Біблія - Святе Передання

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: І знову свідки...

Повідомлення romanm » 14 березня 2011, 12:04

Вова писав:Та кожен по іншому вчив. От наприклад одні заперечували хрещення дітей, а другі говорили (і у вас так записано) що через хрещення відбувається народження із гори, відпущення гріхів, очищення від первородного гріха. Але це все на Біблії не ґрунтується, то як можна говорити що вони на Писанню ґрунтували своє вчення.


Володя, ну що ти починаєш знову. Тобі говорилося, що для нас не все те, що сказав, чи зробив той чи інший святий, є абсолютною і беззаперечною істиною.Людина може помилятися. Церква, ні.Бо вона є хранительницею того, що нам передав Ісус. Звичайно що говорили по іншому. Бо віра є як те зерно, помаленьку відкривається раз за разом. А не все спочатку і відразу. Біблія всього НЕМАЄ у собі написанного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 12:30

П. Романе,,чи вірно я вас зрозумів...
Ви мали на увазі,,що у св.Письмі є все необхідне,,просто люди самі по собі дуже кволі в розумінні цього(св.Письма)..
І ось для цього Бог дав нам Святих,,бо читаючи праці деяких Святих розумієш,,,просто людина,,без дії Св.Духа,,просто нездатна таке написати..
А Святих є багато,,і часто вони несхожі між собою...
І це легко пояснити,,бо ми люди різні,,Бог дає різні дари,,бо всі одразу ніяка людина не понесе..і одинакові дари ми всі просто неможимо мати..
І тому кожен собі вибирає Святого,,і ту чесноту яка його вирізняла з поміж інших,,яка дана Богом..
А спільне у всіх святих,,це те що вони свої чесноти жертвували не для себе,,а Для Бога...На Його славу,,даючи нам добрий приклад наслідування..
Бо Богом дане,,і Йому вони повертали..
Взагалі я радий що є праці святих,,краще в них брати те що незрозуміло,,чим у кого попало смертного,,
Всі Святі,, ставали Святими після тілесної смерті,,а навіть деякі залишили по собі нетлінні тіла,,
Церква без Святих була-би неповна...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення viter » 14 березня 2011, 12:31

Вова писав:
viter писав:"Де в Святому Письмі (крім змісту звісно :) ) вказано перелік канонічних книг?"

Ніде. Почитайте ранні праці, там в основному силка на канонічне Писання.

А-а, то Ви таки приймаєте передання апостолів та отців Церкви?! То принцип "Sola Scriptura" таки дав тріщину, чи як?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: І знову свідки...

Повідомлення romanm » 14 березня 2011, 12:54

andrey s. писав:П. Романе,,чи вірно я вас зрозумів...
Ви мали на увазі,,що у св.Письмі є все необхідне,,просто люди самі по собі дуже кволі в розумінні цього(св.Письма)..
...

Писання не є рівне Переданню. Це 2 джерела які доповнюють один одного. Якщо розуміння Писання розходиться з Переданням - єресь. Якщо чиєсь вчення протирічить Писанню- єресь.
Церква стоїть на сторожі правильності як одноо так і іншого.

Адже ж на основі Передання маємо і Канон і Н.З.

Приклад: Євангеліє пише, що конче необхідно вмивати ноги. Згадайте: Ів 13.5 Тоді налив води до умивальниці й почав обмивати учням ноги та обтирати рушником, яким був підперезаний. 6 Підходить, отже, і до Симона Петра, - та той йому: «Ти, Господи, - мені вмивати ноги?» 7 Каже йому Ісус у відповідь: «Те, що я роблю, ти під цю пору не відаєш; зрозумієш потім.» 8 Петро ж йому каже: «Ні, не митимеш моїх ніг повіки!» - «Коли я тебе не вмию, - одрікає Ісус, - то не матимеш зо мною частки.»

Виходить, що конче необхідне є миття ніг, крім хрещення.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 13:50

Вова писав:
о.Олег писав:Перепрошую - не зауважив, що в своєму профілі пропагуєте вигадане Лютером "Sola Skriptura Тільки Писання": MOD: заберіть будь-ласка до кінця цього дня[/color]
З повагою, о.Олег

А що у цьому вислові поганого? ...

MOD: На Форумі заборонено обговорення модераторіалів. Модераторіали можна обговорювати лише в ПП. Вам попередження
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 14:00

Вова писав:...А що у цьому вислові поганого? Христос сказав...

погане те, що його не Христос сказав. Нагадую: Прошу до закінчення дня перемінити Ваш підпис на щось, що цитувало б Христа навіть, якщо Ви не розумієте, що пропаганда Лютера забирає від "Sola"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 14:03

romanm писав:...Володя, ну що ти починаєш знову. Тобі ...

перепрошую - для користі Форуму звертаємося один до одного виключно на Ви. З дозволу на "Ти" - лише в ПП
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 14:11

Стараюсь вас зрозуміти....
А чи потрібно для кращого розуміння Св.Письма брати до уваги тогочасні Юдейскі звичаї,,та і взагалі звичаї "поган"..
Якщо на хлопский розум,,то тогодішні нрави..
Знаєте,,хочиться ще + до цього (вивчання св.Письма) вивчити тогодішню карту...
І не уявляти в голові,,а конкретно ознайомитись з картою...для розуміння..
Бо багато Географ. назв,,а головне акцентується я думаю не даревно,,,що чи Ісус,чи пророк щось сказав,перебуваючи десь конкретно..
Хто має досвід підскажіть,,чи потрібен такий підхід до вивчення св.Письма,,і де є класна карта,,бо маю дуже маленьку в Нов.Зав..
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 14:21

Вова писав: ...До речі, мені ваш кіт не подобається. Теж дивуюся, отець, а поставив кота, хоч звісно, я нічого проти не маю цієї аватарки. І напевно розумію чому ви поставили кота...

так на зображення котів заборони на Форумі не маємо - можете запропонувати і, якщо адмін заборонить - зніму. Навіть, якщо Вам ця аватарка заважає спілкуватися - зніму (хоч поставив його, бо це перше зображення, що відображає моє хвилювання за людей, які заходять на Форум, за спосіб, яким доношу Бога і Його Церкву, яке я зумів вставити у рамки, встановлені на Форумі). Можливо - Вам легше буде його (ходячого котика) сприйняти, якщо будете знати, що людина, яку він представляє на Форумі, постійно роздумує над Святим Писанням. В випадку ж із Вашим підписом проблема не в тому, що мені щось не подобається, а в тому, що пропагуєте Лютера, а не, власне, Біблію, в яку, кажете, віруєте.
Пояснювати більше не буду, перепрошую. Не відходьмо від теми і не відповідайте на модераторіали
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 14:38

Вова писав:...Та кожен по іншому вчив. От наприклад одні заперечували хрещення дітей, а другі говорили (і у вас так записано) що через хрещення відбувається народження із гори, відпущення гріхів, очищення від первородного гріха. Але це все на Біблії не ґрунтується, то як можна говорити що вони на Писанню ґрунтували своє вчення.

кожна Ваша теза взята окремо можливо і варта окремої уваги, але з подання цього всього разом в протиставленні до Святого Письма випливає лише те, що Ви просто балакаєте без розуміння, про що мова. В кожному разі пишіть відповідно до теми.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 14:56

Вова писав:

Код: Виділити все

... сумнівним буде трактування Біблійних цитат будь-ким (включно з Папою Римським), якщо не базується на (не співзвучне з) двотисячолітньому досвіді трактування Святого Письма Христовою Церквою (Святе Передання,

Тут трохи ви не праві. Перше всього треба базуватися на Писанню, а потім можна подивитися як тлумачили це на протязі історії...

де ж не правий - Ви повторили те, що сказав я грішний, з тою різницею, що і далі не розумієте: своє розуміння Святого Писання потрібно бадати (звіряти) на істинність - людина слаба/грішна і може помилково трактувати Святе Письмо, що можемо спостерігати і спостерігати в різних протестантських спільнотах, що повторюють лютерове гасло, а так різно (до протилежності) трактують Написане - за допомогою Христової Церкви, якій довіряємо у тому, що Біблія є Словом Божим.
Але тут говорімо лише в контексті теми про єговістів
Я перепрошую - не хочу, але за офтоп буду змушений виносити приписані правилами покарання.
Дійсно - не хочу. Прошу мені у цьому допомогти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 15:03

Та прикольний у Вас котик,,мені подобається(кажу за себе)...
А ви п.Вово,,мені казали за скромність..Точно смирення не одна з ваших чеснот..Я вже мовчу за вихованість..
Ви на сайті УГКЦ,,а у нас (ГК) заведено бути чемним,,а особливо з отцями...Тобеж розвивати покору(смирення) в собі..
А Лютер не рахує це за чесноту,,послух вам не відомий...
Це і є суть смирення,,якщо мені особисто щось не подобається,,ба навіть я себе рахую правим,,то спиймаю це як закалку для душі...(не завжди виходить,,но я працюю)
Є приклад...Святий(я непамятаю як імя)..
При житті був "підірваний" дядько,,розумний,,але "підірваний"..
Не мовчав коли був з чимось незгоден...зводив бучу,,дискусії,,напряги..(хоч і в рамках дозволиного,,але я не виключаю що незавжди)..
Але коли його старший(помоєму ігумен) відправив кудись подалі,,в сенсі в глухе місце,,з ціллю щоб він переклав все св.Письмо на латину(це не точно,,мова)...
То він не подумав що його таким чином хочуть позбавитись,,щоб дав спокій..
А смиренно підкорився,,,і зробив те що мусів,,і після смерті(тілесної) став святим...
Люди,,як імя цього святого,,бо я не читав за нього,,а чув історію і то давненько...
Так що якщо щось напутав,,то пробачте..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення romanm » 14 березня 2011, 15:48

Щодо Передання і проблематичності Сола Скріптура.

Сола скріптура: Писав у іншій темі про те, що по Писанню конче необхідно мити ноги задля спасіння:
Ів 13.5 Тоді налив води до умивальниці й почав обмивати учням ноги та обтирати рушником, яким був підперезаний. 6 Підходить, отже, і до Симона Петра, - та той йому: «Ти, Господи, - мені вмивати ноги?» 7 Каже йому Ісус у відповідь: «Те, що я роблю, ти під цю пору не відаєш; зрозумієш потім.» 8 Петро ж йому каже: «Ні, не митимеш моїх ніг повіки!» - «Коли я тебе не вмию, - одрікає Ісус, - то не матимеш зо мною частки.»

Базуючись тільки на Писанні. Як з цим поступати? Виходить, що потрібно мити ноги.

Передання. Уявляю проблематичним, що Ісус після воскресіння тільки ходив по знайомим і більше нічого не навчав. Зверніть увагу:Лк. 24. 27 І, почавши від Мойсея та від усіх пророків, він вияснював їм те, що в усім Писанні стосувалося до нього
не сказав же , щоби читали так як там є усе написано.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 14 березня 2011, 16:33

Будь-якій здорово мислячій людині зрозуміло, що принцип "Сола Скріптура" не витримує ніякої критики. Не розумію як протестанти цього не можуть збагнути.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 16:44

Але Ісус ноги мив не всім,,а тільки близьким учням,,і наскільки памятаю,,цим дав приклад..
І якщо не помиляюсь це присутнє в теперішній церкві...Папа це робить,,правда я не зовсім впевненний кому,,так здогадуюсь..
Но люди можуть це розуміти з фанатизмом,,бо багато-хто хоче бути Петром,і т.д.
Наскільки я памятаю,,у Юдеїв була така традиція,,вмивати ноги,,
Хтось за це знає,,тобеж читав???
Бо я не читав,,а так,,підслуховував..
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 19:10

andrey s. писав:Але Ісус ноги мив не всім,,а тільки близьким учням,,і наскільки памятаю,,цим дав приклад...

це можна сказати, наприклад, і про Таїнство Євхаристії і питання підняте не для того, щоб довести до абсурду, а щоб з абсурду вийти: тлумачити можна все і всяко, але хтось і якимось авторитетом має вирішувати, що відповідає Істині, а що брехня. І вирішує Христова Церква; авторитетом Духа Святого: Євхаристія - Таїнство, а миття ніг - молитовний обряд
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2011, 20:29

romanm писав:Базуючись тільки на Писанні. Як з цим поступати? Виходить, що потрібно мити ноги.

Хотів би запитати.Це правда, що в Страсний Четвер єпископи миють ноги священикам(?) ?Щось таке чув.Не знаю, чи так є насправді. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 21:11

andrivovk писав:
romanm писав:Базуючись тільки на Писанні. Як з цим поступати? Виходить, що потрібно мити ноги.

Хотів би запитати.Це правда, що в Страсний Четвер єпископи миють ноги священикам(?) ?Щось таке чув.Не знаю, чи так є насправді. :pardon:

Патріарх мив, якщо я не помиляюсь. І не лише священикам, а й семінаристам і мирянам. Не всім - делегованим :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 21:24

А яка суть цього млоитовного обряду(обмивання ніг)???
Думаю це звязано з:
Хто хоче бути першим,,нехай буде вам слугою...
Хоча можливо є це щось...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення vitalko » 15 березня 2011, 14:24

andrivovk писав:
romanm писав:Базуючись тільки на Писанні. Як з цим поступати? Виходить, що потрібно мити ноги.

Хотів би запитати.Це правда, що в Страсний Четвер єпископи миють ноги священикам(?) ?Щось таке чув.Не знаю, чи так є насправді. :pardon:


Ну то прийдіть в Страсний Четвер в собор св. Юра і на власні очі побачите :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення romanm » 15 березня 2011, 16:08

Річ не йде про миття ніг як таке. А про те, що якщо брати тільки св. Писання то виходить, що миття ніг є необхідним для спасіння. А ми говоримо, що крім Писання існує і Передання. Також тлумачити Слово Боже не може кожен кому захочеться.

На форумі з протестантами jerelo.info мав невелику дискусію щодо цього.
Деякі аргументи дозволю собі запостити тут, може хто цікавого добавить.

Дії 15. 24 Через те, що ми чули, як деякі з нас, вийшовши без нашого доручення, потурбували вас словами та схвилювали ваші душі, 25 то ми й постановили однодушно вибрати мужів і їх до вас послати разом з любим нам Варнавою та Павлом.

Тут нарід вибирає, чи апостоли? Видно ясно , що Єрусалимська спільнота з апостолами та пресвітерами не приймає те, що деякі християни... “…деякі з нас…” пішли проповідувати без авторизації цих апостолів і старійшин, ще більш того, з помилками, так що навіть ті, хто слухали були стурбовані.
Читаємо дальше “…без нашого доручення…” тут ясно написано, що пастирство чи проповідництво не являються наслідками бачень, чи чиєїсь особистої доброї волі, але мало бути надане від апостолів чи пресвітерів. Ось і читаємо, в словах Писання, явне засудження тих, хто проповідував не отримавши на це мандат від апостолів чи старійшин. Потім, о чудо, бачимо що тільки апостоли вибирали людей щоби посилати їх євангелізувати.



Отож Біблія не відкидає Усну Традицію. Христос критикував єврейську традицію, а не християнську яка ще ненародилася. Маймо наувазі, що Н.З. не був написаним в часи перших християн, (не мали його так як ми зараз), а навчалися через усні перекази. По писанню контролювали мессіянство пророцтв С.З., і св. Писання, для перших християн, було лише С.З.

Значиться коли говоримо що : 2.Тим. 3.15 і вже змалку знаєш Святе Письмо, яке вірою у Христа Ісуса може тобі дати мудрість на спасіння. 16 Все Писання - надхненне Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховувати у справедливості, ....."Святе Письмо"... значить С.З., бо в часи коли Тимотей був дитиною, був лише С.З., та й зараз(часи Павла) Н.З. як такого ще немає, він лише формується, бо Павло ще пише.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 10:22

Коли ап. Павло євангелізував Верійських юдеїв, написано Дії 17.11 Ці були благородніші від солунян: вони прийняли слово з повним запалом, щодня досліджували Писання, чи так воно є.

Щоби зрозуміти цей текст, потрібно повернутися назад, на декілька стихів. І ось що ми бачимо: - як зазвичай, Павло прийшов до Солунян, і три суботи дискутує, відштовхуючись від св. Писання, відстоюючи те, що Христос мусів терпіти і воскреснути ....."і що цей власне є Христос, - той Ісус, якого я вам звіщаю... "

Є 2 фундаментальних моменти:
1. похвала Верійцям, які є "благородніші від солунян".
2. їх поведінка ( кожень день досліджували св. Писання)

Чому Верійцям похвала? Точно не через те, що досліджували Писання. Солуняни робили це саме. Зверніть увагу на попередній стих: 2 За своїм звичаєм, Павло ввійшов до них і змагався з ними три суботи про Писання,Солуняни слухають проповідь Павла, не відкидають його, не в першу ні в другу суботу, а тільки на третю після дискусії з ним. Порівнюючи те, що проповідував Павло і Писання, утвердилися в тому, що Павло помиляється.
Висновок: Верійці "благородніші" тому, що прийняли проповідь Павла і також знайшли це написано в С.З.

Заперечення: Верійці шукали лише те, в С.З.Що підходило під слова ап. Павла.

Відповідь:це заперечення немає під собою ніякої бази. тому, що маючи Верійці тільки С.З., і порівнюючи його з навчанням Павла, могли знайти багато протиріч: як то " око за око", "зуб за зуб" проти "Люби твого ворога"або цитата Второзаконня 21.23, написана також в Гал.2,13“Проклят усякий, хто висить на дереві”
Практично Верійці прийняли усне вчення в додатку до св. Писання. Тобто вони побачили, що Павло відкрив те, що було закрито.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 22:47

romanm писав:Коли ап. Павло євангелізував Верійських юдеїв, написано Дії 17.11 Ці були благородніші від солунян: вони прийняли слово з повним запалом, щодня досліджували Писання, чи так воно є.

Щоби зрозуміти цей текст, потрібно повернутися назад, на декілька стихів. І ось що ми бачимо: - як зазвичай, Павло прийшов до Солунян, і три суботи дискутує, відштовхуючись від св. Писання, відстоюючи те, що Христос мусів терпіти і воскреснути ....."і що цей власне є Христос, - той Ісус, якого я вам звіщаю... "

Є 2 фундаментальних моменти:
1. похвала Верійцям, які є "благородніші від солунян".
2. їх поведінка ( кожень день досліджували св. Писання)

Чому Верійцям похвала? Точно не через те, що досліджували Писання. Солуняни робили це саме. Зверніть увагу на попередній стих: 2 За своїм звичаєм, Павло ввійшов до них і змагався з ними три суботи про Писання,Солуняни слухають проповідь Павла, не відкидають його, не в першу ні в другу суботу, а тільки на третю після дискусії з ним. Порівнюючи те, що проповідував Павло і Писання, утвердилися в тому, що Павло помиляється.
Висновок: Верійці "благородніші" тому, що прийняли проповідь Павла і також знайшли це написано в С.З.

Заперечення: Верійці шукали лише те, в С.З.Що підходило під слова ап. Павла.

Відповідь:це заперечення немає під собою ніякої бази. тому, що маючи Верійці тільки С.З., і порівнюючи його з навчанням Павла, могли знайти багато протиріч: як то " око за око", "зуб за зуб" проти "Люби твого ворога"або цитата Второзаконня 21.23, написана також в Гал.2,13“Проклят усякий, хто висить на дереві”
Практично Верійці прийняли усне вчення в додатку до св. Писання. Тобто вони побачили, що Павло відкрив те, що було закрито.


Цікаві думки,,
Якщо я правильно Вас зрозумів,,то питання в тому: Чому Верійці шляхетніші за Солунян???
Я припускаю що можлива інша причина чому саме так написано,,це все вами сказане має сенс,,і в дусі розважання трохи хочу доповнити....
С.З. в принципі вивчали і ті,і їнші,,хоч і Верійці в цьому сенсі більше...
Бо ви правильно підмітили,,що в Солуні Павло змагався з ними Три СУБОТІ(я маю надію що Суботі-це Субота,,день тижня..)...
Тобеж другими словами три рази,,по суботах....Субота,,якщо не помиляюсь це день коли саме більше людей в синагозі..
А в випадку з Верійцями це було ДЕНЬ-У-ДЕНЬ...
Тобеж,,я згоден що при такому погляді це так....
Але,,ще думаю того,,,що саме в Солуні, ті котрі неприйняли науку Павла,,(а це не значить що вони всі неприйняли),,просто ті які були проти, зібрали кого попадя,,тобеж товпу(тобеж людей з мязами,но без голови),,і шукали Павла(так що навіть не найшовши,,постраждав Ясон),,і коли вчули що Павло в Верії то пішли туди,,і почали там баламутити людей щоб Павла схопити...Ну вчинок мало шляхетний...
Другими словами,,Солуняни можливо саме цим стали менш шляхетніші за Верійців..
Дякую..
Якщо десь вас неправильно зрозумів,,то пробачте..,,а краще поправте...
P.S.
Люди добрі,,я сподіваюсь що ставити запитання це не оффтоп...
Неможу знайти на карті Верійців(Верію),,вже і так,і так..НЕма..Десь біля Атен,,но нема...
Можливо на карті місто має другу назву????
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення romanm » 19 липня 2011, 08:45

Лука22.31 О Симоне, Симоне! Ось Сатана наставав, щоб просіяти вас(виділено мною), як пшеницю, 32 та я молився за тебе, щоб віра твоя не послабла, а ти колись, навернувшись, утверджуй своїх братів.

Слова Ісуса сказані на тайній вечері, до апостолів. Сатана шукає просіяти УСІХ апостолів.

Ісус звертається ТІЛЬКИ до Петра. Не говорить що молився за ВСІХ. Ісус просить в молитві щобі ВІРА Петра не послабла, і ТИ, Петро, утверджуй!!!!!!!!

Папа - наслідник Петра. Базуючись на Св. Письмі є підтвердженням того, що К.Ц. є єдина Церква Христа.
Просто думки.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 27 липня 2011, 11:29

Почему я не могу стать православным
Описание:
Кто такие православные сегодня? Что общего у православия с буддизмом? Что мы видим на иконах? Что такое поклонение святым мощам? Кто такая Богородица Дева Мария? Почему не стоит молиться святым? Правильно ли мы принимаем причащение? Ответы на эти и другие вопросы в этом фильме.

Продолжительность: 01:03:49

http://jesus-torrent.ru/details.php?id=5968
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrey s. » 27 липня 2011, 11:46

Вова писав:Почему я не могу стать православным
Описание:
Кто такие православные сегодня? Что общего у православия с буддизмом? Что мы видим на иконах? Что такое поклонение святым мощам? Кто такая Богородица Дева Мария? Почему не стоит молиться святым? Правильно ли мы принимаем причащение? Ответы на эти и другие вопросы в этом фильме.

Продолжительность: 01:03:49

http://jesus-torrent.ru/details.php?id=5968

Слава Ісусу Христу!!!
п.Вово,а не могли би розповісти в двух словах,ато мій інтернет глючить,а мені дуже цікаво...
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:37

Вова писав:Почему я не могу стать православным
Описание:
Кто такие православные сегодня? Что общего у православия с буддизмом? Что мы видим на иконах? Что такое поклонение святым мощам? Кто такая Богородица Дева Мария? Почему не стоит молиться святым? Правильно ли мы принимаем причащение? Ответы на эти и другие вопросы в этом фильме.

Продолжительность: 01:03:49

http://jesus-torrent.ru/details.php?id=5968

в поставлених запитаннях закралися... гм... наклепи?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:40

andrey s. писав:Слава Ісусу Христу!!!
п.Вово,а не могли би розповісти в двух словах,ато мій інтернет глючить,а мені дуже цікаво...
Дякую...

там треба реєструватися
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 27 липня 2011, 16:50

andrey s. писав:Слава Ісусу Христу!!!

Слава Навіки!

andrey s. писав:п.Вово,а не могли би розповісти в двух словах,ато мій інтернет глючить,а мені дуже цікаво...
Дякую...

Я подивився трошки. Спочатку говорилося про молитву до померлих, і хресне знаменно. Фільм можна скачати, або наберіть у ГУГЛІ "почему я не могу стать православным"
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 16:58

Вова писав:
andrey s. писав:Слава Ісусу Христу!!!

Слава Навіки!

andrey s. писав:п.Вово,а не могли би розповісти в двух словах,ато мій інтернет глючить,а мені дуже цікаво...
Дякую...

Я подивився трошки. Спочатку говорилося про молитву до померлих, і хресне знаменно. Фільм можна скачати, або наберіть у ГУГЛІ "почему я не могу стать православным"

трошки поділіться, чому рекомендуєте цей фільм. Адже рекомендуєте, перевірили?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей