Ікони... з політиків?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 28 вересня 2010, 22:02

о.Олег писав:а... там дійсно підписано, що це Ющенко і т.д чи просто впізнається через портретну схожість?


Не обов'язково підписувати, коли все як на долоні. Та й вистачає почитати про це чи послухати самого художника або пароха церкви http://www.credo-ua.org/2010/09/33813
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення галичанка » 28 вересня 2010, 22:31

Слава Ісусу Христу!

...нема пророка у своїй Вітчизні.
Як звичайна людина,без усіляких упереджень хочу висловити свою думку.Не берусь судити наскільки є доречним зображення Ющенка з родиною на Церковній бані.Але...в моїй пам*яті ще не стерся той час,коли В.А переміг у далеко не простій боротьбі.Та надія,що тоді спалахнула,не вмерла і сьогодні.І ця надія не на В.А.,а на те,що СПІЛЬНО ми сильні.Це Ющенко для мене відкрив.Роки,коли він був Президентом - для мене хоч не легкі,але це були роки,коли могла в душевному спокою жити і працювати.Коли фізичні зусилля,переживання і інше,не тратились на те,що на моїй рідній землі знову запанує чужинець.Коли можна було думати про розвиток рідної мови,а не очікувати і готуватися до двох мов.Коли,врешті,не стояла загроза МП над Українською Церквою.
Бачила помилки Ющенка,і від цього не ховалася,не сперечалася,що він *безгрішний*.Але оце відчутття,що нарешті маємо СВОГО президента - таки додавало сил і натхнення.
Біда наша,що не вміємо згуртуватися над своїм,хоч і недосконалим.А чуже,ще й яке(!) терпимо.Бо свого можна...а перед чужим - ....Свого роздягнемо,розглянемо під щонайприскіпливішим мікроскопом,а на чужого *вчинки* очі закриємо,бо так має бути.

...ось ці суперечки про доцільність зображення Ющенка - є найкращою ілюстрацією нашого менталілету.
Нехай береже усіх нас Господь в єдності і любові.

Слава Ісусу Христу!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 вересня 2010, 23:40

галичанка писав:...ось ці суперечки про доцільність зображення Ющенка - є найкращою ілюстрацією нашого менталілету.
Нехай береже усіх нас Господь в єдності і любові.
Слава Ісусу Христу!


Слава Богу навіки!
цілком погоджуюсь з Вами дорога Галичанко.
Кого образив своїми дописами - перепрошую!!!!
Не будьмо дрібязковими, справді нам бракує єдності і толеранції. Любімо один одного і не звертаймо уваги на дрібязкові розбіжності - Бог один і любов, яка походить від Господа Одна. В єдності сила народу! Любімося браття дорогі!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 29 вересня 2010, 02:56

Такі неоднозначні речі стаються, отже, люди дають теж свою оцінку. Дискусія має бути, а не сварки в нерозумному тоні. Щоб потім часом навіть ось таке не почали толерувати політкоректно http://www.credo-ua.org/2010/09/34011
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення solist-vokalist » 29 вересня 2010, 09:38

Хоч би яким поганим президентом Ющенко не був і як би я до нього не ставився, однак у таких розписах нічого поганого не бачу... Сім'я Ющенка - чудове втілення української сім'ї. Як не як, однак він все таки проукраїнський.
І змальовувати портрети реальних осіб для зображення святих - нормальна практика. Тим паче Ющенко не втілює там навіть святого, а просто українця.

Хочу звернути увагу на інше - на самі розписи... Як на мене то вони просто прекрасні, дуже красиві... Особливі якісь - навіть би сказав. Хоч і не бачив їх вживу, однак те, що побачив по телебаченню спонукає відвідати цю церкву і побачити все своїми очима.
Ще один плюс таких розписів - реклама церкві... ))))

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 11:30

Ви праві, тільки що робити тим, яким Ющенко несимпатичний?
Сім'я Ющенка - чудове втілення української сім'ї. Як не як, однак він все таки проукраїнський.

Тобто ви пропонуєте усім розводитись і одружуватись вдруге?

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 11:36

ljubomyr_ps писав:Кого образив своїми дописами - перепрошую!!!!
Не будьмо дрібязковими, справді нам бракує єдності і толеранції. Любімо один одного і не звертаймо уваги на дрібязкові розбіжності - Бог один і любов, яка походить від Господа Одна. В єдності сила народу! Любімося браття дорогі!

Любомир, ми ведемо дискусію, а не сваримось. Нікого ви не образили, принаймні можу говорити за себе. Любити не значить погоджуватись з усім. В кожного з нас є своя думка, і кожен має право її висловити. А любов допоможе нам не тільки не образитись, коли хтось нам вкаже на наші помилки, а навпаки подякувати, бо завдяки йому ми стали мудрішими.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 29 вересня 2010, 11:49

mykola75 писав:Ви праві, тільки що робити тим, яким Ющенко несимпатичний?

Я вже писала і ще раз зауважу. Ми говоримо про невелике село під Львовом, де живе 1,5 тис. осіб, думаю що їм паралельно те, про що ми тут з вами говоримо і рішення саме так розмалювати церкву, це їх рішення, їм там молитись, а не нам.
І погодьтесь, що їх вчинок є досить сміливий як на сьогоднішній день. До прикладу, в такому ж селі біля Львова, де Ющенко на попередніх виборах набрав 98% голосів, цього року успішно святкували День побєди, хоча в селі нема ! жодного ветерана радянської армії, натомість є багато політв'язнів і репресованих.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 12:25

Олюнька писав:Я вже писала і ще раз зауважу. Ми говоримо про невелике село під Львовом, де живе 1,5 тис. осіб, думаю що їм паралельно те, про що ми тут з вами говоримо і рішення саме так розмалювати церкву, це їх рішення, їм там молитись, а не нам.

Тобто якщо завтра мені в голову прийде якась "вумна" ідея, я спокійно зможу її втілити на рівні парафії, покликаючись на те, що парафія невеличка, кілька десятків людей? Ми говоримо не про окреме рішення окремих людей, ми говоримо про тенденцію. І чи прийнятна віна є у Церкві. На мою думку - ні. Оскільки Храм для мене, це місце де людина приходить шукати Бога, шукати внутрішній мир і хоч трішки відійти від світських проблем. І Храм повинна мені у цьому максимально сприяти, а не постійно нагадувати про ті ж розчарування і сподівання минулого, пов"язані з тою чи іншою людиною.

Олюнька писав:І погодьтесь, що їх вчинок є досить сміливий як на сьогоднішній день. До прикладу, в такому ж селі біля Львова, де Ющенко на попередніх виборах набрав 98% голосів, цього року успішно святкували День побєди, хоча в селі нема ! жодного ветерана радянської армії, натомість є багато політв'язнів і репресованих.

Непогоджусь, бо не бачу ніякої сміливості. Он Ющенко сам до сьогодні живе на державній дачі і нічого не боїться. То чого людям боятсиь?
І хоч би як, ми декларуємо що є аполітичною Церквою. Тому повинні цього притримуватись.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 29 вересня 2010, 13:34

mykola75 писав:Оскільки Храм для мене, це місце де людина приходить шукати Бога, шукати внутрішній мир і хоч трішки відійти від світських проблем. І Храм повинна мені у цьому максимально сприяти, а не постійно нагадувати про ті ж розчарування і сподівання минулого, пов"язані з тою чи іншою людиною.

В мене діаметрально протилежне розуміння. Ми не можемо бути розділеними: в церкві я християнин, виходжу за браму і тоді я світська людина. %) На жаль, таке практикується, але це не є добре. Я йду до церкви, щоб молитись за себе, за родину, за державу...І живу кожен день як християнин, а не обмежую свою віру мурами церкви.
Ми свої світські проблеми теж маємо доручити Богові, а не лишати їх на вулиці.

mykola75 писав:
solist-vokalist писав:Сім'я Ющенка - чудове втілення української сім'ї. Як не як, однак він все таки проукраїнський.

Тобто ви пропонуєте усім розводитись і одружуватись вдруге?

Не плутайте національні і моральні цінності.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 13:53

mykola75 писав:...І хоч би як, ми декларуємо що є аполітичною Церквою...

АПОЛІТИЗМ. Байдуже відношення до питань політики та до проблем суспільно-політичного життя.
Невже ми колись щось такого декларували? Невже Церкві було (є, взагалі - невже Церкві може бути) байдужим життя народу, які цінності сповідує і, відповідно, куди веде (може завести) народ той, хто у ньому при владі?
Інша справа, що ми маємо розрізнити, що в Церквах проповідується Христос, а не політичні переконання священика (тощо), але... Церква нмсд не має права бути аполітичною і повинна заявляти: це - добре (добра програма кандидата, не суперечить моралі...), це - зле (аналогічно). Тобто: те, що Церква відділена від Держави, а Держава від Церкви означає, що одне іншим не керує, але впливати на Державу, процеси у ній, ми просто повинні, інакше Церква, що керується закликом Христа "...проповідуйте всім народам..!" мала б зробити якийсь неприродній виняток з народу, в якому більш як тисячоліття звучить її проповідь! Заради чого? :Search:
Правда - це зовсім не про малювання Ющенка. Якщо і говорити про сміливість (як каже Олюнька), то, з одного боку, це сміливість скоріше не так християнська, як патріотична, тобто - Церква нмд не найкраще місце для таких картин: краще б у клубі чи сільраді щось такого намалювали.
Це з одного боку.
А... з іншого... може ці люди дійсно свої сподівання на відродження українства символічно уособлюють в постаті Ющенка і таке зображення в Храмі - вияв їхньої молитви за Україну... Навіть, якщо хто зобразив банально свої політичні уподобання, варта вписати у цю картину молитву: "Боже Великий Єдиний нам Україну храни..." :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 14:01

Олюнька писав:
mykola75 писав:Оскільки Храм для мене, це місце де людина приходить шукати Бога, шукати внутрішній мир і хоч трішки відійти від світських проблем. І Храм повинна мені у цьому максимально сприяти, а не постійно нагадувати про ті ж розчарування і сподівання минулого, пов"язані з тою чи іншою людиною.

В мене діаметрально протилежне розуміння. Ми не можемо бути розділеними: в церкві я християнин, виходжу за браму і тоді я світська людина. %)

Ви це в мене прочитали???? %)
Олюнька писав:Я йду до церкви, щоб молитись за себе, за родину, за державу...І живу кожен день як християнин, а не обмежую свою віру мурами церкви.
Ми свої світські проблеми теж маємо доручити Богові, а не лишати їх на вулиці.

У вас дуже цікавий метод спілкування. Я не можу зрозуміти, для чого ви це написали. Попробую передати те, що я зрозумів. Дуже добре, якщо вам цей портрет на куполі завжди буде нагадувати про того, за кого ви маєте молитись. Тому ще можу погодитись, на це зображення, як заклик молитви за владу. Хоча за традицією на іконах завжди зображали людей високих моральних і духовних цінностей. Чи не могли би ви мені підказати, за які саме цінності був намальований Ющенко?

Олюнька писав:
mykola75 писав:
solist-vokalist писав:Сім'я Ющенка - чудове втілення української сім'ї. Як не як, однак він все таки проукраїнський.

Тобто ви пропонуєте усім розводитись і одружуватись вдруге?

Не плутайте національні і моральні цінності.

Це ви щось наплутали. В Церкві ми які цінності проповідуємо?

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 15:13

о.Олег писав:АПОЛІТИЗМ. Байдуже відношення до питань політики та до проблем суспільно-політичного життя.
Невже ми колись щось такого декларували? Невже Церкві було (є, взагалі - невже Церкві може бути) байдужим життя народу, які цінності сповідує і, відповідно, куди веде (може завести) народ той, хто у ньому при владі?

Я мав на увазі дещо іншу аполітичність. Неправильно написав. Звиняйте. Мова якраз про те, що Церква не повинна прямо вмішуватись в політику.
о.Олег писав:Інша справа, що ми маємо розрізнити, що в Церквах проповідується Христос, а не політичні переконання священика (тощо), але... Церква нмсд не має права бути аполітичною і повинна заявляти: це - добре (добра програма кандидата, не суперечить моралі...), це - зле (аналогічно).?

Отче, а як знайти ту грань, де ми просто заявляємо, а де вже агітуємо? Та й знаємо ми, що програма це одне, а реалізація, зовсім інше.

о.Олег писав:Тобто: те, що Церква відділена від Держави, а Держава від Церкви означає, що одне іншим не керує, але впливати на Державу, процеси у ній, ми просто повинні, інакше Церква, що керується закликом Христа "...проповідуйте всім народам..!" мала б зробити якийсь неприродній виняток з народу, в якому більш як тисячоліття звучить її проповідь! Заради чого? )

Церква має надзвичайно великі важелі впливу на політику. Молитва, християнське виховання людини, яка потім стане політиком, службовцем. Чому ми забуваємо про це. Чому вплив визначаємо тільки як вибір програм. Можливо якраз тому довір»я людини до Церкви падає. Ми просто не маємо права стати на ту чи іншу сторону. Бо як в прешому так і в другому випадках хтось залишиться на протилежному боці.
о.Олег писав:А... з іншого... може ці люди дійсно свої сподівання на відродження українства символічно уособлюють в постаті Ющенка і таке зображення в Храмі - вияв їхньої молитви за Україну... Навіть, якщо хто зобразив банально свої політичні уподобання, варта вписати у цю картину молитву: "Боже Великий Єдиний нам Україну храни..." :Rose:

Соломонове рішення :D ...
Пасторально напевно і правильно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 15:28

mykola75 писав:...Соломонове рішення :D ...

можливо... Просто виходжу з того, що речі стаються і з цим треба жити. Правильно жити (провадити християнське життя), керуючи до Бога, а не до політиків чи "...ізмів"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 29 вересня 2010, 15:39

А чому забуваємо про певні кроки Катерини Ющенко, що теж там зображена у церкві, у бік язичництва (див. замітку вгорі) http://www.christusimperat.org/ru/node/1560

Це теж національно-духовні цінності? %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 15:49

o.Mykil писав:А чому забуваємо про певні кроки Катерини Ющенко, що теж там зображена у церкві, у бік язичництва (див. замітку вгорі) http://www.christusimperat.org/ru/node/1560

Це теж національно-духовні цінності? %)

а Володимира рівноапостольного кроки в бік ідолянства? :) Він же не за це прославлений, правда? Напевно люди, що дозволили собі такий малюнок і не дуже про те знають...
В кожному разі - можна собі дозволити мислити позитивно навіть у такому дивацькому випадку.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення mykola75 » 29 вересня 2010, 15:51

о.Олег писав:В кожному разі - можна собі дозволити мислити позитивно навіть у такому дивацькому випадку.

Тільки не дай Боже це стане тенденцією...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 29 вересня 2010, 15:52

о.Олег писав:а Володимира рівноапостольного кроки в бік ідолянства? :)


Та коли він був язичником до навернення, то не декларував себе християнином принаймні, потім лиш покаявся. Відомо, що вчинив із різними ідолами. Як їх топили у Дніпрі за його вказівкою. Так що цей приклад не дуже якось. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 16:28

а пані Катерині що закидають з цього приводу (окрім приїзду Саленка чи кого там ще)? :) Це ж не принесення в жертву перунові младенця Іоанна, нетлінні Мощі якого можна вшанувати в Київських Печерах. Думаю її участь в чомусь неподобному не сміє поставити крапку на християнстві. Принаймі - смію про це молитися. Та і зображена вона там саме в пов`язанні з Ющенком. В кожному разі - надіюсь на те, що і такий дивацький малюнок в одному зі своїх Храмів Церква здатна осмислити з Християнських позицій пастирського проводу Христового стада навіть, якщо воно дещо заблукало :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 29 вересня 2010, 16:44

о.Олег писав:а пані Катерині що закидають з цього приводу (окрім приїзду Саленка чи кого там ще)?


Силенка (Лева), що відродив "РУНвіру і яка теж пошестю поширилась по українській землі всупереч волі Господа...

Комментарий: Учитывая, что и Президент Ющенко и его жена госпожа Екатерина декларированные христиане, помощь с приездом в Украину основателю неопоганской секты как-то не вписывается в имидж христианского политика. Тем более, что по мнению адептов секты этот приезд должен был бы привести к большему распространению этой секты. Но в свете прошлогодней купальской авантюры, когда Президентская пара приняла участие в Купальских обрядах, которые еще Летописец называл игрищами бесовскими, в свете склоности к коллекционированию идолов, такое поведение Первой леди Украины не кажется странным.


http://www.christusimperat.org/ru/node/1560
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 17:44

o.Mykil писав:
о.Олег писав:а пані Катерині що закидають з цього приводу (окрім приїзду Саленка чи кого там ще)?


Силенка (Лева), що відродив "РУНвіру і яка теж пошестю поширилась по українській землі всупереч волі Господа...

Комментарий: Учитывая, что и Президент Ющенко и его жена госпожа Екатерина декларированные христиане, помощь с приездом в Украину основателю неопоганской секты как-то не вписывается в имидж христианского политика. Тем более, что по мнению адептов секты этот приезд должен был бы привести к большему распространению этой секты. Но в свете прошлогодней купальской авантюры, когда Президентская пара приняла участие в Купальских обрядах, которые еще Летописец называл игрищами бесовскими, в свете склоности к коллекционированию идолов, такое поведение Первой леди Украины не кажется странным.


http://www.christusimperat.org/ru/node/1560

точно - странним... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення o.Mykil » 01 жовтня 2010, 13:39

Ще таке відношення нашої Церкви до членів партії Регіонів теж http://www.pysarchuk.org/news/1/view/271
Тобто не тільки бачим схвалення позиції В. Ющенка...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення romanm » 01 жовтня 2010, 13:42

o.Mykil писав:Ще таке відношення нашої Церкви до членів партії Регіонів теж http://www.pysarchuk.org/news/1/view/271
Тобто не тільки бачим схвалення позиції В. Ющенка...

Правильно. Помаранчеві на мають патенту на УгкЦ, і там і там є нормальні люди.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 01 жовтня 2010, 14:56

o.Mykil писав:Ще таке відношення нашої Церкви до членів партії Регіонів теж http://www.pysarchuk.org/news/1/view/271
Тобто не тільки бачим схвалення позиції В. Ющенка...

А що "благословення"="схвалення позиції"??? :shock: Зі статті бачу, що то просто помолились за те, щоб ПР вірно служила українському народові, а не за те щоб САМЕ ПР перемогла на виборах. :oops: Знаємо вже такі трюки, коли окремі кандидати умудрялись таке "благословення" і від Папи отримати. :pardon:
Ви не з заголовків робіть висновки, читаєм:
Молебень на вірне служіння Україні за участю представників партій та організацій, які підтримують кандидатуру народного депутата України Петра Писарчука на виборах на посаду міського голови Львова, відбувся сьогодні в Архикатедральному соборі Святого Юра.
...
А опісля молебню відбулося освячення присутніх.
(виділення мої).
Що ж, вартувало б авторові статті компетентніше висловлюватись. Добре, що не написали щось типу: Писарчук тепер святи, бо його освятили. :)

Дана подія не свідчить про те, що Церква вмішується в політику і когось "рекомендує" до вибору, хоча, на превеликий жаль, окремі священики інколи дозволяють собі щось таке. :no:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2010, 15:12

доречі: Писарчук не один Храм УГКЦ допоміг побудувати - хороший претендент на стіну/купол Храму. Скоріш за все - кращий з цього погляду за Ющенка
Але політичні ті всі заяви, перетурбації, кандидування - така участь кожного, хто є у "великій" політиці і хоче втриматись при житті (без перебільшення) - от і чинний мер Львова, так виглядає, синьо-білий... та і дивіться - Конституцію ж маємо тепер знову 1996 року :) Що там регіонал-нерегіонал: "танцуют всє" (на фрески всіх)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення romanm » 01 жовтня 2010, 15:17

о.Олег писав: Що там регіонал-нерегіонал: "танцуют всє" (на фрески всіх)


Угу, приходить на думку байка про бабцю, яка не знала де може опинитися після смерті от і зі свічками бігала щоби поставити їх ................

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2010, 15:18

romanm писав:
о.Олег писав: Що там регіонал-нерегіонал: "танцуют всє" (на фрески всіх)


Угу, приходить на думку байка про бабцю, яка не знала де може опинитися після смерті от і зі свічками бігала щоби поставити їх ................

точніше не скажеш... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 01 жовтня 2010, 15:32

romanm писав:
о.Олег писав: Що там регіонал-нерегіонал: "танцуют всє" (на фрески всіх)


Угу, приходить на думку байка про бабцю, яка не знала де може опинитися після смерті от і зі свічками бігала щоби поставити їх ................


Не зовсім згідна з порівнянням. :no: Якщо в першому випадку громада і священик самі вирішили малювати Ющенка, подібно на те, що Ющенко й не в курсі того мальованя, то в другому випадку Писарчук чи ПР найімовірніше самі звернулися до отців Святоюрського собору. Чи мали отці право відмовити в молитві?! :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2010, 15:34

Олюнька писав:
romanm писав:
о.Олег писав: Що там регіонал-нерегіонал: "танцуют всє" (на фрески всіх)


Угу, приходить на думку байка про бабцю, яка не знала де може опинитися після смерті от і зі свічками бігала щоби поставити їх ................


Не зовсім згідна з порівнянням. :no: Якщо в першому випадку громада і священик самі вирішили малювати Ющенка, подібно на те, що Ющенко й не в курсі того мальованя, то в другому випадку Писарчук чи ПР найімовірніше самі звернулися до отців Святоюрського собору. Чи мали отці право відмовити в молитві?! :pardon:

думаю - Роман відповідав на мою іронічну тезу, а не на факт молитви.
Відмовити в спільній молитві можемо, але не за партійною ознакою
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: В. Ющенко та його сімейство на церковній бані...

Повідомлення Олюнька » 01 жовтня 2010, 15:52

:D Олюнька була права:
У зв’язку з цим РІСУ звернулася за коментарем до прес-секретаря Львівської архиєпархії УГКЦ о. Павла Дроздяка. За його словами, ніякого благословення в церкві Юра представників Партії регіонів на вибори не було. Він зазначив, що молебень, який замовили попередньо, дійсно відбувся, адже в церкві кожен може замовити молебень чи Службу Божу. Проте попередньо представники партії хотіли, аби молебень відбувся на площі перед собором. «Їм у цьому відмовили», — зазначив о. Павло.

Уточнив о. Павло і таку інформацію — вказане видання «Нового Завіту» Петру Писарчуку подарували його однопартійці та перед молебнем попросили отця вручити народному депутату цей їх подарунок.

http://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/38173/
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей