"Боже великий, єдиний,..."

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

"Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 07 квітня 2011, 15:13

В первинному авторському тексті цієї української пісні-молитви (у другому рядку) вжито "Русь-Україну храни", а знедавна поширено інше вживання цього рядка - "Нам Україну храни".
Хто є автором цього нововведеня?
Мета цієї зміни?
Кого розуміти під словом "Нам"?
І чи є взагалі правомірною зміна текстів померлих авторів?
Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 07 квітня 2011, 16:06

Йосип Вісаріоноаич писав:В первинному авторському тексті цієї української пісні-молитви (у другому рядку) вжито "Русь-Україну храни", а знедавна поширено інше вживання цього рядка - "Нам Україну храни".
Хто є автором цього нововведеня?
Мета цієї зміни?
Кого розуміти під словом "Нам"?
І чи є взагалі правомірною зміна текстів померлих авторів?
Дякую.

думаю, тут найважливіше є передати зміст Молитви і, якщо зацитує "...Русь-Україну...", наприклад, предстоятель РПЦ (про це, пригадую :) , шуміло в пресі), то у нього... гм - це, скажемо легко... звучить як досить сильний... гм... натяк на одність російського і українського народів (в значенні "мы единый народ"), що наврят чи відповідає задуму Кониського (який відкривав українські школи, розвивав українську мову, через що "за маларуссссскую прапаганду" :( без суду/слідства був і засланий...) - Кониський, переконаний, був би вдячний росіянам, якби цитували його вірш не у історично зумовленому (писав він молитву для дітей, батьки яких себе називали українцями і русинами - відповідно див.слова Молитви) варіанті тексту, а у прочитанні чи то Стеценка ("нашу Вкраїну храни", якщо не помиляюсь), чи то Кошиця (власне: "нам Україну храни" - нам, думаю, українському народові). Якщо ж це скаже людина з розумінням прочитавши/співавши авторський варіант - я грішний "за". От лише людей, які розуміються на історії і знають хоча б те, що я грішний поверхово виклав у одному реченні.., не надто часто зустрінеш в природі :( , тому на Ваше запитання відповім: у даному випадку нмсд цілком правомірно.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 07 квітня 2011, 21:20

о.Олег писав:думаю, тут найважливіше є передати зміст Молитви і, якщо зацитує "...Русь-Україну...", наприклад, предстоятель РПЦ (про це, пригадую :) , шуміло в пресі), то у нього... гм - це, скажемо легко... звучить як досить сильний... гм... натяк на одність російського і українського народів (в значенні "мы единый народ"), що наврят чи відповідає задуму Кониського (який відкривав українські школи, розвивав українську мову, через що "за маларуссссскую прапаганду" :( без суду/слідства був і засланий...) - Кониський, переконаний, був би вдячний росіянам, якби цитували його вірш не у історично зумовленому (писав він молитву для дітей, батьки яких себе називали українцями і русинами - відповідно див.слова Молитви) варіанті тексту,

Сучасники Кониського сприймали цю молитву (як українці так і росіяни) без усякої путанини. Які підстави недовіряти їх більш освідченим нащадкам?
а у прочитанні чи то Стеценка ("нашу Вкраїну храни", якщо не помиляюсь), чи то Кошиця (власне: "нам Україну храни" - нам, думаю, українському народові). Якщо ж це скаже людина з розумінням прочитавши/співавши авторський варіант - я грішний "за". От лише людей, які розуміються на історії і знають хоча б те, що я грішний поверхово виклав у одному реченні.., не надто часто зустрінеш в природі :( , тому на Ваше запитання відповім: у даному випадку нмсд цілком правомірно.

За остані 20 років можна було би усе це пояснити усім і неодноразово.А так Стеценки чи Кошиці відкрили від імені Церкви "скриньку Пандори"; прийде до влади у нас черговий "наполєончик" і почнуться такі правки в усьму, що спаси Боже; й усім, з міркувань справедливості, доведеться мовчати.
П.С. "Благими намірами вимощена дорога до пекла".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 07 квітня 2011, 21:52

Йосип Вісаріоноаич писав:...Сучасники Кониського сприймали цю молитву (як українці так і росіяни) без усякої путанини. Які підстави недовіряти їх більш освідченим нащадкам?"

прямі: українські сучасники Кониського, для яких він писав Молитву, ідентифікували себе як українці-русини; їхні нащадки позиціонують себе як українці
Йосип Вісаріоноаич писав:...За остані 20 років можна було би усе це пояснити усім і неодноразово...

судячи з того, що "нам Україну храни" Ви вважаєте "нововведенням"/"знедавна", нам з Вами важко буде порозумітись. В кожному разі прошу згадати/поцікавитись - пояснюється це у нас з кінця 19 ст. і саме через спекуляції подібністю назв руський-русскій/Русь-Рассія врешті називаємо себе українцями, а свою Державу - Україною
Йосип Вісаріоноаич писав:...А так Стеценки чи Кошиці відкрили від імені Церкви "скриньку Пандори";"...

від імені Церкви? Дійсно - освічених людей/інтелігенцію, що плекали українство, наш народ почерпав з єдиної на той час можливості - священиків і їх дітей, однак діяли вони від свого імені і... нмсд це природньо для патріота.
Судячи з усього, не думаю, що продовжу зараз цю розмову... Хіба б що...
перепрошую - можливо хтось зацікавлений продовжить, а я грішний якось підключуся згодом
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Злий Іван » 08 квітня 2011, 11:47

Я взагалі не розумію -- де проблема?
Назву Русь присвоїла собі інша держава, тому ми називаємо свою Україна. Тому і уточнили слова пісні-молитви.
Чого не розуміємо???
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 08 квітня 2011, 13:51

Київська Русь - слов"янські народ.Московське царство - суміш татарви і нащадків тих слов"ян, що жили в тих землях. Чому цар-батюшка Іван ІІІ, а потім Грозний знищили великий Новгород? Бо там був істинний словянський християнський і волелюбний народ, який не корився московському каганату.

"У “ранній” (київський) період ми віднаходимо на Руси початки ідеї, яку багато мислителів називали ідеєю “вільної особистости”, зацікавлення внутрішнім життям людини, її душею, пошуками Бога, вразливість, страждання. Джерелом особистісного першоелементу був Новий Заповіт. Ці погляди глибоко вкоренилися у свідомості народу. Християнська ідея вільної особистости стала складовою частиною духовного життя Руси.
У московський період, часи тріумфу візантійства, тоталітаризм і сакральний характер державної влади з підпорядкованою їй Церквою заперечували можливість самозародження людської свободи. Те, що не пустило коріння у Київській Русі, оскільки там не було царя, котрий би претендував на владу над Церквою, прищепилося у Москві, державі за своєю суттю орієнтальній. " Так вважає Анджей Андрусєвіч
Міт Росії. Москва – Третій Рим...

Русь Київська і Русь московська - два геть різнополярні поняття, друге вкрадене й присвоєне як і багато сторінок нашої історії.
Грушевський теж писав "Історію України-Руси", а не московського царства.
Навіть кучма написав книжку"Україна не Росія".
Якщо Росія вважає себе правонаступницею Київської Русі, то в молитві за нашу землю ми маємо прославляти Москву? В них інша молитва... за царя-батюшку...
Не бійтеся!

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 08 квітня 2011, 20:27

о.Олег писав:прямі: українські сучасники Кониського, для яких він писав Молитву, ідентифікували себе як українці-русини; їхні нащадки позиціонують себе як українці

А сучасна поява тих хто себе ідентифікує виключно як русини? Раніше цього не було!
судячи з того, що "нам Україну храни" Ви вважаєте "нововведенням"/"знедавна", нам з Вами важко буде порозумітись. В кожному разі прошу згадати/поцікавитись - пояснюється це у нас з кінця 19 ст. і саме через спекуляції подібністю назв руський-русскій/Русь-Рассія врешті називаємо себе українцями, а свою Державу - Україною

Я не проти пояснень, я проти подібного роду змін.
від імені Церкви? Дійсно - освічених людей/інтелігенцію, що плекали українство, наш народ почерпав з єдиної на той час можливості - священиків і їх дітей, однак діяли вони від свого імені і... нмсд це природньо для патріота.

Поки Ви мені не назвали імен тих "патріотів" я їх і незнав. Але з цими змінами я постійно зустрічаюся у храмах УГКЦ.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 08 квітня 2011, 20:33

Злий Іван писав:Я взагалі не розумію -- де проблема?
Назву Русь присвоїла собі інша держава, тому ми називаємо свою Україна. Тому і уточнили слова пісні-молитви.
Чого не розуміємо???

Якщо наше хтось собі самовільно присвоїв, то чому ми повинні це узаконювати (шляхом відмови від свого)? Наші предки цього не робили.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 08 квітня 2011, 21:13

прочанка писав:Київська Русь - слов"янські народ.Московське царство - суміш татарви і нащадків тих слов"ян, що жили в тих землях. Чому цар-батюшка Іван ІІІ, а потім Грозний знищили великий Новгород? Бо там був істинний словянський християнський і волелюбний народ, який не корився московському каганату.

Близький родич нашого Констянтина Острожського цар-батюшка Іван Грозний є, без сумніву, батьком усієї подальшої російської державності (в т.ч. й радянської). Від нього діставалося усім; і новгородцям, і московському каганату...
Так, якби не він Росія би не була "суміш татарви і слов'ян"; вона, скоріш за все, би була тотально татарською (на чолі з московським каганатом; як сьогодні). І подальша історія України би була іншою.
Держави будуються кров'ю й залізом; і на це немає ради.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2011, 07:00

Йосип Вісаріоноаич писав: А сучасна поява тих хто себе ідентифікує виключно як русини? Раніше цього не було!

ой то Ваше раніше... :) - процес формування народів триває по сьогодні в усьому світі і це нормальне явище попри (а отут якраз і доречним буде те Ваше "раніше") курс на глобалізацію і нові засоби комунікації. Хоч мене грішного і насторожує те, що формування русинського народу як окремого від українського, може мати (в різних країнах присутності україно-русинського етносу про це можемо говорити не від недавна, а приблизно 100 з гаком років) політичних замовників (щоб послабити українство - розділяй і володарюй), русинам (попри подібність нашої історії) вважати себе окремою нацією (як, доречі, народові козаків - напевно знаєте або поцікавтесь) не заборониш... Розумію, що ті, як років 5 тому писав ООНівський комітет в справах дискримінацій народностей, "суттєві різниці між українцями і русинами" потрібно хотіти знайти, однак вони захотіли, їм цього не заборониш і, що основне для нашої розмови, різниця не лише в назві народу: не думаю, що можна вважати виникнення окремого етносу русин хоч би частинно спровокованим наголосом на самоназві "українець"
Йосип Вісаріоноаич писав: Я не проти пояснень, я проти подібного роду змін.

та тут скільки не будь проти - історію формування народу не можна писати під себе... Але можна її розуміти і не боятись сказати: я - українець-русин :)
Йосип Вісаріоноаич писав: Поки Ви мені не назвали імен тих "патріотів" я їх і незнав. Але з цими змінами я постійно зустрічаюся у храмах УГКЦ.

а чого така недовіра до патріотичності (у Вас взяте в лапки) наших священиків? Сьогодні в УГКЦ дійсно можна побачити різне і варта критикувати і виправляти, однак роль священичих родин в розвитку українства важко переоцінити. Перегляньте історію Галичини від середини 1800-х. Чи Ви проти українства як такого?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 09 квітня 2011, 11:41

о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав: А сучасна поява тих хто себе ідентифікує виключно як русини? Раніше цього не було!

ой то Ваше раніше... :) - процес формування народів триває по сьогодні в усьому світі і це нормальне явище попри (а отут якраз і доречним буде те Ваше "раніше") курс на глобалізацію і нові засоби комунікації. Хоч мене грішного і насторожує те, що формування русинського народу як окремого від українського, може мати (в різних країнах присутності україно-русинського етносу про це можемо говорити не від недавна, а приблизно 100 з гаком років) політичних замовників (щоб послабити українство - розділяй і володарюй), русинам (попри подібність нашої історії) вважати себе окремою нацією (як, доречі, народові козаків - напевно знаєте або поцікавтесь) не заборониш... Розумію, що ті, як років 5 тому писав ООНівський комітет в справах дискримінацій народностей, "суттєві різниці між українцями і русинами" потрібно хотіти знайти, однак вони захотіли, їм цього не заборониш і, що основне для нашої розмови, різниця не лише в назві народу: не думаю, що можна вважати виникнення окремого етносу русин хоч би частинно спровокованим наголосом на самоназві "українець"

Не думаю, що наполегливе уникання слова Русь і русин було останім фактором у цьому розділенні народу. І про столітню історію цього розділення не можна говорити однозначно; як на мене правомірніше буде говорити про сучасне використання тих відмінностей "зацікавленою стороною".
о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав: Поки Ви мені не назвали імен тих "патріотів" я їх і незнав. Але з цими змінами я постійно зустрічаюся у храмах УГКЦ.

а чого така недовіра до патріотичності (у Вас взяте в лапки) наших священиків? Сьогодні в УГКЦ дійсно можна побачити різне і варта критикувати і виправляти, однак роль священичих родин в розвитку українства важко переоцінити. Перегляньте історію Галичини від середини 1800-х. Чи Ви проти українства як такого?
З повагою, о.Олег

Моя недовіра до патріотичності стосувалася лише двох конкретних осіб, котрі внесли зміни у цю пісню-молитву. Що вони були ще й священиками я не знав (і це жодним чином не вплинуло на мою думку). Я не проти українства і велику роль у цьому духовенства УГКЦ визнаю.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 09 квітня 2011, 14:19

Йосип Вісаріоноаич писав:Близький родич нашого Констянтина Острожського цар-батюшка Іван Грозний є, без сумніву, батьком усієї подальшої російської державності (в т.ч. й радянської). Від нього діставалося усім; і новгородцям, і московському каганату...
Так, якби не він Росія би не була "суміш татарви і слов'ян"; вона, скоріш за все, би була тотально татарською (на чолі з московським каганатом; як сьогодні). І подальша історія України би була іншою.
Держави будуються кров'ю й залізом; і на це немає ради.


Остро́зькі — руський (давньоукраїнський) князівський рід 14 — початку 17 століть. Своє походження вів від Наримунта, сина литовського князя Гедиміна. Острозькі, які були князями на Волині, мали змогу активно впливати на процеси, що відбувались на всій території України і багатьох сусідніх країн.

Персоналії

* Острозький Данило (? — 1376) — у 1341 році був учасником повстання проти польського короля Казимира III Великого, збудував замок в Острозі.
* Острозький Федір (* 1360 — † 1446) — син Данила Острозького, луцький староста, прихильник князя Свидригайла в боротьбі проти Вітовта. Наприкінці життя постригся у ченці Києво-Печерського монастиря, визнаний святим.
* Василь Острозький (Красний; * ? — † близько 1453) — намісник турівський. Відстоюючи незалежність України і Литви, воював на боці Свидригайла проти Польщі.
* Острозький Михайло Іванович († 1501) - князь, староста луцький, маршалок Волинської землі (1500-1501 рр).
* Острозький Костянтин Іванович (1460-1530) — волинський князь (батько К.-В.Острозького), великий гетьман Литовський.
* Острозький Ілля Костянтинович (1510 — 1539) — князь (син Костянтина Івановича), староста брацлавський та вінницький.
* Острозький Костянтин-Василь Костянтинович (1527 — 1608) — князь (син Костянтина Івановича), український магнат.
* Олександр Васильович Острозький (1570 - †1603) - князь (син Костянтина-Василя , волинський воєвода (1593-1603).
* Острозький Іван-Януш (1554 — 1620) — каштелян краківський, воевода волинський.
* Острозька Гальшка Іллівна (1539 — 1582)

Цей родовід я привела для того, щоб показати, ніяким Іваном Грозним тут і не пахло...

Після смерті польського короля Стефана Баторія( 1586 р.) Костянтин І Острозький вважався одним із можливих претендентів на престол. Секретар папського нунція у Варшаві вважав, що на боці князя дві переваги: по-перше, він був найзаможнішою людиною держави, по-друге, його всі шанували як людину розсудливу й гідну; єдине, що стояло на заваді, — князь був «русином і вождем схизматиків».
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 09 квітня 2011, 15:49

Іван IV був одним з найосвіченіших людей свого часу, мав феноменальну пам'ять, богословську ерудицією.
Але...Об'єктивні підсумки царювання Іван Грозний міг побачити вже за життя: це був провал усіх внутрішньо-і зовнішньополітичних починаннях. З 1578 цар перестав страчувати. Майже в цей же час він наказав скласти синодики (поминальні списки) страчених і розіслати по монастирях вклади на поминання їх душ; в заповіті 1579 каявся у скоєному.

Періоди покаяння і молитви змінювалися страшними нападами люті. Точно невідомо кількість дружин Івана Грозного, але, ймовірно, він був одружений сім разів. Не рахуючи скільки померло в дитинстві дітей, у нього було троє синів. Від першого шлюбу з Анастасією Захар'їна-Юр'ївською народилося двоє синів, Іван і Федір. Другою дружиною була дочка Кабардинського князя Марія Темрюковна. Третьою - Марфа Собакина, несподівано померла через три тижні після весілля. За церковними правилами одружитися більше трьох разів заборонялося. У травні 1572 був скликаний церковний собор, щоб дозволити четвертий шлюб - з Ганною Колтовською. Але в тому ж році вона була пострижена в черниці. П'ятої дружиною стала в 1575 Анна Васильчикова, померла в 1579, шостий, ймовірно, Василина Мелентьева. Останній шлюб був укладений восени 1580 з Марією Нагою. 19 листопада 1582 народився третій син царя - Дмитро Іванович, який загинув у 1591 в Угличі.

Типовий образ тирана... чи не так. Можу тому йому й знадобився той "Третій Рим"? Як у свій час Генріхові - англіканська церква? А ще явна параноя, як і в Сталіна, до речі... А що ви хочете? Гаряча кров... Явно не слов"янська чи перемішана
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 09 квітня 2011, 16:01

А його попередник...Іван III Васильович ... Влітку 1482 р. московський князь Іван ІІІ Васильович відправляє кримському хану Менґлі Ґераю цінні подарунки та значну суму грошей з намовлянням напасти на Литву[1]. Менґлі Ґерай, за цим намовлянням московського князя, вийшов в похід на Київ. 1 вересня він здобув замок, спалив собори і церкви, взяв в полон багато людей. В подарунок князю Івану хан вислав золоті потир та дискос з київського собору святої Софії
У 1492—1497 рр. здійснив з татарами ряд спільних походів на Київщину, Поділля, Волинь і Чернігівщину. 1493 року Менглі-Гірей уже разом з великим князем московським Іваном провели спільний похід на Київ і Київщину.

Хочу пояснити, чому відійшла від теми і стільки подала тут інформації...Московські князі, себе руськими не вважали, тому й безчинства на святій землі Київської Русі не вважали ні зрадою, ні грабунком.
Вони дали новий родовід, новий народ, який з українцями зв"язок втратив.

І те, що зараз Росія вважає себе законною наступницею Київської Русі і лізе в чужий український монастир із своїм МП уставом, можна розцінювали як чекргову спробу загарбати і підім"яти під себе Україну.

Останній приклад: У ході березневого візиту до України першого віце-прем'єра Росії Ігоря Шувалова російська сторона майже прямо запропонувала Києву відмовитися від членства в СОТ . Росіяни запевняли, що компенсують усі втрати, а потім Київ і Москва разом, на більш вигідних умовах, про які домовиться Росія, вступлять в цю торгову організацію. TCH.ua
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2011, 16:31

Йосип Вісаріоноаич писав:...Не думаю, що наполегливе уникання слова Русь і русин було останім фактором у цьому розділенні народу. І про столітню історію цього розділення не можна говорити однозначно; як на мене правомірніше буде говорити про сучасне використання тих відмінностей "зацікавленою стороною"...

народу... якого? Ви говорите про русинство, як якусь цілість, але навіть при поверховому погляді (погляньте-перевірте: не довіряйте мені на слово, дуже прошу - це не моя спеціалізація і, можливо, я помиляюсь) видна вся його (русинства) неоднорідність і можемо згрубша говорити принаймі про чотири русинства (і не думаю, що помилюся, якщо припущу існування представників всіх груп на нашому Закарпатті): прословацьке, проросійське, проугорське, проукраїнське. Так якого? :) Не думаю, що варта в роздумах про виникнення русинства, виходити з проблематики назв - все набагато складніше: я грішний можу скільки хочеш називати себе русин, але самоназва народу лише закріпляє/фіксує свою єдність і відмінність від інших, а сам народ, його культура і звичаї творяться під впливом географічних і політичних особливостей - представники русинства одне одного русинами (в значенні одного народу) не визнають, не те що мене, і, що нмсд основне, їм самим вирішувати, хочуть вони бути окремим народом чи ні.
Йосип Вісаріоноаич писав: ...Моя недовіра до патріотичності стосувалася лише двох конкретних осіб, котрі внесли зміни у цю пісню-молитву...

:) Кониський за - перепитаєте його при нагоді.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 09 квітня 2011, 20:36

прочанка писав:Після смерті польського короля Стефана Баторія( 1586 р.) Костянтин І Острозький вважався одним із можливих претендентів на престол. Секретар папського нунція у Варшаві вважав, що на боці князя дві переваги: по-перше, він був найзаможнішою людиною держави, по-друге, його всі шанували як людину розсудливу й гідну; єдине, що стояло на заваді, — князь був «русином і вождем схизматиків».

о. Дмитро Блажейовський би вас за це розкритикував "в пух і в прах".
прочанка писав:Іван IV був одним з найосвіченіших людей свого часу, мав феноменальну пам'ять, богословську ерудицією.
Але...Об'єктивні підсумки царювання Іван Грозний міг побачити вже за життя: це був провал усіх внутрішньо-і зовнішньополітичних починаннях. З 1578 цар перестав страчувати. Майже в цей же час він наказав скласти синодики (поминальні списки) страчених і розіслати по монастирях вклади на поминання їх душ; в заповіті 1579 каявся у скоєному.

Типовий образ тирана... чи не так. Можу тому йому й знадобився той "Третій Рим"? Як у свій час Генріхові - англіканська церква? А ще явна параноя, як і в Сталіна, до речі... А що ви хочете? Гаряча кров... Явно не слов"янська чи перемішана

Христу пригадую також параною (чи як тоді це називалося?) шили, і дость успішно. Коли солдат молиться за убієнних ним, це не прояв його колишньої гріховності, а прояв його людяності.
Імена святих не подають "за упокій", подають за інших...
прочанка писав:Хочу пояснити, чому відійшла від теми і стільки подала тут інформації...Московські князі, себе руськими не вважали, тому й безчинства на святій землі Київської Русі не вважали ні зрадою, ні грабунком.
Вони дали новий родовід, новий народ, який з українцями зв"язок втратив.

І те, що зараз Росія вважає себе законною наступницею Київської Русі і лізе в чужий український монастир із своїм МП уставом, можна розцінювали як чекргову спробу загарбати і підім"яти під себе Україну.

Останній приклад: У ході березневого візиту до України першого віце-прем'єра Росії Ігоря Шувалова російська сторона майже прямо запропонувала Києву відмовитися від членства в СОТ . Росіяни запевняли, що компенсують усі втрати, а потім Київ і Москва разом, на більш вигідних умовах, про які домовиться Росія, вступлять в цю торгову організацію. TCH.ua

Дякую.
Востаннє редагувалось 10 квітня 2011, 14:44 користувачем Йосип Вісаріоноаич, всього редагувалось 2 разів.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 09 квітня 2011, 20:42

о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав: ...Моя недовіра до патріотичності стосувалася лише двох конкретних осіб, котрі внесли зміни у цю пісню-молитву...

:) Кониський за - перепитаєте його при нагоді.

Обовязково нерепитаю. А Ви це знаєте від нього?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2011, 06:28

Йосип Вісаріоноаич писав:...Обовязково нерепитаю. А Ви це знаєте від нього?

з історії його життя - про це вже говорив.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення andrey s. » 10 квітня 2011, 09:50

Походження русин це взагалі тема не легка.А головне звідки походить ця назва.Цікава передачка йшла по к1.
А таі історики як "Норманісти" мають право на життя???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2011, 13:34

andrey s. писав:Походження русин це взагалі тема не легка.А головне звідки походить ця назва.Цікава передачка йшла по к1.
А таі історики як "Норманісти" мають право на життя???

тема цікава і заслуговує окремого розгляду. Тут трошки про інше
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 10 квітня 2011, 16:27

Йосип Вісаріоноаич писав:о. Дмитро Блажейовський би вас за це розкритикував "в пух і в прах".

Христу пригадую також параною (чи як тоді це називалося?) шили, і дость успішно. Коли солдат молиться за убієнних ним, це не прояв його колишньої гріховності, а прояв його людяності.
Імена святих не подають "за упокій", подають за інших...
Дякую.


На жаль, не маю зараз під руками книжки о. Дмитра. Але я пошукаю. І все таки, при найбільшій моїй повазі до отця Дмитра, його думка є теж суб єктивною. Чи не так? Хоч багато в чому він має рацію.

Дивно якось... Христос і Сталін з Грозним... Месію і тиранів... Але ви мали, мабуть на увазі, підхід сучасників?
Проте, навіть тут аналогія недоречна, навіть богохульна.
Святого не прийняли фарисеї і книжники, бо самі мали себе мало не за божків, а на Сталіна і Грозного зазомбований народ молився і сміливо йшов на смерть...

Якщо солдат щиро розкаюється, що мусів когось вбити на війні, то найперше молиться за прощення своїх гріхів.
Хтось йшов на війну свідомо як загарбник і вбивав з насолодою, а когось змусили воювати і забирати в угоду комусь чуже життя.
Святі вже заслужили собі славу у Небі і визнані на землі, тому й молимось до них в проханні в заступництві.
Просто, поки людину визнають святою, часу пройде стільки, що й родини вже нема в живих. Тобто, нема прямих родичів, які б молились за упокій. Але близькі друзі завжди молились і нині моляться( якщо ще живі) за Кароля Войтилу, хоч він вже майже визнаний святим.
Не бійтеся!

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 10 квітня 2011, 22:58

прочанка писав:Дивно якось... Христос і Сталін з Грозним... Месію і тиранів... Але ви мали, мабуть на увазі, підхід сучасників?
Проте, навіть тут аналогія недоречна, навіть богохульна.

Ким би ми не були людська природа єднає нас з Христом. Це я для того аби Ви зрозуміли, що дурку можна пришити усім без винятку; потрібно бути з тим дуже обережним, аби не стати співучасником злочину.
Святого не прийняли фарисеї і книжники, бо самі мали себе мало не за божків, а на Сталіна і Грозного зазомбований народ молився і сміливо йшов на смерть...

Я не зустрічав таких людей, котрі би молилися "на Сталіна і Грозного". Думаю, що це є загальноприйнятий міф. Таке інколи буває.
Якщо солдат щиро розкаюється, що мусів когось вбити на війні, то найперше молиться за прощення своїх гріхів.
Хтось йшов на війну свідомо як загарбник і вбивав з насолодою, а когось змусили воювати і забирати в угоду комусь чуже життя.

Є і такі, котрі свідомо йдуть захищати свою батьківщину; вони на війні найбільше стараються перемогти ворога.
Святі вже заслужили собі славу у Небі і визнані на землі, тому й молимось до них в проханні в заступництві.
Просто, поки людину визнають святою, часу пройде стільки, що й родини вже нема в живих. Тобто, нема прямих родичів, які б молились за упокій. Але близькі друзі завжди молились і нині моляться( якщо ще живі) за Кароля Войтилу, хоч він вже майже визнаний святим

Сотник Лонгін, котрий розпинав Христа, перший сказав: "Це справді був Син Божий"/Мт.27,54/. Не тому, що знався на Писані, а тому, що Христос помер по іншому, як ті кого він до того вбивав (він був старим і досвідченим солдатом). Те саме є і зі святими.

Припускаю, що Грозний не пролив святої крові.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення о.Олег » 11 квітня 2011, 06:33

:) розумію, що в світі всі речі глибоко пов'язані, але, якби не назва, ніколи б не подумав, що тут саме ця тема :pardon:
прошу не офтопити
з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 11 квітня 2011, 09:09

Йосип Вісаріоноаич писав:Ким би ми не були людська природа єднає нас з Христом. Це я для того аби Ви зрозуміли, що дурку можна пришити усім без винятку; потрібно бути з тим дуже обережним, аби не стати співучасником злочину.
Я не зустрічав таких людей, котрі би молилися "на Сталіна і Грозного". Думаю, що це є загальноприйнятий міф. Таке інколи буває.
Є і такі, котрі свідомо йдуть захищати свою батьківщину; вони на війні найбільше стараються перемогти ворога.
Сотник Лонгін, котрий розпинав Христа, перший сказав: "Це справді був Син Божий"/Мт.27,54/. Не тому, що знався на Писані, а тому, що Христос помер по іншому, як ті кого він до того вбивав (він був старим і досвідченим солдатом). Те саме є і зі святими.

Припускаю, що Грозний не пролив святої крові.


Але Сталін направду мав проблеми із психікою, Грозний теж. Це вже медично доведено. Сталін ще за дружину мав власну дочку. Це вже теж не секрет...Архіви потрохиирозсекречуються для телевізійних сенсацій.
На рахунок "молитися"... За Грозного не скажу, а за Сталіна можу на прикладі одної нині вже покійної знайомої - її чоловіка, професора Петербургського університету - без суда і слідства... Вона втікала аж до Львова з дітьма, і все одно - "за Сталіна" готова була горло перегризти.
Маю й нинішній приклад доньчиної вчительки, у свіх відношеннях надпорядної людини, але все одно - Сталін - її кумир.

Щодо Лонгіна...Він прозрів як і Савл Павло, бо Бог це иав у своєму промислі. А Грозний - вбивав, не задумуючись. Хіба його сина не мали за святого?

І ми все одне співаємо, що Бог хранив Україну, а не "Боже царя храни", бо для нас - Бог Всемогутній, а в росіян - цар, майже на рівні з Богом...
От і вся різниця, тому й намагаємось відділитись від того, що нам чужородне. Якщо підмінюють наші поняття, то чому ми не можемо змінити слова нашого гімну, який би об"єдав Україну?
Не бійтеся!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Злий Іван » 11 квітня 2011, 10:37

Йосип Вісаріоноаич писав:
Злий Іван писав:Я взагалі не розумію -- де проблема?
Назву Русь присвоїла собі інша держава, тому ми називаємо свою Україна. Тому і уточнили слова пісні-молитви.
Чого не розуміємо???

Якщо наше хтось собі самовільно присвоїв, то чому ми повинні це узаконювати (шляхом відмови від свого)? Наші предки цього не робили.


Ви можете запропонувати щось конкретне?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 квітня 2011, 15:11

Так. Конкретно у цьому випадку, повязаному з цією піснею-молитвою, це повернутися до первинного (авторського) тексту, тобто до вживання словосполучення Русь-Україна.

П.С. Усі судження, виведені з історії життя окремої особи, є в певній мірі субєктивними (як і уся писана історія), і не можуть претендувати на вираження волі померлої історичної особи. Порядні люди таким не займаються.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 11 квітня 2011, 15:29

Згідно Вашої логіки, доведеться вибачатись у багатьох. Почнемо з Івана Злотоустого... Його Літургію перекладили на багато мов, а в процесі перекладу, як правило дещо й губиться. Чи не так? :wink:
Не бійтеся!

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 квітня 2011, 16:08

прочанка писав:Згідно Вашої логіки, доведеться вибачатись у багатьох. Почнемо з Івана Злотоустого... Його Літургію перекладили на багато мов, а в процесі перекладу, як правило дещо й губиться. Чи не так? :wink:

Як це можна повязами з темою і з самою піснею-молитвою?

Якщо Вам, для прикладу, заманеться перекласти її на нанайську, то це буде вашим законним правом, і воля померлого автора не буде порушена; хоча і тут, у передані змісту й суті, порядність небуде зайвою.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення Олюнька » 11 квітня 2011, 16:52

Йосип Вісаріоноаич писав:Як це можна повязами з темою і з самою піснею-молитвою?

Бачите, бо це не просто пісня, а молитва-гімн. А для чого молитися за неіснуючу державу Русь? :Search: Молимося за Україну, за наш народ...
Це так само, як би вашу маму хтось (нехай навіть її батьки, ваші дідусь-бабуся) кликав Мариною, а вдома - Марічкою. То якби ви називали ім'я мами? і справа не в тому, хто присвоїв те ім'я Марина, а в вашому сприйнятті.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Боже великий, єдиний,..."

Повідомлення прочанка » 11 квітня 2011, 20:03

Оце досліджувала я анали нету і надибала цікаву статейку такого собі Чапенка. Тепер я зрозуміла звідки вітер дує... http://blogs.pravda.com.ua/authors/chal ... 768f5885b/ Ще один "Бузина"



А це нова ідейка наших "віруючих" регіоналів. Читайте, завидуйте. Та Кониський би в гробу перевернувся за таке спотворення.
Що Ви тепер скажете, шановний Йосифе Віссаріоновичу? Це не кривда пам"яті авторів?
Ознайомлюйтесь, любі форумчани з "новим" гімном-молитвою http://glavnoe.ua/news/n65352

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о внесении изменений в Закон «О регламенте Верховной Рады Украины». Авторы - "регионалы " Владимир Малышев и Юрий Болдыр. Нардепы предлагают предусмотреть исполнение торжественного гимна «Боже великий, единый, Русь-Украину храни» в начале открытия пленарного заседания.

Как отмечается в пояснительной записке, Верховная Рада - единственный законодательный орган, чьи решения имеют определяющее влияние на жизнь миллионов украинцев. Таким образом, улучшение моральных и эстетических основ деятельности парламента повысит эффективность его работы.
БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЕДИНЫЙ

Слова А. Конисского, перевод с украинского, расширение и редакция текста архиепископа Ионафана (Елецких)

Боже великий, единый
Русь-Украину храни,
Славой Твоей неземною
Ты её осени!

Верой святой, православной
Наши сердца оживи,
Об Украине молитву
Ты, о Боже, прими!

Боже великий, единый
Русь-Украину храни!
Горы её и долины,
Боже, благослови!

Светом науки и знанья
Наших детей просвети
И в любви к Отчему краю
Ты, Господь, возрасти!

Боже великий, единый
Русь-Украину храни,
Все Твои щедрые дары
На неё ниспосли!

Даруй нам, Боже, волю и долю,
Милость Твою — во век века,
Счастье дай, Боже, народу
На многая, многая лета!
Востаннє редагувалось 11 квітня 2011, 20:09 користувачем прочанка, всього редагувалось 2 разів.
Не бійтеся!


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей