Понтій Пилат і його дружина

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення ієром. Діонисій » 21 травня 2010, 16:05

"Що написав -- то написав". Якраз до теми. :D

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення andrivovk » 26 березня 2011, 00:42

От що ще цікаво.Дружину Понтія Пилата (Клавдію Прокулу) деякі Східні Церкви почитають як святу.http://ru.wikipedia.org/wiki/Клавдия_Прокула

А також Пилата Ефіопська церква почитає як святого http://ru.wikipedia.org/wiki/Понтий_Пилат
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Чи осягнув спасіння Понтій Пилат?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 25 квітня 2011, 17:49

Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи осягнув спасіння Понтій Пилат?

Повідомлення andrivovk » 25 квітня 2011, 18:10

Йосип Вісаріоноаич писав:Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?


Вам сюди viewtopic.php?f=3&t=1782&hilit=%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Чи осягнув спасіння Понтій Пилат?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 25 квітня 2011, 18:23

andrivovk писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?


Вам сюди viewtopic.php?f=3&t=1782&hilit=%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82

Там немає відповіді на моє запитання.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи осягнув спасіння Понтій Пилат?

Повідомлення romanm » 25 квітня 2011, 19:21

Йосип Вісаріоноаич писав:Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?

а чиє це твердження?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи осягнув спасіння Понтій Пилат?

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 19:50

romanm писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?

а чиє це твердження?

самі даєте твердження і... чому кажете, що немає там відповіді? Вас же скерували в тему, яка, якщо не помиляюся, твердить про визнання святості Понтія Пилата якоюсь з Церков? Ну то - твердження на твердження: нічия. :D
переношу в тему, яка вже існує.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 25 квітня 2011, 21:05

romanm писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Христос Воскрес!

Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?

а чиє це твердження?

В остані дні, перед Великодним, це наполегливо "впихали" професійні "православні" на радіо-Ера. Подібне доводилося чути на деяких проповідях і читати в коментаріях на апокрифи про Пилата.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 21:20

Йосип Вісаріоноаич писав:
romanm писав:...Хотів би знати на чому будується твердження, що Понтій Пилат загинув без покаяння, як Іуда Іскаріотський?

а чиє це твердження?

В остані дні, перед Великодним, це наполегливо "впихали" професійні "православні" на радіо-Ера. Подібне доводилося чути на деяких проповідях і читати в коментаріях на апокрифи про Пилата.[/quote]
ми про Понтія Пилата не маємо точних відомостей, окрім записаних в Євангелії. А на які джерела посилались на радіо?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 25 квітня 2011, 21:46

На жодні джерела, на цьому радіо говорячи про Пилата, не посилалися. Впихалося це професійно для "найдревнішого фаху"; маніпулюючи текстом.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2011, 22:33

Йосип Вісаріоноаич писав:На жодні джерела, на цьому радіо говорячи про Пилата, не посилалися. Впихалося це професійно для "найдревнішого фаху"; маніпулюючи текстом.

а як можна тоді коментувати радіо?
але... ось, наприклад, це - можна
правда те, що ефіопів-католиків Католицька Церква зобов'язала забрати з списку Святих Понтія Пилата, говорить нмсд про традицію відношення до цієї особи Христової Церкви... без, звичайно, всіх тих привидів, що десь-там "вмивають руки" - суто лише з того, що черпаємо про Пилата з Євангелії
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 26 квітня 2011, 14:08

Традиція церкви - це найперше життя і твори Св.Отців; критики Пилата я там не зустрічав?

Євангелія це свого роду життєпис Ісуса Христа, у якому згадується і Пилат; але по цій згадці ми не можемо повністю осягнути саму особу Пилата; як і сотника Лонгіна, його підлеглих і багатьох інших там згаданих.

Прошу уточнити коли ефіопи-католики визнали Пилата за святого і коли Католицька церква зобовязала їх забрати його зі списку святих?

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 28 квітня 2011, 18:54


Обращение Пилата
(апокриф)

Когда в город римлян прибыли донесения , которые были прочитаны Цезарю в присутствии многих людей, все они были возмущены, что из-за беззакония Пилата во всей земле наступила тьма и случилось землетрясение. Цезарь, страшно разгневавшись, отправил воинов, приказав им доставить Пилата в оковах. После того как привезли его в Рим, Цезарь, узнав о его прибытии, воссел в храме богов в окружении сената, армии и всех властей и приказал Пилату предстать перед ним. И сказал Цезарь:

- На что ты дерзнул, видя такие чудеса, творимые тем человеком? Решившись совершить злое дело, ты принес погибель всему миру.

Пилат же сказал:

- О всемогущий царь! Не виноват я в этом, зачинщики же и виновники - иудеи.

Тогда Цезарь спросил:

- Кто они?

Пилат сказал:

- Ирод, Архелай, Филипп, Анна, Каиафа и весь иудейский народ.

- Почему же ты последовал их совету? - спросил Цезарь.

И ответил Пилат:

- Потому, что народ этот мятежен, беззаконен и не подчиняется твоей власти.

И сказал Цезарь:

- Когда они передали Его тебе, ты должен был в безопасности отправить Его ко мне и не допустить, чтобы они распяли такого человека, справедливого и творящего чудеса, как ты сам сообщил в своем донесении, ибо ясно из этих чудес, что Он был Иисус Христос, царь Иудейский.

Как только Цезарь произнес эти слова, назвав имя Господа Христа, все изображения богов упали и рассыпались в прах на том месте, где сидели Цезарь и сенаторы. А окружающий Цезаря народ затрепетал из-за того, что пали их боги от произнесенного слова, и все, охваченные страхом, разошлись по своим домам, потрясенные случившимся. Цезарь же приказал бдительно охранять Пилата, ибо знал тот истину об Иисусе.

На следующий день Цезарь, восседая на Капитолии, снова допрашивал Пилата. И сказал Цезарь:

- Скажи нам правду, ты, безбожник, ибо из-за твоего безбожного деяния, когда наложил ты руки на Иисуса, даже здесь как результат твоих злодеяний упали и разбились наши боги. - И добавил: - Кто он такой, Распятый, что одно только имя Его приводит к уничтожению всех богов?

И ответил Пилат:

- Все сообщенное о Нем - истина, ибо меня самого убедили деяния Его в том, что сильнее Он всех богов, которых мы почитаем.

Сказал Цезарь:

- Зачем же ты совершил такой дерзкий поступок против Него, если ты знал, кто Он? Или ты замышлял зло против моего царства?

Пилат же ответил:

Я сделал это из-за мятежа и беззакония иудеев.

Разгневанный Цезарь собрал на совет сенат и все власти. Приказал он написать следующее распоряжение против иудеев: Лициния, главного (правителя) над восточными провинциями приветствую. Стало известно мне о злостном деянии, совершенном в недавнее время жителями Иерусалима и иудеями из окрестных городов, а именно, что они вынудили Пилата распять некого бога по имени Иисус.

Из-за этого дурного дела по всему миру настали тьма и разрушения. Я желаю немедленно, чтобы ты с большим числом воинов отправился туда и захватил их в плен согласно этому распоряжению. Повинуйся и выступи против них и отправь их в рассеяние по всем народам, чтобы они рабствовали у них. Изгнанный из всей Иудеи, этот народ окажется столь ничтожным, что совсем не будет заметен, - за то, что был преисполнен зла.

Когда узнал об этом предписании Лициний в восточных землях, то, объятый страхом, он погубил весь народ иудеев. Находившихся в Иудее он отправил в изгнание и заставил быть рабами у других народов. Цезарь же, узнав о содеян- ном Лицинием в восточных землях, похвалил его .

И снова Цезарь учинил допрос Пилату и приказал затем начальнику по имени Альбий отсечь голову Пилату, сказав:

- Как он наложил руки на праведного человека, именуемого Христом, так и сам должен пострадать, и не будет ему спасения.

Пилат же, придя на место казни, взмолился про себя: "Господи, не наказывай меня вместе со зловредными евреями, ибо не схватил бы я Тебя, если бы не вынудил меня народ беззаконных иудеев, затеявших мятеж против меня. Ты знаешь, что я совершил это по незнанию. Не уничтожай меня за этот грех и не помни зла мне и рабе твоей Прокле, которая стоит рядом со мной в час моей смерти и которую Ты избрал для пророчества о том, что будешь Ты пригвожден к кресту . Не наказывай ее за мой грех, но помилуй нас и причисли к сонму праведников Своих". И как только окончил Пилат молиться, раздался голос с неба:

- Благословляют тебя все колена и все отцы народов за то, что из-за тебя исполнились все пророчества обо Мне. И во время Второго пришествия Моего ты сам будешь свидетелем, когда буду Я судить двенадцать колен Израиля и тех, кто не принял имени Моего.

И как только префект отрубил голову Пилату , тотчас ангел подхватил ее. Жена же его, Прокла, увидев приблизившегося и взявшего голову Пилата ангела, преисполнилась радостью и испустила дух. И была похоронена вместе с мужем своим.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Понтій Пилат

Повідомлення Yur » 10 травня 2011, 01:33

прочанка писав:Але він не знав Ісуса!
Він знав достатньо, але умив свої руки.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення romanm » 10 травня 2011, 12:57

Чому Ісус перед Іродом мовчить, а з Пилатом розмовляє? :o

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 10 травня 2011, 17:36

Yur писав:
прочанка писав:Але він не знав Ісуса!
Він знав достатньо, але умив свої руки.

Якщо язичник Пилат зумів пізнати Христа за пів дня (адже лише стільки тривав час іх спілкування), то він найгеніальніша людина усіх часів і народів.
Пилат найперше був військовим і державним чиновником, котрий мав право виконувати обовязки судді.

Як військовий він був навчений, що в екстримальних ситуаціях належиться рятувати лише те, що можна точно врятувати; ризикувати ради когось він, як військовий, мав право лише тоді коли був вже переможений ворог. Розлючений натовп перед палацом римського намісника йому цього права не давав.

Як державний службовець він чітко знав, що кожен хто називав себе царем на теренах Римської імперії є особистим ворогом імператора і повинен померти як державний злочинець. Не прсто так Пилат перепитував Христа чи справді він є царем. І не просто так Пилатові жидівські первосвященики погрозили скаргою до імператора Риму. Вони знали (як і Пилат), що Ісус з Назарету, як постане перед судом імператора (коли Пилат відмовиться Його розіпясти) не зречеться своєї царської влади. А в римському законодавстві не було царя "не від світу цього"; був лише один імператор; усі інші, котрі назвали себе царями, трактувалися однозначно як самозванці, гідні на усі 100% найгіршої смерті. Для цього було досить ствердної відповіді на коротке запитання: "То ти є цар?" І усе!

Пилат, як чи не усі тодішні римські військові, не боявся смерті; їх так вчили. Але вони боялися ганьби стати зрадниками Риму, своєї славної Батьківщини. А це безсумніву би сталося з Пилатом якби він відмовився розіпясти того хто назвав себе царем; у даному випадку Ісуса, сина теслі з Назарету.

І ще, Пилат був першим хто повідомив Рим, що розіпятий ним Ісус Христос Воскрес! За що йому жиди і помстилися своїми скаргами (що неважко було передбачити). Він не пішов на смерть ради філософа чи пророка з Назарету, але невагаючись пішов на вірну смерть за Воскреслого Спасителя.

П.С. Я це пишу не тому, що хочу виправдати Пилата (йому, як канонізованій особі, це не потрібно), просто не хочу аби мені відміряли такою міркою, якою Ви Юрію йому відміряли, керуючись хибним "общепринятым мнением".
Востаннє редагувалось 10 травня 2011, 20:44 користувачем Йосип Вісаріоноаич, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 18:54

Йосип Вісаріоноаич писав:...Якщо язичник Пилат зумів пізнати Христа за пів дня (адже лише стільки тривав час іх спілкування), то він найгеніальніша людина усіх часів і народів...

ще геніальніший - Апостол Павло :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення andrey s. » 10 травня 2011, 20:23

Йосип Вісаріоноаич писав:

Пилат, як чи не усі тодішні римські військові, не боявся смерті; їх так вчили. Але вони вони боялися ганьби стати зрадниками Риму, своєї славної Батьківщини. А це безсумніву би сталося з Пилатом якби він відмовився розіпясти того хто назвав себе царем; у даному випадку Ісуса, сина теслі з Назарету.

Моя приватна думка полягає в тому,що це не було причинами того, що він дозволив цьому статись.Тобто якби були якісь симпатії чи особисті мотиви,то Пилат з легкістю "відмазав би" Ісуса від такої участі.Доречі хіба суть в тому що Його(Ісуса) назвали царем.Тільки це, не могло бути причиною такого.Тобто для Рима це не було загрозою,і він як грамотний політик зміг би це використати.А "працювати з товпою" він як політик вмів.Ірод був також царем(юдейским),його ж за це Рим не розпяв.І на скільки я памятаю Кесар це не імя,це щось типу Титул,щось схоже на Цезарь.І під ним було багато царів(різних).
П. Роман влучно підмітив,що з Пилатом Ісус розмовляв,а з Іродом ні.(як на мене, Ісус ніколи, просто-так нічого і ні з ким не робив).
Тому Пилата я сприймаю,тобто його персона гідна уваги,суто як людини.І звичайно мені його звинувачувати навіть в голову не прийде(типу дозволив Ісуса розпяти).

Тому вважаю суть в тому,що Ісусу було потрібно щоб Юдеї прилюдно визнали Кесаря(Цезарь це типу намісник богів на землі,так закладалось здавна),цим вони остаточно і прилюдно спаскудили С.З.А це вони могли зробити тільки у прокуратора,тобто у представника влади кесаря.(вони це робили і раніше,но це типу на "офіційному рівні" :) )
Думаю для того щоб "Бути Світлом на просвіту поганам",що "Приготоване перед усіма народами", було потрібно щоб "вибраний народ" зрікся Його,тобто зрікся Істинного Бога,який вибрав собі народ.
А сам Пилат нічого не міг зробити,він не міг Ісуса "врятувати" від цього,по простій і найважливішій причині.На це була Воля Божа,тобто такий був план.(Ісус прийшов сповнити Волю Отця).А це не хухри-мухри :) ,тобто ніяка політика тут не встоїть.
А те що Пилат "грамотно" вийшов з цього,тобто не взяв Його крові на руки,в моїх очах великий плюс.Бо я вірю, що він розумів(на скільки міг,як людина) Хто перед ним стоїть.Жінка доречі у Пилата була також не проста "наложниця",і йому хватило розуму прислухатись до неї.Він розмовляв з Ісусом,тобто Ісус дарував йому таку ласку,і звичайно Пилат розумів, що це не просто людина.
Подумайте,якби Пилат думав за Ісуса, що Він просто людина несповна розуму і все таке,то він не став би турбуватись за "свої руки"(кров).Його руки звикли до крові,бо інакше він не був би Прокуратором.І такі сентименти як чіясь кров,думаю його мало хвилювали.
Думаю що саме через Пилата, Римська Імперія отримала щанс пізнати Бога через Сина.Хоч і були гоніння на Християн в Римі потім,но у Рима не було шанса перемогти Це. Можливо навіть сказати,що Римляни були більші в очах Божих,ніж Юдеї.(ну це мої фантазії,не більше).Ісус приносив свою Жертву за всіх і за все.
Того я ніколи не стану звинувачувати Пилата,який доречі народжений з своїми богами.А що він відчував, коли дозволив цьому статись,ніхто крім нього і Бога не знає.Можливо відчував провину,а можливо відчував що був "знаряддям Божим".(хто зна)
А якщо так,то я підозрюю,що це(про Пилата) згадалось в Н.З. не просто як історія.Тобто я буду вважати щоб, не повторити цього самому,тобто взяти якусь науку з цього,роздумувати про це з ціллю свого вдосконалення в Господі.Бо ми дуже часто чиним подібним чином,тобто стаєм осторонь,розуміючи десь в глибині душі,що це не добре.Але при цьому находим виправдання своїй байдужості.
Але всерівно порівнювати з Пилатом ми себе не можим.З нас строгіше спитають,бо ми можим "вмивати руки" коли вже прийняли Ісуса як спасителя,а для Пилата це був початок такого "знайомства з Богом" .І я вірю,що через це("вмивання рук") він пізнав Ісуса,тобто Ісус йому це дозволив.
Але я не Пилат,тому коли звинувачувати його,то як ми чогось навчимось?????
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Yur » 11 травня 2011, 00:06

andrey s. писав:Тому Пилата я сприймаю,тобто його персона гідна уваги,суто як людини.І звичайно мені його звинувачувати навіть в голову не прийде(типу дозволив Ісуса розпяти).
Яка дрібничка, а перед тим наказав збичувати.

andrey s. писав:А сам Пилат нічого не міг зробити,він не міг Ісуса "врятувати" від цього,по простій і найважливішій причині.На це була Воля Божа,тобто такий був план.
Тоді й Юду Іскаріота винити нема за що, й фариеїв.

andrey s. писав:Того я ніколи не стану звинувачувати Пилата,який доречі народжений з своїми богами.А що він відчував, коли дозволив цьому статись,ніхто крім нього і Бога не знає.Можливо відчував провину,а можливо відчував що був "знаряддям Божим".(хто зна)
Пилат умив руки, себто свідомо відсторонився, залишився у стороні. Що є проти Бога.
Хто не зо Мною, той проти Мене(Луки 11:23)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення andrey s. » 11 травня 2011, 01:21

Yur писав:
andrey s. писав:Тому Пилата я сприймаю,тобто його персона гідна уваги,суто як людини.І звичайно мені його звинувачувати навіть в голову не прийде(типу дозволив Ісуса розпяти).
Яка дрібничка, а перед тим наказав збичувати.

andrey s. писав:А сам Пилат нічого не міг зробити,він не міг Ісуса "врятувати" від цього,по простій і найважливішій причині.На це була Воля Божа,тобто такий був план.
Тоді й Юду Іскаріота винити нема за що, й фариеїв.

andrey s. писав:Того я ніколи не стану звинувачувати Пилата,який доречі народжений з своїми богами.А що він відчував, коли дозволив цьому статись,ніхто крім нього і Бога не знає.Можливо відчував провину,а можливо відчував що був "знаряддям Божим".(хто зна)
Пилат умив руки, себто свідомо відсторонився, залишився у стороні. Що є проти Бога.
Хто не зо Мною, той проти Мене(Луки 11:23)

Та причім тут Пилат?? Для нього це були "Чисто їхні Юдейскі розборки :) ".Тобто сталось те ,що мусіло статись.І смертний Пилат тут просто знаряддя,щоб Юдеї остаточно вирішили нашу долю,тобто щоб Ми пізнали Бога через Сина,і Пилат в тому числі.
Юдеї взяли на себе Його кров,а решта:бичування,насмішки,плювки,це частина Хреста який Він взяв на себе.Чи Ви думаєте що можливе розпяття без цього всього,чи Пилат мав наказати нести Ісуса на Голготу і сказати щоб його не обіжали.Можливо Пилат таким чином сподівався, що коли з Нього познущаються(Ів.19 1-3),то Юдеї заспокояться і оброзумляться,і змилуються над НИМ,Його Життям.Ів.19.4-5(хто зна)І відповідь перед Богом тримати йому(Пилату).Але для Пилата Він не був Богом,того я вірю що Господь змилувався над його душею і став йому Богом, в Якому він знайшов ту ІСТИНУ(про яку питав).(по крайній мірі я можу на це сподіватись,а думати що Пилат за це в пеклі, я не можу,а навідь є гріхом).
Візьміть і перечитайте Ів.18.28 по 19.22. ще раз,бо я знаю що вже читали,а Ви ще раз.Бо я читаю і неможу знайти вини пилата,а коли зважити на пророцтва то які ще можуть бути питання.Так мало статись.І Євангеліє існує для навчання,а як можна навчитись когось засуджуючи???.Навіть тих хто засудив на смерть не варто засуджувати,бо якщо провести паралелі,то кожин наш гріх є тим плювком Ісусу,і часто поступаєм гірше ніж Пилат.
Одним словом Ваше прийняття мені не підходить,бо особисто я,при такому підході нічого не зрозумію.Але моє це моє,а ваше це ваше.Тут мова не про якість.
Доречі як стосується Лу.11.14 по 11.23 Пилата??? Чи можливо???:"Хто не проти нас,той за нас"(хоть лк.9.49-50. не зовсім про це,але більше підходить)
Дякую.....................................................................
Доречі всі релігії(основні) сприймають Ісуса як особливу людину,як пророка,по різному.Тільки в Юдеїв Ісус викликає ненависть,тобто я чув, що в їхніх книгах Ісус згадується типу:Був якись навіженний,весь розмальований,ходив баламутив народ.(це правда??? Буду вдячний за відповідь в П.П.,бо тут це оффтоп :) )
Востаннє редагувалось 11 травня 2011, 01:27 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Yur » 11 травня 2011, 01:26

andrey s. писав:Та причім тут Пилат??
Очевидно ви мене так і не зрозуміли.
Те що, сталося так, як мало статися, в жодній мірі не може нікому служити оправданням; ні Юді що зрадив, ні Пилату що віддав наказ, ні фарисеям що розіп'яли. У кожного були свої причини.
У випадку Пилата, -- це його слабодухість.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення andrey s. » 11 травня 2011, 01:41

Yur писав:
andrey s. писав:Та причім тут Пилат??
Очевидно ви мене так і не зрозуміли.
Те що, сталося так, як мало статися, в жодній мірі не може нікому служити оправданням; ні Юді що зрадив, ні Пилату що віддав наказ, ні фарисеям що розіп'яли. У кожного були свої причини.
У випадку Пилата, -- це його слабодухість.

В такому контексті??? незнаю...Мені це не поможе.Тобто я не шукаю їм ні виправдань, ні звинуваченнь.Я хочу взяти щось інше.Бо підозрюю, що це нам передалось не з такими цілями.Це все потрібно "приміряти" на себе...і коли це зробити прискіпливо,то повірте,що нікого звинувачувати не захочиться.. :) .Тоді лишається надія на Боже Милосердя....
А те що я писав,ще думки в слух,,,і тут просто не може бути якоїсь правильності,бо це не є ціллю.Ціль розуміння і навчання,а мені це потрібно.І якусь іншу думку я завжди беру до уваги,але це не значить що приймаю.(це мій мінус :) )
Дякую що пояснили...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 травня 2011, 20:38

Yur писав:]Яка дрібничка, а перед тим наказав збичувати.

По-перше Пилат хотів таким чином (виглядом побитого Ісуса) вгамувати гнів натовпу. По-друге він знав, що єдиний спосіб зберегти життя Ісуса з Назарету, котрий би був відповідним до римського законодавства, це змусити Ісуса до відмови від називання себе царем.

По великому рахунку Пилат не був якимось винятком серед чи не усіх людей згаданих в Євангеліях у цей Страсний день; вони чи не усі, незалежно від соціального і духовного статусу, яскраво продемонстрували увесь трагізм (і його глибину) ураженого первородним гріхом людства. І потребу у відкуплені хресною смертю Небесного Спасителя.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Yur » 12 травня 2011, 01:18

Йосип Вісаріоноаич писав:
Yur писав:Яка дрібничка, а перед тим наказав збичувати.
По-перше Пилат хотів таким чином (виглядом побитого Ісуса) вгамувати гнів натовпу. По-друге він знав, що єдиний спосіб зберегти життя Ісуса з Назарету, котрий би був відповідним до римського законодавства, це змусити Ісуса до відмови від називання себе царем.
Усе б так, коли б не слова самого Пилата:
І каже до Нього Пилат: Не говориш до мене? Хіба ж Ти не знаєш, що маю я владу розп'ясти Тебе, і маю владу Тебе відпустити? (Івана 19:10)
Отож, -- або слабодухий, або брехун.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Злий Іван » 12 травня 2011, 09:09

Yur писав:Усе б так, коли б не слова самого Пилата:
І каже до Нього Пилат: Не говориш до мене? Хіба ж Ти не знаєш, що маю я владу розп'ясти Тебе, і маю владу Тебе відпустити? (Івана 19:10)
Отож, -- або слабодухий, або брехун.


10 «Зо мною не розмовляєш, - каже йому Пилат, - чи не знаєш, що в мене влада відпустити тебе і влада розіп'ясти тебе?» 11 І відрік Ісус: «Не мав би ти надо мною ніякої влади, якби тобі не було дано згори. Через те на отому, хто мене тобі видав, більший гріх.» (Івана 19:10-11)

Звідси розуміємо, що Пилат згрішив. Але грішник має можливість покаятися.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення прочанка » 12 травня 2011, 15:54

Злий Іван писав:10 «Зо мною не розмовляєш, - каже йому Пилат, - чи не знаєш, що в мене влада відпустити тебе і влада розіп'ясти тебе?» 11 І відрік Ісус: «Не мав би ти надо мною ніякої влади, якби тобі не було дано згори. Через те на отому, хто мене тобі видав, більший гріх.» (Івана 19:10-11)

Звідси розуміємо, що Пилат згрішив. Але грішник має можливість покаятися.


Якщо би Пилат виявив неймовірну свідомість і героїзм, кинув виклик жидам і, можливо, прирік на смерть себе і своїх людей, Ісуса б не розп"яли? Чи не свідома була жертва Ісуса? Чи не Божу волю Він виконував? Ісус бачив і знав сумніви, муки совісті і навіть визнання святості з боку Пилата, але тільки Пилат мав владу дати наказ на смерть.
В Євангеліє чітко вказується кілька місць, де Ісус неухильно притримується давніх пророцтв, щоб люди Його впізнали і пізнали. Тому й Пилат мав виконати те, що йому було відведено. Чи мав він вибір? Мав, як кожна людина, але... як часто ми, загнані в рамки земного закону, порушуємо свідомо чи несвідомо Божі Закони? Навіть нині, коли в Бога вже можна вірити відкрито...
Не бійтеся!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення luksander » 12 травня 2011, 20:35

прочанка писав:
Злий Іван писав:10 «Зо мною не розмовляєш, - каже йому Пилат, - чи не знаєш, що в мене влада відпустити тебе і влада розіп'ясти тебе?» 11 І відрік Ісус: «Не мав би ти надо мною ніякої влади, якби тобі не було дано згори. Через те на отому, хто мене тобі видав, більший гріх.» (Івана 19:10-11)

Звідси розуміємо, що Пилат згрішив. Але грішник має можливість покаятися.


Якщо би Пилат виявив неймовірну свідомість і героїзм, кинув виклик жидам і, можливо, прирік на смерть себе і своїх людей, Ісуса б не розп"яли? Чи не свідома була жертва Ісуса? Чи не Божу волю Він виконував? Ісус бачив і знав сумніви, муки совісті і навіть визнання святості з боку Пилата, але тільки Пилат мав владу дати наказ на смерть.
В Євангеліє чітко вказується кілька місць, де Ісус неухильно притримується давніх пророцтв, щоб люди Його впізнали і пізнали. Тому й Пилат мав виконати те, що йому було відведено. Чи мав він вибір? Мав, як кожна людина, але... як часто ми, загнані в рамки земного закону, порушуємо свідомо чи несвідомо Божі Закони? Навіть нині, коли в Бога вже можна вірити відкрито...


«давні пророцтва» є «давніми» (написаними для людей раніше) тільки для самих людей. Для Бога ж, і для Ісуса, це тільки опис того, що сталося.
Ісус дійсно виконував волю Божу, але не люди… люди як тоді жили своїм розумом, так і тепер. Жили і живуть завдяки допусту Божому своїм гріховним життям, і на жоден людський гріх волі Божої не було. Не є. Не буде.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 12 травня 2011, 22:10

Yur писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:
Yur писав:Яка дрібничка, а перед тим наказав збичувати.
По-перше Пилат хотів таким чином (виглядом побитого Ісуса) вгамувати гнів натовпу. По-друге він знав, що єдиний спосіб зберегти життя Ісуса з Назарету, котрий би був відповідним до римського законодавства, це змусити Ісуса до відмови від називання себе царем.
Усе б так, коли б не слова самого Пилата:
І каже до Нього Пилат: Не говориш до мене? Хіба ж Ти не знаєш, що маю я владу розп'ясти Тебе, і маю владу Тебе відпустити? (Івана 19:10)
Отож, -- або слабодухий, або брехун.

І відрік Ісус: "Не мав би ти надо мною влади. якби тобі не було дано згори. Через те на отому, хто мене видав, більший гріх." /Іоан19,11/
Як гарно Христос повернув Пилата до об'єктивної реальності.
Від тієї хвилини шукав Пилат можливості, як би його відпустити. Але юдеї кричали: "Відпустиш його, то не будеш кесаревим другом! Усяк, хто з себе робить царя, кесареві спротивляється!" /Іоан 19,12/
А потім і навколишня дійсність показала Пилату обмеженість його влади. Жиди вміли вдало цитувати законодавство Риму.
Востаннє редагувалось 12 травня 2011, 23:51 користувачем Йосип Вісаріоноаич, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення andrey s. » 12 травня 2011, 22:22

Ну гріх це чи не гріх(для Пилата),сказати важко,а головне немає сенсу.Думаю Господь пожертвував Себе за такі гріхи.
Якщо Апостоли, які були постійно біля Ісуса не розуміли що і як(докінця),а навіть дехто зрадив Його,а дехто відрікся(з р.),а дехто віри не мав поки власноруч не переконався(які робили реальні чуда,тобто бачили Його силу),то що вам до Пилата який бачив Ісуса зовсім трошки.
Вибір був у Пилата,це правда.Як і у кожного з нас.Але я думаю він не був в силі зробити правильний,як і багато хто інший.Власне в цьому була суть приходу Ісуса,бо люди втратили можливість робити вибір(з яким їх створенно).Вони стали рабами світу,а Ісус прийшов світ перемогти,і врешті зробив це для нас,щоб ми могли вибирати.
Доречі,як жінка поганка(Пилата) могла зрозуміти що це праведник(Ісус),тобто їй це приснилось,але як їй це могло статися(поганка).Чи можна сказати, що таким чином Пилата Хтось перестеріг(через його жінку)???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Понтій Пилат і його дружина

Повідомлення прочанка » 13 травня 2011, 09:15

luksander писав:«давні пророцтва» є «давніми» (написаними для людей раніше) тільки для самих людей. Для Бога ж, і для Ісуса, це тільки опис того, що сталося.
Ісус дійсно виконував волю Божу, але не люди… люди як тоді жили своїм розумом, так і тепер. Жили і живуть завдяки допусту Божому своїм гріховним життям, і на жоден людський гріх волі Божої не було. Не є. Не буде.


На гріх - Божого дозволу нема. Проте, чому саме Пилат - цап -відбувайло? Фарисеї чітко сказало, що кров Його на нас і наших дітях і ще - нехай краще помре один, а не всі.
Як нині чітко прослідковується у світі лінія виправдання жидівського народу, зате - всі палки - на Пилата.
Якби Ісус прийшов сьогодні - Його би теж розіп"яли з найблагішими намірами, навіщо лицемірити? Гарно чужими руками жар загрібати. Якщо бути щирими - Ісуса зрадили всі, навіть ті, що знали ХТО ВІН. Залишилась Матір, кілька жінок і Іван, дуже юний, майже ще дитина. А всі сильні чоловіки злякались, поховались... Зате - потім розкаялись, відкупили вину. А Пилат? Де розповідається як далі склалось його життя і чому саме Проклі снився сон, чому просила чоловіка про Ісуса? Чому не знаючи нічого про Божого Сина( те, що знали учні, бачили численні юдеї) увірувала, що він свята людина? Чи не від Бога то було? Пилат НЕ МІГ врятувати Ісуса, бо МАВ засудити на смерть.
Не бійтеся!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей