Про секс

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 17 жовтня 2010, 16:27

Якщо б справа була тільки в духовності... то кожен свідомий християнин мав би піти до монастиря, а ще краще у пустелю.
Хоч так і має бути, тільки єдине, що таку пустелю треба не тільки шукати на географічній карті,
адже християнська вибраність від світу не мала б залежати від географії.
Та й основним наповненням християнства не є духовність, але Любов.
А у сфері любові, і зростання в ній, подружжя, як стан, має далеко не найменші можливості.
Любов є вінцем всіх чеснот і посідає їх, тож якщо любов є нашою метою, а секс її примножує (у подружжі),
то які проблеми є з цим сексом, коли він також здатен приносити в життя людей (подругів) плоди Святого Духа?

Все, що Бог дарує у своїй Благодаті через людську віру рано чи пізно плодоносить Йому на славу,
тому нехай ті, що вирішили стати на цей шлях любові, - одружуються і втішаються одне одним, придержуючись меж Закону, бо так зволив Бог.
І нехай їхня любов росте і наповняє чашу до краю і переливається через край її, подібно, як це було тоді, коли поставав світ.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 17 жовтня 2010, 17:21

brat Martyn писав:Якщо б справа була тільки в духовності... то кожен свідомий християнин мав би піти до монастиря, а ще краще у пустелю.
Хоч так і має бути, тільки єдине, що таку пустелю треба не тільки шукати на географічній карті,
адже християнська вибраність від світу не мала б залежати від географії.
Та й основним наповненням християнства не є духовність, але Любов.
А у сфері любові, і зростання в ній, подружжя, як стан, має далеко не найменші можливості.
Але і ненайбільші.
Неодружений про речі Господні клопочеться, як догодити Господеві,
а одружений про речі життєві клопочеться, як догодити своїй дружині,
і він поділений. Незаміжня ж жінка та дівчина про речі Господні клопочеться, щоб бути святою ті тілом, і духом. А заміжня про речі життєві клопочеться, як догодити чоловікові. (1-е Кор. 7:32-34)


brat Martyn писав:Любов є вінцем всіх чеснот і посідає їх, тож якщо любов є нашою метою, а секс її примножує (у подружжі),
то які проблеми є з цим сексом, коли він також здатен приносити в життя людей (подругів) плоди Святого Духа?
Проблеми починаються тоді, коли люди намагаються прирівняти земне до Небесного.
brat Martyn писав:Все, що Бог дарує у своїй Благодаті через людську віру рано чи пізно плодоносить Йому на славу,
тому нехай ті, що вирішили стати на цей шлях любові, - одружуються і втішаються одне одним, придержуючись меж Закону, бо так зволив Бог.
Авжеж, усе Боже в Його Благій Вістці. У тому числі поради Апостола чоловікові не торкатися жінки; бути таким яки він (1-е Кор. 7:1,7)
Апостол злого не нарадить.

brat Martyn писав:І нехай їхня любов росте і наповняє чашу до краю і переливається через край її, подібно, як це було тоді, коли поставав світ.
Тоді коли поставав світ, людина в гріху не перебувала.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 17 жовтня 2010, 20:12

А постав світ саме Божою любов'ю, що виливається через край.... я не про людей говорив.

Якщо хочете іти до монастиря - то нехай Вас Господь благословить, але Ви не зможете гарантувати собі успішне монашество тільки тим, що переконані, що у цього шляху більше можливостей.
На кожний шлях треба не тільки ступити, але ним іти; і по дорозі працювати, так що реальний кінцевий результат набагато більше залежить від того, як Ви скористаєтеся з даних Вам можливостей, а не від різновиду їх. Така правда життя.

І якщо Ви ще не забули, то воскреснемо ми не тільки душею, але і з нашими тілами.

А секс у подружжі - це далеко не найперше банальне плотське задоволення, це найперше особливе спілкування двох осіб, які поєднали два життя і два тіла в одне, саме так, як і було задумано на початку, то що ж у тому не такого?
Господь усе придумав дуже добре і нема підстав у цьому сумніватися нам грішним.
Подружжя, а згодом сім"я творить особливу і безпосередню спільноту, де чи не в найкращий спосіб проходить шліфування обидвох, а потім до цього додається школа жертовності. Такої безпосередньості, всеохопності і багатогранності стосунків не дасть ніяка монаша спільнота.
Людина була створена чоловіком і жінкою, тож тільки у відновленому чоловічо-жіночому союзі людина віднаходить повноту своєї природи і людського життя на образ життя Пресвятої Тройці.

Все залежить ще й від того, в якому стані у Вас душа. Тож стан життя - це ще й індивідуальна річ. Я теж був у монастирі, але паростки смирення у мене появилися тільки після одруження... Не все так просто і однозначно мій друже.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 17 жовтня 2010, 22:06

brat Martyn писав:Якщо хочете іти до монастиря - то нехай Вас Господь благословить, але Ви не зможете гарантувати собі успішне монашество тільки тим, що переконані, що у цього шляху більше можливостей.

Мені не стане духу покинути мою родину .. В даному випадку всього лиш констатую, що є кращим.

brat Martyn писав:І якщо Ви ще не забули, то воскреснемо ми не тільки душею, але і з нашими тілами.

Таке забувати не можна, воскреснемо у своїх тілах, уже преображених духовних.
Як і не слід забувати, що:
в воскресенні ні женяться, ані заміж виходять, але як Анголи ті на небі. (Матвія 22:30)
То про який секс може йти мова, і з ким :)

brat Martyn писав:А секс у подружжі - це далеко не найперше банальне плотське задоволення, це найперше особливе спілкування двох осіб, які поєднали два життя і два тіла в одне, саме так, як і було задумано на початку, то що ж у тому не такого?

Усе таке, тіки спотворене через непослух.

brat Martyn писав:Господь усе придумав дуже добре і нема підстав у цьому сумніватися нам грішним.
Подружжя, а згодом сім"я творить особливу і безпосередню спільноту, де чи не в найкращий спосіб проходить шліфування обидвох, а потім до цього додається школа жертовності. Такої безпосередньості, всеохопності і багатогранності стосунків не дасть ніяка монаша спільнота.

Неодружений про речі Господні клопочеться, як догодити Господеві,
а одружений про речі життєві клопочеться, як догодити своїй дружині,
і він поділений. Незаміжня ж жінка та дівчина про речі Господні клопочеться, щоб бути святою ті тілом, і духом. А заміжня про речі життєві клопочеться, як догодити чоловікові. (1-е Кор. 7:32-34)


brat Martyn писав:Людина була створена чоловіком і жінкою, тож тільки у відновленому чоловічо-жіночому союзі людина віднаходить повноту своєї природи і людського життя на образ життя Пресвятої Тройці.

При чому тут секс.

brat Martyn писав:Все залежить ще й від того, в якому стані у Вас душа. Тож стан життя - це ще й індивідуальна річ. Я теж був у монастирі, але паростки смирення у мене появилися тільки після одруження... Не все так просто і однозначно мій друже.

Чиста душа завжди буде чистою, а бруд рано чи пізно вилазить на поверхню.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 17 жовтня 2010, 23:42

Ну, якщо Ви просто констатуєте, внаслідок роздумів, тоді боюсь наша подальша розмова не буде плідна, а такі бесіди краще вести, коли вже вибір зроблено.

Тим не менше, для Вас можу сказати Вашою ж мовою: "Хто не покине заради мене батька і матері, не ввійде в Царство Небесне." Так що Вам інфа до роздумів. :)

А ще написано: "Що Ви зробили одному з отих братів найменших - Ви мені зробили"
так що те, що чоловік робить супроти дружини він теж робить супроти самого Господа.
тому не треба протиставляти любов до Бога і любов до ближнього, бо вони ходять тільки в парі.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 00:15

brat Martyn писав:Ну, якщо Ви просто констатуєте, внаслідок роздумів, тоді боюсь наша подальша розмова не буде плідна, а такі бесіди краще вести, коли вже вибір зроблено.

Мова не про чиїсь вибір, а про Слово Боже.

brat Martyn писав:Тим не менше, для Вас можу сказати Вашою ж мовою: "Хто не покине заради мене батька і матері, не ввійде в Царство Небесне." Так що Вам інфа до роздумів. :)

А що тут думати, візьміть цитату в повному обсязі:
А Ісус відказав їм: Поправді кажу вам: Немає такого, щоб покинув свій дім, або дружину, чи братів, чи батьків, чи дітей ради Божого Царства,
і не одержав би значно більш цього часу, а в віці наступнім життя вічне. (Луки 18:29,30)

Мова про те, аби позбутися земних приорітетів заради Божого Царства.

brat Martyn писав:А ще написано: "Що Ви зробили одному з отих братів найменших - Ви мені зробили"
так що те, що чоловік робить супроти дружини він теж робить супроти самого Господа.
тому не треба протиставляти любов до Бога і любов до ближнього, бо вони ходять тільки в парі.

Просто не треба до отого ходіння в парі тулити секс.
От і все на тому, пане brat Martyn.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 18 жовтня 2010, 09:19

brat Martyn писав:Ну, якщо Ви просто констатуєте, внаслідок роздумів, тоді боюсь наша подальша розмова не буде плідна, а такі бесіди краще вести, коли вже вибір зроблено.

Мудрі слова. Роздуми це дуже добре, але деколи вони можуть завести людину до стану коли говориться одне, а робиться інше (по собі знаю). В даній темі варто категорично висловлюватися тільки тим, хто вже зробив свій вибір в користь того, чи іншого стану і твердо без вагань йде своїм шляхом.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 15:21

viter писав: Роздуми це дуже добре, але деколи вони можуть завести людину до стану коли говориться одне, а робиться інше (по собі знаю). В даній темі варто категорично висловлюватися тільки тим, хто вже зробив свій вибір в користь того, чи іншого стану і твердо без вагань йде своїм шляхом.

А хто є твердий без вагань? Може ті, через кого Притчі, Псалми до нас прийшли?.

Лукавство є найгидкішим на цьому світі!

Не багато-хто ставайте, брати мої, учителями, знавши, що більший осуд приймемо.
Бо багато ми всі помиляємось. Коли хто не помиляється в слові, то це муж досконалий, спроможний приборкувати й усе тіло. (Якова 3:1,2)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 18 жовтня 2010, 16:05

Yur писав:А хто є твердий без вагань?

Той, хто прийняв рішення і не оглядається назад, дивиться вперед та не дуже зиркає по сторонам. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 17:19

viter писав:
Yur писав:А хто є твердий без вагань?
Той, хто прийняв рішення і не оглядається назад, дивиться вперед та не дуже зиркає по сторонам. :)
Назовіть такого.

бо праведний сім раз впаде та зведеться, а безбожний в погибіль впаде! (Притчі 24:16)

Й іще на рахунок вагань. Людська плоть є тягарем для духу людини.
КАТЕХИЗМ
990 Слово «плоть» означає людину як істоту слабку і смертну (Пор. Бут. 6, 3; Пс. 56, 5; Іс. 40, 6.).
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Все ж ДУХ здатен перемагати тілесне

А прийшовши на місце, сказав їм: Моліться, щоб не впасти в спокусу.
А Він Сам, відійшовши від них, як докинути каменем, на коліна припав та й молився,
благаючи: Отче, як волієш, пронеси мимо Мене цю чашу! Та проте не Моя, а Твоя нехай станеться воля!... (Луки 22:40-42)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 18 жовтня 2010, 21:26

Yur, згідно Божого Задуму, секс - це сакраментальне єднання двох людей протилежних статей, при чому єднання не тільки тіл, але єднання життів і душ, причастя одне одного в Бозі.

Сексуальний потяг зовсім не є злим від природи, але він є невпорядкованим через наш збочений ум.
В цьому і є зло, у невпорядкованості, а не в тілесному вимірі статевого життя.

Не впадайте в дуалізм, протиставляючи духовне і тілесне, бо справжня духовність починається з воплоченням і ніколи не є якоюсь абстрактною.
Тому шкода, що замість впорядкувати розуміння своєї власної статевості, Ви вивертаєте його в іншу сторону.


Ми створені людьми, і Бог у нашому сотворенні поєднав духовне і тілесне і сам став заради нас людиною. Людиною, а не ангелом! Тож і ми повинні стреміти не до того, щоб стати безтілесними духами, але до того, щоб стати справжніми повноцінними людьми на зразок Ісуса Христа.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 21:40

brat Martyn писав:Yur, згідно Божого Задуму, секс - це сакраментальне єднання двох людей протилежних статей, при чому єднання не тільки тіл, але єднання життів і душ, причастя одне одного в Бозі.

Сексуальний потяг зовсім не є злим від природи, але він є невпорядкованим через наш збочений ум.
В цьому і є зло, у невпорядкованості, а не в тілесному вимірі статевого життя.

Не впадайте в дуалізм, протиставляючи духовне і тілесне, бо справжня духовність починається з воплоченням і ніколи не є якоюсь абстрактною.
Тому шкода, що замість впорядкувати розуміння своєї власної статевості, Ви вивертаєте його в іншу сторону.

Послухайте, пане brat Martyn, що вам так спокою не дає.
Що саме я вивертаю в іншу сторону??? Ви можете чітко сказати, посилаючись на мої тут висловлювання і посилання.

brat Martyn писав:Ми створені людьми, і Бог у нашому сотворенні поєднав духовне і тілесне і сам став заради нас людиною. Людиною, а не ангелом! Тож і ми повинні стреміти не до того, щоб стати безтілесними духами, але до того, щоб стати справжніми повноцінними людьми на зразок Ісуса Христа.

Ви заголовок теми прочитайте.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 18 жовтня 2010, 23:18

А, може, і не вивертаєте, я ж Вас не бачу і не знаю, тому і достеменно цього знати не можу.
Мені так здалось.

Для мене особисто статеве життя має дуже особливе і сакраментальне значення, оскільки з Божої ласки де факто запізнав тільки одну жінку, з якою одружений і з якою ми народили нашу донечку.
Тому мене це особисто торкає, коли хтось на таке у Бозі життя кидає якусь тінь.
Я іду саме таким шляхом і статеве життя є частиною або ж навіть іконою мого стану, то для чого тут Ви дописуєте витяги зі святих отців? Для їхнього стану секс - це завжди гріх і пожадливість, а для мене в подружньому стані так не є.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення neoxgeforce » 18 жовтня 2010, 23:27

brat Martyn писав:Yur, згідно Божого Задуму, секс - це сакраментальне єднання двох людей протилежних статей, при чому єднання не тільки тіл, але єднання життів і душ, причастя одне одного в Бозі.

Цього щось не зрозумів. І звідки це визначення?

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 19 жовтня 2010, 00:35

brat Martyn писав:Для мене особисто статеве життя має дуже особливе і сакраментальне значення, оскільки з Божої ласки де факто запізнав тільки одну жінку, з якою одружений і з якою ми народили нашу донечку.
Тому мене це особисто торкає, коли хтось на таке у Бозі життя кидає якусь тінь.

Гм-м. А чого б воно мало вас торкати. Вам хтось хоч півсловом дорікнув?

brat Martyn писав:Я іду саме таким шляхом і статеве життя є частиною або ж навіть іконою мого стану, то для чого тут Ви дописуєте витяги зі святих отців? Для їхнього стану секс - це завжди гріх і пожадливість, а для мене в подружньому стані так не є.

А вони що, з іншого тіста зліплені. Такі самісінькі, але обрали Павлової поради.

А про що ви писали мені, то добре було б чоловікові не дотикатися жінки.
Але щоб уникнути розпусти, нехай кожен муж має дружину свою, і кожна жінка хай має свого чоловіка.
Нехай віддає чоловік своїй дружині потрібну любов, так же само й чоловікові дружина.
Дружина не володіє над тілом своїм, але чоловік; так же само й чоловік не володіє над тілом своїм, але дружина.
Не вхиляйтесь одне від одного, хібащо дочасно за згодою, щоб бути в пості та молитві, та й сходьтеся знову докупи, щоб вас сатана не спокушував вашим нестриманням.
А це говорю вам як раду, а не як наказа.
Бо хочу, щоб усі чоловіки були, як і я; але кожен має від Бога свій дар, один так, інший так. (1-е Кор. 7:1-7)


Павло ж нікого не заставляє. Хтось знаходить у собі духовні сили протистояти тілесному потягу, а комусь доводиться тамувати механічним способом, себто паруванням з власною дружиною. От і все.
Прування з дружиною задля народження дітей св.оо. Церкви гріхом і пожадливістю не називають, але й різницю маємо бачити.

Брак, хотя и честен, но может достигать только того, что не оскверняет живущего в нем, а сообщать еще святость один он не в состоянии, — это уже дело не его силы, но девства
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 320).

Брак дан для деторождения, а еще более для погашения естественного пламени
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 311).

viewtopic.php?f=8&t=892&start=135#p27291
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 19 жовтня 2010, 16:51

neoxgeforce писав:
brat Martyn писав:Yur, згідно Божого Задуму, секс - це сакраментальне єднання двох людей протилежних статей, при чому єднання не тільки тіл, але єднання життів і душ, причастя одне одного в Бозі.

Цього щось не зрозумів. І звідки це визначення?


Найперше і найцінніше джерело таких тверджень: Документи Католицької Церкви про шлюб і сім"ю
Наведу два з них: "Сімейна спільнота" Івана Павла ІІ част.2 і "Бог є любов" Венедикта ХVI част.1
Якщо ж говорити про останнє слово "причастя", то його по відношенню до подружжя вживає митрополит Антоній Сурожський.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 19 жовтня 2010, 17:47

Yur писав: Павло ж нікого не заставляє. Хтось знаходить у собі духовні сили протистояти тілесному потягу, а комусь доводиться тамувати механічним способом, себто паруванням з власною дружиною. От і все.
Прування з дружиною задля народження дітей св.оо. Церкви гріхом і пожадливістю не називають, але й різницю маємо бачити.

"...тамувати механічним способом..."?
подібною фразою можна описати мастурбацію, але аже ніяк не Тайну Подружжя, святість якої Ви просто ображаєте подібними висловами, имхо.

Yur писав:Брак, хотя и честен, но может достигать только того, что не оскверняет живущего в нем, а сообщать еще святость один он не в состоянии, — это уже дело не его силы, но девства
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 320).
Брак дан для деторождения, а еще более для погашения естественного пламени
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 311).

Не знаю в чому причина, можливо, що дані цитати просто вирвані з контексту, але самі по собі вони не несуть ні повноти, ні глибини розуміння того, чим є християнське подружжя. Вони швидше вказують на обмеженість розуміння того, хто їх підбирав (думаю, це були не Ви, Юр).
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 19 жовтня 2010, 20:49

Yur писав:Хтось знаходить у собі духовні сили протистояти тілесному потягу, а комусь доводиться тамувати механічним способом, себто паруванням з власною дружиною. От і все.

Пане Yur, якщо Ви вибрали безженний стан, дівицтво, то це не дає Вам права ображати тих, хто в шлюбі, а тим більше зневажати Подружжя, яка є, як правильно зауважив brat Martyn, Святою Тайною.
Я Вам більше скажу (як одружений) - навіть в шлюбі дуже часто треба знаходити у собі духовні сили протистояти тілесному потягу.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 19 жовтня 2010, 21:28

brat Martyn писав: "...тамувати механічним способом..."?
подібною фразою можна описати мастурбацію, але аже ніяк не Тайну Подружжя, святість якої Ви просто ображаєте подібними висловами, имхо.

Гадаю образи стосовно подружжя слід шукати в іншому.
Хоча, можливо й не зовсім вдало висловився. Суть в тому, що протистояти тілесному потягу можна або силою духу, або ж коли не виходить, паруванням з власною дружиною.
Стосовно святості, коли мова про саме парування, такої не існує.
Виникнення сорому вказує на радикальну зміну у їхньому досвіді втіленості. Воно вказує на втрату благодаті та святості. «Первісна людина» уступила місце «історичній людині» яка тепер мусить боротися з пожаданням у своєму серці. Пожадання - це еротичне прагнення, позбавлене Божої любові. (Богослов'я тіла: виховання до буття людиною Крістофер Вест)
Себто внаслідок непослуху, остаточно втративши ангельський статус, людина стала розмножуватись, як тварини.
.. насадив в человечестве скотский и бессловесный способ взаимного преемства. Поэтому-то, кажется мне, и великий Давид, сожалея о бедности человека, такими словами оплакивает человеческое естество:
Человек в чести сый не разуме, называя честью равночестие с ангелами; поэтому продолжает: Приложися скотом несмысленным, и уподобися им (Пс. 48, 21). Ибо подлинно стал скотен принявший природу свою по наклонности к вещественному этот текучий способ размножения. (Гл. 17) http://www.vehi.net/nissky/nissky.html
(Перечитайте увесь розділ, аби потім не казати, що вирвано з контексту).

Але, такий спосіб розмноження освячується народженням людини. Себто нічого злого немає в паруванні людини, коли воно заради народження. Коли ж в паруванні присутнє лише пожадання, хоч і до вдасної жінки, таке теж допустиме, але святості тут уже бути не може.

brat Martyn писав:Не знаю в чому причина, можливо, що дані цитати просто вирвані з контексту, але самі по собі вони не несуть ні повноти, ні глибини розуміння того, чим є християнське подружжя. Вони швидше вказують на обмеженість розуміння того, хто їх підбирав (думаю, це були не Ви, Юр).

У цитатх викладене хритиянське розуміння. Цитати із чітким й закінченим змістом, таке не можливо вирвати з контексту. На інтернеті можна знайти купу посилань саме на цитати, до кольру до вибору.
http://www.svytie.ru/index.php?option=c ... &Itemid=18
http://optina.org.ru/books/sokrovistchn ... atoust.htm
Про шлюб у них абсолютно нічого поганого не говориться, скоріше навпаки. Утім і до дівицтва шлюб прирівнювати не можна. Зрештою, що й маємо у Павла (1-е Кор. 7:1-7)
=======================================================================================================

viter писав:Пане Yur, якщо Ви вибрали безженний стан, дівицтво, то це не дає Вам права ображати тих, хто в шлюбі, а тим більше зневажати Подружжя, яка є, як правильно зауважив brat Martyn, Святою Тайною.

Просив би не переходити на особистості й не зводити наклепів.
Нікого я тут не ображав.
Востаннє редагувалось 19 жовтня 2010, 21:42 користувачем Yur, всього редагувалось 2 разів.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 19 жовтня 2010, 21:39

viter писав:Пане Yur, якщо Ви вибрали безженний стан, дівицтво, то це не дає Вам права ображати тих, хто в шлюбі, а тим більше зневажати Подружжя, яка є, як правильно зауважив brat Martyn, Святою Тайною.

Просив би не переходити на особистості й не зводити наклепів.
Нікого я тут не ображав.
[/quote]

Тут і образ не повинно ніяких бути. Вченням Церкви сказано, що безженний стан (як ми виражаємося "дівицтво")є вищий ніж подружжя. Не значить,що подружжя гірше.

Если кто утверждает, что брак нужно ценить выше, чем состояние девства или целибата, и не лучше и счастливее оставаться в девичестве или целибате, чем быть связанным браком - да будет отлучен "(Сесія 24, канон 10 - Тридентський Собор)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2010, 09:30

Yur писав:... допустиме, але святості тут уже бути не може...

Надіюся, проблема розмови, на мою скромну думку, у тому, що Ви (співрозмовники) вживаєте слово святий у різних значеннях. Не претендуючи на всеохопність, спробую за браком часу нашвидкоруч окреслити грані вживаного у розмові цього терміну:
- вся повнота Святості належить лише Богу (відповідно: Його Церква, Його Слово);
- святими людьми називаємо тих людей, про святість (угодили Богові своїм життям, наукою, смертю...) яких свідчить Церква (беатифікація/канонізація...);
- святими людьми називаємо також тих людей, які на нашу ("мою") думку вели подвижницьке життя..;
- святим називаємо ту людину, яка бореться з гріхом;
- святими називаємо людей, що не переходять рамки дозволеного Богом і Його Церквою...
список можна продовжувати
Тобто - Церква не канонізує за те, що жив у Шлюбі з одною жінкою і їй не зраджував, не користувався контрацепцією - лише заради любові і у відкритості до зачаття дитинки. Шлюбний стосунок святий в значенні - тоді, коли не містить гріха
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 20 жовтня 2010, 15:03

о.Олег писав:
Yur писав:... допустиме, але святості тут уже бути не може...

Надіюся, проблема розмови, на мою скромну думку, у тому, що Ви (співрозмовники) вживаєте слово святий у різних значеннях. Не претендуючи на всеохопність, спробую за браком часу нашвидкоруч окреслити грані вживаного у розмові цього терміну:
- вся повнота Святості належить лише Богу (відповідно: Його Церква, Його Слово);
- святими людьми називаємо тих людей, про святість (угодили Богові своїм життям, наукою, смертю...) яких свідчить Церква (беатифікація/канонізація...);
- святими людьми називаємо також тих людей, які на нашу ("мою") думку вели подвижницьке життя..;
- святим називаємо ту людину, яка бореться з гріхом;
- святими називаємо людей, що не переходять рамки дозволеного Богом і Його Церквою...
список можна продовжувати
Тобто - Церква не канонізує за те, що жив у Шлюбі з одною жінкою і їй не зраджував, не користувався контрацепцією - лише заради любові і у відкритості до зачаття дитинки. Шлюбний стосунок святий в значенні - тоді, коли не містить гріха

Звичайно зо всім можна погодитись.
Але суть тут полягає не у вчинках, а в стані первородного гріху.
Себто гріх закладений у самому пожаданні -- еротичному прагнені позбавленому Божої любови, що виповзло з людини після переступу.

Ще раз процитую:
Виникнення сорому вказує на радикальну зміну у їхньому досвіді втіленості. Воно вказує на втрату благодаті та святості. «Первісна людина» уступила місце «історичній людині» яка тепер мусить боротися з пожаданням у своєму серці.
Пожадання - це еротичне прагнення, позбавлене Божої любові http://www.family-institute.org.ua/down ... 2%20v3.pdf


Немає святості в самому способі розмноження, у котрому неодмінно присутнє пожадання, але святість -- в бажанні народити дитину. Даючи людині безсмертну душу, Бог освячує її народження.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2010, 17:03

Yur писав:[Звичайно зо всім можна погодитись.
Але суть тут полягає не у вчинках, а в стані первородного гріху.
Себто гріх закладений у самому пожаданні -- еротичному прагнені позбавленому Божої любови, що виповзло з людини після переступу.

Ще раз процитую:
Виникнення сорому вказує на радикальну зміну у їхньому досвіді втіленості. Воно вказує на втрату благодаті та святості. «Первісна людина» уступила місце «історичній людині» яка тепер мусить боротися з пожаданням у своєму серці.
Пожадання - це еротичне прагнення, позбавлене Божої любові http://www.family-institute.org.ua/down ... 2%20v3.pdf


Немає святості в самому способі розмноження, у котрому неодмінно присутнє пожадання, але святість -- в бажанні народити дитину. Даючи людині безсмертну душу, Бог освячує її народження.

Ви берете за основу думку одного з ОО.Церкви, з якою Свята Церква ніколи не погодилася (про ангелоподібність розмноження людини до гріха), відповідно і вибудовуєте розуміння людської статевості (і цитат з Крістофера Веста чи Пап минуого/сучасного тощо). Заберемо (не погодимося) Ваше розуміння статевості до гріха і ствердимо - саме так (але не маючи сорому - свято, чисто), як нині, мали плодитися люди відповідно до Божого Задуму.
Вступати в дискусію не буду, але припиню Вашу участь у Форумі, якщо будете нав'язувати людям власну думку
а так... - дискутуйте, доки є охочі
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 20 жовтня 2010, 17:23

Здається, це буде в тему:
Венедикт XVI
DEUS CARITAS EST
Бог є Любов

5. У цьому короткому огляді концепту еросу в історії і в сучасності увиразнюються дві речі. Передусім те, що існує певний зв’язок між любов’ю і божественним: любов обіцяє безконечність, вічність – реальність вищу і цілком відмінну від нашого буденного існування. Виявилося, однак, що шлях до цієї мети полягає не в слідуванні за власним інстинктом. Потрібні очищення і зрілість, яких можна досягти шляхом самозречення. Це не відмова від еросу, не «отруєння», а зцілення та відновлення його справжньої величі.
Це зумовлено насамперед людською природою – тілесною і духовною водночас. Людина стає справді собою, коли тіло і душа перебувають у внутрішній єдності, а виклики еросу можна подолати тоді, коли вдасться досягти цієї єдності. Якщо людина прагне бути лише духом і відмовляється від плоті як від чогось тваринного, тоді і дух, і тіло втрачають свою гідність.
З іншого боку, якщо людина заперечує дух і вважає матерію, тіло єдиною реальністю, – вона втрачає свою велич. Епікуреєць Гассенді жартівливо звертався до Декарта вітанням: «О, Душе!». А Декарт відповідав йому: «О, Плоте!» [3]. Однак любить не лише душа чи лише тіло: любить людина, особа як цілісне творіння, яке складається з тіла і душі. Тільки тоді, коли обидва виміри справді творять єдність, людина стає сама собою. Лише в такий спосіб любов – ерос – може дозрівати, досягаючи справжньої величі.


Подружня любов повина бути цілісна (духовно-тілесна), виключна (саме ця особа і на все життя) і плідна (не замкнена в собі)
Саме умова такої цілісної, виключної і плідної любові, зрошеної Божою Благодаттю через Таїнство і чинить статеве життя непорочним (не просто узаконеним плотським бажанням, але засобом освячення і спасіння, у якому відновлюється також повнота людської єдності)

Подружжя, не менше монашества покликане до святості, тому блудом є сумніватися, що Господь його чимось недо оснастив.
І нехай дівицтво (монашество) і вище, але тим не менше Таїнством воно не є.
Кінцево - кожному своє, все одно фундаментальним ступенем у духовному житті є життя у християнській спільноті для шліфовки душі в любові і терпінні до ближнього, чи то монашої, чи то подружньої... (тільки одиниці найдосконаліших змогли без шкоди проминути цю стадію завдяки особливій Божественній ревності)
[Бо як хтось може любити Бога, якого не бачить, коли не любить ближнього, якого бачить?]
Тому насправді все це і складає на всіх спільне покликання християнина, реалізоване різними шляхами, які набагато подібніші, ніж нам по-людськи може здаватись.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 20 жовтня 2010, 21:09

о.Олег писав:Ви берете за основу думку одного з О.Церкви, з якою Свята Церква ніколи не погодилася (про ангеоподібність розмноження людини до гріха), відповідно і вибудовуєте розуміння людської статевості (і цитат з Крістофера Веста чи Пап минуого/сучасного тощо). Заберемо (не погодимося) Ваше розуміння статевості до гріха і ствердимо - саме так (але не маючи сорому - свято, чисто), як нині, мали плодитися люди відповідно до Божого Задуму.
. . . . .
а так... - дискутуйте, доки є охочі

Зразу хотів би зауважити, що своїх думок нікому не нав'язую, і як це взагалі можна зробити. Всього лиш ділюся ними, при тому посилаючись на Святе Письмо, праці святителів Церкви, КАТЕХИЗМ й інші затверджені Церквою документи.
Якщо хтось вважає, що святитель Григорій Ниський помилявся, треба привести цьому офіційне підтвердження. Як от скажімо помилявся Григорій Палама. Тому Католицька Церква й не визнає його святителем, разом з його окремими вченнями.

Сnосовно ж того, що до непослуху перебуваючи у Раю люди мали б плодитися так само, як і на цій грішній землі, постає ряд запитань.
Чому до того часу Адам не парував Єву, для того що, багато часу треба, чи розуму?
І як це б воно виглядало: розпаленілий Адам у своєму бажанні до Єви, або ж нага Єва під час її циклів. Й усе це перед всевидячим Богом. :shock:
Врешті-решт чому засоромилися Адам і Єва й пошили собі опаски, котрі прикривали саме статеві органи.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2010, 21:23

Yur писав: ...Й усе це перед всевидячим Богом. :shock: ...

а... я Вас не шокую (Ви використали смайлик shock) ще більше, якщо повідомлю: це усе відбувається перед Всевидячим Богом і по сьогодні? Співтворить Бог разом з подружжям саме у цей спосіб.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Про секс

Повідомлення luksander » 20 жовтня 2010, 22:11

Балакали,балакали. сіли і заплакали... А я вже думав що це комуністи цей анекдот про первородний гріх Адама і Єви придумали з пожаданнями і паруваннями ...??? А це що, ОО? :(
А Адам і Єва сховались хіба не тому, що не могли дивитись на Бога - не мали вже чистого серця?

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 20 жовтня 2010, 22:31

о.Олег писав:а... я Вас не шокую (Ви використали смайлик shock) ще більше, якщо повідомлю: це усе відбувається перед Всевидячим Богом і по сьогодні? Співтворить Бог разом з подружжям саме у цей спосіб.

Так Він і з тваринами получається співтворить :). Саме у такий же спосіб й тварини плодяться. Вони до речі не соромляться й паруються, не звертаючи ні на кого уваги. Людина ж паруватися в усіх на виду не стане, бо їй соромно. Вона повинна прикривати свій сором, згідно того ж Писання.

А те, що від всевидячого Бога нічого не втаїш, це правда. Тільки от комусь подобається робити це як тварини, інші ж бачуть перед собою БОЖЕСТВЕНИЙ ПРИКЛАД.
Й коли слідуючи тілесному потягу паруються, святістю таке не називають.
Востаннє редагувалось 21 жовтня 2010, 01:26 користувачем Yur, всього редагувалось 1 раз.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 20 жовтня 2010, 22:38

Наше тіло, (відповідно й спосіб парування) створив Бог. Все, що Бог створив - є добре. Це аксіома. "Плодіться і множтеся... " - на це є Божа воля. А святість - це виконання Божої волі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 20 жовтня 2010, 23:13

ShMariam писав:Наше тіло, (відповідно й спосіб парування) створив Бог. Все, що Бог створив - є добре. Це аксіома. "Плодіться і множтеся... " - на це є Божа воля. А святість - це виконання Божої волі.

Усе б добре, коли б не первородний гріх, що зпоганив людську природу.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей