Душі в чистилищі

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re:

Повідомлення прочанка » 22 квітня 2010, 11:30

Igor писав:
Олюнька писав:
Igor писав:Молитва (щира) ще ніколи і нікому не завадила. Не можна - треба!
Навпено вагомі причини були для такого вчинку, але Ви нікого не слухайте - усі душі вертаються до Бога і входять в Цартсво Боже!


Як допомагати душам в Чистилищі?
Коли душа покидає цей світ в стані ласки, але має борги перед Божою Справедливістю і повинна очиститись у вогні страждань від усіх наслідків гріха - вона потрапляє у Чистилище.
По суті своїй муки Чистилища нічим не відрізняються від пекельних мук, окрім того, що в Чистилищі присутня любов Божа і впевненість у вічному щасті з Ним, а в пеклі душі ненавидять Бога і знають, що їхні муки вічні.
Отож нагадаймо ще раз, що діється з душею після смерті. Осяяна великим світлом, за одну мить душа охоплює усе своє життя і бачить, що заслужила. Залежно від стану душі вона бачить або Бога в усій Його красі, або тільки потужне світло Його Присутності. Душа, засуджена на вічні муки, такої ласки не отримає ніколи. Якщо ж душа чиста, вільна від гріхів і від кари за них, вона може одразу увійти у вічне споглядання Бога. Боже світло наповнює її невимовним щастям і кличе до радощів Неба.
Для душі, заплямованої гріхом, але не смертельним, це світло стає суддею, позаяк її стан не узгоджується з нескін¬ченною святістю і досконалістю Бога. Тому Поєднання з Богом і вічне щастя для неї неможливе. Така душа не витримала би Його Присутності. Тому більшість людей ніколи не сягнули б Неба, якби після смерті не було очищення.
Через святу Церкву Бог вчить, що після смерті душа очищається карами Чистилища (Флорентійський Собор), що "в Чистилищі є вогонь " (Тридентський Собор).
Пригадаймо також сувору згадку Спасителя про в'язницю, з якої ніхто не вийде, поки не сплатить усього свого боргу (Мт.5,25; Лк. 12,58). Або слова святого Павла про те, що є душі, котрі тільки через вогонь можуть спастися (1 Кор.3,15).
Душа, котра в хвилину смерті брудна, перед Обличчям Бога постане наче роздроблена, пригнічена тягарем своїх провин, і цей стан для неї такий нестерпний, що вона сама прагне вогню Чистилища. Лише там починає розуміти, яким є Бог і Його любов та яким великим нещастям є гріх перед Обличчям Божої Величі.
Душа хоче кинутися в обійми свого Творця, але відчуває, що негідна. Вона тужить за Богом і відчуває глибоку вдячність за те, що може покутувати за свої провини.
Душа знає, що вона порятована, і ця думка стає для неї розрадою в терпіннях. Таким великим є Милосердя Боже, що навіть після смерті є можливість покути. Отож вогонь Чистилища - це таємниця ласки вогню Божого Милосердя.
Не бійтеся!

alla79
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 02 травня 2010, 22:12

Душі в чистилищі

Повідомлення alla79 » 29 квітня 2011, 09:58

Христос Воскрес!
Підскажіть мені, будь-ласка, як правильно і які молитви молитися за душі в чистилищі.
І ще, що таке покута на землі, і як її відбути за свої гріхи.
Заздалегідь буду Вам вдячна.
Востаннє редагувалось 29 квітня 2011, 12:34 користувачем alla79, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Душі в чистилищі

Повідомлення andrey s. » 29 квітня 2011, 12:18

alla79 писав:Слава Ісусу Христу!
Підскажіть мені, будь-ласка, як правильно і які молитви молитися за душі в чистилищі.
І ще, що таке покута на землі, і як її відбути за свої гріхи.
Заздалегідь буду Вам вдячна.

Христос Воскрес!!!
Якщо чесно то наавіть не знаю що на таке прадити.Бо напевне йдеться за якусь правильність.
Тому просто скажу за себе.Підійдуть повсякденні молитви,можу деколи добавити Покаянну Молитву(Ослаби,прости,відпусти Боже...).
Просто я вважаю що головне це намірення яке є перед молитвою(за душі терплячі в чистилищі),а рещта як підійде.
Якщо є особлива потреба то можна багато:жертвувати Літургію,Відпусти,навіть Причастя(ну це дуже особистий вибір),і т.д.
Ви навіть можете жертвувати добросовістність в якісь роботі у цьому намірі.
Тобто це Вам вирішувати,і не шукайте якоїсь супер правильності,а краще зусередитись на щирості наміру.
Як на мене,хоч я можу і помилятися.
А покута це молитви(і не тільки) після сповіді(те що священник скаже),це обіцянка поправи,а головне дотримання тої обіцянки.Наше християнське життя напевне також можна назвати покутою.

Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Душі в чистилищі

Повідомлення andrivovk » 29 квітня 2011, 22:21

alla79 писав:Христос Воскрес!
Підскажіть мені, будь-ласка, як правильно і які молитви молитися за душі в чистилищі.
І ще, що таке покута на землі, і як її відбути за свої гріхи.
Заздалегідь буду Вам вдячна.

Щоби багато не говорити.Тут можете закачати дві книжечки про те, як помогти душам у чистилищі. http://ave-maria.comyr.com/lib.htm

1.ОТЕЦЬ СТЕФАН ДОСЕНБАХ "МІСЯЦЬ ДУШ ЧИСТИЛИЩНИХ"
2.АКЕРМАН ЙОЗЕФ "УТІХА БІДНИХ ДУШ".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей