Розважання над Святим Письмом

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 06 вересня 2010, 13:14

Злий Іван писав:Скільки часу Він був у пеклі?

Три дні (тобто стільки, скільки тіло було мертве).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Олюнька » 06 вересня 2010, 15:51

andrivovk писав:
Злий Іван писав:Скільки часу Він був у пеклі?

Три дні (тобто стільки, скільки тіло було мертве).

Не думаю, що так. :no: Це тягне на окрему тему про пекло.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Злий Іван » 07 вересня 2010, 08:37

andrivovk писав:
Злий Іван писав:Скільки часу Він був у пеклі?

Три дні (тобто стільки, скільки тіло було мертве).


Як три дні?

У п'ятницю ввечері зійшов у пекло, в неділю вранці воскрес, разом приблизно півтора доби.
Воскрес зразу після повернення з пекла?..
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 08 вересня 2010, 13:43

andrivovk писав:В Євангелії від Луки є слова
Один із повішених злочинців зневажав його, кажучи: “Хіба ти не Христос? Спаси себе і нас!”
А другий, озвавшися, скартав його й мовив: “Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару?
Бож ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого.”
І додав: “Ісусе! Згадай про мене, як прийдеш у своє Царство.”
Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.”

Як Ісус міг так казати, коли Його душа зійшла до аду на три дні.Як він міг говорити "сьогодні будеш зі мною у раю".


Злий Іван писав:Скільки часу Він був у пеклі?


Моя думка. Шеол був розділений на дві половини ( Розповідь про Лазаря і багача). Одна половина лона Авраама, а друга ад ( пекло). Ісус був в лоні Авраама, тому і сказав "сьогодні будеш зі мною у раю". Розбійних по своєму гріховному житті мав би бути у пеклі, а так він на хресті покаявся, тому йому Христос так і сказав.
Із пекла немає відкуплення, тому думаю що Ісус не міг бути у пеклі, смислу немає.

Злий Іван писав:Скільки часу Він був у пеклі?

І справді так і записано Матв.12:40 Як Йона перебув у середині китовій три дні і три ночі, так перебуде три дні та три ночі й Син Людський у серці землі.
Да, тяжкувате питання, треба досліджувати.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Yur » 17 вересня 2010, 22:43

andrivovk писав:В Євангелії від Луки є слова
Один із повішених злочинців зневажав його, кажучи: “Хіба ти не Христос? Спаси себе і нас!”
А другий, озвавшися, скартав його й мовив: “Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару?
Бож ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого.”
І додав: “Ісусе! Згадай про мене, як прийдеш у своє Царство.”
Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.”

Як Ісус міг так казати, коли Його душа зійшла до аду на три дні.Як він міг говорити "сьогодні будеш зі мною у раю".


Фізичний час це земна (конечна) категорія. Усе ж потойбічне -- емпірично недослідиме, незбагнене й час там трансцедентний (що не містить у собі незворотньої плинності).

Слова Господа: "будеш сьогодні зо Мною у Раю", вказують на те, що усі поневіряння для розбійника закінчуються уже тут на цій грішній землі (для інших же, можливе й Чистилише).

Уявімо собі, розбійник стає Святим. "Неможливе людям -- можливе для Бога!"
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Вивчення Біблії. Погляд збоку...

Повідомлення Andrew » 06 жовтня 2010, 15:30

Слава Ісусу Христу! Прошу отців або вірних допомогти мені зрозіміти наступне Євангліє від Луки 16, 8. І пан похвалив управителя цього невірного, що він мудро вчинив. Бо сини цього світу в своїм поколінні мудріші, аніж сини світла.
9. І Я вам кажу: Набувайте друзів собі від багатства* неправедного, щоб, коли проминеться воно, прийняли вас до вічних осель. (*-мамона) (Якщо можна тут розтлумачте мені...)
10. Хто вірний в найменшому, і в великому вірний; і хто несправедливий в найменшому, і в великому несправедливий.
11. Отож, коли в несправедливім багатстві ви не були вірні, хто вам правдиве довірить?
12. І коли ви в чужому не були вірні, хто ваше вам дасть?
ДУЖЕ ВДЯЧНИЙНАПЕРЕД.
__***__
Любов - єдиний скарб, який після поділу збільшується. (Б.Ферреро. Квіти просто квітнуть)

Michael_Zbr
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 03 грудня 2010, 22:29

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Michael_Zbr » 06 січня 2011, 17:05

Слава Ісусу Христу!Поясніть будь-ласка.В Старому Завіті коли цар Давид утвердився на своєму престолі він захотів зробити перепис.Його відмовляли в цьому соратники ніби не варто це робити,але він нікого не слухав і зробив по свому.Лише пізніше він зрозумів що зробив гріх і покаявся.Не можу зрозуміти в чому полягає суть гріха????
Можливо він загордився своєювеличчю...
Поясніть будь-ласка!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 08 січня 2011, 20:22

Michael_Zbr писав:... Можливо він загордився своєювеличчю...

чітко говориться, що "Сатана піднявся на Ізраїля і спонукав Давида зробити перепис ізраїльтян", Хроніки, 21
пригадую декілька пояснень цієї ситуації, адже точно не відомою є причина цього перепису, але безсумнівно так - ціль цього перепису: показати, якої величі і могутності досяг народ саме за його (Давида) правління, посилити свою владу... Окрім того, можлива ідея "ми сильні і саме тому перемагаємо", спокушувала народ забути про те, що всі їхні блага лише через Благословення Бога...
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 05 лютого 2011, 22:58

Чи можливо,,щоб людина любила ближніх,,но при цьому себе ні.....Хто як думає???,,,І що значить:"Люби ближнього свого,як самого себе"????
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 05 лютого 2011, 23:14

andrey s. писав:Хто як думає???,,,І що значить:"Люби ближнього свого,як самого себе"????

Ну як мінімум, це означає годувати і вдягати самого себе, ап. Павло говорить так:
Еф.5:28 Чоловіки повинні любити дружин своїх так, як власні тіла, бо хто любить дружину свою, той любить самого себе.29 Бо ніколи ніхто не зненавидів власного тіла, а годує та гріє його, як і Христос Церкву. Напевно так мінімум потрібно поступати із ближнім, нагодувати і дати тепло і одяг.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 05 лютого 2011, 23:25

Дякую!!! А який максимум??? Особливо щодо першого:Коли людина себе не любить,,а інших любить...Чи це можливо,,може це несправжня любов???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Олюнька » 07 лютого 2011, 16:36

andrey s. писав:Дякую!!! А який максимум??? Особливо щодо першого:Коли людина себе не любить,,а інших любить...Чи це можливо,,може це несправжня любов???

"Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає."(Ів.15,13) :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 07 лютого 2011, 18:48

Дякую,,,з цим згоден,,але нажаль при житті,,так навіть думати неварто,(молитись щоб витримати-так),,бо ніхто з нас незнає чи витримає докінця..Вже після смерті можна щось сказати...Мене цікавить чи не ілюзорна це любов:себе ні,а інших так..Маю деяких знайомих,,які собі приділяють набагато менше уваги,,деколи навіть про себе не дбають,,що явно їм шкодить.,,а всеодно за інших дбають..Їх мотивації я незнаю,,я про таке не питаю...Сказано,,,люби ближнього свого,як самого себе..Як можна любити ближнього,якщо себе зневажати..Для мене це поки загадка...Святе Письмо як це пояснює??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення romanm » 08 лютого 2011, 09:02

Не можу собі пояснити ось це:

2. Царів2. 23 Звідти пішов він у Бетел. Як же йшов він дорогою, повибігали малі хлопчики з міста і стали сміятись із нього, приговорюючи: “Ходи, лисий, ходи, лисий!” 24 Обернувсь він, поглянув на них та й прокляв їх ім'ям Господнім. Тоді дві ведмедиці вийшли з лісу й роздерли сорок двоє дітей. :pardon:

Висновок: з пророками жартувати опааааааасно. :)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 08 лютого 2011, 15:49

Ну це Старий завіт..Шо тут скажеш..Люди вірили,,коли бачили реальну силу,,або зцілення їм подавай...Іто надовго цього нехватало..Забували..
Ілля це передбачив ще тоді,,розумів потребу приходу Месії,Спасителя,,Єлисей його наслідник..у всіх відношеннях..
Якщо чесно..,деколи читаючи Старий Завіт,,приходила нездорова аналогія з "Як гартувалась сталь"
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 08 лютого 2011, 17:37

andrey s. писав:Дякую!!! А який максимум??? Особливо щодо першого:Коли людина себе не любить,,а інших любить...Чи це можливо,,може це несправжня любов???


Якщо подивитись спрощено: любити - робити добро, - от якого добра собі має бажати християнин? поєднатися з Богом? То люби Бога і ближнього свого - і ти любитимеш себе: троє в одному

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 08 лютого 2011, 22:42

Дякую..Думка хороша..Але,,ох вже ці "але"!! Якщо турбота за інших,,прямо шкодить їх здоровю,,і прямо впливає на їх життя,,на його тривалість..
Чи добре вони чинять??? Менше проживуть,,менше доброго зроблять...
Тіло нам дане Богом,,для чого???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 09 лютого 2011, 15:16

andrey s. писав:Дякую..Думка хороша..Але,,ох вже ці "але"!! Якщо турбота за інших,,прямо шкодить їх здоровю,,і прямо впливає на їх життя,,на його тривалість..
Чи добре вони чинять??? Менше проживуть,,менше доброго зроблять...
Тіло нам дане Богом,,для чого???


Ви написали: роблення добра/турбота за інших – скорочує життя
А скорочене життя (через роблення добра) призведе до меншої кількості зробленого добра.
Тут якесь протиріччя, - вам не здається? :)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 09 лютого 2011, 18:18

Дякую!! Але нажаль протирічч поки незамітив(поки)..Поясню простіше,,,,
Людина хвора,,хвороба потребує лікування,,бо якщо ні,то з лікарскої точки зору "капец",,,,,
Людина яка хвора,,повинна собі(тілу).,приділяти увагу???,,чи нежуритися такими дрібничками.,як своє здоровя...
Людину просто шкода,,але вона дуже вперта...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 09 лютого 2011, 20:15

andrey s. писав:Дякую!! Але нажаль протирічч поки незамітив(поки)..Поясню простіше,,,,
Людина хвора,,хвороба потребує лікування,,бо якщо ні,то з лікарскої точки зору "капец",,,,,
Людина яка хвора,,повинна собі(тілу).,приділяти увагу???,,чи нежуритися такими дрібничками.,як своє здоровя...
Людину просто шкода,,але вона дуже вперта...


Ну про протиріччя/теорію – то нехай…
Що ж до конкретного випадку – маю трохи досвіду з обох сторін. З точки зору люблячих близьких справді хочеться допомогти, хочеться бачити людину здоровою і щасливою – дуже схоже на егоїзм з їх боку, адже це їм значно приємніше: мати здорового і багатого родича ніж хворого і бідного.
А хворий… можливо його дійсно не лякає зустріч з Богом – ну так він відчуває – то чого ж відтерміновувати неминуче?
Треба любити і таких незручних нам ближніх, хворих і впертих, «не шукаючи тільки свого». Це не поради, це роздуми. Про своє.
А теорію – вчення Церкви – кожен застосовує до себе сам

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 09 лютого 2011, 23:13

Є така особливість...кожин застосовує то що підходить(я маю на увазі конкретний випадок)..і наміренно тікає від цієї теми...
Людина мені дорога,,тому це мій обовязок..сказати як є...і підтримати.
Правда в тому,,що йому страшно..невідомість..хоч лікування помогло-би..і полекшило його стан..
я згоден з ним,,одному Богу відомо скільки залишилось,,і не факт що він помре саме від цієї хвороби..
Але Бог дав мозги і тіло,,не просто так..
Як церква ставиться до навмисного тікання від лікування..яке існує..???
мене неслухає,,а точніше робить вид,що слухає..А відношення церкви це для нього щось..
Просто навмисно тікає від розмови з священником на цю тему..
Що каже святе письмо??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 09 лютого 2011, 23:57

andrey s. писав:Як церква ставиться до навмисного тікання від лікування..яке існує..???
мене неслухає,,а точніше робить вид,що слухає..А відношення церкви це для нього щось..

Це ж гріх проти 5-тої заповіді. Але про якусь дивну ситуацію пишете, кожній людині діє інстинкт самозбреження, чи не так? :pardon:
Хоча лікування є різне. Часом ліками трохи продовжать життя, а вимучать так, що, здається, краще б дали спокійно вмерти (той випадок, коли кажуть, що "одне лічить, друге калічить").

До речі, а до чого тут Святе Письмо? :) це до теми "Фізичне здоров'я людини".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 10 лютого 2011, 01:21

Якби мова йшла тільки про фізичне здоровя...то це думаю не стало-би предметом розмови..Тоді дійсно спрацював-би інстинкт самозбережиння..
Любина читає св. Письмо,,якби він прочитав вашу відповідь,,то знайшов-би мінімум два виправдання для свого відношення до хвороби,,з св.Письма..
Првірти я знаю,,,і св.Письмо він читає довго..я у нього деколи взнаю багато нового...Він не фанатик,,а людина яка здатна думати,,,
Но що стосується хвороби,,це якісь фанатизм...Небуду і все..
І часто я замічаю,,коли говорим(я його прошу).і йому ще тяжче робиться...
Чи маю я моральне право(як дуже близька людина) використовувати св.Письмо щоб його переконати...
Чи просто дивитись як він мучеться(в духовному плані),,і молитись за нього...
він каже,,що хоч і хворий,,але хворобу в голову непустить...
Останнє,,почуте від нього,,що послужило моїм сумнівам,,що до своєї правоти,, це слова св.Августина..їх суть:Якби ти був справжнім Християнином,мій любий брате,то ти мені-би недокоряв(засуджував),,а гірко заплакав,і помолився за мене...
Після сказаного,,в мене мову відняло...
Це справді слова св.Августина??? хто знає..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 10 лютого 2011, 21:37

Пане Андрію, перепрошую за надокучливість :sorry:

можливо мова іде ось про це місце із сповіді св. Августина:
"вспомнил слугу Твою, ее благочестие, ее святую ласковость и снисходительность, которой вдруг лишился, и захотелбсь мне плакать "пред лицом Твоим" о ней и для нее, о себе и для себя. Я дал волю слезам, которые сдерживал: пусть льются, сколько угодно. Словно на мягком ложе успокоилось в них сердце мое, ибо уши Твои слушали плач мой, его не слышал человек, который мог бы пренебрежительно истолковать его. И теперь, Господи, Тебе пишу я эту исповедь. Пусть читает, кто хочет, и истолковывает, как хочет, и если найдет, что я согрешил, плача краткий час над своей матерью, над матерью, временно умершей в очах моих и долгие годы плакавшей надо мной, чтобы мне жить в очах Твоих, - пусть он смеется надо мной, но если есть в нем великая любовь, пусть заплачет о грехах моих перед Тобой, Отцом всех братьев во Христе Твоем."

http://www.catholic.uz/tl_files/library ... page09.htm

не зовсім той контекст, та схоже по звучанню :pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 10 лютого 2011, 22:22

Дякую,,, Сповідь св.Августина давно хотілось почитати,,а поки я цього незробив..Але можливо ці слова не з сповіді св.Августина..Я маю уявлення де є ця цитата,,я одразу сказав що це не дословно,,але близько до суті...
Книжичка має назву:Спогади архимадрита Спиредона..Опрацьована о.Ігором Царем...Мені буде дуже соровно,,якщо я щось напутав..
Бо хотілось її почитати,,але неможу знайти...
Вам вдячний,,ваше посилання цікаве..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення vitalko » 11 лютого 2011, 18:47

andrey s. писав:Спогади архимадрита Спиридона..Опрацьована о.Ігором Царем...


Хороша книжка :good:
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 16 лютого 2011, 21:51

В Євангелії від св.Івана є такі слова "Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого!Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»"

Виникли такі думки :
  1. Чи Апостоли прийняли Духа Святого ще до Зіслання Святого Духа???
  2. Ще один доказ, що Святий Дух походить і від Сина, що заперечують православні.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 17 лютого 2011, 00:32

Слава Ісусу Христу!!! Цікава тема...але розважати про походження Святого Духа(питання "фільокви"), для мене не важливо....
Я маю на увазі,,що на мою віру воно невпливає...Але розважити незавадить,,суто в пізнавальних ціллях...
Думаю що до зіслання Св.Духа,,апостоли як такого Його немали,,а якщо і мали,то про це непідозрювали....Думаю Апостоли користали з присутності самого Ісуса(серед живих),,могли робити всі ті чуда,,навіть тоді коли Його нерозуміли,,його науку...Якби Ісус був просто людиною,,,то напевне терпіння у Нього нехватило-би...
Але Він Син Божий(БОГ),,і тому все є,як є...Взагалі рахую думати від кого саме походить Дух Святий,,трохи полюцкому...
Я дуже мало часу читаю Св.Письмо,,але ясно як день..Бог початок всякої мудрості,,сили,,початок всього(видимого і невидимого).Він творець..Син,будучи в тілі,,це то саме....Думаю Бог вибрав люцке тіло(тимчасово),,,щоб до нас маловірних якось достукатись..Значить другого ми не оцінили-би..В старому завіті "тіла" небуло,,Юдеї немогли збагнути справжню Божу любов..Бог пожертвував себе в такий спосіб,,і як намене це вияв найвищої любові,,,це справді СИЛЬНО...Наш Бог самий "крутий",,і повірте сказати так не Богозневага...Ніякий божок,,ради Своїх неслухнянних,лицимірних,гордих,і т.д. творінь,,такого не робив..
Того Господь царює,,у велич Він зодягнувся...
Ще памятаю,,що Ісус казав апостолам...Казав що піде від них(в тілі буде незними)..але..але випросить у Батька для них(апостолів) утішителя,,тобеж Духа Святого..
Бо апостолам було сумно,страшно,вони нехотіли щоб Ісус йшов від них...Я думаю що якби Ісус незалишив утішителя(Духа Святого),,то ті 11 і решта70,і інші- апостолами би нестали...І незалишили нам засоби для спасіння..Деколи читаю Св.писання,,і розумю.,,що таке просто людина ніяк ненапише,,тільки під дією Святого Духа..,на славу Божу...
Тому думаю,це все стало доступно нам простим смертним.Бог в старому завіті наділяв вибраних(пророки,царі,і т.д.),щоб вони несли Його Слово..А Син зробив(випросив) це більш доступним,для нас..І особисто для мене,,це вияв незбагненної любові..Бо в мені також є Святий Дух,,хоч я на це незаслуговую...
Апостоли через "покладання рук" передали особливий дар Святого Духа..Наші "вівці"(отці) мають цей особливий дар,,дар вести нас "ягнят" в темряві лукавого світу,,і робити це на СЛАВУ БОЖУ.А я(ягня) маю дар Духа,,щоб це розуміти і приймати.,побачити ТО світло.,користати з цього на Славу Божу...
І це одна з причин,,чому я виявляю повагу до любого отця..Якщо навіть я неприймаю(злюся,нерозумію,і т.д.) отця як людину,,я маю наувазі в душі(всередині),,,То мене дуже підтримує розуміння,,що на ньому Дар Духа Святого,,і він(отець) прийняв його,,і впринципі можна сказати що ради мене включно..А від мене залежить чи користати з цього,,чи погордувати...
Тому якщо небуде поруч Католицького священника,,а буде православний,то я грішний зкористаю з цього для спасіння Душі і Тіла,,на Славу Божу..
Мене дуже радує,,що церква дозволяє приступати до Тайн(Сповідь,Причастя,і решта,включно з Літургією) в православному храмі(пр.священник),,коли немає можливості приступити до цього в наших католицьких храмах(кат. священник).......Питання до отців:Чи правильно я зрозумів,,що до останнього(прист. до тайн в прав.храмах,,коли нема можл. зробити це в католиц.)???????Я народженний в нашому обряді,,хрещинний католиком(в підпілі)..
Але якщо я всетаки правильно зрозумів,,то це означає,що православні отці мають такий самий дар Св. Духа,,і цим ,,ми католики це визнаєм..Просто ми хрещені в нашому обряді,,і повинні користати з цього.У нас чудовий обряд,,і мене дуже радує терпимість до правосл.
Пробачте що ненавожу цитат з Евангелія,,напамять непамятаю,,викладую суть,,яку зрозумів.Прошу зважити на той факт,,що можу помилятися,,тому нікому свою думку ненавязую,,це просто розважання...
Взагалі,,підтримаю любі здорові розважання про Св.Письмо..Це набагато приємніше і корисніше ніж розважати про єресь,свідків,гомос. і Св. Письмо,і т.д.(особисто для мене,,нікого не засуджую,і таким чином "підколоти" нехочу),,другими словами неповчаю,,просто кажу як думаю..,а думаю що всі теми потрібні...
Нашт вибір,,на чому акцентувати.........
Мені було-би набагато приємніше,,коли ця тема виграла-би,в других темах..Поки "рахунок" не в користь"розважання над Св. Письмом"..Сумно,,но ми виграєм..(це жарт)
ДЯКУЮ,,,
P.S. Отець М. :) ,,пробачте за орф. і грам. помилки...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення viter » 17 лютого 2011, 09:09

andrey s. писав:Думаю Бог вибрав люцке тіло(тимчасово),,,щоб до нас маловірних якось достукатись.

Хіба тимчасово? Думаю, що назавжди, адже після Воскресіння прославлене Тіло Ісуса Христа нікуди не зникло і є для нас постійним нагадуванням тої слави, котрої удостояться праведники після земної мандрівки і це Тіло ми в незбагненний спосіб споживаємо, щоб мати життя вічне.
andrey s. писав:Наш Бог самий "крутий",,і повірте сказати так не Богозневага..

Не думаю, що казати так коректно, бо таким чином можна припустити, що є інші боги. А ми віримо і знаємо, що наш Бог єдиний.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2011, 09:25

viter писав:
andrey s. писав:... Бог вибрав люцке тіло(тимчасово)...
... назавжди ...

Бог став людиною. Не варта брати окремо тілесний аспект людини - запутаємось, не бачачи духовнодушевнотілесної цілості людини
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей