Сленг, жаргон... щоб зрозуміли

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 10:02

Слава Ісусу Христу!
Сленг (англ. slang) жаргон (фр. jargon)
Для затравки :) як це може виглядати
http://www.youtube.com/watch?v=_y3c9b-VMyo
чи варта священику (чи будь-кому, хто свідчить про Христа) використовувати такі слова?
плюси? мінуси?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 10:18

мат - немприємлевий. А все решта, якщо доходить до адресата є добрим. З молоддю говориш зрозуміло для неї, з бабцями також, з професорами по іншому. І т.д.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 11:20

Я згоден "мати" це погано...
Але деякий сленг, для людей які його не вживають(нерозуміють),і є матом,..
Тому я вважаю що треба позбуватися,,бо слово "паразит" легко заходить,,а виходить не охоче...
Але сприймаю тих хто вживає такі слова,,
Бо тут є і плюси і мінуси..але мінусів більше..
Зважати треба на місця вжитку таких слів,,і звичайно ціль ,,а про згіршення інших ми повинні думати завжди..
А якщо отець(з посилання) хотів реклами-то її отримав,,,а якщо нехотів-то більше буде думати,що слова мають наслідки...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 11:45

Жаргоном для однієї категоріє людей, є то як розмовляють інші. Священик не повинен занудствовати. А бути з усіма усім. Священики не є жрецями які є недоторкані і плавають в висоті.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 12:03

З усіма всім,,.це інше..
Слухав проповідь одного отця перед молоддю,,і молодь трохи особлива,,.
І він дозволяв собі сленг,,в спілкуванні з ними,,але в кінці "невзначай" наголосив,,що такі слова небажані...
І зробив це дуже кумедно,,визвавши усмішку в інших...
Я впевненний,.що той отець буде вживати все менше і менше "сленгу" в своїх проповідях перед нии...
Але зважте,,що мова йде за конкретний випадок(посилання),,
Тобто не з усіма всім,,а всім і всяко...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 12:07

andrey s. писав:...Але зважте,,що мова йде за конкретний випадок(посилання)...

це просто була ілюстрація, так би мовити, але не хотів би, щоб наша розмова обмежилась лише поданим в прикладі
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 12:34

о.Олег писав:
andrey s. писав:...Але зважте,,що мова йде за конкретний випадок(посилання)...

це просто була ілюстрація, так би мовити, але не хотів би, щоб наша розмова обмежилась лише поданим в прикладі
З повагою, о.Олег

Я також не думаю що той отець "якись не отець",,просто судячи з пос. він це казав для конкретної людини,,яка це подала в інтернет....(чого отець не хотів)
Тобеж на цьому прикладі,,хочу сказати слідуюче:
Треба вважати коли,для кого,і з якою ціллю використовувати сленг...
Бо завжди знайдеться "хтось шибко умний",,який це перекрутить на свою потребу...
Миж наслідуєм Ісуса,,щось сленга в св.Письмі нема...
Но використовування сленгу для порузуміння сторін(якщо одна з сторін так краще засвоює),,для їхнього наближення до Бога,,в наслідок чого вони самі позбудуться цього сленгу,,,,,це добре,,як на мене..
Скажу за себе,,почавши вивчати св.Письмо я помітив що став набагато менше вживати сленгу,.хоч ще деколи проскакує..
Но я не в захваті від думки,,що сленг увійде і закріпиться в християнскі спільноти...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 12:36

andrey s. писав:.
І він дозволяв собі сленг,,в спілкуванні з ними,,але в кінці "невзначай" наголосив,,що такі слова небажані...
..

Чому не бажані? Це ображає Бога? Людей? Чи ще когось. Чому розмова підлітків(чувак, кльово) є гірша від жаргону вищої математики ( інтеграл, і т.д.)?
Давайте не будемо преборщувати.
А то з таким успіхом забудемо запропонувати духовній особі вказати де туалет, бо будемо вважати це непристойним.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 13:03

romanm писав:
andrey s. писав:.
І він дозволяв собі сленг,,в спілкуванні з ними,,але в кінці "невзначай" наголосив,,що такі слова небажані...
..

Чому не бажані? Це ображає Бога? Людей? Чи ще когось. Чому розмова підлітків(чувак, кльово) є гірша від жаргону вищої математики ( інтеграл, і т.д.)?
Давайте не будемо преборщувати.
А то з таким успіхом забудемо запропонувати духовній особі вказати де туалет, бо будемо вважати це непристойним.

Та ні,.п.Романе,,не впадайте в крайності,,
Я напевне трохи неясно висловився(написався :) )....
Я не кажу про образу Бога...причім тут це..як я можу знати за когось...
Мова йде за те,,що я маю життеве спостережиння,,,і підмітив....
Що люди які колись вживали сленг(в житті),,тобеж до того як вєяли до рук Св.Письмо,,після того вживають його менше...
Але є такі,,які почали вживати сленг після того як взяли св.Письмо до рук...
Я не кажу де добре,а де погано(не робіть цього замість мене,,,будласка)...
Просто сказав за себе,,що зараз мені було-би трохи дивно,,якби в теперішній парафії(де я),,на загальній(воскресній) проповіді,,священник би захопився сленгом...
Я не кажу що погано,,а кажу що не звично,,,бо там багато людей за 50,,і які цей сленг не зрозуміють....або зрозуміють неправильно...
Тепер ясніше???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: сленг, жаргон...

Повідомлення andrivovk » 18 березня 2011, 13:11

romanm писав:мат - немприємлевий. А все решта, якщо доходить до адресата є добрим.


Не завжди видно межу між матом і сленгом, мені в тому числі. :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 13:17

romanm писав:...Чому розмова підлітків(чувак, кльово) є гірша від жаргону вищої математики ( інтеграл, і т.д.)?..

а... невже немає різниці (невже це явища одного порядку?) між професійною мовою і мовою вулиці? Розумію, що і там і тут можна говорити про "жаргон", однак примінення першого - обов'язкове, зумовлене потребами професії, а... друге зумовлене... вихованням?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення viter » 18 березня 2011, 13:30

Не віриться, що священик отримає більше авторитету в молоді (підлітків), вживаючи слова типу "фуфло". Думаю - навпаки. Крім свого жаргону підлітки прекрасно розуміють нормальну мову. Отже, вважаю, що не жаргон повинен наближати до аудиторії а відповідний до неї рівень викладу думки (просто - простим, складно -складним :) ).
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 13:40

viter писав:Не віриться, що священик отримає більше авторитету в молоді (підлітків), вживаючи слова типу "фуфло". Думаю - навпаки. Крім свого жаргону підлітки прекрасно розуміють нормальну мову. Отже, вважаю, що не жаргон повинен наближати до аудиторії а відповідний до неї рівень викладу думки (просто - простим, складно -складним :) ).

Мова - виразник приналежності до того чи іншого. Давайте я на сході буду говорити так, як гуцули чи галичани. результат? Мова не тільки про жаргони самі в собі а про можливість стати своїм в якийсь групі людей. І бути всім для всіх не значить високопарних ідей, а починає все з простого.

Сленг може бути і професорський, і вуличний ( не значить- поганий). Як один творився в процесі "виховання" так і інший. Різниці, в великому, між ними я не бачу. :) Сленг не значить погано.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 14:12

Незнаю,,я думав ми говорим за те ,,як це впливає на інших,,Тобеж коли я вживаю сленг,,і це чують всі,,які навіть слів таких незнають..
Особисто мене,,коли хтось вживає сленг,,це не згіршить,,хоча..ну неважно..
Але я про те,,що в такому випадку,,якщо це мене не згіршить,,чи повинин я його вживати без потреби....
Зважте на те,,що мова йшла за особливий сленг,,не треба це переводити в русло(у професорів також свій сленг)..
Мова йшла за вуличний сленг,,а навіть він(вуличний сленг) має дуже широкий спектр,,якщо хочете контрасти...
І тут справді головне виховання,,а це коли вважаєш на інших...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 16:27

romanm писав:... про можливість стати своїм в якийсь групі людей...

ну то давайте Біблію/Літургії на "язик пАдонкоф" :) перекладем. Для близькості
romanm писав:... Різниці, в великому, між ними я не бачу...

дійсно не бачите різницю між професійними мовами і вуличними?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 16:36

о.Олег писав:
romanm писав:... про можливість стати своїм в якийсь групі людей...

ну то давайте Біблію/Літургії на "язик пАдонкоф" :) перекладем. Для близькості


Хм, Отче, після 2 ВС, для багатьох духовних осіб, також була проблема з перекладом св. Літургії, на нац. мови. Щось подібне до того, що Ви пишите. Як можна було на вульгарну перекладати свв.тексти з латинської чи слов янської мов. ??? Але нічо, якось поканало.

romanm писав:... Різниці, в великому, між ними я не бачу...

о.Олег писав:дійсно не бачите різницю між професійними мовами і вуличними?


Вулична не значить а - пріорі погана, як і навпаки. Давайте першачкам будемо говорити про математику на рівні 5 курсу фізмату. А що тут такого? 5 курс все ж таки престижніше, ніж 2+2.
Я не можу зрозуміти в чім, власне, проблема. Ви, Отче, не говорите проповіді так само як Вас вчили на лекціях догматики. Значить "опустилися" до простолюдного сленгу. Якщо складні речі пояснюєте простою мовою. Це є вже переклад на мову тих чи інших "паднокофф":):) По логіці то Вам цього не потрібно робити. Можете згіршити.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 17:30

думаю ось про що...
мабуть, у мене, Романе, зависокі вимоги до того, що можу назвати мовою (це до Вашої аналогії з 2Ватиканом). Як казав Огієнко: "Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб..." Жаргон/сленг же передає скоріше відхід від святості, забуття скарбів... Навіть не знаю... Це Ви просто так балакаєте, чи дійсно маєте досвід спроби навернення когось до Бога за допомогою сленгу? Просто я грішний роками працюю з людьми, що багато відсиділи (навіть довше, аніж я живу), з наркоманами/алкоголіками, безпритульними, ВІЛінфікованими (саме та молодь), різного роду молоддю і... багато позитивного ("занудство" не у самій мові, а у способі мовлення: жаргон "зануду" не спасе) результату :) Як же я собі давав раду без сленгу? :D Ні, Романе, думаю, навіть, тягнуться такі люди до класичного слова. І жаргон скоріше завадив би, аніж допоміг...
Ви таки теоретизуєте, чи практик?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 18:26

Так для сміху,,,згадав фільм"Джентельмени Удачі"
Нехороший человек-Редиска
:D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2011, 19:48

andrey s. писав:Так для сміху,,,згадав фільм"Джентельмени Удачі"
Нехороший человек-Редиска
:D

:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення viter » 18 березня 2011, 20:15

о.Олег писав:"занудство" не у самій мові, а у способі мовлення: жаргон "зануду" не спасе

Підтримую на 100%
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення kristik » 19 березня 2011, 21:02

А от я признаюсь, сама грішу жаргоном :oops: . Ні я не про той блатний базар, що аж вуха ріже. Як то кажуть: "Що забагато, то нездорово". Але такі слова як: прикольно, відірватись, ава (замість аватар)... не є вже й такі погані. Скорочення і перекручення літературної мови є в будь-якій мові.
Я не агітую, щоб отці пропровіді готували на жаргонній мові, але якщо в певній групі людей, яка розуміє таку мову, вискочить якесь таке слівце-паразит, то не думаю, що це так вже дуже погано :wink:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення luksander » 19 березня 2011, 22:09

Хотілося б, щоб священики розмовляли на жаргоні священиків. Їх слухачі повинні мати приклади для власного удосконалення, а не можливість радіти, що священик опустився до їхнього рівня :pardon:

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 20 березня 2011, 15:54

склалось враження, що дехто плутає поняття місцевого діалекту і примітивного жаргону, типу Еллочки-Людоїдки. Адже вона не сквернословила, але її "шикарний" словниковий запас просто вражає уяву. Ми вже до такого майже докотились: деякі люди настільки примітивно виказують свої думки, що вуха в"януть, а коли бракує... переходять на "общепонятний" з матом, який знають і розуміють ВСІ! У всі часи молодь вигадувала свої слова, які так би мовити, спрощували спілкування, сприяли швидшому порозумінню, але покоління виростало і мода минала. Адже наші батьки теж мали свої "таємні коди", які смішили нас, бо ми того не розуміли і мали вже свої слова. Наших дітей смішить наше покоління. Нічого дивного... На цьому не варто зациклюватись, але коли рідна мова перетворюється у брутальну лайку і це вважається нормою?! Хочеться декому заклеїти рота...
Може, у світлі державної політики, будемо "ботать по фени", чи як воно там в блатних називається? Мова- дар Божий, її треба берегти і шанувати, а не калічити в угоду безграмотним бандюкам.
Хоча є моменти, коли сленг перетворюється в історичне минуле, яке теж не варто забувати. Це я про львівських батярів і їхню говірку. Це смішно й дотепно. Багато з тих слів увійшло у нашу галицький діалект, як невід"ємна частина. Деякі слова ще й зараз побутують у нас. Я, особисто, смакую деякі ті слова, які все рідше можна почути від поважних корінних львів"ян.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 20 березня 2011, 15:57

Льві́вська ґва́ра (також льві́вський го́вір; пол. gwara lwowska) — міська говірка, урбаністичний лінгвофеномен, що сформувалася у Львові в результаті змішання південно-західних говорів української мови та польської мови, зі значними домішками німецької та єврейської лексики за часів австрійського та польського панування. Була популярною у батярів. На думку деяких польських дослідників — «культурна» складова південнокреського діалекту польської мови[1] на відміну від «плебейської» складової — «балаку».

Львівську ґвару інколи поділяють на три види: на українській основі, польській та єврейській (жидівський) — відповідно до переважання запозичень з певної мови.

Пропоную розважитись:
http://www.ji.lviv.ua/n36-1texts/gwara.htm, аби всілякі манталепи не гандричились :D
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrivovk » 20 березня 2011, 17:20

Підбито підсумки мовного моніторингу - 2011

Упродовж лютого кафедрою журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія» за підтримки Видавничого дому «ОГО» було реалізовано третій щорічний проект «Мовний моніторинг – 2011». Метою заходу було виявлення найтиповіших прикладів використання сленгу у повсякденному мовленні мешканців Рівненської області. Учасником проекту міг стати кожен, хто зафіксував та надав організаторам уривки живого мовлення із використанням сленгу.

Усього на адресу оргкомітету надійшло понад три десятки робіт, на основі яких було укладено міні-словник, який містить 360 найуживаніших сленгових виразів. Географія учасників строката. Роботи надсилалися з Острога, Корця, Здолбунова, Гощі, Кузнецовська і, звісно, Рівного. На електронну адресу організаторів надійшло 35 листів із зафіксованими мовними цікавинками.

Найоригінальнішими виявилися роботи Катерини Кралі із Кузнецовська, Юлії Мініч із міста Острога та Мар’яни Ярош з Рівного.
http://www.oa.edu.ua/ua/info/news/2011/24-02-2011
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 21 березня 2011, 09:03

:) . Так, досвід особистий того, що вживаючи і слова і поведінку, я зміг стати тим, кого слухалися. До Бога не навернув, не маю такого досвіду і харизми. Але те, що портрібно "опуститися" до рівня тих з ким ведеш мову, щоби потім їх "витягнути", це беззперечно.

Потім, все класичне сьогодні, колись було сленгом і т.д. Так, що не розумію, чому священик не може говорити на зрозумілій мові,тим же підліткам. Річ не тільки про мову але і про поведінку, як таку. Також "сленгова" поведінка, коли священик чи монах грає футбол чи ще щось. Хіба так можна? Гріх то який величезний. Каста має бути на своєму місці і не пхатися до інших? Ось чому і ті, хто не нехтує сленговою поведінкою( протестанти) все більше і більше завойовують Україну.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 21 березня 2011, 12:59

футбол? Згадайте Папу, коли він ще був Каролем Войтилою. Скільки часу він проводив з молоддю: ходив у походи, ганяв мя"ча, навіть до архиєпископа приїхав у сутані і ... старих кедах. Але спілкувався літературною мовою, хоч говорив просто й доступно про насущні проблеми. Головне, знайти підхід до людських сердець, особливо, юних...
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення romanm » 21 березня 2011, 14:42

Таке вражіння, що тут зібралися самі цінителі і хранителі літературної укр. мови:) Так ніби вона з самого початку( мова) була незмінна і класична. А чи ми не говоримо сьогодні тим, що вчора вважався суржиком чи сленгом? І тоже багато заламувало руки і закочували очі зі словами розпачу, що ой-йой йой, всьому кінець. Літургію на вульгарну перекладають, священики також міняються, вже не друть догори носа. Біда та й годі.
Кароль Войтила в ті часи, які Ви говорите, працював з молоддю яка літературні слова вживала тільки щоби звязвти мат? Не думаю.

Якщо би Дон Боско не говорив на діалекті(суржиком, сленгом, а не літературним італійським) то чи зробив він те, що сьогодні є?
Не потрібно робити святі ті речі, які ними не є.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 21 березня 2011, 15:39

romanm писав:Таке вражіння, що тут зібралися самі цінителі і хранителі літературної укр. мови:) Так ніби вона з самого початку( мова) була незмінна і класична. А чи ми не говоримо сьогодні тим, що вчора вважався суржиком чи сленгом? І тоже багато заламувало руки і закочували очі зі словами розпачу, що ой-йой йой, всьому кінець. Літургію на вульгарну перекладають, священики також міняються, вже не друть догори носа. Біда та й годі.
Кароль Войтила в ті часи, які Ви говорите, працював з молоддю яка літературні слова вживала тільки щоби звязвти мат? Не думаю. Якщо би Дон Боско не говорив на діалекті(суржиком, сленгом, а не літературним італійським) то чи зробив він те, що сьогодні є?
Не потрібно робити святі ті речі, які ними не є.


Здається, все змішали в один казан - діалект - це не мат і не блатні словечка. А за чистоту мови давно пора боротись, бо скоро вона, як така перестане існувати. В Парижі існує іститут, який власне досліджує чистоту мови і бореться за дотриманням правил мови. Це дуже серйозно і відповідально. Нікого це не дивує і не шокує. А в нас?
Не розумію до чого тут переклад Літургії? Адже те, що наші Службі теж українською - це ж тільки плюс. Люди розуміють, про що йдеться на Літургії, а небездумно повторюють завчені без розуміння слова. Так можна й будь-якою мовою правити...
А люблю і шаную ті галицькі слова, які вжилися в нашу мову, але противник засмічення інородними, русифікованими слівцями.
Вухо ріже... Карочє, ну ти мочєш, тяни ногу..., шевели сосисками (тобто, швидше рухайся)- це ще "культурний" сленг...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 21 березня 2011, 22:41

Люди добрі,я думав ми розважаєм чи добре це,чи ні...(сленг).
Другими словами якщо добре то треба залишити все без змін, бо такі "суржики" і "сленг"не несуть шкоди.
А якщо ні,то треба на це звертати увагу, в силу збільшення кількості таких словечок в повсякденному вжитку.
Чому дехто думає що якщо вживає такі слова то він поганий чоловік.,бо чинить тяжкий гріх,і все таке.Мова йде зовсім не про це,і чому в підтримку свого бачення шукаються неймовірно-кумедні приклади,які взагалі мало стосуються цієї теми.(причім тут літургія,і взагалі нормовані речі)
Я досить часто вживаю такі словечки.Це стосується різного роду поняття "сленг",уточняти не буду,довго.І п.Прочанка влучно підмітила про іншомовні слова-паразити,тільки доповню що вони не тільки російськомовні.Вони паразити бо не мають прямого призначення,не є назвою чогось.Бо в нашу мову потрапило багато іншомовних слів які немають Українського замінника,тобеж вони потрібні.І часто звучать як сленг,но ним не є.(це деколи як скорочення).
І рахую дуже добре що є люди які боряться за чистоту нашої мови(їх часто називають "крикунами"),і дуже добре що існує літературна мова.Ці речі існують як еталон,то до чого ми повинні тягнутися.І повірте мені,я перший мав-би захищати "сленг" в силу його присутності в моєму сл.запасі.Но не буду,бо рахую,а головне відчуваю що він зайвий.Що якщо залишити це без уваги,то наслідки себе довго не заставлять чекати.
Єталони і норми існують для наслідування(вдосконалення),і зовсім не для приниження когось як неграмотного.
Дякую.
P.S.
Люди, всі бачите скільки я роблю орф. і грам. помилок.Но якщо я буду вважати це не важливим,то хіба стану грамотно писати і викладати свою думку???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 29 гостей