Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення капрал » 20 квітня 2011, 13:25

Дайте будь-ласка відповідь істинної причини руйнування Вавілонської вежі?!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення andrey s. » 20 квітня 2011, 14:02

капрал писав:Дайте будь-ласка відповідь істинної причини руйнування Вавілонської вежі?!

Бог так скерував.І причиною була люцка гордість.А наслідки цьої гордості могли-би бути для людей фатальними.І тому з любові до людей Він зруйнував їх пусті наміри.
Як на мене.....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення luksander » 20 квітня 2011, 19:41

капрал писав:Дайте будь-ласка відповідь істинної причини руйнування Вавілонської вежі?!


А у Вас є варіант "не істинної" причини?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення andrey s. » 20 квітня 2011, 20:18

luksander писав:
капрал писав:Дайте будь-ласка відповідь істинної причини руйнування Вавілонської вежі?!


А у Вас є варіант "не істинної" причини?

Мені також цікаво :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення romanm » 20 квітня 2011, 21:05

Було би добре якби Ви прочитали догм. конституцію "Деі Вербум" 3 частину.

В 2 ох словах там говориться, що Біблія передає нам правди які торкаються спасіння а не точні наукові дані. Бог, також, говорив зрозумілою мовою тим людям, того часу.

Нмд, для християнина не є так важливо знати як і що з точки зору практичної археології, чи чогось іншого. А важливо мати наувазі те, що людина є сотворена Богом на Його подобу і диявол робить все для того, щоби її згубити. Він збунтувався проти Бога і хоче зробити світ таким, в якому Бог не вартує більше нічого.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення капрал » 25 квітня 2011, 19:42

andrey s. писав:
luksander писав:
капрал писав:Дайте будь-ласка відповідь істинної причини руйнування Вавілонської вежі?!


А у Вас є варіант "не істинної" причини?

Мені також цікаво :oops:

Насамперед хочу звернутися до andrey s., ви пишите, що Бог зруйнував Вавлонську вежу з причин людської гордості...
І власне питають моєї думки...
Насправді істинної причини я не знаю, бо читаючи Біблію де пишуть - люди сказали один до одного, "нумо лишень робити цеглу та випалювати її, і збудуємо собі місто й вежу з верхом до неба, та й утворимо собі ім"я, щоб ми не розпорошувалися по всій землі", звідси я бачу доволі грамотну програму і ідею, в яку закладали формування і розбудову держави.
Але Бог коментує власне діяння " Оце вони один народ і мова у них одна, все що вони не задумають, не буде їм важко зробити, отожз помішаймо їм мову", тут в мене на думку спадає одне і власне переше в історії застосування, планомірного не прямого керуванням лідською масою, а саме "розділяй і владарюй"! ось що мені спало на думку...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 20:16

капрал писав:... "розділяй і владарюй"! ось що мені спало на думку...

ну... якщо вже послідовно довіряти Біблії (буквально), тоді варта довіряти і в тому, що Бог не потребує нас розділяти, щоб володарювати (бо Всемогутній). Якщо ж Ви про те, що творці ідеї черпали з Біблії... все може бути... Хоча Ісус точно перестерігає: "кожне царство розділене в собі не встоїться" (Мт.12, здається) і скоріш за все, якби divide et impera було Біблійного походження (а бути таке може - походження принципу з дохристиянських часів не має документального підтвердження), то це скоріше обернений до навпаки вираз Христа.
А Вавілонська Вежа... Сприймаю цю притчу (це одна з Старозавітніх Притч) як спробу пояснити існування різних народів/мов. Інакше... всіх, хто сприяє порозумінню розділених Богом (тобто - перекладачів) треба було б анатемствувати :D
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення ShMariam » 25 квітня 2011, 20:18

капрал писав:Насамперед хочу звернутися до andrey s., ви пишите, що Бог зруйнував Вавлонську вежу з причин людської гордості...
І власне питають моєї думки...
Насправді істинної причини я не знаю, бо читаючи Біблію де пишуть - люди сказали один до одного, "нумо лишень робити цеглу та випалювати її, і збудуємо собі місто й вежу з верхом до неба, та й утворимо собі ім"я, щоб ми не розпорошувалися по всій землі", звідси я бачу доволі грамотну програму і ідею, в яку закладали формування і розбудову держави.
Але Бог коментує власне діяння " Оце вони один народ і мова у них одна, все що вони не задумають, не буде їм важко зробити, отожз помішаймо їм мову", тут в мене на думку спадає одне і власне переше в історії застосування, планомірного не прямого керуванням лідською масою, а саме "розділяй і владарюй"! ось що мені спало на думку...

В даному випадку треба дивитися в контекст, а контекстом і є відповідна реакція Бога на вчинок вавилонян. Гордість - це така річ, якої часто не видно і яку не раз виправдовують, але вона - корінь усього зла. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення капрал » 25 квітня 2011, 20:24

ShMariam писав:
капрал писав:Насамперед хочу звернутися до andrey s., ви пишите, що Бог зруйнував Вавлонську вежу з причин людської гордості...
І власне питають моєї думки...
Насправді істинної причини я не знаю, бо читаючи Біблію де пишуть - люди сказали один до одного, "нумо лишень робити цеглу та випалювати її, і збудуємо собі місто й вежу з верхом до неба, та й утворимо собі ім"я, щоб ми не розпорошувалися по всій землі", звідси я бачу доволі грамотну програму і ідею, в яку закладали формування і розбудову держави.
Але Бог коментує власне діяння " Оце вони один народ і мова у них одна, все що вони не задумають, не буде їм важко зробити, отожз помішаймо їм мову", тут в мене на думку спадає одне і власне переше в історії застосування, планомірного не прямого керуванням лідською масою, а саме "розділяй і владарюй"! ось що мені спало на думку...

В даному випадку треба дивитися в контекст, а контекстом і є відповідна реакція Бога на вчинок вавилонян. Гордість - це така річ, якої часто не видно і яку не раз виправдовують, але вона - корінь усього зла. :(

Еге ж, думаю для чого нам те Євро 2012, цей новий стадіон, дороги, готелі, загордилися ми і нічого доброго з цього не буде...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 20:29

капрал писав:
ShMariam писав:...В даному випадку треба дивитися в контекст, а контекстом і є відповідна реакція Бога на вчинок вавилонян. Гордість - це така річ, якої часто не видно і яку не раз виправдовують, але вона - корінь усього зла. :(

Еге ж, думаю для чого нам те Євро 2012, цей новий стадіон, дороги, готелі, загордилися ми і нічого доброго з цього не буде...

а в чому тут гордість?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення капрал » 25 квітня 2011, 20:32

о.Олег писав:
капрал писав:
ShMariam писав:...В даному випадку треба дивитися в контекст, а контекстом і є відповідна реакція Бога на вчинок вавилонян. Гордість - це така річ, якої часто не видно і яку не раз виправдовують, але вона - корінь усього зла. :(

Еге ж, думаю для чого нам те Євро 2012, цей новий стадіон, дороги, готелі, загордилися ми і нічого доброго з цього не буде...

а в чому тут гордість?
З повагою, о.Олег

важко сказати, про це писала шановна ShMariam, а раптом гордість знаходиться у наших сьогоднішніх плануваннях і розбудовах...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення ShMariam » 25 квітня 2011, 20:37

капрал писав: важко сказати, про це писала шановна ShMariam, а раптом гордість знаходиться у наших сьогоднішніх плануваннях і розбудовах...

Я про Євро не писала. І не про плани і розбудови. Вавилоняни хотіли збудувати "вежу з верхом аж до неба", що свідчить про те, що їм Бог був непотрібний...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення капрал » 25 квітня 2011, 20:46

ShMariam писав:
капрал писав: важко сказати, про це писала шановна ShMariam, а раптом гордість знаходиться у наших сьогоднішніх плануваннях і розбудовах...

Я про Євро не писала. І не про плани і розбудови. Вавилоняни хотіли збудувати "вежу з верхом аж до неба", що свідчить про те, що їм Бог був непотрібний...

Авжеж, про Євро я написав, це є тотожним до будівництва, а щодо того що Вавілонянам не треба було Бога, це вже ви домислюєте, а як не так думаю, а щодо вежа аж до неба, так це просто високу юудівельну споруду, піраміди теж високі споруди....

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення ShMariam » 25 квітня 2011, 20:56

капрал писав:а щодо того що Вавілонянам не треба було Бога, це вже ви домислюєте...

Вони були язичниками, я нічого не домислюю.

капрал писав: а щодо вежа аж до неба, так це просто високу юудівельну споруду, піраміди теж високі споруди....

Люди в давнину ототожнювали небо і Небо. Вавилоняни вирішили, що небо можна реально досягнути, якщо збудувати щось високе.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 21:30

капрал писав:
ShMariam писав:...В даному випадку треба дивитися в контекст, а контекстом і є відповідна реакція Бога на вчинок вавилонян. Гордість - це така річ, якої часто не видно і яку не раз виправдовують, але вона - корінь усього зла. :(

важко сказати, про це писала шановна ShMariam, а раптом гордість знаходиться у наших сьогоднішніх плануваннях і розбудовах...

ні - не писала вона: писала по конкретно побудові ВВежі. Розумію, що Вам може виглядати, що просто продовжили її думку, але тут... виглядає на просте намагання довести до абсурду тезу співрозмовника. Не можна говорити за співбесідника - Вам попередження.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення luksander » 25 квітня 2011, 21:36

капрал писав:Насправді істинної причини я не знаю, бо читаючи Біблію де пишуть - люди сказали один до одного, "нумо лишень робити цеглу та випалювати її, і збудуємо собі місто й вежу з верхом до неба, та й утворимо собі ім"я, щоб ми не розпорошувалися по всій землі", звідси я бачу доволі грамотну програму і ідею, в яку закладали формування і розбудову держави.
Але Бог коментує власне діяння " Оце вони один народ і мова у них одна, все що вони не задумають, не буде їм важко зробити, отожз помішаймо їм мову", тут в мене на думку спадає одне і власне переше в історії застосування, планомірного не прямого керуванням лідською масою, а саме "розділяй і владарюй"! ось що мені спало на думку...

Я теж, мабіть, не знаю
Люди були грішні, і помисли їх були грішні, їх гординя сягала вже до Неба/неба. Розпорошивши людей, зруйнувавши їхню "велич", Бог давав їм можливість звернутись за допомогою в труднощах життя до Бога. Адже тільки це могло привести їх до спасення, до життя вічного, - а не якась надвисока вежа, досконале втілення людської геніальності.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причина побудови і зруйнування Вавілонської вежі

Повідомлення andrey s. » 26 квітня 2011, 10:59

Христос Воскрес!!!
Розповім історію яка мала місце в мому житті.
Що і як писати довго,тому суть:
Мені було 11-13 років,і мені прийшла в голову генальна думка,я все дитально продумав(як мені тоді здавалось),тобто я виключив можливість того що я фізично постраждаю.
Я поділився цим з своїм братом,який старший на 8 років і вчився якраз в тій галузі яка прямо стосувалась мого "плану".Але брат мене почав відраджувати,переконувати що це небезпечно.
Я подумав що він завидує мені,або просто не хоче помагати.Він з мене взяв слово що я покину цю ідею,хоч і робити цього я не збирався(ідея ж геніальна :) ).
Я почав сам з моїм другом вплочувати це в життя.Все майже закінчили,це був день випробуваннь.
І тут випадково приходить брат і застає нас майже перед "стартом".
Мене, в тому віці, ще ніхто так не бив,бив по дорослому :) .Але саме болюче було що він поламав наш агрегат,і зробив це з особою жорстокістю і цинізмом :) .
Я з ним не розмовляв близько року,і ще купа часу тримав злість на нього.
Уже в старших класах на уроці фізики я прикинув що мій план був да-а-алекий від досконалості,але всерівно я тоді просто не міг розуміти мотиви такого жорстокого ставлення до мене.
Зараз я дуже вдячний Йому,бо він справді мене любив.
На мою думку можна провести паралелі з Вавилонскою Вежею.Бо напевне брат який вчився в інституті знав більше за мене 11-13 річного,і якби він був байдужий або тупий,то просто би спостерігав як я собі зламаю хребет :)+ на моїх "вбитих горем" батьків які оплакують сина....
Зараз сміючись, згадую як я "врахував всі можливі варіанти :D ",і можливість помилки була виключина на 100% :D ).
Знаючи себе,якби не такий фізично-моральний шок в наслідок побиття,я ніколи би не зупинився,і повторив-би цю спробу,ідея ж "геніальна :) "
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей