Ікони... з політиків?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 15:05

Олюнька писав:Та там і не зразу зрозумієш, що то Ющенко з сім'єю, поки статтю не прочитала до мене і не дійшло, :oops: думала просто українська сім'я зображена.


Треба назву замітки читать найперше... :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 15:07

о.Олег писав:а хіба він не вдівець, хіба не в Шлюбі живе?


Точно не вдівець. Бо перша його дружина, про яку чомусь В. Ю. не полюбляє згадувати, ще живе... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 27 вересня 2010, 15:08

o.Mykil писав:
Олюнька писав:Та там і не зразу зрозумієш, що то Ющенко з сім'єю, поки статтю не прочитала до мене і не дійшло, :oops: думала просто українська сім'я зображена.


Треба назву замітки читать найперше... :D

я про те, що фотки бачила за місяць до того, як вийшла замітка. :)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення ljubomyr_ps » 27 вересня 2010, 21:21

Олюнька писав:Та там і не зразу зрозумієш, що то Ющенко з сім'єю, поки статтю не прочитала до мене і не дійшло, :oops: думала просто українська сім'я зображена.


Та в тому то й річ що це і є праобраз української сімї (родини) як і в Софії Київській... проблема в тому що комусь бачите родина ющенків не довподоби - от він такий- сякий, розведений, вдівець... як вони посміли його намалювати в церкві :evil: .
Ми часто через свій єгоїзм і "всемудрість" хочемо "повчити і цього маляра, що намалював таке "неподобство" і сільську громаду-парафіян даної церкви, що дали дозвіл на це. А все просто, для цих людей Ющенко значима постать повязана з їхніми сподіваннями, переживаннями й надіями... І вони б на наші розумні поради просто б відповіли , що нема чого лізти в чужий монастир, малюйте собі в своїй церкві Януковичів й іншу братію, а молимось ми одному Богу!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 21:43

ljubomyr_ps писав:
Олюнька писав:Та там і не зразу зрозумієш, що то Ющенко з сім'єю, поки статтю не прочитала до мене і не дійшло, :oops: думала просто українська сім'я зображена.


Та в тому то й річ що це і є праобраз української сімї (родини) як і в Софії Київській... проблема в тому що комусь бачите родина ющенків не довподоби - от він такий- сякий, розведений, вдівець... як вони посміли його намалювати в церкві :evil: .


Він не вдівець... Та не хвилюйтеся вже так. Погодьтеся, що В. Ющенко з К. Чумаченко та молодшим сином не символізують "святе сімейство", бо є ще інші дорослі діти і це це не Пресвята Родина, хоч комусь так може здаватися (див. вгорі замітку). Та проблема не тільки криється тут. Художник-рокер, за висловом журналістів, зобразив теж у святилищі свій автопортрет в образі євангелиста Луки, а свого товариша-в образі єв. Івана http://www.credo-ua.org/2010/09/33813

Хто трохи знається на літургічних наших традиціях, іконописанні тощо, може зауважити, що тут щось не то. Тому ідеалізуйте не ідеалізуйте, але не все так просто як здається.
%)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення kristik » 28 вересня 2010, 00:16

ljubomyr_ps писав: ... І вони б на наші розумні поради просто б відповіли , що нема чого лізти в чужий монастир, малюйте собі в своїй церкві Януковичів й іншу братію, а молимось ми одному Богу!


От - от ми молимось Богу!!! А хто такі політики, щоб їх по Церквах малювати???? Що такого зробили визначного? Чи може кого до Бога навернули, чи терпіли заради Христа?..
Вони такі ж люди як і всі ми :friends: !!! То для чого з них божків робити :unknown: ?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 28 вересня 2010, 02:55

kristik писав: А хто такі політики, щоб їх по Церквах малювати????


Та ще й у... святилищі. Тут навіть тема виникла про "смертних" в тому найважливішому місці храму viewtopic.php?t=1953
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 05:26

o.Mykil писав:Хто трохи знається на літургічних наших традиціях, іконописанні тощо, може зауважити, що тут щось не то...

ні - чому ж :) : це саме в традиціях авторської ікони - малювати Святих з натури (з людей, типаж яких з тих чи інших причин приглянувся художнику). Пам'ятається, імператриця Катерина якомусь художнику давала втик - мовляв: "не буду молитися до своєї служанки" (яку він зобразив у Богородиці)... Та і все західне малярство переповнене зображеннями ктиторів, себе, друзів... в зображеннях Святих - нічого нового, отче. Може - Ющенки фундатори тієї церкви?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 28 вересня 2010, 06:03

о.Олег писав:
o.Mykil писав:Хто трохи знається на літургічних наших традиціях, іконописанні тощо, може зауважити, що тут щось не то...

ні - чому ж :) : це саме в традиціях авторської ікони - малювати Святих з натури (з людей, типаж яких з тих чи інших причин приглянувся художнику). Пам'ятається, імператриця Катерина якомусь художнику давала втик - мовляв: "не буду молитися до своєї служанки" (яку він зобразив у Богородиці)... Та і все західне малярство переповнене зображеннями ктиторів, себе, друзів... в зображеннях Святих - нічого нового, отче. Може - Ющенки фундатори тієї церкви?


Та мені про це відомо, тобто про такі традиції, що не раз мусіли брати образ з реальності. Але часом це переходить здорові межі і пахне звичайним марнославством... Повірте, що всьому своя міра на землі і що одні сприйматимуть, інші -ні. Ось, наприклад, мова про те, що на фресці грецького православного храму зображено... Леніна http://newsru.com/religy/07feb2007/axiopuli.html

У випадку Ющенка чи Ющенків... Може й були фундаторами, але не думаю, що хотіли вже аж так бути близько престолу в храмі на очах у всіх. А їх хоч питали про цю ідею наперед і вони погодились? Можливо й не обов'язково, але просто цікаво. По-моєму, раніше на Франківщині чи де там В. Ющенку присвятили навіть вулицю за життя, та йому це не сподобалось, казав, що це вже занадто тощо...
Особисто, наголошую, не маю аж так щось проти, тільки кажу, що не дуже це личить у святилищі... Інша справа-на боці храму, над хорами тощо. Однак буйна критика по ЗМІ полилась рікою, зокрема в коментарях на тут тему, адже люди є люди. :)
Востаннє редагувалось 28 вересня 2010, 06:19 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 28 вересня 2010, 06:10

"А потім дивуються чому багато людей не сприймають церкву. Я у церкву з такими розписами не пішов би помолитися. Може ще Германшу і Богословську біля Богоматері намалюєте? Уявив, аж не по собі стало стало... брррр.." (SanSay).

Коментар звідси http://tabloid.pravda.com.ua/focus/4c9c50e3a6d96

Інший "Я хоч і сам з західної України, але це реально уже бред" (Василь).

http://tsn.ua/ukrayina/u-lvivskiy-cerkv ... iceyu.html

Або під кінець оцей: "Такі "традиції" не можна, а потрібно руйнувати. Ще раз кажу - це абсурд і я шокований, що це зробили в церкві, яка належить УГКЦ. Як можна не розуміти, що це удар по церкві. Я завжди був гордий, що моя церква (УГКЦ), на відміну від деяких інших, не опускається до подібних речей. Тепер люди будуть приходити в цю церкву і молитися Ющенкові? Чи просто думати про політику замість спілкування з Богом? Не можу зрозуміти людей, які не бачать очевидного..."(Драко).

http://www.zaxid.net/newscommentsua/75268

І т. д. Скількь голів, стільки й умів.


П. С. Чому політичне має нас розділяти, коли земна політика часто брудна справа?..
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 вересня 2010, 09:10

А от іще один цікавий коментар на цю тему:

українці 25-09-2010 10:34
ця людина життя своє поклала на жертовник заради свобідної незалежної сильної України, ця людина дала нам пам”ять нації та українські традиції! ця людина піднімала нас духовно, через біль і сльози, через цинічне отруєння та промосковське паплюження честі!
Правильно зробили , бо це наш великий українець і патріот свого народу


2 Драко24-09-2010 15:46
Ну що Ви дурниці пишите? Ніхто молитися Ющенкові не буде. Він без німбу, тобто не святий. На іконі він як даритель і державний діяч. Все б Вам руйнувати... коли будувати почнемо?
http://www.zaxid.net/newscommentsua/75268

Як люди так і коменти їхні різні а Бог один. Ясно що ярий поклонник Янека чи іншого політика буде "щиро обурюватись такому неподобству" і це нормально з іншої сторони парафіяни даної сільської церкви де намальований ця красива і мистецько витворена композиція на чолі з Матірю Божою будуть спокійно молитись у своєму Храмі Божому та ще й гордитись що вних єдиний і неповторний образ якого більше ніде немає і їм буде далеко напчихати на галаси злорік по інтернет форумах чи телебаченню....
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Olya » 28 вересня 2010, 09:22

Не знаю, може недобре напишу. Але чомусь мені не хочеться політиків бачити написаними в церкві. Якось стає їх в повсякденному житті бачити по телебаченню. До церкви хочеться прийти і помолитися Господу, думати про Нього і більше ні про що. Хоча, якщо людям подобається такі розписи, то можна знайти компроміс і відійти до ікони і молитися, а можна просто закрити очі під час молитви. Знаєте якось пригадалося :"Віддайте Богові Боже, а кесарю кесареве". Політичні погляди людей дуже різняться, є люди, які не в захваті від якогось політика і тут побачать його написаним в церкві. Людська природа така, що це почне обурювати, почнеться злість, що може призвести до того, що людина зробить певні зміни і це добре, якщо вона просто почне ходити до іншої церкви..., а якщо від віри відпаде. Тут потрібно дуже обережно з такими розписами... але це мтз.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 28 вересня 2010, 09:25

ljubomyr_ps писав:. Ясно що ярий поклонник Янека чи іншого політика буде "щиро обурюватись такому неподобству"


Повірте, що теж обурюються люди, які далекі від слизької політики, навіть не є прихильниками В. Януковича чи Ю. Тимошенко і знають, що сім'я В. Ющенка не свята... Все мало б мати свої місце. Святилище-це не політична арена, а щось набагато більше. Так, Ющенко немало добра зробив для України, але немало й не зробив, та суть тут в іншому. Це храм УГКЦ, а в ній є люди різних поглядів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 28 вересня 2010, 09:36

Та ж в УГКЦ є "культурна" комісія, де ж вони дивились, чи може о. Севастіян (він, здається, голова цієї комісії) за збиранням ікон часу не має, придивитись на всі ці "варіації на вільну тему"?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 10:03

mykola75 писав:Та ж в УГКЦ є "культурна" комісія, де ж вони дивились, чи може о. Севастіян (він, здається, голова цієї комісії) за збиранням ікон часу не має, придивитись на всі ці "варіації на вільну тему"?

не все проходить через о.Себастьяна
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 вересня 2010, 10:04

o.Mykil писав: Погодьтеся, що В. Ющенко з К. Чумаченко та молодшим сином не символізують "святе сімейство", бо є ще інші дорослі діти і це це не Пресвята Родина, хоч комусь так може здаватися

Звичайно, що не символізують святе сімейство і тим більше Пресвяту Родину - а символізують пересічну українську родину без надуманої святості, так що тут нема чого і кого ідеалізувати.

o.Mykil писав: Та проблема не тільки криється тут. Художник-рокер, за висловом журналістів, зобразив теж у святилищі свій автопортрет в образі євангелиста Луки, а свого товариша-в образі єв. Івана http://www.credo-ua.org/2010/09/33813
%)

А що це крамольність чи святотатво, чи може рокери це не люди і їм "нєпозволєно" себе змальовувати малюючи образи як і роблять всі художники...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 10:06

ljubomyr_ps писав:... символізують пересічну українську родину ...

скоріше - непересічну :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 28 вересня 2010, 10:28

о.Олег писав:
mykola75 писав:Та ж в УГКЦ є "культурна" комісія, де ж вони дивились, чи може о. Севастіян (він, здається, голова цієї комісії) за збиранням ікон часу не має, придивитись на всі ці "варіації на вільну тему"?

не все проходить через о.Себастьяна

А що через нього проходить?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 10:41

mykola75 писав:...А що через нього проходить?

проходить те, у чому оо. зволять радитися, просити допомоги/поради
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення сhristian » 28 вересня 2010, 11:34

Олюнька писав:тобто,ви проти таких зображень?

Розумієте нам треба роботи, так щоб те, що ми робимо не роз'єднувало, а об'єднувало нас. У нас уже виникли сумніви робити це чи не робити і ми розділилися. Дійсно ікони малювали з натурщиків для передачі реальності, але за звичай їх імена не афішувалися і не розголошувалися. Чим прості люди гірші від високопосадовців? Давайте змалюємо образ з простого фермера, а його ім'я залишимо невідомим та й так щоб він не дізнався, що з нього малюють ікону :D Головне в образі те як я до нього ставитися: як до малюнка чи як до святині, яка є допоміжним засобом для спілкування з Всевишнім.
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 28 вересня 2010, 12:27

Цікаво, що станеться з розписами, якщо на парафію прийде священик, який не зовсім рівно дихає до януковича :D . Прийдеться Церкву наново розмальовувати :sorry: ?
Моя думка - це релігійна попса. Всякі ікони з януковияами, ющенками - це ніщо інше, як вияв політичних поглядів того, чи іншого священика, з надією, що це "оцінять". Можливо я помиляюсь, але як оцінити тоді поступок, коли за приклад родини беруть людину, яка вже розведена і маює дітей від різних жінок. Це що за приклад для наслідування. Одним забороняють приходити до причастя, а інших малюють на іконах. Ось така у нас рівність усіх перед Богом...

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 вересня 2010, 16:57

mykola75 писав: Можливо я помиляюсь, але як оцінити тоді поступок, коли за приклад родини беруть людину, яка вже розведена і маює дітей від різних жінок. Це що за приклад для наслідування. Одним забороняють приходити до причастя, а інших малюють на іконах. Ось така у нас рівність усіх перед Богом...


Хто вам забороняє ходити до причастя кого то "інших малюють на іконах". Друже ви просто заздрите що не Вас намалювали святенького під куполом в церкві а грішного розведеного Ющенка. Жаба дусить.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 17:18

сhristian писав:... ікони малювали з натурщиків для передачі реальності, але за звичай їх імена не афішувалися і не розголошувалися...

дійсно? Бував в музеях Європи (в т.ч. - наших) - зазвичай так і говорят: "в образі Луки/Богородиці... зображений той і той". У Вас звідки інформація? Ні - я також за те, щоб іконописець шукав характерний типаж, а не багатого/знаменитого.., але виділена мною Ваша теза виглядає досить непевною нмсд :Search:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 28 вересня 2010, 18:17

ljubomyr_ps писав:
mykola75 писав: Можливо я помиляюсь, але як оцінити тоді поступок, коли за приклад родини беруть людину, яка вже розведена і маює дітей від різних жінок. Це що за приклад для наслідування. Одним забороняють приходити до причастя, а інших малюють на іконах. Ось така у нас рівність усіх перед Богом...


Хто вам забороняє ходити до причастя кого то "інших малюють на іконах". Друже ви просто заздрите що не Вас намалювали святенького під куполом в церкві а грішного розведеного Ющенка. Жаба дусить.

Я незрозумів ваше перше речення, а що до наступного то я незовсім зрозуміло написав. Забороняють не мені, а розведеним. Та й не заздрю я нікому. А ви на логіку свого допису погляньте:
я - святий O:-)
Ющенко - грішний :evil:
На іконі намалювали його, а мали тоді за вашою логікою мене :P
Так що тут є чому заздрити....

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 19:35

:(
MOD: mykola75, ljubomyr_ps - прошу писати без переходу на особистості навіть, якщо це Ви так жартуєте (відразу нагадаю - модераторіали обговорювати можна лише в ПП) Перепрошую, з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 28 вересня 2010, 19:55

питання стосовно модераторіалів - виключно приватно

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення сhristian » 28 вересня 2010, 21:20

о.Олег писав: дійсно? Бував в музеях Європи (в т.ч. - наших) - зазвичай так і говорят: "в образі Луки/Богородиці... зображений той і той". У Вас звідки інформація? Ні - я також за те, щоб іконописець шукав характерний типаж, а не багатого/знаменитого.., але виділена мною Ваша теза виглядає досить непевною нмсд

Вибачте інформація дійсно не перевірена
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 21:29

сhristian писав:...Вибачте інформація дійсно не перевірена

та і у мене - лише моє враження, з досвіду :)
а... там дійсно підписано, що це Ющенко і т.д чи просто впізнається через портретну схожість?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення сhristian » 28 вересня 2010, 21:31

На скільки мені відомо натурщики не завжди були близькі до церкви і церковного життя
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 21:36

сhristian писав:На скільки мені відомо натурщики не завжди були близькі до церкви і церковного життя

більше скажу - можна побачити і лиця коханок художників чи сильних світу цього у розписах храмів... Все це історія, яку не варта повторювати, але повторюватися вона буде, допоки людина живе: "нема чоловіка, хто б жів і не грішив"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей