, 09:04

о.Олег писав:А хотів би запросити молодь на Прощу до Гніздичева (близ Жидачіва Львівської обл), де шануємо Божу Матір, прославлену у Кохавинській Чудотворній Іконі:
9 жовтня відбудиться Всеукраїнська Проща спільнот "Віра і Світло" (спільноти дружби з людьми з особливими потребами і їх родинами) - запрошуємо молодих людей з щирими та добрими серцями.
Літургія 10.30 (+Тарас Сеньків), невеличка молитовна програма біля Ікони, в подвір`ї Храму.
о.Олег Жаровський, крайовий капелан

А де можна конкретніше дізнатись про організацію прощі? Я б хотіла потрапити

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 27 вересня 2010, 09:06

andrivovk писав:А були в Глинянах ?

Так, був два рази.

А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:07

Zolotce писав:
о.Олег писав:А хотів би запросити молодь на Прощу до Гніздичева (близ Жидачіва Львівської обл), де шануємо Божу Матір, прославлену у Кохавинській Чудотворній Іконі:
9 жовтня відбудиться Всеукраїнська Проща спільнот "Віра і Світло" (спільноти дружби з людьми з особливими потребами і їх родинами) - запрошуємо молодих людей з щирими та добрими серцями.
Літургія 10.30 (+Тарас Сеньків), невеличка молитовна програма біля Ікони, в подвір`ї Храму.
о.Олег Жаровський, крайовий капелан

А де можна конкретніше дізнатись про організацію прощі? Я б хотіла потрапити

2409944 (УКУ) і внутрішній 107 (центр підтримки осіб з особливими потребами "Емаус"). Питайте Яну (секретар Віри і Світла - все знає :) )
Надіюся на зустріч :Rose:
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:08

Zolotce писав:
andrivovk писав:А були в Глинянах ?

Так, був два рази.

А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

так :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 27 вересня 2010, 13:50

о.Олег писав:А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

так :Rose:

І правда що отець має дар зцілення і що він кладучи руки на голову розказує кожному про його хворобу і як потрібно лікуватись?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 13:57

Zolotce писав:
о.Олег писав:А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

так :Rose:

І правда що отець має дар зцілення і що він кладучи руки на голову розказує кожному про його хворобу і як потрібно лікуватись?

вперше чую
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 27 вересня 2010, 14:04

о.Олег писав:А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

так :Rose:

А мені трохи лячно було заходити за Царські Ворота....це ж не можна... А що скажуть священники що є тут на форумі про це?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 14:22

там можна. Стикався з таким звичаєм лише у латинській традиції - запозичення, мабуть
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 27 вересня 2010, 14:46

о.Олег писав:там можна. Стикався з таким звичаєм лише у латинській традиції - запозичення, мабуть

а можна конкретніше чому саме там можна? мені дуже це цікаво

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 27 вересня 2010, 15:05

Zolotce писав:
о.Олег писав:там можна. Стикався з таким звичаєм лише у латинській традиції - запозичення, мабуть

а можна конкретніше чому саме там можна? мені дуже це цікаво

Пропоную для того нову тему, думаю цікаво буде всім: Святилище
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 16:38

Zolotce писав:а можна конкретніше чому саме там можна? мені дуже це цікаво

бо там існує така традиція молитви
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 вересня 2010, 21:38

Zolotce писав:А в тій старенькій церкві таки йдуть на колінах до Розп"яття прикладатись?

До речі в Глинянах є цікавою не тільки старенька церква, але й нова мурована.Там на стінах самооновлюються образи.Ось фото (сам робив :oops: ).Може не дуже якісне (вибачайте моєму Samsung-у :) )

Копия Глиняни3.jpg
Копия Глиняни3.jpg (13.17 Кіб) Переглянуто 23370 разів


Zolotce писав:А мені трохи лячно було заходити за Царські Ворота....це ж не можна...

Наскільки пам'ятаю, то там заходять не через Царські ворота, а через бічні (забув як вони називаються) і прикладаються до образу не з лицьової сторони, а зі зворотньої.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 вересня 2010, 21:54

о.Олег писав:А хотів би запросити молодь на Прощу до Гніздичева (близ Жидачіва Львівської обл), де шануємо Божу Матір, прославлену у Кохавинській Чудотворній Іконі:
9 жовтня відбудиться Всеукраїнська Проща спільнот "Віра і Світло" (спільноти дружби з людьми з особливими потребами і їх родинами) - запрошуємо молодих людей з щирими та добрими серцями.
Літургія 10.30 (+Тарас Сеньків), невеличка молитовна програма біля Ікони, в подвір`ї Храму.
о.Олег Жаровський, крайовий капелан

Відбулась Проща Монашества УГКЦ до Гніздичева http://www.credo-ua.org/2010/09/33943
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення vitalko » 29 вересня 2010, 09:57

(забув як вони називаються)


Дияконські.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 12 жовтня 2010, 20:37

Щоб отримати повний віпуст з нагоди храмового свята, потрібно вислухати там Службу Божу (обов'язково святкову?), посповідатися і запричащатися потрібно там же, чи можна в іншому храмі і чи в інший день?
І чи вважається це дуже великим святом для парафіян (на рівні з Різдвом, Великоднем)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 07 лютого 2011, 22:21

В неділю був у Бориславі.Там є Паломницький Центр Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці від Святої Анни, де зберігаються унікальні реліквії.Така велика кількість мощей в одному місці (приблизно 188).Зокрема : частини Хреста Господнього, хрестів, на яких були розіп'яті апп.Андрій та Петро.Також є : Євангеліє з мощами 4-ох Євангелистів, мощі св.Апостолів (а також Варнави ...), мощі українських святих і блажених, мощі Святих Отців, мощі апостола первомученика Стефана, Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана і його батьків Захарії та Єлизавети, Йосипа Обручника, Батьків Богородиці Йоакима і Анни (своїм очам не вірив :oops: ), також мощі найбільших Католицьких Святих.

Сайт Паломницького Центру http://www.cerkvasviatyh-boryslav.org.ua/.Фото з церкви http://www.cerkvasviatyh-boryslav.org.u ... &Itemid=10 Перелік мощей Католицьких Святих (список не є повним) http://www.cerkvasviatyh-boryslav.org.u ... 3&Itemid=6

Перелік мощів святих постійно зростає.Багато людей оздоровлюються від важких хвороб.Дуже раджу поїхати, хто може.

Можна подивитися на відео розповіді отця-пароха про мощі (в 6-х частинах) http://www.youtube.com/watch?v=jrcYWXQP ... re=related
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 28 березня 2011, 09:54

А в кого є інформація про відпуст у Крехові. Знаю що це відбувається в травні.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2011, 10:18

Zolotce писав:А в кого є інформація про відпуст у Крехові. Знаю що це відбувається в травні.

напевне Вам пригодиться viewtopic.php?t=1280
Окрім того можна привітати Тучку (Tuchka) - там єдине її повідомлення, а сьогодні - день народження!
Хай Бог Благословить!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення kristik » 28 березня 2011, 14:54

Недавно на радіо чула таке: один отець пояснював різницю між паломництвом і релігійним туризмом. Він сказав, що паломництво - це коли йдемо пішком, жертвуючи комфортом, а релігійний туризм - це коли їдемо в святі місця автобусом, авто і т.д. В мене таке запитання: якщо я на Прощупоїду, наприклад, автобусом то це вже не паломництво? Є ж люди, які з будь-яких причин, не можуть йти пішки.
Які в кого думки по цьому поводу?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 березня 2011, 14:58

kristik писав: Він сказав, що паломництво - це коли йдемо пішком, жертвуючи комфортом, а релігійний туризм - це коли їдемо в святі місця автобусом, авто і т.д.

Мені щось не подобається таке визначення.А якщо треба їхати до Єрусалиму? :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення kristik » 28 березня 2011, 15:09

andrivovk писав:
kristik писав: Він сказав, що паломництво - це коли йдемо пішком, жертвуючи комфортом, а релігійний туризм - це коли їдемо в святі місця автобусом, авто і т.д.

Мені щось не подобається таке визначення.А якщо треба їхати до Єрусалиму? :pardon:


Так і він навів приклад саме Єрусалиму :pardon: , тому питаю, бо ж не всі туди їдуть лише з цікавості. Та й в Україні не всі мають змогу йти пішки ( хвороба не дозволяє, щільний графік на роботі, фізична слабкість...)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2011, 15:09

kristik писав:Недавно на радіо чула таке: один отець пояснював різницю між паломництвом і релігійним туризмом. Він сказав, що паломництво - це коли йдемо пішком, жертвуючи комфортом, а релігійний туризм - це коли їдемо в святі місця автобусом, авто і т.д. В мене таке запитання: якщо я на Прощупоїду, наприклад, автобусом то це вже не паломництво? Є ж люди, які з будь-яких причин, не можуть йти пішки.
Які в кого думки по цьому поводу?

гм... як на мене грішного, паломництво - праця Богові (молитва, діткнення Бога у Святому місці...); релігійний туризм - побожний відпочинок (навіть, якщо дуже подібний до паломництва - це праця собі). І те і інше може бути проведене і пішки, і на колесах/інше. І те і інше добре саме в собі. Лише... варта не путати одне з іншим: надто часто туризм називають паломництвом. Правда - він (туризм) дійсно стремить уподібнитися до паломництва. Якщо "турист" побожний :) А ті люди, які практикують саме "релігійний туризм"... з мого досвіду часто таки Божі люди.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення kristik » 28 березня 2011, 15:12

о.Олег писав: Правда - він (туризм) дійсно стремить уподібнитися до паломництва. Якщо "турист" побожний :) А ті люди, які практикують саме "релігійний туризм"... з мого досвіду часто таки Божі люди.
З повагою, о.Олег


То якщо я їду до Крехова на Прощу - це вже не паломництво, а туризм? Але якщо я з намірами молитися, висповідатись, запричащатись, взяти участь у Літургії, а не відпочити?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей