Чи карає Бог людину?...

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення neoxgeforce » 31 серпня 2010, 17:09

neoxgeforce писав:нічого в світі не відбувається без відома Бога (Він всезнаючий), а отже на все Його воля.

Моє висловлення правильне?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 31 серпня 2010, 18:07

neoxgeforce писав:
neoxgeforce писав:нічого в світі не відбувається без відома Бога (Він всезнаючий), а отже на все Його воля.

Моє висловлення правильне?

тут підміна понять знати і воліти (хотіти, бажати...)
наприклад Ви знаєте, що Ваш сусід забув закрутити кран і з Вашої стелі скоро почне капати, але ж не хочете цього?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Yur » 17 вересня 2010, 21:55

neoxgeforce писав:
neoxgeforce писав:нічого в світі не відбувається без відома Бога (Він всезнаючий), а отже на все Його воля.

Моє висловлення правильне?

Авжеж. Саме так трактує волю Божу Церква.
На все Божа воля -- усе з Його відому, знаходиться у Його відомствах.

Стосовно теми. Бачачи людину своєю спадкоємицею, Бог делегує їй власну волю обирати. Обравши непослух, людина проникається тілесним замісто духовного. Потреба в тілесному безперестану нагадує людині про себе, й неможливість задовільнити оте тілесне, людина сприймає як покарання.
У Бога ж, по-іншому.

viewtopic.php?p=21117#p21117
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 18 вересня 2010, 05:55

"Yur"


http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?p=21117#p21117

Живий приклад: бабця, коли батьки були на роботі, повісила внука зі синдромом Дауна і повісилася сама. Питання: "пілюля" випробування була все - таки завелика для неї, чи як ? :( Не був би таким впевненим в цих словах щодо випробувань по мірі сил кожного. Бо по інакшому, якби це було 100% так, тоді не було би зрадників і відступників і т.д. Життєві приклади показують, що таке є. Отож не все так просто.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Yur » 18 вересня 2010, 15:26

romanm писав: Живий приклад: бабця, коли батьки були на роботі, повісила внука зі синдромом Дауна і повісилася сама. Питання: "пілюля" випробування була все - таки завелика для неї, чи як ? :( Не був би таким впевненим в цих словах щодо випробувань по мірі сил кожного. Бо по інакшому, якби це було 100% так, тоді не було би зрадників і відступників і т.д. Життєві приклади показують, що таке є. Отож не все так просто.


Як би то усе було так просто, пане romanm ..
Але: Неможливе це людям, та можливе все Богові (Матвія 19:27).

І коли б бабуся у цей найстрашніший для неї момент в її житті благала Христа, Він би не відмовив і дав їй сили.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення kristik » 18 вересня 2010, 16:01

Yur писав:Але: Неможливе це людям, та можливе все Богові (Матвія 19:27).

І коли б бабуся у цей найстрашніший для неї момент в її житті благала Христа, Він би не відмовив і дав їй сили.



100% :good:
В кожного з нас є такі моменти в житті, коли дуже важко. І єдиним лікарством нмд є віра і щира молитва!

А та бабця, дійсно, сама себе покарала :( :cry:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 18 вересня 2010, 19:34

kristik писав:
А та бабця, дійсно, сама себе покарала :( :cry:

Ай донт ноу. Бог знав що таке буде, допустив? Значиться все таки було вище її( а в даному випадку і багатьох інших) сил? Звичайно,могла просити у Христа, може би і дав. Але хто зна чи була віруючою вона, отож....

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Yur » 19 вересня 2010, 01:40

Хотів би запрпонувати слова з пісні, яку співають в одній церковці.

Слава Богу за все

Якщо хтось грубе слово сказав
Чи погано до тебе віднісся.
Знай про це, милий друг, врля Божа є тут
І з цим треба завжди нам миритись.

Якщо ти захворів, занедужав уже
І не можеш з постелі піднятись,
Значить доля така по гріхах нам дана
І не треба тремтіти й боятись.

Якщо хтось за спиною тебе осудив,
То не треба за це хвилюватсь,
Знай, Господь для спасіння тобі так дає,
Треба всіх нам любити й прощати.

Якщо буде печаль і хвороба, і біль,
Якщо нам ще страждати прийдеться.
Нікого не вини, а завжди говори:
Все від Бога нам грішним дається.

Научися творить Божу волю завжди,
Може статитсь, що будем гонимі.
З тягарем на плечах, зі сльзами в очах
Навіть рідним не будем любимі.

Якщо хтось без причини образив тебе,
Не старайсь перед ним оправдатись.
Знай, Господь для спасіння тобі так дає,
Треба всіх нам любить і прощати.

Наші роки пройдуть, друзі теж відійдуть,
Непомітно підкрадеться старість.
Тільки так ти тверди і завжди говори:
Слава Богу за смуток і радість.

Як спокуса прийде, що твій хрест затяжкий
І нести його ти вже не всилі.
Знай, коли б ти не зміг, то Господь би не дав.
Тож приймай все в любові і мирі.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 12 жовтня 2010, 21:13

Нмпд… сама думка про те, що Бог карає, є некоректною.
Адже Бог – н е з м і н н и й. В усьому.
Ну якби ще можна було говорити про абсолютно однакові кари за абсолютно однакові провини…
І (хоча не зовсім до теми) – наше майбутнє, яке Бог знає наперед, є майбутнім тільки для нас, Він же – в і ч н и й! Йому не треба вгадувати, що з нами станеться: для нього воно вже сталось. Все сталося.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення kristik » 12 жовтня 2010, 23:17

Just_me писав: Бог знає, де буде та людина по смерті, але дає їй вільну волю, щоб вона вибирала, хоча той вибір нічого не змінить. Бо якщо він, знову ж таки, за вашою теорією щось змінить, то Бог знає все наперед неправильно...... %)


Все правильно - Бог все знає наперед. І людина, кожна, рано чи пізно може зробити правильний вибір. Для того Отець наш Небесний настановляє нас на правильний путь, блудного/у сина/дочку, через інших людей, обставини, різні ситуації... Бо якщо ні як же тоді з наверненням грішників? Є ж люди, які навертаються до Бога!!! :Yahoo!:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 14 жовтня 2010, 07:58

luksander писав:Нмпд… сама думка про те, що Бог карає, є некоректною.
Адже Бог – н е з м і н н и й. В усьому.
Ну якби ще можна було говорити про абсолютно однакові кари за абсолютно однакові провини…
І (хоча не зовсім до теми) – наше майбутнє, яке Бог знає наперед, є майбутнім тільки для нас, Він же – в і ч н и й! Йому не треба вгадувати, що з нами станеться: для нього воно вже сталось. Все сталося.

:(
Хм, тобто Бог народжує дитину, яка потім помре, напр, спухнувши від голоду? Він вже про це знає? Якось дивно виходить. З такої точки зору, "Бог" - садист, імхо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 14 жовтня 2010, 08:48

romanm писав: :( Хм, тобто Бог народжує дитину, яка потім помре, напр, спухнувши від голоду? Він вже про це знає? Якось дивно виходить. З такої точки зору, "Бог" - садист, імхо.

ні - Бог дав свободу волі батькам дитини її зачати - Співтворить; ближнім помогти дитині вижити - допомагає; люди не справляються - бере до Себе безневинно загинувшого... Це все важко прийняти, бо навіть ми-Христові і нині старозавітньо прагнемо, щоб Господь не помер на Хресті, а зійшов з нього та присилував (Всемогутній же) людей до Порядку (як ми його собі уявляємо), а у випадках, коли стоїмо перед реальністю страждання, особливо - страждання дитини - жахаємося, бо зазираємо у найбільшу глибину безсилля Всемогутнього Бога, у конкретний випадок трагедії життя любленої Богом людини, над якою Він плаче...
важко це все і не думаю, що зможу пояснювати...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 14 жовтня 2010, 11:26

о.Олег писав:важко це все і не думаю, що зможу пояснювати...
З повагою, о.Олег

Та і я про те ж.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 14 жовтня 2010, 15:38

Та я і не пояснював, а тільки висловив свою думку.
Бог не гадає – Він знає. Про дитину Бога – Сина Єдинородного – тут ще не згадували. Невже би Бог послав Його в світ, якби не був певен/знав в результаті? І Ісус Христос не дорікав Отцеві ні за людські гріхи, ні за Його (Отця) всезнання. «Та про те – не Моя, а Твоя нехай станеться воля!».

Єдина «провина» Бога – що Він створив л ю д и н у. Але ж чи таке вже безрадісне майбутнє бачив/знав він попереду у Свого творіння? Адже присутні тут «… чекають воскресіння мертвих і життя будучого віку. Амінь.»

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Just_me » 17 жовтня 2010, 19:48

luksander писав:Нмпд… сама думка про те, що Бог карає, є некоректною.
Адже Бог – н е з м і н н и й. В усьому.
Ну якби ще можна було говорити про абсолютно однакові кари за абсолютно однакові провини…
І (хоча не зовсім до теми) – наше майбутнє, яке Бог знає наперед, є майбутнім тільки для нас, Він же – в і ч н и й! Йому не треба вгадувати, що з нами станеться: для нього воно вже сталось. Все сталося.


У мене думка про те, що Бог не карає викликає направду великий подив. Адам та Єва були вигнані із раю. Мешканці Содому та Гоморри були спалені. Йона за те, що не послухався Бога, опинився в череві кита. Тільки не треба мені казати, що на те була його вільна воля... Хіба ж можна відкидати очевидне?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2010, 06:03

Just_me писав:...У мене думка про те, що Бог не карає викликає направду великий подив. Адам та Єва були вигнані із раю. Мешканці Содому та Гоморри були спалені. Йона за те, що не послухався Бога, опинився в череві кита. Тільки не треба мені казати, що на те була його вільна воля... Хіба ж можна відкидати очевидне?

а... з Новим Завітом щось змінилось? Вам точно зауважать, що це все Старозавітні приклади
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення viter » 18 жовтня 2010, 08:33

Справді якось дивно - одні кажуть, що Бог карає, а інші, що ні. Істина, як завжди десь посередині. :)
В катехизмі, здається, колись читав, що "Бог - справедливий Суддя, що за зло карає, а за добро винагороджує".
Справедливо тут було згадано старозавітні кари. Чи з Новим Завітом Бог змінився? Ні, бо Незмінний. Можливо, а може точно, Він переглянув своє відношення до людини, бо справді Новий Завіт - час Божого Милосердя.
Може Бог зараз не карає, а те, що ми схильні називати карою, можливо, можна пояснити тим, що біси ненавидячи людину весь час намагаються шкодити їй, але людина перебуваючи в Божій ласці має нездоланний захист, а коли грішить сама себе того захисту позбавляє і відкривається на різного роду біди. Може якось так?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 18 жовтня 2010, 11:31

Just_me писав:
luksander писав:Нмпд… сама думка про те, що Бог карає, є некоректною.
Адже Бог – н е з м і н н и й. В усьому.
Ну якби ще можна було говорити про абсолютно однакові кари за абсолютно однакові провини…
І (хоча не зовсім до теми) – наше майбутнє, яке Бог знає наперед, є майбутнім тільки для нас, Він же – в і ч н и й! Йому не треба вгадувати, що з нами станеться: для нього воно вже сталось. Все сталося.


У мене думка про те, що Бог не карає викликає направду великий подив. Адам та Єва були вигнані із раю. Мешканці Содому та Гоморри були спалені. Йона за те, що не послухався Бога, опинився в череві кита. Тільки не треба мені казати, що на те була його вільна воля... Хіба ж можна відкидати очевидне?

Кара – неприємності, які людина отримує внаслідок порушення нею певних правил? Не знаю, чи розуміла/знала Єва, що «помрете» стосувалося і до її нащадків/нас, але так сталося …
Нмпд ... Є правило/Закон Божий, Бог повідомив його Єві/людям, вона/люди його прушила і отримала неприємності/смерть прийшла в світ.
Чи карає людину Бог? :Search:

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Olya » 18 жовтня 2010, 14:56

Читаючи Святе Письмо часто можна почути лагідний голос Господа: "Прийдіть до Мене". Господь дуже часто кличе нас, а ми не чуємо через зарозумілість, гордість, лінь чи твердосердя - хто зна.
В книзі пророка Ісаї можна прочитати : «Прийдіть і будемо правуватися,- говорить Господь: коли ваші гріхи будуть як кармазин,- стануть білі, мов сніг; якщо будуть червоні, немов багряниця, - то стануть мов вовна вони!»
Нам потрібно одне - слухати Господа, довіряти Йому і любити...
Та коли ми не хочемо зробити й найменшого руху, для того, щоб примиритися з Господом, покірно визнати свої гріхи та постановити виправитися - Він карає нас, але ж для нашого добра, щоб ми нарешті звернули увагу.... Це я можу сказати зі свого досвіду - якщо Господь одного часу мене не покарав, хто зна на яке дно я опустилася б і чи змогла б навернутися?
Та коли ми прийдемо до Бога самі, почувши Його голос, то й не потрібно буде кари... Але й після всіх наших провин, після гріхів, які ранили нашого Господа - Він приймає нас і говорить, що пробачить нам , не буде вже згадувати наші провини, лишень просить нашого покаяння, яке принесе користь, до речі ,нам самим.
Живучи без Бога людина карає себе найгіршою карою, яка може бути.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2010, 21:19

luksander писав:...Чи карає людину Бог? :Search:

останнім часом (довго вже) думаю над тим, чим відрізняється хрест (від Бога) і дар (від Бога) людини (кара і нагорода Божа)...
Хтось може вказати на різницю? Як на мене - в людині, в її відношенні до речей, що стаються: не в Бозі
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 21:23

о.Олег писав:останнім часом (довго вже) думаю над тим, чим відрізняється хрест (від Бога) і дар (від Бога) людини (кара і нагорода Божа)...
Хтось може вказати на різницю?

Залежить від самоусвідомлення.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 20 жовтня 2010, 17:43

Бог не хоче карати людину. Адже Він люблячий Отець, Спасаючий Син і освячуючий, захищаючий і обличаючий Дух Святий.
Людина сама на себ наводить кари, якщо грішить... Навіть на нащадкам своїм може в спадок залишити негативн наслідки свого життя. Це факт.
Від Бога не походить зло. Він лише допускає в житті людини якісь негативи, допускає щоб вона вчилась на своїх помилках... Але й це допускає на добро людині...
Допускає по принципу "все на краще" не хотячи поганих ефектів, а хотячи добрих... Тому запитання "Чи хоче Бог кари в житті людини" не може задаватись.. Воно неправильне, виходячи з того, що ми не осягаємо розумом Божої природи і не уявляємо, що питаємо.
А отпитаня "Чому допускає Бог кару в житті людни?" підходяще!

Саме важке питання в теології

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 20 жовтня 2010, 19:13

Чому допускає щоб грішили? Чи як?
Тоді вже - чому Бог дав людині право вибору? Або ж - чому Він створив її людиною?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 20 жовтня 2010, 19:26

о.Олег писав:
luksander писав:...Чи карає людину Бог? :Search:

останнім часом (довго вже) думаю над тим, чим відрізняється хрест (від Бога) і дар (від Бога) людини (кара і нагорода Божа)...
Хтось може вказати на різницю? Як на мене - в людині, в її відношенні до речей, що стаються: не в Бозі

Тобто: "что для русского хорошо, то немцу - смерть"? Є така буква в нашому слові. :)
А наш хрест то є наші гріхи, і людина сама кладе його собі на плечі?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 20 жовтня 2010, 21:18

Тут (точніше - там) пан Yur нагадуванням про апостолів наштовхнув на такі думки: віра, яка дозволила апостолам кинути все і піти за Ісусом Христом - то, певно, дар Божий. Але яке тяжке життя/хрест з людської точки зору вони отримали натомість ... Та чи журились апостоли за цим? - навряд.
А Ісус Христос (хоч може і не правильно якось прирівнювати Його до людей) взяв хрест/тягар всих людських гріхів і не скаржився на кару Божу.
То може чим більший хрест/трудності земного життя відважиться людина прийняти на свої плечі, тим більший дар/допомогу отримає від Бога?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 23 жовтня 2010, 19:33

Багато висловів, а ніякого систематичного узагальнення.

Я вважаю, що допуск наслідку гріха в життя людини це також так би мовити кара. Але Бог не хоче, щоб людина страждала, а хоче, щоб зрозуміла щось вище!
Людина зробила гріх, людина ж себе покарала, Бог лиш допустив кару.

Але Сина Свого віддав, щоб ця людина була спасенна!

Цитати Єрамії та Езекиїля про відповідальність кожного за свої гріхи дуже важливі!
ТОму що лише через власні гріхи не можна потрапити в Царство Небесне... Грiхи предкiв на це не впливають.

Але окремі гріхи предків мають наслідки в їх нащадків, при чому не зразу в дітей, а деколи проявляються у внуків чи правнуків. А\Наприклад алкоголізм батьків може викликати якісь хвороби в дітей, внуків...

Генетичні хвороби ж можуть бути взагалі наслідком Первородного гріха.

Самі ж гріхи предківв не передаються дітям, а Первородний взагалі стирається через Хрещення.
Тому і існують молитви проти родових "проклять" - наслідків, а не родових гріхів.
Такого поняття як "родовий гріх" взагалі не мало б бути...
А от наслідок є і він у багатьох фізичних чи психологічних (душевних) явищах явний, поскільуи існує поняття "спадковість".

(Чи на духовному рівні щось таке є, сказати не зможу. Нам в катехитичному інституті говорили що не існує духовних хвороб....
Але насправді думаю, що людям

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 23 жовтня 2010, 20:04

Але все таки є те, що я ще не можу зрозумiти і вснести це в моє розуміння:

Коли Бог наказав царю Саулу знищити місто і всіх живих у ньому і худобу....
http://www.maranatha.org.ua/bible/index ... ok=9&ch=15

тільки прошу не філософських відповідей-відговорок. Такі-бо нічого будуючого в моє життя не вносять, а грунтовних пояснень. Може хоч трохи підкинете розуміння.
Я можу зрозуміти покарання Содома і Гомори, бо вони своїми гріхами могли стягнути на себе збурення самої природи, але щоб Саул мав своїми руками все перебити, це вже не оборонна війна а повна нападаюча!
Чи може просто так описали ізраїльтяни в Старому Завіті?

Адже Бог-Отець - люблячий. Так нам показав Христос. І христос говорив, що навіть розлучення, дозволене Мойсеєм - через жорстокість сердець ізраїльтян дозволена.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 26 жовтня 2010, 06:40

1/1
Michail писав:Але все таки є те, що я ще не можу зрозумiти і вснести це в моє розуміння:

Коли Бог наказав царю Саулу знищити місто і всіх живих у ньому і худобу....
http://www.maranatha.org.ua/bible/index ... ok=9&ch=15


Ну що ж, якщо ніхто не пояснив до сих пір, дозволю собі я.
В Біблії ці стихи знаходяться у книзі Самуїла 15. 1-3 (якщо не помиляюся). Щодо недавання філософських пояснень не дуже зрозуміло :) , постараємося без них, якщо виникнуть питання, пишіть.

Мова йде про кару. Амалек, який є ворогом Ізраїлю, має бути знищений.
Востаннє редагувалось 26 жовтня 2010, 07:42 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 26 жовтня 2010, 06:54

1/2
Для інших, хто менш в курсі і потребує більш глибшого пояснення, трішки "розтягну":

Перш за все, потрібно вміти і знати як читати Св. Писання, отож було би добре, якби ми звернули увагу на важливий документ К.Ц. такий як Dei Vеrbum, Документ, який, заохочуючи усіх до вивчення Св. Письма, застерігає і нагадує про те, що це вивчення має проводитися в правильний спосіб.

Дозволю собі привести деякі цитати:
3.
12. Поскольку же Бог говорил в Священном Писании через людей и по человечеству,6 то истолкователь Священного Писания, дабы уяснить, чту Бог хотел нам сообщить, должен внимательно исследовать, чту священнописатели в действительности намеревались сказать и чту Богу было угодно открыть нам через их слова.

15. Домостроительство Ветхого Завета предназначалось прежде всего к тому, чтобы приуготовить, пророчески возвестить (ср. Лк 24, 44; Ин 5, 39; 1 Петр 1, 10) и ознаменовать через различные прообразы (ср. 1 Кор 10, 11) пришествие Христа, всеобщего Искупителя, и Его мессианского Царства. Далее, книги Ветхого Завета, учитывая положение рода человеческого до времён спасения, совершённого Христом, открывают всем знание о Боге и о человеке, а также о том, как праведный и милосердный Бог действует в отношении людей. Эти книги, хотя в них есть вещи несовершенные и преходящие, тем не менее показывают истинную Божественную педагогику.

16. Итак, Бог, вдохновитель и автор книг обоих Заветов, так премудро устроил, что Новый Завет сокрыт в Ветхом, а Ветхий раскрывается в Новом.2 Ибо, хотя Христос установил Новый Завет в Своей крови (ср. Лк 22, 20; 1 Кор 11, 25), однако книги Ветхого Завета, полностью воспринятые в Евангельское благовестие,3 приобретают и являют своё полное значение в Новом Завете (ср. Мф 5, 17; Лк 24, 27; Рим 16, 25-26; 2 Кор 3, 14-16) и, в свою очередь, освещают и объясняют его.



http://krotov.info/acts/20/2vatican/dcmnt201.html
Востаннє редагувалось 26 жовтня 2010, 07:43 користувачем romanm, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 26 жовтня 2010, 07:24

1/3
Багато речей нам здається само собою ясними з нашої теперішньої точки зору, але це не завжди було так. Зібрання 12 колін Ізраїля в єдиний нарід -великий прогрес. Також сприйняття Бога ізраїлем, на початках, було такого типу, що це був не ЄДИНИЙ Бог для усіх. Вони були серед інших народів, які мали своїх богів. Розуміння того, що їх Бог є ЄДИНИМ, прийшло пізніше, а до того Ізраїль визнавав, що є і інші боги(повторюся).

Навчання "вибранного народу",який вступив на "дорогу спасіння",прогресувало повільно. Причиною тому були ліміти знань і поведінка "твердолобого народу" і виходячи з того, щоби настанови Бога могли бути зрозумілими, вони(настанови) були подані згідно розуміння і звичок того часу. Крім того, також важлива річ, слова передавалися Богом через посередників(Самуїл нпр.) які були з цього ж народу і озвучувалися словами і поясненнями зрозумілими для них(головне = що хотів Бог, передавали вірно). Отож, страшні слова, без сумніву належали до ТІЄЇ реальності , хоча сенс їх був від Бога.

Але цього не вистарчає. Те, що нас турбує - наказ знищити жінок і навіть тварин.
Виходячи з того, про що ми говорили, потрібно мати на увазі контекст того часу в якому це все відбувалося. Сусіди Ізраїлю були язичницькі народи, значить тут бачимо серйозний ризик того, що віра Ізраїля може бути похитана. Зі Св. Писання знаємо, що народ Ізраїля завжди приймав, чи ризикував прийняти культи ідолів. В цьому контексті, потрібно було уберегти "вибраний народ" від падіння, отож і наказ на це був також згідно з тодішнім менталітетом(тоді методи були радикальні). Знищити потрібно не тільки ворогів, але і все те, що було їх власністю, і те, з чим вони контактували, і все "заражене" чи було свідком їх нечестивих справ. Народи, які величезну уваги звертали на "знаки" = традиції які мали в собі якесь повчання, розуміли набагато більше з допомогою такої поведінки чим їм би тільки щось говорилося і все. Книги пророків пронизані таким типом навчання. Звичайно, для сьогоднішніх днів це є неможливим.

Не буде зайвим повторити що народ Ізраїля був збереженим від падіння в язичництво(навіть якщо бачимо постійні "проблеми" між Богом і його народом).
Востаннє редагувалось 26 жовтня 2010, 20:32 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей