Хто такий Ісус

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 23 липня 2010, 11:45

Будем говорити тут про людські якості Ісуса, про те, чого нам потрібно вчитися. :Rose:
Наштовхнув мене на тему допис:
Just_me писав:Отче, я не знаю, чи був Ісус байдужим. Зрештою, Він міг щось змінювати і змінював, і далі змінює. Але ж Він також і не був ані жартівником, ні оптимістом, ні песимістом, ані організованим, ані дезорганізованим, ні "живчиком", ані повільним у своїх діях (вибачте, якщо звучить надто плоско, я так на хлопський розум). То ми ж не можемо сказати, що все, що не було притаманне Ісусові - зле? :oops:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення o.Mykil » 23 липня 2010, 13:41

Головне, мабуть, не "перегнути палиці" в людській природі Сина Божого, що став раніше до нас подібний в усьому, крім гріха, як це читаємо у св. Писанні... Як відомо, деякі теми вже є про Христа як Богочоловіка:

viewtopic.php?f=9&t=1679
viewtopic.php?f=9&t=1282
viewtopic.php?f=9&t=869
viewtopic.php?f=6&t=1772
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 29 липня 2010, 15:34

Головне, мабуть, почати :wink:
Для чого? Для того, щоб усвідомити, що Ісус був реальною людиною тут на землі і Євангеліє - не вигадка, не легенда; що всі страждання Христа за наші гріхи не були символічними.
Чомусь думають, що в Ісуса не було почуття гумору, тому старші люди скоса дивляться на веселу молодь.
Чомусь думають, що терпіння Ісуса, це лише Велика п'ятниця, а до того все було гладко?
Чомусь думають, що це так легко проповідувати-зцілювати-прощати, тому роблять для себе поблажки, коли треба хоч трохи напрягтись... :oops:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Olya » 30 липня 2010, 14:06

Ісус - Богочоловік, який з любові до нас віддав своє життя, щоб ми не загинули, але мали життя вічне. Бувши Богом, Він зазнав спокус, терпінь, страждань. Він зрозумів людину - відчував сум і плакав (це видно з Євангеліє , де розповідається про воскресіння Лазаря), Він, Син Божий, відчув покинутість на хресті, зазнав насмішок, переслідування та зраду...
Нам потрібно як-найчастіше довірятись Йому, бо Він наш Спаситель і прийшов у світ, щоб не засудити, а спасти. Старатись любити Ісуса - відчиняти двері свого серця, коли Він постукає, але потрібно почути цей лагідний стук...і стати Його другом.
Йти Його шляхом, стараючись любити ближнього.. і знати, що Він не десь там далеко, а тут чекає нас, щоб ми прийшли до Нього і щоб Він зміг нас розрадити і допомогти :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 01 жовтня 2010, 02:23

Олюнька писав:Чомусь думають, що в Ісуса не було почуття гумору

А що гумористичного ви у Ньому знаходите :)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення kristik » 17 жовтня 2010, 00:00

Olya писав: Бувши Богом, Він зазнав спокус, терпінь, страждань. Він зрозумів людину - відчував сум і плакав (це видно з Євангеліє , де розповідається про воскресіння Лазаря), Він, Син Божий, відчув покинутість на хресті, зазнав насмішок, переслідування та зраду...


Моя така думка, що Ісус як людина відчував і почував все те саме, що відчуває звичайна людина. А як Бог, Він був, є і буде Досконалий, тому як людина Він був Безгрішний.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення viter » 18 жовтня 2010, 08:53

Ісус - велике Чудо. В голові не вкладається як поєдналися дві природи Божа і людська. Ісус - піднесення гідності людини до Божих висот (тільки б не загордіти, але на то маємо купу всяких колючок :) ). Подумати тільки - Предвічний Бог, що по суті є духом, прийняв людське тіло, і то на вічно. Хто з творінь може таким похвалитися? Завдяки Ісусові Христові людина стала, ще ближчою до Бога, ніж була до гріхопадіння Адама. А Святе Причастя - яка велична і незбагненна Тайна! Як застановитися над всіма цими речами, над тими висотами Духа, які відкрив Ісус людині, то аж дух захоплює.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення luksander » 18 жовтня 2010, 11:46

Yur писав:
Олюнька писав:Чомусь думають, що в Ісуса не було почуття гумору

А що гумористичного ви у Ньому знаходите :)


В Біблії ми не знаходимо повідомлень про життя Ісуса протягом значних відтинків часу, та це ж не може бути доказом, що Він тоді не був присутній/жив на землі як Богочоловік? Думаю: як людина - Він мав почуття гумору, просто цього не записано в Біблії. Може - через неважливість цього факту?

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 19:21

luksander писав: Думаю: як людина - Він мав почуття гумору, просто цього не записано в Біблії. Може - через неважливість цього факту?

Ви вважаєте, що у всіх людей має бути почуття гумору?
Як ви, особисто, розумієте почуття гумору.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2010, 19:30

Yur писав:
luksander писав: Думаю: як людина - Він мав почуття гумору, просто цього не записано в Біблії. Може - через неважливість цього факту?

Ви вважаєте, що у всіх людей має бути почуття гумору?
Як ви, особисто, розумієте почуття гумору.

А як ви розцінюєте зустріч Ісуса з Закхеєм? Це напевно єдиний раз, коли Ісус сам "напросився в гості" та ще й до людини, яка сидить на дереві. :wink:
А дискусія з фарисеями, коли вони запитали: "якою владою це чиниш?" :pardon:


MOD: Yur, тримайтеся теми. Це вже не перше моє зауваження щодо цього пункту Правил. Можете поставити свої запитання наприклад тут: Про безумний сміх
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 19:43

Олюнька писав:А як ви розцінюєте зустріч Ісуса з Закхеєм? Це напевно єдиний раз, коли Ісус сам "напросився в гості" та ще й до людини, яка сидить на дереві. :wink:
А дискусія з фарисеями, коли вони запитали: "якою владою це чиниш?" :pardon:

У будь-якому випадку нічого гумористичного з боку Ісуса не знаходжу.
У випадку з Закхеєм Ісус доброзичливий; з фарисеями ж, ловить їх на їх же лукавстві.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2010, 19:58

Yur писав:У будь-якому випадку нічого гумористичного з боку Ісуса не знаходжу.

А я що писала, що Ісус - гуморист?
Бути гумористичним і мати почуття гумору, то різні речі. Зрештою, то не є питання віри, щоб на тому зациклюватися, кожен має право на своє бачення :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення luksander » 18 жовтня 2010, 20:01

Почуття гумору - це почуття, протилежне почуттю серйозності

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2010, 20:06

кхи-кхи! дивіться назву теми, бо буду писати червоним! :x

Гарним є відео "Лики Ісуса Христа", де зібрано багато образків.
Подивляє те, наскільки різним зображають Ісуса, кожна нація по-своєму.
Найважливішим є те, що Бог уподібнився до нас, щоб ми уподібнились до Бога. O:-)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 21:19

Олюнька писав:Найважливішим є те, що Бог уподібнився до нас, щоб ми уподібнились до Бога. O:-)

У цих словах насправді міститься уся ВІРА. Один єдиний нюансик змінює суть віри на протилежне.

Визначитися -- що є визначальним
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2010, 21:35

Yur писав:Ви вважаєте, що у всіх людей має бути почуття гумору? Як ви, особисто, розумієте почуття гумору.

та так і розуміє, як в прикладі з Закхеєм (та нмд і чи не кожна з притчей), наприклад. Не думаю, що в сучасності для пояснення цього слова хтось має на увазі, як колись - греки, "чорну жовч" :) : говоримо "гумор" в значенні доброзичливо-глузливе ставлення до чого-небудь, спрямоване на викриття вад.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2010, 21:42

Yur писав:У цих словах насправді міститься уся ВІРА. Один єдиний нюансик змінює суть віри на протилежне.

Та я ж тут не про суть віри говорю, а про людські риси Христа :friends: Про те, що Ісус був людиною у всьому, крім гріха.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 21:47

о.Олег писав:та так і розуміє, як в прикладі з Закхеєм (та нмд і чи не кожна з притчей), наприклад. Не думаю, що в сучасності для пояснення цього слова хтось має на увазі, як колись - греки, "чорну жовч" :) : говоримо "гумор" в значенні доброзичливо-глузливе ставлення до чого-небудь, спрямоване на викриття вад.

Це ви про чиє розуміння говорите?
Взагалі про гумор ми спілкуємся у відповідній гілці
viewtopic.php?f=8&t=1964#p27345
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 22:22

Олюнька писав:Та я ж тут не про суть віри говорю, а про людські риси Христа :friends: Про те, що Ісус був людиною у всьому, крім гріха.

Раз уже тема про Нього, Він завжди був ЛЮДЯНИМ Є і продовжує таким бути.

359 .. Другий Адам умістив свій образ у першому, коли його створив. Звідси й те, що Він узяв на Себе його роль і прийняв його ім'я, щоб не втратити того, кого Він створив на Свій образ. Перший - Адам, останній - Адам: перший має початок, останній не має кінця. Бо останній є насправді першим, як Він Сам сказав: «Я - Перший і Останній» (Св. Петро Хрисолог, Проповіді, 117, 1-2.)
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Виходить аби бути ЛЮДИНОЮ, треба стати Богом.

460 .. «Син Божий став людиною, щоб ми стали Богом» (Св. Атанасій, Про втілення Бога-Слова, 54, 3.).
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення neoxgeforce » 18 жовтня 2010, 23:30

Син Божий став людиною, щоб ми стали Богом

Хіба люди можуть стати Богом? Можливо, богоподібними?

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 19 жовтня 2010, 00:06

neoxgeforce писав:
Син Божий став людиною, щоб ми стали Богом
Хіба люди можуть стати Богом? Можливо, богоподібними?

Богоподібними, це означало б поруч з Богом. Апостол пише про участь в Божій Істоті:
Через них даровані нам цінні та великі обітниці, щоб ними ви стали учасниками Божої Істоти (2-е Петра 1:4)
бо ми члени Тіла Його від тіла Його й від костей Його! (Ефесн 5:30)


Себто пребування у Божій Істоті, яко членів Тіла Його робить нас Богом.
1025 Жити в небі - це «бути з Христом» (Пор. Iв. 14, 3; Флп. 1, 24; 1 Сол. 4, 17.). Вибрані живуть «у Ньому», але вони там зберігають чи, краще сказати, знаходять свою тотожність, своє власне ім'я (Пор. Од. 2, 17.)
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Людина покликана стати Богом більше аніж того може сягнути уява, покликання християн -- до Отцівської досконалости.
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення kristik » 19 жовтня 2010, 00:18

Олюнька писав:Ісус був людиною у всьому, крім гріха.



:good: 100% істина

Хіба люди можуть стати Богом? Можливо, богоподібними?


І я так думаю :wink:

Yur писав:Себто пребування у Божій Істоті, яко членів Тіла Його робить нас Богом.
Людина покликана стати Богом більше аніж того може сягнути уява, покликання християн -- до Отцівської досконалости.
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)

Може я чогось не розумію :no: , але як ми можемо бути Богом???
Ми можемо бути подібні до досконалого Отця нашого Небесного, але ніколи не будемо настільки досконалими як Він, тому як пише neoxgeforce богоподібними!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення Yur » 19 жовтня 2010, 00:50

kristik писав:Хіба люди можуть стати Богом? Можливо, богоподібними?

В смислі, як боги ..

kristik писав:Може я чогось не розумію :no: , але як ми можемо бути Богом???
Ми можемо бути подібні до досконалого Отця нашого Небесного, але ніколи не будемо настільки досконалими як Він, тому як пише neoxgeforce богоподібними!

Що спонукає вас так думати?
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Хто такий Ісус

Повідомлення kristik » 19 жовтня 2010, 13:48

Yur писав:
kristik писав:Хіба люди можуть стати Богом? Можливо, богоподібними?

В смислі, як боги ..

kristik писав:Може я чогось не розумію :no: , але як ми можемо бути Богом???
Ми можемо бути подібні до досконалого Отця нашого Небесного, але ніколи не будемо настільки досконалими як Він, тому як пише neoxgeforce богоподібними!

Що спонукає вас так думати?


Є один Бог(в трьох Особах), що всім управляє. Тому більше богів бути не може і ніколи не буде!!!

Думаю так, тому що Бог є Всюдиприсутній, Всезнаючий, Всебачачий... Досконалий, Безсмертний...
Чи може людина після смерті стати такою ж?

П.С. Хоч думаю, що все таки це не до теми. Тут ми говоримо про Ісуса як Богочоловіка, а не про подібність людини до Бога!!! :Rose:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей