Чи карає Бог людину?...

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 26 жовтня 2010, 13:12

Все б так... Але більшість ізраїльтян і так попали в язичництво - самаряни (більшість колін ізраїля)

та є у Старому Завіті такы речі, які Ісус назвав сказаними від людини, а не від Бога.
Наприклад про розвідний лист... його дав Мойсей через жорстокість сердець ізраїльтян...

Але, читаючи і Новий Завіт ми знаходимо і такі рядки:

1 Кор. 7.12

12 Іншим же я говорю, не Господь: коли який брат має дружину невіруючу, і згідна вона жити з ним, нехай він не лишає її.;
або
1 Кор. 7.12
25 Про дівчат же не маю наказу Господнього, але даю раду як той, хто одержав від Господа милість буть вірним

В цих словах точно бачимо від кого думка.

А Саулу Бог дав наказ через пророка Самуїла... Нажаль, апостоли про це не питали Ісуса і ніхто нічого в Новому Завіті не описав...
А от про каменування блудників Ісус дав вказівку, що робити не потрібно...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 26 жовтня 2010, 14:10

Michail писав:Все б так... Але більшість ізраїльтян і так попали в язичництво - самаряни (більшість колін ізраїля)


Звичайно, Бог не хотів щоби вони відпали, але свобідна воля людей не прийшла з Христом, вона була з самого початку.

та є у Старому Завіті такі речі, які Ісус назвав сказаними від людини, а не від Бога.
Наприклад про розвідний лист... його дав Мойсей через жорстокість сердець ізраїльтян...



РОзумієте, дивитися зараз і роздумувати з точки зору людини яка бачить перед собою два Завіти та порівнювати їх,дивуючись чому там так, якщо Бог люблячий, немає сенсу. Бо річ йде про ті часи, коли цього, що ми бачимо і маємо зараз, не було.

Отож, навіть правило "око за око" було прогресом в правах людини. Ці два Завіти доповнюють один одного.

Щодо слів людей а не Бога.Не зовсім так. Ці люди, які начебто говорять від себе, наділені властю.Приклад Мойсея встроюється також в парадигми і звичаї того часу. Н.З.є виконанням= звершенням С.З. Отож порівнюватиїхі говорити, що ось, Мойсей казав те, а Ісус інше, не є коректним.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 26 жовтня 2010, 21:30

Історія виглядає так: Амалик став на дорозі вибраного народу; за це пам'ять про нього повинна була бути стерта з лиця землі (так сказав Бог!, а не хтось з людей); Саул мав виконати присуд. То не була звичайна війна з метою наживи, а саме: з н и щ е н н я! Амалика. Цей акт водночас мав застерегти інші народи від спротиву Ізраїлю, чим зберегти їхнє життя.
А ще ця історія нагадує нам, що не треба намагатися зробити більше чи краще, чим сказав Господь – досить/необхідно просто виконати Його волю.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 27 жовтня 2010, 12:14

"Н.З.є виконанням= звершенням С.З. Отож порівнюватиїхі говорити, що ось, Мойсей казав те, а Ісус інше, не є коректним."
Чому не коректно?
Ісус не просто інакше сказав, а ще й наголосив чому Мойсей сказав так, і чому Він (Ісус Христос) говорить інакше.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 27 жовтня 2010, 12:20

luksander писав:А ще ця історія нагадує нам, що не треба намагатися зробити більше чи краще, чим сказав Господь – досить/необхідно просто виконати Його волю.


Це зрозуміло і безперечно.

luksander писав:Історія виглядає так: Амалик став на дорозі вибраного народу; за це пам'ять про нього повинна була бути стерта з лиця землі (так сказав Бог!, а не хтось з людей); Саул мав виконати присуд. То не була звичайна війна з метою наживи, а саме: з н и щ е н н я! Амалика. Цей акт водночас мав застерегти інші народи від спротиву Ізраїлю, чим зберегти їхнє життя.


Оце мене і бентежить... Там же були люди, які не підтримували Амалика, та були діти ,які в політиці взагалі не розуміються.

Коли йдеться про війну проти свідомих ворогів )воїнів і політиків) це я ще розумію...

Коротше кажучи просто мені не зрозумілі такі тексти Старого Завіту.
Надіюсь в Царстві Небесному відповідь знайду.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 09 листопада 2010, 21:31

Коли люди кидають камінням в небо – небу від того нічого не стається. Та чому ж вони виражають невдоволення небом :x , коли каміння починає падати їм на голови?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 09 листопада 2010, 21:38

luksander писав:Коли люди кидають камінням в небо – небу від того нічого не стається. Та чому ж вони виражають невдоволення небом :x , коли каміння починає падати їм на голови?

Коли летить вниз?
:good:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 09 листопада 2010, 22:03

Michail писав:
Оце мене і бентежить... Там же були люди, які не підтримували Амалика, та були діти ,які в політиці взагалі не розуміються.

ви сумніваєтесь в правильності зробленого Богом?

Michail писав:Коли йдеться про війну проти свідомих ворогів )воїнів і політиків) це я ще розумію...

свідомий ворог у людини мабіть один. А більшість людей, ним обдурених, вороги один одному і самі собі. От щоб зарадити цій тотальній ворожнечі на землю прийшов Син Божий.

Michail писав:Коротше кажучи просто мені не зрозумілі такі тексти Старого Завіту.
Надіюсь в Царстві Небесному відповідь знайду.

Старий Завіт був складений з ізраїльським народом ще до сказаного: любіть ворогів своїх!
і якщо ми надіємось знайти відповіді в Царстві Небесному, то краще вірити в Божу справедливість, а сумніви списати на недосконалість людського розуму.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 10 листопада 2010, 13:51

luksander писав:
Michail писав:
Оце мене і бентежить... Там же були люди, які не підтримували Амалика, та були діти ,які в політиці взагалі не розуміються.

ви сумніваєтесь в правильності зробленого Богом?


Ні. Але в правильності інтерпритації людиною...


Michail писав:Коли йдеться про війну проти свідомих ворогів )воїнів і політиків) це я ще розумію...

свідомий ворог у людини мабіть один. А більшість людей, ним обдурених, вороги один одному і самі собі. От щоб зарадити цій тотальній ворожнечі на землю прийшов Син Божий.

Дяка Богу!

Michail писав:Коротше кажучи просто мені не зрозумілі такі тексти Старого Завіту.
Надіюсь в Царстві Небесному відповідь знайду.

Старий Завіт був складений з ізраїльським народом ще до сказаного: любіть ворогів своїх!
і якщо ми надіємось знайти відповіді в Царстві Небесному, то краще вірити в Божу справедливість, а сумніви списати на недосконалість людського розуму.



От тут і не можу зрозуміти:

любов до ворогів не поєднується у моїх розважаннях з їх знищенням... І не тільки в моїх роздумах. Є Багато християн, які це не можуть поєднати...
Але довіряю Богу і тому кажу, що зрозумію в Царстві Небесному.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення romanm » 10 листопада 2010, 14:23

Michail писав:"Н.З.є виконанням= звершенням С.З. Отож порівнюватиїхі говорити, що ось, Мойсей казав те, а Ісус інше, не є коректним."
Чому не коректно?
Ісус не просто інакше сказав, а ще й наголосив чому Мойсей сказав так, і чому Він (Ісус Христос) говорить інакше.


Не коректним тому....
А дозвольте зустрічне питання, Ви прочитали Dei VErbum? Що , наприклад, там неясно?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 13:07

У конституції 2 Ватиканського собору про Біблію мені все зрозуміло.
Але є чіткі слова Ісуса Христа про те, що сказав Мойсей, а що було дано Богом.
Я про це говорю. Це красиво свідчить про те, що є в Біблії інтерпретації людиною...

Я ще от на що зауважив, що слово "непомильність" не застосовується до Біблії, а застосовується термін "правдивість".
Про це, мабуть, писав Антоніо Джирланда.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 13:10

Я, звичайно, можу не все розуміти через людську природу, але у всьому довіряю Богу.
Але якщо знайдеться людина, яка мені пояснить так, щоб я на високому рівні зрозумів деякі деталі, то це буде просто чудово.

Поки що, скільки б літератури не читав, питання цієї гілки форуму ще глибоко не освоїв. Знаю лише те, що Бог зла не хоче, а лише допускає.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Злий Іван » 11 листопада 2010, 14:23

Може треба відштовхуватися від того, що є злом?
Бог допустив зло (покарав людину), людина виправилась. Загальний результат позитивний.
Чи ми завжди можемо розпізнати де зло, а де добро???
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 15:13

Я ж кажу, що термін "допустив" приймаю і розумію. І це є добре.
Але не можу зрозуміти описаних в Старому Завіті жорстокостей. Ті погани, яких ізраїльтяни знищили, не мали більше шансу пізнати Бога. Зовсім інша ситуація з Ніневитянами, яким проповідував пророк Йона - їм був даний шанс.

Я ніяким чином не недовіряю Богу, а навпаки шукаю відповіді на питання. А от мене запитають, я то пояснюю думку Церкви, але нашимже братам християнам також бачиться, що є логічні нестиковки.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення viter » 11 листопада 2010, 15:23

Michail писав:Але не можу зрозуміти описаних в Старому Завіті жорстокостей.

А може в старозавітні часи ті жорстокості і не вважалися жорстокостями (принаймні так як розуміємо їх ми - люди з повністю перебудованою християнством психологією)? Візьміть для прикладу каменування жінки за розпусту. Це ж для них було нормально. А для нас?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Злий Іван » 11 листопада 2010, 15:24

А чи мали можливість ті хто загину під час потопу, Содом, Гоморра....
Їм смерть присудив Бог.

Ви хочете зрозуміти вчинки Бога? Думаю, марно...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Злий Іван » 11 листопада 2010, 15:29

А ще, думаю, не варто лізти зі своєю (теперішньою) мораллю у ті віки.
Навіть не всі сучасники Христа розуміли Його науку.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 15:40

Злий Іван писав:А чи мали можливість ті хто загину під час потопу, Содом, Гоморра....
Їм смерть присудив Бог.

Ви хочете зрозуміти вчинки Бога? Думаю, марно...


Тут можна інтерпретувати нашими розуміннями 8оскільки тодішні автори могли інтерпретувати інспіроване їм своїми розуміннями) так, що вони самі стягнули на себе кару порушивши своє призначення і не реагуючи на те, що їм проповідували про численні гріхи, які вони роблять. Тому через такі свідомі порушення Бог допустив, щоб Бог допустив, щоб сама природа взбунтувалась і видала чи то потоп (про який думають по-різному, але що все-таки він був) чи то вогонь (метеорити, чи інші види вогню), що спалили Содом і Гомору...

Але вже наказа одному племені людей знищити інше, так інтерпретувати не виходить.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 15:52

Злий Іван писав:А ще, думаю, не варто лізти зі своєю (теперішньою) мораллю у ті віки.
Навіть не всі сучасники Христа розуміли Його науку.



А при чому тут мораль? Я говорю про духовність.
Ми маємо більше розуміти науку Христа, оскільки нам доступна така інформація, яка не була доступна ні сучасникам христа, ні ізраїльтянам в Старому Завіті.
Тому я не спорю, або не намагаюсь свою мораль впхнути туди, а досліджую Біблію крізь призму вчення Ісуса Христа.
Як Він сказав, що Мойсей дав свої вказівки про розвідний лист, так я й приймаю. Він натякнув не каменувати блудницю, а закон був інший...
Він сказав, щоб навіть не бажати жінку (думаю, що це про усвідомлене і спеціальне бажання) і це співпадає з заповідями!
Бо слова Христа - Істина.
Відомо, що Христос своїм учням більше розказав, ніж вони записали. Приходиться питати християн, які зростають в Святому Дусі.
От тому ми й на форумі спілкуємось. Деколи вдається виловити дуже корисні думки і більш глибоко дещо зрозуміти.

А на рахунок того, що своєю мораллю туди не лізти додам, що Бог завжди одинаковий і Христос завжди один і той же. Про це не раз в Біблії згадувалось.
Тому і хочу зрозуміти через призму вчення Христа-Вчителя Старий Завіт, адже Новий Завіт є сповненням Старого Завіту...

Може поки що не все вдається, та як Бог дасть життя ще впереді, то надіюсь зрозуміти глибше.

Є десь гілка про родові прокляття? В цьому плані можу дещо повідати і дещо хочу дізнатись.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення viter » 11 листопада 2010, 16:09

Біблія - не підручник з історії єврейського народу. Чув, що трактувати Її треба духовно - тобто знищити плем'я ідолопоклонників означає знищити гріх, тобто йдеться про духовну боротьбу людства та формування його готовності прийняти Сина Божого. ІМХО. А як пророки інтерпретували Боже натхнення, то це вже невідомо. Зрозуміло, що робили вони це крізь призму свого менталітету та тодішнього способу мислення.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 11 листопада 2010, 16:15

Ясно, тобто такого знищення племені царем Саулом не було...

"Зрозуміло, що робили вони це крізь призму свого менталітету та тодішнього способу мислення."

Якщо так трактувати, тоді можна трактувати всі жорстокі місця Старого Завіту таким чином, що люди самі стягали на себе кару...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2010, 16:17

Michail писав:Є десь гілка про родові прокляття? В цьому плані можу дещо повідати і дещо хочу дізнатись.

Тобто чи відповідають діти за гріхи батьків? 1 сторінка цієї гілки.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення viter » 11 листопада 2010, 16:38

Michail писав:Ясно, тобто такого знищення племені царем Саулом не було...

Не знаю, я тоді ще не жив. :D
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 11 листопада 2010, 20:45

Michail писав:Якщо так трактувати, тоді можна трактувати всі жорстокі місця Старого Завіту таким чином, що люди самі стягали на себе кару...

а як же ще?
Всі жорстокі місця Старого Завіту, Нового Завіту, всі жорстокості в житті людства треба трактувати як наслідок гріха перших людей і нас, грішних.

Якщо подивитись на це з позиції причини і наслідку, то за кожну дію/причину людина отримує відплату/наслідок. За добру дію – погоджену з Божою волею – людина отримує винагороду; за лиху дію – гріх – отримує покарання (кару).
Враховуючи вроджену гріховність людини ми всі (оптом і вроздріб) постійно періодично піддаємось покаранню. Чому часто/завжди кара нам здається несправедливою? Тому що кару Божу ми плутаємо з карою людською. Кара, яку застосовує держава, організація, батьки … до своїх громадян, членів, дітей завжди є несправедливою, бо вона неспіврозмірна з провиною через відсутність ідеальної людини-мірила, яка б її (кару) відміряла. Від Бога ж ми отримуємо відплату відповідно того, що ми (і до нас для нас) заслужили.

І Божа кара/відплата це не дисциплінуючий захід, це відновлення справедливості. Божої.
А відсутність неприємностей в житті людей (кари?) свідчила б не про добрість Бога, а про Його несправедливість.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Michail » 12 листопада 2010, 10:34

Взагалі я писав про допуск кари Богом, а не про кару від Нього.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення luksander » 12 листопада 2010, 21:08

Michail писав:А отпитаня "Чому допускає Бог кару в житті людни?" підходяще!

Саме важке питання в теології


Отже:
1. людина грішить перед Богом.
2. за це вона отримує відплату/кару від Бога.
3. Бог справедливий = відплата співрозмірна і обов*язкова.
"Чому допускає Бог кару в житті людни?"
Не знаю як для теологів, а для мого мужицького розуму це справді непідйомне питання – я навіть не розумію навіщо його задавати :pardon: .

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2010, 07:49

luksander писав:
Michail писав:А отпитаня "Чому допускає Бог кару в житті людни?" підходяще!

Саме важке питання в теології


Отже:
1. людина грішить перед Богом.
2. за це вона отримує відплату/кару від Бога.
3. Бог справедливий = відплата співрозмірна і обов*язкова.
"Чому допускає Бог кару в житті людни?"
Не знаю як для теологів, а для мого мужицького розуму це справді непідйомне питання – я навіть не розумію навіщо його задавати :pardon: .

в нашій розмові можливо підсвідомо, але постійно вступаємо у внутрішній конфлікт між твердженням, що Бог Є Любов і твердженням, що Бог Допускає покарання. Звідси у мене запитання: невже любов заперечує покарання, невже, якщо караю - "не люблю"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення viter » 13 листопада 2010, 09:00

о.Олег писав: Звідси у мене запитання: невже любов заперечує покарання, невже, якщо караю - "не люблю"?

В Об'явленні Івана Богослова є слова Христа "Я, кого люблю, тих доганою і караю." А в посланні до Євреїв Павло пише, що кого Господь любить, того карає, і б'є кожного сина, якого приймає (більше можна прочитати у Євр. 12: 1-13).
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення Just_me » 13 листопада 2010, 10:57

о.Олег писав:в нашій розмові можливо підсвідомо, але постійно вступаємо у внутрішній конфлікт між твердженням, що Бог Є Любов і твердженням, що Бог Допускає покарання. Звідси у мене запитання: невже любов заперечує покарання, невже, якщо караю - "не люблю"?


Ви десь праві, отче Олеже. Людям (в т.ч. мені) важко зрозуміти чому іноді буває, що тобі на голову звалюється стільки проблем, що витримати їх годі. І таки не витримують. 2 дні тому в якійсь передачі розказували про трагедію в одному селі. Чоловік жив сам, жінка давно померла, мав душевнохвору доньку-інваліда 37 років, дізнався, що в нього невиліковна хвороба - рак. Застрелив доньку і сам застрелився. Чому так?
Або буквально вчора дивилася - сім"я живе в жахливих умовах, в напіврозваленому будинку, незаконно, без жодних документів в якомусь донецькому селі, старша донька хвора на ДЦП, коштів на лікування та реабілітацію звісно ж немає, син молодший народився, місяць йому було, а батько сім"ї пів-року лежить з діагногом менінгіт в лікарні. Потім ще через місяць, щоправда, видужав. Купив їм нарешті якийсь депутат інший будиночок. Нічого надзвичайного, принаймні дах не тече. Направду щира й працьовита сім"я. Ми всі розуміємо, що хоч ті люди й раді подарункові, але це не життя гідне людини. Чому так? Хвороби, бідність, стах, невідомість - принижують людську гідність. Чому так?
Я як християнка розумію, що це ж не просто так, що є причина якась. Але від того не менш боляче і важко дивитися на це все...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи карає Бог людину?...

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2010, 16:22

Just_me писав:
о.Олег писав:в нашій розмові можливо підсвідомо, але постійно вступаємо у внутрішній конфлікт між твердженням, що Бог Є Любов і твердженням, що Бог Допускає покарання. Звідси у мене запитання: невже любов заперечує покарання, невже, якщо караю - "не люблю"?


Ви десь праві, отче Олеже. Людям (в т.ч. мені) важко зрозуміти чому іноді буває, що тобі на голову звалюється стільки проблем, що витримати їх годі. І таки не витримують. 2 дні тому в якійсь передачі розказували про трагедію в одному селі. Чоловік жив сам, жінка давно померла, мав душевнохвору доньку-інваліда 37 років, дізнався, що в нього невиліковна хвороба - рак. Застрелив доньку і сам застрелився. Чому так?
Або буквально вчора дивилася - сім"я живе в жахливих умовах, в напіврозваленому будинку, незаконно, без жодних документів в якомусь донецькому селі, старша донька хвора на ДЦП, коштів на лікування та реабілітацію звісно ж немає, син молодший народився, місяць йому було, а батько сім"ї пів-року лежить з діагногом менінгіт в лікарні. Потім ще через місяць, щоправда, видужав. Купив їм нарешті якийсь депутат інший будиночок. Нічого надзвичайного, принаймні дах не тече. Направду щира й працьовита сім"я. Ми всі розуміємо, що хоч ті люди й раді подарункові, але це не життя гідне людини. Чому так? Хвороби, бідність, стах, невідомість - принижують людську гідність. Чому так?
Я як християнка розумію, що це ж не просто так, що є причина якась. Але від того не менш боляче і важко дивитися на це все...

вже десь тут запитував, але візьму на себе сміливість повторити: чим Хрест і Дар відрізняються?
Розумію, що тема нашої розмови є невичерпною і це унеможливлює поставити до неї всеохопне запитання і універсально відповісти, проте... думаю що християни мали б намагатись осмислювати кожен виклик-запитання відштовхуючись від основи, Родоначальника Християнства. Відповідно - від тої Істини, що життя Христа, Його Смерть на Хресті... все це відбувається для того, щоб Воскреснути, Спасти, Перемогти... Чи про Життя Христове можемо говорити як про важкий Хрест? Безперечно. Але цей Хрест стає Даром світові/суспільствам/людству.
Подивімося на подані Вами страшні приклади.
Ми нічим не відрізняємося від Апостолів (чи тогочасного суспільства), коли шукаємо у проявах бідності, неповносправності тощо відповіді на запитання "хто згрішив", що Бог аж так його/їх покарав. Але Бог нам чітко говорить, що це не кара в Ів.9: "ніхто не згрішив, а стається так, щоб виявилися Діла Божі...". І я грішний дуже близький до проблем неповносправності/бідності, щоб сказати: бідні, неповносправні... - це Дар для людства. Проблема в тому, що людство цей Дар не приймає і залишає/відкидає/таврує/прирікає людину на самотність, творить щось дуже подібного до тих, хто кричить "розпни, розпни Його!"...
Думаю, саме тому вчинив погубу той чоловік, саме тому так важко тим людям. Ні - я не радію з чийогось страждання: я грішний закликаю брати участь в житті бідних чи/та неповносправних людей... Не обов'язково бути депутатом/заможнім, щоб дати відчути Любов Божим дітям. Вони стануть Даром лише у тому випадку, якщо "я" зауважу таку людину, прийму її, не погоджуся на те, щоб вона була одинокою, не скажу "так" своїм мовчанням (бездіяльністю) на його/її безпритульність.
Бог не насильник - лише за моєї доброї волі "виявляться Діла Божі".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей