Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 06:20

капрал писав:
о.Олег писав:...та нмсд все добре кажете і не думаю, що хтось з Вами не погодиться чи пробує оспівувати піснями нашу бідність...
Просто тут скоріше потрібно звернути увагу на весь контекст Євангелія від Мр.10: Дітоньки! Як важко тим, що покладаються (в якомусь з наших перекладів тут вжите дуже гарне нмд слово: "звірилися") на багатство, увійти до Царства Божого!...
З повагою, о.Олег

тобто Ви важаєте, що багата людина не потрапить до Царства Божого?!

з чого таке припущення? Ви, боюсь, неуважно читаєте (мій допис і, що гірше, цитованого Марка) - не вважаю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 12:14

як на мене, релігія, яка втрачає свою паству чи скажімо сприймається людьми по-іншому, базується на інформаційному розвитку людства. Якщо брати до порівняння, Церква була надпотужною, щодо впливовості у сереньовіччі і приблизно до 19 сторіччя, бо мала вагомий вплив через владу і тотожністю з владою, бо зажди тлумачилося, що король, цар, імператор, це помазаник Божий, зараз ми усвідомлюємо, що це звичайні люди, які, як правило силою, інтригою, займали свої місця і коли люди, це почали усвідомлювати, керуючий клас, розумів, що Церква вже не настільки впливова на маси, відповідно зменшували її роль і фінансування. Наступне, раніше, якщо брати до уваги люди, які проживали у сільській місцевості, а це було понад 70% не були настільки освічені і поінформованні в цілому, а грамотними, були, як правило, війт, священник, вчителі, якщо такі були на селі, відповідно вплив їхній на маси був суттєвий. Навіть сьогодні ми спостерігаємо, як Церква не суттєво яких конфесій впливає на маси чи це вибори і.т.п., який вплив на селі і який вплив у місті. Якщо у селі існує графік, яка хата приносить священнику їсти то у місті такого не має, а чому це існує на селі, тому, що Ви погодитеся, що мінталітет, міського і сільського мешканця відрізняється (не суттєво в кого він кращий в кого гірший), а суть проста, а що скажуть сусіди, якщо я не зготую обід для п.отця, хоча річ ця звісно добровільна, тобто священослужителі у сільській місцевості входять в так званий місцевий бомонд. Не слід забувати, прогрес науки, можливість читати, аналізувати різноманітну літературу, яка підтверджує чи спростовує ту чи іншу релігійну догму, чого раніше не було.
Крім того, основа Церкви, релігії базується на богобоязні та вірі, Бога бояться, бо сприймають смерть початком іншого руху душі у просторі, а віра однозначно допомагає жити у сподіваннях на краще. Приклад (нажаль чи нащастя не провіренний) якщо б взяти перед боєм 100 вояків і ствердно поінформувати їх, що Бога не має і якщо Ви помрете, то на цьому кінець, то добровільно пішли б воювати близько 20 осіб. Тобто, важаю, що всі прекрасно розуміють суть зменшення впливу релігії на людину.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення viter » 27 березня 2011, 14:18

капрал писав:...

"Тож і я тобі заявляю, що ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають." Мт.16,18
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 14:28

viter писав:
капрал писав:...

"Тож і я тобі заявляю, що ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають." Мт.16,18

Ви десь прочитали слово "подолати" я так не писав.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 17:08

капрал писав:... Якщо у селі існує графік, яка хата приносить священнику їсти то у місті такого не має, а чому це існує на селі, тому, що Ви погодитеся, що мінталітет, міського і сільського мешканця відрізняється...

думаю (працював у місті і в селі) що це (графік) не проблема менталітету - чи в селі, чи в місті парафіяни утримують (Ваше "приносять їсти") свого священика. Просто село є виробником свого роду продукції, а місто свого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення прочанка » 27 березня 2011, 17:14

цікаво... А все людський фактор... Особливо воно гарно, як одною рукою даєш, а язиком - жалієш... Тоді варто "не нести" і сумління буде чистим. Наші "добрі" люди..., де кожна "баба"( в даному випадку без статі, а властиво, гріх язика), буде керувати життям цілої парафії. Таких випадків чимало, коли оговорені громадою священники, покидали свою паству. Через оті "добрі" язики...
А ще знаю отця, який повернувся до свого села, хоч мав перспективи у місті і непогані. Тяжко йому доводиться із багатодітною родиною, а видався таким, що чужого не хоче, а своїм останнім ділиться. І як тоді бути?
Не бійтеся!

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 17:18

о.Олег писав:
капрал писав:... Якщо у селі існує графік, яка хата приносить священнику їсти то у місті такого не має, а чому це існує на селі, тому, що Ви погодитеся, що мінталітет, міського і сільського мешканця відрізняється...

думаю (працював у місті і в селі) що це (графік) не проблема менталітету - чи в селі, чи в місті парафіяни утримують (Ваше "приносять їсти") свого священика. Просто село є виробником свого роду продукції, а місто свого
З повагою, о.Олег

погоджуюся - утримують, то в селі є виробником цукру, олії, борошна?! та вже кожна друга хата корів не тримає...

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 17:22

прочанка писав:цікаво... А все людський фактор... Особливо воно гарно, як одною рукою даєш, а язиком - жалієш... Тоді варто "не нести" і сумління буде чистим. Наші "добрі" люди..., де кожна "баба"( в даному випадку без статі, а властиво, гріх язика), буде керувати життям цілої парафії. Таких випадків чимало, коли оговорені громадою священники, покидали свою паству. Через оті "добрі" язики...
А ще знаю отця, який повернувся до свого села, хоч мав перспективи у місті і непогані. Тяжко йому доводиться із багатодітною родиною, а видався таким, що чужого не хоче, а своїм останнім ділиться. І як тоді бути?

що значить, як тоді бути?! внас в Україні достатньо багатодітних сімей, і зарплати малі, такі часи настали, таку владу мали і таку маємо, що таке виходить...

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення прочанка » 27 березня 2011, 17:26

капрал писав:Крім того, основа Церкви, релігії базується на богобоязні та вірі, Бога бояться, бо сприймають смерть початком іншого руху душі у просторі, а віра однозначно допомагає жити у сподіваннях на краще. Приклад (нажаль чи нащастя не провіренний) якщо б взяти перед боєм 100 вояків і ствердно поінформувати їх, що Бога не має і якщо Ви помрете, то на цьому кінець, то добровільно пішли б воювати близько 20 осіб. Тобто, важаю, що всі прекрасно розуміють суть зменшення впливу релігії на людину.


І ще один коментар. Де Ви чули, що Бога треба боятись? Боятись треба гріха, який тягне у безодню, а БОГ - це милосердя і любов, хоч і справедливий Суддя. Людині притаманно боятись того, чого вона не знає, тобто невідомості. Смерть -невідомість, життя після смерті - невідомість... Тому людина й наганяє собі страху. Але якщо жити із вірою, то страх зникає, бо далі як каже один з герої моєї улюбленої книжки: "Смерть - це ще одна цікава пригода". Смерті і Бога бояться ті, в кого нечисте сумління, в того, хто знає, що чинить зле і за це доведеться відповідати ТАМ, якщо тут вдалось підлістю, обманом чи владою уникнути правосуддя тут. Наша"Феміда" - сліпа і люди з того користають, але Бог - все бачить, і всім нам доведеться перед Ним відповідати.
І ще приклад, достовірний, перед смертю, людина як правило, вже точно знає про існування Бога, навіть якщо перед тим все життя була затятим атеїстом...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення прочанка » 27 березня 2011, 17:28

капрал писав:що значить, як тоді бути?! внас в Україні достатньо багатодітних сімей, і зарплати малі, такі часи настали, таку владу мали і таку маємо, що таке виходить...


Та тільки те, що не кожен парох зазіхає на ті "приноси"...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 17:31

капрал писав:...погоджуюся - утримують, то в селі є виробником цукру, олії, борошна?! та вже кожна друга хата корів не тримає...

різне є в селі і навіть не справа в виробництві - село не так як місто залежить від магазинів: заготовляє саме продукти, а не гроші, як місто. В кожному разі - різні традиції є в різних селах і містах і суть у тому, щоб утримувати священика. Я зараз працюю в селі і "графік" є рідкістю. Причина в зміні укладу життя в селі: всеменше селянин виробляє продукції, всебільше залежний від грошей/купівль, відповідно, змінюється форма утримання священика
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 17:34

то відповідно і мінталіте сільського жителя відрізняється від мінталітету міського?!

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення капрал » 27 березня 2011, 17:43

хоча суть зовсім не в цьому, я написав кільканадцять рядків, щодо цієї теми а тут, цитуєте далеко не суть мого запису, хоча чи це настільки суттєво...Бо як на мій суб"єктивний погляд я досить чітко сформував причини, хоча погоджуюся Вам (священослужителів) із середини краще видно.
P.S. власне, щодо розвинених країн і країн другого чи третього світу, як по Вашому, хто важається, хорошим громадянином своєї країни, правельно громадянин, який плотить податки, а в мене я брат, який живе в Тернополі, він був в монахах, але, щось не заладилося і повернувся у світське життя, він ревний католи практично зі всіх боків, в родині ним не можуть натішитися, але податки не плотить бо працює приватно, я, м"яко кажучи кепський християнин, за словами родичів, бо вважаю ставлення до бога, це не кількість причасть, відвідувань церкви чи прощ, але справний платник податків, так ось не знаю яку милість заслужу в Бога, але знаю, яке ставлення до мене і до нього стосовно держави було б у розвинутих країнах.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 17:43

капрал писав:то відповідно і мінталіте сільського жителя відрізняється від мінталітету міського?!

по-різному є, відповідно до способу життя. Але не зауважив (Ви ж про це писали, тому і опоную) великої різниці у відношенні до Церкви чи священика (серед людей церковних) - є різниця віку, поколінь, освіти, інтелекту, молитовного життя тощо... Це моє приватне враження, з досвіду праці, але розумію, що можуть бути різні випадки
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Just_me » 27 березня 2011, 17:52

О, ні, давно дійшла висновку і знаходжу для нього собі все нові і нові підтвердження - багатство і віра майже ніяк не конфронтують. Навіть тут на форумі в якійсь темі недавно бачила карту Європи, складену за показником кількості абортів на душу населення. І там можна побачити, що в основному чим бідніша держава, тим більша кількість абортів. От і Україна - така "духовна" держава з "багатими традиціями" займає за цим показником у Європі чи не найвище місце.
Потреби в їжі, воді, одягу та безпеці - для людини основні, лише забезпечивши їх для себе вона може турбуватися іншим. Коли щодня думаєш, як заробити, як прожити, як прогодувати, то що від такої людини вимагати? Необхіжність боротися за основні блага принижує людину і її гідність. Я не знаю, чому так є і чому нікому до цього немає ніякого діла... Все частіше ловлю себе на думці, що роздумую чи дискутую на теми духовності, моралі, а в цей час хтось не має вечері чи грошей на життєво-необхідні ліки. Давайте спочатку думати, як зробити так, щоб усі мали необхідне, потім потрібне, а потім бажане... Релігія безумовно має в житті тут присутніх форумчан важливе місце, але люди добрі, ми ж тут сидимо за комп"ютерами з інтернетом, а отже маємо і те, що цьому передує.
А що релігійність вимирає, то це не кінець світу, а така тенденція, яку не завжди сліж пов"язувати з добробутом. У тих державах, про які йдеться в дослідженні, немає ні в кого і на думці так обкрадати свій народ, як тут роблять у нас. Там панує якщо не дух моралі, то дух закону. І це теж не зле, бо і лікар-атеїст, який рятує життя самовіддано і не чекаючи взамін нічого, і монах-аскет мають однаковісінькі шанси увійти до Царства Божого. Принаймні моє власне почуття справедливості так мені підказує. Якщо ні - то тоді сумно мені...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 18:02

капрал писав:... як по Вашому, хто важається, хорошим громадянином своєї країни, правельно громадянин, який плотить податки, а в мене я брат, який живе в Тернополі, він був в монахах, але, щось не заладилося і повернувся у світське життя, він ревний католи практично зі всіх боків, в родині ним не можуть натішитися, але податки не плотить бо працює приватно, я, м"яко кажучи кепський християнин, за словами родичів, бо вважаю ставлення до бога, це не кількість причасть, відвідувань церкви чи прощ, але справний платник податків, так ось не знаю яку милість заслужу в Бога, але знаю, яке ставлення до мене і до нього стосовно держави було б у розвинутих країнах.

та не думаю, що скажу про це щось нового: "кесарю - кесереве; Богу - Боже" - і те і те має мати місце. А податки - річ складна, як і держава (зокрема - наша), як і ставлення до неї чи ставлення її до своїх громадян... Все взаємо пов'язано... Ми про це говоримо тут
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення viter » 27 березня 2011, 22:46

капрал писав:
viter писав:
капрал писав:...

"Тож і я тобі заявляю, що ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають." Мт.16,18

Ви десь прочитали слово "подолати" я так не писав.

З Ваших дописів на нашому форумі я зробив висновок, що Ви тут для того, щоб:
1. Або хочете переконати всіх, що Християнська Віра загалом і Католицька Церква зокрема є абсурдом і нікому не потрібна.
2. Або хочете щоб Вас переконали в протилежному.
Вище вказану цитату я навів для того щоб наголосити на двох речах:
1. Церкву заснував Христос і Вона не людською інституцією, а Божою.
2. Іде війна, в якій диявол марно намагається знищити Церкву. Якщо Ви поставили себе поза Церквою, то це означає одну просту річ - Ви стали жертвою цієї війни. Тож, тепер вибір за Вами - залишатися жертвою, або повернутися до Церкви, котру пекельні ворота не подолають.
Пробачте за оффтоп.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrivovk » 31 березня 2011, 18:20

Уривок з інтерв'ю Дмитра Степовика, яке він дав бі-бі-сі
...А щодо секуляризації, то загально це є продукт глобалізації. Ми з жахом довідалися, що у нашої ближньої сусідки Чехії 60% опитаних людей сказали, що вони не вірять ні в якого Бога і ні до якої релігії себе не приписують. У Голландії ця цифра сягає 40% опитуваних. Може, це не відображає загального стану нації, але те, що відбувається в Європі, – що люди чим краще живуть, тим менше їм потрібен Бог, - воно якоюсь мірою зачіпає і нас. Але меншою мірою, тому що наші церкви повні сьогодні, чого не побачиш навіть у святому Римі і в Парижі в Соборі Паризької Богоматері...


http://catholicnews.org.ua/v-upts-kp-vi ... gkts#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 31 березня 2011, 23:09

andrivovk писав:Уривок з інтерв'ю Дмитра Степовика, яке він дав бі-бі-сі
...А щодо секуляризації, то загально це є продукт глобалізації. Ми з жахом довідалися, що у нашої ближньої сусідки Чехії 60% опитаних людей сказали, що вони не вірять ні в якого Бога і ні до якої релігії себе не приписують. У Голландії ця цифра сягає 40% опитуваних. Може, це не відображає загального стану нації, але те, що відбувається в Європі, – що люди чим краще живуть, тим менше їм потрібен Бог, - воно якоюсь мірою зачіпає і нас. Але меншою мірою, тому що наші церкви повні сьогодні, чого не побачиш навіть у святому Римі і в Парижі в Соборі Паризької Богоматері...


http://catholicnews.org.ua/v-upts-kp-vi ... gkts#point

Доречі були думки сьогодні з цього приводу,і тут знайшов їм підтверження.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrivovk » 05 квітня 2011, 19:43

Чи потрібна світові релігія?

В Берліні відбувся публічний диспут між віруючими й атеїстами. У зустрічі взяли участь видатні громадські діячі: німецький журналіст і публіцист Маттіас Матуссек, підприємець і меценат княгиня Глорія фон Турн-унд-Таксіс, художник Вільгельм Інкамп та інші.


Детальніше тут http://catholicnews.org.ua/chi-potribna ... giya#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ShMariam » 05 квітня 2011, 20:11

На початку та вкінці зустрічі учасникам запропонували проголосувати «за» і «проти» світу без релігії. Перед початком диспуту 56,3% висловилися «за» суспільство, в якому присутня релігія, 35,7% — «проти» і 8% утрималися. Після завершення диспуту «за» були вже 58,1%, «проти» — 35,5%, «утрималися» — 6,4%.

Значить варто було проводити :)
http://catholicnews.org.ua/chi-potribna ... giya#point
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 05 квітня 2011, 20:51

ShMariam писав:
На початку та вкінці зустрічі учасникам запропонували проголосувати «за» і «проти» світу без релігії. Перед початком диспуту 56,3% висловилися «за» суспільство, в якому присутня релігія, 35,7% — «проти» і 8% утрималися. Після завершення диспуту «за» були вже 58,1%, «проти» — 35,5%, «утрималися» — 6,4%.

Значить варто було проводити :)
http://catholicnews.org.ua/chi-potribna ... giya#point

З посиланням задачка,,,пише що сторінка не знайдена...
Кумедно,,а ті 8%(:.4%) що утримались,є антиатеїстами і проти релігії. Це нова течія :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 05 квітня 2011, 21:47

luksander писав:Літеплі?
А так: http://catholicnews.org.ua/chi-potribna ... giya#point

Літеплі!!! Можна і так сказати.Але є варіанти :) .
Так відкрилось,Дякую.
Просто я не уважний,це то саме що було перед ним.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrivovk » 29 квітня 2011, 21:41

Українці – одна із найрелігійніших націй Європи http://www.credo-ua.org/2011/04/44333
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 29 квітня 2011, 22:18

andrivovk писав:Українці – одна із найрелігійніших націй Європи http://www.credo-ua.org/2011/04/44333

Що є,то є.Добре це чи погано??? Думаю що добре..Хоч такі речі свідчать що на загал погано,тобто стан справ в державі.Якщо Бог дасть щоб справи в державі поправились,то цікаво було би подивитись на таке соц.дослідження.
А в Храмах справді багато молоді,і батьки починають приводити дітей.Як би там не було,це чудово.Але не треба сильно пишатись цим :) .
Але це відомо не тільки тим хто дбає за Цркву Христову,найдуться і ті, хто це буде використовувати не на Славу Божу......
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 20:18

На мою думку,релігія в розвинених країнах аж ніяк не є приречена на вимирання.Просто вона перейшла в більш вищу форму релігійності,аніж у нас,скажімо.Я думаю що хто знає суть справи,той зі мною погодиться,що там люди набагато культурніші,вихованіші і більш відкриті до проблем ближнього.А це і є першочергові прояви релігійності насамперед по відношенню до суспільства.Я би дуже хотів щоб і наші люди,я маю на увазі українців взагалі як націю, перейшли до справжньої релігії,якою є неегоїстична любов,ненасильство та взаємоповага.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 02 травня 2011, 20:23

Володимир ІФ писав:На мою думку,релігія в розвинених країнах аж ніяк не є приречена на вимирання.Просто вона перейшла в більш вищу форму релігійності,аніж у нас,скажімо.Я думаю що хто знає суть справи,той зі мною погодиться,що там люди набагато культурніші,вихованіші і більш відкриті до проблем ближнього.А це і є першочергові прояви релігійності насамперед по відношенню до суспільства.Я би дуже хотів щоб і наші люди,я маю на увазі українців взагалі як націю, перейшли до справжньої релігії,якою є неегоїстична любов,ненасильство та взаємоповага.

от тільки чи... це з Богом?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 20:34

Я би сказав що так,принаймі в переважній більшості.Бо коли в людині присутні такі риси характеру та поведінки,котрі є від Бога,то безперечно що це з Богом

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 20:39

Свої мінуси є всюди,але миж дивимся на плюси.Тобто я не хочу думати де "більша кількість" Бога.Знаю що їхній світогляд побудований на слові "бізнес"(ділові стосунки), є також випробуванням для Віри.Так само як наш Український світогляд є не меншим випробовуванням Віри.
І тут говорити про якусь духовну досконалість неварто.А ось про культуру варто,суто в контексті культури,і Української "жаби"також не треба встидатись,бо так вона нікуди не дінеться :) .Ква-Ква-Ква :D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей