Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

qwertypolko
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 29 грудня 2009, 20:14

Повідомлення qwertypolko » 31 грудня 2009, 11:58

Чия влада того й час!
Правди є ще більше ніж Ви собі можете уявити !!!
Навіть, якщо я назвуся - це нічого не дасть і справа не отримає ніякого розвитку, а ще швидше позакривають роти Тим, хто ще на даний момент може щось сказати! Бо злочини не лише церковного, але й ще дуже іншого різного характеру!
Хоча на мою думку і напевно кожен з вас хто слідкує за розвитком подій на форумі зрозумів, що мою статтю не за “ЖАРГОН” зарубали, а за ту проблематику, яку вона розкривала , та навіть продовження в цій вказує, що занадто багато людей заворушилося , бо напевне пізнали себе.
У дороговказі віруючого прийнятого патріаршим собором: “Робитиму все, щоб не давати і не брати хабарів ”, хоча питання стояло дуже гостро і дороговказ мав звучати правдоподібно: “ Не давати і не брати хабарів ”, але саме священики зм’якшили цю засаду справедливості, бо знаю це безпосередньо від тодішнього секретаря собору.
Моє ім’я і прізвище вам нічого не скаже, оскільки я один із міліонів рядових вірних, але мені ходить у добро моєї Церкви і народу. Хоча безпосередньо спілкуюся з дуже багатьма священиками в тому числі із тими про яких ішла мова вище і тому - не все золото, що блищить ,і не всі добрі, що сміються на всі 32!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2009, 12:09

qwertypolko писав:Чия влада того й час!
Правди є ще більше ніж Ви собі можете уявити !!!
Навіть, якщо я назвуся - це нічого не дасть і справа не отримає ніякого розвитку, а ще швидше позакривають роти Тим, хто ще на даний момент може щось сказати! Бо злочини не лише церковного, але й ще дуже іншого різного характеру!
Хоча на мою думку і напевно кожен з вас хто слідкує за розвитком подій на форумі зрозумів, що мою статтю не за “ЖАРГОН” зарубали, а за ту проблематику, яку вона розкривала , та навіть продовження в цій вказує, що занадто багато людей заворушилося , бо напевне пізнали себе.
У дороговказі віруючого прийнятого патріаршим собором: “Робитиму все, щоб не давати і не брати хабарів ”, хоча питання стояло дуже гостро і дороговказ мав звучати правдоподібно: “ Не давати і не брати хабарів ”, але саме священики зм’якшили цю засаду справедливості, бо знаю це безпосередньо від тодішнього секретаря собору.
Моє ім’я і прізвище вам нічого не скаже, оскільки я один із міліонів рядових вірних, але мені ходить у добро моєї Церкви і народу. Хоча безпосередньо спілкуюся з дуже багатьма священиками в тому числі із тими про яких ішла мова вище і тому - не все золото, що блищить ,і не всі добрі, що сміються на всі 32!!

бачите - доки Ви тут анонімно, доти написане Вами є анонімкою. Закрили тему, яку Ви почали не через зміст (адже лист продовжуємо обговорювати тут), а через те, що дублювати теми заборонено правилами. А зміст написаного Вами (чи попереднім автором)... Сумнівний не лише з того, що Ви не називаєтеся, а тому, що не лише Ви знайомі зі священиками, про яких пишите. Тримайтеся Бога! Щастя Вам і здоров`я у 2010 році Божому!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 31 грудня 2009, 15:14

[quote="qwertypolko"]
...
Навіть, якщо я назвуся - це нічого не дасть і справа не отримає ніякого розвитку, а ще швидше позакривають роти Тим, хто ще на даний момент може щось сказати! ...
[/quote]


Зрозумійте, що мова не йде про те, щоб Ви просто назвали свої імена.
Мова про те, що для того, щоб бути християнином потрібно виконувати заповіді Христа і всі свої вчинки на цьому будувати.
Спочатку Ви повинні були відкритим листом, назвавши свої імена та навевши факти, звернутись до священоначалія Церкви. А на форумі Ви могли розмістити лише копію цього листа.
А те що Ви зробили зараз - це наклеп на Церкву та священиків. Тому Вас і просять виправити цю ситуацію.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Повідомлення TarasK » 31 грудня 2009, 15:20

о.Олег писав:
qwertypolko писав:Навіть, якщо я назвуся - це нічого не дасть і справа не отримає ніякого розвитку, а ще швидше позакривають роти Тим, хто ще на даний момент може щось сказати! Бо злочини не лише церковного, але й ще дуже іншого різного характеру!

Героїв потрібно знати в лице, але в даному випадку я вважаю, що ви є боягуз і не бажаєте брати відповідальності за свої слова. Чому ви не бажаєте піти і цим людям про яких ви пишите сказати в очі. Не обчорнюйте людей і не кидайте анонімок.

evcharystia
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 31 грудня 2009, 16:00

Повідомлення evcharystia » 31 грудня 2009, 16:12

Слава Ісусу Христу!
Із щирим здивуванням ми, священнослужителі храму Пресвятої Євхаристії, ознайомились з поданою на обговорення у форумі інформацією. Ми ніколи би не вважали за відповідне відповідати на анонімку, однак, оскільки йдеться про нас безпосередньо і добро Церкви, хочемо офіційно заявити, що, у даному випадку, йдеться про звичайнісіньку провокацію, котра спрямована на те, щоби підірвати авторитет Церкви та спричинити ще один роздор в її лоні. Особливе прохання до автора: просимо не використовувати непідтвердженої офіційно інформації. Адміністраторів форуму просимо: на майбутнє блокувати будь-які спекуляції з даного приводу.
о. Юрій Васьків
о. Інокентій Волошин
о. Ігор Хороз
о. Роман Тереховський
о. Іван Любінський

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 31 грудня 2009, 19:01

Ну що ж, медаль має завжди, як відомо, два боки. Ця ситуація ніби не виняток...

Питання до форумчан, "старожилів": неоднозначну та суперечливу тему блокувати вже чи видалити зовсім?

Адже на офіц. форумі УГКЦ категорично заборонено правилами:


Публікація недостовірної (неправдивої) інформації (п. 2, 17).

Заборонені дії на нанесення шкоди форуму (п.2, вісімнадцять).

Висловлювання проти Церкви і віри тощо (п. 2, 20).


http://forum.ugcc.org.ua/profile.php?mode=register


Як не дивно, доля випала модерувати форум більше самому у досить важкий для нашої Церкви час...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 31 грудня 2009, 19:17

o.Mykil писав:Питання до форумчан, "старожилів": неоднозначну та суперечливу тему блокувати вже чи видалити зовсім?

видаляти не варто -- нехай залишиться пліткарям на замітку.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 31 грудня 2009, 19:25

Мaлuй писав:
o.Mykil писав:Питання до форумчан, "старожилів": неоднозначну та суперечливу тему блокувати вже чи видалити зовсім?

видаляти не варто -- нехай залишиться пліткарям на замітку.


Я теж так вважаю, бо шкода всієї писанини (правдивої зокрема!) і відповідь же дано нам компетентними у цій справі людьми...

Ще думки, пліз. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Повідомлення TarasK » 31 грудня 2009, 19:44

o.Mykil писав:Я теж так вважаю, бо шкода всієї писанини (правдивої зокрема!) і відповідь же дано нам компетентними у цій справі людьми...

Ще думки, пліз. :)

Можливо варто видалити. Лише з цієї причини, що багато людей, можливо, прочитає лише початок цієї розмови і якщо не прочитає завершення: буде нова хвиля пліток.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 січня 2010, 13:21

o.Mykil писав:Ну що ж, медаль має завжди, як відомо, два боки. Ця ситуація ніби не виняток...

Питання до форумчан, "старожилів": неоднозначну та суперечливу тему блокувати вже чи видалити зовсім?


Добре було б на форумі мати "Корзину", куди б викидали такі дописи. Якщо ні, то тоді краще напевно видалити.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 01 січня 2010, 15:27

А я думаю варто залишити. Бо випадки бувають різні, якщо хтось із подібним зустрінеться, чи почне, наприклад, парафіянин підозрювати якогось отця(з підставами чи без) то вже буде знати як поступити для вияснення справи, щоб і когось не очернити і розібратися що і як.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 02 січня 2010, 22:36

Ок, сумнівну тему блокується! Тим паче, що її творців не дуже цікавлять правила форуму, наш порядок http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1611
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

mishel
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 08 березня 2010, 20:25

Церква і суспільство

Повідомлення mishel » 11 березня 2010, 09:16

Парафіяни Церкви Пресвятої Богородиці смт Перегінськ Рожнятівський р-н Ів-Франківська обл. Просимо допомогти відновити справедливість у наші церкві. У нашу парафію прийшов новий священник . З того часу в церкві немае голови церкви ревізійної комісії двадцятки.Встановлюется (такса) наприклад 30 грн за служіння служби сорокоусти і інші примусові збори грошей.Якщо плануются якісь роботи біля церкви священник оголошуе скільки кожний двір має здати.Хто не здав потрібну суму на двері церкви вивішівали списки (ганебні) Деякі парафіяни вже немають бажання відвідувати Церкву. А частина молоді почала ходити в сусідне село на збори свідків єгови.Ми зверталися Ів-Франківську єпархію але на наші скарги ніхто не реагує.Надіемось на вашу допомогу.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церква і суспільство

Повідомлення о.Олег » 11 березня 2010, 09:44

Слава Ісусу Христу!
mishel писав:Парафіяни Церкви Пресвятої Богородиці смт Перегінськ Рожнятівський р-н Ів-Франківська обл. Просимо допомогти відновити справедливість у наші церкві. У нашу парафію прийшов новий священник . З того часу в церкві немае голови церкви ревізійної комісії двадцятки.Встановлюется (такса) наприклад 30 грн за служіння служби сорокоусти і інші примусові збори грошей.Якщо плануются якісь роботи біля церкви священник оголошуе скільки кожний двір має здати.Хто не здав потрібну суму на двері церкви вивішівали списки (ганебні) Деякі парафіяни вже немають бажання відвідувати Церкву. А частина молоді почала ходити в сусідне село на збори свідків єгови.Ми зверталися Ів-Франківську єпархію але на наші скарги ніхто не реагує.Надіемось на вашу допомогу.


дуже шкода, що у Вас склалася така ситуація. Добре, що звернулись в Єпархіяльне Управління - якщо все відбувається саме так, як Ви описуєте, прошу терпеливо і наполегливо знову звертатися до Вашого о.декана і до Канцелярії Франківської Єпархії: розслідування ситуації на Вашій парафії обов`язково має бути зроблене. В інтернет просторі можна би було спробувати порозмовляти з різними членами Вашої парафії при умові, що вдасться довести, що вони є саме тими людьми, які себе підписують під дописами (тобто - не анонімно), зі священиком (за тої ж умови) тощо, але це будуть лише розмови - вирішити питання ми тут не зможемо, зможемо лише його висвітлити.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Романна
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 листопада 2010, 12:43

Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення Романна » 08 листопада 2010, 13:53

Слава Ісусу Христу

Звертаємось до Вас з надією і крайньою потребою та просимо Вашого втручання у справу УГКЦ м. Вижниці Чернівецької обл. Коломийсько-Чернівецької єпархії.
УГКЦ в м.Вижниця зруйнувала у 70-х роках минулого століття радянська влада. Стараннями багатьох патріотів старшого покоління громаду було відновлено та зараєстровано. Згодом було одержано дозвіл на будівництво нового храму.
Громада одержала великий транш коштів з Німеччини. Незнаючи моральності о.В.Стефанка, але маючи велику віру і благоговіння перед священиком громада, фактично, віддала в його руки (майже безконтрольно) усі кошти!
За розрахунками компетентних спеціалістів, тих коштів повинно було б вистачити чи не на все будівництво. Однак, після того, як було покладено останню цеглу на церкву у 2002р. , будову, практично, заморозили. За гроші що залишилися, придбано 60соток землі для церковних нужд.
4 роки будівельні роботи не велись, великих витрат не було. Пожертви від людей поступали – та у 2008р. каса виявилась порожньою. Ми, люди, які не маємо важелів впливу на такий розвиток подій звернулися по допомогу до владики М.Сімкайла.
Після візитації високого духовенства, коли наш о.Стефанко, захищаючи себе, відверто брехав людям у вічі, багато прихожан відвернулося. Просто пішли до інших церков. Одні – до польського костелу, інші – до с.Тюдова (за 5км від нашого міста). До слова: певний час в цьому селі також служив о.Стефанко однак у березні 2008р. його змістили через подібні обставини.
Ми також намагалися позбутися непорядного священика, але в нашому випадку зло перемогло. Так як окремі віряни, що наближені до священика маючи матеріальне зацікавлення допомогли йому юридично вийти з тієї ситуації. Новітні Іуди є і серед нас. А далі щоб легше дурити громаду (вірно задокументовано) о.В.Стефанко здобуває вищу юридичну освіту. Тепер, юридично підкований, наш настоятель, його дружина – адвокат та винахідливе їх оточення снують рейдерські схеми захоплення церковної землі.
Допожіть зупинити деребан вижницької церкви, який триває багато років. Земля – це останнє чим володіє громада. Втративши землю – втратимо кошти і втратимо останню можливість добудувати храм. Землю під резиденцію ми вже втратили. Вона вже продана, а гроші через кассу не пройшли.
Громада маленька і члени її піддаються постійним насмішкам з боку інших конфесійних громад за невміння господарювати. Але це не так. Серед нас є і господарі і заможні люди, які можуть і хочуть допомогти, але бачачи, що гроші йдуть не за призначенням – люди утримуються від великих пожертв.
Ми не хочемо славити Бога у підвальному приміщенні церкви як пропонує нам о.Стефанко. Ми хочемо добудувати церкву. Ми хочемо щоб повернулися до своєї церкви і ті, котрі через згіршення перестали її відвідувати. Чи ми гірші за сектантів які борються за кожну людську душу? Допоможіть зупинити згіршення і відновити авторитет УГКЦ в м.Вижниця, бо інакше навіщо будувати церковну споруду (хіба для відмивання коштів).

Вірні католики м.Вижниці

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2010, 14:26

Романна писав:Слава Ісусу Христу

Звертаємось до Вас з надією і крайньою потребою та просимо Вашого втручання у справу УГКЦ м. Вижниці Чернівецької обл. Коломийсько-Чернівецької єпархії.
УГКЦ в м.Вижниця зруйнувала у 70-х роках минулого століття радянська влада. Стараннями багатьох патріотів старшого покоління громаду було відновлено та зараєстровано. Згодом було одержано дозвіл на будівництво нового храму.
Громада одержала великий транш коштів з Німеччини. Незнаючи моральності о.В.Стефанка, але маючи велику віру і благоговіння перед священиком громада, фактично, віддала в його руки (майже безконтрольно) усі кошти!
За розрахунками компетентних спеціалістів, тих коштів повинно було б вистачити чи не на все будівництво. Однак, після того, як було покладено останню цеглу на церкву у 2002р. , будову, практично, заморозили. За гроші що залишилися, придбано 60соток землі для церковних нужд.
4 роки будівельні роботи не велись, великих витрат не було. Пожертви від людей поступали – та у 2008р. каса виявилась порожньою. Ми, люди, які не маємо важелів впливу на такий розвиток подій звернулися по допомогу до владики М.Сімкайла.
Після візитації високого духовенства, коли наш о.Стефанко, захищаючи себе, відверто брехав людям у вічі, багато прихожан відвернулося. Просто пішли до інших церков. Одні – до польського костелу, інші – до с.Тюдова (за 5км від нашого міста). До слова: певний час в цьому селі також служив о.Стефанко однак у березні 2008р. його змістили через подібні обставини.
Ми також намагалися позбутися непорядного священика, але в нашому випадку зло перемогло. Так як окремі віряни, що наближені до священика маючи матеріальне зацікавлення допомогли йому юридично вийти з тієї ситуації. Новітні Іуди є і серед нас. А далі щоб легше дурити громаду (вірно задокументовано) о.В.Стефанко здобуває вищу юридичну освіту. Тепер, юридично підкований, наш настоятель, його дружина – адвокат та винахідливе їх оточення снують рейдерські схеми захоплення церковної землі.
Допожіть зупинити деребан вижницької церкви, який триває багато років. Земля – це останнє чим володіє громада. Втративши землю – втратимо кошти і втратимо останню можливість добудувати храм. Землю під резиденцію ми вже втратили. Вона вже продана, а гроші через кассу не пройшли.
Громада маленька і члени її піддаються постійним насмішкам з боку інших конфесійних громад за невміння господарювати. Але це не так. Серед нас є і господарі і заможні люди, які можуть і хочуть допомогти, але бачачи, що гроші йдуть не за призначенням – люди утримуються від великих пожертв.
Ми не хочемо славити Бога у підвальному приміщенні церкви як пропонує нам о.Стефанко. Ми хочемо добудувати церкву. Ми хочемо щоб повернулися до своєї церкви і ті, котрі через згіршення перестали її відвідувати. Чи ми гірші за сектантів які борються за кожну людську душу? Допоможіть зупинити згіршення і відновити авторитет УГКЦ в м.Вижниця, бо інакше навіщо будувати церковну споруду (хіба для відмивання коштів).

Вірні католики м.Вижниці

Слава Ісусу Христу!
Звати мене отець Олег Жаровський, модерую цей Форум. Шкода, що за таких обставин, але приємно познайомитись, пані Романно.
Мабуть у Вас дійсно біда і Ви цей лист написали не з бажання когось очорнити, проте мусите розуміти, що Форум УГКЦ не є якимось карним органом Церкви: не маємо сили/компетенції вирішувати проблем Церкви - ми можемо їх лише обговорювати. Тобто, у випадку піднятого Вами на Форумі питання, найперше, щоб домогтися якогось резонансу/обговорення проблеми з коштами парафії, не можете обмежитись називанням імені священика - маєте назвати власне ім'я і у якийсь спосіб змогти засвідчити, що Ви реальна людина, яка пише не під псевдонімом. Тоді і лише тоді Форум може взятися за обговорення данної справи, щось радити. Інакше обговорення такої теми на публічному Форумі просто не можемо вести, бо це, допоки не назветеся - анонімка.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Романна
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 листопада 2010, 12:43

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення Романна » 08 листопада 2010, 14:50

Можу написати вам в приватне повідомлення. З тої причини, що боюсь не за себе а за тих людей які мені довірили інформацію і стоять за мною. Відпишіть будь-ласка чи буде цього достатньо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2010, 14:59

Романна писав:Можу написати вам в приватне повідомлення. З тої причини, що боюсь не за себе а за тих людей які мені довірили інформацію і стоять за мною. Відпишіть будь-ласка чи буде цього достатньо.

Достатньо для приватного обговорення, пані Романо (запрошую до спілкування). А для публічного обговорення мусите бути готові до того, що маєте взяти на себе відповідальність за інформацію, яку публічно виявляєте. В кожному разі маєте розуміти, що пишите на Форум - питання тут обговорюються, що у безлічі випадках не є достатнім для вирішення конкретних проблем.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Романна
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 листопада 2010, 12:43

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення Романна » 08 листопада 2010, 15:13

о.Олег писав:
Романна писав:Можу написати вам в приватне повідомлення. З тої причини, що боюсь не за себе а за тих людей які мені довірили інформацію і стоять за мною. Відпишіть будь-ласка чи буде цього достатньо.

Достатньо для приватного обговорення, пані Романо (запрошую до спілкування). А для публічного обговорення мусите бути готові до того, що маєте взяти на себе відповідальність за інформацію, яку публічно виявляєте. В кожному разі маєте розуміти, що пишите на Форум - питання тут обговорюються, що у безлічі випадках не є достатнім для вирішення конкретних проблем.
З повагою, о.Олег


Відповідальність повинні нести ті, котрі не бояться Бога а перед очима мають лише грошові знаки

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2010, 15:21

Романна писав:...Відповідальність повинні нести ті, котрі не бояться Бога а перед очима мають лише грошові знаки

не зовсім розумію про що говорите, але смію Вам зауважити, що не все грошові знаки вирішують: не дістаю, наприклад, жодної зарплатні за модерацію Форуму, за безліч речей, які роблю як священик - Богові на славу. І знаю священиків і мирян, що подібно до цього ставляться.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Романна
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 листопада 2010, 12:43

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення Романна » 08 листопада 2010, 15:29

о.Олег писав:
Романна писав:...Відповідальність повинні нести ті, котрі не бояться Бога а перед очима мають лише грошові знаки

не зовсім розумію про що говорите, але смію Вам зауважити, що не все грошові знаки вирішують: не дістаю, наприклад, жодної зарплатні за модерацію Форуму, за безліч речей, які роблю як священик - Богові на славу. І знаю священиків і мирян, що подібно до цього ставляться.
З повагою, о.Олег



шановний о. Олег, Ви мене справді не зрозуміли. Пробачте якшо образила чесного отця. Мова йшла не про вас.
Темрява боїться світла тому і звернулись до вас на форум, бо віримо що тут є світлі отці. Дякуємо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Згіршення у храмі Чернівецької обл.

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2010, 15:31

Романна писав:...шановний о. Олег, Ви мене справді не зрозуміли. Пробачте якшо образила чесного отця. Мова йшла не про вас.
Темрява боїться світла тому і звернулись до вас на форум, бо віримо що тут є світлі отці. Дякуємо.

за все Богові дяка. А стосовно теми - не буду повторюватись: нічого нового не скажу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

bohdan
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 грудня 2010, 00:17

СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення bohdan » 19 грудня 2010, 00:32

Слава Ісусу Христу!

В нашій парафії сталася наступна ситуація:

Священик, що служив в нашій парафії чотири роки, раптово припиняє з’являтися у храмі. Без За місяць парафіяни звернулися з листом до єпископа з проханням прояснити ситуацію і, якщо є можливість, повернути священика до служіння. Єпископ не став повертати священика до служіння і підписав йому листа про звільнення. Тобто до прохання мирян не прислухався. Як з’ясувалося з розмови з самим священиком: він за декілька місяців до того прийняв рішення про те, щоб перевезти свою сім’ю до іншого міста, бо по-перше в нього були погані побутові умови, в яких його великій родині було складно жити, по-друге він хотів своїм дітям дати кращу і патріотичну освіту. Нажаль, це його рішення спровокувало дуже сильний тиск на нього з боку пароха, і священик щоб не загострювати конфлікт був змушений написати листа про звільнення.

Єпископ на зустрічі з мирянами назвав причиною те, що «священик сам хотів поїхати», але цей священик завжди підкреслював, що те що він перевіз родину, не означає, що він хоче залишити парафію. Просто він хоче забезпечити кращі умови для сім’ї і дати дітям кращу освіту, але хоче працювати тут, де він вже багато років працює, де в нього є духовні діти. Тобто хтось з цих двох служителів Церкви каже неправду. Деякі парафіяни назвали цього листа «бунтом проти Владики» і казали, що в Церкві так справи не вирішуються і його не мали права писати. Хоча в листі тільки були перераховані здобутки священика і прохання його повернути. А йому не дали можливість навіть прочитати свої останню проповідь в храмі, чи попрощатися з вірними…

Наше місто є потужним культурним, науковим і економічним центром. Воно є переважно секулярним і російськомовним. І є дуже прискіпливим до осіб, що ведуть громадську діяльність, а тим більш релігійну. Але отець, за якого йде мова, зміг зрозуміти регіональну специфіку і досягти великих успіхів. В нашому великому місті він зміг розвинути потужну місіонерську діяльність і роботу з молоддю. Будучи доктором богослов'я та викладачем УКУ цей священик гідно представляв нашу Церкву в університетах та інших учбових закладах, перед владою і перед іншими конфесіями. Він проводив катехізацію для дорослих, а його дружина для дітей. Отець щороку організовував паломницькі поїздки до святинь Західної Европи, після яких люди становилися нашими парафіянами. Він навернув до віри дуже багато людей, які до того були атеїстами чи сектантами. Цей душпастир завжди був відкритий до спілкування і завжди готовим прийти на поміч. Дуже побоююсь, що ця ситуація багатьох людей відверне від Церкви. Бо вони здебільшого не є традиційними віруючими і орієнтовані на авторитет священнослужителя, що привів їх до віри. І якщо той авторитет відкрито зневажається, то є дуже болісним випробуванням.

Я вважаю, що ця проблема не є проблемою окремої парафії, а УГКЦ в цілому. Якщо наша Церква позиціонує себе як церква для всіх українців, а не тільки для галичан, то треба підтримувати тих священиків, які змогли знайти спільну мову з українцями Півдня і Сходу. Більш того, треба цінувати такі кадри, бо зусиллями таких енергійних і освічених людей розвивається Церква. Крім того, якщо Церква буде ігнорувати думку мирян і утискати ініціативу з їх боку, вона ризикує втратити довіру найбільш активних її членів і залишитися місцем перебування тих осіб, для яких віра обмежується традицією, а не є активною дією.

З цього приводу виникають деякі питання, на які я дуже прошу дати відповіді.

1. Чи може священик, в разі коли в нього погані побутові умови, відіслати свою багатодітну родину до рідного міста в іншій області, а сам залишитися служити в парафії?
2. Чи може провід Церкви повернути до парафії священика, що чотири роки ефективно виконував свою душпастирську працю, якщо на це немає згоди єпископа?
3. Чи є в мирян вплив на кадрову політику Церкви і якщо так, то в яких межах він може здійснюватися?
4. Як треба мирянам сприймати служителя Церкви, який свідомо говорить неправду? Чи не означає це, що ця людина, наділена саном, може також обманювати під час проповіді чи сповіді?
5. Як Церква проводить відбір священиків, які служитимуть в південно-східних областях нашої держави? Чи враховує вона особистісні і ментальні якості душпастирів для регіонів, де Католицька віра візантійського обряду не є традиційною?

Дякую.

Богдан

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2010, 16:31

Слава Ісусу Христу!
Приємно вітати Вас на Форумі, пане Богдане! Називаюся о.Олег Жаровський, модерую цей Форум. В повсякденному житті стрічаюся з різними ситуаціями, що потребують реакції мене, як християнина, як сина Церкви, тому дуже радий, що Вам не є байдужим ситуація у Вашій парафії. Напевне я грішний не всю описану Вами проблематику розумію/відчуваю, але є одна річ, яку знаю точно: Єпископ має повну владу в межах Єпархії і через нього Діє Бог.
Не думаю, що мені легко отак про це говорити - маю свою історію, в якій важко було наважитись на щось, до чого закликав Єпископ, але наважився і точно знаю, що так і треба було для користі Божого народу. В кожному разі..: при переході від життя за "демократичною" (саме в лапках - не думаю, що назва відповідає дійсному стану речей) системою до життя за ієрархічною... - все складно і потребує молитви.
перепрошую - це для початку розмови: зараз мушу бігти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

bohdan
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 грудня 2010, 00:17

Re: Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення bohdan » 20 грудня 2010, 23:59

Слава Ісусу Христу!

Дуже дякую, отче, що модеруючи цей форум, Ви вирішили опублікувати цей мій пост і більш того, знайшли час, щоб розпочати відповідати на поставленні запитання. Я вагався перед тим, як написати на офіційний сайт, бо він є у відкритому доступі і його можуть читати люди з різною позицією щодо УГКЦ. А я менш всього хочу, щоб моя розповідь нашкодила Церкві. Тобто я очікував різні варіанти дій модератора: й ігнорування моїх запитань, і відповідь мені особисто електронною поштою. Але я вітаю Ваше рішення відповідати мені саме на форумі – бо це підкреслює прагнення Церкви до відкритого діалогу. А саме це є запорукою порозуміння.

Нажаль з Вашого першого коментаря для мене деякі речі залишилися неясними. Я розумію, що підкорюватись завжди важко і що своєму успіху Католицька церква може завдячувати в тому числі і дисципліні. Але чи завжди через Єпископа Діє Бог? Чи Діяв Він через Несторія, Архієпископа Константинопольського, якого було засуджено на Ефеському соборі? Чи через тих двох Єпископів, що не прийняли Берестейську Унію? Чи Діє зараз Господь через тих Єпископів КЦ в Китаї, які знаходяться в єдності з Римом, але прийняли участь в організованому владою КНР зібранні? http://catholic.uz/full-news/items/svja ... itaja.html

В тій же самій статті читаю (а то є комюніке Святого Престолу – посилання на Ватиканське радіо): Епископы в особенности, а также священники должны были считаться с ожиданиями своих общин, которые смотрят на своих пастырей и имеют право на то, чтобы получать конкретное управление в вере и нравственной жизни.

Відповідно в мене виникає ще одне (комплексне) запитання:

6. Чи може Єпископ помилятися? У який спосіб громада мирян повинна донести свої сподівання до Єпископа? Як повинен здійснюватись діалог між Єпископом і мирянами? Які є і чи є взагалі права у мирян щодо священика чи Єпископа?

Дуже прошу Вас, чи інших, хто буде відповідати, аргументувати свої відповіді, якщо є така можливість, посиланнями на ККСЦ, документи КЦ та УГКЦ.

Дякую,

Богдан

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення о.Олег » 21 грудня 2010, 10:25

Слава Ісусу Христу!
bohdan писав:... Чи може Єпископ помилятися? ...

звичайно може - людина ж :)
а ... :( звідки у проблематиці описаної Вами ситуації з`явилася можливість порівнювати дії Вашого Єпископа із єретиком Несторієм і колабораціоністами (якщо правильно пам`ятаю проблематику Китаю - перепрошую: не маю можливості переглянути Ваше посилання)?
Не думаю, що варта узагальнювати історичні негативи і через їх призму думати над конкретною проблемою - Христова Церква саме тому обирає когось на Єпископа, що довіряє йому опіку частиною народу Божого. Про структуру Церкви, відповідальності Єпископів, священиків, мирян тощо подивіться Кодекс Канонів Східних Церков, наприклад розділ http://old.ugcc.org.ua/CCEC/7.html#c177
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

bohdan
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 грудня 2010, 00:17

Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення bohdan » 21 грудня 2010, 17:05

Слава Ісусу Христу!

Дякую, отче, що потрохи відповідаєте на мої запитання, але дуже потрохи :) Може, це брак часу, але я Вас не кваплю.

Я перпрошую, але нажаль, Ви мене невірно зрозуміли. Я ні в коєму разі не хотів порівняти дії такої поважної особи, як наш Єпископ з діями колабораціоністів чи єретиків. Ще раз перепрошую. Це були лише історичні факти, які я намагався навести в якості контраргументу до Вашої тези, що через Єпископа Діє Господь Бог. Лише для продовження дискусії.

Дякую за посилання на ККСЦ, я намагався читати цей документ і раніше, але мені дуже важко розібратися в ньому, а також в інших офіційних документах Церкви. Тому я і звернувся на сайт, щоб отримати конкретні відповіді на конкретні запитання.

І зараз я хочу зрозуміти, чи є у Вас можливість відповісти мені у форматі:

1.
2.
3.
4.
5.
6.

?

Або порадьте мені, будь-ласка, куди ще я можу звернутися.

Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення о.Олег » 21 грудня 2010, 17:20

bohdan писав:... Це були лише історичні факти, які я намагався навести в якості контраргументу до Вашої тези, що через Єпископа Діє Господь Бог...

через Єпископа Діє Бог допоти, допоки Єпископ є в Церкві. Відповідно - Церква і вирішує у контексті колабораціонізму чи єресей: назвіть історичний приклад зміщення священика з парафії (щоб Єпископа Церква осудила за це) і тоді погоджуся, що Ваші приклади були коректні. А так - це нмсд зовсім не контраргумент до моєї тези.
bohdan писав:...Тому я і звернувся на сайт, щоб отримати конкретні відповіді на конкретні запитання...

не являюсь каноністом, тому не думаю, що мої відповіді будуть вичерпними, однак поступово можливо спробую розібрати у пропонованому Вами форматі
bohdan писав:...Або порадьте мені, будь-ласка, куди ще я можу звернутися...

на сайті УГКЦ (не на Форумі, а на самому сайті) є рубрика "запитати священика", в якій відповідають і каноністи. Чекати потрібно, буває, довго, але саме там дають офіційні (від УГКЦ) відповіді на питання, а тут - це буде лише приватна думка, обговорення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення luksander » 22 грудня 2010, 22:20

bohdan писав:Слава Ісусу Христу!
1. Чи може священик, в разі коли в нього погані побутові умови, відіслати свою багатодітну родину до рідного міста в іншій області, а сам залишитися служити в парафії?


А чи має парафія/парафіяни забезпечити прийнятні побутові умови для священика і його родини?

bohdan писав:3. Чи є в мирян вплив на кадрову політику Церкви і якщо так, то в яких межах він може здійснюватися?


В одному, не останньому питанні точно є (див. моє переше запитання)

bohdan писав:5. Як Церква проводить відбір священиків, які служитимуть в південно-східних областях нашої держави? Чи враховує вона особистісні і ментальні якості душпастирів для регіонів, де Католицька віра візантійського обряду не є традиційною?

Богдан

Думаю, насильно туди не направляють, це свідомий вибір священика.От тільки наскільки реально священики можуть оцінити майбутні труднощі?
І чи в достатній мірі Церква може підтримати їх матеріально?

bohdan
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 грудня 2010, 00:17

Re: СИТУАЦІЯ В ПАРАФІЇ

Повідомлення bohdan » 17 січня 2011, 12:07

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!!!

о.Олег писав:
bohdan писав:... Це були лише історичні факти, які я намагався навести в якості контраргументу до Вашої тези, що через Єпископа Діє Господь Бог...

через Єпископа Діє Бог допоти, допоки Єпископ є в Церкві. Відповідно - Церква і вирішує у контексті колабораціонізму чи єресей: назвіть історичний приклад зміщення священика з парафії (щоб Єпископа Церква осудила за це) і тоді погоджуся, що Ваші приклади були коректні. А так - це нмсд зовсім не контраргумент до моєї тези.

Отче, ось Ви побачили тільки нагадування про єресі і колабораціонізм, а про Унію не побачили... Селективне сприйняття :) Тут приклади наводяться в тому сенсі, що і Єпископ може помилятися (наприклад, висловитись проти Унії з Римом у 1596). Нажаль я далеко не фахівець з історії Церкви і можливо мої приклади не доречні. Тому прошу вибачення. Але я хотів довести таку думку: проблема навіть не в конкретному звільненні (хоча і це дуже важливо), а в тому, що в Церкві можно зіткнутися з неправдою... Прикро чути неправду в Церкві. Де ще шукати правди, як не в Церкві???

bohdan писав:...Тому я і звернувся на сайт, щоб отримати конкретні відповіді на конкретні запитання...

не являюсь каноністом, тому не думаю, що мої відповіді будуть вичерпними, однак поступово можливо спробую розібрати у пропонованому Вами форматі

Ще не залишив надії побачити Ваші відповіді. Хоч і вже минув майже місяць.

bohdan писав:...Або порадьте мені, будь-ласка, куди ще я можу звернутися...

на сайті УГКЦ (не на Форумі, а на самому сайті) є рубрика "запитати священика", в якій відповідають і каноністи. Чекати потрібно, буває, довго, але саме там дають офіційні (від УГКЦ) відповіді на питання, а тут - це буде лише приватна думка, обговорення

Ось туди я відправив, дякую, отче. І теж чекаю.

Хочу сказати, що ще один священник з нашої парафії тиждень тому залишив нас. Він пропрацював у нас тількі три місяці, мав замінити того отця, про якого вище йшла мова. Але сталося інакше. А ми тількі-но почали привикати до нього... І знову відривають від серця.

Дякую


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей