Злочин 1932-33р.

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення Злий Іван » 29 листопада 2010, 11:51

прочанка писав:...Чи ми в угоду чиїсь злій волі маємо забувати своє минули? Чи не достатньо ми жили по чужій історії? Може все таки варто відстоювати своє право на минуле і майбутнє.


Це тому, що деякі політики живуть в угоду комусь в обмін на політичні підтримки і дивіденти. Сумно! Ми самі їх обираємо. :x

Недавно дивився словесну дуель Наливайченка та Колеснікова (здається на УТ-1) стосовно Голодомору.
Ну не будуть ті регіонали визнавати Голодомор на догоду Москві, бо лижуть їй дупу, скоро до апендиксу доберуться!
Вибачте за такі слова, але інакше сформулювати свою думку не можу.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення о.Олег » 29 листопада 2010, 17:33

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення enginer » 05 грудня 2010, 22:31

Наша проблема в тому, що ми спочатку повинні були питання Голодору/Геноциду вирішити однозначно з чіткими юридичними формулюваннями на місцевому рівні (маю на увазі на рівні країни), і тільки тоді коли позиція всього суспільства узгоджена виходити з ним у світ, а не виносити внутрішню боротьбу на розгляд усього світу.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2010, 22:50

enginer писав:... і тільки тоді коли позиція всього суспільства узгоджена виходити з ним у світ...

тобто... я грішний знаючи те, що знає про Голодомор громадськість і протистояння його визнанню в Україні, зокрема і самими ж нащадками померлих від Голодомору..., приходжу до висновку: ніколи не виходити з цим у світ??\ :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення enginer » 05 грудня 2010, 23:38

о.Олег писав:
enginer писав:... і тільки тоді коли позиція всього суспільства узгоджена виходити з ним у світ...

тобто... я грішний знаючи те, що знає про Голодомор громадськість і протистояння його визнанню в Україні, зокрема і самими ж нащадками померлих від Голодомору..., приходжу до висновку: ніколи не виходити з цим у світ??\ :(


Думаю, що власне так і має бути, не дивлячись на прикрість цієї ситуації :( ... адже подумайте, чи добре вийшло з того що в світі тепер можуть без особливих зазіхань совисті відмовлятись у визнанні Голодомору мотивуючи це тим, що ми самі ще з тим не визначились!? Якщо ми не можемо переконати в тому свої братів-східняків, ми маємо моральне право виносити це у світ!? І наскільки більше зусиль прийдеться потратити на це визнання пізніше!?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2010, 23:51

з цим не погоджуюсь, бо тут, думаю, якраз і є потреба вводити незаангажованих дослідників, проводити розслідування справи... і, незалежно від того, що в українському суспільстві немає єдності, довести або одне (що Голодомор мав місце), або інше (що ні) і саме на цій дорозі знаходимося - розцінюю піднімання питання у контексті міжнародної спільноти позитивно попри всі нюанси внутрішніх і сусідських взаємовідносин бо, з того, що знаю, велику кількість люду Божого жорстоко вбито і це не має права вважатися внутрішньою справою одного народу - це справа людства, людяності: міжнародна спільнота (а не лише Росія чи Україна) має заявити, як розцінює те, що сталося
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення enginer » 06 грудня 2010, 13:44

о.Олег писав:з цим не погоджуюсь, бо тут, думаю, якраз і є потреба вводити незаангажованих дослідників, проводити розслідування справи... і, незалежно від того, що в українському суспільстві немає єдності, довести або одне (що Голодомор мав місце), або інше (що ні) і саме на цій дорозі знаходимося - розцінюю піднімання питання у контексті міжнародної спільноти позитивно попри всі нюанси внутрішніх і сусідських взаємовідносин бо, з того, що знаю, велику кількість люду Божого жорстоко вбито і це не має права вважатися внутрішньою справою одного народу - це справа людства, людяності: міжнародна спільнота (а не лише Росія чи Україна) має заявити, як розцінює те, що сталося
З повагою, о.Олег


Як на мене це можна робити (з користю для справи) на стадії дослідження, а ми тут говоримо вже про стадію винесення покарання, тобто наша держава винесла це на осуд всіх інших країн світу для світового визнання факту геноциду ( і це провалилось) - і я рахую впершу чергу власне із-за того, що не було єдності власне у нас самих. А для цього відповідно це питання потрібно було вирішити спочатку між собою, а тільки тоді виходити з ним на міжнародний рівень.
Для прикладу - можете собі уявити ситуацію, що коли по 2СВВ вирішувалось питання голокосту євреїв, частина з них би подала відомі нам всі факти, а друга потім почала свідчити, що ні то цифри явно завищені, та й взагалі то був нещасний випадок, вентилі в газових камерах погано тримали (певно китайські були!) і т.п.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2010, 18:44

enginer писав:... а ми тут говоримо вже про стадію винесення покарання...

про що Ви: кому?
З повагою,о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Об общем заявлении церквей Украины в 2010 году о геноциде

Повідомлення enginer » 07 грудня 2010, 20:17

о.Олег писав:
enginer писав:... а ми тут говоримо вже про стадію винесення покарання...

про що Ви: кому?
З повагою,о.Олег



це звісно все умовно... але суті справи не міняє, та й по результатам видно...

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2011, 22:46

Поважаю я Мела Гібсона.Так відкрито виступати...самі знаєте проти кого ...в Америці.Відважна людина.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення enginer » 24 січня 2011, 23:07

andrivovk писав:Поважаю я Мела Гібсона.Так відкрито виступати...самі знаєте проти кого ...в Америці.Відважна людина.


Напевне цю людину вартувало б запросити зробити фільм про цю трагічну сторінку людства...

Цікаво скільки це коштує?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Олюнька » 25 січня 2011, 17:22

В мене сьогодні день боротьби з офтопом, пильнуйте! :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 13 квітня 2011, 20:29

Йосип Вісаріонович
April 11, 2011 08:17PM
cech Написав:

> Якщо до голодомору, то хліб
> у українців, забирали капіж
> самі українці.

Воно і так і не так. У ті часи основну масу кадрового наповнення партії, радянського і господарського активу складали сектанти (як це сьогодні є у ВО Свобода); особливо в Україні. Характерною ознакою їх віри є те, що вони, як правило, "спасаються" через служіння "обраному народу". Каганович і Хатаєвич це вміло використав організовуючи цей геноцид (чи етноцид). Правомірніше їх називати не українцями, а яничарами українського походження.

****************************************************************************************************************************************
krek
April 12, 2011 10:26AM

Давайте смотреть правде в глаза, а не вешать ярлыки.
А то получается интересная картина, у нас не народ, а одни отщепенцы, во вы назвали, янычарами украинского происхождения, другой назовет бандеровское отребья, третий гречкосеи, четвертый скажет- это вообще не украинцы а рагули, и т. д.. И что получается? А получается, нации нет!!! Одни выродки. Надо научиться принимать все и хорошее и плохое как свою историю, как свой путь, как свои ошибки и свои победы.
А то все виноваты, москали, жиды, америкосы, и особая вина лежит, за то как мы живем, на этих проклятых китайцах, много их.
****************************************************************************************************************************************

Йосип Вісаріонович
12, 04 11р.
Шановний інтурист, правда взагалі - це Христос.

У попередньому свому дописі я говорив про конкретну трагічну історичну подію, про геноцид (чи етноцид) мого народу у 1932р. Де і згадав конкретних винуватців цього злочину — жидів і сектантів. Я не вважаю винними у цьому російський народ (тим більше народ США чи Китаю), бо не маю на це підстав.
Народ це кровно-культурна спільнота мертвих, живих і ненароджених; метою котрої є (перед Богом) осягнення безсмертя і (перед земною реальністю) осягнення прийнятних умов для проживання й продовження роду. Яничарство (зрада свого народу) є важкий гріх, котрий найчастіше змивається лише власною кровю.
Померлі від цього голоду померли мучиницькою смертю, вони є мучениками перед Богом і людьми і назавжди залишаться частиною народу Русі-України. З тими тодішніми сектантами українського походження, котрі дозволили собі стати слугами злочинців, подальша справа була така: Відряджений в Україну товариш Постишев відмінив їм пайки (як активістам) і половина з них до місяця часу померла. Судячи з того як вони помирали (мовчки і без усякої спроби вижити) дають підстави вважати, що вони глибоко розкаялися, і пішли у вічність як невідємна частина свого народу. Потім було раптове зникнення штунди на Україні, був 1937р., була велика війна і таке інше. Так що відсоток тих яничар українського походження, котрі повернулися до свого народу, був високий, близький до 100%.

Що стосується українських комуністів чи бандерівців і т.д., це явища світоглядного і політичного плану, а не яничарство як таке; це прояв індивідуальної свободи (чи навіть свавіля). Там можуть бути лише окремі прояви яничарства, як і усюди.

П.С. Проклинати правомірно лише ті спільноти, котрі живуть за принципом “один за усіх і усі за одного” Стосовно представників усіх інших спільнот (де відсутній цей принцип) потрібно подавати до прокляття конкретний “список” винуватців.
Вказанй Вами народ Китаю, з цих міркувань, проклятий, як уся повнота, бути не може.
******************************************************************************************************************
krek
April 13, 2011 12:38AM
Я думаю, вы умный человек и по поводу Китайцев это был сарказм.
Что я хотел сказать, в любых проблемах, трагедиях, есть конкретно виноватые личности и не надо к этим личностям клеить их происхождение, вероисповедания, и т. д.
По поводу « интуриста». Вам может будет не приятно, но я украинец и живу в своей стране,которую, может вы не поверите, очень люблю.
*******************************************************************************************************************
Йосип Вісаріонович
April 13,2011
Як ви себе ідентифікували так я вас і назвав. В українців таких імен немає шановний інтурист.

Палкий борець з антисимітизмом Лазар Мойсейович Каганович жив в Україні, називав її “своей страной” і без сумніву її “очень любил”. А українців ненавидів і вбивав. І ще він постійно вказував на неприпустимість до злочинців “клеить их происхождение, вероисповедание и т.д.”
Коли в Україні вішали геноцид на російський народ ваших протестів я чомусь не чув? Як і протестів чи не усіх жидів.

У всякому разі, коли це ваше висловлювання стосовно китайців і було лише сарказмом - воно було принаймні невдалим (на мою думку).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення andrivovk » 06 листопада 2011, 16:12

Канада видала документи про Голодомор із Таємного архіву Ватикану http://www.cdvr.org.ua/node/1283
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення andrivovk » 19 листопада 2011, 18:38

Телеканали просять забрати з ефіру розважальні проекти в день пам’яті Голодомору http://www.credo-ua.org/2011/10/53075
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Georgij » 25 листопада 2011, 19:29

Місто Калуш, Ів.Франківська обл. Афіша: 26 листопада 2011 року 16.00 коцерт Степан Гіга :shock: . Не думаю, що мені примарилось, маю поки-що добрий зір. Він що, думає розпочати концерт хвилиною мовчання??? :crazy: . Хоч би ніхто не прийшов на той концерт... Хоча сумніваюсь, самі бачите, як щороку меншає кількість запалених свічок у вікнах осель українців... :(
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення andrivovk » 25 листопада 2011, 19:37

Georgij писав:Місто Калуш, Ів.Франківська обл. Афіша: 26 листопада 2011 року 16.00 коцерт Степан Гіга :shock: . Не думаю, що мені примарилось, маю поки-що добрий зір. Він що, думає розпочати концерт хвилиною мовчання??? :crazy: . Хоч би ніхто не прийшов на той концерт... Хоча сумніваюсь, самі бачите, як щороку меншає кількість запалених свічок у вікнах осель українців... :(

Може він буде співати пісні відповідної тематики (про голодомор)? :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Georgij » 25 листопада 2011, 19:55

andrivovk писав:Може він буде співати пісні відповідної тематики (про голодомор)? :pardon:

Ви що, чули хоч дві патріотичні пісні п. Гіги? я-ні, і сумніваюсь, що щось подібне буде...
Якщо буде, крім фінансових, можу принести свої будь-які вибачення.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Запали свічу пам'яті жертв Голодомору!

Повідомлення Georgij » 25 листопада 2011, 21:21

Там пише,що концерт додатковий!одного змачить було замало...не подумайте,що я хочу когось вороже налаштувати проти народного?артиста,просто раз у нас така тема,а концерт на батьківщині Бандери...сумно,аж за край..Спаси нас,Господи, і помилуй, живих і мертвих.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення andrey s. » 25 листопада 2011, 21:44

Ну ...елкі-палкі :oops: ...вже мушу шпортатись , шукати, хто такий той Гіга. :)

В цей день, якщо вже і пісні мають звучати, то дуже особливі.(так щоб сльози... А не: нужмо браття..Гей-гей-гей.. і про вороженьків також не варта.)
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 11:21

Georgij писав:... Хоча сумніваюсь, самі бачите, як щороку меншає кількість запалених свічок у вікнах осель українців... :(

на мою не поменшає.
А на ваші?
померші такою лютою смертю люди варті того, щоб "я" про них пам'ятав
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Georgij » 26 листопада 2011, 15:37

о.Олег писав:А на ваші?
померші такою лютою смертю люди варті того, щоб "я" про них пам'ятав
З повагою, о.Олег

Українці взагалі варті, щоб про них памятали українці, чи за живих чи померлих.
Є така пісня-молитва:"помолимось за мертвих і живих.."
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 15:48

Зображення

Georgij писав:
о.Олег писав:А на ваші?
померші такою лютою смертю люди варті того, щоб "я" про них пам'ятав
З повагою, о.Олег

Українці взагалі варті, щоб про них памятали українці, чи за живих чи померлих.
Є така пісня-молитва:"помолимось за мертвих і живих.."

так
за 15 хвилин запалюємо свічки і... бажаю, щоб вони горіли в нашій пам'яті стільки, скільки Бог Дасть життя... За мертвих, за живих... Як пам'ять про свою людську відповідальність і за Україну, і за людяність світу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення Georgij » 26 листопада 2011, 17:34

Свіча
(в пам'ять Голодомору 1932-33 рр.)
Слова: Богдан Стельмах

На вікні свіча миготіла,
Кривді з-за плеча тріпотіла, -
До правди летіла -
Там, де рідний край, де Україну
Голоду нагай шмагав до згину -
Не день, не годину.
Вогником свіча повівала,
Мати дитинча сповивала,
Пісні гомоніла
Про гірку біду, недолю голу,
Про чужу орду кривавочолу -
Бодай скам'яніла.

На вікні свіча догасала,
Мати дитинча колисала -
Не в колисці, ні,
Не в колисці, але у труні ...
Мертві по ровах - їх мільйони,
По німих церквах стогнуть дзвони...
Хто ж то Україні, Боже, нині допоможе?..

На вікні свічі не задути,
Скарги і плачі досі чути -
Усе люди тямлять.
Досі жаль до сліз тих, що не впору
Їх потяв укіс Голодомору,
Тож, вічна їм пам'ять.

На вікні свіча миготіла...

Пісні присвячені Голодомору 1932-1933рр.
http://www.pisni.org.ua/songlist/holodomor-1.html
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Запали свічу пам’яті жертв Голодомору!

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2012, 09:26

сьогодні вшановуємо Їх пам`ять
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Злочин 1932-33р.

Повідомлення andrivovk » 24 листопада 2012, 14:13

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Злочин 1932-33р.

Повідомлення о.Олег » 22 листопада 2014, 09:58

молимось
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Злочин 1932-33р.

Повідомлення andrivovk » 22 листопада 2014, 18:00

Так, і свічку ставимо.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Злочин 1932-33р.

Повідомлення Міра » 23 листопада 2014, 10:26

Вчора почитала, що весною 1933 р. щохвилини вмирало 17 людей, щогодини 1000, щодоби 25 тис. людей.......Вічна пам"ять мученикам.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Злочин 1932-33р.

Повідомлення о.Олег » 23 листопада 2014, 13:34

Міра писав:Вчора почитала, що весною 1933 р. щохвилини вмирало 17 людей, щогодини 1000, щодоби 25 тис. людей.......Вічна пам"ять мученикам.

сумна і жахлива статистика :(
про це треба говорити. Обов`язково треба говорити. Заради людства.
вічная пам`ять
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей