Хресна Дорога

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи варто проводити театралізовані Хресні дороги?

Так ОБОВ'ЯЗКОВО!
4
57%
Категорично - НІ!
2
29%
І ТАК і НІ!
0
Немає голосів
Швидше - ТАК, хоча...
0
Немає голосів
Швидше - НІ, хоча...
1
14%
 
Всього голосів: 7

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 04 квітня 2011, 21:30

profetes писав:захищати своє і своїх треба, це святий обов'язок кожного, але на мою думку - а форум для того і є, що висловлювати свої думки - мало не заохочувати йти боротись, шукати ворогів і нищити їх, це вже трохи перебільшено. Слуга Божий Іван Павло ІІ саме за ось такі заклики і наслідки таких закликів перепрошував свого часу світове суспільство. Це саме зробив блаженніший Любомир в часі візиту Івана Павла ІІ у Львові. Для чого провокувати, щоб в майбутньому Церква знову вибачалась. А що стосується двох батьків, то - як на мене - Церква має закликати йти за Христом на Хресній Дорозі. В Римі кожного року є Хресна Дорога в Колізеї, яку очолює папа, там мабуть також є представники влади, але ніхто не думає наголошувати на їх присутності; є, то є, нехай собі моляться, як і всі вірні.
Що стосується самого пана Андрія, то знаю, що він відвідує різні храми Львова, йде чоловік молитись до храму, і стоїть в церкві між вірними; хіба що якийсь священик з відомих йому намірів запросить до переду чи на якесь достойне місце, як от наприклад часто це видно в соборі св.Юрія.
позиція Церкви до влади різного рівня має бути такою, як наш єпископат підписується у листі до президента: з належною пошаною.

Пригадую подібне я вже чув, ще перед 1917р.; зокрема від так званих духоборів, котрі себе називали "духовними християнами". Гладко стелили. Якщо адмін дозволить я Вам нагадаю як у Львові обирався "бунячок", як робилася "бананова" революція і т.д. Тоді я Вас чомусь не чув?
П.С. Держава є освячена Христом. І святе місце пустим не буває; там де усувають християнство туди приходить "шандорович".

profetes
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2011, 15:10

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення profetes » 04 квітня 2011, 21:47

який же Ви старожил, Йосип Вісаріонович :)
не здогадуюсь про що Ви там, але якщо те, що мали б пригадувати, а скоріше мабуть в якій формі, раз вас тривожить дозвіл адміна, то скоріше всього, що не варто це робити.
ніхто і не думає християнство усувати. З чого Ви взяли це? Навпаки. Нехай про Христа знають всі. Дай Бог, що ми, християни, були перш за все християнами, а вже потім патріоти. Адже Всі бо ви, що у Христа христилися, у Христа одягнулися. Нема юдея ані грека, нема невільника ні вільного, немає ні чоловіка ані жінки, бо всі ви одно у Христі Ісусі. Гал.3,27-28.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 04 квітня 2011, 22:52

profetes писав:який же Ви старожил, Йосип Вісаріонович :)
не здогадуюсь про що Ви там, але якщо те, що мали б пригадувати, а скоріше мабуть в якій формі, раз вас тривожить дозвіл адміна, то скоріше всього, що не варто це робити.

Приємно мати справу з компетентними людьми. З формою викладу проблем немає, є іншого роду проблеми. Хай це вже вирішує адмін. Я наполягати не буду, враховуючи Вашу обізнаність і делікатність цього.
ніхто і не думає християнство усувати. З чого Ви взяли це? Навпаки. Нехай про Христа знають всі.

З історії Церкви і з церковного вчення про антихриста (і про його "знаючого" батька).
Дай Бог, що ми, християни, були перш за все християнами, а вже потім патріоти.

Це, що до обіду християнином, а по обіді патріотом?
Адже Всі бо ви, що у Христа христилися, у Христа одягнулися. Нема юдея ані грека, нема невільника ні вільного, немає ні чоловіка ані жінки, бо всі ви одно у Христі Ісусі. Гал.3,27-28.

У Церкві як такій (без її суто національної управи)- так, а у справі "кесаря" то вже ні; тут юдею Юдея, а українцям Україна. Вже поцарювали тут "шандоровичі" майже століття; пора і честь мати. Кров людська не водиця.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2011, 05:11

profetes писав:...звісно не дослівно передаю...

а де можна почути дослівно? Справа в тому, що я не зміг там бути, а нмсд відштовхуватись в такого роду розмовах варта від дослівного
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення o.Mykil » 05 квітня 2011, 08:33

Та вже є про це тема, не варто дублювати те саме viewtopic.php?t=2354

А тут є слайд із фотографій http://www.youtube.com/watch?v=QVCiT2nhRDg
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Хресна дорога у Львова

Повідомлення o.Mykil » 05 квітня 2011, 08:34

" у Львові".:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

profetes
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2011, 15:10

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення profetes » 05 квітня 2011, 09:35

Йосип Вісаріоноаич писав:Це, що до обіду християнином, а по обіді патріотом?

ні, християнином треба бути завжди і до і після обіду і вечері, а навіть і сніданку :) Шкала цінностей завжди залишається одною тут: Спершу і в усьому Христос, а тоді Україна.

В Польщі є проблема з національним християнством, де за ради справи Польщі з легкістю свідомі католики можуть піти в супереч релігійним переконанням. Як свого часу відстоюючи інтереси національні не впустили папа Івана Павла ІІ до одного храму, бо він хотів повернути греко-католикам їхній храм. Тут зіграли націоналістичні амбіції, на жаль.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення Олюнька » 05 квітня 2011, 10:30

Теми "ВУЛИЦЯМИ ЛЬВОВА ПРОЙШЛА ХРЕСНА ДОРОГА" та "Хресна дорога у Львова" об'єднала
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 05 квітня 2011, 12:11

profetes писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Це, що до обіду християнином, а по обіді патріотом?

ні, християнином треба бути завжди і до і після обіду і вечері, а навіть і сніданку :) Шкала цінностей завжди залишається одною тут: Спершу і в усьому Христос, а тоді Україна.

Секту духоборів подібні красиві й теоретично правильні думки привели до Христа як до ідеї.
В Польщі є проблема з національним християнством, де за ради справи Польщі з легкістю свідомі католики можуть піти в супереч релігійним переконанням. Як свого часу відстоюючи інтереси національні не впустили папа Івана Павла ІІ до одного храму, бо він хотів повернути греко-католикам їхній храм. Тут зіграли націоналістичні амбіції, на жаль.

Цю проблему Ви в Україні не вирішите. Рекомендую Вам брати валізку і їхати рятувати бідних поляків.

profetes
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2011, 15:10

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення profetes » 05 квітня 2011, 13:00

Не можу збагнути нашої дискусії. Прошу мене зрозуміти правильно: я не проти України, я проти вмішування Церкви до політики.
Дякую за пораду, але буду там, де Господь того від мене хоче, поки що це Україна, треба буде десь інакше, то буду там.
щоб не бути в боржниках, то Вам, моя порада: як апологету, яким Ви себе презентуєте коментарями, Ваш нік Вам зовсім не пасує :)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення Олюнька » 05 квітня 2011, 13:02

Йосип Вісаріоноаич писав:Рекомендую Вам брати валізку і їхати рятувати бідних поляків.

а я, в свою чергу рекомендую вам, Йосип Вісаріоноаич, утриматися від надто різких висловів в сторону опонентів.

До теми перенесла частину дискусії з теми: Нетерпимість до християнських переконань
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення luksander » 06 квітня 2011, 19:49

profetes писав:Не можу збагнути нашої дискусії. Прошу мене зрозуміти правильно: я не проти України, я проти вмішування Церкви до політики.


А можливо таки проти вмішування політики і політиків в справи Церкви?
Нмд... В політиці християнин має бути і християнином, і політиком; а в Церкві - тільки християнином.

profetes
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2011, 15:10

Re: Вулицями Львова пройшла Хресна дорога

Повідомлення profetes » 06 квітня 2011, 22:14

luksander писав:А можливо таки проти вмішування політики і політиків в справи Церкви?

ну, це в першу чергу. Але, і це дуже прикро, буває і інше: коли Церква, а точніше певні люди з Церкви вмішують Церкву до політики.

luksander писав:В політиці християнин має бути і християнином, і політиком; а в Церкві - тільки християнином.

ось ці слова і в уми політиків-християн, та християн просто :)
Мод. Олюнька: Прошу уважно цитувати! Відредагуйте це повідомлення


ps: перепрошую модератора Олюньку :)
я не знаю як так вийшло, здається цитував саме із повідомлення luksander, а вийшло дещо не так...
Востаннє редагувалось 08 квітня 2011, 12:14 користувачем profetes, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хресна дорога у Львові

Повідомлення andrey s. » 07 квітня 2011, 23:46

Церква-політика,,,,Політика-Церква...Люди-Церква...Політики-Церква...Невігласи-Церква...
Буває по різному,тобто я думаю що політики повинні вважати на думку Церкви.Але деколи буває так,що люди навмисне шукають державну політику в Церкві.Скажу більше,деколи це інтелегентні патріоти.Але стриманість і проста чемна допитливість, не є Їх чеснотою...
Наведу конкретний приклад з мого життя,який мав місце..і на цьому одному прикладі хочу дещо сказати....
Це був день незалежності.Я тоді перебував в Гошівському монастирі.Там є Марійська дружина,і має своє приміщення(будиночок) для зборів.
Мене як хлопця попросили повісити два прапора.Наш Український і Марійський....
Суть в тому,що я був свідком як інтелегентні люди в вишиваних сорочках балакали в слух:"Ну і продажні "сволочі"(це про монахів),Янукович вже і їх купив,продались,і все в цьому дусі".Але я не надав цим балачкам уваги(це люди йшли на Службу Божу),бо подумав що це одна така група людей.Але коли підійшов священник і сказав:"Слухай це дур....,до мене вже кілька раз підходили".Мало того,люди звернулись до Ігумена.І мені вже сказали зняти його,але це не сталось.Якось вирішилось.Було два прапора.Один трохи вицвів на сонці.Але другий був в порядку.
Суть в тому,що часто люди самі щось таке шукають,і як водеться знаходять.Я незнаю чому,але це факт.І часто необізнанність людей здатна на дивні вчинки....
Спутали прапор партії Регіонів(Януковича,як казали),і Марійський прапор...(хоч це не легко,но можливо.)
Це простий приклад,який часто має аналогію з іншими речами.
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хресна дорога у Львові

Повідомлення andrey s. » 10 квітня 2011, 17:29

Слава Ісусу Христу!!
Я обіцяв що подам коротку "інфу" за Хресну Дорогу вулицями м.Івано-Франківська.(я коротко,прошу мене не сварити за оффтоп :) ).
Скажу відверто я вперше приймав участь у такій Хресній Дорозі.І були якісь страхи що до ярко вираженного політичного впливу.(типу зробили цирк,пропоганда,і все таке).А ще було якось спочатку внутрішньо не зручно.Але це минулось після перших двох стацій.Просто п.profetes мене трохи "напугав",за що я власне дуже вдячний(мені стало просто цікаво),бо напевне я навряд пішов-би.Бо зазвичай звик до Хресних Доріг в монастирях і Церквах.А тут думав, що це не то.(вулицями міста).
І я помилився.Справді така Хресна Дорога є трішки відмінною.А точніше сказати така Х.Д. має свої позитивні особливості.І для міста це справді дуже необхідно.
Всі Х.Д. які були в моєму житті були трохи особистими,тобто були якісь особисті намірення які стосувались мене,або моїх знайомих.
А в такій Х.Д.(вулицями міста),єднається все місто,всі прошарки нашого міста.Особливо ті які приймають участь у його формуванні.І я себе відчув частиною цього,і це дуже добре.Одним словом я не побачив ні одного мінуса.(хіба що із-за вітра місцями було погано чути,але це дрібниці на загальному фоні).
Хресна Дорога була дуже-дуже гарно організована нашою міською і обласною адміністрацією.За що їм в кінці владика подякував,і все.Нікому з політиків(адміністрації) слова не давалось.На 14 стації нашим міським керівникам(адміністрація міста включно з депутатами) було доручено занести Хрест в середину Кафедрального Собору(Катедра).Хрест був великого розміру,і щоб його нести долучалось багато осіб(20-25 чол).Молодіжні спілки багато долучались,а також "Пластуни",лікарі,вчителі.Одним словом все було дуже гарно.Були присутні багато священників,а також симинаристів.
Змістовні проповіді(на зупинках),спільна молитва.
Правда я так і спокусився в думці.Коли Хрест несли придставники Воєнних і МВС(міліції),то я підмітив що Його несуть курсанти.І я невтримався і подумав собі:Хоч би один Гаішнік приклався :) ,або хочаб якись чин МВС і ЗСУ.Але потім зловив себе на думці що вони всі приклались до цього Хреста,ті які організовували і ті які забеспечували безпеку.Було дуже добре це підготовано.Вулиці перекриті ДАІ,і багато працівників МВС слідкували за безпекою.
Так що були всі умови для молитви і самої Хресної Дороги.
За що всім хто доклався до цього велике СПАСИБІ.
Дякую...
П.Прочанка, :) пробачте вже вашому Меру... :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ТЕАТРАЛІЗОВАНА ХРЕСНА ДОРОГА - варто чи ні?

Повідомлення andrivovk » 18 квітня 2011, 21:17

«Тернистий шлях Ісуса Христа» в Отинії http://kolomyya.org/se/sites/ep/35976/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хресна дорога у Львові

Повідомлення andrivovk » 22 квітня 2011, 19:35

У Львові пройшла ще одна Хресна Дорога - Римо-Католицька http://www.credo-ua.org/2011/04/44015
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей