Чому виїжджають за кордон?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення Олюнька » 13 січня 2011, 13:53

От цікава тема, на яку часто думають, але мало говорять. Продовжуємо дискусію, розпочату тут: viewtopic.php?f=3&p=29901#p29901
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 13 січня 2011, 14:06

все так, і в мене родина/друзі/знайомі/парафіяни по всьому світу і не від легкого життя. Проте не думаю, що Ви праві, закликаючи "виїжджати звідси" (чи як там у Вас): Бог дав мені грішному Українську Греко-Католицьку Церкву, і я за неї відповідальний, дав мені Україну, і я за нього відповідальний. У міру сил. Але не думаю, що варта проектувати Ваше особисте рішення на всіх.
З повагою, о.Олег


ОТче, практика показує, що так як я думають мільйони людей :) Та і говорю, що це мої лиш думки. Які не претендують на правду. Бог дав мені життя, і хоче, напевно, щоби ми були щасливі і тут, і там. Щастя, імхо, не полягає тільки в тому щоби бідувати, а також щоби нормально себе відчувати як морально так і матеріально. Отож люди і виїжджають. Шукають ліпшого, от і все.

Тут є ще один аспект, він правда , дуже делікатний, в який я не вдаюся: філософствувати з матеріальними проблемами не завжди можливо.

:) Повторюся, це всього лиш мої думки, які не претендують на останню істанцію.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2011, 14:18

romanm писав:...ОТче, не я глаголю свої думки, а практика показує, що так як я думають мільйони людей :) .

якби це статистика визначала правильність... Було б легко, напевно... В кожному разі - Ваше особисте рішення і моє особисте рішення.
може хтось тут голосування зробе, щоб побачити наші "міліони"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 13 січня 2011, 14:24

о.Олег писав:
romanm писав:...ОТче, не я глаголю свої думки, а практика показує, що так як я думають мільйони людей :) .

якби це статистика визначала правильність... Було б легко, напевно... В кожному разі - Ваше особисте рішення і моє особисте рішення.
може хтось тут голосування зробе, щоб побачити наші "міліони"?
З повагою, о.Олег


Та яке там голосування :) думаю воно не потрібне. Хотілося би тільки звернути увагу на те, що тепер, принаймі в Європі поділ на свій - чужий не має яскравої забарвленності. Відчувати себе своїм чи чужим, залежить не від середовища а від окремої людини. Якщо приймеш мову і культуру того місця де ти є, то і проблем не буде. Підтвердження цьому, діти наших молодих емігрантів які виїхали в малому віці, чужими вони себе не відчувають. Навпаки.

Не думаю, також, що тут на форум дописують многії емігранти :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2011, 14:29

romanm писав:... чужими вони себе не відчувають...

а... українцями? :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 13 січня 2011, 14:34

о.Олег писав:
romanm писав:... чужими вони себе не відчувають...

а... українцями? :(


Нмд, це не їх проблема. Що робить держава для того, щоби вони себе ними відчували? Допоки українці будуть асоціюватися з путтанами і гостарбайтерами, хвалитися нічим. І батьки, у більшості своїй, будуть робити все для того, щоби дитина залишилася в цій країні де ліпше і стала однією з тих хто там живе. Так, є якісь проблиски якоїсь українськости, але якщо немає підігріву ззовні, то довго воно не протримається.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення Олюнька » 13 січня 2011, 14:38

romanm писав:Нмд, це не їх проблема. Що робить держава для того, щоби вони себе ними відчували? Допоки українці будуть асоціюватися з путтанами і гостарбайтерами, хвалитися нічим.

Це якраз їхня проблема і ваша, до прикладу. В мене слово українець асоціюється з іншим і незалежно від того чи я в Україні, чи за кордоном.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2011, 14:41

romanm писав:...Нмд, це не їх проблема...

навпаки - думаю, що це проблема кожного українця: історично Україна переживала жахливі часи, а пам'ять приналежності вижила. І сьогодні треба вижити. І це не від Держави залежить - держави, зрештою, може і не бути: від одиниці/особи залежить, від кожного з нас.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 13 січня 2011, 14:45

Олюнька писав:
romanm писав:Нмд, це не їх проблема. Що робить держава для того, щоби вони себе ними відчували? Допоки українці будуть асоціюватися з путтанами і гостарбайтерами, хвалитися нічим.

Це якраз їхня проблема і ваша, до прикладу. В мене слово українець асоціюється з іншим і незалежно від того чи я в Україні, чи за кордоном.


Тобто вони повинні гордо нести свою українськість? Повинні, коли вони живуть чи народилися у іншій країні, відчувати подяку до тої землі, з якої батьки виїхали бо було дуже " весело" там? Я маю гордо , при усіх, відповідати нпр, в австрійському консульстві, якійсь пацанці, наскільки в мене близькі стосунки з австрійкою і чому я туди їду? О так, свою українськість дуже відчуваю.

Одне,коли виїжджаєш через політичні мотиви( стара еміграція), зовсім по іншому, коли через матеріальні.
Я не говорю, що в мене особисто такі асоціації щодо українців , я говорю про те як нас сприймають, а через нас і нашу державу, або скоріш усього , навпаки.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення прочанка » 13 січня 2011, 14:52

о.Олег писав:
romanm писав:... чужими вони себе не відчувають...

а... українцями? :(


Ой, як відчувають себе чужими... Наш родич поїхав в Магдебурґ на запрошення їхнього університету. Він дуже розумний хлопчина. Спочатку на руках носили, всі умови - тільки працюй на Німеччину, в 30 років -він професор, а далі... федеральна земля не має змоги оплачувати його послуги... Поки його не попросили, він сам переїхав під Мюнхен із сім"єю. І що? Працює у фірмі, яка розробляє проекти по сонячних батареях, він на хорошому рахунку, але... його шеф - тупуватий німець, бачить в ньому конкурента і вже починає "тиснути", бо той не німець, а емігрант з України. Ось вам маленький приклад. А їх є достатньо: з Франції, Іспанії і США
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення Олюнька » 13 січня 2011, 14:56

Цікаві роздуми: Не любіть Україну!
Можна, п. Романе, багато говорити високомірних фраз про те, що нам дала Україна, але справа зовсім не в тому. Якщо людина вважає себе "другосортною", то їй, де б вона не була, буде здаватися, що на неї тикають пальцем "пацанки з австрійського консульства"... Тому сумно.
romanm писав:Я не говорю, що в мене особисто такі асоціації щодо українців , я говорю про те як нас сприймають, а через нас і нашу державу, або скоріш усього , навпаки.

Ми беремо на себе забагато відповідальності за нашу владу і її вчинки, тому і виникає сором. А не треба ні сорому, ні гордості.
"Не потоком шумних, галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!", -Митрополит Андрей Шептицький
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2011, 15:03

romanm писав:...Тобто вони повинні гордо нести свою українськість? ...

я проти високопарного "гордо" - бути хорошими Божими людьми-українцями, хто б що не думав. Думаю, Ви особисто заявите, що є католиком, як би Вас через це не вдарило "думкою" когось-там. Можливо навіть скажете, що готові за Бога і Христову Церкву померти: не за тих навіть привладних людей в Церкві, що дійсно (не ославлені, а дійсно) ...гм... погано чинять, а за Бога і Його Церкву. Подібно наші давніші і недавні предки по українству проголошували "Бог і Україна", хоч гетьмани билися, розривали країну під різні протекторати і не думаю, що їм було легше - тепер, можливо, нам дадуть дурні питання в консулятах тощо, а їх за українство катували і вбивали і... політично чи матеріально обумовленою була їх еміграція, ім не дуже було чого відчувати себе сильними через приналежність до українства, однак, як би важко не було, це була найчастіше праця над омрієною Україною і я грішний не бачу причини, щоб перестати над нею працювати
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 13 січня 2011, 15:06

Ой, як відчувають себе чужими.

Таких історій можна розповісти багато, згоден. Я говорю, про малих дітей і про народженних там. А щодо тупуватих чи то німців, чи то наших земляків можна розповісти гігабайти історій. Факт тільки полягає в тому, що як би тебе ненавидів твій начальник там, він буде по іншому все - таки відноситися до тебе, бо там є хоча б якісь закони на твоєму боці , чим наш рідний начальник тут.



Олюнька писав:Цікаві роздуми: Не любіть Україну!
Можна, п. Романе, багато говорити високомірних фраз про те, що нам дала Україна, але справа зовсім не в тому. Якщо людина вважає себе "другосортною", то їй, де б вона не була, буде здаватися, що на неї тикають пальцем "пацанки з австрійського консульства"... Тому сумно.


Це не вигадана історія, сам був її свідком. Чи до поляка, так би віднеслися?


romanm писав:Я не говорю, що в мене особисто такі асоціації щодо українців , я говорю про те як нас сприймають, а через нас і нашу державу, або скоріш усього , навпаки.


Ми беремо на себе забагато відповідальності за нашу владу і її вчинки, тому і виникає сором. А не треба ні сорому, ні гордості.
"Не потоком шумних, галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!", -Митрополит Андрей Шептицький
[/quote]
[/quote]
А хіба не влада від нас? Вона ж не з Марса? Чому в інших країнах, якщо починає влада викидати фортелі то її міняють?

То все переливання з пустого в порожнє, наша розмова, нмд.


А от що не порожнє, то хотілося би привітати шановне паньство з Новим старим Роком:)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення прочанка » 13 січня 2011, 15:20

моя родина живе в Пітері, так склалось, що вуйко вчився в підводному, пустив там коріння. Потім служив на Півночі. Його син ріс до 7-го класу у Львові, вчився тут. Але Раша є Раша. Мої рідні і близькі люди, яких люблю - зазомбовані і малодуховні люди... До них не достукаєшся, ми не можемо порозумітись в питаннях віри( РПЦ їх розчарувала настільки, що вони на грані взагалі віри в Бога!) Добрі, щирі люди.... як то все сумно й безпросвітно, зате тілька має добру роботу і вся родина добре матеріально забезпечена. Це їх всіх влаштовує, а коріння... ніби й пам"ятають, хто вони( бо прізвище не приховаєш і їм часто тим тикають), а насправді... це вже все дуже приарне українство... :cry:
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2011, 15:22

romanm писав:...переливання з пустого в порожнє...

так хто ж буде переобирати владу, якщо повиїжджаємо? Покищо не переливання це з пустого в порожнє, бо "я" тут, непорожньо в Україні :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення kristik » 13 січня 2011, 21:44

Чому виїжджають за кордон?

Я відповім за себе особисто.
Коротко з мого життя: ... було мені 19,5 років ( після того як невдало поступила не на той факультет в ЛНУ ( в батьків " грошей не вистачило" на омріяний факультет) і згодом написала заяву про відрахування за власним бажанням ) помер мій тато, а мама вже рік була за кордоном. Отже я не маючи освіти і можливості поступити ще раз ні роботи, вирішила допомогти мамі, а "не сидіти в неї на шиї", в мене є ще одна сестра, яка на той час була на першому курсі. Живучи в дома мама б не змогла оплатити її навчання... От так я вже давно живу закрдоном : є свої "+" і "-". Дуже хочу повернутись на Україну, але чесно кажучи страшно, звиклося жити по-іншому. А приїзджаю додому на місяць півтора контраст відчувається значний...
Я не прибідняюсь і не виправдовуюся, просто, відповідаю на питання.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення ljubomyr_ps » 14 січня 2011, 00:03

romanm писав:Бог дав мені життя, і хоче, напевно, щоби ми були щасливі і тут, і там. Щастя, імхо, не полягає тільки в тому щоби бідувати, а також щоби нормально себе відчувати як морально так і матеріально. Отож люди і виїжджають. Шукають ліпшого, от і все.


Так і є, щастя то воно в кожного своє. Хто шукає кращого, хтось бореться за краще, хтось їде до кращого чужого... Що ж, схиляюсь перед поетом Симоненком - "...можна все на світі вибирати сину - вибрати не можна тільки Батьківщину"

P/S Сам був у ближньому зарубіжжі в скрутні 90-і, продавав різний мотлох, ну довго не міг витримати задихався морально, через іншу ментальність, мову тамтешніх людей, бракувало чогось свого рідного... Як на мене, краще жити незаможно (як і живу), але вдома у рідному духовно-ментальному середовищі. До речі, друзі і знайомі побувавши у різних краях повернулись в Україну і живуть тут нітрохи не жаліючи про своє повернення, а на чужину вже їхати їм не хочеться....
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення kristik » 14 січня 2011, 01:32

Чужина

Ми приїзджаємо усі сюди
І все навколо мило й любо посміхається,
А на щоках і у очах сліди,
Тих сліз, якими дома ми прощаємось.
А в посмішках отих лиш купа фальші
І ти із сумом думаєш собі:
" Такий початок, тоді, що вже буде дальше???"
І в серці місце лиш відділене журбі.
Тут море, пальми і більша половина року,
Тепло і сонце, що не так сіяє,
А де наш сніг, калина, горобці, сороки???
І лісу й зелені таких не має.
Нема землі такої, чорнозему,
Тут все навкруг із каменю червоного,
Ми тут назавжди будем чужозумцями,
Хоч скільки часу будем тут задовго.
А як з людьми ти починаєш спілкуватись,
Вони хвалять й дивуються, яка ж ти сильна!!!
Й тобі також лишається фальшиво посміхатися,
Так сильна, та безцінна і невільна!!!
Ти думаєш собі і з сумом повторяєш:
"- Візьми собі ту силу,
віддай мені діти,
Що в дома лишила,
Вони ж мої квіти!!!"
Сумління жорстоке тобі докоряє,
Не можу терпіти й комок підступає,
Гарячий до горла і сльози в очах.
Чому воно так є??? Чому у чужих я краях???
Чому я не можу ту рідну усмішку,
Побачити, торкнутись?...
І сльози безмовні на ліжку...

І нам залишається щиро молитись,
Щоб в рідній країні могло щось змінитись,
Щоб ми вчили й ростили своїх дітей,
Доглядали й любили своїх людей!
І нам залишається щиро лиш вірити,
Не буде ще довго наш край у руїнах,
З терпінням чекати і мріями міряти,
Той час коли зацвіте ще й своя Україна!!!


Насправді, відчула всю любов до Батьківщини, саме закордоном. Той сум за чимось рідним, своїм.., який ніколи не зрозумієш, поки не втратиш. І скільки б ми не жили в чужій країні і як би добре тут не було, ми завжди будемо залишатись "нижчою кастою", тільки заробітчанами. Тому, дійсно, потрібно молитися за рідну Україну. З нами Бог! А це саме головне, де б ми не знаходились! :Rose:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення Олюнька » 15 січня 2011, 14:19

ljubomyr_ps писав: Як на мене, краще жити незаможно (як і живу), але вдома у рідному духовно-ментальному середовищі.

100% підтримую вас. :good: Просто не уявляю свого життя без вишиванки і української пісні, без рідних вуличок Львова. Тому не маю морального права мріти про те, щоб в майбутньому мої діти "повністю інтегрувалися в інше суспільство". :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення luksander » 19 січня 2011, 08:11

о.Олег писав:
romanm писав:...ОТче, не я глаголю свої думки, а практика показує, що так як я думають мільйони людей :) .

якби це статистика визначала правильність... Було б легко, напевно... В кожному разі - Ваше особисте рішення і моє особисте рішення.
може хтось тут голосування зробе, щоб побачити наші "міліони"?
З повагою, о.Олег

опитування тут дійсно не допоможе. Знаю людей, в яких від переконання, що заробітки за кордоном – дурість і виїздом за кордон з робочою візою проходили лічені тижні.
Правильніше згадати російське прислів’я: «от добра добра не ищут»?

З дискусії можна зробити один висновок: не я один часто тільки свої судження вважаю вірними :) .
А як на це/еміграцію дивиться Бог? І невже виїзд за кордон на заробітки однозначно віддаляє нас від Бога ( :no: )?

Не судіть трудових емігрантів, тим більше що це навряд чи співпадає з позицією Церкви :Rose:

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення kristik » 19 січня 2011, 15:50

luksander писав: А як на це/еміграцію дивиться Бог? І невже виїзд за кордон на заробітки однозначно віддаляє нас від Бога ( :no: )?


Якщо Бог живе в серці людини, то виїзд за кордон чи ще щось не може віддалити її від Нього! :wink:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення Олюнька » 19 січня 2011, 18:54

luksander писав: А як на це/еміграцію дивиться Бог? І невже виїзд за кордон на заробітки однозначно віддаляє нас від Бога

Думала я про це... Взагалі, становище єврейського народу в часи Ісуса, було нелегким... під владою Риму, постійно зневажені... але Ісус завжди наголошував на своє походження з цього народу.
ПС. Маю намір в найближчому часі більше про то розписати. ждітє :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2011, 10:06

Мігранти - інструменти в Божому плані для поширення Євангелія http://news.christusimperat.org/migrant ... vang#point

Втеча за кордон http://www.credo-ua.org/2010/03/17254
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2011, 23:21

Олюнька писав:
ljubomyr_ps писав: Як на мене, краще жити незаможно (як і живу), але вдома у рідному духовно-ментальному середовищі.

100% підтримую вас. :good: Просто не уявляю свого життя без вишиванки і української пісні, без рідних вуличок Львова.

Я не те що в іншу країну хочу виїжджати, але й навіть в якусь іншу область (за винятком західних). :pardon: Але коли когось доля закинула далеко від дому, ми не повинні забувати, що Бог є скрізь.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2011, 23:29

Знайшов тут цікаву книгу наших емігрантів "Діти емігрантів про себе. Сповіді. Думки. Судження... Біль" http://www.openukraine.org/doc/migratio ... antiv2.pdf варте уваги.
Це щира сповідь дітей про своє самотнє дорослішання, потребу материнської ласки та батьківської мужності у щоденному житті, яку вони талановито й відверто виклали за допомогою різних жанрів: новели, казки, вірша, п’єси, інтерв’ю, коломийки, малюнка.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 29 січня 2011, 00:38

Філосовствування то всьо. Виїждається бо думається про свою шкіру( і про шкіри рідних), чи то за матеріальним, чи то від біди(різної). Хто не виїжджає, значить ше не притиснуло так, що нема ради. А комусь і так добре.Інші не мають змоги.

Нашою Батьківщиною є світ, все решта - відносне.
Це всього лиш мої думки.
А дивлячись на те, як зараз діла, обстоят в Україні("теляча мова", "приїжджайте дивитися на роздягнутих".... баб(пробачте мені дівчата, але дістало то все) і "зацвілі каштани") розумієш, що майбутнього тут немає і не буде(доброго).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2011, 07:34

romanm писав:... що майбутнього тут немає і не буде(доброго).

наша Батьківщина точно не світ, пане Романе. Наша Батьківщина - Небо, до якого маємо дійти, несучи відповідальність за себе самих і за те, що навколо нас. І я грішний не думаю, що Ви можете відкинути відповідальність за Україну. Як і не думаю, що готові взяти відповідальність за Росію, в якій живете, чи, тим більше, за весь світ
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення romanm » 29 січня 2011, 16:56

о.Олег писав:
romanm писав:... що майбутнього тут немає і не буде(доброго).

наша Батьківщина точно не світ, пане Романе. Наша Батьківщина - Небо, до якого маємо дійти, несучи відповідальність за себе самих і за те, що навколо нас. І я грішний не думаю, що Ви можете відкинути відповідальність за Україну. Як і не думаю, що готові взяти відповідальність за Росію, в якій живете, чи, тим більше, за весь світ
З повагою, о.Олег


Як пише св. Писання: "шукайте перше Царства Божого, а решта все додасться вам". І ці слова потрібно розуміти, інакше неправильне трактування приведе до плачевних наслідків. Історія показує те, що цілі народи зникали(вироджувалися чи асимілювалися), не бачу в цьому ніякої трагедії. Бо пред Богом усі ми Його діти, незалежно чи ти білий, чорний, чи китаєць або інший.
Головне спасти свою душу, а все решта- відносне. І якщо хтось виїде де ліпше, щоби прожити нормально, то тут ніякої зради ніяким принципам немає.

Отож я справді, ніякої відповідальності за світ на собі не чую, бо всі під Богом ходимо. А от за спасіння душі своєї та тих хто зі мною - так. Але і вони під Богом.

Ще дозвольте, не в полемічному, звичайно руслі, а просто так: розмови щодо правильності самогубст задля Батьківщини(типу партизани взривалися щоби не потрапити в руки ворогів) і т.д. рахую придуманими "фарисеями"( десь тут навіть статтю вивішилиз цими тезами, чи був просто лінк, не пам ятаю). З таким самим успіхом оправдаймо проституцію задля Батьківщини, вбивства і т.д.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2011, 17:30

romanm писав:... Історія показує те, що цілі народи зникали(вироджувалися чи асимілювалися), не бачу в цьому ніякої трагедії...

а я бачу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення andrivovk » 29 січня 2011, 17:35

о.Олег писав:
romanm писав:... Історія показує те, що цілі народи зникали(вироджувалися чи асимілювалися), не бачу в цьому ніякої трагедії...

а я бачу
З повагою, о.Олег

Ага, дійсно.Взяти хоча б Європу.Було багато держав, а став Євросоюз.Національні валюти, кордони і т.д. зникли.Нічого доброго.Так легше керувати, управляти людьми. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей