Андрій Кураєв

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2011, 05:32

Павло Овчаренко писав:
Убить Кураева в себе
-- Не раджу послуговуватись подібною макулатурою при оцінці особи о.Андрія...

бачите - зацитував цього автора (московське РПЦ - все, як у Вашому підписі :) ) саме тому, що читав і слухав (приїжджав, якось, до нас в УКУ), диякон Кураєв і повністю погоджуюсь з оцінкою... З певними додатками, звичайно, але про це вже писав і повторювати не бачу змісту.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2011, 05:56

Павло Овчаренко писав:
Екуменізм в баченні католиків, це щоби усі прийшли до церкви Христа, а не воз єднання, як рівних, ріжного роду деномінацій.
-- Хто б сумнівався! Я теж за те, щоб всі прийшли до Церкви Христа(мається на увазі істинна Єдина,Свята, Соборна/Вселенська/Кафолічна і Апостольська Церква, а не сектантське угрупуваня, що присвоїло собі назву "Ц.Х."), -- тільки ми по-різному розуміємо, що є нею і хто до неї належить...

ми дійсно по-різному розуміємо, але Христова Церква не називає названу Вами деномінацію, до якої пишите, що належите, "сектанське угруповання" (хоч можна б було назвати - надто багато з ознак сектантського мислення, яке в РПЦ присутнє). Зрозумійте правильно екуменізм - Христова Церква надіється (шукає) і вірить в те, що Плоди Христової Церкви присутні і в РПЦ... Так - нажаль, пропагуєте аморальність (розлучаєте Шлюб :( , дозволяєте користуватись презервативами :( ), підмінюєте Камінь-Петра камінчиками-"петрами" :( .., але ж... звершуєте Святі Таїнства... Дуже шкода, що дозволяєте собі називати Христову Церкву "сектанським угруповуванням". Вам бан
:(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення romanm » 29 березня 2011, 06:37

Істинні православні. Не знаю, чи в час смерті, навіть якщо би був єдиний на землі православний піп, я би звернувся до нього.Таїнства то вони звершують, але відколовшись від істинного вчення.З кожним разом все відділяються від правди. Приклад: Шлюб. Так,що не можу ну ніяк зрозуміти ці дозволи користати у православних якщо немає К.Ц., з таким успіхом я можу користати і у протестантів. Зерна правди там також є.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення o.Mykil » 29 березня 2011, 07:37

Павло Овчаренко писав:...а не сектантське угрупуваня, що присвоїло собі назву "Ц.Х."), -- тільки ми по-різному розуміємо, що є нею і хто до неї належить...


Сектантство в Православии и Православие в сектантстве http://www.spasi.ru/biblt/haxov1.htm


Втручання Московського патріархату в релігійне життя України http://pidruchniki.com.ua/18430417/reli ... a_ukrayini
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення o.Mykil » 29 березня 2011, 07:50

romanm писав:Істинні православні. Не знаю, чи в час смерті, навіть якщо би був єдиний на землі православний піп, я би звернувся до нього.Таїнства то вони звершують, але відколовшись від істинного вчення.


Ось як ще вони часто "виконують" Христову заповідь любові, зокрема щодо християн-католиків:

Зображення

Не побоюся сказати, що сам Ісус був, певною мірою, католиком, Його апостоли, учні, а тут РПЦ займається дурницями... :shock:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2011, 09:44

romanm писав:... Приклад: Шлюб. Так,що не можу ну ніяк зрозуміти ці дозволи користати у православних якщо немає К.Ц., з таким успіхом я можу користати і у протестантів. Зерна правди там також є.

зерна є - Таїнств, які звершуються лише рукоположеними особами, нажаль, немає... А щоб зрозуміти Христову Церкву розберіться з її вченням про ex opera operatum - думаю в цьому корінь Вашого нерозуміння Церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення viter » 29 березня 2011, 09:54

о.Олег писав:ex opera operatum

Можна детальніше про це вчення? Що це означає?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення o.Mykil » 29 березня 2011, 10:03

viter писав:
о.Олег писав:ex opera operatum

Можна детальніше про це вчення? Що це означає?


Таїнство діє само через себе!

Тут англійською про це більше http://mb-soft.com/believe/txn/exopere.htm
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2011, 10:27

o.Mykil писав:
viter писав:
о.Олег писав:ex opera operatum

Можна детальніше про це вчення? Що це означає?

Таїнство діє само через себе!

Святі Таїнства діють ex opere operato ("самим фактом, що дія відбувається"). Перегляньте Катехизм Католицької Церкви
- варта читати повністю, але, до Вашого запитання: IV Таїнство спасіння (1128)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення romanm » 29 березня 2011, 17:06

Хоча мені здається, тут не зовсім екс опере. І катехизм відноситься тільки до К.Ц. а не до різного роду схизматичних деномінацій.

Потрібно консультувати Кодекс Канонів. В латинському кодексі 844 параграф 2 говориться, що це можна робити, але з великою обережністю,коли взагалі немає ніякої можливості приступити до Таїнств.

Потім , для того, щоби Таїнства були дійсними, потрібна апостольське преємство та єдність з Апостольським Престолом, коли немає другого, то Таїнства дійсні,але вірним католикам не є дозволено приступати до них.

Також, зверніть увагу, що річ йде не тільки про РПЦ, а про різні православні деномінації, які мають тяглість рукоположення. Отож, на крайній випадок можна звернутися до любого православного попа, з любої православної деномінації.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2011, 18:57

romanm писав:Хоча мені здається, тут не зовсім екс опере. І катехизм відноситься тільки до К.Ц. а не до різного роду схизматичних деномінацій.

Потрібно консультувати Кодекс Канонів. В латинському кодексі 844 параграф 2 говориться, що це можна робити, але з великою обережністю,коли взагалі немає ніякої можливості приступити до Таїнств.

Потім , для того, щоби Таїнства були дійсними, потрібна апостольське преємство та єдність з Апостольським Престолом, коли немає другого, то Таїнства дійсні,але вірним католикам не є дозволено приступати до них.

Також, зверніть увагу, що річ йде не тільки про РПЦ, а про різні православні деномінації, які мають тяглість рукоположення. Отож, на крайній випадок можна звернутися до любого православного попа, з любої православної деномінації.

Про це і говорю в усіх спробах пояснити.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Yur » 26 квітня 2011, 22:52

romanm писав:Отож, на крайній випадок можна звернутися до любого православного попа, з любої православної деномінації.

Саме на крайній випадок, коли визначальним стає вутрішня потреба Божої Благодаті. Й котра, згідно Євангелії, передається через рукоположених осіб себто священиків, в даному випадку православних.
Коли й таких немає, можна до простого віруючого християнина звернутися, котрому довіряєш, й до протестанта у тому числі, якщо відчуваєш таку потребу.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 23:01

Yur писав:Коли й таких немає, можна до простого віруючого християнина звернутися, котрому довіряєш, й до протестанта у тому числі, якщо відчуваєш таку потребу.

:shock: Справді? Ні, просто цікаво. (Йшлося ж про Таїнства, чи не так?) Знаю, що мирянин може уділити в крайньому випадку Тайну Хрищення. А щодо всього іншого? Ще існує якась Тайна, яку може уділити мирянин?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Yur » 27 квітня 2011, 03:06

ShMariam писав:
Yur писав:Коли й таких немає, можна до простого віруючого християнина звернутися, котрому довіряєш, й до протестанта у тому числі, якщо відчуваєш таку потребу.

:shock: Справді? Ні, просто цікаво. (Йшлося ж про Таїнства, чи не так?) Знаю, що мирянин може уділити в крайньому випадку Тайну Хрищення. А щодо всього іншого? Ще існує якась Тайна, яку може уділити мирянин?
Висповідатися можна. В даному випадку не стільки важливою є сама усталена технологія уділення Святих Таїнств (хоч вона теж є важливою), як вутрішня потреба Божої Благодаті.
От скажімо, вирішила віруюча пара пошлюбити одне одного, а священиків ну нема й не намічається. Й що тоді, облишити все. Адже так і так будуть разом жити, але аби задекларувати у шлюбі свою вірність перед Богом, такі можуть просити когось з віруючих посприяти у цьому.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення viter » 27 квітня 2011, 08:30

Yur писав:Висповідатися можна.

Хіба що виговоритися. Але це не буде Тайною Сповіді.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2011, 08:53

viter писав:
Yur писав:Висповідатися можна.

Хіба що виговоритися. Але це не буде Тайною Сповіді.

Так, це не буде Сповідь. В даному випадку вистачає розкаятися і постановити посповідатися якнайшвидше, коли буде можливість. Це від пекла точно вбереже, але не дасть права на св. Причастя. Хоч якщо в тому місці нема священика, то хто буде причащати?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Злий Іван » 27 квітня 2011, 10:07

Yur писав:От скажімо, вирішила віруюча пара пошлюбити одне одного, а священиків ну нема й не намічається. Й що тоді, облишити все. Адже так і так будуть разом жити, але аби задекларувати у шлюбі свою вірність перед Богом, такі можуть просити когось з віруючих посприяти у цьому.


для цього сільради достатньо :D
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 10:39

Злий Іван писав:
Yur писав:От скажімо, вирішила віруюча пара пошлюбити одне одного, а священиків ну нема й не намічається. Й що тоді, облишити все. Адже так і так будуть разом жити, але аби задекларувати у шлюбі свою вірність перед Богом, такі можуть просити когось з віруючих посприяти у цьому.


для цього сільради достатньо :D

є села і без Сільради :)
Але, якщо по темі, то пан Юрій (Yur) має рацію: якщо молодята (беремо за те, що саме собою зрозуміло: християни, вільні) опинились в умовах, де священика може ніколи і не бути (колись давався приклад - на острові) - заявляють перед спільнотою (якщо її немає - самі перед собою) про те, що створюють сім'ю.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Злий Іван » 27 квітня 2011, 10:44

Це вкрай виняткові ситуації.

А навіть коли священник є за 100 км, то можна для шлюбування перевезтися, благо зараз не волами їздимо...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 10:55

Злий Іван писав:Це вкрай виняткові ситуації.

А навіть коли священник є за 100 км, то можна для шлюбування перевезтися, благо зараз не волами їздимо...

тепер такі ситуації можливі не так через географічні, як через політичні обставини. Стрічався з чимось таким, пригадую, з життя в умовах тоталітарної заборони Католицької Церкви: коли католики хочуть заснувати сім'ю, з підпіллям не зв'язані, а некатолицьким, через те, що співпрацюють з державними структурами, не ймуть віри...
Та ситуації дійсно виняткові. Надіюсь - такими і залишаться. Навіть, коли люди почнуть освоювати нові планети :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення прочанка » 27 вересня 2011, 21:09

Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Georgij » 28 вересня 2011, 20:31

В нашому місті виступало ДДТ, Скай, та А.Кураєв проповідував усе, крім Христа... В парку, де відбувався концерт присвячений ювілею хрещення Русі, прийшло море молоді, пили пиво, хтось був накурений, хтось ще гірше... рок кнцерт, як не як...Прийшли і люди інш. конфесій, послухати Кураєва. Я прийшов подивитися, що спільного У теперішнього ДДТ і християнства РПЦ ...
В паузах А,К, щось дуже багато говорив про рок, як хрисиянство і про християнство, як рок... Було всього багато і незрозуміло... Коли Кураєв сказав щось про любов- люди ожили оплесками... От про що молоді треба було говорити!!! а не якусь утопічну філософію сучасного псевдоправослав`я.
Дочекавшись ДДТ, від них у тексті пісні почув"Я убью судьбу, за то, что она обидела меня", нічого спільного в їх рок-музиці із християнством не відчув, не побачив... Та й взагалі у тому всьому дійстві нічого спільного з хрещенням крім пропаганди не було.. :(
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення прочанка » 29 вересня 2011, 08:35

от Вам і лжепророки...
Не бійтеся!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення vitalko » 29 вересня 2011, 11:22

Дочекавшись ДДТ, від них у тексті пісні почув"Я убью судьбу, за то, что она обидела меня", нічого спільного в їх рок-музиці із християнством не відчув, не побачив...


И если вокруг одно лихо
И если кругом слишком тонко
Люби всех нас, Господи, тихо
Люби нас всех, Господи, громко

ДДТ. Осенняя

А я бачу, і чую :) І подобаються мені тексти ДДТ, дуже поетичні. Хоча про них в іншій темі треба писати...
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення прочанка » 29 вересня 2011, 12:34

Але в даному випадку, йдеться про Кураєва і його діяльність. От що цікаво, його виступи і "оригінальність" поглядів - протирічить християнським. Але РПЦ йому анафему не оголосала, значить... він їм потрібний...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Georgij » 29 вересня 2011, 14:09

vitalko писав:
Дочекавшись ДДТ, від них у тексті пісні почув"Я убью судьбу, за то, что она обидела меня", нічого спільного в їх рок-музиці із християнством не відчув, не побачив...


И если вокруг одно лихо
И если кругом слишком тонко
Люби всех нас, Господи, тихо
Люби нас всех, Господи, громко

ДДТ. Осенняя

А я бачу, і чую :) І подобаються мені тексти ДДТ, дуже поетичні. Хоча про них в іншій темі треба писати...

Це оффтоп, але в 1990 році мені саме за це ДДТ подобалося, а пройшло ааж 20 років, щось сталося, що стається зі всім непостійним, людським, а людські мудрування-деколи та й глупота ...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Georgij » 29 вересня 2011, 14:17

прочанка писав:Але в даному випадку, йдеться про Кураєва і його діяльність. От що цікаво, його виступи і "оригінальність" поглядів - протирічить християнським. Але РПЦ йому анафему не оголосала, значить... він їм потрібний...

Часто пяте колесо чи пак пята колона- дуже ефективний засіб чи то час потягти, чи увагу відвернути від насущного....
Предвічний Боже, зішли на нас із висоти небесної Твою святу мудрість, просвіти нею наші уми. Нехай Божа мудрість поведе нас дорогами правди, нехай стереже нас від неправд та обману. Амінь.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення andrey s. » 29 вересня 2011, 22:01

Я вже то писав.
У мене асоціація; А.Кураєв= Жеріновский(як там його звати, забув. :pardon: , а може і не знав :oops: .Памяті шкода, материнка старенька :roll: )
Ну прям тютілька в тютільку.(і лібідо і призначення)
:pardon: %)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення Georgij » 29 вересня 2011, 22:03

andrey s. писав:Я вже то писав.
У мене асоціація; А.Кураєв= Жеріновский(як там його звати, забув. :pardon: , а може і не знав :oops: .Памяті шкода, материнка старенька :roll: )
:pardon: %)

Дивно, але ім`я як і внормальної людини-Володимир...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Андрій Кураєв

Повідомлення andrey s. » 29 вересня 2011, 22:06

Georgij писав:
andrey s. писав:Я вже то писав.
У мене асоціація; А.Кураєв= Жеріновский(як там його звати, забув. :pardon: , а може і не знав :oops: .Памяті шкода, материнка старенька :roll: )
:pardon: %)

Дивно, але ім`я як і внормальної людини-Володимир...

Нє,,я всетаки знав, напевне не розпакував папку, або вірус ...зараза. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей